RETRO:avagy más lett a világ

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Szerinted mijen irányba haladnak a játékok?

Jó irányba
7
15%
Engem nem zavar a változás
26
57%
Rosz irányba fejlödnek
13
28%
 
Szavazatok száma: 46

Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

RETRO:avagy más lett a világ

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Nemtom ki hogy van vele de én a mai játékokban kevesebb életet,szórakozást találok mint a régebbiekben. Ennek tudható be a retro mániám irjátok le szerintetek jó e ez a válozás vagy sem,és hogy ez miért is ijen érezhetö. :cry:
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ez relatív. Régen is voltak jó játékok és ma is vannak. Az már más, hogy régebben több jó játék volt, mert ha valami szebb volt mint a többi, akkor egyből kitűnt a sorból. Ma egy rakatnyi szép játék van és annyira minimális az eltérés, hogy az ember észre sem veszi ( vagy igen :P). Na meg manapság a szebb graffal könnyebben ki tudják fejezni azt, amit régen nem tudtak, de a régiekben van valami különös dolog, amitől néha mégis jobban tetszik, mint egy mai.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Néha én is ezt vélem felfedezni (régi = jó) de szerintem csak
1. az emlékek megszépítik :D
2. a profitorientáltság elb****a a játékok nagy részét (pl: az Electronic Arts kijelentette, hogy ő mostantól csak ilyen filmadaptációkat meg tömegpiaci játékokat készít -grat)
3. még most is vannak kegyedtlen ütős játékok és nagyon ötletesek, csak ezek nem mindig vannak reflektorfényben, én direkt keresem az ilyeneket

általába manapság a grafikára mennek, én ettől nem esek hasra...mit ér a grafika, ha 0 sztori 0 karakterek, humor, újrajátsszhatóság... de mindenki akinek 512mb-os videokártyája van nagyon örül mert mindenkinek meg tudja mutatni, hogy milyen jól néz ki (apró gúny)

UFO RLZ
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ein 2005.02.07. 17:06-kor.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Nos attól hogy valami nem ismert én még ismerhetem.Én nem azt mondtam hogy nincs manapság jó játék DE egyre kevesebb az igazi ÉLVEZETES cuc sajna engem ez zavar a legjobban.Anyira meg nem vagyok buta hogy életem első igazi játékát tartsam a legjobbnak mert attól hogy az elsö az nem azt jelenti hogy azzal szórakoztam a legjobban. ::hoo::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

+hozzátenném, hogy szerintem a mai játékok minőségének romlásához az is hozzájárul, hogy fogynak az ötletek...
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Én NAGYON kötődöm a régi ps1 gaméimhoz:Tenchu1, 2 ,MGS,FF8!!!Szerintem j.e.h.u.t.y.nek jó a meglátása, a régebbi gaméknál sokkal több volt a minőségi cucc! Régen álmomban sem gondoltam volna, hogy a Square képes (egyértelműen a haszon miatt) belegázolni az FFszériába azzal, hogy elkészítették az FF x-2 nevű izét... ::pirate::
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Fú, én is nagyon imádom még most is Tenchu 2-t, MGS-t és FF 8-t! Na meg hiába van itt a tekken 4 lassan az 5, akkor is tekken 3! :D Kb. 6-7 éves koromban találkoztam először géppel (asszem Endingmen, de a jó öreg sárgakazis többet mond) akkor is voltak nagyon jók, de a nevükre már nem emlékszem.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Tokubei írta:Én NAGYON kötődöm a régi ps1 gaméimhoz:Tenchu1, 2 ,MGS,FF8!!!Szerintem j.e.h.u.t.y.nek jó a meglátása, a régebbi gaméknál sokkal több volt a minőségi cucc! Régen álmomban sem gondoltam volna, hogy a Square képes (egyértelműen a haszon miatt) belegázolni az FFszériába azzal, hogy elkészítették az FF x-2 nevű izét... ::pirate::
ÓÓÓÓ kösz de én nem csak a 90es évek végének sikereiről beszélek annál öregebb játékok is isteniek GUNSTAR HEROES,az ösi SONIC-okat felesleges emliteni.Az első MARIO,és még régebről az OUTRUN az egyetlen autós játék ami az életemben le tud kötni. még régebbről az első STARFOX meg a sok ATARI2600 as téma mind isteni.
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

filmeket is jó régen készítenek és könyveket is írnak (nem fogynak ki az ötletekből) :-P
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Csak néha az embernek néha déja-vu érzése van, hogy ezt már máshol látta
és ez valahol már elrontja a játék eredetiségét...
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Én nem az ötleteket hiányolom mert látom hogy nehéz volna újjat alkotni játék terén..... persze lehet,de nehéz.Hanem azt hogy fordulatos,vagy simplán poénos legyen a story vagy örületes képi megoldások vagy életem végéig fülemben csengö dallamok CSAK ennyit várok de mostanság szinte mindig csalódom.... ::bawl::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Előre látom, mit fog mondani 10 év múlva egy új generáció... ::^_^::
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Hoc írta: 6-7 éves koromban találkoztam először géppel (asszem Endingmen, de a jó öreg sárgakazis többet mond) akkor is voltak nagyon jók, de a nevükre már nem emlékszem.
Én csak azért nem emléxem a nevükre mert a legtöbbre nem az volt ráirva ami benne volt. Pl:mortal kombat 7!!! és benne figyel a street fighgter klón a,i mindig is a legjobb volt.A GOAL 3 motorjával készült anime bunyó......az istenek csinálták azt a gamét.

ja és szerintem 10 év múlva azt fogják mondani milyen jó játékok voltak 20 éve....de WHO KNOWS?
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Az nem az a bunyós game, amiben a főellenség két tigris volt?
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

DEEEEEE AZ!Két tigrisnek öltözött fiatal akik gonoszak voltak.... :osmad1: Jól meg kellett öket verni. ha jól emléxem volt áramos pája ahol jól bele lehetet verni öket meg a társad is,és nekik ez nem esett JÓL ::box:: Ösze is lehetet álni a hó a memoriám.... ::onigiri:: isteni volt..főleg ketten....... ::jcheers:: JÓ hogy valaki más is ismeri...
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Ha már ez ilyen retro topic, akkor jól megmondom a frankót: (nem kell vele egyetérteni, nem azért mondom!)
Szerintem a világon valaha írt legjobb PCs játék Sid Mayer Civilization című alkotása. Soha azóta nem készítettek annyira komoly gámot, mint az volt (van, lesz). Lehetnek jó klónok mostanában és a közelmúltban, de azt a fílinget, amit a gám adott, egy sem közelíti meg... Szerintem...
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

To j.e.h.u.t.y.: Akkor azt én is ismerem!!! Mi anno "négyes verekedős"-nek hívtuk ^^"... Meg lehetett csapatmunkkát csinálni, h összekulcsolták a kezüket, elkezdtek pörögni, és valamilyen elementál vette őket körül. Imádtam azt a játékot. Ha jól tudom, ebből a szériából még olimpiai játékos rész is kijött :lol:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mammooth írta:Ha már ez ilyen retro topic, akkor jól megmondom a frankót: (nem kell vele egyetérteni, nem azért mondom!)
Szerintem a világon valaha írt legjobb PCs játék Sid Mayer Civilization című alkotása. Soha azóta nem készítettek annyira komoly gámot, mint az volt (van, lesz). Lehetnek jó klónok mostanában és a közelmúltban, de azt a fílinget, amit a gám adott, egy sem közelíti meg... Szerintem...
Retro konzol topic van, általános retro nincs.
Civ: best. An evergreen piece of gold. Mára már 3. részének kiegészítőivel játszom, de sosem fogom elfeledni azt a játékot. Első játékkor beleszerettem, és a műfajtól (vagy inkább a folytatásoktól) azóta sem tudott elszakítani semmi. Folytatásnak itt csak Sid Meier nevével cégjelzett részeket értem, a többi ócska copy, amit a névvel adtak el.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

ÁÁÁÁÁlati volt a "négyen verekedős" még ma is néha leugrok haveromhoz aztán toljuk egy picit(2-3 órát) úgy tudom az a verzió ami a sárgára jött egy emulátorral ment tehát valamejik konzolon létező hivatalos anyag.Kár hogy nem tudom az igazi cimét..... ::bawl:: De sárgán még meg van.... ::jthrill:: ::jthrill:: ::jthrill::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Zelmor írta:Retro konzol topic van, általános retro nincs.
Civ: best. An evergreen piece of gold. Mára már 3. részének kiegészítőivel játszom, de sosem fogom elfeledni azt a játékot. Első játékkor beleszerettem, és a műfajtól (vagy inkább a folytatásoktól) azóta sem tudott elszakítani semmi. Folytatásnak itt csak Sid Meier nevével cégjelzett részeket értem, a többi ócska copy, amit a névvel adtak el.
sose voltam oda érte :D de bakainu (megjegyzem, még mindig játsszhatóbb mint a legtöbb manapság :D ) heroes 1-2 meg az Ufo 1 nekem a legnagyobb meg ilyen Golden Axe :D
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Hm, Quake 1 hármasban coop party, 4 óra alatt végigzúztuk az egész játékot :cool:.........Ah, de szép volt :-P!
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Hmm? Quake coop party ilyet se hallottam még, adnál bővebb felvilágositást?.... :neutral:
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Pojki
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.10.06. 09:55
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP

Hozzászólás Szerző: Pojki »

Nem az a gond, hogy nincsen új ötlet, én biztos vagyok benne, hogy sok új ötlet van. Szerintem egyszerűen nem mernek fejleszteni olyat amiről nem tudják, hogy mennyien fogják megvenni.

Régi gamék közül Master of Orion I-II, Ufo I-II ami nagyon bejön. Civ-et is szeretem bár én csak a Civ2-vel és 3-al játszottam.
Esetleg valaki ismeri a Master of Magic-et? Ez most is fent van a gépemen. És imádom! ::jthrill::
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Pojki írta:Nem az a gond, hogy nincsen új ötlet, én biztos vagyok benne, hogy sok új ötlet van. Szerintem egyszerűen nem mernek fejleszteni olyat amiről nem tudják, hogy mennyien fogják megvenni.


Nos igazad is van,meg nem is (saját vélemény).Biztos hogy vannak olyan Gamék amiket nem mernek megcsinálni mert elbukhat az eladási rátán,de nem csak egetrengető ujjitásokra gondolok hanem a kis ötletekre.Ha egy játék sok kis ötletet mutat fel máris jobb lesz,és nem azt érezzük hogy ezt már láttam valahol..... ::are::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

j.e.h.u.t.y. írta:Hmm? Quake coop party ilyet se hallottam még, adnál bővebb felvilágositást?.... :neutral:
A Quake 1 multiplayerben volt egy olyan játékmód, hogy cooporate. A lényeg annyi volt, hogy hálózatban, vagy neten 2-en, 3-an, 4-en elkezdtük játszani az egyjátékos módot, csak nem egyedűl voltunk, hanem hármasban csináltuk végig a Single Player. Nagyon l33t volt, amikor a főmonsztákat öltük együtt :cool:.
Lezárt