Hamarosan a Mozikban!

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaja, mindenki Spidey-tól volt megőrülve (vagy épp lehangolódva, utalok ezzel a fikázókra, akik szerint gagyi a ruhája, stb.), de számomra a nem sokkal előtte lévő "I could do this all day..." ütött igazán. *___* (Meg az, hogy végre Hangyát is mutatták, persze be lett ígérve ő is, de az eddigi trailerekben nem szerepelt, aztán nehogy már az új kedvencem maradjon ki, valakinek tartania kell a frontot, amíg Star-Lord ideér... XDDD) Na jó, azért annyi érdekelne Spidey-val kapcsolatban, hogy ha a maszkja kvázi egy "rongydarab", akkor hogy lehet, hogy amikor összehúzza a szemeit, annak géphangja van? O_O (Vagy nem tudok rá jobb hasonlatot, de hallgassátok meg a trailer végén, egy mozgó textilnek/latexnek nem ilyen a hangja... Bár így belegondolva akkor már az is furcsa, hogy a textil-pupillája szűkül, de ezt még betudtam annak, hogy "képregényesre" akarják csinálni, mint amilyenek Deadpool CGI-szemei is voltak. XD Lehet Tony turbózta a cuccát némileg? XD) Amúgy még mindig "Team Cap"-es vagyok, kíváncsian várom, hogy a film végére megváltozik-e a véleményem. XD (Valszeg nem. XD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Néztem én is de sehogy sem tud lázba hozni már.
Nem tudom én belefáradtam már ebbe a sok szuper hősös filmbe...
Biztos kiégtem :drop:

A zootropolist viszont most a ünnepek alatt biztos megnézem. :vigyor: (sokan mondták hogy nagyon kafa)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Lehet Tony turbózta a cuccát némileg? XD
Most miért, Peter magától is összehoz egy ilyet. :D (Ehh, ő ugye még nem Miles Morales? Annyi popkult hírt kapok, hogy már keverem a dolgokat)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:(Ehh, ő ugye még nem Miles Morales? Annyi popkult hírt kapok, hogy már keverem a dolgokat)
Nem, ő még mindig Peter. :) (Meg ahogy így rákerestem, Milesnál nem csak a karakter, hanem a pókruha is fekete, szóval ha ő akarna lenni, akkor tényleg elszúrták. XD De nem ő, mondták, hogy Peter lesz és Tom Holland fogja alakítani.)

Más: Számolom a napokat, mikor fog ez a mozikba kerülni. XD Nem vagyok egy vérgőzös vadállat, ellenben mindig örülök annak, ha valakik úgy csinálnak animációs filmet, hogy az animáció nem egyenlő azzal, hogy gyerekeknek, vagy legalábbis "családbarátnak" tervezzék és ahogy látom, ez pont ilyen lesz. Szal van itt brutalitás, káromkodás, szexuális utalások, stb. és nem úgy, mint mondjuk egy South Park mozifilmnél, ahol már mindenki tudja, hogy "felnőtt mozi" lesz, hanem olyan igazi sunyi módon, a cukiság felszíne alá rejtve. :twisted:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Engem meg már lassan csak a szuperhős filmek tartanak a pályán. IMDB-n szoktam nézegetni a hamarosan megjelenő filmeket és kb. 90%-ban képregény adaptációk vagy animált cuccok keltik fel az érdeklődésemet. (Esetleg a guilty pleasure trash, mint az Egyiptom istenei. XDDD) Az a baj, hogy a többinek young adult regény az alapja, esetleg romantikus filmek is előfordulnak, amik annyira nem érdekelnek, a horror szintén nem az én asztalom, úgyhogy ezeket passzolom.
Ezért veszek elő 20-30 éve készült filmeket, aztán hatszor újranézem mindet, mert így is jobban lekötnek. ^^"

Erről az fps módban készülő filmről még nem tudom, mit gondoljak.
Titkos írta:Más: Számolom a napokat, mikor fog ez a mozikba kerülni. XD
Jobb szót nem találtam rá: beteg. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Engem meg már lassan csak a szuperhős filmek tartanak a pályán. IMDB-n szoktam nézegetni a hamarosan megjelenő filmeket és kb. 90%-ban képregény adaptációk vagy animált cuccok keltik fel az érdeklődésemet.
Az a vicc, hogy ezt jól meg akartam cáfolni, hogy "na bezzeg nálam nem így van!", erre fel belegondoltam, hogy úgy az elmúlt fél év / egy év moziterméséből mikre is váltottam jegyet és kb. kivétel nélkül szuperhősfilmek, illetve a "szokásos" Disney / Pixar / Dreamworks cuccok voltak, szóval...de, nálam is így van. XDDD
Rui-chan írta:(Esetleg a guilty pleasure trash, mint az Egyiptom istenei. XDDD)
Szarfilm-fanként (nálam ez már külön műfaj, hogy "szarfilm", az "annyira szar, hogy már szórakoztató" fajtájúra használom... XD) ne tudd meg, hogy milyen nehéz nem jegyet váltanom rá. XD Már a traileren röhögtem, hogy az isteni erejük úgy mutatkozik meg, mint valami SSJ-forma, vagyis felveszik az "isteni" formájukat, tehát ilyen antropomorf sakál, sólyom, stb. testük lesz (amiről ordít, hogy full CGI gagyi... XD), viszont alapból úgy néznek ki, mint bármelyik ember, mert amikor pl. Seth legyőzi Hóruszt, akkor mutatják, ahogy szó szerint végigtörli veled a padlót, miközben az "elveszti SSJ formáját", mert már nincs ereje fenntartani azt. :lol: Lehet ez csak nekem volt marha vicces, de már itt vigyorogtam, aztán jött az összes többi dolog: gagyi poénok kiszólások formájában, fanservice, stb-stb. XD Persze szarfilmre nem adunk pénzt, úgyhogy erőnek erejével kibírtam, hogy megvárjam, amíg lesz letölthető BD verzsön, de nagyobb önuralomra volt szükségem, hogy ne üljek be rá, mint anno a Twilightnál. XD (Amire meg ugye elvből sem ül be az ember, de azért nehéz volt anno a hype közepén szintén nem megnézni... XD Az más kérdés, hogy a fangirlök úgyis elvágták volna a torkomat a teremben, amikor a full komolynak szánt jeleneteken röhögtem volna fel hangosan. XDDD)
Rui-chan írta:Az a baj, hogy a többinek young adult regény az alapja...
Meg az, hogy ezek jórészt baromira egy kaptafára épülnek. ^^" Szal nem is tudom már, hogy melyik indította el ezt a young adult dönpinget (talán az Éhezők Viadala, ami amúgy meg a Battle Royale-tól nyúlt nagyban, szal nem értem...XD), de hirtelen kitalálta valaki, hogy legyen ilyen "rendszermegdöntős, súlyos titkokra fényderülős, kiválasztott főszereplős" séma és esküszöm, hogy 10-ből 9 young adult cucc ugyanezekkel operál, vagy ha nem, akkor abból nem is készül film. :dirr: Szal magával a műfajjal nekem nem lenne semmi bajom, de hogy állandóan arra menjen ki a dolog, hogy kezdődik egy nagy túlélőshow, aminek a végére kiderül, hogy az még csak a jéghegy csúcsa és ezután kezdenek el kibukni a csúnya kormány által eltitkolt dolgok (ja, a kormány természetesen mindig valami diktatórikus, az embereket majdnem rabszolgaként kezelő rendszer...), az enyhén szólva 1-2 cím után rohadtul unalmassá teszi a többit. Emlékszem, korábban, amikor még fantasy dömping volt, a Percy Jacksonokat és hasonlókat szidták, hogy "micsoda gagyi Harry Potter ripoffok!", de könyörgöm, azokban legalább variálgatták a világokat, szóval legalább úgy-ahogy volt valami különbség az egyes filmek között. XD Itt meg tényleg az megy, mintha az Éhezők Viadalát lemásolta volna a Beavatott, azt lemásolta volna a labirintusos gyerek, stb-stb. (Na, utóbbinak már a neve sem ugrik most be hirtelen, de tudjátok, az, amelyiknél azon röhögtünk, hogy tiszta Shingeki, csak fal helyett labirintussal... XD) Közben meg azokat, amikből tényleg lehetne valami érdekeset kihozni, méltatlanul mellőzik (pl. Artemis Fowl sorozat, Witcher széria, stb., bár utóbbiról rebesgetik, hogy lassan lesz valami film, de hiszem, ha látom), vagy pedig próbálkoztak ugyan velük, de az első filmnél elbukott az egész (az Úr sötét anyagai trilógia, bár ebből meg nem olyan régen TV sorozatot ígértek, szintén a "hiszem, ha látom" kategória). Szóval na, lehetne itt azért variálgatni a dolgokat a young adult kategórián belül is, nem mindig ezeket a tiniknek bejövő "megdöntöm a rendszert, összejövök a sráccal/csajjal, mindenkit levágunk" egysémás gagyi sztorikat erőltetni. (És még a szuperhősfilmekre mondják egyesek, hogy milyen repetitívek, amikor idén egyszerre jön egy Vasember vs Amerika Kapitány + Superman vs Batman film. XD) Ja, közben ugrott be, hogy a Witcher igaz, hogy nem young adult, hanem keményen 18+, de ott meg szimplán tartozik annyival a filmipar az emberiségnek, hogy megfilmesítsék, lehetőleg még az én életem során. :dirr: XD
Rui-chan írta:Erről az fps módban készülő filmről még nem tudom, mit gondoljak.
Ó, ez pl. epic lesz! XDDDDD Külön tetszett, hogy komoly hangulattal indított, mintha valami pszichológiai sci-fi vagy romantikus dráma lenne, majd a felétől átváltott Suicide Squad-ba. :lol: Külön jó pont, hogy ahogy olvasom, elvileg a filmet ez a fanmade videó inspirálta, ami azóta nagy kedvencem volt, hogy először láttam, szóval ha végig hasonló FPS-színvonalat kapunk másfél/két órában, akkor én szerintem remekül fogok szórakozni. XD (Az egyetlen probléma, hogy hosszútávon azért ez a "kamerarángatás" fejfájást okozhat, de ugye a puding próbája az evés... XD)
Rui-chan írta:
Titkos írta:Más: Számolom a napokat, mikor fog ez a mozikba kerülni. XD
Jobb szót nem találtam rá: beteg. :dirr:
Tény, de ez most nekem valahogy teljesen betalált. XDDD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
Rui-chan írta:Az a baj, hogy a többinek young adult regény az alapja...
Meg az, hogy ezek jórészt baromira egy kaptafára épülnek. ^^" Szal nem is tudom már, hogy melyik indította el ezt a young adult dönpinget (talán az Éhezők Viadala, ami amúgy meg a Battle Royale-tól nyúlt nagyban, szal nem értem...XD), de hirtelen kitalálta valaki, hogy legyen ilyen "rendszermegdöntős, súlyos titkokra fényderülős, kiválasztott főszereplős" séma és esküszöm, hogy 10-ből 9 young adult cucc ugyanezekkel operál, vagy ha nem, akkor abból nem is készül film. :dirr: Szal magával a műfajjal nekem nem lenne semmi bajom, de hogy állandóan arra menjen ki a dolog, hogy kezdődik egy nagy túlélőshow, aminek a végére kiderül, hogy az még csak a jéghegy csúcsa és ezután kezdenek el kibukni a csúnya kormány által eltitkolt dolgok (ja, a kormány természetesen mindig valami diktatórikus, az embereket majdnem rabszolgaként kezelő rendszer...), az enyhén szólva 1-2 cím után rohadtul unalmassá teszi a többit.
Te kevered a young adult posztapokaliptikus disztópiát meg a young adultot. Ez olyan, mint a bogár meg a rovar.

young adult posztapokaliptikus disztópia:
  • Éhezők viadala
  • Beavatott
  • Maze Runner
  • Emlékek őre
  • The 100 (ebből sorozat készült)
  • A burok
young adult, disztópia nélkül
  • Csillagainkban a hiba
  • Ha maradnék
  • 5. hullám
  • Én és Earl és a csaj, aki meg fog halni
  • Papírvárosok
  • Egy különc srác feljegyzései
  • Az élet habzsolva jó
  • Eleven testek
  • Twilight
  • Gyönyörű teremtmények
  • Csontváros
  • Vámpírakadémia
És akkor csak az újhullámosokat soroltam, illetve sokat én sem láttam/olvastam, szóval lehet valamelyik nemdisztópiába soroltban van egy fordulat, hogy hú, gonoszarendszer, azt nem tudhatom. A két lista nem teljeskörű, de jól mutatja az arányokat. Vagy nem tudom, mire gondoltál az alatt, hogy mindegyikben túlélőshow van. Alapanyag persze volna, de remélem azokat nem filmesítik, amiket én olvastam, mert azok borzalmasak voltak.
Mostanában amúgy a Harry Pottert is YA-nak sorolják be, és a későbbi kötetei már valóban nem gyerekkategória.

És mi van a "rendszermegdöntős, súlyos titkokra fényderülős, kiválasztott főszereplős" felnőttregényekkel? Ezt a sztorit sem YA-író találta ki, és bőven van belőle felnőtteknek szóló verzió is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lehet tényleg eléggé összemostam a kettőt és az alműfajt kiterjesztettem az egészre, de nem is akartam ennyire belemenni, egyszerűen csak unalmas, hogy már legalább a harmadik olyan franchise jön, ami kb. mind az egy évvel előbbi másolata, de mind minimum trilógiaként (sőt, újabban már kvadrológiaként, mer' az a menő) érkezik és szinte ugyanazt a settinget, szereplőket, történetszálat, stb-stb. látjuk viszont bennük. A "disztópiamenteseket" pont azért nem csesztettem, mert jellemzően azért variálgatják a témákat. Pl. kijött a Csillagainkban a hiba, ami bemutatja, hogy milyen lehet kamaszként azt megélni, hogy halálos beteg vagy, mindezt a rákon keresztül, de ezzel itt meg is állt a dolog. Nem lett rákövetkező évre mondjuk HIV pozitív, azután meg Ebolás kamaszokról szóló sztori, mert akkor meg lehet, hogy most ezeket csesztetném, nem azért, mert érzéketlen vagyok, hanem mert baromi olcsó megoldásnak tartom, amikor ennyire az utolsó cseppet is kisajtolják egy ötletből. (Mert alapból még a disztópiás franchise sem lenne rossz, egyszer, esetleg kétszer, de hogy a Battle Royale-t átveszi az Éhezők viadala, majd utána azt még 2-3 egyéb címbe bújtatva újra lemásoljuk és eladjuk, nos...az csak "pfff" nálam...) Persze hasonló volt könyvekben is, pl. emlékszem, a Twilight széria sikere után gombamód szaporodtak itthon az ilyen vérgagyi "tinicsaj összejön a szörnysráccal" sztorik (tudod, azok a bizonyos "vörös pöttyös könyvek", amiknél nálam ez a "márka" már jelzés is volt a gagyira, kissé a könyvek "Tesco gazdaságos" változatai voltak :D XD), de szerencsére ezekből nem készült film, vagy ha igen, legalább kellően megvariálták a settinget ahhoz, hogy ne tűnjenek egymás totális koppintásainak. Pl. az Eleven testek kifejezetten poén volt, sőt, a maga módján olyan "ártatlan és aranyos" (pláne, hogy mindenki Twilight 2-t várt tőle és szerencsére nagyon nem olyan lett XD), a Gyönyörű teremtmények (ami egyébként magyarul "Lenyűgöző teremtmények" címen fut, ha már annyira fontoskodunk XD) pedig nekem kifejezetten tetszett, egészen a végéig, ahol olyan WTF dolgok történtek, amik aztán az egész filmet hazavágták/szétbarmolták.)

De a disztópiásokra még kissé visszatérve: a másik gondom, hogy ezeknél ütközik ki a leginkább, hogy mennyire ilyen "teenage boy/girl wish-fulfillment" cuccok ezek. Mondhatjuk, hogy valamilyen szinten mindegyik young adult cucc az, de ezeknél írják leginkább sokszor irreálisan hősiesnek a főszereplőt, illetve viszik el a sztorit olyan irányba, hogy "ő a kiválasztott, aki bár azt hitte magáról, hogy hétköznapi, hatalmas erő birtokosa, megkapja a legjobb csajt/pasit és lenyomja a leggonoszabb gonoszt is". Szóval itt jön elő leginkább ennek a cuccnak a rákfenéje, a fanservice elem. Olyanok ezek, mint a háremanimék, ahol szintén mindegy, hogy mit tolnak a cucc alá alibi sztori gyanánt, mert a legtöbbször marhára érződik, hogy a kanos kamaszgyerek fantáziáinak a kiélésére szolgál a cucc, úgyhogy gyorsan gyomláljunk ki belőle minden olyat, mint átlagon felüli történet, vagy túlzottan összetett karakterek, mert a végén ezek még megzavarják a kamaszmaszturbáció élményét. :-P Persze mondom, 1-2 címig még ez is oké, csak most már kezd unalmas lenni, mert pont az animéknél láttuk, hogy hová vezet az, ha a fanservice egy egész műfajt elural és nem kéne, hogy a YA cuccok legyenek a következők, amik így járnak. Amúgy ajánlom ezt a videót, főleg 2:50-től, ahol már szegény bemondó sem bírja cérnával, hogy a másolat másolatának a másolatát kell mindig felkonferálnia. :lol: (De előtte is vannak benne finomságok, pl. hogy az amúgy hardcore részeket pont a korhatár miatt kell "elmismásolni": "Boobless PG-13 sex, bloodless PG-13 violance", stb. XDDD) Szóval ez van, nálam ez a két dolog mintha ütné egymást (mármint ha a kamaszsztorit próbáljuk a disztópiás lázadás sztorival vegyíteni), néhányszor előfordul, hogy betalál, de annyira nem jó szvsz, hogy tömeggyártsák. XD
A mordályos nyul írta:És mi van a "rendszermegdöntős, súlyos titkokra fényderülős, kiválasztott főszereplős" felnőttregényekkel? Ezt a sztorit sem YA-író találta ki, és bőven van belőle felnőtteknek szóló verzió is.
Azokkal "nincs semmi", mert jó esetben komolyan vehetőbbek, mint a kamasz változatok, másrészt meg nem azokból van éves dömping. :D Nyilván ha pl. a V, mint vérbosszú sikere után hirtelen évente kijött volna egy maszkos, rendszermegdöntős, felnőtteknek szánt koppintott sztori, akkor lehet, hogy azokat köpködném, már amennyiben azoknál is ennyire érződne, hogy egymást másolják. XD (Az meg már az én bajom, hogy ezt a "kiválasztott" dolgot ritkán csípem, mert jó ürügy arra, hogy Mary Sue-nak/Gary Stu-nak írjunk meg egy szereplőt, illetve megmagyarázzuk, hogy rá miért nem hat az, ami minden más karaktert megölne, meg ilyenek. A Vajákban is kezdem már unni, hogy van egy kiscsaj és mindenki őt akarja megölni/megdugni/megszerezni magának...)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát evvan, a fiúk leggyakoribb eszképizmusa a videójáték, a lányoké meg a könyvek* - és ezt a feneketlen románc- és kalandvágyat holmi Jane Austin nem elégítheti ki... :roll: Film persze csak a legnépszerűbbekből lesz, és mi lehetne vonzóbb a strong female lead reverse harem-nél? Naugye.
Én inkább a shounenfight mangákhoz hasonlítanám ezeket a tinikaland-címeket. Kiválasztott, harc, csillivilli meg minden.

Nem az egymáskopival van baj (amúgyse sok új van a nap alatt), ha amúgy a könyvek szövege korrekt szinten van megfogalmazva, a történet meg képes fontos kérdéseket ébreszteni egy tinédzser agyában. Aztán hogy az úgy van-e, csak remélni tudom, most túl sok egyéb van a PlanToRead/Watch listámon. A Hunger Games gonolatébresztéséről már legalább hallottam jókat.
Titkos írta:a Gyönyörű teremtmények (ami egyébként magyarul "Lenyűgöző teremtmények" címen fut, ha már annyira fontoskodunk XD)
Viccelsz? XD A Maze Runner címe meg még olyannyira sem jutott eszembe, hogy egy ferdítést kerekítsek magyarul. :lol: Eluntam a guglizást a listaösszeállításnál. (Banyek, már megint hétfő O_o)

*ne menjünk bele a gamer lányok és YA-olvasó fiúk kérdéskörébe.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Orosz szuperhősfilm! :shock:
Nagyon állat ez a kis bemutató is.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tetszetős az új Star Wars melléksztori előzetese. De most komolyan, a Rogue One hogy lett Zsivány Egyes!? :o_O: Főleg, hogy szerintem a főszereplő lányra utal a cím, nem pedig valami csapatra vagy űrhajóra.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem a Zsiványkommandóra utal a cím? Igaz, hogy elvileg visszavontak minden korábbi extended universe történést, de hátha visszacsempészik azokat az elemeket, amiket fel tudnak használni.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez hirtelen eszembe se jutott, de így legalább lenne értelme a magyar címnek is.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Zsiványkommandót elvileg a IV. film után alakítják meg, ebben a filmben (ami nem sorszámozott), pedig a III. és a IV. rész között játszódik. Én ebből azt következtettem, hogy nincs logikai összefüggés a két név között csupán jól hangzik. Bár természetesen lehet, hogy ennek a csapat emlékére választják Lukék később a nevüket.

Amúgy nem nagyon értem, hogy egy film amiben több SW karakter is fel fog bukkanni (talán még Darth Vader is)plusz a cselekménye hatással lesz a IV. filmre, miképpen lesz "önálló film"?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Gondolom úgy, mint egy spinoff. Ha kimarad, nem maradsz le semmi lényeges információról. És nem lesz közvetlen folytatása.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, ez az első SW film, ami engem totál hidegen hagy. Se jedi, se sith, se Erő, de még egy valamirevaló weird alient sem láttam a trailerben, akkor meg nem egyéb, mint egy amcsi háborús film, csak most tankok helyett lépegetőkkel. :? Persze a fanok be fognak rá ülni, mert SW, meg mert a "szent trilógia" idején játszódik, de amúgy pont emiatt féltem, ha a Disney ráteszi a kezét a franchisera, hogy a végletekig "ki fogja véreztetni". Szvsz tökéletes volt Lucas idejében az, hogy akit ennyire behatóan érdekelt az egész SW sztori, mint amiről ez a film is szólni fog ("Vajon mit csinált a sokadik Lázadó titkosügynök az X-edik SW évben?"), annak ott voltak a képregények, könyvek, játékok, meg az egész Expanded Universe, de film ezekből nem készült, mivel a filmeket meghagyták úgymond a "fő sztorinak", vagyis birodalmak bukása, félisteni erejű karakterek összecsapása, 1-1 hős élettörténete, akinek a döntései az egész galaxis sorsára hatással vannak, stb-stb. Ez így pont azért lesz spin-off (hogy iskariotes kérdésére is válaszoljak), mert a "fő sztorihoz" semmit nem tesz hozzá: oké, valszeg megszerzik az infót a Halálcsillagról és fú, de jó lesz nekik, de ettől még tudjuk, hogy semmi lényeges fordulat nem lesz a filmben, hiszen hogy végül mi történik mindkét oldalon, azt Lucas már 40 évvel ezelőtt megrendezte. (Ugyanezen okokból kifolyólag már előre félek, ha tényleg lesznek itt olyan filmek, mint "a fiatal Han Solo kalandjai", vagy "Boba Fett élete", mert ezeket is szimpla bőrlehúzásnak érzem, kb. ilyen "töltelékfilmeknek", amik arra "kellenek", hogy az SW-fanboyok addig se haljanak éhen, amíg 1-2 évet várniuk kell két "fő film" között. Szerintem meg akik 15-20 évet is kibírtak pl. a két trilógia között, azokat nem kell félteni. :-P XD) Persze azért letöltve majd adok neki egy esélyt, de ezúttal kihagyom a mozit és egyelőre nem vagyok lenyűgözve a Disney SW-s hozzáállása terén, szal kaptunk egy EP IV copy-t, most meg ezt az SW univerzumba oltott háborús kémfilmet. És tényleg én érzem magam hülyén, hogy sorozatosan Lucast védem, mert nem voltam sem neki, sem a régi trilógiának olyan fúdenagy fanboya, illetve én az elején tényleg bizalmat szavaztam a Disneynek, hogy legalább olyan jól fogják ezt az egészet kezelni, mint teszem azt a Marvel univerzumot, de eddig elég vérszegények ezek a próbálkozások.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most miért, az előzménytrilógia mit adott hozzá? Lehetett tudni, mi történik: Anakin elárulja a köztársaságot és a Jedi rendet, sith lovag lesz belőle, a köztársaság elbukik és megalakul a birodalom. Semmi lényeges fordulat nem volt.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ráadásul még csak nem is sikerült jól összefésülni a két trilógiát. ^^"
Nekem a főszereplő csaj nagyon szimpi, remélem a kész filmben sem fogják elrontani a karakterét.

A Secret life of pets pedig egyre inkább tűnik Úton hazafelé 2-nek.

A DC háza táján is kezdenek rájönni, hogy egy kis humor még nem ártott meg senkinek. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Most miért, az előzménytrilógia mit adott hozzá? Lehetett tudni, mi történik: Anakin elárulja a köztársaságot és a Jedi rendet, sith lovag lesz belőle, a köztársaság elbukik és megalakul a birodalom. Semmi lényeges fordulat nem volt.
1. Qui-Gon halála, illetve úgy az egész karaktere. Tudom, az a kari különösebben senkit nem fogott meg, de én bírtam. És ez még a nagy Elrabolvás Liam Neeson mánia előtt volt, egyszerűen tetszett, hogy van egy jedi, aki azért próbál némileg ellenszegülni a rendnek.

2. Darth Maul. Csak így magában.

3. Palpi, aki messze jobban ki lett domborítva szarkavaróként, mint az őstrilógiában, ahol annyi volt a gonosz terve, hogy "megpróbállak a végén átállítani a reménytelenséggel, de ha nem megy, hát kinyírlak a vérbe, oszt kész". Anakint messze jobban manipulálta a három filmen át.

4. Mace Windu, avagy "SAY "WHAT?" AGAIN!" - jedi edition.

5. Count Dooku, avagy "Drakula gróf - jedi edition".

6. Mindenki a Jabba-rabruhás Leiára izgul, de Padmé forever. :3

7. Yoda kardozós jelenetei. Az összes.

8. Kissé az előzőhöz: Palpi vs. Yoda, avagy Surcitól szabadon idézve: "Amikor az űr-parlementben harcolnak, miközben a "diszkoszokat" hajigálják egymáshoz, az aztán igazi csata a hatalomért, szimbolikusan és szó szerint is." Meg persze ne felejtsük el, hogy egy űr-kobold harcol egy nyugdíjas tata ellen, oszt mégis milyen coolak már. :D Ilyen "debil fightot" többet szeretnék az új filmekben is, nem unalmas kommandósok kalandjait nézni, akiket egy blasterrel le lehet szerelni. XD (Itt arra is utalok, hogy szerintem ez elsősorban egy mese és meg kéne hagyni annak, de a Disney mintha próbálná szükségtelenül komolyabban venni ezt az egészet, mint kellene.)

9. A fiatal Obi-want majdnem kihagytam (mivel ugye az ő karaktere Anakinhez hasonlóan valóban már "adott" volt az új trilógia idején), de azért azt meg kell jegyeznem, hogy még az előzménytrilógiát habzó szájjal gyűlölők is azt állítják, hogy "Igen, ilyennek képzelem a prequel Obi-t!", avagy azt is mondhatnám, hogy simán elhitték, hogy a szakállas Ewan McGregorból egy nap Alec Guinness lesz. :D

10. Anakin, akit lehet basztatni a színészválasztás, vagy az elcseszett forgatókönyv/szövegkönyv miatt, de mégis csak ebben a trilógiában tudhattuk meg, hogy mik is vezettek odáig, hogy kávéfőzővé változzon a classic idővonalára. (Amikbe a haterek persze sokan belekötöttek, de na, még mindig hihetőbb volt szvsz, mint Kylo sztorija eddig. :-P )

11. Jango Fett, akivel azt csinálták, amit Bobával kellett volna és akkor talán ma érteném a sok Boba-fanboyt. :D (Értsd: elég sokat akciózott, valamint a történetben is fontosabb szerepe volt, nem valami sokadik felbérelt csicska összesen 5-10 perc screentime-al.)

12. Ja és utolsó megjegyzésként: én a gunganeket bírtam, nem gázabbak, mint pl. az ewokok, akiket anno szintén imádtam, de tudom, hogy ezért örökké vezekelni fogok. XD

Illetve hogy történetileg mit tett hozzá: volt egy csomó olyan elem, amit a hardcore fanok már az EP I előtt tudtak (gondolom könyvek, interjúk, stb.), de én azért örültem, hogy filmben is láthattam, mert számomra újdonságként hatottak. Ilyenek voltak pl.:

-Az egész klónhadsereges dolog.

-Anakin szénné égése, ugyanis sosem értettem, hogy attól, hogy átállt a sötét oldalra, miért kell neki 24 órás "vastüdő".

-Hogyan is bukott el a Köztársaság, hogyan buktak el a jedik.

-Illetve hogy egyáltalán milyen szerepük volt ebben az egészben azoknak a kariknak, akiket a régi trilógiából is ismertünk (Palpi, Obi, Anakin, stb.), vagy azoknak, akiket pont, hogy nem, csak sejtettük, hogy léteznek (pl. Leia mostohaapja, Bail Organa, aki amilyen "random politikus kari" volt még az új trilógia elején, annyira szimpi lett nekem a végére :)).

-Ez már a dolog technikai része, de jó volt végre olyan helyszíneket látni, amik valódi, élő bolygónak hatottak, nem ilyen "ha két centivel odébb tolnánk a kamerát, látnánk, hogy az egész egy pár méteres makett". Ugyanez igaz a kardpárbajokra, olyan figurákat lenyomnak kardozás közben a jedik, hogy ezek után a régi trilógia összes kardcsatája max "nézhető" szintre degradálódik. (És ez utóbbit még arra sem lehet ráfogni, hogy "hát igen, anno még nem tudták így megcsinálni", mivel tudtommal az újban is annyi volt a fénykard, hogy egy fakardra "ráhúzták" a fényeffektet, ahogyan régen is. Szal nem mintha régen nem lehetett volna pörögve/forogva/ugrálva kardozni, inkább arról lehetett szó, hogy Lucas akkor még inkább akarta őket ténylegesen "lovagoknak" ábrázolni, míg az újban már szinte "ninják" lettek. XD)

Szal azért azt nem mondnám, hogy az EP I-II-III "semmi újat nem tett hozzá" a sztorihoz. :) Ellenben ebből a Rogue One-ból kb. annyit nézek ki, hogy megszerzik az infót, ebből ha okos a Disney, kihozza azt, hogy ez az "infó" nem más, mint a Halálcsillag belső tervrajza és akkor még összeköthetik úgy a régi trilógiával, hogy ez az, aminek révén az EP IV végén megindíthatják a támadást. Így még lesz is köze a fősztorihoz. Mondjuk én tényleg örülnék, ha rám cáfolnának majd és egy szinten lenne a "nagy" SW filmekkel ez a cucc. (Csak nehogy a végén erre is úgy rákapjanak, hogy ilyen "Egy párafarmer egy napja a Tatooine-on" szintű filmeket hozzanak ki két órában... XD)
Rui-chan írta:Ráadásul még csak nem is sikerült jól összefésülni a két trilógiát. ^^"
Azt nem is mondta senki, hogy hibátlan lenne akár az új, akár a régi, csak sokakban mégis az maradt meg, hogy "a classicban minden jó, az újban minden rossz", ami meg nyilván erős részrehajlás. :wink: Egyébként ha valakinek van egy szabad 20 perce, ajánlom neki ezt a videót, ahol egy, az előzménytrilógiát amúgy gagyinak tartó fazon szedi össze a prequel jó pontjait és még így is összejön belőlük egy TOP 11-es lista. XD

Btw, még annyit ehhez az "új vs régi" témához, hogy szerintem itt nagyrészt arról volt szó, hogy a Jedi visszatér és a Baljós árnyak közti időben a legtöbb fan elkészítette a saját headcanon verzióját arról, hogy milyen is volt a régi köztársaság, milyen volt a jedi rend, hogy nézett ki Anakin, kardozott vagy nem kardozott-e Yoda anno, stb-stb. Ezek után Lucas kihozta a saját verzióját, ami nyilván attól függően talált be, vagy nem talált be ennél vagy annál az embernél, hogy a saját headcanonjukkal mennyire vágott egybe. Persze erre még rájátszhattak olyan dolgok, mint a filmek valódi hibái (plothole, gagyi dialógusok, stb.), de a legtöbb embernél állítom, hogy nagyrészt ez alakította ki a véleményét. Egyrészt kész voltak attól, hogy Lucas nem pont úgy vitte filmre az egészet, ahogy azt ők magukban elképzelték, másrészt a leghardcoreabb réteg pedig még pluszba azon is puffogott, hogy Lucas egyáltalán meg merte ezt csinálni és hozzá mert nyúlni bárhogyan a "szent trilógiához". XD Ez egyébként annyira működik, hogy ilyen a réginél is volt. XD Egy ürge mesélte anno az Index fórumon, hogy ő még a régi trilógia előtt volt a legnagyobb SW-fan, amikor a kommunizmus miatt ide még csak a figurák, poszterek és hasonlók jutottak el, de maga a film nem. Amikor aztán megnézte a New Hope-ot, azt mondta, hogy ilyen fantáziátlan gagyiságot régen látott és hogy az "övé" az igazi SW, nem pedig a Lucasé. XDDDD Itt a post, aki röhögni akar. XDDD Szal oké, persze, hogy nem hibátlan az új trilógia, de azért állítom, hogy a fanok nagy részében kb. ugyanez az érzés munkál, mint ebben a fazonban, amikor jól lehúzzák. Nekem meg nagy valószínűséggel pont azért jöttek be az új filmek is, mert nem volt semmilyen "saját fantáziavilágom" erről a korszakról, mivel ahogy már írtam, eleve nem voltam az a hardcore fan, aki megnézte a régi három filmet, majd utána félig "ebben élt". Megnéztem őket, tetszettek, haverokkal a suliban kidumáltuk, majd amikor '99-ben jött az újabb film, egyszerűen csak beültem a moziba, hogy "Okay Lucas, entertain me!"
Jaja, sőt, állítólag a film számos jelenetét újra is forgatták nemrég, hogy még viccesebbek legyenek. XD Hála az égnek, teszem hozzá, mert a legutóbbi "Batman v Emoman: A depresszió hajnala" után már tényleg ráfért a DC filmes univerzumra némi vidámság. XD (Jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy azért nem volt az a film annyira rossz, mint sokan állítják, inkább mondanám egy "okés" mozinak, de az tény, hogy ezt a "I'm dark, I'm edgy, I'm brooding" stílust már mindenki baromira unja a DC-től, avagy ahogy Szirmai is mondta: "Te egy képregényfilm vagy vazeg, nem bűn az, ha néha szórakoztatsz!" XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Most miért, az előzménytrilógia mit adott hozzá? Lehetett tudni, mi történik: Anakin elárulja a köztársaságot és a Jedi rendet, sith lovag lesz belőle, a köztársaság elbukik és megalakul a birodalom. Semmi lényeges fordulat nem volt.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
Szívből kívánom, hogy legalább ennyi (lehetőleg kellemes) meglepetés érjen az új filmben. Kevesebb JarJar. Esetleg több sith mester JarJar.
Titkos írta: 10. Anakin, akit lehet basztatni a színészválasztás, vagy az elcseszett forgatókönyv/szövegkönyv miatt, de mégis csak ebben a trilógiában tudhattuk meg, hogy mik is vezettek odáig, hogy kávéfőzővé változzon a classic idővonalára. (Amikbe a haterek persze sokan belekötöttek, de na, még mindig hihetőbb volt szvsz, mint Kylo sztorija eddig. :-P )
Nekem pont ellenkező volt a benyomásom, konkrétan "Na végre, Kylo Rennel megmutatták, mit kellett volna csinálni Anakinnal, ha nem mafláskodták volna el."
Igaz, én nem követtem a Clone Wars-t, szóval csak a filmekből ismerem Anakin elkényeztetett hisztisp*** jellemét.
Titkos írta:Illetve hogy történetileg mit tett hozzá: volt egy csomó olyan elem, amit a hardcore fanok már az EP I előtt tudtak (gondolom könyvek, interjúk, stb.), de én azért örültem, hogy filmben is láthattam, mert számomra újdonságként hatottak.
A hardcore fanok igényeibe pont beleesik az ilyen extra adalék, mint "hogyan is lopták el a tervrajzokat a legdurvábban őrzött rendszerből?"
Titkos írta:-Ez már a dolog technikai része, de jó volt végre olyan helyszíneket látni, amik valódi, élő bolygónak hatottak, nem ilyen "ha két centivel odébb tolnánk a kamerát, látnánk, hogy az egész egy pár méteres makett".
Az már az én személyes preferenciám, de azokban a pár méteres makettekben több kreativitást láttam.
Titkos írta:Ugyanez igaz a kardpárbajokra, olyan figurákat lenyomnak kardozás közben a jedik, hogy ezek után a régi trilógia összes kardcsatája max "nézhető" szintre degradálódik.
Jogos
Kép
Titkos írta:Szal azért azt nem mondnám, hogy az EP I-II-III "semmi újat nem tett hozzá" a sztorihoz. :)
#irony
Titkos írta:Ellenben ebből a Rogue One-ból kb. annyit nézek ki, hogy megszerzik az infót, ebből ha okos a Disney, kihozza azt, hogy ez az "infó" nem más, mint a Halálcsillag belső tervrajza és akkor még összeköthetik úgy a régi trilógiával, hogy ez az, aminek révén az EP IV végén megindíthatják a támadást. Így még lesz is köze a fősztorihoz.
De nem pont erről van szó? ::hoo:: Szerintem meg sem próbáltak úgy tenni, mintha zsákbamacska lenne.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kijött a Doctor Strange első előzetese.
Első ránézésre eléggé kilóg a hagyományos Marvel filmek közül, de a trailer meggyőzött. Amúgy annyira nem ismerem ezt a karaktert, csak pár dolgot halottam róla. Benedict Cumberbatch jó választásnak tűnik a főszerepre és érdekes lesz Tilda Swintont kopasz szerzetesnő képében látni. Messze van még a november.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Kijött a Doctor Strange első előzetese.
Első ránézésre eléggé kilóg a hagyományos Marvel filmek közül, de a trailer meggyőzött. Amúgy annyira nem ismerem ezt a karaktert, csak pár dolgot halottam róla. Benedict Cumberbatch jó választásnak tűnik a főszerepre és érdekes lesz Tilda Swintont kopasz szerzetesnő képében látni. Messze van még a november.
Ó, ez király lesz! :D Eddig a legjobb "átalakulás" az volt, amikor legutóbb a börtöntöltelék elektroműszerészt tanították hangyákat idomítani, de most egy szkeptikus orvosból kell mágust faragniuk. :lol: (1:34-nél az Inception-városban remélem lesz DiCaprio-cameo... XDDD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jut eszembe: kijött egy új teaser trailer is a kriptozoológus varázsló kalandjairól és noha az állatokból továbbra sem mutattak túl sokat, egyre jobban tetszik a film. :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Hamarosan a Mozikban!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Jut eszembe: kijött egy új teaser trailer is a kriptozoológus varázsló kalandjairól és noha az állatokból továbbra sem mutattak túl sokat, egyre jobban tetszik a film. :)
Olyan pletykákat hallottam, hogy ezt is három részesre tervezik széthúzni. Ja, mert ez már a Hobbit esetében is nagyon bejött... ::jwar::
Kép
Válasz küldése