Klasszikus RPG-k!

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Ismeri valaki az Armageddon 2092 - Marsot? Elég "kellemetes", magyar fejlesztésű szerepjáték...kár, hogy soha nem volt komoly csapatom...pedig ehhez annyi mindent csináltam anno...vagy 15 karakter, új gépek, fegyverek...azt inkább nem mondom el, hogy ezekből mennyit használtunk fel játék során... :osgy:
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Őrnagy írta:Ismeri valaki az Armageddon 2092 - Marsot? Elég "kellemetes", magyar fejlesztésű szerepjáték...kár, hogy soha nem volt komoly csapatom...pedig ehhez annyi mindent csináltam anno...vagy 15 karakter, új gépek, fegyverek...azt inkább nem mondom el, hogy ezekből mennyit használtunk fel játék során... :osgy:
Számít hogy van egy szabálykönyvem? Persze darabokban. Azt a könyvet nem lehetett megvédeni attól hogy szétessen lapjaira.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Malitia írta: Számít hogy van egy szabálykönyvem? Persze darabokban. Azt a könyvet nem lehetett megvédeni attól hogy szétessen lapjaira.
:D Bár nem mintha annyira benne élnék az ilyesmiben (legutóbb 6 éve volt hozzá szerencsém... :shock: ), csak kíváncsi voltam, ki mennyire ismeri, mert akkoriban nem volt egy elterjedt darab.

Hát igen, nem volt éppen a könyvkötészet csúcsa...de legalább a tartalom hozott egy szintet.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Van valakinek vampire könyve,nehéz játék?Sok kiegészítő kell hozzá hogy jól lehessen játtszani?
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Vampire-t nyugodtan el lehet kezdeni az alapkönyvből. (Tapasztalataim szerint ez az összes storyteller játékra igaz) A szabályrendszer egyszerű... De egyáltalán nem akciócentrikus. gyk: Harcról találsz vagy 1-2 oldalt, míg pl. az emberség tulajdonságról lazán van vagy 3. és a könyv nagyrésze a háttérrel foglalkozik stb.
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

M.A.G.U.S.ozni nemsokára fogok, egy haveromon múlik. Most játszom először, milyen fajt ajánlotok?
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Malitia írta:Vampire-t nyugodtan el lehet kezdeni az alapkönyvből. (Tapasztalataim szerint ez az összes storyteller játékra igaz) A szabályrendszer egyszerű... De egyáltalán nem akciócentrikus. gyk: Harcról találsz vagy 1-2 oldalt, míg pl. az emberség tulajdonságról lazán van vagy 3. és a könyv nagyrésze a háttérrel foglalkozik stb.
Az nem gond szeretem a részletes történetet.A kiegészítőkről nem tudsz valamit?Apropó shadowrunhoz nem tudnál ajánlani valami jó oldalt.(történetek ,karakterek,varázslatok,stb...)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Dosetsu írta:M.A.G.U.S.ozni nemsokára fogok, egy haveromon múlik. Most játszom először, milyen fajt ajánlotok?
Fajt? Embert vagy Félelfet... legalábbis első karakternek mindenképpen. :)
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

fuzik írta:Az nem gond szeretem a részletes történetet.A kiegészítőkről nem tudsz valamit?Apropó shadowrunhoz nem tudnál ajánlani valami jó oldalt.(történetek ,karakterek,varázslatok,stb...)
Van egy "Útmutató a Kamarillához"-om... jók de nem létfontosságúak.

Shadowrun-ban nem ismerem ki magam igazán.
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

fuzik írta:
Malitia írta:Az nem gond szeretem a részletes történetet.A kiegészítőkről nem tudsz valamit?Apropó shadowrunhoz nem tudnál ajánlani valami jó oldalt.(történetek ,karakterek,varázslatok,stb...)
Vampirehez a kiegészítók leginkább a klánkönyvek, de egyrészt magyarul nem is igazán vannak én úgy tudom (ha ez baj), meg másrészt eléggé rosz, ha egy-két klánról tudsz rohadt sokat, mert akkor a többi kidolgozatlannak tűnik... az alapkönyv bőven elég...
/Amúgy aki játszott bármilyen WOD-t azt nem zavarja, hogy minél több kockával dob, annál rosszabb eredmények jönnek ki, a sok 1-es dobás miatt?:roll: /

Shadowrunhoz jó oldalak szvsz. nem igazán vannak... de a http://tss.dumpshock.com/ pl. egész jó dolgok vannak fent, ha emlékeim nem csalnak...
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Roderick írta:Amúgy aki játszott bármilyen WOD-t azt nem zavarja, hogy minél több kockával dob, annál rosszabb eredmények jönnek ki, a sok 1-es dobás miatt?:roll:
Engem még sosem zavart. Meg "revised" rendszert használom a kritikus rontásra. (Ha már 1 sikert dobtál nem lesz kritikus dobj akárhány egyest)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Malitia írta:
Dosetsu írta:M.A.G.U.S.ozni nemsokára fogok, egy haveromon múlik. Most játszom először, milyen fajt ajánlotok?
Fajt? Embert vagy Félelfet... legalábbis első karakternek mindenképpen. :)
Mindegy az a lényeg, hogy éld bele magad!

a múltkor a MAGUSos karim elég aprítós harcosra sikerült (véééletlenül :oops: ) és egész este olyanokat dobtam , hogy nem találtam el egy ellenfelet se, pedig kb 25(1k100) felett lefejeztem volna őket. Komolyan mondom az ellen nagyobb biztonságban volt ha velem harcolt, mint bárhol máshol. (szerencse)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

M.A.G.U.S-ban kezdő karakternek én mindenkép embert vagy udvariorkot ajánlok (ha még sosem játszottál eddig semmilyen rendszerrel, akkor az utóbbit).

Vampire szerintem abból a szempontból kicsit el van rontva, hogy túl táposak a karik (még akkor is ha nem erre törekedsz). Szerintetek nem?
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Attól függ mit nevezel táposnak. Egy Storyteller karakter alapból sem "átlegember". Viszont megvan a maga baja. :)
Tulajdonságokban valóban erősek, de a képességeik nem vetekedhetnek a többiekével... (Egy Changelingnek sokkal táposabb "erői" lesznek, de pl. jóval kevesebb akaratereje ;) )
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Nos persze minden karakternek vanak gyengéi ez természetes, csak szerintem nem elég. Különösen ha figyelembe vesszük, hogy az embereknek -vámpirvadászoknak- elvileg igen komoly fenyegetést kellene jelenteniük a fiatal vámpiroknak, és ez hát nincs túlságosan így. Persze ha jól kijátsza őket a KM lehetnek akár túl nehéz ellenfelek is, de akkor is a vámpírok túl erősek.
A másik baj pedig, hogy egyes klánok tagjai ellen igen kevés esélye van a többi klán tagjainak, hála a diszciplínáinak.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

De ott az X faktor is amikor a szerencse(vagy a KM) beleszól, és azt mondja, hogy bizony te most akkor sem fogsz hentelni :P ugye Alderan?? :twisted:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Hát persze!
Ezt jól ismerjük mindeketten.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Én meg arra emléxem amikor kis kezdő tündérkével (7 éves volt!!!) elküldtem egy Vámpírt (Ő JK vala én meg JK "ellenfél") hogy hozzon nekem FAGYIT!!! (Dictum)
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Malitia írta:Én meg arra emléxem amikor kis kezdő tündérkével (7 éves volt!!!) elküldtem egy Vámpírt (Ő JK vala én meg JK "ellenfél") hogy hozzon nekem FAGYIT!!! (Dictum)
Na az igen csak érdekes lehetett. A JK hogyan reagált?
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Mit tehetett volna? Elment nekem az éjszaka közepén fagyit questelni. (The Quest for the Holy Ice)
Másnap (elég eseménytelen éjszaka volt) a reggeli hírek főhelyen adtak számot egy betörésről amiben semmi mást nem loptak el mint 2liter fagyit. :D (és szépen kinagyítva mutatták a srác képét a biztonsági felvételről.)
Na mindegy. Mire visszatért megyőztem kedves malkavita haverját hogy én TÉNYLEG hercegnő vagyok... ;)
A vége az lett hogy kinyírták egymást. (Hathatós közreműködésemmel. Mindig annak hoztam a szerencsét aki éppen vesztésre állt.)
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Nálunk az volt eléggé durva, amikor a Malkáv srác berágot az Assora és egy kis szellemjárást küldött rá, meg hasonló kis kedvességeket. Nos az Asso egy hét múlva került újra játékba, kevesebb emberséggel mint egy matuzsálem és totál bekattanva. A késöbbi kalandozások során pedig kiderült, hogy végül is a malkáv srácnak köszönheti ezt, s azok után gyakorlatilag minden percét a levadászásával töltötte. Szóval a csapatunk meg is szünt.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Én Changelinget játszom. (már amikor van csapat (azaz ritkán)) Abban igen szürreális dolgok is megtörténhetnek...
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Na azt én nem ismerem. Milyen tipusú?
Egyébként szerintem szinte nagyon sokan csapat hiánnyal küzdenek.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

A WhiteWolf storyteller rendszerébe tartozik (azaz a World of Darkness nevezetű világukba). A sorozat legkevésbé sötét tagja. A stílusmeghatározása: Modern Fantasy (értsd ez van az alapkönyv borítóján). Ha az ember filozófikusan akar játszani akkor a modern világban elfolytott kreativitásról és álmokról szól. Ha nem filozófikusan akkor egy olyan fantasy (akár nagyon elborult fantasy) játék aminek a keretét mégiscsak a modern világ adja. Lehet benne sokat ökörködni, de nagyon sötét és szomorú hangulat is elképzelhető, csapata válogatja. ;)
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

Meglett az első M.A.G.U.S.-os karakterem! Az ajánlatokat figyelembe véve félelf harcost választottam. Most 6-os szinten barangolok, csak nem mostanában lépek szintet, mert ritkán van parti.
All is a nightmare. The beginning. The end.
Lezárt