Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2017.03.22. 16:16 Titkos napi rantje: Szeretnék ezúton is gratulálni annak az észlénynek, aki pont a Mondoconnal azonos hétvégére volt képes rakni a Nemzetközi Könyvfesztivált. -___- Jó, oké, hogy a két rendezvény célközönsége nem igazán fedi egymást, meg én sem voltam még egyik korábbin sem, viszont ha már Facebookon szóltak, hogy az ideire jön a Vajákot jegyző Andrzej Sapkowski és a rendezvény igazából már csütörtökön elkezdődik, akkor gondoltam, hogy "de jó, picit korábban megyek fel, aztán con előtt még ezt is letudom", erre most kiderült, hogy ő is szombaton lesz csak ott. :?
Azért lássuk be, a Nemzetközi Könyvfesztivál szervezői nem valószínű, hogy különösebben törődnének azzal, hogy mikor van a Mondocon, mert sokkal szélesebb közönséget szólítanak meg :D. Amúgy így legalább eldőlt, hogy szombaton megyek majd Könyvfesztiválozni, úgyis kinézek minden évben. Egyébként még van esély arra, hogy a Sapkowskis programot pár óra alatt letudja az ember, aztán még a con is belefér (vagy fordítva, attól függően, mikorra rakják :D). Persze ha valaki vidékről jön fel, akkor valóban necces, de hátha meg lehet majd oldani valahogy, csak hát a fránya belépők XD. (Közben meg nézem, hogy jön Felix J. Palma is... ejj, nem fogok unatkozni :D)

Rui-chan: köszi :D. Örülök, hogy neked is rendeződtek a dolgok^^.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.03.22. 19:21 Én már borzasztóan egyedül érzem magam a conon nomeg túlkorosnak is
Na jó, ez mondjuk nálam is megvan, bár azért az egyedült még nem mondanám (arra vannak az Aoisok, szintén Debrecenből feljövő haverok, árusok, stb., tehát nem tök ismeretlen tizenévesek jönnek csak szembe folyamatosan XD), a túlkoros részét viszont én is erősen érzem már, szal azért amikor kimegy az ember 30 évesen egy ilyen rendezvényre és már a 20 éven felüli vendég is ritka, akkor azért beugrott a "hát na, öregszem" érzés. XD
ViharTáncos írta: 2017.03.22. 19:21 (meg valahogy "selejtesnek" is érzem magam hogy a 3X eljön idén s még se házasság(vagy legalább valamilyen komolyabb kapcsolat se ház se gye... áhh az meg aztán végképp nem egy szó mint száz amolyan korai "kapuzárási" pánik közepén nem igazán esik jól a kiskamaszok tömegeit nézni egész nap miután alig van szabad időm a munka miatt)
Ezt is megértem, ugye idén már én is 30 lettem, szóval lassan azért ezzel is kéne már foglalkoznom, de mondjuk én így ilyen szinten sosem "görcsöltem rá", mint amit te írsz, vagy amit nem egy Facebook ismerősömnél látok. Viszont azt nem igazán értem, hogy a kiskamaszok tömege ezt hogyan teszi még rosszabbá? "Basszus, kis túlzással már ilyen idős gyerekem kéne, hogy legyen!", vagy itt mire gondolsz? :D Szerintem egy ilyen rendezvény pont inkább feledtetné a kapuzárási pánikot, az ember egy kicsit szintén gyerek lesz egy hétvégére. XD Az sokkal rosszabb, amikor elmegy ilyen 30+-os helyszínre (osztálytalálkozó, vagy bármi), aztán azt látja, hogy a 20-30-40 körüli ismerősök közül az egyik már három gyerekes apuka, a másiknak már évek óta jól menő sikeres vállalkozása van, stb., ő meg még "nem tart sehol". :D Na az üt. XD

Persze mondom, én ezek közül egyikre sem görcsölök rá túlzottan, szóval sem a kapuzárási pánik, sem a conos "nem kéne már kijárnom ide, túl öreg vagyok ehhez" érzés nem kerít túlzottan a hatalmába, mert a negatív gondolatok csak visszatartják az embert, de persze érezni azért érzem ezeket valamilyen szinten. ^^" XD (Azért a connál még "mentő dumának" mindig ott van, hogy "miért, a szervezők/árusok nagy része sem tizenéves, sőt, idősebbek nálam!" XDDD)
Leara írta: 2017.03.22. 22:58 Azért lássuk be, a Nemzetközi Könyvfesztivál szervezői nem valószínű, hogy különösebben törődnének azzal, hogy mikor van a Mondocon, mert sokkal szélesebb közönséget szólítanak meg :D.
Persze, tudom amúgy, csak...ehh. XD
Leara írta: 2017.03.22. 22:58Egyébként még van esély arra, hogy a Sapkowskis programot pár óra alatt letudja az ember, aztán még a con is belefér (vagy fordítva, attól függően, mikorra rakják :D). Persze ha valaki vidékről jön fel, akkor valóban necces, de hátha meg lehet majd oldani valahogy, csak hát a fránya belépők XD.
A Könyvfesztivál elvileg ingyenes lesz, szóval ott nem kell a belépővel a szórakozni (a conra meg nekem már megvan XDDD), inkább arról van szó, hogy az én átlagos tempómmal ez nem igazán lehetne kivitelezhető. XD (Kérdezzétek meg scineramot, hogy a legutóbbi conon milyen "korán" kezdtem mindkét nap, pedig akkor már fenn voltam Pesten, szóval csak A-ból B pontba kellett eljutnom, de az is szinte egy fél napig tartott. XD) Sapkóhoz még annyit, hogy mondjuk majd többet tudunk, ha felrakják a pontos programot, szal ha csak annyi lesz hogy "itt lesz pár óráig, az alatt végig dedikál, aztán húz is haza", akkor annyira nem sajnálom a dolgot. XD Én valami Vajákos beszélgetést, vagy hasonlót reméltem volna, színpadon, tolmáccsal, stb. XD Persze lehet, hogy álmodik a nyomor. XD Meg ugye szimplán a személyes találkozás lett volna nagy élmény, hogy "fú, láttam élőben a kedvenc fantasy könyvem szerzőjét!!!444", még akkor is, ha az öreg híresen mogorva és pl. egy fanfotón is képes ilyen "öljetek már meg..." fejet vágni. XD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.03.23. 06:58
Ezt is megértem, ugye idén már én is 30 lettem, szóval lassan azért ezzel is kéne már foglalkoznom, de mondjuk én így ilyen szinten sosem "görcsöltem rá", mint amit te írsz, vagy amit nem egy Facebook ismerősömnél látok. Viszont azt nem igazán értem, hogy a kiskamaszok tömege ezt hogyan teszi még rosszabbá? "Basszus, kis túlzással már ilyen idős gyerekem kéne, hogy legyen!", vagy itt mire gondolsz? :D Szerintem egy ilyen rendezvény pont inkább feledtetné a kapuzárási pánikot, az ember egy kicsit szintén gyerek lesz egy hétvégére. XD Az sokkal rosszabb, amikor elmegy ilyen 30+-os helyszínre (osztálytalálkozó, vagy bármi), aztán azt látja, hogy a 20-30-40 körüli ismerősök közül az egyik már három gyerekes apuka, a másiknak már évek óta jól menő sikeres vállalkozása van, stb., ő meg még "nem tart sehol". :D Na az üt. XD

Persze mondom, én ezek közül egyikre sem görcsölök rá túlzottan, szóval sem a kapuzárási pánik, sem a conos "nem kéne már kijárnom ide, túl öreg vagyok ehhez" érzés nem kerít túlzottan a hatalmába, mert a negatív gondolatok csak visszatartják az embert, de persze érezni azért érzem ezeket valamilyen szinten. ^^" XD (Azért a connál még "mentő dumának" mindig ott van, hogy "miért, a szervezők/árusok nagy része sem tizenéves, sőt, idősebbek nálam!" XDDD)
Aye jogos rengeteget görcsölök dolgokon amin nem kéne. Sajnos ez része a személyiségemnek mindent komolyan veszek nem lazitok dolgokon a lustaságom is a fáradtságbol ered csak sokszor. De a teljesitmény kényszer nem akar nyugton hagyni. ^^ (még OW is a verseny részt szeretem (és utálom is) a legjobban ahol kőkemény taposás van s ami kockázattal jár). A golyózáporban érzem magam legjobban de az is okozza a legtöbb sérülésem. (most így vissza olvasva ez elég fatalistán hangzik)

Nálam azért úgy épül fel a dolog hogy van egy viszonylag jól müködö családi vállalkozás aminek a terhe jó részt az én vállamat nyomja és nem nagyon enged kikapcsolni csak akkor ha valami még intezivebb dologgal kezdek el foglalkozni. (vagy sportolok). Ha szabad élnem a kocka hasonllattal tank vagyok éjjel tank vagyok nappal. Miközben feminim oldalam meg gyülöli ezt a helyzetet és csak nyugalomra és kiszámithatóságra vágyik(igen én szivesen csinálok szendvicset annak akit szeretek(nék) ^^ )

Valoszinű ez kettőség okozza eredeztethetően az összes problémámat. (elnézést a nyafiért de jól esett kiirni)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2017.03.23. 06:58 A Könyvfesztivál elvileg ingyenes lesz, szóval ott nem kell a belépővel a szórakozni (a conra meg nekem már megvan XDDD), inkább arról van szó, hogy az én átlagos tempómmal ez nem igazán lehetne kivitelezhető.
Elvileg 500 Ft-os belépő van, de teljes egészében levásárolható... szóval ha veszel belőle valamit, akkor fogjuk rá, hogy ingyenes :D. Mondjuk én pár éve simán végigmentem az egészen karszalag nélkül, mert nem tudtam, hogy kellene belépőt venni, de kb. sehol sem figyelték XD.
ViharTáncos írta: 2017.03.22. 19:21 Én már borzasztóan egyedül érzem magam a conon nomeg túlkorosnak is a könyv fesztivál viszont érdekesen hangzik. ^^ (meg valahogy "selejtesnek" is érzem magam hogy a 3X eljön idén s még se házasság(vagy legalább valamilyen komolyabb kapcsolat se ház se gye... áhh az meg aztán végképp nem egy szó mint száz amolyan korai "kapuzárási" pánik közepén nem igazán esik jól a kiskamaszok tömegeit nézni egész nap miután alig van szabad időm a munka miatt)
Cö, ne törődj a társadalmi elvárásokkal, majd lesz mindez, amikor lesz :D. Mondom ezt úgy, hogy én is nemrég voltam túl egy számomra igen nehéz időszakon és szintén előjöttek ezek az aggodalmak (lányként pluszban ránehezít, hogy nekünk valami extrém mód szeretik felhozni a rokonok a "mikor lesz már gyerek?" témát). De komolyan, egyszer leültem és belegondoltam, hogy igazából a korombeli ismerőseim 80%-a semmivel sem tart előrébb, mint én, csupán amikor az ember bepánikol, akkor csak azokat veszi észre, akik már igen XD.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Leara írta: 2017.03.23. 09:56
ViharTáncos írta: 2017.03.22. 19:21 Én már borzasztóan egyedül érzem magam a conon nomeg túlkorosnak is a könyv fesztivál viszont érdekesen hangzik. ^^ (meg valahogy "selejtesnek" is érzem magam hogy a 3X eljön idén s még se házasság(vagy legalább valamilyen komolyabb kapcsolat se ház se gye... áhh az meg aztán végképp nem egy szó mint száz amolyan korai "kapuzárási" pánik közepén nem igazán esik jól a kiskamaszok tömegeit nézni egész nap miután alig van szabad időm a munka miatt)
Cö, ne törődj a társadalmi elvárásokkal, majd lesz mindez, amikor lesz :D. Mondom ezt úgy, hogy én is nemrég voltam túl egy számomra igen nehéz időszakon és szintén előjöttek ezek az aggodalmak (lányként pluszban ránehezít, hogy nekünk valami extrém mód szeretik felhozni a rokonok a "mikor lesz már gyerek?" témát). De komolyan, egyszer leültem és belegondoltam, hogy igazából a korombeli ismerőseim 80%-a semmivel sem tart előrébb, mint én, csupán amikor az ember bepánikol, akkor csak azokat veszi észre, akik már igen XD.
Én az apai nagyanyámtól 16 éves korom óta hallgattam 3 évvel ezelőttig az unokakérdés témát, "merthogy a Nonónak (unokanővérem, félévvel idősebb) már barátja van"... bla-bla-bla... Relatív egész sokáig voltam türelmes, főleg úgy, hogy egy időben a kérdésről tudomást se vettem, vagy azt válaszoltam, hogy annyira idegesít már a kérdés, hogy "soha, és ha össze is jön, amíg él, nem fogja látni". Azért 3 évvel ezelőttig, mert meguntam mind ezt a kérdést, mind azt, hogy mindenbe beleszólt, ő jobban tudta, de ha el kellett magyarázni, valahol a Genezis 1. könyve előtt 4 fejezettel látott neki, és még sorolhatnám, hogy mit untam meg...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Miiihh, con hétvégéjén lesz a könyvfeszt? A francba hirtelen tökre megijedtem, hogy mennem kéne rá. Nem is figyeltem, hogy egybeesik.
Gyors megnéztem, szerencsére a jogi szekció programja pénteken lesz, szóval ha menni kell díszletnek, akkor csak aznap kell. (Hétvégére tuti nemet mondanék, de így akkor nem kell.). A francba, pedig szabadságra akartam jönni... A hétfőt tuti kiveszem!

Btw gyerekvállalás, mi úgy vagyunk vele, hogy ráér. Lehet később leszünk szülők, mint őseink, így talán nem jó, hogy később is "szabadulunk" a gyerek(ek)től, de amúgy is tolódik ez az egész, nincs ezzel probléma. (Mondjuk minket nem is csesztetnek vele szerencsére, mert tudják, hogy egyszer lesz és kész(?), azoknál aggodalmasabbak, akiknek nincs állandó kapcsolata, de ott sem feltétlen, ez valami szülő-mentalitás/életvitel függő is lehet = ki mennyire akar az elköltözött kölyke nyakára nézni/mennyire köti le a saját élete, nyavalyája, megint más, ha még nem költözött el, stb.)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mindegy, hogy mikor lesz gyerekünk a szüleink szemébe vagy még túl fiatalok vagyunk hozzá vagy túl idősek. Én olyat szülőtől még nem hallottam, hogy igen az én gyerekem a legjobb korban vállalt csemetét. Másrészt tök mindegy mit érünk el vagy mit nem érünk el apáink és anyáink szemébe mindig is az ő gyerekeik leszünk akiket meg kell óvni mindentől és segíteni kell mindenben.

Másrészt pedig a Mondos emberkék miért nem hívták meg Andrzej Sapkowski a rendezvényre? Gondolom a helyszínen többen kapnának kedvet megvenni a könyvet és dedikáltatni mint fesztiválon.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.03.25. 00:35Másrészt pedig a Mondos emberkék miért nem hívták meg Andrzej Sapkowski a rendezvényre? Gondolom a helyszínen többen kapnának kedvet megvenni a könyvet és dedikáltatni mint fesztiválon.
Egy biztos, én tutira. Vinném az első kötetet a keze alá. Nehogy már a hatodik kötet legyen aláíratva, hanem a sorozat eleje. Úgy van értelme.

Csakhogy a Mondótól most nem fogok tudni elszakadni (mármint távol maradni a contól), mert hiába kerültem fősorba ezúttal is két oldalról, semmi információm nincs arról, hogy az a kettő mikor, melyik nap lesz, de az fix, hogy két külön helyszínen. És az egyiknél, mint előadó, direkt kértem, hogy lehetőleg ne üsse a másikat, ahol meg mint résztvevő (a legjobb értesüléseim szerint most is számítanak rám). Szóval, eh...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2017.03.25. 00:35Másrészt pedig a Mondos emberkék miért nem hívták meg Andrzej Sapkowski a rendezvényre? Gondolom a helyszínen többen kapnának kedvet megvenni a könyvet és dedikáltatni mint fesztiválon.
Látod, ez pl. egy nagyon jó ötlet, főleg, hogy pont a conra esik az új kötet megjelenése.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: AnimeConos téma az Általános Animu Társalgóban folytatható.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta: 2017.03.31. 05:45 MOD: AnimeConos téma az Általános Animu Társalgóban folytatható.
Basszus. Szétoffoltuk az offot :drop: :thumb:
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

A conon van valami olyasmi, ami az "artist alley" megfelelője? Magyarán árul valaki maga által készített termékeket, vagy csupa viszonteladó van?
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Vree írta: 2017.04.04. 00:42 A conon van valami olyasmi, ami az "artist alley" megfelelője? Magyarán árul valaki maga által készített termékeket, vagy csupa viszonteladó van?
Szokott lenni egy-két kisebb kézműves "stúdió", de elég ritka holló az olyan mostanság.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Volt már mindenféle fura telefonhívásom, a "Béla, itt vagyunk a diszkó előtt már mióta, gyere már le!"-től kezdve egészen az évenként szinte napra pontosan visszatérő "Jó napot kívánok, Artúrt keresem!"-ig, de a tegnapi mindent vitt: "Üdvözlöm, a németországi állásra szeretnék jelentkezni!" Asszem most már tényleg érik egy mobilszám-csere, mielőtt legközelebb valami maffiózó hív fel, mert láthatóan durvuló tendenciát mutat a dolog... :lol:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ne mondd már, tudják a Titkos számot? :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta: 2017.04.05. 15:14 Ne mondd már, tudják a Titkos számot? :drop:
Sajnos úgy tűnik... :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.04.05. 18:18Szóval nem to'om, de ha ez ilyen egyszerű, akkor én meg felveszek fekete-fehérben egy üres, 4×4m-es szobából lassan kiballagó meztelen embert, aki éppen szétfossa maga mögött a padlót, majd kézdörzsölve várom, miként fogja valaki meglátni benne az emberiséget szimbolizáló egyetlen alakot, aki bár rengeteg szart maga mögött hagyott, mégis az előtte lévő út tiszta és azon egyenesen képes végighaladni, míg meg nem hal vagy el nem éri célját (az ajtót).

Talán nem ezzel a fenti analógiával fogok díjat nyerni, de...
...de azért nekem okoztál egy majdnem térdcsapkodós röhögést így lefekvés előtt, szóval köszi! :lol: (Ezt nem akartam a topicba lereagálni, mert nem láttam még az Angel's Egg-et, nem is érdekel, de a post ezen részét végigröhögtem. XDDDD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.04.06. 00:28
Junchi írta: 2017.04.05. 18:18Szóval nem to'om, de ha ez ilyen egyszerű, akkor én meg felveszek fekete-fehérben egy üres, 4×4m-es szobából lassan kiballagó meztelen embert, aki éppen szétfossa maga mögött a padlót, majd kézdörzsölve várom, miként fogja valaki meglátni benne az emberiséget szimbolizáló egyetlen alakot, aki bár rengeteg szart maga mögött hagyott, mégis az előtte lévő út tiszta és azon egyenesen képes végighaladni, míg meg nem hal vagy el nem éri célját (az ajtót).

Talán nem ezzel a fenti analógiával fogok díjat nyerni, de...
...de azért nekem okoztál egy majdnem térdcsapkodós röhögést így lefekvés előtt, szóval köszi! :lol: (Ezt nem akartam a topicba lereagálni, mert nem láttam még az Angel's Egg-et, nem is érdekel, de a post ezen részét végigröhögtem. XDDDD)
Pedig ahogy magát tálalja a film, tökéletesen megállja a helyét. :lol:
De ha ilyen ötletei vannak, megnézném mit alkotna a rendezői székből egy egész estés film formájában. :drop:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Valaki aki nem elkötelezett balos-jobbos eltudná magyarázni nyugodt hangvételben hogy pontosan miért van rakéta zápor a CEU körül?
Teljesen egymásnak ellent mondo informáciok sokaságában most marha nehéz kihámozni a lényeget.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

ViharTáncos írta: 2017.04.06. 13:52 Valaki aki nem elkötelezett balos-jobbos eltudná magyarázni nyugodt hangvételben hogy pontosan miért van rakéta zápor a CEU körül?
Teljesen egymásnak ellent mondo informáciok sokaságában most marha nehéz kihámozni a lényeget.
Lényeg: március 28-án jött egy olyan törvényjavaslat, amely kiszűri a külföldi egyetemek áldiplomáit, körülbelül olyan szempontok szerint, ami ellehetetleníti a hazánkban működő CEU-t. ezért a javaslat megkapta a "lex CEU" nevet. Ami tény még, hogy a CEU diplomák államilag nem akkreditáltak (elfogadottak), viszont ennek hiánypótlása már zajlik az Oktatási Hivatal szerint. Az ezt követő egyeztetésen (cinikus megjegyzés: érdekes, hogy mindig ilyenkor van egyeztetés, nem előtte) nem közeledtek az álláspontok, ezért a CEU-ért kiálltak tanárok, diákok, közgazdászok, egy sornyi felsőoktatási tanszék, valamint 15 Nobel-díjas is, megindultak a tiltakozások. A javaslat egyik eleme, hogy a bejegyzett állam területén is működjön kampusz és államközi megállapodás szülessen az ezen az egyetemen szerzett diploma elfogadásáról. A CEU esetében ez az USA, mivel az egyetemet működtető alapítvány, az Open Society Foundation bejegyzése amerikai (ez tartja fenn a Budapesti Közép-európai Egyetem Alapítványt, ami viszont hazai).

A miniszterelnök szerint az egyetem "csalt". Nem fejtette ki mivel, de elég valószínűen az akkreditációra célzott, hogy a CEU diploma többet ér, mint a hazai állami egyetemek (ELTE, Műegyetem, Corvinus stb.) annak ellenére, hogy nincs elfogadott minősítése, és a törvény rájuk is vonatkozik. Emellett szóba hozta köztük az épp aktuális mumust, Soros Györgyöt (aki az OSF megalapítója és fenntartója). A CEU ezt kikérte magának, és folytatják a tiltakozást.

És most tartunk itt, ahol. Nem voltam elkötelezett egyik oldal felé se, csak cinikus.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A migránsozás már nem hozza lázba kellően a tömegeket, ezért új főellenség kell (mindjárt itt a választás is), úgyhogy a brüsszelezésen túl Soros György lett most ennek kinevezve. A CEU alapítója és legnagyobb finanszírozója a Soros Alapítvány, emiatt álltak most bele ennyire. A módszer a szokott kormányzati erőfitogtatás egy direkt rájuk vonatkozó új törvénnyel aminek "véletlenül" csak ők nem felelnek meg, hogy ezzel is megmutathassák, milyen jól megvédik az országot a (nemlétező) sorosista összeesküvés ellen. A lényeg persze, hogy legyen mindig valami műbalhé, addig se az érdemi dolgokkal kell foglalkozni.

Edit: látom közben Ricz részletekbe menően is reagált, nagyjából erről van szó.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Kicsit pontosítok. Az egyetemnek van akkreditációja pontosabban kettő is. Egyrészt a hazai hatóságok is kiadták az engedélyét hiszen ezen az alapon működik a Közép Európai Egyetem. Másrészt a Nem York állam is akkreditálta az egyetemet, így az ott végzettek diplomáját eddig mind két ország elfogadta. Sok magyarnak és európai diáknak ezért volt vonzó az egyetem, hiszen amerikai diplomát tudtak szerezni egy erős egyetemen itt Európában viszonylag olcsón.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ok tehát röviden a választások elötti szavazattokkal való torna mutatványok mennek a többi gyakorlatilag ennek érdekében elkövetett mübalhé. (egyetem részéről nyilván nem az)

Köszöntem a válaszokat! :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Áthozom ide, mert már eléggé átmentünk Avatarról a "yuri a nyugati rajzfilmekben", meg "mi számít word of god-nak?" témák felé. XD
Surci írta: 2017.04.10. 20:36 Bezony, emléxünk még a Code Geass hivatalos kánon-endjére is
SPOILER
Luluval kapcsolatban ugye? :P
Amúgy valóban az is az volt, csak éppen ahogy már kitárgyaltuk korábban, az inkább "lie of god", mivel szerencsétlen Sunrise úgy próbálta bekamuzni a nézőinek, hogy
SPOILER
Lulu nincs többé
, hogy közben sikeresen elfelejtette a Geass működését, tehát kvázi azt, hogy ha szerintük ez így történt, akkor ezzel egy hatalmas plothole-t is kreáltak a saját sztorijukba. :D Ez a meleg Dumbledore, meg Korrasami viszont olyan dolgok, hogy bár sok utalás nem volt rájuk a könyv/sorozat folyamán, végülis azt sem lehet rájuk mondani, hogy lehetetlen dolgok lennének, szal ezek nem hazugságok, vagy bakik, maximum retconok. :D Persze ettől én még elhiszem, hogy hülyén kezelték, nem mindenki fanolta ám ezt a Korrasami dolgot sem szénné, nem is egy embert láttam, akik úgy voltak vele, hogy akár még jó is lehetett volna, ha nem az utolsó rész végén dobják így be. Mondjuk most mondjam azt, hogy annyira azért nem lepett meg a dolog, lévén, hogy
SPOILER
az előző sorozatban is sokáig csak annyi volt, hogy megtudtuk, hogy Aang szerelmes Katarába, a harmadik szezon első felében annyit kap erre válaszul, hogy először nyomják le a főgonoszt, mert most túl sok bajuk van ahhoz, hogy romantikázzanak, meg még ő sem biztos az érzéseiben, majd a vége előtt pár perccel hirtelen csók, meg nagy összeborulás, hát engem az is legalább annyira meglepett. :D Bár tény, hogy annak legalább volt előzménye/felvezetése. XD
Ehhez a "nyugati rajzfilmben meleg páros" témához meg: nem promóciós céllal, vagy bármi hasonló miatt mondom (ha ezt a sorozatot kellene promózni, arra már úgyis itt van nekünk alvaro :D), de speciel talán a Steven Universe-ben vállalták be ezt eddig a legmerészebben.
SPOILER
Persze ott meg az a "kibúvó", hogy nem lehet azt mondani a szereplőkre egyértelműen, hogy a saját nemükhöz vonzódnak, mivel hivatalosan nincs is nemük, űrdrágakövek emberi formát öltött alakjai, az más kérdés, hogy mindegyikük női formát ölt... XDDD Na, de amiket eddig láttunk ebben, kapásból van már három leszbi karakterünk is, ebből egy canon páros. XD

-Egyfelől ott van a Garnet nevű karakter, aki egy fúziós drágakő (tehát két másik összeolvadásával "születik"), Ruby és Sapphire "szerelmének gyümölcse". Na, az ő esetükben elég egyértelmű a dolog, emlékszem, valamelyik róluk szóló rész alatt még írták is kommentekbe, hogy "na ez az, így kell egy normális leszbi párost megírni, nem úgy, mint az az utolsó pillanatban derült égből bedobott Korrasami". XDDD Persze itt is van egy trükk: túl sokat nem szerepelnek, mivel legtöbbször össze vannak fúziózva, de amikor épp kettéválasztódnak, akkor eléggé félreérthetetlen mondataik/reakciók vannak, mint pl. itt a vége felé. XDDD

-A másik ilyen kari meg Pearl, aki Steven anyjának (Rose, aki szintén drágakő) volt a "katonája", de elég hamar kiderül, hogy "kissé" bele volt zúgva és nála ez több volt jóval, mint barátság, vagy munkakapcsolat. Persze ez nem volt úgy végigvíve, mint az előző, mivel viszonzatlan volt, emiatt Pearl egy darabig még Gregre (Steven apjára) is féltékeny volt, mert úgy érezte, hogy ő "rabolta el" tőle Rose-t. Csak hát ez meg nem tart sehová, tekintve, hogy ennyit is kb. csak flashbackekből tudunk meg, lévén Rose már EP 1 előtt meghal. Itt annyi történt, hogy valami újabb részben előjött egy dizájnban némileg Rose-ra hajazó kari, akivel Pearl telefonszámot cserélt. XD
Na, úgy kb. ennyit akartam erről, persze nem azt mondom, hogy most azonnal kezdd el nézni a SU-t, mert abban aztán olyan profi azonos neműek kapcsolati ábrázolását fogod látni, amilyet nyugati rajzfilmben még soha, mert azt azért nem, ráadásul itt sem ezen van a hangsúly elsősorban, csak gondoltam leírom, hogy ha már annyira ilyet keresel, ebben azért még mindig konkrétabb a dolog, mint akármelyik Avatar epizódban. :D
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ummm... Írtam itt olyat, hogy nézem a SU-t? Nem mintha nem lenne igaz, csak most meglepődtem :vigyor:
Válasz küldése