MMORPG

PC vagy konzolos játékok témaköre.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nyitok egy ilyen topicot, hogy ne kelljen minden, az adott műfajba illő játéknak külön témát indítani.

Én jelenleg most ismerkedem ezzel a stílussal. Amikbe eddig belekostóltam:
12Sky
Last Chaos
Silkroad (minőségileg ez tűnik a legjobbnak)
Fly for fun (hangulatilag ez ragadott meg a leginkább)

Amiket még szándékozom kipróbálni:
Archlord
Cabal

Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, kinek mi a kedvence.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Havernál láttamegy ilyen mmorpg-t,éppen a silkroad-ot.Nekem nem tűnt olyan izgalmasnak,meg a grafika sem volt a legjobb,olyan korai PS2 érzés az egész.Remélem anubys nem leszel függő tőlük,volt osztálytársam,aki játszik rengeteget,az minden nap ezt csinálja.Amúgy van valami értelme,vagy célja ennek az egész mmorpg-nek?
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem a cél és az értelem a kikapcsolódás. Attól nem nagyon félek, hogy bármelyikre is úgy rákattanjak, hogy rámenjen az életem, lévén hogy túl kevés szabadidiővel rendelkezem. :) :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Függő állatok 1 év folyamatos játék alatt elérik a 90-es szintet. Megveszik a prémiumot (gyorsabban fejlődsz kb 5000 forint) megveszik a botot (magától öl a karakter) és egész napra ott hagyják a gépet. Az egésznek egyébként semmi értelme nincs, mégis ugy fél évente rákattanok és visszatérek a régi karimhoz. llyenkor kb 1 hónapig keményen nyomatom amig szét nem unom a monoton öldöklést meg a sok önző se**fej játékost. Most éppen abban a stádiumban vagyok, hogy egyáltalán nem játszok vele. Fel se lehet menni a szerverekre, örökké tele van az összes ,csak 5000 férőhelyesek kb...áhh.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

De gondolom, azért tisztogatják a szervereket a bot-októl. Vagy itt legális?
Amúgy egyre inkább hajlok a CABAL felé, valamikor fel fogom azt is telepíteni kipróbálásra...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: outsyder »

igazság szerint én vmilyen scifi cuccot szeretnék kipróbálni, ilyen EVE szerűt, vagy van vmi, ami most zár be és ingyen játszható, csak már nem tudom, mi a neveT_T legalábbis addig, amíg ki nem jön a Stargat:Worlds^^
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Goofy »

tisztogatják a szervert a botoktól igen, DE aki vesz prémiumot azt nem dobják ki, az nyugodtan botozhat. Aki botozik és nem fizet a játékra azt kidobják szépen.
A Silkroad az olyan, hogy végigmész egy ösvényen és 10 bot megy el előtted. Ilyen random nevük van, hogy EEEFGH meg aafgjk meg kkjlhl. Az egész szerver tele van botokkal örökké, nem tudom ez hogyan lehet. Meg minden második játékos azt csinálja, hogy kirakja a "stallt" és egész napra otthagyja a játékot és árulja a cuccait. Az központi város úgy tele van az ilyen árusokkal, hogy nem lehet látni a padlót. Ezért nem lehet felmenni a szerverre, mert egész nap tele van a botokkal meg az ilyen árusokkal. :knife:

A CABAlt még amikor kipróbáltam minden szerverre fel lehetett menni elsőre, de az is csak ugyanolyan mmo mint a többi. Mész, ölsz, potit veszel, mész, ölsz, potit veszel, mész, ölsz, belefüggülsz.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

outsyder írta:igazság szerint én vmilyen scifi cuccot szeretnék kipróbálni
Én is pont ezért néztem ki magamnak a CABAL-t. Fantasy-ból elképszető dömping van, sci-fi-ből ehhez képest meg alig. Ráadásul állítólag nagyon is jó, úgyhogy duplán megéri.
Goofy írta:Az egész szerver tele van botokkal örökké, nem tudom ez hogyan lehet. Meg minden második játékos azt csinálja, hogy kirakja a "stallt" és egész napra otthagyja a játékot és árulja a cuccait.
Valahogy gondoltam, hogy elképzelhetetlen, hogy valaki több, mint 7000 (!) órát játszott eddig már vele. Ezek szerint lehet, hogy úgy jött ebből össze mondjuk 200-300 óra, hogy elmentek szépen nyaralni, és addig is úgy hagyta a gépet, had farmoljon a bot. :roll:
Goofy írta:A CABAlt még amikor kipróbáltam minden szerverre fel lehetett menni elsőre, de az is csak ugyanolyan mmo mint a többi. Mész, ölsz, potit veszel, mész, ölsz, potit veszel, mész, ölsz, belefüggülsz.
Van olyan mmo, ami ebből a szempontból kitűnik a többi közül? Én magamat az alkalmi játékosok közé sorolom, szóval nem bánnám, ha létezne olyan mmo, amivel ha fél-egy órát játszom egyszerre, akkor is érek el sikereket, és nem csak arról fog szólni, hogy az alatt legyilkolok 20-30 szörnyet, és kész. Vagy akkor felejtsem el ezt a műfajt?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Felejtsd.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Kb nekem is ezért nem jön be ez a stílusú játék.Semmi értelme nincsen.Ha csak szörnyeket kell ölni monoton módon,akkor az aztán baromira szórakoztató.De lehet ezzel nyerni valami díjat,vagy valós pénzt?Mert nekem csak annyi jön le a dolgokból,hogy fogy az áram feleslegesen,és érdemi haszon senkinek sem sül ki ezekből a játékokból.Vagy én látom csak így?
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Nem emlékszem, hogy valaha is játszottam valamit díjért, vagy valós pénzért... Játszani úgy általában azért játszik az ember, hogy eltöltse a szabadidejét nem? Most ha nagyon bele akarunk piszkálni, akkor melyik játéknak van valós értelme vagy haszna? (jó nyilván van olyan, de nem az a jelemző) És rengeteg játék nagyon monoton kívülről nézve, mégis csomóan élvezik :D
anubys írta:Van olyan mmo, ami ebből a szempontból kitűnik a többi közül? Én magamat az alkalmi játékosok közé sorolom, szóval nem bánnám, ha létezne olyan mmo, amivel ha fél-egy órát játszom egyszerre, akkor is érek el sikereket, és nem csak arról fog szólni, hogy az alatt legyilkolok 20-30 szörnyet, és kész. Vagy akkor felejtsem el ezt a műfajt?
Egy ilyen nekem is tetszene :D A gonosz világ limitálja a szorgos dolgozó ember szabadidejét...
Khaos írta:Felejtsd.
És jött a szomorú válasz...
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

marci_attila írta:És rengeteg játék nagyon monoton kívülről nézve, mégis csomóan élvezik
Így igaz, elég csak megnézni a Diablo2-t. Gyakorlatilag folyamatos offline hentelés az egész, és mégis mennyit eljátszottam vele, és nem untam meg. :)
Khaos írta:Felejtsd.
:(
Akkor sem adom fel. CABAL-ba még mindenképp belenézek, aztán majd meglátjuk...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Cabalt addig birtam, hogy lecsaptam kb 20 szörnyet aztán elég is volt. Nincs benne auto-attack, minden ütéshez meg kell nyomni az 1-es gombot. Silkroadban legalább elég 2szer kattintani és addig üti a mobot amig meg nem hal. Meg Cabalban a kasztok is elég gagyik. Van két fajta warrior, 2 faj ta blader, meg varászló, már nemtom pontosan de kb ennyi. Sztem nincs olyan mmo amit érdemes lenne kipróbálni.

Kipróbáltam a Shin Megami Tensei Imagine Online-t, ugye a kedvenc RPG sorozatomból csinált kis mmo. Hát mit mondjak, ennek van sztorija meg minden. De 1 óra után letöröltem, mert szar. Semmit nem ad vissza az eredei smt hangulatból. Hack and Slash-elni, gagyi skilleket nyomni machétával. És hol marad a jó öreg turn based harcrendszer, a sötét hangulat...ááááh

Khaos röviden összefoglalt mindent a témáról.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

A jutalmat nem úgy értem,hogy most pénz,meg minden,hanem valami végcél,nem csak karakterek fejlesztése,esetleg egy animáció,vagy bármi,esetleg a küldetések után valami extra,vagy bekerül egy hall of fame-be például.
A diablo sorozat nekem mindíg is a szívem csücske marad,én is rengeteget toltam,annak volt és van hangulata,és ez fogja meg az embert.Amúgy nekem az első rész tetszett jobban,meg a kiegészítője,a második rész az is baró,de valami hiányzott belőle,mondjuk a zenék,amik olyan jók voltak az1-ben,azok adták a hangulatot,meg a grafika,amely primitív,de nagyon jól visszaadta az egész feelinget.Én amit láttam mmorpg-t,annak olyan gagyi grafikája volt,mint valami nintendo64-es játék.Vicces volt látni.És annyian voltak,hogy elvette az élvezetét.Meg hogyha küzdeni akartál valaki ellen,akkor az nem volt olyan egyszerű,legalábbis a haverom azt mondta,ő játszott vele.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

Goofy írta:Kipróbáltam a Shin Megami Tensei Imagine Online-t, ugye a kedvenc RPG sorozatomból csinált kis mmo. Hát mit mondjak, ennek van sztorija meg minden. De 1 óra után letöröltem, mert szar. Semmit nem ad vissza az eredei smt hangulatból.
Ha menne a gépemen, az lett volna a másik, amit kipróbáltam volna, de ezek szerint nem vesztettem vele sokat.
Goofy írta:Sztem nincs olyan mmo amit érdemes lenne kipróbálni.
Akkor ez már kettőtök véleménye. :(
Sebaj, lehet, hogy azért a későbbiekben még visszenézek a műfajhoz...

Ja igen, és egy kis elrettentő példa az mmo-k veszély miatt:
http://www.xfire.com/profile/mordwyn616/ :dirr:
Cleetus írta:A diablo sorozat nekem mindíg is a szívem csücske marad,én is rengeteget toltam,annak volt és van hangulata,és ez fogja meg az embert.Amúgy nekem az első rész tetszett jobban,meg a kiegészítője
Nekem a második volt a nagy kedvecem.
És nagyon várom most a harmadikat. Annak szerencsére lesz offline része is. ::^_^::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Elrettentő példa? 10ezer9száznyolcvan óra gameplay a Silkroaddal :shock: Istenem...egy játékkal NEM lehet annyit játszani! Final Fantasy 8-al 70 órát, S.Megaten: Nocturnéval 84 órát stb stb nyomtam, már az is elképesztő mennyiség, de tízezer órát egy játékkal, neeee. Tuti, hogy 90% abból bot volt. :hammer:

Diablót nem csipem, egérgyilkos áááá nem RPG... :knife:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem még a 10%-a is sok lenne. Szerintem nem hogy egy játókból nem hoztam össze 1100 órát, de gyanítom, hogy egész életemben nem töltöttem el annyit számítógépes játékokkal. Nem hogy 11ezret! Ráadásul ez elvileg 2 év alatt gyűlt össze, ami azt jelentené, hogy azóta napi átlag majd 16 (!) órát játszott!!!! :shock:
Ez egyszerűen fizikai képtelenség!
Hacsak nem egy német hikikomori-val van dolgunk. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Vannak bizonyítottan hatékony játékok, sőt igazából minden játéknak van legalább egy kicsi előnye. Még a CS és társai szintű körönként halomra lövök mindenkit, azaz FPSek is fejlesztenek: percepciós készséget, és gyors limitált-helyzetfelismerést. Az RTS-ek, mint a StarCraft vagy Warcraft a stratégiai gondolkodást segítik, statikus felmérési készséget fejlesztenek, és a figyelem sikeres többfelé bontásában is sikeresen működnek együtt, amennyiben a játékos vevő a haladó játékra.
A legtöbbet gondolkodtató játékok a módosított idejű expanzív stratégiák, mint a körökre osztott Age of Wonders, vagy a gyorsított idejű idejű Imperium Galactica játékok, amik a stratégiai játékok összes tulajdonságán kívül a maguk szféráiban tanítanak meg hosszú és rövid távú célirányos gondolkodást. Hasonló készségek mellett még az alapvető összefüggések reálisabb tanításáért megemlíthetőek még a városépítők és tycoonok.
Persze ezeknek a pozitívumoknak egyetlen százalékát sem kell komolyan venni, mert inkább kezdő lökések, mintsem valós értékkel rendelkező, életre nevelő dolgok.

Az MMORPG nekem ezért nem jelent szinte semmiben előrelépést. Mivel jóval lassabb a lefolyása mint egy FPS-nek, még annak az egyértelműen legkisebb szintű pozitívumával sem ér fel számomra, persze ezt és minden hasznos pozitívumot tud helyettesíteni a közösségformálás, amivel például Amerikában bombaként lehet sikereket aratni.

Bocs a kiselőadásért.
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Én a Mabinogi-val szeretnék jáccani, de sajnos nincsen európai szerver :(
annon még ami a listámon volt aza...:Megaten,és 2moons.

Ha valaki magához illő mmorpg-t keresne az nézze meg ezta weboldalt:http://www.freemmogamer.com/

Én addigis kivárom a 2011-et akkor állítolag lesz EU-s szerver,de az is lehet ,h 2020-ban... ::jcrazy::
I think I will sleep much longer this time....
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: honya »

na akkor itt hírdetem magamat.
Valaki akar menni japán mmoba, szívesen megyek vele xD
Mind1 milyen játék :D

Most jelenleg játszom
Európaiak:
S4 League - igaz nem rpg, hanem tps, de mmo, és nagyon jó :D
GhostX - vicces akció rpg, nem túl dúrva grafikával, és jó nagy laggokkal, de mindenesetre jó :D

Nem játszok vele, de amikkel játszottam, japán játékok
Prius - tipikus rpg, pár dologban hasonlít a wowra :( lényeg hogy van egy kislány aki veled utazik, és együtt harcoltok. ami nem teccik benne, hogy kinézettől függ a kasztod, és minden közelharcos az gonosz nagytestű férfi karakter...
NeoSteam - Steampunk játék, van egy 80as karakterem, nagyon sokat játszottam, azért hagytam abba, mert a guildem amibe voltam már 20as szintemtől fogta magát és abbahagyta a játékot :( tipikus rpg, semmi extra, de jól néz ki :)
Grand fantasia - csak hamis IPvel lehet játszani, mert tiltják a külföldi játékosokat, ez miatt elég laggos. de amúgy poén világ, aranyos karakterek, nagy kardokkal :D Ezt játsza a guildem neosteam helyett xD
Lucent Heart - érdekes, görög mitológiára alapuló rpg. aranyos világ, de úgy egyedül futkározni egy idő után unalmas volt
Dream of mirror online - nagyon érdekes rendszere van (multiclass), de a grafika nem az igazi xD
Bright Online - nagyon jó grafika (nagyon bejöttek a karakterek), de úgy semmi extra

Pár napig játszott játékok:
Mabinogi - nem nagyon ismerem, csak 2 napig játszottam :D persze a japán szerveren. nem volt rossz, csak volt jobb akkor :D
FlyFF - nem fogott meg
Dragonica (európai szerón) - poén kis hack and slash, de semmi több
grand chase - szintúgy
Rakion(eu) - najó ezzel elég sokat játszottam, gondolkozok rajta hogy újra jáccak
Infinity(eu) - ezzel egy ideig játszottam, jó kis irtós volt, de amikor legutóbb próbáltam nem akart csatlakozni a szeróra, a fórumon meg minden xart írtak, hogy milyen trükkökkel lehet futásra bírni. köszönöm szépen, nem játszok olyan játékkal, ami nem indul ha rányomok az indítás gombra :D

ezek közül akármyelikkel szívesen játszok ha akar valaki, akár másmivel is, csak mutassatok valamit :D
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Cabal
Archlord
Angels Online
Grand Chase
Mabinogi
Dragonica
Perfect World

Hm, régen elég sokat játszottam, Perfect World és Dragonica még itt virít a gépemen. Lehet most megint visszaszokom, ilyen extralight órarend és gyakorlat mellett.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A Dragonica-ban jelenleg van egy 31 doki mágusom de nem sok Madzsar emberrel találkoztam és ha nem lenne joystickom még a dög lassú tempónál is lassabban haladnék előre. :D

Eve-Online szép jó is amíg a trailereket kell nézegetni meg novellákat olvasgatni a többihez már fogtam neki csak régen probálkoztam.

Runes of Magic : a hú de jó hú de szép faktor kb. úgy másfél óráig aztán repült lefele a gépről...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem, hogy Mac-re milyen mmo-k vannak és nem sok ismerős címet láttam.
Bár talán jobb is így, legalább kevés időrabló tevékenységbe kezdek bele egyszerre. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, elmondom, mit utálok rohadtul.
A gépemen lakik három MMORPG, ebből manapság kettővel játszok rendszeresen (Lineage II és Aion, mert a Runes of Magic 3 gigáért könyörög, hogy frissítsen, annyi meg nincs), erre bejelentik, hogy Tera ingyenes lesz (még jó, hogy a gépem túl gyenge hozzá), és belefutok abba az MMO-ba, ami az én régóta dédelgetett álmomat dolgozza fel. Fantasy sci-fi. Elfek mechákkal, és menne a gépemen, helyet meg csinálnék. De még két hétig vizsgaidőszak... meg a fene egye meg, három MMORPG van a gépemen!
Ráadásul pár hete rájöttem, hogy nem járt le a GW (az első) próbaverziós hónapja, szóval még van az is. Még jó, hogy gyenge a gépem a sok játékhoz...
De bakker, elfek sci-fi köntösben...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: MMORPG

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sárkánybaby írta:De bakker, elfek sci-fi köntösben...
Ilyen már régóta van, úgy hívják Warhammer 40k. =)
Kép
Válasz küldése