Japán nap a külkeren

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
Neko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.05.30. 15:37
Tartózkodási hely: Szeged-Bp

Japán nap a külkeren

Hozzászólás Szerző: Neko »

MEGHÍVÓ

A Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Kar Keleti nyelvek, Orosz és Magyar mint Idegen Nyelv Tanszéki Osztály Keleti nyelvek szakcsoportja tisztelettel meghívja Önt és munkatársait Japán nap rendezvényére.

Időpontja: 2006. október 18. 11-16 óra

Helye: Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Kar Klub terme

1165 Budapest, Diósy L. u. 22-24.

Minden érdeklődőt szeretettel látunk!


Program:

11.00 Megnyitó

11.30 Budó bemutató

12.50 Sushi kóstoló

13.30 Kvíz verseny szuper nyereményekkel

14.00 Shodó, Origami, Kimono bemutató

15.30 Eredményhirdetés, zárszó
Magyar Anime Társaság
www.animetarsasag.hu
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rendkívül értelmes. Hétköznap iskola/munkaidőben rendezni egy eseményt. Szívesen résztvettem volna, de nem érek rá, így nem megyek el.
A szervezőknek üzenem (ha látják), hogy vagy hétvégére szervezzenek egy eseményt, vagy késő délutánra időzítsenek. Hétköznap délelőttre, kora délutánra ne nagyon, mert kizárnak egy rakat embert alapból.
Avatar
Neko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.05.30. 15:37
Tartózkodási hely: Szeged-Bp

Hozzászólás Szerző: Neko »

desu írta:Rendkívül értelmes. Hétköznap iskola/munkaidőben rendezni egy eseményt. Szívesen résztvettem volna, de nem érek rá, így nem megyek el.
A szervezőknek üzenem (ha látják), hogy vagy hétvégére szervezzenek egy eseményt, vagy késő délutánra időzítsenek. Hétköznap délelőttre, kora délutánra ne nagyon, mert kizárnak egy rakat embert alapból.
jo jo, nyugi O_o nem kell ennyire felkapni a vizet.
Igen, ezt a szervezok is tudjak, h nem tul jo az idopont valasztas, viszont igy legalabb a kulkeresek be tudnak nezni ha epp lyukas orajuk van. elsosorban ez a cel. Valamint nem tul konnyu megszerezni a klub termet a kulkeren, mert alt.ban van ott vmi rendezveny, ugyh ez is behatarolta az idopont valasztast (hetvegente pl tovabbkepzesek vannak ott). Amugy az egyetemistak sem arrol hiresek, h mindig mindenki benn van a sulijaban. ok pl el tundak jonni ^_- bar kicsit messze van a kulker a belvarostol.

Ugyh ez a meghivas elsosorban azoknak szol akik raernek, es nem azok bosszantasara, akiknek mas dolguk van.
Magyar Anime Társaság
www.animetarsasag.hu
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

A léhűtő, iskolakerülő egyetemisták biztos ráérnek.
BME-n egyébként pont most kezdődik a zh időszak.
Ha az éppen szabad külkereseknek szervezték, akkor elég alacsonyra rakták a mércét.
Ha pedig a magukat szabaddá tevő egyetemistákra, főiskolásokra (is) számítanak, akkor az gáz szerintem, mert így arra motiválják őket, hogy hagyjanak ki előadásokat aznap a rendezvény miatt.
No nem mintha csak ez lenne így szervezve...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

desu azért visszafoghatnád magad... A cél az volt,hogy felhívják rá a figyelmet. Ha nem érsz rá, nem mész el. Nem kell hőzöngeni. A "léhűtő" egyetemisták meg ha akarnak majd eldöntik,hogy előadásra vagy Japán napra akar-e menni. Az iskolakerülő jelzőt meg én inkább kihagynám a mondatból,mert egyetemen sőt! főiskolán sem úgy mennek már a dolgok mint általánosban vagy gimnáziumban.

Neko. Köszi az infót. Klassz,hogy legalább eszükbe jutott tartani egy ilyet. :wink: Jó lenne ha nálunk is csinálna valami hasonlót a társaság..bár elég gáz a felhozatal az évfolyamtársaim terén.... :cool: Szerintem dunsztjuk sincsen róla,hogy mi az a szusi vagy hogy a kimonó valami társasjáték vagy viselet-e. Azért majd szombaton vizsga után rákérdezek van-e kedve valakinek eljönni.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Fenntartom a jogot, hogy elmondjam a véleményem. Nem fogom vissza magam, főleg azért nem, mert semmi rosszat nem mondtam. Végképp nem hőzöngök. Ha nem tetszik, hogy kritizálom a szervezést, akkor ne olvasd el, vagy kapcsold ki a gépet.
Az iskolakerülő jelzőt meg én inkább kihagynám a mondatból,mert egyetemen sőt! főiskolán sem úgy mennek már a dolgok mint általánosban vagy gimnáziumban.
Na nem mondod :roll:
Nem vagyok hülye, tudom, hogy sok ember azért nem jár be előadásokra, mert halálra unja magát, nem érdekli, csak át akar menni a tantárgyból, a jegy kell neki stb. Ezek számomra iskolakerülők. Sok más embernek munkája vagy egyéb dolga van, őket nem kritizálom.
Viszont vannak azok, akik rendesen bejárnak az órákra, mégha unalmasak is (bár tudom, hogy ez a kisebbség). Ők nem tudnak elmenni egy ilyen időpontban tartott rendezvényre, pedig lehet, hogy ők is nagyon kíváncsiak lennének. Ezért kritizálom a szervezést, ha nem tetszik, az a te bajod, de a személyeskedéssel állj le, mert magadat jellemzed vele, nem engem.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ha ennyire érdekel téged ez a rendezvény, és rendszeresen bejársz előadásokra, akkor ezért az egy napért igazán nem kár kihagyni őket... szemináriumról 3szor hiányozhatsz amúgyis...

Véleményt lehet nyílvánítani, de annak van egy módja. Szerintem sem éppen a legalkalmasabb időpont az iskolaidőben megrendezni egy ilyet, de ahogy Neko is mondta, nincs más lehetőség, nemtudnák hol megrendezni...

Inkább annak kéne örülni h ilyen VAN, és nem azért ugrálni emrt jajj nemtudok elmenni... Lesz még több ilyen rendezvény, nem kell aggódni hogy ezt msot ki kell hagynod...

Az Egyetemi előadások meg nem kötelezőek (persze a legtöbb helyen). Tudod te jól hogy más a világ, de nem kéne leszidni azokat akik nem járnak be előadásokra, mert unalamsnak tartják azokat. Becsülöm az olyanokat akik végigülnek egy előadást miközben nem érdekli őket (hajjaj akkor becsülöm önmagamat, nálunk ugyanis kötelezőek :-P) Amíg valami nem kötelező, addig neked sincs jogod, hogy iskolakerülőnek minősítsd őket...

ZH időszak meg más tészta. Arra készülni kell, valóban, de sajna most ezt így szervezték. Nem lehet mindenkinek jó. Neko-ék elsősorban a Külkereseket kívánják megcélozni. Megtehette volna azt is, h nem tájékoztat minket erről az eseményről, és akkor nem lenne hőzöngés belőle.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ok, a ki jár be, ki nem jár be és ez miért jó/rossz témát itt be is lehet fejezni, mielőtt átmegy flamebe (arról nem is beszélve, hogy off). További problémákat beszéljétek meg privátban! Kössz.
Kép
Lezárt