RTL II

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

RTL II

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Sokunk nagy megelégedésére az RTL II nagyon sok anime sorozatot sugároz. Tetszik a program? Mi a véleményed a német szinkronról?
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Nekem eltűnt az RTLII-őm :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Hát, szó mi szó, meglehetően ritkán nézek RTL2-t, de igazából semmi bajom nincs vele. Csak inkább nézem japánul az animéket, mint németül, mégha kevesebbet is értek belőle... Például most azt sem tudom, hogy van-e egyáltalán InuYasha, vagy nincs... ^^"
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Most nincs, mert a németek most kivágnak belőle pár jelenetet. Mer gondolom nem akarják, hogyaz legyen, mint nálunk a DB-al.
Kép
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi Momoko! Mondjuk olvastam a főoldalon, hogy mi van az animék megvágásával, de kb annyira nézem az Rtl2-t, hogy az internetről értesülök, hogy ki van és mi nincs. A múlt héten pénteken láttam a Meitantei Conant, de sajnos folytatásos rész volt és nem tudom ki a tettes... Így aki látta a hétfői részt, az megmondaná, hogy ki gyújtotta fel a házat? Előre is domo!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Grrr... elfelejtettem bejelentkezni... -.-"
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az a fiatal pasi, aki Ran-nak mondta, hogy nehogy bemenjen a házba. Méghozzá úgy, hogy a tortát rátette egy székre, azt meg a faxgép alá. Aztán egy kisboltból küldött egy faxot, és pont ráesett a tortára, és az kigyulladt. És mindezt azért csinálta, mert szerelmes volt a csajba (Akit Ran kimentett), és el akarta kápráztatni azzal hogy megmenti... :?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én mindig néztem az RTL 2-t délutánonként, csak sajna tőlem is elvették. :cry: A német szinkron pedig szerintem egész jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2003.06.28. 13:01-kor.
Kép
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Fúúúú, múltkor tőlünk is megvonták, de már vagy egy hónapja visszajött. :vigyor:
Épp tegnap néztem meg egy, még a múltévezredből származó TVújságot, egészen pontosan az 1994 júni 13-19-et. Ekkor még vetítették az egyik legnagyobb gyerekkori kedvencem, a Rock and Cop-ot. Na, ...ööö, hogy szalad az idő (pontosabban rohan)! Szóval most fontos néznivalóm van, de még visszatérek.... :twisted:
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

TÁDÁ! Én tartom a szavam. Na, a fent említetten kívül volt még olyan is, ahol 3 lány főállásban valami kávézófélében dolgozott és mellette mindenféle bűnügyeket oldottak meg. Asszem ennek volt a címe a Szupertrió. Igen, ugyanis erőt vettem magamon és búvárkodtam kicsit a szekrény alján a Tvújsággyűjteményemben. Megérte, ugyanis a '94 márciusiban olvasható a másik nagy kedvencem: Helló, Kurt! Izé, hát arról már fogalmam sincs mi volt a lényege de tudom, hogy imádtam. Asszem a kutyust hívták Kurtnak. Akkor van még itt: Mila, Choppy és a hercegnő, (Alvinék már ekkor is bandáztak), Z kapitány, Boldog család, Álomkő, Kislány a farmról, Kalán néni, :D Mézga család, :?: Saber Rider. '95-'97:Calimero, Klassz futballsztárok, Gyerekek a hegyről, Lady Oscar, Z mint Zorro, Pufóka, Atom Anti, Willy Fogg, Sophie és Virginie, Hong-kungfu, A varázskő hatalma, Moon hajós (= Sailor Moon, ezt is szerettem). Na jó, ez szerintem nem mind anime, sőt, de gondoltam hátha emlékszik v. látta valaki valameiket. De főleg a Rock 'n' Cop és a Hello, Kurt érdekelne.
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Hihi, Nikoo az álcázás mestere. 8) Gondoltam, így senkinek nem tűnik majd fel, hogy mennyit írok. :wink:
Ugyanis most jön az aktuális "hű de nagyon a kedvencem" kedvenc: a One Piece!! Háhh, imádom, igaz nem tudok németül (mert ugye anno nemakaródzott tanulni :evil: ), de még így is nagyjából képben vagyok. (Jól van na, nem túl bonyolult a sztori, de azért néha jól jönne egy tolmács.) És mérget vennék rá, hogy én ezt már láttam. És aha-aha, '96 júliusában futott az RTLII-n A kincses sziget c. sorozat. Persze lehet, hogy a kettő nem egyezik, főleg mivel '96-ban egyeltalán nem néztem semmit az RTLII-n. Hmm, de akkor tudnám honnan ilyen ismerős. :?
Lényeg, hogy ne legyetek restek megosztani velem címeket v. infókat róla. Jaj de bírom! Eddig mondjuk találtam spanyol oldalakat, de nem azok a hűde fajták. Meg spanyolul se tudok.
Háhh, ez a legklasszabb, amit eddig láttam. És most lehet írni, hogy: Csak azért gondolod így, mert még nem láttad ezt, és ezt, és ezt.... Na, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy eddig csak a TV-ből volt szerencsém anime sorozatokhoz.
Most itt a Net, de a letöltésekhez annyit értek, mint tyúk az ABC-hez. :cry:
:?: Ui.: Ismertek hasonló kaliberű rajzfilmeket :?:
:!: Esszembe jutott. Talán erre hasonlít, legalábbis a hajókázás rész, meg ebbe is voltak tán kalózok: látta valaki a Szinbádot :?: Ez rendes egészestés (szerintem) anime volt, de még v. 15 éve. Szinbád bemászott egy hajóra potyázni, v. enni v. mi és aztán hajótörés v. ilyesmi volt, és még arra emlékszem, hogy egy szigeten volt egyedül egy kismajommal, aztán jött egy óriási-hatalmas griffmadár aminek a lábához odakötözte magát Sz., a majmocska meg valahogy felköltötte a madarat, és, és ....és innentől letörölték anyáék, de azóta már ez sincs meg. :cry: Pedig tudom, hogy nagyon szerettem. A macska rúgja meg :evil:
Nah, a lényeg, hogy remélem más is látta ... és esetleg meg is ven neki....de jó lenne....
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Üdv a fórumban, Nikoo! Nem minden nap találni ilyen "termékeny" vendéget :vigyor:
A Hallo Kurt című sorozatot én is ismerem, és nekem is nagyon tetszett! A Kincses sziget szintén az egyik kedvencem volt, sokkal izgalmasabbra csinálták meg, mint amilyen a könyv volt :wink:
Újra adhatnák ezeket, jó volna egy kicsit nosztalgiázni!

A Hallo Kurt eredeti címe egyébként Ohayo Spunk!, vagy Hello Spunk!
Erről találtam is egy kis oldalt, ahol főleg a mangából vannak képek
http://www.geocities.com/Tokyo/Ginza/8163/Spunk.htm

tényleg kawaii kis sorozat volt ^_^.

Ami nekem még tetszett, az a Rock'n Roll Kids, vagy eredeti címén Ai Shite Night. Egy tipikus shoujo volt, minden részét megnéztem. Azt hiszem az ilyen látszólag jelentéktelen sorozatok miatt szerettem meg annyira ezt a műfajt ^_^.
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Látod, látod tudtam, hogy valamiről nagyon megfeledkeztem :oops:
Mindenkit Üdvözlök!!!!
Nagyon klassz az oldal, minden elismerésem!! :D
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Húúúú, nagyon köszi. Megnéztem az oldalt és nagyon örülök, hogy vannak képek, mert a kutyusból már csak arra emlékeztem, hogy fehér volt. Hi-Hi. Van még egy aranyos fehér kutyus, a Shin Chan-ben.
Ja, és ott vannak a ... (mindjárt bekrepál a gép..)...naaah.. :evil: ..
Szóval ott vannak azok a lányok is amit én Szupertriónak írtam, a Catseye. Különben rémlett valami a macska szemmel kapcs. Azt hagyták ott névjegynek, v. ilyesmi.
Szóval nagyon örülök, köszi! :D
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Szeretnék kérni egy szívességet. Ma megnéztem a Meitantei Conant, de holnap nem leszek itthon, és nem fogom megtudni, hogy ki a gyilkos. :cry: Ha esetleg valaki holnap látja a folytatását, leírná, hogy ki ölte meg a pasast és hogyan? Köszönöm szépen! ::jbow::
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Shinichi hogy-hogy már ekkora? Nem szoktam nézni idő, ill. nyelvtudás hiányában /persze régebben láttam 1-2 részt/. Későn jutott eszembe, hogy tegnap olvastam, hogy nem látod, úgyhogy az elejéről lekéstem, a maradékot meg nem igazán értettem. Azért is vártam eddig, hogy hátha ír neked valaki más...

Na, a lényeg: volt szó táskákról, meg főleg valamilyen negatívokról. Beszéltek a bajszos hapival, a stewardess-ekkel, egy öregebb, szemüveges bajszos hapival /nekem itt már mindenki gyanús volt, azt hittem valami összeesküvés lesz/. Végül miközben Shinichi magyarázott, a háttérben mutatták, hogy épp szunyókálnak emberkék a repcsin, meg az áldozat kimegy a mosdóba /nem tudom volt-e ilyen a tegnapi részben/. A gyilkos utána oson, kloroformmal elkábítja mikor az épp kilép az ajtón, aztán meg matatott valamit a nyakával. Nemtom, tán eltörte a csigolyáit, vagy ilyesmi... :? Ja, és közbe megsértette az áldozat nyakát a gyilkos ruhája. Óó, igen! Az elkövető: egy fiatal rövid, barnahajú hölgyemény volt, rózsaszines, kapucnis felsőben.
Legalábbis remélem, mert ugye mondom 1 mukkot nem értettem belőle, így az indítékról sem tudok semmit.. :(

Ha érdekel az ilyen detektívesdi, tudom ajánlani az 1 meg 5 perces krimiket. Az 5 percesekből még csak 3 történeten rágtam át magam, de egy papír meg ceruza segítségével mindhármat helyesen oldottam meg.
Meg persze kiskoromban a sulikönyvtárból kölcsönöztem ki Sherlock Holmes-t /én voltam az egyetlen/.
Höh, egész megjött a kedvem nyomozgatni. Elő is kotrom azokat az 5perceseket! ^_^
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Köszike szépen Nikoo! Nagyon cuki vagy, hogy leírtad a rész tartalmát! ::hehe:: Nem baj, hogy nem tudod az okokat, hogy miért ölték meg a pasast, az a lényeg, hogy tudom már ki a gyilkos (amúgy alapból arra a csajra gondoltam, de nem tudom megindokolni, hogy miért...)
Hogy Shinichi miért volt megint nagy? Mert ez a gyilkosság még a múltban történt. Ugyanis a történet úgy kezdődött, hogy Conanék utaztak a repülőn, közben meg Rannak Conanról eszébe jutott Shinichi, mert először egy repülőn találkoztak, amikor is Shinichi megoldott egy rejtélyt (és erre a gyilkosságra emlékezett vissza a 2 rész alatt).
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Oh, semmiség. 8)
Amúgy kérdezni is akartam van-e gyanúsítottad. :D

Ó, és így már érthető miért lesz a következő részben megint Conan. ^_^
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Az RTL2-n leadott One Piece-ről csak annyit, hogy szerintem a szinkront hihetetlenül igénytelenül csinálták meg. :evil:
(Mondjuk ebben az is közrejátszott, hogy a németek a One Piece Amerikai változatát vették meg!)
Pl: Amerikai One Piece Opening zene németre átfordítva + nincs több opening, csak az első! Továbba a nevetséges szinkronhangokon kívül ráadásul még a szövegeket, de még a szereplők neveit is rosszul fordították. Pl: Roronoa Zoro németül Lorenor Zorro, Usopp helyett Lysop!
+ Az amerikai verzió tele volt vágásokkal, természetesen ez is benne maradt...
Erre jó példa amikor Hawk-Eyes Mihawk belevág egyet Zoro-ba, azt teljesen kivágták a németből!!
Csak annyit lehet látni hogy Mihawk fogja a kardot, és a következő pillanatban már Zoro beleesik a vízbe egy hatalmas vágással a testén..

Szóval nevetséges, és ezt azért írtam ide, mert nekem is az egyik kedvenc animém a One Piece, és mert meg van nekem a japán változat az 52.részig! És az nincs vágva... :)

CHRONOS
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

:shock: H-honnan van meg? Nekem is kell!! :twisted:

Amúgy nekem tettszik a szinkron...persze valszeg csak mert már ezt szoktam meg. :) Különben nemrég találtam v-hol mintákat a japán szinkronokból, és nekem azok közül talán a Namié tettszett...
Amúgy a nevekkel zavarban vagyok. Mit ajánlasz, hol lehet őket minél eredetibb formában megtalálni?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Nikoo írta::shock: H-honnan van meg? Nekem is kell!! :twisted:

Amúgy nekem tettszik a szinkron...persze valszeg csak mert már ezt szoktam meg. :) Különben nemrég találtam v-hol mintákat a japán szinkronokból, és nekem azok közül talán a Namié tettszett...
Amúgy a nevekkel zavarban vagyok. Mit ajánlasz, hol lehet őket minél eredetibb formában megtalálni?
Tetszik a német szinkron? Akkor még nem hallottad a japánt...
1000x jobb! :)
Használj Emule-t: www.emule-project.net

CHRONOS
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kinek tetszett a Yu-Gi-Oh? Nekem nem. Pont olyan, mint a Pokémon, meg a Digimon. Semmi újítás. Ami meg a most futó One Piece-t illeti... arra kár a szót vesztegetni.
Amúgy Inuyasha meg azért nincs, mert akkor a német ORTT megszüntette volna az RTL2-t. Jómagam meg inkább japánul nézek animét, de a német szinkron sem rossz. Mindenesetre jobb, mint a magyar (lásd Digimon).
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Kagome írta:Kinek tetszett a Yu-Gi-Oh? Nekem nem. Pont olyan, mint a Pokémon, meg a Digimon. Semmi újítás. Ami meg a most futó One Piece-t illeti... arra kár a szót vesztegetni.
Amúgy Inuyasha meg azért nincs, mert akkor a német ORTT megszüntette volna az RTL2-t. Jómagam meg inkább japánul nézek animét, de a német szinkron sem rossz. Mindenesetre jobb, mint a magyar (lásd Digimon).
Yu-Gi-Oh nem egyenlő a Pokemonnal és a Digimonnal... @_@
Inu Yasha lesz, de vágva és késő esti időpontban, ugyanis jobb ha tőlem tudod, hogy már hónapokkal ezelőtt elkezdték a részek szinkronizálását, és te sem gondolod komolyan hogy licenszelnek egy ilyen drága animét mint az Inu Yasha, és aztán le se adják.
Német ORTT SOHA nem fogja megszüntetni az RTL2-őt. És tudod miért? Mert a legnézettebb német csatorna!

A One Piece-ről alkotott véleményedre már válaszoltam a legrosszabb animék threadben...

CHRONOS
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Specc nekem tetszett a Yu-Gi-Oh bár én egy szót nem beszélek sem angolul sem németül, ami ugye az animoknál azt hsizem igen nagy probléma. Mindenesetre én angol felirattal láttam,japán szinkronnal, és bár igencsak minimális szót értettem, azaz tudtam lefordítani magamnak, de még így is érdekesnek találtam...hát még ha értettem volna ::japsmil::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hi Chronos!

Nos, én ezt a beszüntetést csak hallottam meet-en és gondoltam, leírom. Amúgy meg nem tudnék Yashát nézni, mert nem is lennék itthon. Sajnos, kollégista leszek és csak hétvégenként vagyok itthon. Ha nem hétvégén lesz, nem tudom megnézni. Meg, németül lehet,nem is nézném meg, mert a japán hang mindennél jobb. Legalábbis szerintem.
Kép
Lezárt