Könyvek, linkek

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Könyvek, linkek

Hozzászólás Szerző: Misato »

Szóval, mostanába én egy élég durva könyvet olvasom a cime: Ruby. :twisted: Ismered? Különben mi a kedvenced? Van egyáltalán olyan?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nem ismerem. Mi ez, és mitől olyan durva?
Kedvenc? Igazándiból az általam olvasott dolgok nagy része ismeret terjesztő anyag. De hogy mondjak valami konkrétumot, utoljára Poe novellái fogtak meg.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Engem meg Ken Follett Katedrálisa fogott meg, azon kívül imádom Márait az összes könyvét, imádom a Gyűrűk Urát és a Babó-t könyvben, a Háború és békét, Agatha Christie-t, Stephen Kinget... és még sorolhatnám, mert én a könyveket nagyon szeretem! :wink:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Mitől olyan durva?
Magyarország, vadkelet. Kurvák, stricik, művészek, gengszterek, a semmiből vagyonokat építő üzletemberek, és egy nő, aki mindent elér amit akar, de semmit se kap meg, amit szeretne. Ruby öl, lop, hazudik, hol tettes, hol áldozat, kurvákat futtat, milliomos lesz, dolgozik a rendőrségnek, az alvilágnak, százszór padlóra kerül, és újra meg újra feláll. Időnként megkisérti a szerelem, de a boldogság mindig kicsusszan a kezéből. Önálló, független, azonban sohasem szabad. A testével csinál pénzt, a pénz pedig új lehetőségeket nyit előtte, ám a kör ezzel bezárul. Legfeljebb gazdag lehet. Más kitörési pont nincs a számára.

Röviden ennyi :)

Ynah-nak üzenem, hogy én is imádom a Gyűrűk Urát, bár könyvbe szeintem jobb mint film változatban. Mondjuk az is igaz, hogy ezt jobban filmesítették meg mint a Harry Pottert.
Ja és most szertnék elkezdeni egy Stephen King regényt, ha tudnád ajánlani valamelyiket, hogy szeinted melyik a legjobb vagy melyik tetszett a legjobban, örülnék neki. :P
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Bevallom, ez nem úgy tűnik, mintha nekem lenne kitalálva :oops:. Kicsit olyan "kinézek az ablakon, és ezt látom" történetnek tűnik. Persze lehet, hogy tévedek, és tud valami újat is mondani.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Újat? Végülis ez a könyv egy olyan Magyarországot mutat be amibe nem szívesen élnék, sanájlak téged hogyha kinézel az ablakon és ezt látod. :(
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Nekem a Nagy Orosz Irodalom a kedvencem minden aspektusával egyetemben(Dosztojevszkíj, Tolsztoj, Gorkíj, Csehov stb.). Kár hogy mamár más fontosabb, de annakidején nagy fan voltam. Az volt az egyik legjobb tulajdonsága ezeknek a műveknek (a sok közzül), hogy észrevétlenül tudták építeni az ember személyiségét, és egy magasabb platformra emelni.
Számomra Dosztojevszkíj Bűn és Bűnhődése, Tolsztoj Anna Karenyinája, Csehov 3 Nővére, és Gorkíj Vergődése képviselték, és képviselik ma is a szépséget, az értéket, AZ irodalmat.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Misato ajánljak nekeg Kinget? Mondjuk kicsit light-osabb a Christine..aztán mondjuk Rémkoppantók....végül tetőfokon számomra a Tortúra..
DE hogy mivel kezd el..a kedvencemmel a Ragyogással!!! :lol: ::sugoi::

Yukimura..az ember ha rádnéz ki sem nézi belőled,hogy szépirodalmat olvasol...pláne oroszt :wink: Legalábbis én nem néztem ki...nahh így helyes :lol: 8)
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Az az igazság, hogy az emberen első ránézésre sok minden nem/máshogy látszik, mint ahogy valójában van.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Jaja valójában én sem vagyok olyan ronda ksicsaj mint aminek látszom...igazából belül egy csodaszexi csodamaca vagyok :wink: aki imádja a forma1et, a kocsikat, az anime-ot, és a saját hangját..illyetve itt aktuálisan a saját betűit :lol:
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Ynah írta:igazából belül egy csodaszexi csodamaca vagyok
:D Ezt sikerült is megállapítanom a találkozásunkkor :D
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Ezt bónak veszem...várgyá.. ha sikerült megállapítani akkor vagy jó emberismerő vagy, vagy nem igaz amit leírtam :oops: 8)
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Ynah írta:Ezt bónak veszem...várgyá.. ha sikerült megállapítani akkor vagy jó emberismerő vagy, vagy nem igaz amit leírtam :oops: 8)
Szerintem jó szemem van, te pedig elhihetnéd az igazságot. :D
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Misato írta:Újat? Végülis ez a könyv egy olyan Magyarországot mutat be amibe nem szívesen élnék, sanájlak téged hogyha kinézel az ablakon és ezt látod. :(
Túlzás szó szerint venni ezt az ablakon kinézést. De ha bekapcsolod a TV-t, vagy elolvasol egy újságot, akkor pontosan az általad leírt "motívumokat" találod ott is. Viszont, mint mondtam, én csak a te összefoglalód alápján írom mindezt. Szóval, ha tévedek, akkor a könyv valószínűleg erősen túloz. Ellenben biztosan nem egy lehetetlen, vagy nagyon távoli jövőképet fest. Sajnos.
Mindegy. Olvassunk vidámabbat. Douglas Adams, Galaxis Útikalauz stopposoknak. Ott csak a Föld semmisül meg :D.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Shukuhai írta:Mindegy. Olvassunk vidámabbat. Douglas Adams, Galaxis Útikalauz stopposoknak. Ott csak a Föld semmisül meg :D.
Alapmű. Ahogy a folytatásai is. Douglas Adams (R.I.P.) aztán tudott vidámakat írni.
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Yukimura írta:Nekem a Nagy Orosz Irodalom a kedvencem minden aspektusával egyetemben(Dosztojevszkíj, Tolsztoj, Gorkíj, Csehov stb.). Kár hogy mamár más fontosabb, de annakidején nagy fan voltam. Az volt az egyik legjobb tulajdonsága ezeknek a műveknek (a sok közzül), hogy észrevétlenül tudták építeni az ember személyiségét, és egy magasabb platformra emelni.
Számomra Dosztojevszkíj Bűn és Bűnhődése, Tolsztoj Anna Karenyinája, Csehov 3 Nővére, és Gorkíj Vergődése képviselték, és képviselik ma is a szépséget, az értéket, AZ irodalmat.
Fjodor Mihajlovics a legjobb szerintem is ő a kedvenc.
Nekem a haláltábor (vagy valami hasonló című) volt a kedvencem.(az önéletrajzi ihletésű)
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Shukuhai írta:Túlzás szó szerint venni ezt az ablakon kinézést. De ha bekapcsolod a TV-t, vagy elolvasol egy újságot, akkor pontosan az általad leírt "motívumokat" találod ott is. Viszont, mint mondtam, én csak a te összefoglalód alápján írom mindezt. Szóval, ha tévedek, akkor a könyv valószínűleg erősen túloz. Ellenben biztosan nem egy lehetetlen, vagy nagyon távoli jövőképet fest. Sajnos.
Hát, igen, sajnos.... :cry:
Shukuhai írta:Mindegy. Olvassunk vidámabbat. Douglas Adams, Galaxis Útikalauz stopposoknak. Ott csak a Föld semmisül meg :D.
Végülis így is fel lehet fogni! :wink:

Ajánlanék még egy könyvet! Vagyis kettőt.
Marlo Morgan: Vidd hírét az Igazaknak, és ennek a 2. része Vidd hírét az Örökkévalóknak.
Igaz történet!!!!!!!!!!!
Olvasta már valaki? Vagy hallot róla?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Mindenkit bátorítanék, hogy Tolkientől ne csak a Hobbitot+A Gyűrűk Urát olvassa el, hanem a Szilmarilokat is, mert énnekem sokkal jobban tetszett Tolkien bármely más művénél. Tudom sokkal nehezzebben olvasható, megnyugtatásul: a negyedik olvasás után, már angolul is könnyeb lesz :)

A másik: Kinget is tessék kipróbálni! Tudom, azt mondják ponyva, meg horror, de ez csak egy bizonyos része a könyveinek. Az a baj, hogy nem az a réteg olvassa, aki megértené a műveit. Van egy nagyívű sagaja, a Setét Torony (Dark Tower), már öt rézse van (összesen hét lesz), és ez King legelső alkotása, és szerintem biztos klasszikus lesz ha felfedezik. Ki ismeri: ez egy fantasyscifiwesternhorrorromantikuslovagregény :)

DT1: A harcos (The Gunslinger)
DT2: A hármak elhívása (Drawing of th Three)
DT3: Puszta földek (Wastelands)
DT4: Varázsló és Üveg (Wizard and Glass)
DT5: Wolves of Calla

Ezt a sorozatot pl: mangába átültetve, neaggyisten animeben el tudom képzelni

Ja és HP Lovecraft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
kk-krisi

khmm....

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

to ein:

Howard Phillips Lovecraft névet téssék szépen rendesen kiírni ^_^

Nálam "sajnos" ő a kedvenc, ezt még a sokszor említett barátom Stephen King is alátámasztotta. Őt ellenben nem kedvelem. Volt pár műve ami tetszett, de... valahogy számomra nem az igazi. Igaz két kedvenc filmem is az ő művei alapján készült (A Holtsáv, A remény rabjai), de akkor is kitartok Lovecraft bácsi mellett ^_^. Nekem talán azért nem tetszett az a néhány mű amit Kingtől olvastam, mert szerintem túlzottan az emberi pszichére alapoz. Talán az vele a bajom, hogy sokszor "túl valósághű". Igazából kicsit nehéz megfoglamazni amit mondani akarok, de engem az ember alapvető jellemvonásaira való építése nem köt le igazán. Ettől eltekintve szerintem érti amit csinál csak igazából nem fog számomra sohasem a klasszikus horror írói közé tartozni.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Misato írta:Ajánlanék még egy könyvet! Vagyis kettőt.
Marlo Morgan: Vidd hírét az Igazaknak, és ennek a 2. része Vidd hírét az Örökkévalóknak.
Igaz történet!!!!!!!!!!!
Olvasta már valaki? Vagy hallot róla?
Én erről is felvilágosítást kérnék :oops:.

Könnyed történetek terén Sir Arthur Conan Doyle és Agatha Chritie verhetetlenek (az előbbi a nagyobb kedvencem). Persze szigorúan csak a könyvek, nem a filmek.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

A Holtsáv, A remény rabjai milyen igaz!!! mekkora két film
és bocsi Howard Phillips Lovecraft-ért ^^^^

De Kingtől olvastad a Setét Tornyot ? (semmihez nem fogható) az első rész nincs 200oldal: próbáld ki!!!
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

ein írta:Van egy nagyívű sagaja, a Setét Torony (Dark Tower), már öt rézse van (összesen hét lesz), és ez King legelső alkotása, és szerintem biztos klasszikus lesz ha felfedezik. Ki ismeri: ez egy fantasyscifiwesternhorrorromantikuslovagregény :)

DT1: A harcos (The Gunslinger)
DT2: A hármak elhívása (Drawing of th Three)
DT3: Puszta földek (Wastelands)
DT4: Varázsló és Üveg (Wizard and Glass)
DT5: Wolves of Calla

Ezt a sorozatot pl: mangába átültetve, neaggyisten animeben el tudom képzelni
Én ismerem, az első négy kötetet olvastam, sajnos könyvtári volt, vissza kellett vinni. :( De ha látom vhol (sajna nem valószínű), azonnal megveszem. :)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Az első elég nehezen beszerezhető, a következő három mindenhol, de az ötödik még nincs lefordítva (egy hónapja adták ki angolul). :evil:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Lovecraft az tényleg a legjob..
Amúgy ha már Lovecraft: azt hogy kell kiejteni, hogy Cthulhu? :D csak mert eddig erről senki se világosított fel ;)

Bár nekem Stephen king is tetszik..
Ajánlok még SK könyveket.. Borzalmak városa; Bilincsben.. Anyukám kedvence pedig a Tűzgyújtó.. De én is javaslom, hogy kezdd A ragyogással.. Amúgy ha valaki azt akarja, hogy az élettől is elmenjen a kedve, akkor az olvassa el az Állattemetőt..
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Stoker írta:Amúgy ha már Lovecraft: azt hogy kell kiejteni, hogy Cthulhu? :D csak mert eddig erről senki se világosított fel ;)
k-val. :D Remélem segíthettem.
Lezárt