Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta:Titkos, csak óvatosan a bizalmas infók kifecsegésével, mert Fifi ugyan már nem férne be a WC-be, de azért halászlé alapanyagnak egyre jobb lesz:
:lol: De legalább most megnyugodtam, hogy helyettem is jól tartjátok. :)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Halihó! Lenne kedve valakinek a jövő szombati PlayIT-en animés előadást tartani? :mosoly: A téma valószínűleg kötetlen, csak legyen szalonképes és aktuális. :mosoly:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Yuriko-chan írta:Halihó! Lenne kedve valakinek a jövő szombati PlayIT-en animés előadást tartani? :mosoly: A téma valószínűleg kötetlen, csak legyen szalonképes és aktuális. :mosoly:
Ha ingyen bemehetek én bármiről tartok előadást amit szeretnél. :vigyor: (bár masszív laikusként nem hiszem hogy túl mélyűri lesz)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Még mindig várjuk a bátor jelentkezőt!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

tulokos írta:Titkos

A "kisebbik rossz" választásáról jut eszembe: hogy állsz a Witcher könyvekkel? :mosoly:
Szó szerint oldalakra vagyok a negyedik kötet végétől és igazából már azt a pár oldalt is rég lenyomtam volna, ha nem jött volna közbe most egy ilyen "emergency" gépfelújítás (értsd: hamarosan jön az új gép, addig meg gőzerővel azon dolgozom, hogy a jelenlegi gépen lévő fontosabb dolgokat átmentsem laptoptól kezdve hordozható vinyón át a legkülönfélébb adathordozókra, mert ez a régi valszeg mindennel együtt menni fog a levesbe), szóval konkrét határidőt nem tudok mondani, de tényleg igyekszem hamar befejezni most már, aztán írni róla valamit a megfelelő topicba. :) (Spoilermentesen amúgy annyit mondhatok így "previewként", hogy szerencsére határozottan jobb volt, mint az előző kötet, az utolsó harmadában pedig végképp meglepődtem pár húzáson, ott már kifejezetten jó ötleteket sikerült Sapkónak megvillantania, még úgy is, hogy lehetséges, hogy ezek nagy része belengetett "gumicsont" marad csupán, amikből később érdemben semmilyen komolyabb szál nem fog kialakulni, mert volt már nem egy ilyen "anticlimatic" módon lezárt történeti szál, de én azért reménykedek. :D)

Edit: Cserébe megkérdezem, hogy nem hallottál véletlenül híreket a hatodik kötet magyar kiadásáról? Ugye általában nyárra időzítették mindig, idén volt egy üzenet a Facebook oldalukon, hogy "bocsi, csúszni fog, de dolgozunk rajta", viszont azóta már eltelt egy fél év és semmi. Nekem az is jó, hogy újra kiírják, hogy "igen, még mindig dolgozunk rajta, nyugi, előbb-utóbb kész lesz!", csak hallanék már valamit felőle, mert volt már, hogy így indult egy sorozat véletlen, vagy szándékos kivéreztetése idehaza. (Lásd magyar Berserk manga, ahol a Delta még először azzal hitegette a fanokat, amikor azok rákérdeztek, hogy miért telik el egyre több idő mindig az egyes kötetek kiadása között, hogy "Á, dehogy mondtunk mi le a sorozatról, csak próbáljuk a legjobb minőséget nyújtani, nem akarjuk elkapkodni, blablabla...", aztán látjuk, hogy ebből mi lett mostanra...)

Edit 2: Ha már könyvek a mai témánk: azért néha jó dolog nyomdában dolgozni. :D Egyik haver pár éve az Alföldi nyomdánál melózik és minimum évi egyszer kapnak egy könyves ajándékcsomagot, ami úgy kb. 10-15 könyvet tartalmaz. Ezek fele persze ilyen ponyvák között is vérgagyi "valami" (keressetek rá, hogy "vörös pöttyös könyvek" és lássátok a csodás címeket, amik ebben a "franchiseban" futnak... XD), másik felük viszont kifejezetten 1-1 bestsellersorozat szokott lenni, amik pénzért véve kötetenként külön-külön is komoly ezresekbe fájnának. Tavaly mondjuk peche volt, mert a Szürke ötven árnyalata "sagát" nézte ki nekik a nyomda, szóval kapott "Grey"-t, meg hasonló csodás darabokat, idén viszont rendesen meglepődtem, amikor múlt héten nála voltam, aztán ott látom az összes eddigi Trónok Harca kötetet egy toronyba pakolva a polcán. :D Mondtam is, hogy átnézve az ajándékcsomagot, a többi könyvet igazából azonnal vinném is egy antikváriumba, vagy odaajándékoznám a szegényeknek gyújtósnak, viszont a GoT-ot oda ne adja senkinek, legalábbis addig nem, amíg esély van rá, hogy lehet én még valaha kölcsönkérem majd tőle. :lol:
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Sajnos én sem tudok többet a facebookos infóknál, és utoljára augusztusban adtak ott életjelet. :( A fordító legutóbb, valamikor még nyár környékén azt írta (azt is talán pont a Facebookon), hogy nagyon reméli, hogy ki lesz adva a 6. kötet, mert ő már készen van.
Mindenesetre látszik, hogy nem egy komoly, nagy kiadó, hiszen például rengeteg elütést, hibát lehet találni a szövegekben, úgyhogy még azt sem mondhatják, hogy a megfelelő minőség miatt tart sokáig a munka. Hát nem tudom, engem is elszomorít a dolog, mert az eddigi kötetek már itt vannak a polcomon. Örülnék, ha teljes lenne a sorozat.

Két éve a bátyuskám karácsonyi ajándéka pont a Trónok Harca könyvsorozat volt: tényleg vaskos kis fasza kötetek, lehet tornyozni. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az izé sem feltétlenül pejoratív, hanem tényleg ahogy mondod: kontextus, szituáció.
Nem mindegy, hogy a használója nem tudott jobb szót kitalálni a jollyjoker helyett, vagy szándékosan nem akart, ezzel is jelezve a viszonyulását.

De az is eszembe jut, amikor egyes gazdik gyerekükként hivatkoznak a kutyájukra, mert számára "a kutyám" derogáló.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha jól láttam admin, vagy mod már vissza is törölte az eszmecseréteket.

Jelentem még élek, bár alig. :tard: Elkezdődött bent az év végi hajrá és mivel sok olyan feladatot vettem át, amiért tavaly még nem én feleltem, 10 órákat dolgozom, utána örülök, ha bambulok ki a fejemből. Sajnos értelmes hozzászólásokat most esélytelen, hogy gyártsak.

Catrin: Együtt érzek veled, de én meg szoktam várni a jó minőségű verziót. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez most nagyon fájt... (Dodgers, a tiédre meg igyekszem minél hamarabb reagálni, csak erre a hosszú válaszra ma már nem volt erőm. ^^" XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Moderátori közlemény: Az animés-mangás tartalmú OFF-dolgokat a jövőben kérnénk ebbe a topicba postolni, ide pedig jöhet továbbra is az animangától idegen OFF-kontent.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Karácsonyi vásárlás alkalmával elcsábultam is sikerült egy igen "szép áron" teás csésze szettet venni ^^

Elvileg valami különleges bögre ami fény alatt átlátszó és nem repedezik meg az idő előre haladtával.

Rate my setup => https://goo.gl/photos/iYJZ8yhFQjo6XiWM8
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Téma 1: Akinek a kepfeltoltes.hu-ra voltak feltöltve a képei, keressen valami másik szolgáltatót, mert megszűnt az oldal és csak zöld figyelmeztető szöveget ad ki az aláírás helyett. Gondoltam szólok. :)

Téma 2: Szeretném kicsit jobban kifejteni, amit az Aoi Café egy témájában hozzászóltam. Maga a téma érdekes és tekintve, hogy én sem rajongok a túlzott ecchi, moe fanservice elemekért, megértem a felháborodást. De néha nem árt lazítani, magamról tudom, hogy képes vagyok legalább olyan jól szórakozni pl. a Tűzgyűrűn, ami pedig tömény mecha vs. monszta gyakás, kvázi nulla tartalommal mellé, mint komolyabb filmeken. Az animékkel is így vagyok, kell néha guilty pleasure, csakhogy ezekre nem biztos, hogy rásüthetjük a a minőségi jelzőt. Csak ennyit akartam hozzáfűzni.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

:angel: Boldog Karácsonyt mindenkinek! :xmas:

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Boldog karácsonyt kívánok! :xmas:
Kép
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Kellemes ünnepeket mindenkinek! ::^_^::
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Merry Xmas people! :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves Aoisnak! :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kép
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Boldog Karit mindenkinek!
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek! :D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Innen is Boldog Karácsonyt az Aois gárdának!

Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Egye fene, akkor tőlem is egy boldog karácsonyt minden idetévedőnek :)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Boldog karácsonyt hölgyek-urak!
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Boldog karácsonyt! :mosoly:
Kép
x
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Boldog Karácsonyt az Aoi csapatnak!
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése