Yuu Watase

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Ki a kedvenced az Ayashi no Ceresből?

Aya
4
10%
Aki
1
2%
Ceres
6
14%
Mikagi
1
2%
Touya
15
36%
Yuuhi
10
24%
Chidori
2
5%
Suzumi
1
2%
Shuro
2
5%
 
Szavazatok száma: 42

Avatar
Kaya-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.07.30. 18:17

Hozzászólás Szerző: Kaya-chan »

MaKo írta:
Kaya-chan írta:Domo Arigatou, MaKo! :) Te fordítod az AnC mangát, ugye? :)
aham :)
Én is akartam, de aztán rájöttem, hogy elég lesz nekem, ha csak angolul elolvasom! :D De nagyon jó, teljesen beleszerettem abba a történetbe!! :))
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Wow, Ami, Mako! Nagggggy cuppantás nektek a Watasés oldalért! Nagyon baba a dizájn, a Zekkarés oldalon pedig drooloztam eleget XDDDD
széééép!

De Ami, mi lett a szép piros alappal amit mutattál? :(
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ainariel-hime írta:Wow, Ami, Mako! Nagggggy cuppantás nektek a Watasés oldalért! Nagyon baba a dizájn, a Zekkarés oldalon pedig drooloztam eleget XDDDD
széééép!

De Ami, mi lett a szép piros alappal amit mutattál? :(
Köszi ^-^ A Zekkaréson még dolgozgatom, meg majd frissítek ha lesz időm (ami naon nincs jelenleg xD). Az FY-s még nincs kész, sztem arra gondoltál ami peros... (elvileg... nem, Ami? :? )
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Kép
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Félig meddig KÉSZ van az FY-s oldal, nézzétek meg, ha gondoljátok! ^^

Red Flames
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Jaj de jó, hát mégis ott van a piros XD *___* nagyon szééép! Tényleg látszik a FYszeretet... (már tölti az artbookot ^__^)
Millió gratuláció nektek!
*várja hogy mikor lesz kész a fórum :cool: *
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ainariel-hime írta: *várja hogy mikor lesz kész a fórum :cool: *
...miért, legyen? :roll:
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Ami-chan mondta hogy lesz... meg hogy vmi kemény 6 tagja lesz így előreláthatólag? XDDD
ha nem lesz nem lesz, az is jó, ha meg lesz akkor már csak "kötelességből" is mennék ;)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ainariel-hime írta:Ami-chan mondta hogy lesz... meg hogy vmi kemény 6 tagja lesz így előreláthatólag? XDDD
ha nem lesz nem lesz, az is jó, ha meg lesz akkor már csak "kötelességből" is mennék ;)
Öö, gondolkodtunk rajta, de nem sok értelme van ha kevesen vannak, mert 1. valszeg úgyis olyanok jönnek, akikkel már jó sokszor kibeszéltük a dolgokat 2. nem biztos, hogy van időnk mindig felügyelni, moderálni, stb.

... szóval részemről még nem tudom :roll: Mellesleg ez hullára OFF... ^^"
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^^""" gomengomen...

hogy ON legyek:
nem tudja vki, van-e Watasénak rajza Suzuno-ról és a többi Byakko seishiről, és ha igen hol találom? Sikertelenül keresgettem, mindig csak ilyen nyomi fan-elképzeléseket találok .__.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ainariel-hime írta: nem tudja vki, van-e Watasénak rajza Suzuno-ról és a többi Byakko seishiről, és ha igen hol találom? Sikertelenül keresgettem, mindig csak ilyen nyomi fan-elképzeléseket találok .__.
Javítson ki vki, ha tévedek...
De azt a sztorit még nem rajzolta meg (addig lehet örülni :) ), a mangában gondolom van pár bevágás Suzunóról, ami elég kevés. Ezen kívül ugye van Tatara, meg a két löködék (Subaruék :) ). Ez ugye három seishi, plusz miko. Én másokról nem tudok, sztem semmi sincs meg abból, max. Watase fejében (de úgyis el fogja cseszni, mert már a Genbu is tiszta logikátlan, úgyhogy :-P )
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

MaKo írta:(de úgyis el fogja cseszni, mert már a Genbu is tiszta logikátlan, úgyhogy :-P )
1. Az lehet, hogy elcseszi, de
2. NEM logikátlan a Genbu Kaiden. =PPPPPPP
(Alig olvastál még bele, ezért ne mondj róla ilyet... :neutral: )

Egyébként én se láttam még "original" képet az ismeretlen Byakko-s seishikről, csak fanartot.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Köszi a válaszokat Mako és Ami-chan ^^ akkor ezek szerint nem csak én vagyok béna kereső :D

Ami két részt ismerek a Genbuból, az még nem logikátlan (de lehet hogy később az lesz :roll: ) habár én megpróbálom elvonatkoztatni a FY-től, és önmagában élvezni a történetet. Tehát szerintem az sem baj ha logikátlanná válik ez és a Byakkós is, mert szép a rajz, jó a történet(ha elfelejtjük a FY-t) , sok a bish, tehát nincs mire panaszkodni XDD [/elfogultság]
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ami-chan írta:
1. Az lehet, hogy elcseszi, de
2. NEM logikátlan a Genbu Kaiden. =PPPPPPP
(Alig olvastál még bele, ezért ne mondj róla ilyet... :neutral: )
Ok, akkor a Genbu az FY-vel együtt igenis logikátlan (csak gondolj az Arina-fórumon vívott csatákra...). De hé, ettől még nyugodtan szeressétek, én nem mondtam hogy nem lehet ^^"

Btw, elolvastam a Suna no Tiara-t, és abszolúte nem tetszett. Erőltetett története volt, főleg a vége. Az alaphelyzet, a legeleje még teljesen jól indult, de én spec egy ilyet nem short sztoriban csináltam volna meg, és legfőképp nem ennyire erőltetett véggel... :roll:
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Nekem tetszett az egész...^^""" A vége nekem nem is hogy erőltetett, hanem inkább összecsapottnak tűnt, nagyon... :neutral:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ami-chan írta:Nekem tetszett az egész...^^""" A vége nekem nem is hogy erőltetett, hanem inkább összecsapottnak tűnt, nagyon... :neutral:
Jah, az is... meg érted, ez az egész, hogy testvér a két bish, az egyik megerőszakolja a csajt, aztán a másikkal jön össze mégis... meg az a kavar az anyjukkal... szóval annyira mindent bele akart tenni. Bőven elég lett volna ha vagy az "OMG tragikus múltat" vagy a "kié lesz a csaj" dolgot teszi bele, és nem mindkettőt egyszerre.

Egyébként a helyszín (arab világ) bejött, a grafika is egész jó volt, de a poénok megint rossz helyen voltak, és az erőltetettség sem hiányzott belőle... de hát ez van. Vhol be kellett gyakorolnia a történetírást ^^" egyébként sokkal jobb lett volna, ha nem short story, hanem rendes egy kötet, vagy kettő, és értelmesebb a története, kevesebb erőltetett dologgal. Mert mondom, maga a világ tetszett. (Jah, mégse, az a napszemüveg nagyon nem kellett volna xD).
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

Yuu Watase-t is naggyon szeretem ::daisuki::
az összes mangáját, az egyfejezeteseket nagyon!!! ::daisuki::
az ayashiból YUUHI!!! ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Jé, a szavazásban egyenlő az állás Tooya és Yuuhi között. xD;
Szal, olvasgattam az Ohoshisama ni Sasemasen one shot mangáját, ez volt az első one-shotom Watasetól és kicsit összecsapottnak éreztem. ^^" Ez azért is van, mert még nem vagyok (lehet, soha nem is leszek) hozzászokva az egyfejezetes storykhoz. Nehéz elhinni egy ilyen rövid idő alatt összekerült párrol, hogy true love... De a főszereplő csaj tetszett, főleg a hajszíne a színes képen. XD Viszont sztem elég... furcsán voltak megrajzolva a szemek, legalábbis a pasiknál... mintha kicsit igénytelenebbül lett volna megrajzolva, mint amit eddig olvastam tőle.
Aztán, most Zekkaret olvasok és talán végre az Alice-t is sikerül elolvasnom végig. A Zekkareból eddig két fejezetet olvastam csak, úgyhogy nem akarok elkiabálni semmit, de egyelőre tetszik.
Riiko külön szimpatikus, mert azonos problémáink vannak. XD A rajzok pedig akkor is tetszenek, nekem tetszik Watase mostani stílusa. Ok, az a Perfect World-ös kép, amiről régebben szó volt, tényleg szörnyű, de a kivétel erősíti a szabályt.
Kép
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

MaKo,nekem úgy tűnik,hogy állandóan csak leszólogatod a műveit...(ami nem Ayashi no ceres...)Semmi gon dnem volt a Suna no tiara-val...a végén egy kicsit tényleg össze van csapva,de egyébként nagyon korrekt.
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ignesis írta:MaKo,nekem úgy tűnik,hogy állandóan csak leszólogatod a műveit...(ami nem Ayashi no ceres...)Semmi gon dnem volt a Suna no tiara-val...a végén egy kicsit tényleg össze van csapva,de egyébként nagyon korrekt.
Uh, ez a véleményem sorry. Nem arról van szó, hogy nem szeretem Watasét (különben nem szerkesztenék ilyeneket). Arról van szó, hogy elég régóta figyelemmel kísérem a munkáit, és vannak amik bejönnek tőle és ezért tisztelem, de vannak amik nem. Nagyon sokat változott mióta elkezdett rajzolni, rajz és történet-stílusilag is - és nekem (sajnos) úgy néz ki, hogy negatív irányban (lásd például ezt... no comment). Úgy veszem észre, hogy kezd a történetei rabja lenni (*khm*FY), ami nem lenne baj, de mint régi olvasója engem kifejezetten zavar, hogy nem igazán rukkol elő új, eredeti történettel. Rám lehet fogni, hogy önző AnC fan vagyok, jah. Számomra az az egyetlen olyan története, ami tényleg úgy érintett, hogy önálló, nagyon egyedi, és nagyon mély nyomot hagy az olvasóban (legalábbis bennem). Azért még reménykedek, bármikor kaphat új ihletet.

De ettől bárki szeretheti bármelyik művét (Suna no Tiara vagy akármelyik másik, pl. Shounen Aromatic, ami szerintem gyalázatos Watasétől... >_>'')
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

nekem az Appare Jippangu c mangája tetszett a legjobban...ugyan én nem vagyok annyira "ős-olvasó",de sok mangáját végignéztem,és ő vált a kedvencemmé..sok mangájával úgy volt,hogy elolvastam(a rövidebbeknél,amik pár fejezetesek)jónak találtam,megnézem már ki rajzolta... :) és kiderült,hogy elég sok művét ismerem.ha annyira hasonlóak lennének,talán bevillant volna,hogy hmm...ezt már láttam vhol...de nem.mi tetszik még neked az Ayashi no Ceres-en kívül?
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ignesis írta:ha annyira hasonlóak lennének,talán bevillant volna,hogy hmm...ezt már láttam vhol...de nem.mi tetszik még neked az Ayashi no Ceres-en kívül?
Wataséval alapjáratban semmi bajom sincs. Szerintem tök jól rajzol (jó, vannak néha bénább képei, de ez van, attól még sztem van egy egyedi stílusa ami nem rossz). A történeteivel sincs baj, azaz hogy van pár nagyon jól eltalált sztorija, pl. ilyen az Ayashi no Ceres is. Imho nagyon egyedi, az alaptörténetet ugyan nem ő találta ki (hiszen egy legenda), de érdekes kérdéseket vetett fel benne, stb stb.

Az Alice 19th is teljesen okés mű - a maga keretein belül (shoujo magical-girl). Nem nyújt sok újat, maga a sztori se nagy durranás, de nem is erőltetett, úgyhogy szerintem ideális kikapcsolódás. Ilyen még az Appare Jipangu, ami kitűnő vígjáték :) Hasonlót gondoltam a Zettai Kareshival kapcsolatban is (nagyon klassz vígjáték... lenne -_- csak az utolsó kötetet nem kell elolvasni). A régi művei (a tényleg nagyon régiek, pl. S.M.Okotowari, etc) általában ilyen sima kis vígjátékok, és rohadtul lehet rajtuk érezni Rumiko hatását. Mondhatni Rumiko #2 volt ^_^. (És ezt a rajzstílusára is értem, a régi rajzai eszméletlenül Rumikosak, aztán szép lassan változott meg - most is változik).

A rövidebb történetei meg vagy aranyosak, vagy semmilyenek (és néha borzalmasak. Szerintem legalábbis a Shounen Aromatic az egyik legrosszabb műve, se füle se farka, a karakterek sablonosak - és számomra taszítóak.) Az FY-t meg gondolom nem kell bemutatni, én személy szerint szeretem, de nem kedvencem mert sztem eltolt pár dolgot benne. Ahogy fennt is írtam, az a bajom vele, hogy Watase teljesen a rabja lett, és nem tud belőle kimászni. Felőlem írja nyugodtan tovább Byakkóékig, csak közbe írhatna már valami újat is, mert kezd nagyon ellaposodni a stílusa.

Egyébként meg ha tényleg jó sok Watasét olvasol - szerintem - fel fog tűnni, hogy rengeteg sablon karaktere van. Gondolok itt most a "harmadik személyként" belépő (ált.) lány karakterekre, akik csak azért vannak hogy kavarják a sztorit, és nehezítsék a két (egyértelmű) szerelmes kapcsolatát. Imadokiban, Epotoransu Mai-ben is van, de FY, AnC, stb. mindehol előfordult már. Ezzel pl. még nem lenne baj, hiszen vannak amik szituációk/motiváció szempontjából jól elsültek (pl. AnC-ben és EpoMaiban is tök jól jött ki a dolog). De engem pl. az Imadokiban iszonyatosan idegesített Erika karaktere, és Mayura is sablonos lett az Alice-ban.

Úgyhogy sztem Watase jó (volt), de szerintem ráférne némi újítás. Gondolok itt most arra, hogy pl. lehetne kicsit "furmányosabban" megírnia azokat a szerelmi történeteket (értsd: hogy az olvasó ne bólintson rá már az első két oldal után, hogy "OK, ezek tuti össze fognak jönni"). Mert ez egy-két sztori után nem baj, de néha unalmas is tud lenni =/ Főleg ha a főszereplőket közben sikerül tönkretennie... >_> (ld. Tamahome -_-)

Eh... megint sokat írtam o_O;
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Zettai kareshi - ezt a mangát nagyon szerettem! igaz ez volt az egyetlen is, amit végigolvastam a szerzőtől, aztán bele belekezdegettem mindegyikbe. A Fushigi Yuugi is egy nagy kedvenc, bár az animét láttam, és a mangába csak beleolvastam. Ez ösztönzött, hogy az animébe belenézzek.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

most olvasom az Alice 19th-t és nagyon tetszik- bár meg vannak a megszokott karakterek pl "I will protect you" bishi (azért újíthatna néha ^^") és a bőséges xarkeverés is- dehát ez az ő stílusa
még 2 kötet és vége- nem fogok unatkozni asszem- utána végre elolvasom az ayashi no ceres végét így 2 év után ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem nagyon bejött az Alice, mikor olvastam. Valószínűleg ez a kedvenc Watase-mangám, bár ezen kívül csak a Zettai Kareshit olvastam végig (és az hihetetlenül nem tetszett *felveszi ismét az "ide lehet lőni" táblát*). ^^" Nem szeretek annyira gépen olvasni, de előbb-utóbb folytatom majd az AnC-t és előhalászom az FY scanneket is.
Kép
Válasz küldése