Kinek milyen háziállata van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Nekem egy gyönyörű perzsa macskám van.(rajta kívül van több házi is de csak azért mert kiskorukban nem volt szívünk kiny..ni őket)Egy valamit nem értek csak ekkora szőrű macska hogy bírja ennyi ideig,ilyen közel az ilyen forró kályhához.Amúgy egy lusta dög de én szeretem.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nyekem meg egy NAGY fehér nyuszim van!! ::daisuki::
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Tenshi Rally Vincent írta:Nyekem meg egy NAGY fehér nyuszim van!! ::daisuki::
Nyeeee, nyuszi? Dejó, gondolom nagyon aranyos ^^
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

OK

Mikor családiházba költöztünk kaptam egy kutyust. Németjuhászt.
A neve Csibész volt. Imádtam, minden vágyam egy kutya volt és most végre megkaptam, egyszerűen szárnyaltam az örömtől. Rendszeresen vittem sétálni, együtt mentünk futni a parkba s.t.b. Vasárnaponként kutyaiskolába mentünk. Nagyon ügyes volt. Biztos tudod, hogy van a tanítóknak egy karvédőjük amivel a kutya harapása ellen védekeznek. Nos, az én Csibészkém elég fiatal korába kipróbálta ezt és olyan jól ment neki, hogy a tanítónak le kellet cserélni a karvédőjét egy erősebbre (amit idősebb kutyáknál használtak). Egyszerűen dagattam a büszkeségtől. ::smug::
Nagyon szerettem őt és ő is nagyon szeretett engem. Egyszer télen este élmentünk sétálni. Az utak rettentően csúszósak voltak. Aztán az egyik pillanatban megcsúsztam és elestem. És képzeld. Az én aranyom odabújt a karom alá (négykézláb voltam) és megpróbált felsegíteni. A fejével és az orrocskájával a karomat nyomogatta felfelé. Úgy meghatódtam. Olyan jól esett.
Aztán Csibészke egyre nagyobb lett. Összeugrálta a füvet, kitaposta (ez főleg a fateromnak nem tetszett). De nem emiatt került el tőlünk. Valamint rendszeresen átjárt a szomszédba a másik kutyához. Szerencsére őt kenelben tartották (bár szerintem ez állatkínzás, főleg egy magyar vizslánál). A szomszédba minden este összeugrált mindent s.t.b. , egyszóval nem negyonörültek neki a mellettünk lakók. Igaz még máig sem tudom, hohy hogyan ment át, mert a kerítés túl magas volt. Talán a kerítés alatt, de azt pedig nem tudom elkápzeli, hogy átfért volna ott. De még ez sem számított annyira. Túlságosan is szerettem ahoz és ezt a szüleim is tudták, hogy nagyon szomorú lennék ha eladnánk. DE nemcsak ez volt a baj. A legfőbb gond, hogy rossz helyen lakunk kutya szempontjából. Igaz a kertünk elég nagy nem is ez a baj, hanem hogy az utcára nyílik. Így bárki elment a házunk mellet a kutya megugatta. Ez valakit egyáltalán nem zavart valakiket viszon nagyon.
Az utcánkban van egy kocsma, elég jó hely csak az emberek lennének mások. Szóval egyik szombat este mentek haza az "enyhén" részeg emberk. Nagyon hangosak voltak. A kutyám megugatta őket. Erre ők nekidobtak egy piás üveget (aminek a maradványait másnap reggel vettem észre mikor vittem a reggelijét). Szerencsére nem sérült meg. Viszont másnap már nem volt ekkora szerencséje. Mikor reggel kimentem hozzá láttam, hogy vagy 3-4 db votkásüveg van szanaszét széttörve a kertbe. Már sejtettem, hogy itt valami gáz lesz. Fütyültem a kutyámnak (ez a jel ha hozztam a kajcsiját), De nem jőtt. Benéztem a kutyaházba és láttam hogy a Csibész nyüszít és közben nyalogat valamit a lábán. Kihúztam (nagyon óvatosan) és észrevettem, hogy a combján van egy hatalmas seb. Nagyon ronda volt. (véres, gennyes) Szegény kutyuskám nagyon nyüszített, úgy sírt, majd megszakadt szívem. Apuval rögtön elvittük állatorvoshoz, ott egy kis műtéten esett át. Szerencsére meggyógyult.
Ez a dolog volt a csepp a pohárba. Eladtuk őt. Csak azért mentem bele (bár ilyenkor már nemigazán én döntöttem) mert tudtam, hogy neki ott jobb lesz. Lett egy "férje". Születtek kiskölykei (már nagyon sokszor) ,
ápolják, tanitják s.t.b. A nevét megváltoztatták Csengére, mert a csibészelésnél (ez egy gyakorlat) gond volt vele. Eleinte apu rendszeresen kivitt hozzá, nagyon hiányzott. Később már egyedül is kimentem busszal. Aztán a látogatások csökkentek.... De bármikor ellátogatok hozzá még mindig megismer, pedig ennek már 4-5 éve.
De megfogattam, hogy soha többet nem akarok kutyát, amíg itt lakunk, mert nehogy úgy járjon mint a Csibész. Nem viselném el ezt mégegyszer.
A kutyám elvesztése volt életem eddigi legrosszabb emléke. Nagyon sokat sírtam. Egyszóval nagyon rossz volt.

Nos aszem ennyi, bocsika, hogy ennyit írtam, de csak jöttek az emlékek és döltek belőlem a szavak és...
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Szegény. Meg tudlak érteni, mert nekem is németjuhászom volt 13évig... :( Ergo 5éves korom óta... Nagyon sajnáltam amikor el kellett altatni :(
The last Angel...
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Megható történet, senki se haragszik rád....én örülök, hogy megosztottad, el tudom képzelni mit érezhettél!
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Köszike, nagyon aranyosak vagytok. Jól esik. Nadjp nagyon sajnálom a kutyusodat. Szörnyű lehetett.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

A miénk...Zsömle volt a neve...augusztus 20.án két éve pusztult el...nem bírta a szive már, 13 éves volt...szegény úgy szenvedett mikor kilehelte a lelkét... :cry:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Óóó :cry:
Most olyan melankólikus hangulatba vagyok. :(
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Énis nagyon sajnáltam... :( Dehát öreg volt, és amennyit sántított a végén már, szerintem jobb így neki...
amúgy nadjp kis n-el ;)
The last Angel...
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

nadjp írta:Énis nagyon sajnáltam... :( Dehát öreg volt, és amennyit sántított a végén már, szerintem jobb így neki...
amúgy nadjp kis n-el ;)
Én úgy tudom, hogy a mondatokat nagy betüvel kell kezdeni. :wink:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Nagyszülőmnek neko-ja, most éppen itt lakik, szal macska főállásban az ágyamon döglik, vagy a nagyszobában rágja anyám tujáinak a levelét...:)
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Zelmor írta:Nagyszülőmnek neko-ja, most éppen itt lakik, szal macska főállásban az ágyamon döglik, vagy a nagyszobában rágja anyám tujáinak a levelét...:)
Az a macska legalább mozog az enyém szinte egész nap csak hever a kályha mellett.Amúgy nagyon bírom .(Próbáltatok már mélyen alvó macskát felemelni?Kifolyik az ember kezéből.) :o
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Igen, próbáltam...
Tényleg olyan, de ezért is imádom őket :D
De erről eszembejutott a történet a török netudommilyennemesről, akinek a kaftánjának az ujjában elaludt a kismacskája, akit imádott.
Jött a hír, hogy felkelés tört ki a szultán ellen, s ha nem jelenik meg a szultán előtt bizonyítandó a hűségét, akkor számíthat a selyemzsinórra.
Igen ám, de ha felpattan, akkor felébred a kedvenc macskája...
Ezért kéretett egy ollót, levágta a kaftán ujját (ami egy akkori kereskedő(!) legalább 1 évi jövedelmét érte), és ellovagolt a szultáni udvarba. Mikor a felkelést leverték egy-két nap után, s ő visszatért palotájába, a macska még mindig a levágott ruhaujjban aludt...
Sorry, ha ez OFF volt, de szerintem ide tarozik.
Ez jellemzi mind a macskákat, mind azokat, akiket már ténylegesen meghódítottak ezek a kis(?) szőrcsomók.
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

fuzik írta: Az a macska legalább mozog az enyém szinte egész nap csak hever a kályha mellett.Amúgy nagyon bírom .(Próbáltatok már mélyen alvó macskát felemelni?Kifolyik az ember kezéből.) :o
Amikor még jártam egy ismerősömhöz "muzsikálni", érdekes volt, ahogy a 8-10 macskájuk magát cseppet sem zavartatva aludt a kanapén, miközben mi zúztunk, mit az állat, hogy remegett bele az ablak...sosem értettem a macskákat... o_O
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Lehet ,hogy ezzel most valakit meg fogok bántani ,de én kutyapárti vagyok. Szerintem a macskák buták, csak a kaja miatt hűségesek az emberhez.
(kivétel a kicsi kis aranyos kismacskákat :arrow: őket szeretem, de ha felnőnek......)
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

De jó, már azt hittem, hogy csak én vagyok kutyás. A macskák valahogy nem nőttek a szívemhez, allergiás is vagyok rájuk (tényleg, majd kifolyik a szemem, ha van egy a közelemben). De a kutyákért odáig vagyok. Ez már nagyon belém ivódott, mert a kínai horoszkóp szerint én magam is eb vagyok. Szóval, ha egyszer sok pénzem lesz, meg egy kertesházam... Na, vége a limonádénak, megyek inkább infravörös hullámokat termelni Kép.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misato írta:Szerintem a macskák buták
:boom: Lehet, a kutyák okosabbak, de a macskák sem buták!! :P
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ayanami írta:Lehet, a kutyák okosabbak, de a macskák sem buták!! :P
A denevérek meg főleg nem! :dirr: :dirr: :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Misato írta:Lehet ,hogy ezzel most valakit meg fogok bántani ,de én kutyapárti vagyok. Szerintem a macskák buták, csak a kaja miatt hűségesek az emberhez.
:D :D Igen, nagyon igaz, hogy csak a kaja miatt szeretnek. A macskák életművészek, mind az összes. Szerintem ha lenne macskád, te is nagyon hamar megkedvelnéd őket :wink:
Azzal viszont nem értek egyet, hogy buták lennének. Egyszerűen csak akkor csináják azt, amit mondasz nekik, hogyha ők is meg akarják csinálni. Az én macskám pl megtanulta kinyitni a kilincsre zárt ajtókat, és ezzel rendszeresen a kutya idegeire megy 8)
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nos őszintén szolva, én macska párti vagyok.
Ennek több oka is van.

1: Kiskoromban egyszer egy kutya megharapott

2: Volt egy tengerimalacom. Az volta legelső kisállatkám. Minden nap szinte az én ölemben volt. Megtanítottam neki dolgokat, mint például halgatott a nevére (Foltos), vagyis felfigyelt, meg a fa házikójában vécézett. Az alma töb hétig csupa tiszta volt. Egy aranyos kis angóra tengeri malac volt. Körülbelül 7 éves voltam mikor megvolt a tengerimalacom. Balatonon voltunk éppen a nagymamámnál, és ott a kertben apukám csinált egy óriási kerítés félét, hogy nyugodtan egyen füvet. Ez ép tavasszal volt. Beszabadult valahogy egy kutya, és a szemem elött széttépte... Még mindig olyan szomorú szoktam lenni, ha ez eszembe jut. Napokig sírtam azok miatt, amik lezajlottak a szemem elött. Aztán még aznap nővérem és én csináltunk neki egy szép koporsót, virágokat szedtünk és a kert végében eltemettük. Ekkor nagyon megutáltam a kutyákat.

3: Körülbelül 4-5 éve Balatonon bicikliztem és hazafele menet elkezdett üldözni egy kutya. Tekertem ezerrel, és 2 kilométeren keresztül követett. Aztán volt egy éles kanyar, és jött szembe velem egy autó. Ahogy jött az autó, épp hogy ki tudtam kerülni, de az visszaüldözte a kutyát valami miatt. Ezek után elkezdtem fékezni, de amint fékezni akartam, a kanyarban voltak apró kavicsok, és azon elestem. Felkeltem, nagyon fájt a könyököm, mert arra estem, meg a fejem is, mert azt is beütöttem. Már két utcányira volt nagymamám telke, így felkeltem és elkezdtem visszafele menni. Azt éreztem, hogy vérzik a könyököm, de mikor hátranéztem, azt láttam hogy kissebb vércsíkot húzok magam után. Mikor vettem a bátorságot, hogy megnézzem a sebet, akkor láttam hogy csontig kijött minden a könyökömböl. Végén már nagyon nehéz volt sétálni, mert nagyon be tud kábulni az ember ha sok vért veszít. Végeredmény az lett hogy hála annak a kutyának, egész nyáron ülhettem a parton a Balaton mellett, és nézhettem ahogy a többiek fürödnek a Balatonban.
Kép
Higara
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.01.21. 18:16
Tartózkodási hely: Tyr-Fasul

Hozzászólás Szerző: Higara »

Egy aranyos kutyusom van ^^ Aki mindig kikövetel magának legalább 5 percnyi simizést ha hazaérek suliból :D Addig nem is enged be a házba, amíg meg nem kapta^^"
A szerencse üvegből van; mikor legszebben ragyog akkor törik el. /Publilius Syrus/
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Suikotsu írta:Nos őszintén szolva, én macska párti vagyok.
Én is teljes mértékben macskapárti vagyok, bár nincsenek ilyen nyomós indokaim hogy ne szeressem a kutyákat.
Véleményem szerint a kutyák egyszerűen buták.
(most a kutya-pártiak meglincselnek :wink: )

Pedig állításomat több éves megfigyelésekre tudom alapozni.:) (Most is van két kutyánk, és már volt régebben is kettő, de menthetetlenül buta volt mindegyik... :? )
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hikari írta:
Suikotsu írta:Nos őszintén szolva, én macska párti vagyok.
Én is teljes mértékben macskapárti vagyok, bár nincsenek ilyen nyomós indokaim hogy ne szeressem a kutyákat.
Véleményem szerint a kutyák egyszerűen buták.
:thumb: végre valaki kiáll a macskák érdekei mellett...
Amúgy szerintem nem buták a kutyák, de mióta egy nagy hatalmas dög rámugrott, és szét akart szedni...gondolom értitek, hogy annyira nem rajongok értük...sokk-élmény :ossad:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én is macska párti vagyok ezerrel. Nekem Örbottyánban van 2 macskám :)
Kép
Válasz küldése