Manga gyűjtemények

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Junichi-san írta:Bővültem a Ruróni Kenshin 11. kötetével.
Jött már ki újabb fejezet a 12 óta? Annak a megjelenése is volt már több mint egy éve. Még nem értem be, de ha nem jelenik meg a folytatás egyhamar, továbbra se sietek vele.
Inkább az árnybírót kéne összeszedem mielőtt kifogyna a készlet.

Amúgy most már a Nura meg van 12-ig. (Nekem igazából a 10. kötet volt a lényeg, azaz annak a borítója.)
De aztán mit találtam a 11-12 kötet fejezetei között. :D

Létre hoztam egy oldalt a blogomon, a gyűjteményem könyvelésére. Így nem leszek zavarban akkor sem, ha arról kéldeznek a boltban hol kéne lyukakat betömni a gyűjteményben.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Jött már ki újabb fejezet a 12 óta?
Mármint kötet. :) De nem, sajnos nem jött ki, én is arra várok. ^^" Pedig reménykedtem, hogy legalább a tavaszi conra kihoznak abból is egy újabbat, de nem. :( Sajnos most kb. a legelhanyagoltabb Mangafan-cím, a Nanából legalább december környékén volt egy újabb kötet, a Naruto/Vampire Knight párost meg persze nyomatják, mert a gagyira van nagy igény. :dirr: (De legalább az a CLAMP-os hóhercegnős egykötetes cucc kijött még év elején, a lehető legnagyobb diszkrécióban. XD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: scineram »

Már kételkedem, hogy egyáltalán befejeznék. Ha őszi conra sem lesz újabb kötet kapják be. Helyette most éppen Darker than Black jelent meg újdonságként, gondolom rövidebbeket akarnak inkább kiadni, azt el is hoztam. Valamint megjött Missions of Love 3 BDtól. Jut eszembe, Aku no Hanát is meg kéne rendelni, mielőtt utolér az anime.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Már kételkedem, hogy egyáltalán befejeznék.
Lassan én is. :?
scineram írta:Helyette most éppen Darker than Black jelent meg újdonságként, gondolom rövidebbeket akarnak inkább kiadni, azt el is hoztam.
Meg eredetileg a legutolsó ilyen nagy bejelentés-visszaszámlálós eseménykor egyszerre jelentették be ezt, a Vampire Knight-ot, meg azt a CLAMP-os hóhercegnős cuccot, mint új megjelenő mangáikat. Szóval ezzel még úgymond "tartoztak" a fanoknak, gondolom eredetileg közel azonos időben tervezték kiadni a három címet, csak a fogyó pénz miatt a hypolt cuccot helyezték megint előtérbe, ezért van az, hogy a VK már az ötödik kötet körül jár, míg a hóhercegnő az év elején jelent meg, a DtB meg csak most. (Meg a VK-n a hossza miatt is jobban lehet kaszálni, míg a hóhercegnő egy kötet, a DtB meg kettő.)
scineram írta:Jut eszembe, Aku no Hanát is meg kéne rendelni, mielőtt utolér az anime.
Azt kiadták angolul? O_O
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: scineram »

Vertical licenszelte, 1-2 kötetet vettem eddig.

Azt el is felejtettem, hogy azokat már évekkel ezelőtt leleplezték, úgyhogy ez is meg a CLAMP nekem meglepetés volt.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mangával úgy vagyok, hogy neten elolvasgatok párat, de kézzel fogható formában nem veszek. A legtöbbet ajándékba kaptam, egyedül a Toki wo Kakeru Shoujo-t vettem meg magamnak, még 2009-ben. :drop:

A vicces az, hogy szerdán mégis beújítottam 4 kötetnyi mangát, úgy éreztem ez kell. :vigyor:

Az ajándékba kapott mangáim:
- The Girl Who Runs Through Time 1-2. (Ez is időutazásos téma, de más, mint az egykötetes TokiKake.)
- Puella Magi Madoka Magica 1-3.

Tudom, nem sok, de inkább figurákat gyűjtök.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:A vicces az, hogy szerdán mégis beújítottam 4 kötetnyi mangát, úgy éreztem ez kell. :vigyor:
Hehe, én is úgy voltam vele a múltkor, hogy "asszem megvan az új mangasorozat, amit elkezdek gyűjteni eredetiben". :D (Persze előtte menjen végig az anime, aztán behozom magam az online mangával, és ha még mindig ugyanannyira awesome, akkor jön a vásárlás. XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Tudom, nem sok, de inkább figurákat gyűjtök.
Én meg pont fordítva vagyok vele. Inkább mangákat gyűjtök, figurából viszont csak néhány van. A mangák olcsóbbak, és valamiért mindig azok a figurák tetszenek, amiknek a csillagos eget verdesi az ára. ^^'
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Lista bővülés:
Naruto: 14-17
D, a vámpírvadász 4
Princess Ai - Az éji hajnal prizmája 2
Bania 4
Démonnapló 4-7
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én is bővültem, egy Dharma 1-el. Összességében nem nagy szám, csak első szárnypróbálgatásokat tartalmaz, de van benne Szacsi manga is! ::daisuki::
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nem váratott sokáig magára a Shingeki no Kyojin 5. kötete. ^^ AnimeLand-nél szerintem Yakumoék titokban teleportáló szerkezetet építettek. A kötet június 4-én jelent meg, és 10-én kaptam az üzenetet, hogy megérkezett. Akkor most hogy is van az a 2-3 hét? :LOL:

Ja, egyedül amin kapartam az arcomat, az az, hogy Hanji nevét Hange-nak írják! :wwall: Kiejteni ugyan úgy kell, de míg Rivaille esetében megszokható a Levi, Hanji-nál nem tudok ilyen elnéző lenni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:
Rui-chan írta:A vicces az, hogy szerdán mégis beújítottam 4 kötetnyi mangát, úgy éreztem ez kell. :vigyor:
Hehe, én is úgy voltam vele a múltkor, hogy "asszem megvan az új mangasorozat, amit elkezdek gyűjteni eredetiben". :D (Persze előtte menjen végig az anime, aztán behozom magam az online mangával, és ha még mindig ugyanannyira awesome, akkor jön a vásárlás. XD)
Nekem még időben meg kellett rendelnem az Aku no Hana köteteket, hogy az anime előtt tudjak maradni. Remélem az 5. utániak is hamarosan kijönnek. Bár az anime úgysem jut el most még odáig.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ezzel most muszáj elbüszkélkednem. :vigyor:
Kép
Avatar
Saku
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.06.25. 19:31
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Saku »

Nos, az én gyűjteményem még elég picike, igaz, nagy részét most vettem meg nemrég. ::onigiri::
magyar:
- Hetalia 1-3
- Love Com 2

angol:
- Vampire Knight 1
- Shaman king 1-4
- Rosario to Vampire 1-2
- Bleach 1,4,18-25
Junichi-san
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010.08.18. 14:02
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Junichi-san »

Új darabok:
-Dragon Ball 7.
-Princess Ai: Pletykák a másik oldalról
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junichi-san 2014.05.11. 14:45-kor.
Junichi-san
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ma átvettem AL-ben a Shingeki 6. kötetét. :vigyor: Ez kellett most nekem, főleg, hogy az egyik kedvenc jelenetsorom ebben van benne (Armin, Jean és Reiner vs. női titán).
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem rég tettem szert a Hellsing 1-10 köteteire. Rém büszke vagyok rá. ::jsmile::
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Magyar kiadás?
Kép
Junichi-san
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010.08.18. 14:02
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Junichi-san »

Új darabok:
-Bizenghast 4.
-Házi ninja 2.
-Vörös kert 1-2. (összes)
Junichi-san
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Shingeki 8. kötetét is megvettem, jó volt újra elolvasni ezt a részt. ::^_^::
Kép
Junichi-san
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010.08.18. 14:02
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Junichi-san »

Új darab: Vampire Knight 1.
Junichi-san
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Eredetileg nem terveztem, hogy megveszem a magyar Chrono Crusade-et (azon egyszerű oknál fogva, hogy már évekkel ezelőtt megvettem végig angolul XD), viszont a Mangafan legújabb "8000 Ft a teljes sorozatért" akciójának nem bírtam ellenállni, így végül a tavaszi conon ezt is beszerváltam. És ezzel meglett az első olyan sorozatom is, ami két nyelven is megvan. XD Egyébként tudom, hogy "reklám helye", meg ilyesmi, de most tényleg egész jó akcióik voltak teljes sorozatokra, meg különböző "kötet kombókra", szóval aki eddig gondolkodott valamelyik Mangafanos magyar mangán, az szerintem most nézzen rájuk. (Már csak azért is, mert az egész hazai mangaipar eléggé döglődik manapság és van rá egy ötösöm, hogy Mangafanék is azért vezették be ezeket az akciókat, mert amúgy már nem nagyon vesznek tőlük sem. Bennem is ott volt a "vegyük meg addig, amíg még lehet"-érzés.)
Kép
Junichi-san
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010.08.18. 14:02
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Manga gyűjtemények

Hozzászólás Szerző: Junichi-san »

Új darab: Batman: Halotti maszk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junichi-san 2014.06.27. 17:26-kor.
Junichi-san
Válasz küldése