One Piece

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

One Piece

Hozzászólás Szerző: Vree »

Talán a manga is megérdemel egy külön topikkkot, ha már annyival az anime előtt jár.

Szóval lezárult a szerintem eddigi egyik legklasszabb "story arc" (go go Sogeking ^^) ééés a 431. rész végén jön a meglepetés...

SPOILER!!!

...Amit nem hiszem el hogy nem vettünk észre! (A net tanúsága szerint eddig még senki legalábbis) Pedig az arcképe benne volt a Romance Dawn-ban. Csak persze mindenki a fontosabbnak vélt szereplők (Gold Roger és társai) között keresgélt. És így már sokkal jobban érthető a viselkedése is Helmeppoval és Cobyval szemben...

Szerintem egyébként nem kell attól tartanunk, hogy ez a fordulat a Haditengerészetnek bármiféle előnyt jelentene, szerintem egy "D." csak a saját törvényeinek engedelmeskedik (ami persze messze nem jelenti azt, hogy Luffy kisebb bajban lenne...) ::hehe::
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nekem csak az eslő 2 kötet van meg, de nagyon tetszik. csak nem tom honnan fogom megszerezni a többit.. nah de még annyit, h meghozta a kedvem az animéhez :) szal jo manga :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Erre vártam talán több mint 100 fejezet óta!!

Az különösebben nem érdekel mennyivel lettek táposabbak a szalmakalaposok, tőlem az eredeti módszereikkel is zúzhatnának, csak zúzzanak. XD

Sanji "tréningje" WIN!!
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
szerezdmeghatmind
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.12.19. 14:57
Nem: Férfi

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: szerezdmeghatmind »

Szerintem a Fishman islandes arc elég unalmasra sikeredett. Teljesen új karaktereket mutattak be... akikre őszintén szólva egyáltalán nem voltam kíváncsi ( pl. Hody ). Arra vártam, hogy majd folytatódik az ahol abbahagyták a csatát, de nem ez lett. Így eléggé ellaposodott az egész. Remélem már folytatódik amikor feljönnek a "new worldbe".
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Szerintem pont Hody volt érdekes, és a többiek abszolút nem érdekeltek. Kár volt a bemutatásukra annyi időt pazarolni, főleg mivel a Mugiwara legénység elől vette el az időt. Bár a legutóbbi fejezet után, azt mondom tényleg sok helyen mozdította előre a történetet. És egy arc még kellett a New World előtt, ahol simán lezúznak mindenkit.
De ettől függetlenül tényleg unalmas volt.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Vége lett a Fishman arcnak? Ha így van akkor sztem lassan végigdarálom azt a visszamard 15 fejezetet a mangából. Hodi szerintem rulzott, meg jó volt az Arlong-os visszaemlékezés stb. Kíváncsi vagyok Luffy lezúzza e végül valami Elephant Gatling szerűséggel. : )
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Vége lett, és úgy néz ki a következő elég nagy impact-tel kezdődik. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Jeeee. :D
Big Mom elég szar arcnak néz ki. De előre látom, hogy minimum két évet kell várni mire odaérnek és elintézik. :?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nah.. néztétek? :D Most meg éppen egy sárkány ellen küzdenek. Tök fura, hogy ennyire meg vannak lepődve a sárkányon azok után, hogy az egyik fillerben már szerepelt egy hasonló lény. :hammer:
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Leara »

Áthozom ide, ha már szóba került :D.
dresthar írta: 2019.04.19. 11:13 Leara:
Hiába visszafogott ilyen téren az OP, én azért számítottam valami ilyesmire.
Én is, ott már egyszerűen nem működött volna az addigi koncepció és kellett valami, ami felnyitja Luffy szemét. Szóval a sok "úgyse lesz semmi" komment ellenére mondhatni, hogy "reménykedtem" abban, hogy ezúttal azért komolyabbra fordulnak a dolgok... ettől függetlenül ütős lett és az OP egyik legjobb fejezetének tartom.
dresthar írta: 2019.04.19. 11:13 Leara:
SPOILER
Engem az jobban meglepett, amikor azt nyilatkozta Oda, hogy az egyik Szalmakalapos meg fog halni a történet folyamán.
Ezt hol nyilatkozta?
SPOILER
Egyébként ha tényleg lesz ilyen, szerintetek ki lenne az áldozat? Tudom, mindenki fontos mindenki számára, de azért 1-1 karakter csak más hatással lenne a szereplőkre és az olvasókra is.
dresthar írta: 2019.04.19. 11:13 Leara:
Amúgy anime-ben is követed az OP-t, vagy csak mangában?
Az animét is követtem elég sokáig, meg eleve azzal kezdtem az OP-vel való ismerkedést, de amikor eljutottak már odáig, hogy kb. fél fejezetet dolgoztak fel egy részben, azt már nem bírtam tovább XD. Nagyon belassult az anime és számomra élvezhetetlenné vált, bár úgy látom, azért szoktak még jobb részei lenni. Ettől függetlenül nem tervezem folytatni, inkább csak az összefoglaló specialokat + mozikat nézem meg (elvileg lesz majd abból is új, ha jól rémlik).
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Leara írta: 2019.04.19. 11:29 Ezt hol nyilatkozta?
SPOILER
Egyébként ha tényleg lesz ilyen, szerintetek ki lenne az áldozat? Tudom, mindenki fontos mindenki számára, de azért 1-1 karakter csak más hatással lenne a szereplőkre és az olvasókra is.
Az animét is követtem elég sokáig, meg eleve azzal kezdtem az OP-vel való ismerkedést, de amikor eljutottak már odáig, hogy kb. fél fejezetet dolgoztak fel egy részben, azt már nem bírtam tovább XD. Nagyon belassult az anime és számomra élvezhetetlenné vált, bár úgy látom, azért szoktak még jobb részei lenni. Ettől függetlenül nem tervezem folytatni, inkább csak az összefoglaló specialokat + mozikat nézem meg (elvileg lesz majd abból is új, ha jól rémlik).
Ja, tudom miről beszélsz. Nem rég ment le a Tottland arc utáni "mit reagál a világ" rész, jó sok visszaemlékezéssel....ahogy néztem, ez a mangában egy fejezet volt, ami itt 2 rész.xD Lehet, hogy ez azért van, hogy ne érjék utol a mangát, de attól még zavaró. Én is inkább a harcjelenetek miatt nézem az anime-t.

szerk.: kíváncsiságból utána olvastam. Oda valóban mondott olyat, hogy az egyik társuk meg fog halni, de nem a legénységre gondolt. Hiába korrigált azóta a mangaka, a fanok jórésze, de még egyes hírforrások sem foglalkoztak vele. Bocs, a téves infóért. Legfeljebb
SPOILER
a Going Merry vagy Pedro haláláról beszélhetnénk, mert az tényleg megtörtént.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára dresthar 2019.04.19. 13:33-kor.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Ha már úgy is sikeresen trollkodtam egyet ide, akkor már feldobok egy témát. Van olyan szereplő a One Piece-ből, aki bár népszerű a fanok körében, de ti mégsem kedvelitek?
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Leara »

dresthar írta: 2019.04.19. 12:02 Oda valóban mondott olyat, hogy az egyik társuk meg fog halni, de nem a legénységre gondolt.
Aztán ki tudja, mi lesz még, az is anno kiszivárgott valahogy, hogy
SPOILER
az utolsó (vagy csak szimplán legújabb?) tag egy shichibukai lesz. Végül is bejött, ha Jinbeit annak vesszük, még ha jelenleg nem is utazik velük.
dresthar írta: 2019.04.19. 13:03 Van olyan szereplő a One Piece-ből, aki bár népszerű a fanok körében, de ti mégsem kedvelitek?
Alapból nem igazán van olyan karakter benne, akit utálnék, max. azok, akik direkt azért vannak, tehát a tenryuubitokat, bár nemrég azért láthattuk, hogy köztük is akad néhány normálisabb. Még talán Vivi az, akit én nem hiányolok annyira a csapatból, mint sokan, de különösebben vele sincs bajom.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Nem csak Vivi-t hiányolják, hanem Hancock-t, akit meg én nem. Érdekes yandere karakter, de hosszú távon elégé idegesítő lenne. Plusz, a "felrúgok minden aranyos kisállatot" mentalitással, púp lenne a csapat hátán. Ugye, a hajóorvosa is egy kisállat végülis.xd
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Leara »

Tényleg, Hancock, róla meg is feledkeztem, olyan rég láttuk. Őt én sem bírom, bár inkább az elején utáltam, aztán átment semlegesbe... vicces a Luffy iránti szerelme, de remélem, ilyen egyoldalú marad XD.
Válasz küldése