nip hop - japan hip hop

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
phadeout
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.10.31. 10:08
Tartózkodási hely: z-town

nip hop - japan hip hop

Hozzászólás Szerző: phadeout »

hát, nem tudom mennyire vagytok érintettek a témában, azért jöhetnek a hozzászólások!

(krusht gondolom ismerik páran, dj honda, meg még vannak jópáran! :D )
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Én még nem hallottam egy japán hip-hop-ot se, de kiváncsi lennék rá. :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

A műfaj nem tartozik a kedvenceim közé, de egy újdonság egy próbát mindig megér :)
Kép
phadeout
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.10.31. 10:08
Tartózkodási hely: z-town

Hozzászólás Szerző: phadeout »

Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Hát nekem még nem volt szerencsém japán hip-hop-hoz de biztos nagyon érdekes :lol:
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Meghalgattam az egyik albumot.

Elég furcs volt első hallásra(talán, mert még soha nem hallottam japán hip-hop-ot), de nekem tetszet :D

Elég jó :D engem a francia hip-hop-ra emlékeztetett valamiért.
phadeout
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.10.31. 10:08
Tartózkodási hely: z-town

Hozzászólás Szerző: phadeout »

Riddick írta:... engem a francia hip-hop-ra emlékeztetett valamiért.
talán mert egy szót nem értesz belőle?! :wink: :D :lol:
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

talán mert egy szót nem értesz belőle
Nem csak azért. Én angolul se tudok, csak valami nagyon kezdő szinten.

Szerintem a francia és a japán hip-hop sokkal pörgősebb mint mondjuk az angol. Legalábbis amiket eddig halgattam azokkal így volt.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ez a japán hip-hop nem az olyanok, mint a Rip Slim meg az Orange Range? [erőt kellett hogy vegyek magamon, hogy nem úgy írjam, hogy Orenji Renji XD] Krush-t pedig hogyne ismerném, már legalább 5 éve lehet venni itthon is CD-jét ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát izé... Asszem vannak emlékeim, talán a conon volt lehetőségem hallagtni ilyet. És meg kell adjam, hogy siralmas... ;_; Jó, eleve nem kedvelem ezt a műfajt igazán, de ilyenkor azt mondom, hogy angolul még hagyján... De japánul szerintem már nagyon gáz...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
spk001
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.01.17. 18:15

Hozzászólás Szerző: spk001 »

nekem bejön a japán hip-hop.
szeretem amit DJ Krush meg a haverjai csinálnak. a Code 4109 (vagy mi... :lol: ) pedig marha jó album. a RapWONADA-DX is tetszik.
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

eeh? O_o
Nos, én Conon is hallottam, de az a vicc kedvéért lett betéve.. nem mind olyan...
Pl a shing02 töl a 400LP album nekem tetszett :)
Meg a Metaphonica album is Nujabes-től...
Szal vannak jók :)
De csak azokat ismerem amiket a soundofjapanról szedtem.
Majd most megnézem azokat a linkeket is amit itt adtatok :D
tenkjú-tenkjú ^ ^
Avatar
EnNyY
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.04.28. 14:52
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: EnNyY »

én sem hallottam még 1 japán hip-hop-ot sem,de szivesen +hallgatnék 1-et! Én amúgyis szeretem a hip-hop zenét!!! ::jthrill:: :thumb:
Ha vki tud,küldjön japán hip-hop-ot! :D
bye
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

No comment; a hip-hop-ot kihagyom,maradok a jó öreg rock/metal zenénél, de japán zenét hallgatok csak nem ezt a fajtát :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Én minden zenét meghallgatok, persze vannak kedvenc stílusaim, amibe a hip-hop nem éppen tartozik bele, de minden zenében van vmi jo + szép, és ha még a mondanivalója is jo meg van ritmusa, meg minden akkor tökjó, szoval kiváncsi vok.. milye furán hallatszhat, még nem hallgattam ilyesmi japán hip-hopot :)
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Dragonash - bár nem színtiszta hiphop, elég közel áll a dologhoz és nagyon jó!

Krush-t meg szerintem nagyon érdemes meghallgatni, olyanoknak is akik nem szeretik a hiphopot, mert amit például a Jaku c. albumán művel az igazán kellemes - nagyon jól használja a tradícionális japán zenei elemeket és tegyük hozzá hogy azért mégiscsak az egyik leg(el)ismertebb hipihopi lemezlovasról van szó, ami nem véletlen, mert nagyon jól bánik a műfajjal.
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Adeline-Girl írta:Én minden zenét meghallgatok, persze vannak kedvenc stílusaim, amibe a hip-hop nem éppen tartozik bele, de minden zenében van vmi jo + szép, és ha még a mondanivalója is jo meg van ritmusa, meg minden akkor tökjó, szoval kiváncsi vok.. milye furán hallatszhat, még nem hallgattam ilyesmi japán hip-hopot :)
Talán az hangzik furán h "hallatszhat",de amugy én se hallottam ilyet...
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Ohh... nini, van ilyen topic is..? :D
No, akkor....
Kösz a linkeket!! :D Meghallgattam öket és egész korrekt kis mixek, nekem csak az velük a bajom, hogy kissé túlzottan leradagnak az underground hip-hop színtér old-school témékat nyomató elöadóinál. Emiatt némileg egysíkúnak hangzik az egész, pedig a japán hip-hop egyik fö erössége éppen az, hogy eszméletlen változatos és amelett, hogy kvázi minden almüfaj megvan ami máshol (egészen a latin-rap cuccokig) van néhány nagyon durván elfajzott mutáció is, föleg az utóbbi pár évben nagyon beindult abstract-hiphop vonalon belül.
Riddick írta:
talán mert egy szót nem értesz belőle
Nem csak azért. Én angolul se tudok, csak valami nagyon kezdő szinten.

Szerintem a francia és a japán hip-hop sokkal pörgősebb mint mondjuk az angol. Legalábbis amiket eddig halgattam azokkal így volt.
Nem feltétlenül pörgösebb, de kétségtelenül más. És talán abban hasonlít jobban egymásra a francia és japcsi hip-hop, hogy valahogy hajlamosak nyíltabban, több kisérletezökedvvel hozzáállni a müfajhoz. Nomeg persze, mivel a hip-hop többnyire meglehetösen szövegközpontú müfaj, ezért a nyelvek különbözösége miatt is jókora különbség a japán és amcsi vonal közt. (ez föleg az olyan számoknál hallatszik nagyon, ahol valami amerikai vendég MC szerepel)
Konomi írta:Ez a japán hip-hop nem az olyanok, mint a Rip Slim meg az Orange Range? [erőt kellett hogy vegyek magamon, hogy nem úgy írjam, hogy Orenji Renji XD] Krush-t pedig hogyne ismerném, már legalább 5 éve lehet venni itthon is CD-jét ^^
Több az mint 5 (inkabb 10). :P Egyébként Orange Range inkább amolyan rap-rock valami, de ök is, meg a Rip Slyme is csak nagyon éppenhogy férnek bele a hip-hop kategóriába, pontosabban annak az ultra-kommersz, a széles közönség igényeihez igazított vonalához tartoznak és kb nulla közük van, ahhoz amiröl a müfaj szól. (és még mielött nekemugrana valami orangerange fan.. ez nem minösítés volt, csak ténymegállapítás. :P)
Narumi írta:Hát izé... Asszem vannak emlékeim, talán a conon volt lehetőségem hallagtni ilyet. És meg kell adjam, hogy siralmas... ;_; Jó, eleve nem kedvelem ezt a műfajt igazán, de ilyenkor azt mondom, hogy angolul még hagyján... De japánul szerintem már nagyon gáz...
Köszönjük a szinvonalas hozzászólást....
Yuki írta:Nos, én Conon is hallottam, de az a vicc kedvéért lett betéve.. nem mind olyan...
nem viccböl lett berakva. :P az egy pokoli jó kis szám, csak jah, nem a holt-komoly fajtából. ^^

Egyébként kis pofátlan önreklám... :D Van egyrészt a Nippon Groove a Tilos Rádión (szombat reggelente, meg online akármikor) ahol nagyon gyakran szokott menni hip-hop is. Korábban két, csak a müfajjal foglalkozó különkiadás is volt és lesz még ilyen a jövöben is, de egyébként is, hacsak nincsen valami müfaj-specifikus adás, akkor szinte minden héten becsúszik egypár hip-hop darab. Másik meg a soundofjapan fórum hip-hop topicja, ahol elég sok infó, meg zeneajánlat van elszórva.

És pokoli jó, hogy mást is érdekel a müfaj japán ága, mert eszement jó dolgokat csinálnak és abszolúte megérdemlik a figyelmet. :D
Kép
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

Nem tudom hányan láttátok a Tokyo Drift filmet, nah abban figyelt pár japán rap/hip-hop, nevezetesen a Tekiyaki boyz nevű bandától. Nekem eléggé bejön, bár engem is a farncia rapre emlékeztetett. Hiába a japán nyelv nem pont erre lett kitalálva. A Nujabesnek is egész jó számai vannak.
Ami először furcsa volt hogy telerakják angol szöveggel a cuccot, ezért elsőre nekem nem is mindegyik tűnt japánnak :-P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atis 2006.11.24. 20:17-kor.
David, és Gunther XD
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

atis írta:Nem tudom hányan láttátok a Tokyo Drift filmet, nah abban figyelt pár japán rap/hip-hop, nevezetesen a Tekiyaki boyz nevű bandától. Nekem eléggé bejön, bár engem is a farncia rapre emlékeztetett. Hiába a japán nyelv nem pont erre lett kitalálva. A Nujabesnek is egész jó számai vannak.
Ami először furcsa volt hogy telerakják angol szöveggel a cuccot, ezért elsőre nekem nem is mindegyik tűnt japánnak :-P
a Teriyaki Boyz jórészt az amerikai piacra lett becélozva és egyébként is nagyon nagyon messze van attól a szinvonaltól, ami általában jellemzö a japán hip-hopra. kismillió elöadó van akik lazán odaverik öket. (jah, a nippon groove-ban meg japcsi hip-hop különkiadás lesz holnap reggel, oh yeah.)
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Samurai Champloonak ha emlékeim nem csalnak akkor Japán Hip-Hop és R&B OSTje van...
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Nurrik írta:Samurai Champloonak ha emlékeim nem csalnak akkor Japán Hip-Hop és R&B OSTje van...
jajah, azert volt Nujabes felelös és (ellenben a Teriyaki Boyz hülyeséggel) az igazi minöségi cucc volt. :vigyor:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, az meg nekem is tetszett pedig nem vagyok nagy japan hip-hop rajongo :dirr: (bar en annak a Teriyaki Boyznak hallottam a Fast and the Furious-os szamat, es nekem azzal sem volt gond..)
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

IloveRenji írta:Jaja, az meg nekem is tetszett pedig nem vagyok nagy japan hip-hop rajongo :dirr: (bar en annak a Teriyaki Boyznak hallottam a Fast and the Furious-os szamat, es nekem azzal sem volt gond..)
jah, Nujabes valahogy mindenkinek tetszik. ;D egyébként van még pár hasonló elöadó, pl. DJ Mistu The Beats, Azzurro, Shing02, megstb, tehát öket is érdemes csekkolni, ha Nujabes bejött.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Rip Slyme és Orange Range-et szeressük, de szerintem azok nem a kifjezetten hip-hop kategóriába tartoznak, de azért szeressük =)

Egy kicsit off: japán Drum and Bass együttest/együtteseket ismer valaki? =o
Kép
Lezárt