TEKKEN és hasonló bunyós játékok

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Melyik a legjobb verekedős játék?

Tekken
19
51%
DOA
9
24%
Soul Calibur
2
5%
Egyéb...
7
19%
 
Szavazatok száma: 37

PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

szerintem a 4 el semmi baj,, kicsit kilóg a sorból de nem rosz ez a kicsit lassúbbra vett menetek és a hihető sebességü mozdulatok persze még igy sem az igazi :P

amúgy kár vitázni melyik a jobb sztem engem nem tudnak meggyőzni hogy a doa jobb és ez igaz oda vissza szal felesleges :P
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

PlayBack írta: amúgy kár vitázni melyik a jobb sztem engem nem tudnak meggyőzni hogy a doa jobb és ez igaz oda vissza szal felesleges :P
Szerintem vitázhatunk tovább amíg az ilyen kultúráltan folyik én nem mondanám feleslegesnek.Mindenki elmondhatja a saját érveit.Elvégre ez a topic egyrészt ezért van :-P .
Abban viszont igaza van PlayBack-nek hogy nem valószínű hogy a másik felet meg lehet győzni az ellenkező játékról. :wink:

Viszont ha gondoljátok lehetne beszélni pl. kedvenc szereplőkről, személyes élményekről, sztorikról...

Én például örülök hogy a MiskolCon lesz majd Tekken bajnokság :D

Ui: A Tekken 4 szerintem is inkább különleges a lassabb, reális sebességű mozgással és a mászkálós Tekken Force mód benne a legjobban sikerült változat, szerintem még az 5-nek a Devil Within játékánál is jobb.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

DOA is teh bestest methinks! Bár aki látott Conon, az tudhatja! :dirr:

Counter powa 4eva, annyi gyönyörű kar / láb / nyak / váll / akármi törést lehet előhozni szimpla mozdulatokkal, hogy csa na. RuleZ mindörökké.

DOA movie meg ROTFLOL, ha eljut ide, tuti megnézem, jó sok popcornnal, meg Sprite-tal, ahogy az ember szokott egy csudajó vígjátékot. :dirr:
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

A DOA-sok közül már hiányoltam Őrnagy véleményét.
Végre megtörtént :dirr:
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Elnézést, hogy ilyen sokáig késlekedtem. ^^''''''''''''''''''

Egyvalami azonban kimaradt: Bayman ownZ ye all! :dirr:
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Egyetérek az előttem szólóval. Teljesen. Tessék csak megkérdezni Stoker fórumtagot erről... (gy.k.: Bayman pwnz, counter dettó)
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Na JÓ most pontot teszünk a dolgok végére. Songoku VS Bayman majd várom a véleményeket :)
Ja és ez egyben egy bizonyíték- a felhő létezik :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

hamár

Hozzászólás Szerző: Stoker »

na hamár így megemlítésre kerültem. igen. DoA nagyon jó, és szvsz 3D bunyósok közott A legjobb. hihetetlen nagy tekken fan voltam. naja ameddig nem játszottam doa2vel.
lehet, hogy egyeseknek tetszik a tekken "reális" sebessége, de én konkrétan elalszok mellette (főleg doához viszonyítva). aztán a harcrendszerről csak annyit, hogy a tekkennek a 'baromijó' 4 gombos harcrendszer és a logikus egymásra épülő kombóit meg tudja tanulni az ember 1 karakternél 2 hét alatt. míg ottvan a doa 3 gombos nagyon egyszerű, de inkább úgyfogalmaznék, hogy letisztult rendszere. 2-3 óra alatt minden karakterrel meg lehet tanulni játszani tűrhető szinten. és doában 2 játékos között nem azon dől el egy meccs, hogy ki magolt többet a wc-n és ki tudja jobban a karakterének az összes kombóját, hanem azon, hogy ki tud átlátni az ellenfél tervein és mozdulatain (counter)
ezenkívül érdekes módon elsiklottunk afelett, amit phr0zen csak egy fél mondatban említett meg, pedig igenis lényeges tény. a pályák. a doa többszintes, amortizálható és gyönyörű pályái. tudom, hogy a tekkenfanokat ez nem hatja meg, csak nemtudom miért érzem úgy, hogy doából már látták a film és talán a 4 trailerét és ennyi. lehet én vettem ki rosszúl a hozzászólásokból, de sztem elég kevés közötök volt doához.
ja és végezetül még valami. örülök, hogy van aki unalmasnak tartja a doa story modját és isteníti a tekken force módot. elárulok egy titkot: a verekedős játékoknak 2 értelmes módja van, VS és TAG. ennyi. minden más csak hab a tortán.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Re: hamár

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Stoker írta: a verekedős játékoknak 2 értelmes módja van, VS és TAG. ennyi. minden más csak hab a tortán.
Igaz szavak szóltak a szádból, kedves Stoker. Nem is tudom, valahogy úgy érzem, hogy a hajnalba kúszó partik nélkül lenne egy nagy folt az életemben. :D
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: hamár

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Stoker írta: ja és végezetül még valami. örülök, hogy van aki unalmasnak tartja a doa story modját és isteníti a tekken force módot.


Én nem istenítettem a Tekken Force módot, csupán a 4-el kapcsolatba jegyeztem meg hogy ez egy nagyon jól sikerült változat volt benne ami még az 5 mellékjátékánál is jobb.
Stoker írta:elárulok egy titkot: a verekedős játékoknak 2 értelmes módja van, VS és TAG. ennyi. minden más csak hab a tortán.
Ezzel én is eggyetértek bár én szerintem a Team Battle még egy zseniális dolog.

És azt hogy valaki 2 hétig tanul egy embert meg az inkább pozitívum mer ezzel a játék " szavatossága" igencsak megnö anélkül hogy unalmas lenne.
Míg a Doa esetében mindenki azt mondja hogy egyszerü, de ami egyszerü azt hamar megunja az ember és nem szegezi oda az embert annyi ideig.

De amúgy valóban a bunyós játékok társaságban játszva az igaziak.

Csak valakinek ezt tetszik, valakinek az. Nem fogjuk meggyözni egymást :wink:

Amúgy a DOA2-vel én is játszottam egy ideig mert az még PS2-ön volt és egyébként nem tetszett. Föleg a gombrendszer, nem volt szinte egy szimpatikus szereplö se, stílus se. Úgy az egész nem jött be. És gondolom a késöbbi részekbe nem történt komoly változás a grafikán kívül, a rendszer maradt ugyan az.

:woff: ÁÁÁ Doom ezt nem kellett volna :) , mér csináltál belölem Songokut..neee...inkább egy kamehame lövést csinálj az egyik csoprtképünkhöz a lányokkal. Songokunak nem is ilyen a haja :-P (csak akor ha szöke lesz)
De amúgy marha jó kép, tök jól photoshoppozol, gratula. Csak jobb lenne ha meghagynál Gohannak. ::^_^::
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Re: hamár

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Ssj2Viko írta:Míg a Doa esetében mindenki azt mondja hogy egyszerü, de ami egyszerü azt hamar megunja az ember és nem szegezi oda az embert annyi ideig.
Hát, azért a counterezést kell gyakorolni egy darabig, mire unalmas lesz. :^_^:

Viszont a gyors tanulhatóság élvezetesség teszi a játékot az új játékosok számára is. Pata erről tudna mesélni, olyan gyönyörűen alázott le minket, amikor először játszott, hogy csak pislogtunk... pedig egy hétig gyúrtam előtte. :dirr:

Tényleg, nem akarunk ilyen játékpartikat szervezni? :D Már voltak hasonló próbálkozások, csak vizsgaidőszak, meg egyéb sűrű elfoglaltságok miatt elakadoztak... :(
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

ismételten

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Ssj2Viko írta:És azt hogy valaki 2 hétig tanul egy embert meg az inkább pozitívum mer ezzel a játék " szavatossága" igencsak megnö anélkül hogy unalmas lenne.
Míg a Doa esetében mindenki azt mondja hogy egyszerü, de ami egyszerü azt hamar megunja az ember és nem szegezi oda az embert annyi ideig.

látom tényleg sokat játszottál doával :) ugyanis 2-3 óra alatt meg lehet tanulni tűrhetően játszani. elsajátítani és teljesen megismerni egy karaktert itt is van ugyanannyi, mint egy tekkenben. a különbség csak az, hogy a tekken nem túl élvezetes, ha nem ismersz nagyonnagyon egy karaktert.
ha ez növeli meg egy játék szavatosságát.. na mind1, én azthittem a megunhatatlan gameplay az ami megnöveli egy játék szavatosságát, de biztos csak véletlen toltam le 8-10szer annyi időt doával, mint tekkennel. valszeg ez csak azért következett be, mert hamar ráuntam a játékra.
Ssj2Viko írta:Amúgy a DOA2-vel én is játszottam egy ideig mert az még PS2-ön volt és egyébként nem tetszett. Föleg a gombrendszer, nem volt szinte egy szimpatikus szereplö se, stílus se. Úgy az egész nem jött be.
sajnálatos tény. ha azok között a karakterek közt nincs 1 szimpi stilus/karakter se, az tényleg sajnálatos. de van ilyen.
azmeg, hogy a gombrendszer nem jön be, nemértem. mi a baj vele? 3 gomb. ütés + rúgás + counter. és ezekből kell összerakni a többit is. tekkenben meg oldlaankénti gombok vannak. nemtom ez mitől lenne annyira jobb. csak feleslegesen bonyolultabb. de ízlések és pofonok.

viszont amit előző postomból kifelejtettem, az a tekken animére vonatkozott. volt szerencsém látni. szal aki aztmondja a még kész se lévő doa filmre, hogy garantáltan szar lesz, a kommentem annyi lenne hozzá, hogy ígyis garantáltan jobb lesz, mint a tekken anime. 1 valami miatt néztem végig ezt a 60 percnyi tömény borzalmat. mert tekken. szal nem lehet mondani, hogy csak azért nem tetszett, mert tekken, és én elvakult doa fan vagyok :). épp azért voltam hajlandó végignézni, mert tekken.
de kíváncsi lennék más véleményére is aki látta az animét :)
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: hamár

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Őrnagy írta:Tényleg, nem akarunk ilyen játékpartikat szervezni? :D Már voltak hasonló próbálkozások, csak vizsgaidőszak, meg egyéb sűrű elfoglaltságok miatt elakadoztak... :(
Az ötlet jó én benne vagyok az ilyenekbe és gondolom PlayBack is, csak ezt hogy gondoltad ? :D
Én nem vagyok jó DOA-ban gondolom ti meg esetleg "nem annyira vagytok jók" Tekkenbe mint DOA-ban :mrgreen: (elnézést de nem tudtam hogy fogalmazzam meg jól)

De bármi megoldást szivesen veszek hiszen jó játékosokkal játszani mindig élmény bárelyikben is legyenek jók :wink:
Patának meg gratulálok :D .


Amúgy Stoker, én speciel csak a DOA film trailerjére reagáltam az elözö oldal elején. Amúgy egy filmet egy animével összehasonlítani hülyeség lenne.
A Tekken animét én még sehonnan sem tudtam letölteni, csak a yotube oldalon sikerült megnéznem az elsö 20 percet ami nekem tetszett mer érdekesnek tünik és jó látni a szereplöket anime formában. De lehet hogy az egész film után nekem se tetszene, ha egyszer sikerül majd megszereznem valahonnan akkor megmondom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ssj2Viko 2006.06.12. 14:55-kor.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Én spec. 12 éve játszottam utóljára Tekkennel, egy komp fedélzetén játékautomatán, amikor Angliába mentünk. :dirr:

Szerintem itt a játékélmény a lényeg. Mindenki azzal játszik, amivel szeretne, nem kell erőltetni semmit. Fejlődni, gyakorolni meg lehet. Nyomni olyan VS meccseket, ahol a játékosok tanítják egymást a "Nem t'od vazze?! Akkor most ónollak, hehehe!" stílus helyett. Én is így kezdtem, Stokernek kb. 3 percébe telt elmagyarázni a DOA alapjait úgy, hogy meg is értsem.

Kéne hozzá:
- 1 kéró, alkalmanként (heti 1x talán... ? )
- min. 2 játékgép (ne tépjük egymást, hogy most melyik játékot nyomjuk :D )
- min. 8-10 ember (úgysem lesz teljes a létszám, mindenkinek van dolga)
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

És mit nyomnátok? Valami "jó" kis Tekken vs. DoA doujin game-et, PC-n? :dirr:
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

a tekken5 az jóóóóóóó :D csak mi végigvittük mondenkivel ... már mindenünk megvolt.... már Xiaou-val 4dan-os voltam.... és erre mi történik? nem elromlott a data a memorycardon???? lekellet törölnünk ha még játszani akarunk és most kéthónapnyi bunyónk oda... -.-"
Devil Jin és Xiaou Rulez :dirr: Hwoarang és Baek állandóan lerúgnak xDDD Christie, a Kapu Vera alias kétgombos karakter meg ííííííí......! Heihachi Mishima is not dead... :dirr: a steve az nagyon seksi. (jóbarátok beszólás) Panda és Kuma mint egy rossz házaspár ^^" satöbbi satöbbi xDDDDD
Tekken 2: ezzel anno játszottam de nme tudtam hogy az tekken volt :dirr: (csak mondák hogy ez az volt)
Tekken 3 : az örök kedvenc^^
Tekken 4... : nos azt tervezzük hogy megvesszük csak nincs pénzünk...
tekken 5 : megvan. rulez
TEKKEN DR : várjuk hogy kijöjjön ^^
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

K@e-chan írta:a tekken5 az jóóóóóóó :D csak mi végigvittük mondenkivel ... már mindenünk megvolt.... már Xiaou-val 4dan-os voltam.... és erre mi történik? nem elromlott a data a memorycardon???? lekellet törölnünk ha még játszani akarunk és most kéthónapnyi bunyónk oda... -.-"
Devil Jin és Xiaou Rulez :dirr: Hwoarang és Baek állandóan lerúgnak xDDD Christie, a Kapu Vera alias kétgombos karakter meg ííííííí......! Heihachi Mishima is not dead... :dirr: a steve az nagyon seksi. (jóbarátok beszólás) Panda és Kuma mint egy rossz házaspár ^^" satöbbi satöbbi xDDDDD
Tekken 2: ezzel anno játszottam de nme tudtam hogy az tekken volt :dirr: (csak mondák hogy ez az volt)
Tekken 3 : az örök kedvenc^^
Tekken 4... : nos azt tervezzük hogy megvesszük csak nincs pénzünk...
tekken 5 : megvan. rulez
TEKKEN DR : várjuk hogy kijöjjön ^^

Végre egy új Tekken fan jelent meg a topicon :mrgreen:

Ha az vigasztal én a Lei-vel Tekken Lord voltam, a Feng Wei-el pedig Warlord és még sorolhatnám, amikor nekem is corrupt lett a data a memo kártyán :dirr: (fél évi játék volt :? )
De végül is nem volt rossz újra kezdeni.

Az a "Kapu Vera" beszólás ez tetszett, még nem hallottam :D

Az animeconon majd indulj te is a Tekken bajnokságon. Minél többen vagyunk annál hangulatosabb :wink:
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

naná :D Xiaouval leverek mindenkit xDDDDD
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

ebben a tekken+doa partyban én is benne lennék mivel ps-em van szal doával csak ismerkedés szintjéig jutottam szal ha Viko-val megdumálod hol és mikor akkor megyek...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nekem egyszer 23 tekken lordom ment a a levesbe :D
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Sziasztok!

Na én is idepofátlankodok. :D
Néhányan már biztosan ismertek. :D
A szavazásnál nem tudok dűlőre jutni. Ha 3D, akkor TEKKEN 3, 5; de ha 2D, akkor Guilty Gear X; vagy a King Of Fighters '97, XI

Ja igen! Mindenki biztos magában. Kiváncsi leszek a versenyen mit tudtok produkálni.

További jó napot nektek.
Real World Espada
Kép
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

a verseny vicces lesz főleg hogy baromira nem bírom a nagy tömegeket ráadásul az mondják kivetítő lesz és versenyen is lesznek véletlenek szóval ne igyon előre senki semmit semmire :P
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Mivel az előző ötletemre túl sok konstruktív jellegű válasz nem érkezett, próbálkozom mással. :dirr:

Egyik AnimeConon kéne csoportos DOA/Tekken cosplayt összehozni. 3-3 ember már elég is lehet. Persze a hozzátartozó koreográfiákkal, beszólásokkal, tauntokkal, és egyebekkel. Nem állítom, hogy nem lenne gránitkemény munka megcsinálni a jelmezeket, és betanulni azt a pár mozdulatot, de a minőségi cosplayhez dolgozni kell. :D

És a végén egy élő team battle-lel egyszer és mindenkorra eldönthetnénk, hogy a DOA vagy a Tekken a jobb. :dirr:
PlayBack
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.05.15. 07:19

Hozzászólás Szerző: PlayBack »

Őrnagy érettségim után jönnek az ötletek a tekken+doa partyra azaz hétfő után van nekem 115 cm es tv-m azon egész jó a game:) de max 6 ember jöhetne hozzám nem a hely miatt hanem mert csak ez az egy nagy tvm van mondjuk van még egy 56cm is és
lehozhatnám azt is mellé de mind1 messze van még:P várok egyéb ötleteket:)

cosplayre gondoltunk vikoval csak én qrva lámpalázas vok és még egy kicsit kéne gyúrni:) szal max az őszire lennék kész:P és akkor még összekell kapnom magam hogy kiálljak :roll:
ami egyelőre elképzelhetetlennek tűnik számomra :-P
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Playback:

1. Party: nincs olyan messze a hétfő. :mrgreen: Én hurcolkodást, pakolást szívesen vállalok, mivel nekem saját konzolom nincs (még). Kérdés, van-e valakinek X-Boxa? Mer'hogy DOA leginkább azon van. Mondjuk én szívesen belenézek a Tekken be is, de a szívem csücske azért mégiscsak a DOA. :mrgreen:

2. Cosplay: hát nézd, én sem vagyok egy hegyomlás, mégis beöltöztem Baymannek. A Doom által szerkesztett képen egy kicsit retusálva van a bicepszem, szal annál egy pöttyet vékonyabb vagyok. :dirr: De a gyúrást támogatom, akár mehetünk együtt is. A terem, ahova most járok, nagyon jó, csak messze van. Egyébként én is az őszire gondoltam, ha nem jön össze a másik cosplay, amit akartam (eddig úgy néz ki, nem fog).

A lámpaláz leküzdésében meg szívesen segítünk. :)

Érettségihez gánbátte kodászááááj! :thumb:
Válasz küldése