Klasszikus RPG-k!

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

M.A.G.U.S. mindörökké!
Évek óta játszom, megunhatalan!
Főleg megjelent az teljesen új szabályrendszerű könyv is!!!
Kép
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Hát nekem ez a 20-as rendszer nem nagyon jönbe, azt hiszem inkább maradok a házi 100-asnál. Hiába az oldschool az igazi. Csak hát az a gáz, hogy mostanában gyakorlatilag egyáltalán nincsen parti.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Üdv!

Ha minden igaz nemsokára elérhető lesz a Fallout PnP szerepjáték magyarul. A világot remélem nem kell bemutatnom. :)
Ha valakit érdekel, majd szólok ha meglesz.
Piracy is charity.
Avatar
Con Tequillah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2004.07.23. 08:46
Tartózkodási hely: Al Avdal

Hozzászólás Szerző: Con Tequillah »

én még csak a magussal játszottam, bár azzal már vagy 3 éve nyomom... jah, meg még egy kicsit vámpíroztam is, bár ez annyira nem fogott meg. az új magusról tud vki vmit? általában eléggé lehúzták...
"Blattyogunk előre az élet országútján, mint két kómás csiga..."

Con Tequillah
(aka. HunBoTy, HiJacker, Tetovált Emu)
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

az új magusról tud vki vmit? általában eléggé lehúzták...
Nemcsoda. Több mint 600 oldalas, de a tartalomjegyzéket kispórolták. Keresgélj csak... Egyébként én még nem próbáltam.

Én egyébként sem vagyok oda a M.Ó.K.U.S.-ért. Inkább már a DnD 3rd. Bár azzal sem szoktam jáccani. Inkább Vempájört. De már unalmas. Meg van mégegy csomó más cuccom is.
Piracy is charity.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Részemről amikkel eddig játszottam:
-vampire (dark ages, masqurade)
-wraith
-werewolf
-M.A.G.U.S.
-Call of Cthulhu


ebből vampire/werewolfot mesélek is. Olyan lassan 2 éve. Bár mindkettő World of Darkness kiadványok merően ellentétek egymással.. visszaolvastam néhány postot s sztem WW nem elvont sötét hangvételű általában épp az, hogy a Changeling után a második legvidámabb WoD kiadvány. Bár lényegre törően KM függő, az h mire épít a KM.. ha Gaia pusztulására, akkor az tényleg eléggé húzos lehet, ellenben ha a giftek, szellemvilág adományaira épít úgy kifejezetten érdekes s lényegre törően izgalmas is lehet... rejtélyekkel feladványokkal, s szintén KMtől függően véresebb illetve nem..

Én inkább a logikai meséléseket szeretem, minél kevesebb harccal, inkább sok fejtörővel s logikával.

Bár a WoDos kiadványok speciel nem a vidámságukról híresültek el.

M.A.G.U.S.-al csak kétszer játszottam egy elf bárd személyében, maga a világ megfogott, ellenben a karilapot a mai napig nem vágom, bár ez lehet h annak az oka, hogy WoDon nöttem fel, s ott merően mások az értékrendek.

Báár Cthulhunál elvontabb elborultabb rpg sztem nem létezik.. elvileg is és gyakorlatilag is horror, bár akármennyire is beleéli magát a játékos soxor komikusan jönnek ki IRL világra nézve a dolgok, s kellemtlen ha a megijedős résznél alig bírom magam visszafogni h ne röhgöjem el magam.. :?

Per pillanat most épp Record of Lodoss War rpghez jutottam azt fordítom s szándékomban áll játszani is vele, feltéve ha találok hozzá karilapot, mivel az nem volt a könyvben... :?
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Amit játszottam:
M.Ó.K.U.S., AD&D, D&D 3rd, Vampire, Fallout

Ami itt figyel a vinyón, de még nem próbáltam ki:
Kult, Gurps lite, Fuzion, Little fears, Changeling, Werewolf, Witchcraft, Káosz RPG, Marvel RPG

Már régóta nem állt össze a parti.
Piracy is charity.
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Én 2 évig M.A.G.U.S.-oztam, aztán átváltottam Vámpírra (kb. egy évig) - mindkettő nagyon király szerepjáték, feltéve hogy van egy jó KM (ami sajnos a vámpírnál nem nagyon volt). A többi World of Darkness-es szerepjáték is érdekelt ugyan, de azért nem annyira hogy megrendeljem külföldről... (vérfarkasokat gyakni nagyon élvezetes! 8) )
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A többi World of Darkness-es szerepjáték is érdekelt ugyan, de azért nem annyira hogy megrendeljem külföldről...
Nekem megvan a csingiling házi fordítása. Elküldhetem ha érdekel. Meg van itt egy Werewolf Live szabálykönyv, de az már megint más kategória.
Piracy is charity.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Kain írta: (vérfarkasokat gyakni nagyon élvezetes! 8) )
Egészen addig amíg nem ismered a werewolfok valódi hieralhiáját, s céljait... egyik leginkább kidolgozott WoD az a WW.. hozzá rengeteg egyéb kiegészítőt is csaptak, lásd pl Ratkinek (patkányemberek), Mokolék (hüllöemberek), Bastetek (macskaembrek), Coraxok (hollóembrek) ..etc

s mindegyiknek meg van a maga kapcsolati szála a farkasfaj tagjaival.. s ha jobban megismered a türzseket (mivel itt nem klánok hanem törzsek vannak) akkor már jobban meg lehet érteni, hogy egy WW miért támad vámpírra..

Eből kivételek a Fekete Spirál Táncosok azok a romlást hordozzák, s nagy ritkán még szövetkeznek is vámpírokkal...

Ha érdekel WW majdnem minden kiegészitőm meg van pdf formátumban hozzá pár más egyéb alakváltó breedbookkal.. épp a Bastetet tanulmányomzom, mivel a macskaembereknek is meg vannak a maga külön törzsei meg ilyesmik...
Szerintem felemelő, főleg ha nem a tragédia árnyékában mesél a KM WWt... :?
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Éjdruida:

Alapkönyv PDF-ed nincsen véletlenül?
Piracy is charity.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

kukurbuki írta:Éjdruida:

Alapkönyv PDF-ed nincsen véletlenül?
Werewolf? De van asszem harmadik kiadás beli, s hozzá a főbb kiegészítők.. a pénz végett csak pdfben van WW.. de igen sok.
Az alap 100% h meg van, ha mázlim van a második kiadás is ... :?

Több másik alakváltónak az alapkönyve is meg van még ehhez kapcsolva ^^
Kép
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Huh, egyenlőre csak a Werewolf-on gondolkoztam - majd elküldhetnéd a PDF fájlokat - sajnáltam hogy a Vampire-ban nem voltak annyira kidolgozva (ott annyi volt hogy géppuska ezüsttölténnyel, ezüst kard, és senki nem állt az utadba :cool: - de gondolom annyira azért nem könnyű ellenfelek...)

Amúgy tudomásom szerint a hamarosan megjelenő Bloodlines-ban is lehet majd Vérfarkast alakítani (sőt, még mágust is :!: ) - remélem tényleg így lesz (már előre látom a barátom hiper-Brujah karakterének arckifejezését ha meglát egy felturbózott vérfarkast :wink: )
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Az érdekes lenne.. csak mert egy WW egészen másért küzd mint általában a vampok...
S más szabályrendszerük is van, más karmákkal.
Mivel mindkettőhöz volt szerencsém, sőt már össze is meséltem partit WW kontra vamp így tudom mit s hogyan.. egy rnak 4es WW már egy öreg vámpír számára is kemény dió, hát még a rank 5s falkavezető... bár ennél a Mokolé (hüllőemberek) durvábbak, csak ők a nagy dzsungeleken kívűl máshol nem nagyon fordulnak elő a delirium végett .. azért elég kellemetlen lenne egy dinoszaurszt látni az utcákon :?

Bár az alakváltók közül egy sem szívleli a vampokat, ennek is meg van a maga oka, még pedig a kezdetekben...
Mikorn a hármasság felzavarodott, s a Sárkányból Féreg lett... s a vampok alapjaiban a Féreg szolgái, akik akarva karatlanul Gaia ellen támadnak... bár ezt így idesűrűsíteni igen bonyolult lenne s nehéz.. a lényeg annyi, hogy a 2 világ s felfogás tökéletesen eltér egymástól.

Elküldöm én pdfbe ha megmondjátok h azt hogyan.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Éjdruida: E-mailhez csatolva.
wow...cool enegem érdekel!!...+köszönöm ha szólsz:)
Nos egyelőre én sem vagyok egészen képben. Már többen is dolgoztak rajta. Az RPG.hu idevonatkozó fórumán néhányan azt mondták, hogy már kész a fordítás, de rájöttek, hogy a rendszer sok helyen hibás, és elkezdték csiszolni. Pár hónapja nem jelentkeznek.
Aztán állítólag az FTM csoportnálnál jelentkezett valaki, aki azt mondta, hogy egyedül lefordította a full szöveget, csak még átolvassa az egészet néhányszor. Szerintem az őszi frissítésben már benne lesz itt:
http://www.fallout2.ini.hu
Legalábbis remélem.
Piracy is charity.
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

[quote="kukurbuki"]Éjdruida: E-mailhez csatolva.

[quote]wow...cool enegem érdekel!!...+köszönöm ha szólsz:)[/quote]
Nos egyelőre én sem vagyok egészen képben. Már többen is dolgoztak rajta. Az RPG.hu idevonatkozó fórumán néhányan azt mondták, hogy már kész a fordítás, de rájöttek, hogy a rendszer sok helyen hibás, és elkezdték csiszolni. Pár hónapja nem jelentkeznek.
Aztán állítólag az FTM csoportnálnál jelentkezett valaki, aki azt mondta, hogy egyedül lefordította a full szöveget, csak még átolvassa az egészet néhányszor. Szerintem az őszi frissítésben már benne lesz itt:
[url]www.fallout2.ini.hu[/url]
Legalábbis remélem.[/quote]

ok thanx^^...egyébként lesz fallout 3! ...bár gondolom, te már biztos tudsz róla:)
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

kukurbuki írta:Éjdruida: E-mailhez csatolva.
öö.. ebben te biztos vagy? Egy több mint 300 oldalas nagy felbontású eredeti scennelés szerinted emailen keresztül elmenne?
Kép
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Mi lenne ha DC-n áttölteném?
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Kain írta:Mi lenne ha DC-n áttölteném?
Ok akkor majd adj időpntot.. ott elvileg Sha-Gojyo nicken szoktam fennt lenni... Otaku s Killah hubján.. csak a gépen lévő helyhiányom végett ritkán megyek fel.. de beüzemeltethetem újra DC-t.
Kép
Avatar
azazel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:42
Tartózkodási hely: Hatvan
Kapcsolat:

Haldoklik az RPG fórum? Ejnye... :P

Hozzászólás Szerző: azazel »

Üdv!

Hát, nálam az RPG egész az egyetemig életem meghatározó része volt... mostanában sajnos nagyon kevés időm van játszani... :(

Mégis, mi? :) Hát...

M.A.G.U.S. (vajon kis hazánkban hányan vannak, akik sosem próbálták?)
DND/ADND (nagyon gyorsan ráuntam a Forgotten Realms világára, és akkoriban sajnos még nem ismertem a Planescape és a Ravenloft világát, úgyhogy nálam a DND nagyon gyorsan kifutott)
Vampire (egyetlen játék és az alapkönyv többszöri végigolvasása után rájöttem, hogy ezek a romantikus/gót vámpírok nem ragadnak túlzottan magukkal... :/)
Call of Cthulhu (Mondtam már, hogy Lovecraft-fan vagyok? :))
Kult (Egen, ha már a Cthulhu világa sem elég sötét, akkor megéri ezt is kipróbáni. Személyes kedvenc. :P)

Azazel
"...of final wishes I ask none
but one
now that I am gone
lay thorns on my grave"

Emperor - Thorns on My Grave
Avatar
Koraku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.01.31. 13:14
Tartózkodási hely: Pécs-Vasas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Koraku »

Én most már 7 éve M.A.G.U.S.-t jáccom. De a Legend of the Five Rings-et is szeretném kipróbálni. Alapkönyveim vannak (igaz, angolul) pdf-ben. Csak csapat kellene... (Ez felhívás is lehet akár...:) )
Jahm, ha valaki szívesen játszana Vampire-t, vagy mókust online, akkor azt várom a weblapomon (senkit ne riasszon el, hogy családias a hangulat:) )
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Hali mindenkinek!
Én jelenleg Káosz RPG-zek egy jól összeszokott csapattal, és hála az égnek mára már van rendes mesélőnk is! :D

Relunx
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Juj, tegnap M.Á.G.U.S.-sal játszottunk (életemben először), és elég hülyén jöttek össze a dolgok. Mire elkezdődött volna a jó kaland, addigra el kellett mennie az egyik játékosunknak, de majd folytatjuk. Amúgy 20-as szépségű elfbárddal játszok. :taps: Szegény mesélőnk kicsit kezdő, szóval nagyon elhúzta a bevezetést, de remélem, hogy idővel belejön a gyakrolatba. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Előző félévben mi is M.A.G.U.S oztunk egyet, szegény KM et az őrületbe kergettük. Én mindenkit le akartam mészárolni vagy a piacon bohóckodni, egy társam folyton meditált ("Én most akkor meditálok" 10 perc múlva "Én most akkor meditálok"...) a harmadik társunk meg egész végig lókupeckodott kevés sikerrel, de azért annyit elért, hogy az új lova veszély esetén nem dermedt le, hanem 5 percig tudott könnyű (nem túl erős) vágtában menni. Végül mindőnk meghalt, de nem volt baj.
C base does not mean sex!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Narumi: hidd el ez mindenkivel így szokott lenni, mire belelendülnétek (valaki új nincs karaktere, vegyük át mi volt eddig, elkezdődik a kaland) addigra valakinek mindig mennie kell, folyt köv. sztem pont ennek az egyenes ágú következménye az amit teraflare mondott, hogy ezekután nagyon sokan csak elpoénkodják az egészet. (én pl. minden létező szimpatikus hölgynek udvarolni kezdtem... mert hogy épp én voltam a világ legszebb orkja ^^)
Kép
Lezárt