Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:
Junchi írta:Elsa ereje honnan? Mi ez a világ, ahol játszódik a sztori?
Elméletileg az erejét az érzelmeiből nyeri. Tehát ha minél feszültebb vagy idegesebb akkor annál erősebben tudja használni az erejét. Legalábbis én imigyen értelmeztem.
Ez egyébként így van (ezért is poénkodtak pl. a Honest Trailers sorozatban azzal, hogy Elsát Xavier Mutáns Iskolájába kellett volna beíratni, mivel ott pont az ilyen erők féken tartását oktatják... XDDD), de én úgy értelmeztem, hogy Junchi valami bővebb magyarázatot szeretett volna a dolog eredetére, pl. hogy megátkozta egy boszorkány, vagy örökölte, vagy bármi, csak mivel semmi ilyesmi nem volt, így neki olyan random magical power módon jött le az egész.
iskariotes írta:Itt pedig egy rakás infógrafika a Disney hercegnőkről köztük arról is, hogy honnan származnak:
http://www.thispopculture.com/post/1050 ... ies-census
Ez érdekes volt! :) Bár a szülős résznél fura, hogy a Tarzanos Jane-hez azt írták, hogy "unknown", amikor az apja konkrétan film egyik szereplője. (Jó, az édesanyjáról valóban nem tudunk semmit, bár ilyenkor általában halott, akkor meg az "egyszülős" csoportba írtam volna.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Elsa erejével kapcsolatban igen, leginkább az érdekelt volna, hogy HONNAN származik ez az erő. Szal az egyértelmű volt, hogy nem valami vérvonal dolog, nem is adományozta neki senki, nem is átkozták meg, de akkor wat. Ha kiderül a folytatásból, akkor oké, de ez így egyelőre nagyon izé, főleg, hogy erre épült az egész film és minden konfliktus is.

Ami azt a plot hole-t illeti: welp, Krisztoforró igazából gyerekként mindent látott, ami felidézhette volna benne Annáékat, szal ha csak az alapvető pszichológiát veszem, akkor "régen volt" ide vagy oda, de Kriszben meg kellett volna maradjon egy csomó csodás elem (magic, trollok, jég) együttes látványa, már csak azért is, mert addig a jéggyűjtésen kívül nem volt semmi egyébben része (gondolom) és azért az ilyesmi nagyon meghatározó tud lenni. (Hogy stílusos legyek: Simán egy főemlék gömb lehet ez, á la Agymanók. :D) A másik, hogy már akkor ott volt Anna hajában az a jellegzetes fehér csík, szal...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:Illetve egy bántó plot hole a végére: Krisztoforró miért nem emlékezett arra, hogy találkozott már korábban (gyerekként, lásd prológus) Elsával és Annával is?
Te mindenkire emlékszel arc alapján, akit nem láttál már 10 éve, és akkor egy este láttad és távolról? :dirr:
Amúgy az "Elsanak honnét az ereje?" kérdésre a választ én is hiányoltam.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Így pár hét távlatából hozzátenném a magam két forintját a Frozen témához, már ami Elsa erejét illeti. Szerintem varázslatról van szó, mert egyből letámadják, hogy boszorkány, amikor a bálteremben elszabadul a képessége. Őszintén szólva, más nem jut eszembe, úgyhogy én mindig varázserőként kezeltem.

Nagyon más vizekre evezek. Milyen jó filmet láttam?
Deadpool
A többi szuperhősfilmnek nagyon össze kell kapnia magát, ha kenterbe akarják verni ezt a produkciót. Humor terén mindenképpen nehéz lesz überelni. Féltem, hogy a Fox kezei között milyen produkció fog napvilágot látni, de szerencsére az aggodalmam feleslegesnek bizonyult. (Azért az új Fantasic 4-ért még nem bocsátottam meg nekik. >_>)
Bevallom, Deadpoolt sosem ismertem úgy igazán, csak nagyon átlag fogalmam volt az egész karakterről, a személyiségéről és a köré épített történetről. Amíg a stáblista ment, a mellettem ülők elkezdték mondani, hogy milyen tipikus eredetsztori volt és tök hülyeség az egész sztori, amit megalkottak. Majdnem megkérdeztem tőlük, hogy bemutató szuperhős filmtől mégis mit vártak? Ha végignézzük a Fox és a Marvel filmjeit, mindegyik egy kaptafára épül, vagyis bemutatja, az adott szuperhős (jelen esetben antihős) mégis milyen úton-módon vált azzá, aki. Senki ne várjon valami újítást, vagy olyan nagyon más dolgot ettől a szuperhős filmtől, mert tényleg csalódni fog ilyen szempontból. Nem megújítja a műfajt, hanem kifigurázza.
Még így is csavartak ezen az egészen, mert in medias res belevágnak a filmbe, nem is akármilyen módon. :lol: Az egész film, de még a stáb és a szereplők totál komolytalanul veszik az egészet, látszik rajtuk, hogy poénnak szánták. Jó, talán Kolosszust néha erőltetik egy kicsit, viszont ennyi még belefér. Egy csomó be-és kiszólogatás van a nézőknek, kezdve az utalásokkal Ryan Reynolds korábbi filmjeire, vagy saját színészi tehetségére. XD
Visszaemlékezésekből ismerjük meg Wade Wilson Deadpoollá alakulását és ehhez még ő adagolja a saját narrációját. Szerencsére a negyedik falat többször is áttöri, ahogy azt vártam. :D
Amúgy az itthoni korhatár besorolást kevésnek érzem, a 18-as karika jobb lett volna. Főleg azért, mert esetleg a szülők elviszik 16-17 éves csemetéjüket, aztán szörnyet halnak a vérengzés láttán. Mert a fröccsenő paradicsomlével tényleg nem spóroltak, az esetek többségében pedig le is lassították a jelenetet, hogy jól látszódjon minden. A pucérnénis fanservice nem zavart, egyrészt ma már 12-es filmekben is lazán van "szexjelenet", na meg a GoT-n lehet edződni. :dirr:
Szóval jó volt, nézzétek meg!

Szerk.: Tudom, szégyelljem magam, amiért magyar szinkronnal néztem meg, de a Corvin mozit még mindig jobban szeretem és ott nem adták eredeti nyelven. Majd, ha kijött BD-n, megnézem angolul. Egyébként sokkal jobb lett, mint az előzetes, egy csomó szöveget átírtak, a szinkronhangok is mások lettek.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Osztom Rui Deadpool véleményét, baromi jó lett a film. :D Kissé féltem tőle, hogy a szerelmi-rákos vonulat majd túlságosan komollyá teszi a filmet, de szerencsére tévedtem. XDDD Aztán meg attól, hogy Kolosszus azért kerül bele a filmbe, hogy ő legyen Deadpool "ellentétpárja", avagy "a mogorva szobor, aki keveset beszél és csak keménykedik", de szerencsére totál nem olyan karakter lett, mondhatnám, hogy a maga módján neki is legalább annyi "hülyesége" van, mint DP-nek, csak másképp... XDDD Ebben a filmben nem is nagyon emlékszem normális karakterre, mindenki hülye volt kisebb-nagyobb mértékben, pont, ahogy annak egy Deadpool filmben lennie kell. XDDD
SPOILER
Az pl. mekkora, hogy míg más szuperhősfilmekben a gonosz mindig el akarja pusztítani a világot, vagy ilyesmi és azért kell megállítani, addig itt az egész nézeteltérés abból indul ki, hogy nem bírják egymást Deadpoollal és csak a legvégén fordul komolyabbra a dolog, amikor már a barátnőjével zsarolják. XD
Belekötni meg persze, hogy ebbe a filmbe is bele lehet, pl. hogy összesen két érdemi akciójelenet van az egészben, azok is a legelején és a legvégén, de szvsz ez mind mellékes egy DP filmben, a lényeg a poénok voltak, azok meg sziporkáztak, szerintem félpercenként fel lehetett röhögni valamin hangosan a filmben és lehet, hogy még sokat is mondok azzal a fél perccel.. XDDD Ja, amúgy "okoskodó" nézőket én szerencsére nem fogtam ki, bár az azért picit fájt, hogy amikor az X-men kezdetek: Farkas-ban feltűnő "Failpool"-ra tettek egy utalást, azon kb. rajtam kívül úgy 3-4 ember röhögött talán, pedig eléggé tele volt a terem... Ja, amúgy én is szinkronosan néztem, de szerintem nem volt vele semmi gond, a poénok így is ütöttek. XD Persze majd ha megjelenik DVD-n, egy eredeti nyelvű nézés kötelező lesz. :) Igazából csak azt nem értettem soha (de ezt nem csak ennél a filmnél tapasztaltam), hogy ha eredeti angolban káromkodnak, azt a magyarban miért kell finomítani, vagy akár teljesen ki is szedni? Édes anyanyelvünk egyik legszebb "képessége" a színes és sokrétű szitokszavak számában rejlik, ne féljünk hát használni őket! :dirr: XDDD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Ja, amúgy "okoskodó" nézőket én szerencsére nem fogtam ki, bár az azért picit fájt, hogy amikor az X-men kezdetek: Farkas-ban feltűnő "Failpool"-ra tettek egy utalást, azon kb. rajtam kívül úgy 3-4 ember röhögött talán, pedig eléggé tele volt a terem...
Ezen a terem kb. 70%-a röhögött, amikor én néztem. XD
A szinkronról és Farkasról jut eszembe, hogy azon leesett az állam, amikor meghallottam, Rozsomáknak fordították le Wolverine-t. O.O Ilyen se sűrűn fordul elő, el tudom képzelni, hogy a képregények világában jártasabb fordító kapta meg a munkát. Vagy olyan, aki egyáltalán nem ismeri az eredeti cuccokat, csupán megnézte a szó jelentését. :dirr:
A szerelmi szállal kapcsolatban nem aggódtam, ugyanis Ryan Reynolds nyilatkozta korábban, hogy ezt a részét sosem gondolták túl komolynak. Kikerültek olyan plakátok, amin egy romantikusabb jelenet van kivágva a filmből és a szöveg is valami olyasmi, hogy az "igaz szerelem mindent átvészel". Főleg, hogy USA-ban február 14-én volt a premier. A marketingesek azzal érveltek, hogy akkor talán több nőt be tudnak vonzani a filmre. Na, erre Reynolds úgy reagált, hogy szerinte ha valaki meg akarja nézni a filmet, akkor nemtől függetlenül úgy is be fog ülni rá. Ezért ő totál trollkodásnak vette az egészet.
Ezek után soha nem fogok ugyan úgy tekinteni az Ajax tisztítószerre. XDDDD
Amúgy az elején lévő stáblista miatt egy percig nem hittem, hogy "normális" cuccot fogok kapni. :lol: Megtaláltam azt a dalt, ami megy az elején, de félek feltenni a telómra, mert tuti röhögnék közben és mindenki furcsán nézne rám a buszon. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Zootopia / Zootropolis

Fú, talán a Rontó Ralph után a legjobb nem-Pixar Disney film volt, legalábbis a "második reneszánsz" (Aranyhajtól felfelé) terméséből. :D Pedig kissé aggódtam, hatos vagy hanyas korhatárkarika + állatos film, itt azért könnyű beleesni a "rakjunk sok cuki állatot a képernyőre, azok már önmagukban eladják majd a filmet" csapdába, illetve a legutóbbi non-Pixar dobás, a "fájdalmasan bárgyú és középszerű Hős6os" (Junchitól véve, de tökéletesen megfogalmazta XD) után főleg paráztam, hogy folytatódik-e a klisé- és giccsfesztivál. (A mai napig úgy tekintek arra a filmre, hogy ott átmenetileg a teljes Disney-stáb berúgott, vagy nem tudom, mi lelte őket...) Szerencsére a Zootopiával mintha még vezekelni is próbáltak volna legutóbbi "tévedésük" miatt, mert a film baromi jó, a főszereplő páros is nagyon eltalált (tudom, hogy a filmben is mondják, hogy így nem polkorrekt, de Judy annyira cuki, nem csodálom, hogy Rui berakta avának :3 XD) és a sztori is nagyon jó. Az külön tetszett, hogy
SPOILER
a főgonoszt ismét Rontó Ralphosan nehéz lett volna megtippelni, sőt, még "red herringnek" bedobták először a rendőrfőkapitányt, majd a polgármestert és amikor már tényleg nem tudta az ember, hogy most akkor ki mozgatja a szálakat, csak utána, a legvégén lőtték le a "poént".
Jó, talán annyi volt az egészben a zavaró, hogy mintha a liberális mondanivalót szinte már óriáskanállal próbálná a film letuszkolni a nézők torkán (értsd: egy ötéves is megérti azért úgy a film fele körül, hogy az üzenet "NE LEGYÉL ELŐÍTÉLETES, B+!", de azért ők még előveszik újra, meg újra, meg újra... ^^" XD), de ettől még (illetve részben pont ezért) nagyon jól működött a film. :) A másik meg, ami tetszett és többször eszembe jutott nézés közben, hogy ha kicserélnénk az állatkaraktereket emberi szereplőkre, akkor ez az egész film lehetne akár egy akció-vígjáték-thriller zsarufilm is. XD Judy a fehér, egyetemet végzett, de az utcai dolgokban teljesen járatlan eminens, Nick pedig a "gettós feka". XD Persze rajzfilmben nem lenne ez teljesen példa nélküli (pl. anno az Osmosis Jones-ban még erősebben is rámentek erre az egészre XD), na de egy Disneyben? XDDD Szóval bizonyos szempontokból még üdítően friss is volt a cucc. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Zootropolis
Ezt a róka miatt majd mindenképpen megnézem én is, haláli figurának tűnik, meg amúgy is bírom a rókákat.

Btw most nincs kedvem visszaolvasni, de a Marsi (Mentőexpedíció a magyar cím, I guess) filmváltozatát látta már innen valaki? Csak mert összefutottam ma a DVD-jével és eszembe jutott, hogy ezt is meg kéne nézni, bár tartok tőle kicsit, hogy a 11/10-es könyv színvonalát nem fogja hozni.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Csak megnéztem egy nyugati CQ shitet szokásomtól eltérően. Mondjuk nem volt nagy kínálat a repülőn, és erre azért kíváncsi voltam már egy ideje.
Végülis egész jóra sikeredett a Rontó Ralph. Nagyon bírtam a két főszereplőt.
Egy dolognak nem örültem nagyon, a fordulatnak a király és a csaj kilétével kapcsolatban. Így túlságosan könnyű feloldást kapott a a gliccses történetszál. Ütősebb lehett volna egy komoly konfliktus, ha a csaj tényleg nem tud túlélni bugként. Persze nem lehetett volna úgy csupa édes befejezés.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SPOILER
Én imádtam, amikor kiderült a király háttérsztorija, hogy kicsoda is ő és hogy milyen régóta kavarta a szart, csak hogy neki mindig jó legyen, olyan igazi "surprise villain" volt a csávó, ellentétben a Disney-re jellemző "gonosz mostoha, gyanús szultán tanácsadó, epés nagybácsi, stb-stb." karik helyett, akikről általában már a hülye is tudta a film első öt percében, hogy ők lesznek az aktuális kavarógépek. Amúgy hasonlóan "HOLY SHIT, OMG!!4444 O___O" főboss volt a Zootropolisban is. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Fordulatnak egyébként mint olyan tényleg jó volt, kellően megalapozták a film elején, csak az IMPACTból vett nálam vissza. Mikor először úgy állt, hogy
SPOILER
resetelni kell a játékot a bogarak miatt, de a lány nem tudja elhagyni,

az már úgy dilemma volt, az már konfliktus!

Jut eszembe, odaúton is megnéztem egy filmet, a Zimbardo-börtönkísérlet feldolgozását. Félelmetes, hogy uralkodtak el a körülmények a rabokon és az őrökön, majd aztán a pszichomókusokon is. Vigyázni kell nagyon, kiket engedünk hatalmi pozícióba ülni!
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem olyan régen néztem meg a Spotlight-ot. Kicsit ilyen Dávid nyomoz Góliát ellen feeling volt, sok ismerős bürokráciával és frusztráló erőegyenlőtlenséggel. Na, ez az igazi hőstörténet: nem a maszkos szupermutáns harcol a felbukkanó gonosz bűnöző ellen (ami jó, csak mese), hanem átlagemberek veszik fel a kesztyűt egy mindig is jelen lévő, hatalmas, már természetesnek vett rendszer ellen, akkor is, ha más már feladná, ha erősnek tűnő emberek is azt mondják, jobb, ha hagyják a francba.
SPOILER
A vége meg reményt keltő: hogy talán mégis lehet tenni az intézményes rossz ellen is. Csak nem kell beszarni.


A visszatérőt is láttam pár hete. Az aztán igen kemény falat volt a gyomromnak, sok jelenetet az ujjaim mögül tudtam csak nézni. Megviselt. Viszont egyben jó is volt. Hallottam, hogy a filmben felhangzó indián nyelv iránt megnőtt a nyelvtanulói érdeklődés is, ami mindig jó hír a kicsi, veszélyeztetett nyelvek számára.

A szuperhősfilmeken meg a diznin kívül tervben van még A dán lány, remélem a Sault is elkapom még, lehet holnap pont nem jutok el moziba, de hátha áprilisban is lesz. A Brooklyn-t akartam, de egyedül kellett volna, mert a társaságszervezésen úszott el a dolog.
Emellett filmtörténeti hiánypótlást is tolok, de abból nem minden cím illik ebbe a topikba. Pl. a Die Hard-ot is egy hete láttam életemben először, és meglepődtem, mennyire jó film. A második részt meg a felénél eluntam. Pff, másodikrészek.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mostanában volt szerencsém a Lincoln című filmhez. Számomra tetszett a film. leginkább azért mert nem akarták Lincolt feltétlenül az igazság, a jók, a szegények, az elessetek és a rabszolgák felkent védelmezőjének bemutatni. Sokkal inkább egy realisztikusabb képet kaptunk ahol bizony az elnök is korrumpál még ha jó ügyében is teszi mind azt. Természetesen a jó ügy igen relatív fogalom így meg ha úgy vesszük nem volt jó amit tett. Mindenesetre mint (kelet-közép)európai nézőnek érdekesen hatott, hogy még egy ilyen vérzivataros időben is jogfilozófiai vitákat tudtak folytatni, ráadásul még a rabszolga pártiak is (a Demokraták) logikus magyarázatokat adtak nézeteiknek. Daniel Day-Lewis pedig újfent bebizonyította, hogy jó színész.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

The Martian (alias hányinger magyar címmel Mentőexpedíció)

Könyv anno letudva, így baromira érdekelt a filmadaptáció is, amit kicsit megkésve ugyan, de pótoltam.

Azt kell mondjam, WOOOW! Persze van egy rakat hibája, kezdve a főszereplő egydimenziós karakterével, tudományos szempontból néhány pontatlansággal (erre mindjárt visszatérek), de overall nagyon rendben volt. Sokkal több és jobb, mint mondjuk a Gagyitáció, de ugyanígy kényelmesen ver rá nem is egy hard sci-fire. 90%-ban hiteles, az érdeklődést végig fenntartja és a színészek is egész jók, viszont egy-két dologra azért figyelhettek volna kicsit jobban. Például arra, hogy a Marson kurvára nem földi gravitáció van, ami rettenetesen szúrta a szememet. Egy űrhajós a szkafanderében NEM így fog közlekedni a vörös bolygó felszínén, ahogy a nehézségi gyorsulást is sikerült földi körülményekhez igazítani, ami kissé retardált lépés volt. Ugyanígy az is, hogy bár javarészt figyeltek arra, hogy ne legyen hang az űrben, máskor viszont tojtak rá nagy ívben, simán beáldozták ezt a drámai hatás kedvéért. Hasonlómód sántít a Marsról történő fölszállás (pont az 1/3-os 'g' és a ritkább légkör miatt) és az ottani körsebesség elérése, ami azért még csak egy elméletben létező dolog, de jó, fogadjuk el, hogy ennyi írói szabadság bárkinek jár, főleg úgy, hogy egy csomó minden mást eltaláltak.

8/10
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

A jogi egyetemen felvettem egy fakultatív órát "jogászi etika és film" címen, és a professzor, Dr. Nagypál Szabolcs fantasztikus filmeket adott fel nekünk megnézésre, hogy aztán az órán filozófiai-etikai debate legyen róla. Így bepótoltam olyan klasszikusokat az utóbbi hónapokban, mint a Das leben der anderen, Ötödik pecsét, Ghost Dog és a Shi Gan. Már az órák előtt is eléggé patrícius filmnézőnek tartottam magam, de ahogy elkezdtük a film mögötti valós tartalmat keresni ezeken a beszélgetős órákon, valószínűleg megváltoztatta azt, ahogyan a filmekhez állni fogok.

Külön öröm, hogy a Shi Gan kapcsán megkérdezhettem a tanár urat a "Tavasz, nyár, ősz tél... és megint tavasz" filmről, hogy mit gondol, mi a valós tartalma, mert gimnazistaként nem értettem egyáltalán, mikor a médiaismeret tanárunk levetítette nekünk. Rávilágított arra, hogy Dél-Korea teológiailag érdekes ország, mivel a lakosság szinte fele-fele arányban keresztény és buddhista, és hogy ezeknek a keveréke alkot egy sajátos etikai rendszert. Elmondta, hogy Kim Ki-Duk katolikus, így a buddhista szerzetesotthonról szóló film kapott egy kis keresztényi etika-fröccsöt, belekerültek olyan motívumok, mint pl. amikor a kisgyerek a lábához kötött követ vitte fel a hegy tetejére, vagy a film háromnegyedénél látható "vezeklést" ábrázoló buddhista szöveget padlóba vésős jelenet. A keresztény vezeklés a fő motívum ami találkozik a buddhizmus ciklikusság-tudatával, ez megváltoztatta azt is, ahogy tekintettem eddig a filmre, és sokkal jobb műnek tartom, mint azelőtt.

Majd ha nem leszek ilyen lusta lehet írok többet a kedvenc filmjeimről, és azokról is, amiket láttam ezen óra keretein belül, de valószínűbb, hogy inkább a moziban éppen-aktuális darabokról fogok véleményt mondani. Addig is itt található az egyébként szörnyű minőségű összecsapott beadandóm a fenti órára, amit Alfred Hitchcock mester A kötél (1948) című filmjéből írtam, ha valakit érdekel. Legalább adok valami tényleges kontentet ezzel a poszttal a random filmajánláson kívül.
SPOILER
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Warcraft: A kezdetek

Tíz évet vártam rá....de megérte! :D Baromi jó lett! :thumb: Egyben azt is bizonyította, hogy ha kellő munkával és tisztelettel csinálunk játékadaptációs filmet, akkor igenis el lehet készíteni normálisan. Megpróbálok objektív maradni, de nehéz lesz, mivel kb. onnantól, hogy bevágták a film elején a Blizzard logót (Tracerrel *____*), majd megszólaltak az ork dobok, ahhoz hasonló euforikus állapotba kerültem, mint aki rátalált egy őrizetlenül hagyott kannabiszültetvényre és ez ki is tartott egészen a film végéig. (Pedig egy kicsivel több, mint két órás kalandról van szó.) Az egyik ami tetszett, hogy a film egy percre sem ül le. Oké, aki nem játszott a játékkal, az lehet, hogy egyes részeket unni fog, viszont aki ismeri (és itt nem csak a WoW-ra, hanem a teljes Warcraft lore-ra gondolok), az egy másodpercig sem fog unatkozni. Mindenki egy ismerős szereplő, helyszín, fegyver, páncéldarab, jel, stb-stb. Ugyanakkor sikerült úgy eltalálniuk mesélésben az egyensúlyt, hogy aki teljesen "Warcraft-szüzen" ül be a filmre, az is fel tudja venni a sztori fonalát. (Infókkal azért nincs telenyomva, ami ehhez a filmhez kell, azt elmondják, a többi meg utalgatás olyan dolgokra, amit amúgy is csak a játékosok értenek.) A hangulat szintén nagyon rendben van, sikerült áthozni azt, amit én a játékokban a leginkább szerettem: egyik oldal sem fekete és fehér és jellemzően nem a nagy csaták, hanem 1-1 inviduális szereplő döntései befolyásolják az eseményeket.
SPOILER
Olyan igazi nagy csata talán csak a film legvégén van, de még ott is inkább a több szálon futó "trükközés" megy, ami nekem bejött.


Aztán ott volt az én legnagyobb félelmem: vajon a játék történetéhez mennyire lesz hű a film? Szerencsére Blizzék ügyesen ellesték a Marvel Cinematic Universe bevált receptjét: vedd elő a már ismert franchise karijait/történetét, hagyd meg úgy a sztori 80%-át, hogy a fanok ne nyakazzanak le, a maradék 20-at viszont töltögesd fel új ötletekkel, picit változtasd meg, esetleg írd is át, ha a régi formula, ami játékban működött, filmen már gagyi lenne. Néhány szereplő tehát más dolgokat tesz,
SPOILER
máshogyan hal meg
, más a háttértörténete, stb-stb., de mivel az "esszenciájuk" nem változik (értsd: nem az történt, hogy odaraknak egy totál más jellemű/kinézetű karit, majd azt mondják, hogy "na, ez ő!", igen Airbenderes Shyamalay, rád nézek...), ezért ez teljesen rendben van. Ha már itt tartunk
SPOILER
gondoltam, hogy darálás lesz, mert akik meghalnak a sztori ezen pontján a játékban, azokat itt is mind kinyírták, de azt nem gondoltam, hogy ennyit. A főbb szereplők több, mint fele mindkét oldalon kihullott. Hollywoodi filmtől elég szokatlan, hogy pl. a "jófiúk" közül úgy 2-3 maradt meg, bár ahogy írtam, a Warcraftban az a jó, hogy nincs mindig egyértelmű "jó-" és "rosszfiú". :D
Ja igen, nem győzöm elégszer leírni, hogy a film címe nem véletlenül "Warcraft: A kezdetek". Ugyanis nem a WoW sztoriját dolgozza fel (nagyon helyesen, mert ez kb. olyan, mintha mondjuk a Harry Pottert a hatodik könyvnél kezdték volna el megfilmesíteni...), hanem a legelső, kilencvenes évek elején megjelent "Warcraft: Orcs and Humans" játékét és ahogy már írtam, azt úgy 80-90%-ban adaptálták is. (Ezt azért kellett itt is leírnom, mert netszerte félelmetesen sokan értették ezt félre, emlékszem, amikor még csak a trailer jött ki és már kb. lehetett látni, hogy miről fog szólni a film, egy hülyegyerek IMDB-n is nekiállt pampogni, hogy micsoda elcseszett adaptáció, hol vannak a WoW-ból a night elfek, pandák, stb., méghozzá mindezt úgy, hogy még "Warcraft expertnek" is nevezte magát... *facepalm*) Amúgy néhány dolog így még poénabb is lett, pl. Khadgart ilyen fiatalon a játékokban sosem láttuk, kifejezetten vicces volt látni, hogyan válik "béna gyerekből" tápossá. :D Medivh háttérsztoriját eléggé átírták a játékhoz képest, viszont így érthetőbb a motivációja
SPOILER
nem csak egy "generic evil mage", mint a játékban.
Ja igen, a színészek is jók lettek, persze az is igaz, hogy most még leginkább azok a szereplők léptek csak színre, akiket a játékban személyesen nem láttunk megjelenni, vagy nem ilyen fiatalon, viszont a szerepüket ellátták, majd a további filmeknél lesz érdekes, hogy ki kit játszik, amikor már olyan ikonikus karik is színre lépnek, mint pl. Arthas herceg. (Arra leszek még kíváncsi, hogy ha lesz következő rész, akkor maradnak-e ugyanezek a színészek, lecserélik őket, esetleg CGI-vel vagy sminkkel öregítenek rajtuk. Csak azért, mert a játékban is 1-1 háború között nem ritkán 10-20 év telik el, a filmek között meg azért remélhetőleg ennyi nem fog, mármint a valóságban, amíg 1-1 elkészül... XDDD) És a lezárás is rendben volt, igazából a film vége felé kezdtem el gondolkodni azon, hogy én hogy fejezném be, hogyan lehetne a legjobban érzékeltetni azt, hogy a történet első fejezete lezárult, viszont valami olyat rakni a végére, amivel a következő részre is becsalogatják majd a nézőket. Na pont azzal a jelenettel fejezték be. :3 (Egyben az egyik No. #1 Warcraft kari eredettörténete is elindult ezzel és örülök, hogy ezt egy az egyben átemelték a játékból, mert nagyon kedves a szívemnek.) Apropó, ha már róla van szó:
SPOILER
a filmben legalább végre megmagyarázták, hogy Thrall mitől lett zöldbőrű, "fertőzött" ork, ha a szülei nem azok. A játékban talán a mai napig "elsunnyogták" a dolgot.


A hangulat szintén jó, szerencsére nem lett vérkomoly (én mondjuk egy picivel több poént még raktam volna bele, de akkor egyrészt három órás lenne, másrészt én a Shingekibe is akartam rakni, meg általában mindenbe... XD), illetve szerintem egész jól eltalálták a kényes egyensúlyt, hogy "a játékosoknak legyen eléggé mesés/rajzfilmszerű, ugyanakkor az átlag fantasy fannak ne legyen túl röhejes". (Azért remélem, hogy később behozzák a viccesebb fajokat is, mint pl. a gnómok és goblinok, mert azok már önmagukban két lábon járó mémgenerátorok. XD) Zenékből mondjuk elbírtam volna többet (nem értek rá a játék zeneszerzői, vagy mi? XD), mert igazából a fő témán kívül a többi mind eléggé felejthető volt számomra, pedig a Warcraft híres a hihetetlenül hangulatos és EPIC zenéiről, szóval ebben mindenképpen alulteljesítettek a játékhoz képest. (Bár szerencsére szinte csak ebben.)

Na, de akkor hol van a "csapda", kérdezhetitek. Hát ott, hogy remélem, végül nem arra farag majd rá a Blizz, hogy túlzottan követték a játék sztoriját. Az első két Warcraft játék sztorija ugyanis különösebben semmi extra, orkok csatáznak emberek ellen, persze a háttérben mozgolódnak a szálak, de nem az a "húhahúha!", ami a harmadik résztől kezdve beköszönt. (Én a játéknak is onnantól lettem hardcore fanja.) Blizzék rendesek voltak és nem csináltak az egész filmből valami Michael Bay-szintű effektparádét, így viszont kérdés, hogy ez elég lesz-e ahhoz, hogy a játékot nem ismerő "átlagnézőt" is meg tudják-e nyerni vele maguknak. Mert az, hogy orkok verekednek emberekkel, mágusok teleportálgatnak, meg egy démon is odakeveredik, ma már nem nagyon számít az átlag fantasy néző számára komoly teljesítménynek. A játék rajongói persze szeretni fogják, mert lassan építkezik és tudjuk, hogy melyik szál végül hová fog kifutni, viszont aki csak úgy beül rá és mondjuk Gyűrűk Ura-szintű awesomeságot vár tőle, az lehet úgy áll fel a film elől, hogy "...ennyi?" Ezt én sajnos nem tudom megítélni, próbáltam azon gondolkodni közben, hogy vajon ha semmit nem tudnék erről a világról, ez vagy az a jelenet akkor is annyit jelentene-e nekem, mint amennyit így jelentett, de szerintem ezt lehetetlen megmondani, meg most a fanboyság még túl erős volt bennem. XD (Majd a jövőheti második nézés során már erre is megpróbálok majd jobban figyelni, ma még "csak" a feliratos verziót láttam, jövő héten újra megyek megnézni szinkronnal. XD) Apropó: ha a fordítás ugyanaz, ami a feliratos filmmé, akkor ez is rendben lesz. Amit nem lett volna értelme lefordítani, azt úgy hagyták (Azeroth, Fel, stb.), ellenben a "beszélő nevű" dolgok elég jó magyar fordítást kaptak. (Egyedül talán a Blackrock clan magyar nevét nem tudtam volna visszavezetni, ha nem eredeti hanggal nézem, mert az valami "Éjszikla klán" lett, ami végülis így sem rossz, de simán maradhatott volna "Fekete kő klán", mert nem az éjszakával vannak kapcsolatban, hanem egy vulkanikus, sötét kőzetről kapták a nevüket.)

Összességében tehát én baromi elégedett voltam, egy második nézést még biztosan megér a film, illetve nem haragudnék meg a készítőkre, ha olyan Gyűrűk Ura mintára a DVD-re kapnánk valami kibővített változatot, már csak azért is, mert nem egy olyan forgatási kép, screenshot, vagy akár trailer jelenet volt korábban látható, ami végül a teljes filmbe nem került bele.

10/10, remélem a folytatásra nem kell azért újabb tíz évet várnom. :D (Meg azt is, hogy egyáltalán lesz, mindig nehéz előre megtippelni, hogy az amcsiknak mi fog bejönni, nem feltétlenül az, ami nekem/nekünk szokott...)

Edit: Hopsza, majdnem kihagytam: volt egy olyan jelenet, amit még én sem tudtam hová tenni, hiába ismerem a játékot.
SPOILER
A "Khadgar találkozása a "kockával" Dalaranban" jelenetre gondolok. Egy portálon átjutva találkozik egy furcsa nővel, aki tippet ad neki, hogy győzhetik le Medivhet. Na most minden logika szerint ő Medivh anyja, Magna Aegwynn kéne, hogy legyen, viszont a filmben nem ezen a néven hívta magát. Szóval ő vagy valami original karakter lesz, vagy direkt használ álnevet, esetleg kivételesen egy olyan karakter, aki bár a játék univerzumában is szerepelt, ám engem valamiért elkerült eddig. (Bár ez utóbbi a legvalószínűtlenebb... XD)
Úgyhogy még aki játszott is az összes résszel, az sem mondhatja, hogy minden fordulatot előre tudott. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most jöttem a moziból, addig nem olvastam az értékelésedet.

Én két okból nem fogom értékelni, egyrészt, mert "OMGOrks, #forthehorde!", másrészt meg mert a sztori eme részét csak a wowban, esetleg a war3-ban tett utalásokból, illetve Wowwiki-s lore-olvasgatásokból ismerem, tehát nem túl jól.
És muszáj volt elmennem moziba az alacsony filmnézési arányom ellenére is, mert kolléga még premier előtt kijelentette, hogy nem akarja megnézni, mert ez egy rossz film (!azthogy!), kétórás reklám, amivel a Blizz a kataklizmakor elvesztett oldfag játékosbázisának akar imponálni erőltetett nosztalgiáztatással. Ja, meg hátha némi lore-t tud lenyomni az újoncok torkán. Én meg nem értetettem a problémáját, tán nem volt a franchise-ban elég fajsúlyos történet, ami talánesetleg meg is filmesíthető? Vagy csak neki nem tűnt fel a kettétört Barrens gondolatára összegyűlt könnyein keresztül?

Szóval értékelni nem fogok, csak random és lényegtelen megjegyzéseket teszek.
Pl. Amikor Gul'dan
SPOILER
játszogatott azzal az ember-rabbal, nekem eskü az jutott eszembe, hogy olyan, mintha nassolna. :D Hmm, life-chips!

Titkos írta:kb. onnantól, hogy bevágták a film elején a Blizzard logót (Tracerrel *____*)
Banyekmár, az nekem hogy nem tűnt fel? :( Lehet azzal voltam elfoglalva, hogy az Universal igazán követhetné a Dreamworks-i hagyományt tematikus vállalat-logó bevágássall, és az írás beúszhatott volna Azeroth elé a Föld helyett. Akkora ziccert kihagyni!
Titkos írta:Ugyanis nem a WoW sztoriját dolgozza fel (nagyon helyesen, mert ez kb. olyan, mintha mondjuk a Harry Pottert a hatodik könyvnél kezdték volna el megfilmesíteni...), hanem a legelső, kilencvenes évek elején megjelent "Warcraft: Orcs and Humans" játékét és ahogy már írtam, azt úgy 80-90%-ban adaptálták is.
Szóval akkor a következő résznek a második ork inváziót tervezték? Ha lesz egyáltalán. A visszajelzések elég vegyesek, ahogy látom. Gondolom megoszlik a "Yey, Warcraft", meg a "Oszt ezek ezzel a katyvasszal játszanak, lol?" meg a "Ez nem is olyan, mint a WOW!", és ezeknek az eredője egy bizonytalan kérdőjellé áll össze.

Nem csodálkoznék, ha sok nemjátékost nagyjából tényleg csak összezavarná, még nekem is kapkodni kellett a fejemet sokszor. Igaz, az én helyzetem annyiból nehezebb, hogy előfordult, hogy elkezd derengeni valami, és a rozsdás fogaskerekek csikorgásától nehezebb nézni a filmet. Egy Loremaster simán levágja az utalást, egy franchise-szűz meg valszeg átugorja, kivéve, ha túl sok a név. Akkor csak simán lefagy a rendszer.
Lehet olyasmi a szitu, mint az Arany Iránytű esetében: aki olvasta a regényt (akár csak az elsőt), az nem akad fenn a daimónokon, és azt se veszi észre, hogy volt-e bármilyen kapaszkodó a többi nézőnek vagy sem.

Szerk: Ja, hogy miért is írtam ezt a fenti bekezdést.
Elég zavaros volt, hogy Khadgar hogyan és miért keveredett oda, meg bele az eseményekbe. Jó, most elég valószínű, hogy nem figyeltem túl jól, főleg a Lotharnak jelentő őr jelentésére, így csak arra lettem figyelmes, hogy "egy ember a barakkban" "a barakkban!!!!nowai!" Aztán a két szereplő majdnem egymásnak esett az irodában(!?), mert... passz.
Lehet azért ment oda, mert egyszerűen volt ideje műkedvelő nyomozót játszani, ha amúgysem volt suli?
SPOILER
És ami méginkább zavaró volt, hogy feltűnően sokat utalgattak rá úgy, mint valami Őrző-utódra, meg nagy mágus-tehetségre, ami a későbbi fejlemények ismeretében nem helytelen, azonban ezt a szereplők honnan a viharból tudták ilyen hej de jól? Még talán Medivh megérezhette volna, de nem úgy tűnt, hogy ez úgy működik, mint az Erő. A film alapján csak annyit lehetett tudni, hogy a srác csapot és papot otthagyott, és még neki is bizonygatnia kellett, hogy varázsolni azért nem felejtett el.
Hogy miért pont ő volt kiszemelve a nem túl világosan megfogalmazott dolgokra (leszámítva, hogy kéznél volt, plusz együttműködő is), azt nem fejtették ki (vagy nem figyeltem, ami mindig egy lehetőség sajnos), viszont ahhoz képest meg túl sok időt kapott a sulykolása. Igen, a nagyját át lehetett volna csoportosítani valami infódömping-enyhítésre.
Az egyik utalás alapján a néző esetleg azt is gondolhatja, hogy pont azért alkalmasabb más, Kirin Toros mágusnál bizonyos Dolgokra, mert őt nem kötik holmi céhes/szervezeti szabályozások, de ez a szint már bőven a találgatás-szint. Lehet ő kilátott a szemén, nem úgy, mint a többiek. ::jhuh::
Titkos írta:Medivh háttérsztoriját eléggé átírták a játékhoz képest, viszont így érthetőbb a motivációja
SPOILER
nem csak egy "generic evil mage", mint a játékban.
Meg a játékhoz képest átírt "eredeti" lorehoz képest is. Belenyomtak egy
SPOILER
szerelmi szálat
, esküszöm, gyűjtenem kéne az ilyesmit. :D
Amúgy eredetileg azt akartam írni, hogy miért, hát annyira nem is, aztán megnyitottam a lore-os oldalakat, és tényleg nem emlékeztem túl részletesen ennyi év után.
SPOILER
Mondjuk nekem akkora változtatásnak nem tűnt, mármint az eddigihivatalosban is a démoni fertőzöttsége miatt tette a dolgait, igaz, elvileg tudatosabban, mint a filmben.

Titkos írta:majd a további filmeknél lesz érdekes, hogy ki kit játszik, amikor már olyan ikonikus karik is színre lépnek, mint pl. Arthas herceg.
Kíváncsi vagyok, hogy hogy a 3. játék története bele fog-e férni egy kettévágott harmadik epizódba. Ha ügyesen gyúrják, lehet,
SPOILER
a dalarani csatát már gyanús, hogy megspórolják.

Titkos írta:Apropó, ha már róla van szó:
SPOILER
a filmben legalább végre megmagyarázták, hogy Thrall mitől lett zöldbőrű, "fertőzött" ork, ha a szülei nem azok. A játékban talán a mai napig "elsunnyogták" a dolgot.
Regényekben sem említették? :shock:
Titkos írta:A hangulat szintén jó, szerencsére nem lett vérkomoly (...) A játék rajongói persze szeretni fogják
Pfff. :D Tudod, egy igazi Vér Istvánnak soha semmi sem jó! Asszem ez amolyan Világ Igazsága dolog. Lehet ez a gyerek is úgy játszott az első három résszel (mint állítja), hogy a Kemping@ rész kimaradt. De tudja, mi az a Murloc, wow, achievment unlocked.
Titkos írta:Apropó: ha a fordítás ugyanaz, ami a feliratos filmmé, akkor ez is rendben lesz. Amit nem lett volna értelme lefordítani, azt úgy hagyták (Azeroth, Fel, stb.), ellenben a "beszélő nevű" dolgok elég jó magyar fordítást kaptak. (Egyedül talán a Blackrock clan magyar nevét nem tudtam volna visszavezetni, ha nem eredeti hanggal nézem, mert az valami "Éjszikla klán" lett, ami végülis így sem rossz, de simán maradhatott volna "Fekete kő klán", mert nem az éjszakával vannak kapcsolatban, hanem egy vulkanikus, sötét kőzetről kapták a nevüket.)
Én azt hittem, a regények magyar fordításából dolgoztak. (Látszik, mennyit olvastam közülük.) Te nem emlékszel esetleg?
Titkos írta:Edit: Hopsza, majdnem kihagytam: volt egy olyan jelenet, amit még én sem tudtam hová tenni, hiába ismerem a játékot.
SPOILER
A "Khadgar találkozása a "kockával" Dalaranban" jelenetre gondolok. Egy portálon átjutva találkozik egy furcsa nővel, aki tippet ad neki, hogy győzhetik le Medivhet. Na most minden logika szerint ő Medivh anyja, Magna Aegwynn kéne, hogy legyen, viszont a filmben nem ezen a néven hívta magát. Szóval ő vagy valami original karakter lesz, vagy direkt használ álnevet, esetleg kivételesen egy olyan karakter, aki bár a játék univerzumában is szerepelt, ám engem valamiért elkerült eddig. (Bár ez utóbbi a legvalószínűtlenebb... XD)
Úgyhogy még aki játszott is az összes résszel, az sem mondhatja, hogy minden fordulatot előre tudott. XD
SPOILER
Hívta magát valahogy? Alodi-nak mondták más szereplők, igaz. A zinternet szerint Alodi az első Guardian volt, viszont nem nő. Lehet, hogy a film kedvéért összegyúrtak és leegyszerűsítettek pár szereplőt. De moziból kifele jövet is azt magyarázta egy srác a haverjának nagy lelkesen, hogy a nő hogyan is Medivh anyja.
Azért őszintén megmondom, a hivatalos regény-képregény-egyébforrású lore néha már megfekszi a gyomromat primitivitásával. Eszméletlen változó tud lenni a történet minősége, bár a gagyi részek általában (szóval általában
SPOILER
Rád nézek, Varian amnéziás háttértörténet gladiátor bloodelffel, illetve ki ne felejtsem crazybitch Jaina-t a dicstelenség csarnokából.
) nem szivárognak be a fősodorba.

Szerk: láttad a Hírügynökségi adást róla?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:...mert kolléga még premier előtt kijelentette, hogy nem akarja megnézni, mert ez egy rossz film (!azthogy!)
Biztosan ugyanúgy, mint ahogy az amcsi kritikusok mind lehúzták a vérbe (az egyik a Mario Brothers filmhez, illetve a Háború a Földön című bűnrossz L.Ron Hubbard könyvadaptációhoz hasonlította), úgy, hogy náluk még két hét múlva fog a film a mozikba kerülni. Jó, lehet, hogy nekik külön vetítés volt, szal nem azt mondom, hogy teljesen látatlanban fikázták le, de amiket olvasgattam, az alapján tényleg úgy tűnt, mintha leginkább azért pikkelnének a filmre, mert "ja, játékból készült? Akkor húzzuk le a p*csába!" Közben Európában szinte csak pozitív kritikát kapott, valami francia vetítésen állva tapsolt a terem a végén, a németeknél vagy hol meg a Deadpool után a második legnézettebb film a jegyeladások alapján, Kínában is szeretik, stb. Kis túlzással eddig az USA-n kívül mindenhol jól teljesít és ha ott a két hét alatt nem fog sikerülni ezekkel az említett kritikákkal átmosni a birkák agyát ("Há' nem fogom megnézni, mer' a Guardian szerint szar film..."), akkor remélhetőleg ott is tarolni fog. Amúgy nem tudom, azt ki dönti el, hogy melyik film melyik országban mikor kerüljön a mozikba, de speciel ezt az egyet szerintem nagyon elcseszte a Blizz (már ha rajtuk múlt). Én inkább vártam volna itthon még két hetet, hogy cserébe az amcsik nézhessék meg először, ugyanis náluk úgyis mindig a hazai bevételek számítanak, nem nagyon tudok olyan filmről, ami náluk nem hozott pénzt, mindenhol máshol pedig igen és folytatták volna. (Lásd pont az Arany iránytű esetét, ahol kvázi hasonló dolog történt, csak a filmkritikusok helyett a papok mosták át a nézők agyát a film "ateista" témája miatt, pedig Amerikán kívül úgy tudom, hogy az is jól teljesített.) Persze a Warcraft hátha nem jár majd így, sőt, még ebből is ki lehet jönni jól (egyszeri nézőnek jól leviszi az elvárási szintjét a sok fikázás, de azért beül rá, mert mégis kíváncsi, vagy tíz évet várt a filmre, aztán úgy jön ki a moziból, hogy "mi a francot beszéltek ezek, tök jó!" XD), ez majd úgy július körülre fog kiderülni. Elnézést, ezt ki kellett adnom magamból. XD (Amúgy emlékeztek a 90-es években, de még úgy a 2000-res évek végéig is a képregényfilmeket osztották ugyanígy? Oké, hogy a legtöbbjük nem volt valami nagy szám, pláne a maiakhoz képest, de még a jobbakat is sokszor olyan indokokkal húzták le, amiknek alapja sem volt, rohadtul lehetett érezni, hogy "vén fasz, 60 fölötti kritikus kellemetlenül érzi magát, mert egy olyan területre tévedt, ami számára totál idegen, de semmi baj, még mindig "bosszút állhat" azzal, hogy jól lealázza a filmet". Na, én most valami hasonlót érzek a Warcraft esetében, a közönséges részéről többnyire pozitívak a visszajelzések és még akiknek nem is tetszett annyira, azok is úgy vannak vele, hogy "azért egy 7/10-et megér, csak többet vártam", szóval ez a kifejezetten mocskolódó, Mario Brothers-höz hasonlító stílus csak a kifejezetten szemétkedőknél jött elő, akik mintha el akarnák ásni a filmet.
A mordályos nyul írta:kétórás reklám, amivel a Blizz a kataklizmakor elvesztett oldfag játékosbázisának akar imponálni erőltetett nosztalgiáztatással.
Erre amúgy még a film előtt én is gondoltam, hogy "Vajon mennyiben szánják ilyen WoW-ba játékosokat visszacsalogató filmnek?", de szerintem ez másodlagos volt a mozis world building mellett. Szóval persze, lehet, hogy lesznek olyanok, akik emiatt kóstolnak bele a WoW-ba (szerintem aki anno lemondott róla, az nem emiatt fog visszatérni a játékhoz, de ki tudja), de én sokkal inkább éreztem azt, hogy egyfajta "Warcraft Cinematic Universe"-t építenek, a Marvel mintájára, ami a játék sztorijával pont, hogy nem mindig egyezik.
A mordályos nyul írta:Ja, meg hátha némi lore-t tud lenyomni az újoncok torkán.
Ebben meg azért tévedett, mert ha ebből tanulja az ember a Warcraft lore-t, akkor ha nem is érthetetlen, de legalábbis furcsa lesz később a játék, mivel már így az első filmben is voltak azért eltérések és gondolom ezek később csak szaporodni fognak. (A Blizz is kb. mindenhol azt nyilatkozta, hogy a mozis univerzumra úgy gondoljunk, mint egy alternatív idővonalra, ne úgy, mint a játék sztorijának szolgai másolására, szal ja, Marvel. XD)
A mordályos nyul írta:Én meg nem értetettem a problémáját, tán nem volt a franchise-ban elég fajsúlyos történet, ami talánesetleg meg is filmesíthető? Vagy csak neki nem tűnt fel a kettétört Barrens gondolatára összegyűlt könnyein keresztül?
Amúgy a panaszai kb, arra hasonlítanak, mint aki azon duzzog, hogy egyáltalán mertek filmet csinálni a Wacraftból, ilyen "kiárusítják a mannát a pórnépnek!" nyafogás. XD Tudod, olyasmi, mint amikor anno itthon is eléggé mainstream dolog lett az anime és sok "nagy öreg" fórumozó animés meg ott köpködte a fiatalabb generációt, hogy "Hülye kis pisisek, mit tudjátok ti, hogy mi mekkora harcok árán értük ezt el! Ti nem töltöttetek rm fájlokat IRC-ről, stb-stb." XDDD
A mordályos nyul írta:Pl. Amikor Gul'dan
SPOILER
játszogatott azzal az ember-rabbal, nekem eskü az jutott eszembe, hogy olyan, mintha nassolna. Hmm, life-chips!
XD Ja, amúgy olyasmi volt, bár én inkább sajnáltam szegény palit, valahogy rossz volt nézni, ahogy szó szerint az életet szívják ki belőle, kb. azt vártam, hogy mikor nyírja már ki, szerencsére megtette. ^^"
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:kb. onnantól, hogy bevágták a film elején a Blizzard logót (Tracerrel *____*)
Banyekmár, az nekem hogy nem tűnt fel? Lehet azzal voltam elfoglalva, hogy az Universal igazán követhetné a Dreamworks-i hagyományt tematikus vállalat-logó bevágássall, és az írás beúszhatott volna Azeroth elé a Föld helyett. Akkora ziccert kihagyni!
Az a vicc, hogy másodjára (ja igen, időközben megnéztem szinkronnal is, úgy is tudom ajánlani! :)) én is alig csíptem el, pedig akkor már kifejezetten vártam rá. XD Viszont meg tudtam nézni, hogy mikből állt össze a Blizz-logó: az eddigi négy franchise-uk 1-1 karaktere volt "jégbe fagyva". Először egy protoss a Starcraftból (talán konkrét szereplő is, de protosst még úgy is nehéz "határozni", ha rendesen látja az ember XD), aztán egy human footman a Warcraftból (aki lehet, hogy nem is footman, hanem maga Varian király, legalábbis a sérója, meg az a kard rá emlékeztetett, de lehet, hogy csak én képzeltem bele), aztán kizárásos alapon egy Diablo karakter (amiről lövésem nincs, mert az a széria nem fogott meg XD), végül pedig az Overwatchos Tracer. A Dreamworksnek erre a húzására én is számítottam, de ja, sajnos nem éltek vele, pedig nagyon figyeltem, hogy nem Azeroth lesz-e a bolygó a szöveg mögött. :( (Amúgy néha tesznek kivételt, pl. a Scott Pilgrim előtt retró játék stílusú volt a kép és a zene, a Krampusz című filmjüknél jégcsapok lógtak a szövegen és be volt fagyva a Föld, stb-stb., de valamiért most tényleg kihagyták ezt a ziccert.)
A mordályos nyul írta:Szóval akkor a következő résznek a második ork inváziót tervezték? Ha lesz egyáltalán. A visszajelzések elég vegyesek, ahogy látom. Gondolom megoszlik a "Yey, Warcraft", meg a "Oszt ezek ezzel a katyvasszal játszanak, lol?" meg a "Ez nem is olyan, mint a WOW!", és ezeknek az eredője egy bizonytalan kérdőjellé áll össze.
Igen, szerintem egyébként lehet, hogy össze is fogják vonni a kettőt. Ugye a játékban az első két háború majdnem full ugyanolyan, csak az elsőt az orkok nyerik, a másodikat az emberek, illetve betársulnak melléjük egyéb fajok is. Mivel erre még fanként is azt mondom, hogy ez a Warcraft unalmasabb része, ezért nem lenne meglepő, ha ők a két háborúból egyet csinálnának és a harmadik filmre már behoznák a sok populárisabb karit, mint Arthas, Illidan, stb. Mondjuk az is igaz, hogy ott van még a második rész kiegészítője, vagy a teljes Thrall sztori, amik szintén 1-1 filmet meg tudnának tölteni. (Ja, amúgy azóta kiderült, hogy a DVD-n 40 perccel hosszabb lesz a film, pedig a sztori ezen korai szakasza még bőven kevesebb szereplőt és történeti fordulatot tartalmaz, mint a későbbiek. Szóval lehet, hogy pl. a Warcraft 3 sztorija bele sem férne egyetlen filmbe.) Amúgy igen, eddig van mindenféle vélemény, de én tényleg úgy tapasztaltam, hogy a nézők többségének bejött, vagy legalábbis kellemes csalódás volt (és nem csak a gamereknek, Warcraft-szüzeknek is!), a kritikusok között lett divat lehúzni, de ott is csak az ilyen "napilapba írogatok, komoly kritikus vagyok!" ürgéknek, pl. a YouTube-ra vlogoló emberek többsége még ha le is húzta, elmondták, hogy azért nem egy alapvetően rossz film, csak ők többet/jobbat vártak volna tőle (Otherworldonline, Szirmai Gergő, stb.). A Blizz meg gondolom nyár végére összeszámolja a bevételét és annak fényében majd eldönteni, hogy hogyan tovább, én remélem a legjobbakat. XD
A mordályos nyul írta:Nem csodálkoznék, ha sok nemjátékost nagyjából tényleg csak összezavarná, még nekem is kapkodni kellett a fejemet sokszor. Igaz, az én helyzetem annyiból nehezebb, hogy előfordult, hogy elkezd derengeni valami, és a rozsdás fogaskerekek csikorgásától nehezebb nézni a filmet. Egy Loremaster simán levágja az utalást, egy franchise-szűz meg valszeg átugorja, kivéve, ha túl sok a név. Akkor csak simán lefagy a rendszer.
Lehet olyasmi a szitu, mint az Arany Iránytű esetében: aki olvasta a regényt (akár csak az elsőt), az nem akad fenn a daimónokon, és azt se veszi észre, hogy volt-e bármilyen kapaszkodó a többi nézőnek vagy sem.
Igen, ennyiből tényleg zavaróbb lehet annak, aki ezt a világot nem ismerte, de volt azért ellenpélda is szép számmal (többen írták, hogy bár sosem játszottak egyetlen Warcrafttal sem, nem esett nehezükre követni a sztorit), illetve nekem a GyU filmek ugrottak be ebből a szempontból: emlékszem, amikor az első film kijött, sokan jöttek azzal, hogy egy csomó dolog érthetetlen volt bennük, mire a tolkienisták rendre azzal érveltek, hogy "ezt a filmet PJ a keményvonalas fanoknak csinálta, ők meg tökéletesen értették a filmet, szóval ez nem hiba!", amivel mondjuk nem értek egyet, mert szerintem azért a világot/történetet nem ismerő embereket is be kell vonzani, nem lehet egy filmtől sem elvárni (a Warcrafttól sem), hogy valaki X órányi lore-olvasás után menjen csak moziba, viszont pl. én a GyU-nál sem értettem ezeket a panaszkodókat. Én sem tudtam akkor még semmit róla, de teljesen érthető volt a film, ha meg maradt bennem pár kérdés, úgy voltam vele, hogy a könyv, vagy a későbbi részek majd biztosan megválaszolják.
A mordályos nyul írta:Meg a játékhoz képest átírt "eredeti" lorehoz képest is. Belenyomtak egy
SPOILER
szerelmi szálat
, esküszöm, gyűjtenem kéne az ilyesmit.
Amúgy eredetileg azt akartam írni, hogy miért, hát annyira nem is, aztán megnyitottam a lore-os oldalakat, és tényleg nem emlékeztem túl részletesen ennyi év után.
SPOILER
Mondjuk nekem akkora változtatásnak nem tűnt, mármint az eddigihivatalosban is a démoni fertőzöttsége miatt tette a dolgait, igaz, elvileg tudatosabban, mint a filmben.
SPOILER
A játékban konkrétan úgy volt, hogy az anyja (Magna Aegwynn) harcolt Sargeras ellen (ő ilyen "fertőzött titán", de elég, ha úgy gondolsz rá, mint a Warcraft világának "Sátánjára", akkor érteni fogod XD), akit ugyan legyőzött, de nem sikerült elpusztítania és a titán egy része "elrejtőzött a testében". (Igen, ez baromi hülyén hangzik, de még értelmesebb formában nem láttam megfogalmazva. XD) Mindegy, ez meg olyan, mint amikor egy nő a terhessége alatt iszik/bagózik, szóval Sargeras kb. már fogantatásától kezdve "mérgezte" Medivhet az anyja méhében, így magyarázták, hogy később is a démoni mágiák felé fordult. (Mivel a játékban a portál megnyílása előtt tudtommal nem volt Fel mágia Azerothban és nem lehetett átjárni a két világ között.) Aztán a végén simán arra futott ki a dolog, hogy Medivh a démoni behatás miatt szinte végig az emberek ellen dolgozott, amíg ki nem nyírták.

A filmben ezt átírták arra, hogy Medivh képes volt valahogyan átjutni Draenorra még a kapu megnyitása előtt (ezt mondjuk valahogy majd megmagyarázhatnák egy későbbi részben... XD), ahol összejött egy ork nővel, de később elhagyta, viszont mivel általa megkedvelte az orkokat (és mert Garona a lánya, legalábbis nekem ez jött le a fimben lévő meséjéből), ezért már volt személyes indoka is, hogy miért nyissa meg a portált. (Ugye ott mondja Khadgarnak halála előtt, hogy "Meg akartam védeni mindkét világ lakóit".) Ja igen, az sem mellékes, hogy míg a játékokban itt még az orkok világa többé-kevésbé rendben van és kb. csak hódítani jönnek át, addig a filmben már láttuk az elején is, hogy mennyire a pusztulás szélén áll. Ettől persze még a démoni behatás itt is megmaradt (az az "izé", amivé Medivh átváltozott a végén, sanszos, hogy Sargeras egy "része" volt), viszont erre mondtam, hogy így már személyes érdekei is voltak a kapunyitásra, nem csak az, hogy "túl sok Felt szívtam és úgy döntöttem így "füvesen", hogy poén lenne elárulni a fajomat". XDDD Persze a szerelmi szál annyira nekem sem hiányzott, pláne úgy, hogy "fő" szerelmi szálnak ott volt a Lothar x Garona páros, de végülis a Blizz talált már ki ennél nagyobb hülyeséget is. Az egyik képregénysorozatban pl. feltűnik egy Med'an nevű, orkra hasonlító "valaki", akiről kiderül, hogy (most figyelj XD) Medivh és Garona fia. :dirr: Olyan igazi Gary Stu, egyszerre van meg neki az orkok fizikai ereje és Medivh varázshatalma. Mondjuk ha jól tudom, épp ezért akkora fail volt a fandom szemében, hogy a Blizz azóta sem vette elő sehol. XD (Jó, mivel a játékban Garona nem Medivh lánya, ezért kevésbé perverz a dolog, de így is elég gáz, mert korban valóban Garona apja lehetne, szal...XD)

A mordályos nyul írta:Kíváncsi vagyok, hogy hogy a 3. játék története bele fog-e férni egy kettévágott harmadik epizódba. Ha ügyesen gyúrják, lehet,
SPOILER
a dalarani csatát már gyanús, hogy megspórolják.
Na igen, nekem is most eszembe jutott itt fentebb, hogy ott már talán tényleg indokolt lesz, hogy két filmre szedjék szét, kivételesen nem azért, mint az Éhezők Viadala, Twilight és hasonlók esetében, hogy "fejjük meg kétszer a rajongókat!", hanem mert történetileg nem férne bele 2-3 órába sem a teljes sztori. Dalaran meg vicces lesz, mivel
SPOILER
épp a múltkor jutott eszembe, hogy a játékban ugye csak később emelkedik fel a földről, itt meg már eleve úgy indult. XD Akkor most Arty frost wyrmekkel és gargoylékkel veszi majd be a várost, vagy a jégsárkányok hátán viszi fel a ghoul és abomination seregeket? XDDD De lehet igazad lesz és ez a része kimarad, végülis ha jól rémlik, Dalaran a játékban is csak azért kellett oda, mert náluk volt a varázskönyv, amiben benne volt Kel'Thuzad feltámasztásának a módja, ezt a könyvet bárhová máshová is helyezhetik és tényleg spórolnak egy csatát.

A mordályos nyul írta:Regényekben sem említették?
Amiket én olvastam, azokban nem, de persze igaz, hogy magyarul nem mindet adták ki, meg pl. az Ősök Háborúja trilógia még nekem is kimaradt eddig. A klánok urában kellett volna megmagyarázni szerintem, de ott egy szóval sem említették, meg eleve a Blizz elég későn találta ki ezt, hogy "a "tiszta" orkok színe barna, a Feltől zöldülnek be", egy csomó ideig úgy volt előadva, hogy a zöld a természetes színük.
A mordályos nyul írta:Pfff. Tudod, egy igazi Vér Istvánnak soha semmi sem jó! Asszem ez amolyan Világ Igazsága dolog. Lehet ez a gyerek is úgy játszott az első három résszel (mint állítja), hogy a Kemping@ rész kimaradt. De tudja, mi az a Murloc, wow, achievment unlocked.
Na igen, de ilyenek mindig lesznek. XD Én szerencsére rengeteg olyan postot olvastam, akik ilyen "10-20 éve Warcraftozok" fanok voltak és teljesen elégedettek voltak a filmmel. :) Ezzel a fenti cikkíróval meg annyiban értek egyet, hogy poénokból talán valamivel többet is elbírt volna a film, de azért túlvicceskedni sem kell, mégis csak egy háború... (Bár lol, hogy pont a Polymorphot emlegeti fel, ami pont benne volt egy poén keretén belül a filmben. XD) Szerintem a későbbi részekben azért majd ezen is javítanak picit, eleve ahogy fentebb írtam, jönnek majd az olyan fajok, akiket nehéz is komolyan venni: goblinok, gnómok, kétfejű ogrék, stb. XD Meg az elején poénok terén mindig félnek a készítők, mert manapság a dark a menő. Lásd a Marvelt, anno ők is a "menőbb" hőseikkel kezdtek (Vasember, Hulk, Thor, Amerika Kapitány), aztán miután a Bosszúállók sikeres lett, már bátrabban vették elő az "elszálltabb" koncepciójú hőseiket is, pl. A galaxis őrzőit a beszélő mosómedvével és az "enttel", vagy a Hangyában a 3mm-es csávót. XD Szerintem itt is így lesz, persze nem megy át az egész full vígjátékba, de később már bátrabban mernek majd nyúlni a Warcraft humoros oldalához is. (Megjegyzem, a Marvelt meg pont emiatt fikázzák manapság egyre többen, ilyen "minden harmadik mondat egy poén vagy beszólás, attól függetlenül, hogy illik-e a helyzethez, vagy sem" vádakkal illetik őket, bár én ezzel nem értek egyet, nekem ez a stílus marhára bejön. XD)
A mordályos nyul írta:Én azt hittem, a regények magyar fordításából dolgoztak. (Látszik, mennyit olvastam közülük.) Te nem emlékszel esetleg?
Az a gond, hogy azok sem mindig egységesek fordítási szempontból. ^^" Pl. Thrall A klánok urában "Delej", A gyűlölet korában már "Szolga" néven szerepel. Kb. ha a szövegkörnyezetből nem derült volna ki, nem tudtam volna, hogy ez ugyanaz a szereplő... Mondjuk speciel a Stormwind = Viharvárad valóban benne volt már egy korábbi Warcraft regényben (ha jól emlékszem, pont a Medivhről szóló "Az utolsó Őriző" címűben), így azt sanszos, hogy onnan vették át, de pl. Ironforge neve most egyik magyarra fordított regényből sem rémlik, szóval a "Vashámor" sanszos, hogy a filmfordító saját ötlete volt. A Frostwolfot én úgy emlékszem, hogy láttam már Dérfarkas és Fagyfarkas néven is futni, bár talán az előbbi a "canon" fordítás. De ha már itt tartunk: magyarok közül sokan azért is savazták a filmet, mert hogy "hülyék a magyar nevek". Öhm...miért is? Ezek az előbbi példák szerintem teljesen jók, speciel még jóval a film előtt az Ironforge-on gondolkoztam is, hogy magyarul hogy hangozna jól, mert az én "Vaskohó" fordításomat mindig olyan debilnek éreztem, de ez a "Vashámor" szvsz perfekt. :3 Szal megértem, hogy ha mit tudom én, magyarul mondjuk "Aprajafalva" néven futott volna a törpváros, akkor joggal hördülnek fel a fanok, de ezek a fenti fordítások szvsz teljesen rendben vannak. Persze a Fel-el meg pont az volt a bajuk, hogy miért nem valami más lett magyarban, mivel így úgy hangzik, mintha arra utalna, hogy "felfelé". Szal ja, ez már a "kákán is csomót keresünk"-fajta belekötögetés. Amik még így rémlenek: Goldshire -> Aranyvidék (vagy valami hasonló), Redridge Mountains -> Vörösgerinc Hegység, ezek is teljesen okésak. (Fura, a GyU-nál nem pattogtak, ahol szintén az összes név le lett fordítva... XD)
A mordályos nyul írta:
SPOILER
Hívta magát valahogy? Alodi-nak mondták más szereplők, igaz. A zinternet szerint Alodi az első Guardian volt, viszont nem nő. Lehet, hogy a film kedvéért összegyúrtak és leegyszerűsítettek pár szereplőt. De moziból kifele jövet is azt magyarázta egy srác a haverjának nagy lelkesen, hogy a nő hogyan is Medivh anyja.
SPOILER
Az az, köszi! XD Én hiába néztem végig kétszer, mindig elfelejtettem memorizálni a nevet, amíg hazaértem a géphez, szóval nem tudtam rákeresni. ^^" XD Akkor nem original karakter, csak nekem is kimaradt, mert ha jól látom, valami random képregényben szerepelt érdemben. XD És ja, amúgy a játék lore-jában egy félelf férfi, itt meg ember nő, de persze lehet, hogy tényleg alakítgattak rajta. Na, ez most jó kérdés, hogy ő maga bemutatkozott-e, vagy a többiek gondolták, hogy biztosan ő lesz. Az rémlik, hogy Khadgar is úgy ment oda hozzá, mint aki biztos benne, hogy Alodi lesz az. Amúgy azért hiszi minden lore-fan Medivh anyjának, mert egyrészt úgy jóval több értelme lenne, hogy segít nekik legyőzni a fiát, másrészt most én is gyorsan átfutottam Wowwikit és ott is azt írták, hogy a játék lore-jában konkrétan ez is történt. Ő adta a tippet/segítséget Lotharnak és Khadgarnak. Plusz ahogy írtam, neki már volt tapasztalata Sargerassal, így némileg "szakember". XDDD Ennek több értelme lenne, mint hogy az első Őrző "visszajön" segíteni ezért. XD Plusz egy non-gamer pedzegette, hogy gyanúsan zölden világított a néni szeme, nem lepődne meg, ha kiderülne, hogy ő is a démonoknak dolgozik. XD Mondjuk szerintem ez inkább utalt arra, hogy Sargeras benne volt egy darabig, vagy lehet, hogy véletlen, de jó meglátás. XD Szóval meglátjuk, hogy mit hoznak ki belőle, vagy hogy a 40 perces bővített változatban több minden kiderül-e majd róla, de szvsz Aegwynnek kellene lennie.

A mordályos nyul írta:Azért őszintén megmondom, a hivatalos regény-képregény-egyébforrású lore néha már megfekszi a gyomromat primitivitásával. Eszméletlen változó tud lenni a történet minősége, bár a gagyi részek általában (szóval általában
SPOILER
Rád nézek, Varian amnéziás háttértörténet gladiátor bloodelffel, illetve ki ne felejtsem crazybitch Jaina-t a dicstelenség csarnokából.
) nem szivárognak be a fősodorba.
Persze, igazából ennek is az a rákfenéje, mint a legtöbb sikeres franchise-nak: kiadnak belőle mindenfélét, de persze mivel az eredeti írók csak egy részén dolgoznak (és van, hogy még ők sincsenek a toppon...), ezért aztán lesz egy csomó olyan sztori is, ami inkább ilyen "bár ne készült volna el, vagy ne így" színvonalú darab. ^^" Én ezért is vagyok úgy vele, hogy van a játék sztorija, meg most lesz a filmé és ami ezeken túl van, az kérdéses, hogy egyáltalán mennyire canon. Persze a játékét is sikerült azért nem egy ponton megerőszakolni már az évek során (lásd azokat a karikat, akiket te is felhoztál), de hát ez van. ^^" Erősen látszik azért, hogy egy kezdetben Warhammer/GyU-nyúlás világot kellett utólag "feldíszíteniük", aztán ez nem mindig ment következetesen, vagy plothole-ok nélkül. XD
A mordályos nyul írta:Szerk: láttad Ha Hírügynökségi adást róla?
Jaja, pont tegnap, de köszi! :) Igazából én is arra tettem a voksomat, amire a videó vége felé bevágott Facebook kommentelő, épp csak más indoklással: sejtettem, hogy Gergő le fogja húzni, de nem azért, mert "nincsen Warcraftos előismerete" (azért ha ő maga mondta korábban, hogy igazából nagyobb gamer, mint amekkora filmes, akkor ettől nem féltem... XD), hanem mert nagyon "filmesztéta" szemmel elemzi. Ugye ezt kb. el is ismerte, hogy mint játék-adaptáció, neki is bejött, hangulat, világ, látvány, karik, stb. a helyükön vannak, viszont dramaturgiailag, mint film, már voltak vele bajai. Remélhetőleg amúgy ez utóbbin fog valamit javítani az említett bővített változat, mert tényleg az zavart sok embert, hogy elég gyorsan ugrál ide-oda a film, a karikra nem szán annyi időt, amennyit szerintük kellene, stb.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Bocsi, ezt utólag szerkesztettem bele, de mint kiderült, túl későn. Ezekre tudsz válaszolni?
A mordályos nyul írta: Elég zavaros volt, hogy Khadgar hogyan és miért keveredett oda, meg bele az eseményekbe. Jó, most elég valószínű, hogy nem figyeltem túl jól, főleg a Lotharnak jelentő őr jelentésére, így csak arra lettem figyelmes, hogy "egy ember a barakkban" "a barakkban!!!!nowai!" Aztán a két szereplő majdnem egymásnak esett az irodában(!?), mert... passz.
Lehet azért ment oda, mert egyszerűen volt ideje műkedvelő nyomozót játszani, ha amúgysem volt suli?
SPOILER
És ami méginkább zavaró volt, hogy feltűnően sokat utalgattak rá úgy, mint valami Őrző-utódra, meg nagy mágus-tehetségre, ami a későbbi fejlemények ismeretében nem helytelen, azonban ezt a szereplők honnan a viharból tudták ilyen hej de jól? Még talán Medivh megérezhette volna, de nem úgy tűnt, hogy ez úgy működik, mint az Erő. A film alapján csak annyit lehetett tudni, hogy a srác csapot és papot otthagyott, és még neki is bizonygatnia kellett, hogy varázsolni azért nem felejtett el.
Hogy miért pont ő volt kiszemelve a nem túl világosan megfogalmazott dolgokra (leszámítva, hogy kéznél volt, plusz együttműködő is), azt nem fejtették ki (vagy nem figyeltem, ami mindig egy lehetőség sajnos), viszont ahhoz képest meg túl sok időt kapott a sulykolása. Igen, a nagyját át lehetett volna csoportosítani valami infódömping-enyhítésre.
Az egyik utalás alapján a néző esetleg azt is gondolhatja, hogy pont azért alkalmasabb más, Kirin Toros mágusnál bizonyos Dolgokra, mert őt nem kötik holmi céhes/szervezeti szabályozások, de ez a szint már bőven a találgatás-szint. Lehet ő kilátott a szemén, nem úgy, mint a többiek. ::jhuh::
Titkos írta: Amúgy a panaszai kb, arra hasonlítanak, mint aki azon duzzog, hogy egyáltalán mertek filmet csinálni a Wacraftból, ilyen "kiárusítják a mannát a pórnépnek!" nyafogás. XD
Inkább azon, hogy "Tönkretettétek a kedvenc zónáimat, hiába hízelegtek, sosem bocsátok meg!!!4"
Titkos írta:mikből állt össze a Blizz-logó: az eddigi négy franchise-uk 1-1 karaktere volt "jégbe fagyva".
Ja, hogy ott volt! Láttam valami alakokat, de nem arra figyeltem. :) (De mint utólag kiderült, másra sem nagyon T_T )
Titkos írta:Igen, szerintem egyébként lehet, hogy össze is fogják vonni a kettőt. Ugye a játékban az első két háború majdnem full ugyanolyan, csak az elsőt az orkok nyerik, a másodikat az emberek, illetve betársulnak melléjük egyéb fajok is. Mivel erre még fanként is azt mondom, hogy ez a Warcraft unalmasabb része, ezért nem lenne meglepő, ha ők a két háborúból egyet csinálnának és a harmadik filmre már behoznák a sok populárisabb karit, mint Arthas, Illidan, stb.
Az összevonás egy nagyon bölcs döntés lenne, ha mást nem, a második háborút kell összegyúrni a war3 plotjával, persze a timejump-ot valahogy meg kell oldani. Ha a második film végén a cliffhanger már lehetne pl a pestissel kapcsolatos. Na jó, ezt most nem tudom elképzelni, de drukkolok nekik, hogy rájöjjenek, mik a fontos elemek és miket érdemes kihagyni. :) Azért sok mindent.
Titkos írta:Mondjuk az is igaz, hogy ott van még a második rész kiegészítője, vagy a teljes Thrall sztori, amik szintén 1-1 filmet meg tudnának tölteni.
Jelen helyzetben hamarabb el tudok képzelni egy egészestés Overwatch animációs mozit, mint egy külön Thrall-filmet. Örüljünk, ha a fősztorinak a végére érnek, utána legfeljebb meggondolhatják az adalékokat. :)
Titkos írta:Ja, amúgy azóta kiderült, hogy a DVD-n 40 perccel hosszabb lesz a film
OMG!
Titkos írta:
SPOILER
A játékban konkrétan úgy volt, hogy az anyja (Magna Aegwynn) harcolt Sargeras ellen (ő ilyen "fertőzött titán", de elég, ha úgy gondolsz rá, mint a Warcraft világának "Sátánjára", akkor érteni fogod XD), akit ugyan legyőzött, de nem sikerült elpusztítania és a titán egy része "elrejtőzött a testében".
Ezt így ismertem, de nem tudtam, hogy magában a játékban is megjelent ez így, vagy csak utólag dúsították történettel a játékbeli "üres" eseményeket. De ha benne is volt, akkor úgy más. Lehet be kéne próbálnom a 1-2 játékot is, bár gyanús, hogy ahhoz én túlságosan casual játékos vagyok. Vagy azért van elég történet benne ahhoz (még ha töredéke is, mint a 3-ban), hogy vigyen előre?
Titkos írta:
SPOILER
A filmben ezt átírták arra, hogy Medivh képes volt valahogyan átjutni Draenorra még a kapu megnyitása előtt (ezt mondjuk valahogy majd megmagyarázhatnák egy későbbi részben... XD), ahol összejött egy ork nővel, de később elhagyta, viszont mivel általa megkedvelte az orkokat (és mert Garona a lánya, legalábbis nekem ez jött le a fimben lévő meséjéből), ezért már volt személyes indoka is, hogy miért nyissa meg a portált.
Ja, hogy a...! A...!!! *intenzív tantuszcsörgés* Hogy néztem én ezt a filmet!? Oké, feliratosan, meg oké, kvázi kialvatlanul, de nem, nem oké! :'( Szerintem kábé itt abba is hagyhatom a film megtárgyalását, mert az élményem irreleváns. *elmegykeseregni*
Titkos írta:de azért túlvicceskedni sem kell, mégis csak egy háború...
Ott a pont.
Titkos írta:Pl. Thrall A klánok urában "Delej"
Azóta se érti senki, hogy milyen megfontolásból, fogadjunk. :D
Titkos írta:De ha már itt tartunk: magyarok közül sokan azért is savazták a filmet, mert hogy "hülyék a magyar nevek". Öhm...miért is?
Jaj, mert hát "Én angolul szoktam meg", ilyet ismerünk sokat. :/ Nyelv-sznobok, vagy nem tudom, hogy nevezzem őket.
Titkos írta:Fura, a GyU-nál nem pattogtak, ahol szintén az összes név le lett fordítva... XD
Egyszerű a magyarázat: azt szokták meg. Ha mindenki angolul olvasta volna évtizedekig, és utána jött volna egy fordító olyan nevekkel, hogy "Csavardi" meg "Völgyzugoly", uramisten "Borbuggyan", lehet bukott volna a magyar kiadás.
Titkos írta:
SPOILER
Plusz egy non-gamer pedzegette, hogy gyanúsan zölden világított a néni szeme, nem lepődne meg, ha kiderülne, hogy ő is a démonoknak dolgozik. XD Mondjuk szerintem ez inkább utalt arra, hogy Sargeras benne volt egy darabig, vagy lehet, hogy véletlen, de jó meglátás. XD Szóval meglátjuk, hogy mit hoznak ki belőle, vagy hogy a 40 perces bővített változatban több minden kiderül-e majd róla, de szvsz Aegwynnek kellene lennie.
Jó, de ő már tudta azt a szép Coelho-i szabályt. :D
Titkos írta:sejtettem, hogy Gergő le fogja húzni, (...) mert nagyon "filmesztéta" szemmel elemzi.
De hát ha egyszer ő filmesztéta ez meg egy film? ::jumph::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Elég zavaros volt, hogy Khadgar hogyan és miért keveredett oda, meg bele az eseményekbe. Jó, most elég valószínű, hogy nem figyeltem túl jól, főleg a Lotharnak jelentő őr jelentésére, így csak arra lettem figyelmes, hogy "egy ember a barakkban" "a barakkban!!!!nowai!" Aztán a két szereplő majdnem egymásnak esett az irodában(!?), mert... passz.
Lehet azért ment oda, mert egyszerűen volt ideje műkedvelő nyomozót játszani, ha amúgysem volt suli?
Szerintem valami olyasmi, amit az utolsó mondatban írsz. XD Igazából az ő karakteréből a filmben én úgy éreztem, valami olyasmit akartak kihozni, hogy "az ifjú lázadó, aki nem hajlandó az idősebbek bigott véleménye előtt fejet hajtani és folyamatosan válaszokat keres". Jó, talán picit eltúlzom, de különben én sem érteném, hogy mi ez, hogy
SPOILER
először "otthagyja a sulit", aztán Medivh cuccai között is dugiban kutat (sőt, lop, mert a könyvet elvitte magával... XD), végül pedig felmegy "szájalni" a Kirin Torhoz. XD Illetve akartak vele (és Lotharral) egyfajta karakterfejlődést szerintem. Kezdetben a szereplők és a nézők is ilyen kotnyeles, orrát mindenbe beleütő lúzer kölyöknek látják, de aztán a végső fightban megmutatja, hogy mit tud, illetve Lothar elismerését is kivívja, meg hát csak ő jön rá, hogy Medivh "fertőzött", ő nyitotta meg a portált, stb. Persze jó kérdés, hogy ez miért nem működött volna az eredeti koncepcióval (ahol nem hagyta el tanulmányait, hanem épp Medivhnél tanulva kezd szépen lassan rájönni, hogy valami nem stimmel az öreggel, pont azért, mert a Karazhanban töltött idő alatt egyre több gyanús dologra lesz figyelmes), de lehet ha még mindig tanonc lett volna, akkor nem lett volna lehetősége így "magánakciózni", meg Sherlock Holmes-t játszani. XD Plusz lehet, hogy tényleg arra akartak ezzel rájátszani, hogy kezdetben a néző se bízzon benne, más kérdés, hogy a játék sztorijának ismeretében ez ugye nem igazán ment. XD Btw, az a "szögmérővel szögezlek az asztalhoz" jelenet az első találkozásukkor talán tényleg túl erősre sikerült (én azt sem értettem, hogy miért kellett úgy beparázni attól, hogy "Úristen, egy mágus!", mintha azok valami veszélyes fazonok lennének, minimum warlockok, vagy ilyesmi... XD), de szerintem itt is próbálták valahogy úgy kihozni, hogy eleinte mennyire nem bírja a srácot, aztán a végére barátok lesznek. XD (Mondom, ez igazából annál működik, aki még nem ismerte a sztorit, mert én sejtettem, hogy ez lesz a vége. XD) Hogy hogyan kezdett el nyomozni, az tényleg jó kérdés, illetve az is, hogy a Felről honnan tudott, bár lehet, hogy a Kirin Toros sok évnyi könyvbújás közben valahol írtak róla, hogy létezik ilyen démoni mágia. XD Lehet, hogy ez a hosszabb verzióban jobban be lesz mutatva.

A mordályos nyul írta:
SPOILER
És ami méginkább zavaró volt, hogy feltűnően sokat utalgattak rá úgy, mint valami Őrző-utódra, meg nagy mágus-tehetségre, ami a későbbi fejlemények ismeretében nem helytelen, azonban ezt a szereplők honnan a viharból tudták ilyen hej de jól? Még talán Medivh megérezhette volna, de nem úgy tűnt, hogy ez úgy működik, mint az Erő. A film alapján csak annyit lehetett tudni, hogy a srác csapot és papot otthagyott, és még neki is bizonygatnia kellett, hogy varázsolni azért nem felejtett el.
SPOILER
Én ezt annyira nem éreztem, Medivh egyszer mondta neki, hogy "Azon gondolkodsz, mit csinálsz majd a hellyel, ha a tiéd lesz?", illetve volt vagy két olyan jelenet, hogy Medivh előremegy, Khadgar meg elkapja a botját és baromi jelentőségteljesen néz rá, ilyen: "Wow, ez egyszer majd az enyém lesz?"-fejjel, de kb. ennyi. XD Ja, illetve az lehet még fura, hogy Alodi miért pont "őt választotta ki", de róla még azt sem tudjuk, hogy pontosan kicsoda/micsoda, nála simán el tudom képzelni, hogy "megérezte" a Khadgarban rejlő potenciált, vagy a jövőbe lát, vagy ilyesmi. XD (Mint ahogy a játékban Medivh is visszatért, mint "A Proféta" és előre szólt, hogy jön a Burning Legion és hogy kiknek és hová kell menniük ahhoz, hogy megakadályozzák a pusztulást. Lehet, ez a halál utáni okosabb emberként való visszatérés valami "Guardian skill". XDDD) Amúgy igazából ez azért nehéz, mert nem volt a filmben elmagyarázva, hogy ez a mágusnak tanulás hogy megy. Vagyis sejthető, hogy először sok évig volt Kirin Toros, aztán pedig Medivh alatt tanult, de nem tudtuk meg, hogy tényleg így volt-e, vagy hogy miért hagyta ott. A játék sztorijában ez egyszerűbb, ott eleve Medivh tanonca és eléggé érezhetően arra "képzi", hogy ő legyen a következő Őrző. Ott ez a Kirin Tor dolog fel sem jön, vagy max megemlítik, hogy ott is tanult korábban, aztán miután "leérettségizett", Medivhez ment tovább "egyetemre". XDDD A filmben annyira nekem sem volt egyértelmű, hogy hol mennyi időt töltött és miért hagyta ott mindkettőt. (Mert Medivh nem egyenlő a Kirin Torral, ő ilyen "maszek mágus". XD Ezt arra fel mondom, hogy amikor meséli, hogy "otthagytam a Kirin Tort", az Medivhre elvileg nem vonatkozna.)

A mordályos nyul írta:Hogy miért pont ő volt kiszemelve a nem túl világosan megfogalmazott dolgokra (leszámítva, hogy kéznél volt, plusz együttműködő is), azt nem fejtették ki (vagy nem figyeltem, ami mindig egy lehetőség sajnos), viszont ahhoz képest meg túl sok időt kapott a sulykolása. Igen, a nagyját át lehetett volna csoportosítani valami infódömping-enyhítésre.
Az egyik utalás alapján a néző esetleg azt is gondolhatja, hogy pont azért alkalmasabb más, Kirin Toros mágusnál bizonyos Dolgokra, mert őt nem kötik holmi céhes/szervezeti szabályozások, de ez a szint már bőven a találgatás-szint. Lehet ő kilátott a szemén, nem úgy, mint a többiek. ::jhuh::
Ugye az elején még a szereplők is úgy vannak vele, hogy "-Vele mi legyen? -Őt is visszük magunkkal.", aztán meg már annyira belekeveredik ő is a dolgokba, hogy "úgy marad". XD Az elején nekem úgy jött le, hogy félig úgy vannak vele, hogy "oké, ha ennyire ugrál, hadd jöjjön, mégis jobb, ha rajta tartjuk a szemünket, mintha saját maga akciózik", illetve: "látszólag túl sokat tud a gyerek, ne tévesszük szem elől", később meg már kvázi közösen nyomoznak, meg összehaverkodnak, plusz lehet úgy voltak vele, hogy "nem árt, ha van egy velünk együtt dolgozó mágus is, mert Medivh túl titokzatos, a Kirin Torosok meg tesznek az ügyre egyenlőre". XD
A mordályos nyul írta:Az összevonás egy nagyon bölcs döntés lenne, ha mást nem, a második háborút kell összegyúrni a war3 plotjával, persze a timejump-ot valahogy meg kell oldani. Ha a második film végén a cliffhanger már lehetne pl a pestissel kapcsolatos. Na jó, ezt most nem tudom elképzelni, de drukkolok nekik, hogy rájöjjenek, mik a fontos elemek és miket érdemes kihagyni. Azért sok mindent.
Én arra leszek kíváncsi, hogy a portállal mi lesz.
SPOILER
A játékban elég sokat "tökölnek" vele, előbb elpusztítják, majd kiderül, hogy ahhoz, hogy véglegesen bezáruljon, a másik oldalon is szét kell lőni, ezért átmennek az orkokhoz, de emiatt sok Szövetséges hős, köztük Khadgar is odaát reked jó pár évre, stb. Persze aztán a WoW-ban meg újranyílik... XD Plusz a filmben azért nehezebb volt nyitva tartani, mert nem annyiból állt, hogy Medivh és Gul'dan kinyitották közösen, aztán "úgy maradt", hanem áldozatokkal, plusz kántált varázslattal tudták bizonyos időközönként megnyitni. Ergo nem is tudom, hogy egyáltalán lesz-e még valami a kapuval a filmekben, vagy most már úgy "üresen" hagyják, mert le kell verniük előbb az átjött orkokat, aztán War 3 sztorija, Burning Legion, stb. és majd ha a WoW-hoz elérnek, akkor "újranyitják". Ez majd kiderül. Mivel Draenor itt már most eléggé szét volt cseszve, lehet, hogy kimarad a teljes War 2 kiegészítő sztorija és rögtön a War 3-as Outlanddel kezdenek majd. Mindenesetre ha másért nem is, a draeneiok miatt muszáj lesz behozniuk azt a világot is. (Apropó, nekik is tökre örültem a film elején, még úgy is, hogy nem éppen vidám helyzetben voltak jelenleg. ^^")

A mordályos nyul írta:Jelen helyzetben hamarabb el tudok képzelni egy egészestés Overwatch animációs mozit, mint egy külön Thrall-filmet.
Ó, velem lehet alkudni... :D (Need moar Tracer! *___*)
A mordályos nyul írta:Örüljünk, ha a fősztorinak a végére érnek, utána legfeljebb meggondolhatják az adalékokat.
Igaz, de szerintem a Thrall sztorit nem nagyon tudják megkerülni. ^^"
SPOILER
Legalábbis elég béna lenne, hogy a mostani film végén ugye vele zárult le a sztori, majd aztán egy teljes filmig nélkülözzük, amikor pedig jön a harmadik a War 3 sztorijával, már a Horda warchiefjeként látjuk viszont. Szóval én a mostani filmből eléggé azt éreztem, hogy ő tuti kapni fog egy saját filmet, vagy legalábbis erősen el lesz mesélve a sztorija, nem csak valami rövid flashback, vagy utólagos betoldás keretében. Eleve a War 3-as Horda "újraszervezésében" központi szerepe van, illetve sok most bemutatott karakter is feltűnik benne, pl. Orgrim átadja neki a Doomhammer-t, stb. Szóval szerintem ezt nem fogják tudni megkerülni a War 3 előtt, aztán persze ki tudja...

A mordályos nyul írta:Ezt így ismertem, de nem tudtam, hogy magában a játékban is megjelent ez így, vagy csak utólag dúsították történettel a játékbeli "üres" eseményeket. De ha benne is volt, akkor úgy más. Lehet be kéne próbálnom a 1-2 játékot is, bár gyanús, hogy ahhoz én túlságosan casual játékos vagyok. Vagy azért van elég történet benne ahhoz (még ha töredéke is, mint a 3-ban), hogy vigyen előre?
Ja, bocs, nem, a játékban ez nincs benne így, valóban utólag "dusított" történeti elem. ^^"
SPOILER
Medivhet valóban kinyírod a War 1-ben az egyik pályán, de kb. annyival intézik el, hogy "az egyik mágusunk megőrült, ki kell nyírnod!" XD Gyakorlatilag mind az ember, mind az ork kampányban volt 1-1 ilyen "RPG-szerű" pálya, ahol nem voltak épületek, meg peasantok/peonok, hanem kaptál X számú karit és egy "dungeonben" kellett végigverekedned magad, majd végül megölni a főbosst. XD Az ember kampányban ez volt a Medivhes pálya, az orkoknál meg még lolabb, valami olyasmi, hogy "Blackhand kicsi lánya, Griselda megtagadta apu utasításait és elszökött hazulról, majd egy ogrékkal teli bányába vette be magát. Apu nem tűri, ha ellenszegülnek neki, menj oda és ölj meg ott mindenkit, a lányát is!" XDDDD
Hogy a War 1-2 lekötne-e, az jó kérdés. Megmondom őszintén, ha nem ugyanakkor égtem volna GyU-mániában, amikor a War 2 fenn volt a gépemen, lehet az sem kötött volna le. ^^" Sztorija persze van, de egyáltalán nem az a szövevényes fajta, mint amit a War 3-tól kezdve megszoktunk a szériától, gyakorlatilag csak annyi, hogy minden küldetés előtt kapsz egy rövid "eligazítást" ("az orkok elfoglaltak egy falvat, foglald vissza és nyírd ki őket", "az orkok elkezdtek hajókat építeni, pusztítsd el az olajfinomítóikat", stb.), aztán elpusztítod az ellenfél bázisát, miközben véded a sajátodat. 1-2 egyedibb küldetés kivételével kb. csak a pályák felépítése változik, de 90%-ban annyi a lényeg, hogy "védd meg a saját bázisod, pusztítsd el az ellenségét". Szóval a maga idejében végülis jó volt, mint stratégiai játék, szép a kép, jó a zene, stb-stb., de ma már lehet, hogy eléggé unalmas/nyögvenyelős lenne. (Pláne az első rész irányítása, ami megérne egy külön misét, nincsenek még ilyen felhasználóbarát újítások, mint "simán jobbklikk egy területre és odamegy az egység". XD) Szóval nem tudom, igazából egyszer végülis végig lehet vinni (ha máshogy nem, cheat kódokkal, a sztori miatt, az 1-et szerintem én is úgy vittem... XD), de nem hinném, hogy manapság már bárkit hosszútávon lekötne. ^^"
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Balus »

Warcraft: A kezdetek

Az előzetes kritikák után fel voltam készülve a legrosszabbra, ehhez képest kellemesen csalódtam. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Warcraft kifejezetten jó film lenne, de közel sem olyan csapnivaló, mint amilyennek sokan be akarják állítani.

A film talán legnagyobb hibája szerintem az, hogy sokszor úgy éreztem, mintha kifejezetten a franchise rajongóinak készült volna, és nem az egyszeri mozinézőnek. Ez egyrészt lecsapódik abban, hogy az egész film tempója nagyon gyors, a vágás pedig rettentően kapkod, különösen a vége felé. Emiatt helyenként még nekem is nehéz volt követni a cselekményt (pedig játszottam mind a 3 Warcrafttal, 5 évig a WoW-val, plusz olvastam a magyarul kiadott regényeket is). Másrészt ahhoz képest, hogy egy lehetséges új filmes fantasy-univerzum nyitányához van szerencsénk (ergo a világépítés lenne az elsődleges feladat), magáról a Warcraft világáról alig derül ki valami. Örültem volna, ha többet tudunk meg az orkok kultúrájáról, az emberek-törpék-elfek kapcsolatairól, amiből később megszületik a Szövetség stb. De még a sztori szempontjából eléggé lényeges információk is homályban maradnak,
SPOILER
pl. mi az a démonszerű lény, amivé Medivh a film végén átalakul (valószínűleg Sargeras), mi vagy kicsoda Alodi (Tirisfal első Őrzője), Garona félig ork, félig micsoda (a lore szerint draenei, de itt úgy jött le mintha ember lenne, ami eléggé logikátlan, hiszen hogy jutott volna el egy ember Draenorra a Dark Portal megnyitása előtt)?

(Annak viszont örültem, hogy végre kaptunk magyarázatot arra, hogy Thrall bőrszíne miért zöld, amikor a szüleié barna.)

Szóval az egy dolog, hogy én tudom a választ ezekre a kérdésekre, mert mondhatni otthonosan mozgok a Warcraft világában, de egy átlagos néző csak értetlenül vakarhatja a fejét. Szóval adaptációs szempontból nem vizsgázott valami fényesen a film. Ezen lehet, hogy a már most beharangozott 40 perccel hosszabb rendezői változat fog majd javítani, de itt és most a moziverzióról van szó.

A színészek munkájáról és a karakterekről sem tudok sok pozitívumot elmondani. Travis Fimmel gyakorlatilag egy az egyben Ragnar Lothbrok figuráját hozza a Vikingekből, a Garonával közös szerelmi szála pedig egyszerűen komolytalan (bár ebben Paula Patton keze is benne van). Ben Foster Medivhként unott pofával álldogál az összes jelenetében, Dominic Cooper Llane királya súlytalan, egyedül talán Khadgar az, aki értékelhető kvalitásokat tud felmutatni az emberek közül. Komolyan mondom, az egész sztoriban az orkok voltak a legjobbak, különösen Durotan és Draka családi drámája, és Gul'dan is elfogadható főgonosz volt. Bár néha még őket is sikerült inkonzisztensnek feltüntetni.
SPOILER
A mak'gora jelenete remek példa erre. Az orkok bemutatásánál ugyebár nagy hangsúly került arra, hogy bátor harcosok és mindenük a hagyomány. Ehhez képest az egyik pillanatban az orkok készek felkoncolni Gul'dant, amiért megsértette a párviadal szabályait, aztán egy perccel később (némi erődemonstráció után) ismét gyáva birkanyájként követik a parancsait. Én elfogadom, hogy Gul'dannak nagy varázsereje van és emiatt félhetnek is tőle, de azt azért nehezen hiszem el, hogy egy felbőszült ork horda ne tudna elbánni egyetlen(!) boszorkánymesterrel.


Azért a Warcraftnak vannak kifejezett erősségei is. Látványvilág terén nagyon egyben van a film, a helyszínek gyönyörűek, a jelmezek-kellékek szépek, a mindenféle fantasy lények (farkasok, griffek) jól kidolgozottak, de az orkok itt is viszik a prímet. Pont olyan brutális alakok, mint amilyennek a játékok alapján elképzeli őket az ember, mintha csak a Blizzard egyik cinematicjából léptek volna át a filmvászonra. Úgy általában a film minden látványeleme olyan, mint ahogy azok a játékokban kinéznek és ezért hatalmas respect a film készítőinek. Ehhez képest viszont a soundtrack csalódás, főleg annak fényében, hogy a Blizzard a játékaihoz milyen remek aláfestő zenéket szokott készíteni. Amiért viszont szintén dicséret illeti a filmet, az az, hogy végre készült egy olyan fantasy film, ami nem a megszokott "mi vagyunk a jó fiúk, ők pedig a gonoszok, akiket el kell pusztítani" sémára épül, hanem egyenlő arányban bemutatja mind a két fél álláspontját és motivációit.

Összességében azért bőven nézhető film a Warcraft, de a teljes körű élvezetéhez még mindig nem hátrány, ha az ember alapszinten tisztában van a játék világával. Remélem, hogy pénzügyileg nem lesz belőle egy ordas nagy bukta, és akkor jöhetnek a folytatások (Thrall és Arthas történetét nagyon szívesen megnézném moziban, rendes megvalósítással).

Értékelés: 7/10 (Warcraft-rajongóként), 5/10 (átlag mozinézőként).
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Garonához:
SPOILER
A játékban sem derül ki ugye, hogy pontosan micsoda a két "fele" és kik a szülei, csak sejteni lehet, hogy miután az orkok ittak Mannoroth véréből és elkezdődött Draenoron a nagy "draenei holokauszt", akkor valószínűleg az egyik ork megerőszakolt egy draenei nőt és így lett Garona. Legalábbis fanfórumokon sem tudtak az emberek ennél értelmesebb magyarázatot adni a dologra, tekintve, hogy egy ork-draenei szerelmet nehezen tudtak elképzelni a történelmüket figyelembe véve. (Illetve ugye nem Garona lenne az egyetlen ilyen "hibrid", a WoW-ban Outland Nagrandján szintén van egy draenei-ork "keverék" blademaster.

A filmben nekem teljesen úgy jött le, hogy Medivh az apja és egy ork az anyja, legalábbis az egész "mesének", amit Medivh mondott neki, csak így van szerintem értelme. Ugye elmondta, hogy "Távol éreztem magam a saját fajtámtól, ezért jártam a világot. Vándorlásaim során megismertem egy büszke és nemes népet, ahol az egyikük elfogadott olyannak, amilyen vagyok." Plusz amikor Garona mondja, hogy "Mégis elhagytad őt.", ott már mintha neki is leesne a tantusz. Meg ugye a végén az a "conjured" virág-ajándék... :D Persze a kérdés még mindig nyitva marad, hogy hogyan tudott "csak úgy" átjutni Medivh Draenorra (akármilyen tápos mágus is, ez azért teljesítmény... XD), de talán egy későbbi filmben ez még kiderülhet, szerintem Garona sztorija sem ért még itt véget, ahhoz túl népszerű karakter a fandomban. XD


Abban amúgy igazad van, hogy "mezei nézők" számára talán túl sok megmagyarázatlan dolog volt a filmben, de igazából ha mindent, amit a vásznon láttunk, megpróbáltak volna elmagyarázni, akkor az egész film átment volna egy Warcraft töriórába. Ha jól emlékszem, még anno az AnimeStars magazinban a Warcraft manwhák megjelenése kapcsán a cikkíró kitalálta, hogy ő megpróbálkozik ezzel. Az egész cikk egy infódömping lett, felében/háromnegyedében megkísérelte a fazon lenyomni a Warcrafttal soha életében nem találkozó olvasó torkán mindazt, amit még a játékosok is lassabb formában, epizódról-epizódra csepegtetve kaptak meg a játékokban. Végül a képregényről magáról alig írt. Szóval ebből a szempontból én örültem, hogy a film inkább választotta ezt a "főleg a fanoknak" utat, mert szerintem a mindent elmagyarázó változat a film kárára vált volna hosszútávon. Meg ahogy írtam, ha a GyU filmeknél sok embernek elfogadható volt az a válasz egy csomó mindenre, hogy "a könyvből kiderül, olvasd el azt, a filmbe nem fért bele", akkor annyira a Warcraftnak sem róttam fel ezt. XD
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Balus »

Titkos írta:Garonához:...
SPOILER
Érdekes elmélet, őszintén szólva a film nézése közben nem jutott eszembe, hogy Medivh lehet Garona apja. Ezt tényleg meg lehet magyarázni azzal, hogy Medivhnek van akkora varázsereje, hogy még a Dark Portal előtt el tudott jutni Draenorra, meg ugye a film és a lore szerint is végig ő mozgatta a szálakat a háttérből és ő csábította az orkokat Azerothra.

A Warcraft-manhwákat én is olvastam, és nekem úgy rémlik, mintha azoknak az elején is szerepelt volna valami hasonló "összefoglalás" (értsd: masszív wall-of-text :D ). Az általad említett történelemlecke-jelleget én sem tartom járható útnak, bőven elég a cselekmény szempontjából szükséges információkat megadni, a többit meg elolvashatja az ember a WoWWikin. Ha a Gyűrűk Ura-trilógia is ezt a csapásvonalat követte volna, akkor a 3 film összesen lett volna 12 óra (a bővített változatok együtt így is majdnem ilyen hosszúak :D ).

Csak az a baj, hogy sok esetben még ennyi sem derül ki a filmben. Vegyük pl. Lothart, aki elvileg a film egyik főszereplője. Azon kívül, hogy jó barátja a királynak és Medivhnek, valamint a felesége meghalt a fia születésekor és ezért őt hibáztatja, lényegében nem tudunk meg róla SEMMIT (javítsatok ki, ha tévednék, de ennél többre perpillanat nem emlékszem).

Mint mondtam, a rendezői változat lehet, hogy javítani fog ezen, a sztori és a karakterek jobban ki tudnak majd bontakozni, de ha mégsem, akkor az már a rendező, Duncan Jones sara lesz.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Újra megnéztem ezt a "filmet" és még mindig nagyon fun! Nem mellesleg ivós játéknak sem rossz: aki felismeri, hogy melyik filmből van az adott snitt, vagy jelenet, az iszik egy kört! :lol:

https://youtu.be/iSB967wX0wA
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Balus »

Múlt szombaton volt szerencsém megnézni sajtóvetítésen a Kubo és a varázshúrokat. Őszinte leszek: engem teljesen lenyűgözött a film, sőt megkockáztatom, hogy ebben az évben animáció terén eddig messze ez volt a legjobb (suck it, Zootopia).

Akit érdekel bővebben a véleményem, erre fáradjon.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Válasz küldése