Visual Novel típusu játékok

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Maron »

A CLANNAD-hoz van egy nem hivatalos patch, bár mintha kicsit bugos lenne, de végig lehet azért vinni vele.^^"
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Arról van hír, hogy a hivatalos patch mikorra várható?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nézegettem Baka-Tsukin, de semmi még mindig. =/
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem nem fogom gyakran csekkolgatni, de érdekel a dolog, szóval ha valaki figyelemmel követi, és megérkezik végre a patch, egy üzenetnek nagyon örülnék. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Maron »

Majd figyelem. :)

Más: kijött a 4.3 verzió az Umineko 4-hez, elég sokat javítottak rajta, ill. hír van a 6. részről is. 2 részletben fogják kihozni a fordítást, úgy saccolják, hogy 1 hónapon belül elérhető lesz az első fele. (Már kérdés, hogy én azt tanácsolnám inkább, hogy várjuk meg vele a teljeset, de ezt mindenki maga döntse el.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Számomra most nem igazán világos, hogy a Chiru is négy felvonásból fog állni, vagy csak kettô lesz?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Olyannyira négy felvonása lesz, hogy a hetes (tehát a Chiru 3) már készülőben van, szokás szerint a következő (ezúttal augusztusi) Comicetre. Sajnos viszont WitchHunt még nem készült el a hatos fordításával. :\ (Valószínűleg két darabban fogják kiadni.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ok, köszönönöm. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.07.13. 22:19
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Rin »

Sziasztok.Ha nem baj ajánlanék egy két jó VN-t ::jsleep::
Clannad.
11Eyes.
Little Busters
Koihime Mosuo
Kép
Kép
Kép

Loli is not a crime.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Engem a 11Eyes kifejezetten érdekelne, már csak a hazai vonatkozás miatt is, de sajnos ha jól tudom, még nincs belôle angol kiadás. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kasai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.11.29. 17:08
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Kasai »

Én a Higurashi és az Umineko vn-ekbe akarok belekezdeni. A kettő közül melyikkel érdemesebb kezdeni?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kasai írta:Én a Higurashi és az Umineko vn-ekbe akarok belekezdeni. A kettő közül melyikkel érdemesebb kezdeni?
Én az uminekot ajánlom. Ha jól tudom Higurashi fordítás csak részben van egyelőre.
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: dani576 »

én még csak 2-vel játszottam, de durvajó.megint fan leszek
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Maron »

Cruel Angel írta:
Kasai írta:Én a Higurashi és az Umineko vn-ekbe akarok belekezdeni. A kettő közül melyikkel érdemesebb kezdeni?
Én az uminekot ajánlom. Ha jól tudom Higurashi fordítás csak részben van egyelőre.
Higurashihoz már elvileg kinn van végig a Mangagamer fordítása, a Reiről nem tudom, hogy megveszik-e, de a kérdés+válaszok már megjelentek hivatalosan is.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem tudom, itt próbálkozott-e már ilyesmivel, de kb egy vn fordítása mekkora részben programozás és mekkora részben fordítás? Volt, hogy valamelyiknek megnyitottam a file-jait, és simán megtaláltam a szövegeket...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Nem tudom, itt próbálkozott-e már ilyesmivel, de kb egy vn fordítása mekkora részben programozás és mekkora részben fordítás? Volt, hogy valamelyiknek megnyitottam a file-jait, és simán megtaláltam a szövegeket...
Ez függ attól, h az adott vnt milyen vn motorra írták. Amik közismertebbekre épülnek (pl. NScripter), azokhoz többnyire számos program létezik, ami ki-be tudja csomagolni a tartalmakat, tehát emberi szem számára olvashatóvá/írhatóvá teheti az szöveget. (Valószínüleg ilyenkor is lesznek benne pl. a fórumos BBcodehoz hasonló formázó jelek, de ezek még mindig érthetőek, de ha nem, akkor egyszerűen kikerüli őket az ember.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kösz, rákerestem az NScripterre, elsôre kissé bonyolultnak tûnik (bár ez mindenre igaz, amivel elôször találkozik az ember). Ami leginkább kérdéses számomra, hogy mondjuk a magyar ékezetekkel mit tdnak kezdeni, gondolom, ezek nincsenek alapból beleágyazva a programba...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: anubys »

AA-ra felkerült két magyar nyelvô vn. Mindkettôt ki is próbáltam. A Higurashi kifejezetten jónak tûnt, viszont valami hihetetlen rövid volt, a Fekete Ceruza is jó volt egynek, végig is vittem 5 route-ot a 14-bôl, annyira azért nem érdekelt, hogy mindegyiken végigmenjek. Viszont volt benne egy-két nyelvtani hiba, valamint az ô-û megmaradt kalaposnak.

Remélem, a jövôben fajsúlyosabb játékokhoz is készül majd fordítás. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
kavircka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.12.25. 22:46
Nem:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: kavircka »

Kell telepíteni valamilyen programot, hogy tudjam telepíteni egy visual novelt?
Olvastam ezekeről és valami patch maker kell, le is töltöttem de nem történt semmi.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kavircka írta:Kell telepíteni valamilyen programot, hogy tudjam telepíteni egy visual novelt?
Olvastam ezekeről és valami patch maker kell, le is töltöttem de nem történt semmi.
Van amihez kell ez az amaz, lévén a játékok többnyire csak Japánban jelentek meg. De nem lehet általánosítani, hogy ha visual novel akkor MINDIG kell X program.
Honnét tudod, hogy adott játékhoz mi az ami kellhet? Rákeresel, hogy van-e angol fordítás. És ha van akkor a fordító honlapján addig keresgélsz amíg meg leled, hogy az ő fordításuk elindításához mikre van szükséged. Valószínűleg lesz ott egy szép lépésről lépésre leírás, amit ha követsz menni fog.
Kép
Avatar
Misaki-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.06. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Misaki-chan »

::jsmile:: Életem első Visual Novelle:
Saya no Uta

Nagyon jo! Ajánlom mindenkinek^^
Egy kis ismertető: {Forrás: http://sunyinyufi.wordpress.com}

Elsőként vázoljuk fel, hogy én kb milyen állapotban voltam az egész játék alatt:

“Húha, érdekes… hmmm… uuuuuuuh… neeee, ne menj be oda! … ne, ne edd meg T_T… ne lőjj!… miért?! w(°A°w)”

De komolyan, pont ilyen voltam. Csak még hozzá kell adni rengeteg “wtf” és undortól fancsalodó arckifejezést. Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy az egész történet magában érdekes volt, és remek kis Nitro+ játék ez.


A történet alapja: Sakisaka Fuminori 3 hónappal ezelőtt szörnyű balesetet szenvedett, melyben meghaltak a szülei, és ő is csak csodával határos módon élte túl a dolgot. Azonba az agyában végbement valamilyen változás, és úgymond kifordítva látja a világot: ami szép, az számára groteszknek és undorítónak tűnik. Ez igaz mindenre: házakra, emberekre, növényekre, sőt még az illatokra, hangokra és ízekre is. Ennek köszönhetően Fuminori csak nagy nehézségek árán képes “normális” emberi kapcsolatot fenntartani a barátaival, és igazából ezt is csak kötelességből teszi. Az egyetlen, aki miatt képes elviselni ezt az életet nem más, mint Saya, egy fiatal lány, az egyetlen akit Fuminori emberként lát, és érzékel. Saya-val még a kórházban találkozott, ő az egyetlen, aki tud Fuminori állapotáról, és most együtt élnek a Sakisaka család házában. Persze ez a békés együtt élés nem tart sokáig…

Azt hiszem, kb eddig lehet elmesélni úgy a történetet, hogy ne legyen teljesen lespoilerezve.
"I hear your voice,
piano sorrow ... "

Kép
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Haha! Saya No Uta, azt én is imádom! próbáld ki a Fate Stay Nigh-ot nem fogsz csalódni.
Nagy kedvenceim közétartozik az Utawarerumono és Tear to Teira ::hehe::
ahh, Fate stay night-ot már végigjátszottam és a fate hollow ataraxia english patch-jére várok, mármint teljes angol verziójára, ahol nincsenek bugok meg íráshibák. ::umh::
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Misaki-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.06. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Misaki-chan »

Peeersze hogy megnézem*-* Köszi a tippet :)
"I hear your voice,
piano sorrow ... "

Kép
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Ha leakrod tölteni FST-ot így írd a Google-be ''Fate/Stay Night Visual novel + patches download torrent''
Meglesznek a Patch-ek (beleértve a Voice patch is) telepiteni nem kell kicsomagolod a RAR File-t és jáccasssszzz. Vírus mentes, legalábbis az Avast nem jelzett semmi rágcsálót.
------------------------------------------------------------------------
Ha valakinek van valami ajánlás az kérem írjon! ^.^
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Visual Novel típusu játékok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

11 hónap után feltámasztom a topikot, bár gondolkodtam rajta, hogy a mit olvasol topikba tegyem

Umineko no naku koro ni Chiru ep 8. kiolvasva. Vége. Két és fél éve volt, hogy az első epizódot elkezdtem. Egyszer mindenképp megérte elolvasni. Krimi, horror és fantasy ennél különösebb egyvelegét nem egy könnyen talál az ember, az biztos. (Ha valaki tud ajánlani, szóljon. XD) ... Utolsó fejezettel és így a lezárással kapcsolatban erősen vegyesek az érzelmeim. Végül is nem volt annyira szörnyű, mint ahogy az annak idején amikor kijött japánul egy évvel ezelőtt rebesgették a népek. Epilógusnak, ami főleg Ange-re koncentrál nem volt rossz. Bár annak nagyon nagyon hosszú volt. Gyakorlatilag egész epizód egymásra rakott epilógusok tornya. Főleg az zavaró benne, hogy nagyon megbocsájtó.
(Kb. ilyesmi:
Család: Ange drága tudjuk, hogy fáj az elvesztésünk, de emlékezz a jó dolgokra!
Ange: Ö... oké... figy.. anyu, amit az előző fejezet végén apuval csináltatok, hogy mindenkit megöltetek, és azt mondtad, hogy engem sosem szerettél, csak arra használtál, hogy apuval összejöjj, az nagyon nem kóser.
Kyrie: De szeretünk Ange, és nem akarjuk, hogy szomorú légy.
Ange: Ja. Akkor tök oké.
)
Plusz szintén az előző fejezet zseniális nagy revelációjával (Kanon, Shanon egy személy, gyakorlatilag ő Beato és ezért tehát ő a kiváltó oka a gyilkosságoknak, mert Battler azt ígérte neki hat évvel korábban, hogy eljön érte, de nem tette, és most a sok énje már nem bírja a stresszt) semmit nem kezd az író. Ez egyrészt egy plotholet nyitva hagy. (Jessica, hogy nem jött rá arra, hogy a barátnője és a pasi jelöltje egy személy, ha gyakorlatilag egy házban éltek?) Másrészt mégis elvárnám, hogy az ebből következő szerelmi sokszög szereplői mégis valahogy kezeljék ezt a tényt, ha már ilyen búcsúzkodós epilógusosat játszunk.
Ezenkívül a teljes sorozat még egy hibával küszködik: a rengeteg, borzasztó sok szereplő. Főleg az utolsó fejezetekben több új szereplő vagy teljesen fölösleges, vagy helyettesíthetőek lehetnének egy másikkal. Ennek ellenére az utolsó fejezetben szerepel mindenki. Melynek következménye, hogy rengeteg jelenet úgy zajlik, hogy a narráció, vagy valamely főszereplő csinál/mond valamit, majd az összes szerencsétlen mellékszereplő egyenként, szépen sorban reagál rá két mondatnyit. Ez akár karakterfejlődésnek, akár badass karakter jelenetnek kevés, viszont mivel mindenkit végig kell lapozni, időhúzásnak meg sok.
Összességében azt kell, hogy mondjam az Umineko no naku koro ni zseniális, amikor tényleges gondolkodós, érvelős részek vannak. De amint az író elmegy a fantasy irányába, hogy a metavilág hierarchiáját építgesse teljesen szétesik az egész. Lehet, hogy nem kellett volna 4 válaszfejezet, elég lett volna talán csak kettő vagy három. Ennek ellenére mindenkinek ajánlani tudom, hogy minimum az első négy fejezetet és a hetest olvassa el. (Meg az ötöst, mert annak meg f*sza a vége. d: )
Kép
Válasz küldése