Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hehe, én szívesen bemásolgatom/írom ide is a válaszaimat, akár egybe, akár külön (bár egybe tényleg több értelme van), még az is lehet, hogy az aktuális kedvemtől függően valami még eszembe jutna vagy másképp (bővebben/szűkebben) fogalmaznám meg. Amúgy lehetnének más, ötletesebb kérdések is helyenként vagy ezeken felül, amikről még tényleg nem volt itt szó, így viszont feldobódhatnának egy topicon belül. Ötleteket most nem írok, mert egyelőre nekem nem oszt nem szoroz a dolog formátuma/tartalma. Kíváncsian várom nyittok-e neki valamit.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:igazából egyedül ezt a "kihívás" részét nem értem, szal ha én mondjuk nem naponta írok be egy választ, hanem első nap elküldöm a teljes kitöltött listát, az úgy már nem érvényes?
Érvényesnek érvényes, de éppen az lenne a lényege hogy mindennap egy válasz érkezzen, azt rendesen ki lehetne fejteni 2-3 vagy 38 sorban (ahogy nálunk Aoi-n divat :D és ahogy most kivételesen Addictséknál is meg tudták erőltetni magukat) , és nem valami listaszerű felsorolás lenne az egész.

Egyébként ki lehetne egészíteni a dolgot, ha van olyan kérdés ami még érdekli a társulatot, nekem kapásból be is ugrott vagy három. Ide beírhatjátok, aztán majd beletesszük, aminek meg van tematikus topicja azt meg kiszedjük (pl. kedvenc párosba nem olyan rég pötyögtünk elég sokat, de ha gondolhatjátok, felőlem az is maradhat).

Amúgy meg:
Titkos írta:igazából egyedül ezt a "kihívás" részét nem értem
vs.
Titkos írta:rájöttem, hogy így napi leosztásban ez nem lesz egy könnyű menet.
Ez benne a kihívás! :D Azért sztem napi 1 post nem olyan teljesíthetelen feladat, a végén meg akár egy postba is össze lehet linkelni-foglalni az egészet. Persze kapásból is be lehet nyomni a wall of texteket (egyszerre tuti hogy az lenne belőle), csak ez amolyan játék is egyben. Jó, tudom hogy én érek rá a legjobban, de na :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Részemről miért ne. Aztán néha majd nem írok, szóltam előre :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Szal egyedül ezt a részét nem értem, hogy miért kell pont egy hónapig tartania egy kérdés/nap tempóban
Szerintem pont azért, hogy ne legyen sok tl;dr poszt. Nem mindenkinek van energiája/ideje annyit írni és/vagy olvasni. Visszakeresni nem lenne nehéz, ha lenne neki külön topicja, és egy nap mindenki ugyanahhoz a kérdéshez írna választ.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Nem mindenkinek van energiája/ideje annyit írni és/vagy olvasni.
Így van. Dolgoznom kéne a Sírrabló és a Halál Angyalán is :drop:

(Hehehehe... :wevil:)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Eszembe jutott egy jó hasonlat: az adventi naptár. Ott is megehetné az összes csokit egyszerre is az ember, de milyen jó minden napra hagyni egy kicsit! :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Titkos írta:rájöttem, hogy így napi leosztásban ez nem lesz egy könnyű menet.
Ez benne a kihívás! :D Azért sztem napi 1 post nem olyan teljesíthetelen feladat, a végén meg akár egy postba is össze lehet linkelni-foglalni az egészet. Persze kapásból is be lehet nyomni a wall of texteket (egyszerre tuti hogy az lenne belőle), csak ez amolyan játék is egyben. Jó, tudom hogy én érek rá a legjobban, de na :D
Mondjuk én ezt a fentit speciel nem erre írtam (bár így is lehet érteni, de nekem wall of textezni általában nem megerőltető... XD), hanem arra, hogy Addictson visszakeresni nagy meló Junchi és Catrin postjait, pont emiatt a "napi" formula miatt, mert "Dobozostej" és 10 másik hasonló fazon postjai közül kell az övékét kimazsoláznom. :lol: Persze ez itt Aoin nem gáz, mert egyrészt az itteni népesség az Addictséhoz képest kb. 10% és akkor még lehet, hogy így is sokat mondtam, másrészt itt mindenki válasza érdekel, ellentétben AA-val, ahol csúnyán mondva az emberek 90%-ához "közöm nincs". ^^"
A mordályos nyul írta:Szerintem pont azért, hogy ne legyen sok tl;dr poszt. Nem mindenkinek van energiája/ideje annyit írni és/vagy olvasni. Visszakeresni nem lenne nehéz, ha lenne neki külön topicja, és egy nap mindenki ugyanahhoz a kérdéshez írna választ.
Oksa, részemről rendben van, nem vagyok én semmi jónak az elrontója, ha a többség inkább ezt a formát preferálná. :)
alvaro írta:Így van. Dolgoznom kéne a Sírrabló és a Halál Angyalán is :drop:

(Hehehehe... :wevil:)
Én is akartam valami "igyekszem minden nap írni, de közben van egy azerothi másodállásom" szöveget írni, ám elsőre elhessegettem a gondolatot, de ezek után már talán kevésbé fogok MMO-függő állatnak hangzani. :lol:
A mordályos nyul írta:Eszembe jutott egy jó hasonlat: az adventi naptár. Ott is megehetné az összes csokit egyszerre is az ember, de milyen jó minden napra hagyni egy kicsit! :wink:
Általában az elején még pár napig bírtam, aztán rendszerint az első 1-2 hétben elfogyott az egész hónapra szánt adag. :lol:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Én is akartam valami "igyekszem minden nap írni, de közben van egy azerothi másodállásom" szöveget írni, ám elsőre elhessegettem a gondolatot, de ezek után már talán kevésbé fogok MMO-függő állatnak hangzani. :lol:
Á, ez csak a soron következő irományom. Nagyon lassan haladok persze, de ezt már megszoktuk :drop:

Mindenesetre a végén majd bebököm az aláírásomba ezt is. MGC, GOSE, TRAOD. Így.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nahát, nahát egy kis élet! :D Benne vagyok, mostanában úgysem voltam olyan aktív anime témában, de szívesen emlékeznék vissza bizonyos dolgokra, amikre rákérdez ez a kihívás. Nekem speciel jobb lenne napokra osztva, mivel amíg még fősuli mellett mentek a tl;dr postok, munka mellett már nem ilyen rózsás a helyzet. ^^" A külön topic szintén jó ötlet, mert így nem veszne el a rengeteg válasz és könnyen vissza lehetne keresni. Ahogy már többen is említettétek, azért az Aoi népessége nem túl kiemelkedő. Cserébe biztos vagyok benne, hogy mindenki elolvasná az összes hsz-t, amit produkálnánk. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:
Titkos írta:Én is akartam valami "igyekszem minden nap írni, de közben van egy azerothi másodállásom" szöveget írni, ám elsőre elhessegettem a gondolatot, de ezek után már talán kevésbé fogok MMO-függő állatnak hangzani. :lol:
Á, ez csak a soron következő irományom.
Ó, azt egyből gondoltam, csupán arra céloztam, hogy legalább már biztosan vagyunk ketten, akik félig mondhatni a hobbijuknak élnek... :lol: (Mármint az animén túli egyéb hobbijuknak, bár neked van annyi "mentséged", hogy legalább ahhoz kötődik... XDDD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na örülök hogy azért végül lett támogatottsága ennek a dolognak. Akkor volna még egy: ha valakinek lenne még kedve kérdéseket írni a fenti listához, az holnap estig tegye meg ebben a topicban, én meg olyan este 10 körül beélesíteném, és holnaputántól mehetne a challenge. Lehet hogy kicsit átvariálom az alapkérdéseket is, ha van olyan amit kihagynátok, azt is pötyögjétek be - de nem azért mert nem tudnátok rá válaszolni, hanem mert eleve hülyeségnek tartjátok, vagy már van rá topic, stb....Nem gond ha nem pont 31 napos (ez is már 31+1). Jelenlegi lista, hogy ne kelljen folyton megnyitni az Addicts fórumoldalát:

1. nap - Első anime, amit néztél(/megnéztél)
2. nap - Kedvenc animéd
3. nap - Kedvenc férfi szereplőd
4. nap - Kedvenc női szereplőd
5. nap - Egy anime, amit szégyellsz, hogy tetszett
6. nap - Egy anime, amit még nem láttál, de szeretnél megnézni
7. nap - Animés "crush"-od (lehet ez olyan, akibe kisgyerekként belezúgtál, vagy csak bejön a kinézete)
8. nap - Kedvenc animés párod
9. nap - Kedvenc antagonistád
10. nap - Kedvenc verekedős/harcos anime
11. nap - Kedvenc mecha anime
12. nap - Kedvenc jeleneted
13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz
14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed
15. nap - Kedvenc kisállat/megidézett állat/szellem, akármi, kísérő... értitek
16. nap - Anime a legjobb animációval
17. nap - Kedvenc férfi mellékszereplőd
18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd
18,5 - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme
19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet
20. nap - Egy szereplő, aki idegesít/unszimpatikus
21. nap - Kedvenc bolondos, viccesen béna, fura (goofy) szereplőd
22. nap - Kedvenc fegyvered, felszerelésed, páncélod... vagy valami ilyesmi
23. nap - Kedvenc támadásod, akit valaki animében használt
24. nap - A legsokkolóbb pillanatod animében
25. nap - Legszomorúbb halál (az ilyeneket majd spoilerbe)
26. nap - Legjobb harc
27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől
28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől
29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna
30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget
31. nap - Népszerű animék, amik nem tetszettek/nem érdekeltek

Nekem van is már négy:

-kedvenc OP/ED
-kedvenc kattant/pszicho karakter
-egy anime, ami felidegesített
-kedvenc mozid

-ja és kedvenc mangád, az majd megy a kedvenc anime kérdéssel egybe.

Szerk: beugrott még egy, ez nagyon érdekelne: - anime, ami csalódást okozott
A mordályos nyul írta:Eszembe jutott egy jó hasonlat: az adventi naptár. Ott is megehetné az összes csokit egyszerre is az ember, de milyen jó minden napra hagyni egy kicsit! :wink:
:thumb:

Kipostolom majd Aoi fészre is, hátha az inkább szem előtt van olyanoknak is akik csak ritkábban járnak fel a fórumra, aztán hátha kedvet kapnak az íráshoz. Egyébként ha valaki 1-2 napig nem tud írni, az sem olyan hűdenagy gond, a következő nap a kimaradtakra is válaszolhatsz.
Titkos írta:Mondjuk én ezt a fentit speciel nem erre írtam (bár így is lehet érteni, de nekem wall of textezni általában nem megerőltető... XD)
Tudom, de nem bírtam kihagyni :D A wall of text nekem se megerőltető, csak más ha egy-két adott témához kapcsolódóan nyomjuk a sok rizsát, vagy 30-40 féle különböző animével kapcsolatban egy poston belül, mindenhol teljesen más kérdésre reflektálva, és ahol nem is igazán van összekötő szál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.01.06. 23:43-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor még gyorsan csak annyit, mielőtt 24 óra múlva kezdődik a játék, hogy ugye egy kérdésre csak egy választ lehet adni? :) Csak mert szerintem így lenne értelme, mondom ezt úgy, hogy pl. az ilyen "kedvenc férfi/női karakter" kérdéseknél még egy TOP 5/TOP 10 válaszlehetőség is kevés lenne nekem. XD

Edit: Ja, illetve még annyit, hogy bár az AA-s szöveg csak a "legszomorúbb halál" kérdésnél javasolja, de szerintem mindenhol máshol is nyugodtan használja bárki a spoiler tag-et, ha úgy érzi, hogy épp szükséges. (Pl. a most beugró kedvenc női karimnak a magyarázásához keményen bele kell majd mennem az anime sztorijába is és nem csak az első két részről fogok beszélni, szóval ott pl. indokolt lesz a dolog. Persze még nem biztos, hogy azt írom be végül, akire most gondoltam, csak példának hoztam fel. Ugyanilyen indokolt lehet a spoiler tag pl. a legsokkolóbb jelenetnél is, meg még egy csomó másik kérdésnél.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Csalok, mert tumblr anime ask sorozatából fogok párat lenyúlni, de szerintem érdekesek, szóval mehetnének a listába.

- Anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis
- Népszerű karakter, akit utálsz
- Nem kedvelt karakter, akit szeretsz
- Anime, ami megérdemli a folytatást
- Befejezés, végkifejlet, amit megváltoztatnál
- Olyan sorozat, ami több figyelmet érdemelne
- Egy nap alatt végig nézett anime
- A műfajt nem ismerők számára ajánlható anime
- Crossover, aminek mindenképpen meg kéne történnie
- Legtöbbször újranézett anime (Ezt tulajdonképpen a 14. ponthoz hozzácsaphatjuk.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz (manga, light novel, játék, egyéb) képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Approved! ::sugoi::

Annyit, hogy szerintem ha ilyen lelkesek vagyunk, akkor egy kérdést ne egy nap alatt válaszoljunk hanem 3. Már csak azért is, mert pl. gondolkodni kell rajta és előregondolkodni komplikált naponta ennyit, ha nem akarunk felszínesek lenni, meg egyszavas válaszokat odacsapni. Mondjuk én így is folyton a myanimelistes listámat fogom bambulni, mert enyhe emlékezetkiesésem van.

Ja és majd a posztoknál kéretik mindenkinek a hozzászólás elejére beilleszteni a kérdést ami megválaszol, a könnyebb átláthatóság kedvéért (meg az olyan rövidtávú memóriával nem rendelkezők kedvéért, mint én :dirr: )

És Titkos, te mindenféleképpen wall of texteket gyártasz, szerintem egy fórumlap meg sem bírna tőled egy egész posztban 31+ választ. Arról nem is beszélve, hogy félreértés ne essék, mindenkinek nagyon érdekel a válasza, de tl;dr sokszor van, ha az embernek nincs ideje mert suli/munka és vagy hasonlók ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez így mind ide az offtopicba menne, vagy minden kérdésnek lenne nyitva egy külön téma? Én utóbbit pártolom. Legalàbb úgy nézne ki mintha élne a fórum :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hikari írta:Ez így mind ide az offtopicba menne, vagy minden kérdésnek lenne nyitva egy külön téma? Én utóbbit pártolom. Legalàbb úgy nézne ki mintha élne a fórum :)
Hát én úgy gondoltam hogy az "Általános anime témák" alfórumba nyitnánk egy topicot 3X napos kihívás-címmel, és minden nap oda lehetne írkálni az adott napi kérdésre a válaszokat (lásd Addicts fórum). Mivel az Aoi lakossága kb. tizede (sokat mondtunk szerintem is) az előbbinek, így nem lenne áttekinthetetlen a dolog. A másik pedig, hogy minden nap új topicot nyitni sztem felesleges, főleg hogy van olyan kérdés aminek már van topicja, csak épp nem postolt bele mindenki eddig, ráadásul ez a challenge a jelenlegi preferenciáinkat tükrözné, míg a tematikus (kedvenc pár, fegyver, jelenet, stb... ) topicokba ezután is lehetne postolni, ha az ember később olyat lát animében amit említeni szeretne.

Amúgy örülök hogy írtál, rád mindenképp számítanék, kedves admin :D
Ayla írta:Annyit, hogy szerintem ha ilyen lelkesek vagyunk, akkor egy kérdést ne egy nap alatt válaszoljunk hanem 3
Ezzel csak annyi a bajom, hogy míg az egy hónap-40 nap azért belátható időtartam, míg a 3 napos határidő már több mint negyedév, amit kicsit sokallok így széthúzni. Nem kötelező mindenkinek oldalakat írkálni minden válaszhoz, csak érdemes 1-2 sorban indokolni a választást, hogy ne egyszavas listaszerű felsorolás legyen a dologból. Egyébként én is belemélyedtem kissé jobban, és vannak olyan kérdések ahol lehet rizsázni bőven, de olyanok is amik kifejthetők 2-3 mondatban. Persze ha valakinek nincs mindennap ereje/ideje postolni, de azért részt venne a dologban, akkor egyszerre 2-3 kérdést is megválaszolhat, az aznapit és a kihagyottakat.
Ayla írta: és majd a posztoknál kéretik mindenkinek a hozzászólás elejére beilleszteni a kérdést ami megválaszol, a könnyebb átláthatóság kedvéért
EZ, Addictson is így csinálják, és átláthatóbb is a topic, csak ott kisebb kommentszámmal megy egy oldal, meg jóval többa hozzászóló, azért tartanak a 7. napon 30+ oldalnl jelenleg. Itt nem fenyeget az átláthatatlanság veszélye.

Ha vannak még értelmes kérdések amit betennétek, várom őket. Titkos & Rui, THX, ezek jók.
Akkor még gyorsan csak annyit, mielőtt 24 óra múlva kezdődik a játék, hogy ugye egy kérdésre csak egy választ lehet adni? :) Csak mert szerintem így lenne értelme
Hát ha az ember nagyon nem tud dönteni akkor írhasson mondjuk néha kettőt, nagyonmaximum talán hármat - belegondoltam és nagy bajban vagyok már a második kérdésnél XDDDD - , de nyilván konkrét preferenciákra kérdeznek rá, úgyhogy igyekezzünk betartani ezt a szabályt (persze én leszek az első aki megszegi, már látom... :D ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta: És Titkos, te mindenféleképpen wall of texteket gyártasz, szerintem egy fórumlap meg sem bírna tőled egy egész posztban 31+ választ.
Jó meglátás. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az AA-sban aktívan részt veszek, de őszintén nem látom akadályát annak, hogy ide is áthozzam a válaszaimat, esetenként még módosítsak is rajta (á la Catrin elftársasszony).

Az "egy külön thread" ötletét támogatnám én is, és a napi "1 poszt 1 kérdésre" seems legit. (Szép is lenne, ha napi ~5 perc nem férne bele.)

(A 12. és 19. nap kihívása viszont nekem sehogy sem jön össze. Ez szerintem ugyanaz a "kérdés", csak a 19-ben már máshogy fogalmazva...)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta: (A 12. és 19. nap kihívása viszont nekem sehogy sem jön össze. Ez szerintem ugyanaz a "kérdés", csak a 19-ben már máshogy fogalmazva...)
Csak akkor, ha általában az epic jelzővel illethető jelenetek a kedvenceid. De például ha egy szuperromantikus, szívmelengető csók-/kézfogás-/pillantásjelenet lenne a kedvenced, akkor máris más kerülne a két helyre. :) Viszont ahogy nézem, a 19 és a 27 között több átfedés lehet.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A mordályos nyul írta:
Junchi írta: (A 12. és 19. nap kihívása viszont nekem sehogy sem jön össze. Ez szerintem ugyanaz a "kérdés", csak a 19-ben már máshogy fogalmazva...)
Csak akkor, ha általában az epic jelzővel illethető jelenetek a kedvenceid. De például ha egy szuperromantikus, szívmelengető csók-/kézfogás-/pillantásjelenet lenne a kedvenced, akkor máris más kerülne a két helyre. :) Viszont ahogy nézem, a 19 és a 27 között több átfedés lehet.
A 12-es és a 19-es kérdést illetően egyetértek, de a 19-es és a 27-es között annyi "egérút" lehet a potenciális átfedés ellenére (legalábbis az én olvasatomban), hogy az egyik inkább magára a jelenetre koncentrál, míg a másik inkább magára a karakterre teszi a hangsúlyt, szóval ha lenne is még valamilyen szintű átfedés, a másképp való megközelítés így is megvan. Teszem azt lehet maga egy harcjelenet "epic", de az érintett szereplő felülkerekedése saját magán az említett harc előtt lehet "badass", ha abból a szempontból nézzük, hogy ez a felülkerekedés motiváló is lehet a számodra, ami a harcról magáról esetleg nem mondható el ilyen értelemben. Az mondjuk továbbra is áll, hogy ha más kérdések esetében nem, legalább ennél a kettőnél érdemes indoklást is hozzátenni, mert az "epic" és a "badass" önmagában valóban nem az egymástól leginkább különálló kategória, és most hogy jobban megnézem, a 19-es és a 26-os között még inkább érdemes lesz megindokolni a válaszokat.

De hogy valamit hozzá is tegyek a kérdéslistához:

- Szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
- Kedvenc anime arc-od/íved
Kép Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Surci írta:
Hát én úgy gondoltam hogy az "Általános anime témák" alfórumba nyitnánk egy topicot 3X napos kihívás-címmel, és minden nap oda lehetne írkálni az adott napi kérdésre a válaszokat (lásd Addicts fórum). Mivel az Aoi lakossága kb. tizede (sokat mondtunk szerintem is) az előbbinek, így nem lenne áttekinthetetlen a dolog. A másik pedig, hogy minden nap új topicot nyitni sztem felesleges, főleg hogy van olyan kérdés aminek már van topicja, csak épp nem postolt bele mindenki eddig, ráadásul ez a challenge a jelenlegi preferenciáinkat tükrözné, míg a tematikus (kedvenc pár, fegyver, jelenet, stb... ) topicokba ezután is lehetne postolni, ha az ember később olyat lát animében amit említeni szeretne.
Ok. Csak legyen áttekinthető valamennyire. Mondjuk lehetne a legelső postba élő tartalomjegyzéket gyártani folyamatosan frissítve az egyes kérdésekhez (mármint hogy oda ugrana amelyik oldalon van az adott kérdés).
Surci írta:Amúgy örülök hogy írtál, rád mindenképp számítanék, kedves admin :D
Majd megpróbálom megerőltetni magam... :)

Edit: Amúgy lehetne végtelen számú kérdés. Aki legtovább bírja válaszolgatással az nyert egy "legkitartóbb fórumozó" címet :P
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hikari írta:Edit: Amúgy lehetne végtelen számú kérdés. Aki legtovább bírja válaszolgatással az nyert egy "legkitartóbb fórumozó" címet :P
Hallod, Titkos, máris nyertél. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Hát én úgy gondoltam hogy az "Általános anime témák" alfórumba nyitnánk egy topicot 3X napos kihívás-címmel, és minden nap oda lehetne írkálni az adott napi kérdésre a válaszokat (lásd Addicts fórum).
Szerintem is így kéne, főleg, hogy láthatóan tovább fog ez még menni, mint egy hónap... :lol: (Már most a negyvenedik kérdés körül tartunk és még el sem kezdődött a játék, tuti közben is egy csomó "extra kérdés" eszünkbe jut majd. XD) Így még Hikari felvetése sem hülyeség, hogy menjen a "végtelenségig", bár annak azért annyi veszélye van, hogy egy idő után átmehet az egész ilyen "kényszerszülésbe", és egyre debilebb/jelentéktelenebb kérdések jutnak majd csak az eszünkbe, mondván, hogy "A játék nem érhet véget!!!444"
Surci írta:
Ayla írta: és majd a posztoknál kéretik mindenkinek a hozzászólás elejére beilleszteni a kérdést ami megválaszol, a könnyebb átláthatóság kedvéért
EZ, Addictson is így csinálják, és átláthatóbb is a topic, csak ott kisebb kommentszámmal megy egy oldal, meg jóval többa hozzászóló, azért tartanak a 7. napon 30+ oldalnl jelenleg. Itt nem fenyeget az átláthatatlanság veszélye.
Ezt én egyébként is terveztem, mert ha még külön kéne a kérdés-válaszokat "párosítgatni", akkor aztán végképp kaotikussá válna az egész. XD
A mordályos nyul írta:
Ayla írta: És Titkos, te mindenféleképpen wall of texteket gyártasz, szerintem egy fórumlap meg sem bírna tőled egy egész posztban 31+ választ.
Jó meglátás. :D
Ezt már inkább el tudom képzelni én is, főleg, hogy mind Uson, mind Mangazinon volt már rá példa anno, hogy azért nem engedett a rendszer egy postot elküldeni, mert túlléptem vele a megengedett max karakterszámot (ami nem tudom már melyik helyen pl. 5000 karakter volt, szal képzelhetitek... :lol: ). Meg ott van a másik "ellenségem", a korlátozott emotikon-szám, ami itt Aoin pl. ha jól emlékszem, most hét és 1-1 hosszabb postnál nagyon kell takarékoskodnom velük, mert már a fele körül simán túllépném a kvótát, ha nem vigyáznék. XD (Részben ezért is szoktam rá annyira az "XD" használatára, mert az is "emotikonnak" számít, csak éppen a fórum nem úgy kezeli. XD)

Aztán belemenve itt a kérdésekbe, ami többeket zavart (12, 19, 26, 27):

12 - Kedvenc jelenet, ahogy Mordályos írta, lehet bármi és ez nem mindig egyenlő valami epic nagyjelenettel. Pl. ott van a Cowboy Bebop, van az az epizód, aminek a végén Ed és Ein elhagyják a csapatot, miközben a Call me Call me szól a háttérben. Szerintem az egy nagyon szép, keserédes pillanat, ami után érzi a néző, hogy már semmi nem lesz ugyanolyan, hogy a sorozat elindult valami más úton, mitn eddig. Viszont ennek ellenére sem nevezném epicnek, mert hát abban mi az epic, hogy egy gyerek lefalcol és magával viszi a kutyát? XDDD

19 - Ide mehet az epic jelenet, ami viszont nem kötődik közvetlenül szereplőhöz. Ezzel most lelövöm a saját válaszom, de pl. amikor a TTGL-ben a teljes Team Gurren a Tejút-méretű mechájával galaxisokat dobál az óriási anti-spirál szörnyhöz, azt nehezen lehetne EGYETLEN szereplő epic pillanatának nevezni, hiszen csapatmunkáról van szó. :D

26 - Ide harcok mehetnek, elvégre lehet akár egy beszélgetés is epic, vagy emlékezetes, anélkül, hogy akár egy pofon is elcsattanna. :D (Így belegondolva az előző TTGL-es példám akkor mehet majd ide, 19-nek meg kitalálok valami mást. XD)

27 - Ide pedig mehet az, ami tényleg egyetlen szereplő ötletéhez/tettéhez kötődik, pl. Light/Zero bármelyik "csodatétele", vagy ha úgy tetszik "epic szemétsége". XD

Szal tényleg mondhatjuk, hogy ezek a kérdések valamennyire egybevághatnak, de szerintem simán szét lehet választani őket. Ha pedig még mindig annyira egyformának tűnnek, örüljetek neki, mert ez azt jelenti, hogy két-három különböző kedvenc nagyjeleneteteket is leírhatjátok. XDDD
Junchi írta:
Hikari írta:Edit: Amúgy lehetne végtelen számú kérdés. Aki legtovább bírja válaszolgatással az nyert egy "legkitartóbb fórumozó" címet :P
Hallod, Titkos, máris nyertél. :D
::japhaha:: Azért Surcit se becsüljük le, ahogy írta, mindannyiunk közül neki van jelenleg a legtöbb szabadideje, illetve őt sem kell wall of text szempontból félteni. :D (Mondjuk utóbbiban pl. te, vagy Cruel sem vagytok rosszak, csak ahogy tapasztaltam, nálatok inkább ihlet, meg idő kell a dologhoz, tehát nem biztos, hogy "megrendelésre" is képesek lennétek napi szinten ekkora mennyiségeket válaszolgatni, de majd most kiderül... :D)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Ezzel most lelövöm a saját válaszom, de pl. amikor a TTGL-ben a teljes Team Gurren a Tejút-méretű mechájával galaxisokat dobál az óriási anti-spirál szörnyhöz, azt nehezen lehetne EGYETLEN szereplő epic pillanatának nevezni, hiszen csapatmunkáról van szó. :D
Nooo, elspoilerezed a játékot! ::jtears::

:D
Válasz küldése