yaoi mangák

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Ayase írta:Ugyan ugyan...nem is olyan elvetemültek. (XD)
Csak én látom így, bagy az aanimében Soubi tényled egyre szánalmasabb...?
Sztem nem csak te. Mondjuk inkább arról van szó, hogy Soubi borzasztóan mazochista, és ez most kezd rajta kijönni. (Bár én nem szeretem Soubit, szóval objektíven nem tudok nyilatkozni. :weh: )
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Átnéztem a mangát /mivel japánul nem tudok sajnos/
És azért ott ANNYIRA mint az animében, nem emelik ezt ki.
Magyarul, ott nem tűnik olyan szánalmasnak...viszont annál gyanúsabb (idegesítően "rosszfiús") feje van. Az animében az uncooltól eltekintve nekem sokkal szompatikusabb...
Apropó a manga...eddig ugyebár 5 kötetes a Loveless (ha jól tudom) és nem is egy vadonatúj dolog. Mégis hogy hogy eddig nem folytatta a mangaka? Mert az 5. kötet utánn nekem egy kicsit sem tűnik úgy mintha vége akarna lenni... (?)-csak azt ne mondja valaki hogy félbehagyták mint az X-et...._ _"
Kép
Avatar
Moono
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.12.10. 23:25

Hozzászólás Szerző: Moono »

Igen eddig 5 kötetes ... de az 5. is még csak idén februárban jött ki ... szóval lesz még folytatás ^^
Amúgy itt van egy interjú a mangaka-val http://www.livejournal.com/community/ra ... tml#cutid1
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Moono írta:
K@e-chan írta:télleg a Little Romance 1 vagy több mangás? ::jhuh::
Én úgy tudom, hogy csak 1 mangás
nagyon szépen köcönöm^^
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Moono írta:Igen eddig 5 kötetes ... de az 5. is még csak idén februárban jött ki ... szóval lesz még folytatás ^^
Amúgy itt van egy interjú a mangaka-val http://www.livejournal.com/community/ra ... tml#cutid1
ah...én meg azt hittem hogy ez a Loveless már nem fiatal, csak most csináltak belőle animét...Köszi Moono! ^_^
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Megvettem az Eroica yori ai wo komete elso kotetet (ha mar igy szembejott - ld. Beszerzes topic), es gondoltam, irok rola par szot... bar ez nem az a fajta manga, ami errefele nepszeru, de hatha sikerul vkinek felkeltenem az erdeklodeset. ^^;; (2200 HUF, ami egy teljesen korrekt ar egy angol nyelvu mangaert, de akar ott helyben is el lehet olvasni.)

Sz'al, az Eroica a nagy shoujo klasszikusok egyike, ami 1976-ban kezdodott, es ha jol tudom, 2002-ben jott ki az (eddig) utolso kotete (bar idokozben volt vmi tiz evnyi szunet). A tortenet alapja a fogocska a ket foszereplo, Earl Dorian Red Gloria ("a grof"), az excentrikus es nyiltan meleg angol arisztokrata mukincsgyujto, es Klaus Heinz von dem Eberbach, a NATO flegma, tokosmacso (a frizujat leszamitva xD), hiper-konzervativ es kizarolagosan hetero (aha, hogyne, persze) titkosugynoke kozott. Elso talalkozasukkor a grofnak azonnal megtetszik Klaus, es onnantol kezdve kb harminc kotetig le se szall rola. xD Klaus persze sikitva menekul (a maga modjan), de egy ido utan kenytelen rajonni, hogy bizony nem kozombos a grof irant. UST dogivel, kettejuk kozott szikrazik a levego - foleg miutan mindkettejuk reszerol szemelyes lesz a harc ("en kaplak el teged, ha beledoglok is!").

Emellett van nemzetkozi kemkedes, rablasok, egyeb ugyek, amiket fel kell gongyoliteni; borult mellekszereplok (mint Klaus beosztottjai, Herren A/B/C/stb, vagy James, a grof lelkes csicskasa), bishounen-hegyek (a regi szep idok, amikor a nok meg igazi nok voltak, a ferfiak pedig vagy bishounenek, vagy csak siman csinos prettyboyok *sohaj* xD); humor es flortoles ezerrel, es randa 70-80as evekbeli divat. :D (Bonusz: egy masodik vilaghaborus nemet indulo, Klaus eloadasaban. xD Nem is emlekeztem erre...)

Ami az amerikai kiadast illeti... hat, az amcsik azota nem tanultak meg igazan csinos boritot gyartani, de vegulis nem rossz ez se. Az editing es a lettering, HAAAT.... na azon lehetne javitani. Elmegy, de elegge osszecsapott, en masfajta betutipusokat valasztottam volna, es az edit nehol (hal'istennek csak nehol) elegge ugyetlen es randa. A hangeffektek/stb mind eredeti japan (kiveve ahol fontos a jelentese, ott siman rairtak a japanra a forditast o_o). A forditas viszont annal jobb - nem ismerem az japan szoveget es a karakterek eredeti beszedstilusat, de az angol szoveg zsenialis. xD A grof hozza a fellengzos, arisztokratikus angol stilust, szinte hallani hozza a brit akcentust ("Caesar, I'm dreadfully sorry, but I'll only be passing through this time. It's not as if I've forgotten about our little labor of love. A thousand kisses, was it not?" xD), Klaus meg... Klaus oriasi. "Blokes aren't supposed to show off their thighs. A real man doesn't bare himself without a bloody good reason." xDDD

Sz'al, minden budapestinek: Eroica rulz, irany a Bestsellers. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Jól hangzik.
Be tudnál linkelni róla egy képet? (ide)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ime:
Kép ||| Kép
A szoke a grof, a fekete napszemuveges pedig Klaus (a masodik kepen a grof mogott James van).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

mufurc írta:Megvettem az Eroica yori ai wo komete elso kotetet
ez eddig örültmód jól hangzik <3 és a stílus se semmi....majd...majd.... egyik meetre elhozod? :eyes:
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

köszi ^^
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Kiadták a Haru OVA 2-őt!!!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Leszedtem Sukisyo első fejezetét...háát, khm elég fura rajzolása van.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Morigan írta:Leszedtem Sukisyo első fejezetét...háát, khm elég fura rajzolása van.
nem tom hogy hol rajzolnak jobban... a mangában vagy az animében....
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

K@e-chan írta:
Morigan írta:Leszedtem Sukisyo első fejezetét...háát, khm elég fura rajzolása van.
nem tom hogy hol rajzolnak jobban... a mangában vagy az animében....
Az anime nálam azért jobb, de ízlések és pofonok=>a Loveless szebb!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Morigan írta: Az anime nálam azért jobb, de ízlések és pofonok=>a Loveless szebb!
ha minden igaz a Loveless csak tizenkét részes az animében... és a manga pedig 5 mangás? igaz? vagy még van folytatása...?
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

Tudna nekem valaki jó manga letöltő helyeket mondani, vagy ahol szép képeket lehet találni...? (yaoit persze)
Régen tudtam egy ftps helyet csak nem tom mér nem akar bejönni... :cry:
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

K@e-chan írta:Kiadták a Haru OVA 2-őt!!!

Hát szerintem sokkal jobb lett mint az első,mert az nekem nem nagyon tetszett ^^;;; Itt már nem akvárium van hanem takaró xD
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én sajna még nem tudtam megnézni mert megígértem a nővéremnek hogy nem nézek bele és meg sem nézem... :cry: szal még várhatok...
Awary Riyuuken írta:Tudna nekem valaki jó manga letöltő helyeket mondani, vagy ahol szép képeket lehet találni...? (yaoit persze)
Régen tudtam egy ftps helyet csak nem tom mér nem akar bejönni... :cry:
én ismerek egy oldalt, csak ott FanFictionok vannak...: www.yaoi.de
de ha van mirced akkor ott biztos találsz... vagy írj PÜ-t... hátha tudok segíteni... oh!! mégegy eszembe jutott... csak nme tom hogy műkszik e még az oldal...: www.aarinfantasy.com
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

K@e-chan írta:ha minden igaz a Loveless csak tizenkét részes az animében... és a manga pedig 5 mangás? igaz? vagy még van folytatása...?
A manga eddig még csak 5 fejezetes. de lesz az még több is...
Mivel az 5-ös végére nem hogy oldódnának a dolgok, hanem mintha egyre komplikáltabbak lennének..._ _" (bár a kettestől csak japánul "olvastam")

És nem hiszem el hogy az anime csak 12 részes!!! NEEEEEEM!!! >____<
Kép
Avatar
Moono
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.12.10. 23:25

Hozzászólás Szerző: Moono »

Én remélem, hogy lesz majd belőle második sezon is , mert ez így túúúl kevés !
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Egyetértek...nem tehetik meg velünk hogy csak ennyi!!!
Bár kicsit furcsáltam azt a Seimei visszajön szálat...O_o" :whaaa:
khm...Ezt hogy fogják kikutyulni? Ha egyáltalán lesz második sezon.
Vaaah!! Legyen! ::jtears::
Kép
Avatar
Moono
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.12.10. 23:25

Hozzászólás Szerző: Moono »

Aarin fórumán olvastam, hogy mintha a stúdió már tervezné, hogy csinál másodikat is ... de szerintem még megvárják vele a 6. könyvet .
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Yey!!
Ajánlom nekik hogy tervezzék...ˇˇ-
Kép
Avatar
Moono
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2004.12.10. 23:25

Hozzászólás Szerző: Moono »

Én is !
Most olvastam, hogy az 5. manga végén (vagyhol) Seimei-nek új Harcosa lessz :shock:
Avatar
Kagome14
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.07. 17:17
Tartózkodási hely: dusztom sincs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kagome14 »

Hi!
Nem tudtok nekem valami jót mondani?
Meg nem tudja valaki h. hol lehet leszedni a Gravitation mangát a 6-dik kötet felet?
(ha lehet angolul)
Válasz küldése