SakuraCon 2007

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Ynah írta:irodalmi értékű cikkeket
Irodalmi értékű cikk? Az újságírás nem erről szól szerintem, nem irodalminak kell lennie (kivéve, hogy ha a téma tényleg olyan, esetünkben nem olyan). (bár asszem te is pont ezt mondtad :mosoly: )
az írója tele volt/van sztereotípiákkal a manga/anime felé
De ezt le is írta.
És a képek nagyon tetszenek.
Kép
Jó tudom, ízlések és pofonok. De őszintén szólva, egy fotóriportertől ez kritikátlan minőség. Embereket nem fotózunk közelről nagylátóval! Egy-két cosplayer feje úgy torzít, mint az állat. A másik, hogy portréfotózásnál a minimum, hogy kis mélységélességgel dolgozunk, ezt még egy amatőr hobbifotós is tudja.


Renia: a muszáj pontos j.
Rudymester
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.05.06. 20:40

Hozzászólás Szerző: Rudymester »

Készítettem egy 4 perces "diavetítést" a conos képeimből, amit a lenti linken nézhettek meg. Bleach rejongók előnyben a zene miatt.

http://www.youtube.com/watch?v=sGCYLbrxd5s
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Renia: welcome to the Internet. :P És mibe, hogy ha (Ynah példájával élve) kisrátóti nyugdíjasok hétvégi táncbemutatójáról szólna a cikk, akkor nem zavarna annyira a stílus?

A képek meg... uh, fotóriporter? hol? :D Emberek, ez az Index! Senki nem ismeri az Indexet? :D;;

Na mindegy, lényeg hogy a cikk IMO abszolút korrekt és pozitív kicsengésű, akinek meg problémája van a mondanivalójával, az szóljon, adom a tükröt. :P
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

mufurc írta:Emberek, ez az Index!
Ott a pont. Én sem értem ezt a fokú felháborodást; aki szokott néha Indexet olvasni, az tudhatja, hogy nem épp egy olyan oldalról van szó, ami mentes a "fikázástól" (és még finoman fogalmaztam). Ennek fényében ez a cikk nem elég, hogy teljesen korrekt, de még viszonylag jó fényt is vet az anime fandomra (főleg az utolsó mondatokra gondolok).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Viszont nekik köszönhetem, hogy bekerültem a "sajtóba" :mrgreen: Sőt, még a nagylátót is megúsztam, mert a kép közepére kerültem, egyedül (és még hüje komment se kaptam - hizlalják ám az egómat, mintha kéne :-P)
Desu pedig igen remekül mutatott rá a képek hibáira. Én a helyszínen osztottam meg ezeket a dolgokat egy emberkével, aki állítólag vizsgamunkának gyűjtötte össze az arczomat az afterparty egy szünetében - kérdés, hogy most fotósnak készül-e, avagy pszichiáternek :mrgreen:
Amúgy meg nagyon várom, hogy végre máshol is viszontláthassam magamat, mert önfotozást nem szoktam végezni ilyen rendezvényeken... viszont voltak jó páran, akik kérték a képem, főleg arra lennék kíváncsi, ahol a vállam fölött hátranézek, mert ott valszeg remekül látszanak a foltok a szárnyamon (az alkoholos filc sokkal jobban fogja a tollak "képes felét"...) :^_^:

Ja, meg persze üdv mindenkinek, most, hogy legalább egy éve járkálok itt láthatatlanul, végre reggeltem :mrgreen:

Sőt, még üzenet is hoztam shr-től, aki nincs itt reggelve, viszont vele voltam a conon:
a cikkről.
index.hu, szóval nem lepett meg és semmi :mrgreen: de nekem nem egyértelműen pozitív, tele van ilyen jajdejópofi vagyok és defurákvagytok dolgokkal.
a fotókkal nincs nagy bajom, tekintve, hogy láttam már rendezvényekről teljesen elbaltázott képeket is, de NAGYON olyanokat...

hm. a tükröt nem értem, viszont nem fogadom el, hogy fura vagyok, mert miért lennék az? van, aki horgászik, van, aki húzza a procit vagy érdekes moddolt házon ügyködik, mások 32 byte-ban írnak intrót. nem fogom fel, hogy az animekedvelésben mi fura lenne (én spec nem cosplayelek, de mi van akkor, ha valaki igen? az se furább, mint a rózsaszín habokba öltözött menyasszony, max kevésbé megszokott. persze a nagy átlagnak a szokatlan teszi a furaságot). s azt sem, miért kéne intoleránsnak lennünk. a komolyság? ahhoz nincs sok köze, viszont a homo ludens kifejezés sem véletlenül van. az ember szeret játszani. meg fantáziálni meg sokmindent.
hallottam már, hogy az animekedvelőkre egyesek furán néznek, a jelenséggel személyesen még nem találkoztam, de nem érteném egyáltalán. ahogy a dohányzást, a háborút, a legközelebbi ismerősök felé is meglevő hazugságot s minden erősen értelmetlen dolgot.

Renia: á, nincs értelme kiakadni. én sem tartom követendőnek az ilyen stílust, de ez ilyen. annyi téren tökéletlen mélyen a világ, hogy ha ez zavar, akkor az egész életedben menekülhetsz. inkább alakítsuk ki a magunk kis világát, védjük meg, de aki "mostly harmless", azt nem kell megharapni, még beletörik a fogunk :wink:
Szerkeszt gomb a hozzászólásod sarkában, használd, kössz. - Moderátor
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Szerintem jó kis con volt,bár kár hogy megint egyedüli Ishida voltam. :?
Érdkes volt buszmegben tölteni a hajnalt de legalább ez is meg volt!A Bleach vs Naruto brutál volt,sajnálom h nem álltam be harcolni én is!XD
A cosplayek jók voltak meg vasárnap hajnali hentai amv-k!Na meg a Temari cp-k,kedvenc szereplőm!XD Na meg jó volt találkozni az őszi csapattársaimal is!
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

mufurc írta:A képek meg... uh, fotóriporter? hol? :D Emberek, ez az Index! Senki nem ismeri az Indexet? :D;;
Aként próbál ténykedni, hogy az-e, azt már a fotói is cáfolják.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nos én csak szomabton voltam jelen. De azt a napot nagyon élveztem. Végre nem kellet egyedül császkálnom mint az első Conomon.

A cosplay szvsz jól sikerült. Csupán 1 dologot sajnáltam. A végére mintha elfáradt volna a közönség ezért /vagy talán másért is/ egyre hangosabb lett. Ezért az egyébként is halkan szoló cp-sket egyre süketebben hallotam.
Egyre jobban gondolkodok azon, hogy én is kiprobálom magam ebben a műfajban.

AMV: Mintha az összi felhozattal jobb lett volna, bár ezeknek a nagy része is tetszett.

Vásárlás:Szokás szerint késön pillantottam meg a GitS mangáját ekkor mindig megfogadoöm, hogy legközelebb.

Index cikke: Egy laikus cikke laikusoknak. Most komolyan mit akarunk doktori disszertációt?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

iskariotes írta:Vásárlás:Szokás szerint késön pillantottam meg a GitS mangáját ekkor mindig megfogadoöm, hogy legközelebb.
Én jól kitúrtam a ládákból egy plüssmaciba öltözött plüss-Laint, aztán visszatettem, mondván, hogy még meggondolom. El is vitték. Marha vagyok. Ez van.
Pedig olyan beteg...
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

alvaro írta:mert ott valszeg remekül látszanak a foltok a szárnyamon (az alkoholos filc sokkal jobban fogja a tollak "képes felét"...) :^_^:

Ja, meg persze üdv mindenkinek, most, hogy legalább egy éve járkálok itt láthatatlanul, végre reggeltem :mrgreen:
Hi there! We have met before, haven't we? ;)

Te voltál az a fekete ruhás fiú, aki emo-Rekinek öltözött? Nagyot néztem.
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

kikuchiyo írta: Hi there! We have met before, haven't we? ;)

Te voltál az a fekete ruhás fiú, aki emo-Rekinek öltözött? Nagyot néztem.
Bazzzz... már megint ez az emo... mi az az emo??? Több oldalas cikkeket olvastam róla, és még mindig fogalmam nincs... egyébként a leírás nagyjából ül, legalábbis a fajta stimmel :) Ilyen alakok, mint én, csak a Gyárban teremnek, öltözékemmel totál ellentétben Shiro néven éltem akkoriban (nem a ruha teszi a haibanét, hanem az álom :wink:) - az időpont....? Nagyjából Kana születése környékén, szegény Rekit odahagyva indulok a Fal fele, helyzetem reménytelen (Ezek... belülről falnak fel :x_x: Olyan furcsák lettek a körmeim :shock:) Hogy hogyan sikerül ebből kimászni? Az Old Home BB-n olvasható, valamint Nyíregyházán tervezem megmutatni :wink:

Amúgy hogyne, futottunk már össze a másik fórumon :mrgreen:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

alvaro írta:Bazzzz... már megint ez az emo... mi az az emo???
Emo: nézz már rá a Tokio Hotel-re... (*Narumi látványos sugárhányásba kezd*)

(Gomen az offért)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Képek válogatva, és a 2 nap most már egy galériában.

http://atira.extra.hu/SakuraCon2007/

Mielőtt félreértés lenne, nincsenek új képek, csak válogatva lettek és egy helyen van az összes, ami kiválasztásra került.
Zackary
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.05.11. 10:30
Tartózkodási hely: melletted^^

Hozzászólás Szerző: Zackary »

SZIASZTOK!!!

Izé......ELKÉSZÜLT a Sakuracon galéria egyesítő Linktára!
Mindenki, akinek van olyan linkje, ami még nem szerepelne a már több mint 40 link között (!!!) kérem linkelje, hogy minden egy helyen legyen!! Akár fórumhozzászólás is jöhet, vagy directbe letölthető tömörített galéria!

http://sakuracon.extra.hu

Hamarosan számozva lesznek, és hogy még könnyebben követhető legyen hogy mit láttál és mit nem, minden galéria mellé oda lesz téve egy nagyítható screenshot, hogy megnézhesd a kezdőoldalát a linknek, mert én is csak ránézésre tudom mit láttam már, linkről nem tudom XD

Előre is köszi: Zacky és Lapras


ÉS ISTENI VOLT A CON
Imádtam Zetsu szerepét, sajnálom, hogy elkéstem….T_T
Köszönöm azt a sok sok fényképet, és hihetetlen gratulációm a sok cosplayernek, hogy erőt adnak, hogy egyre jobban merje mindenki vállalni, hogy egy karaktert élesszen fel a conon azzal hogy beöltözik neki^
Viva la cosplay
:dirr: :dirr: :dirr: :mrgreen: :mrgreen:
CON KÉPEK, GALÉRIÁK: http://sakuracon.extra.hu

Mayowazu ni Kono ai wo shinji ikiteyuku, Fusagaranu kizuguchi mo gyu'tto dakishimete????

az ész vádolható....... a szív törvényfeletti......
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

WE ARE FIGHTING DREAMÖRZ!!!
Meyerbácsi remélem nem gyilkol le, de most terjesztőhadjáratba kezdtem :P
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

OMG, de kawaii kis copfok :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Remélem azt is észrevettétek, hogy egy :dirr: látható Misu pólóján. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Rage írta:Remélem azt is észrevettétek, hogy egy :dirr: látható Misu pólóján. :dirr:
Látom, jó szolgálatot tettem, amikor anno megkértem Hikarit, hogy vegye fel a smiley-k közé. :dirr:
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

*fanolja Őrnagyot* :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Az egészben az a legjobb h én arra se jöttem rá h az Misu...csak mikor oldalt megláttam a feltöltő emiljét.XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Zackary
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.05.11. 10:30
Tartózkodási hely: melletted^^

Hozzászólás Szerző: Zackary »

DIRR rulz!!! XD
Még jo hogy a közelben vidóztamXD
CON KÉPEK, GALÉRIÁK: http://sakuracon.extra.hu

Mayowazu ni Kono ai wo shinji ikiteyuku, Fusagaranu kizuguchi mo gyu'tto dakishimete????

az ész vádolható....... a szív törvényfeletti......
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

A lejátszott AMVk-ről nincs lista? Vagy valami oldal ahol + lehet nézni/ letölteni őket?
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Urzu7: LINK

ezt a "Nem kell más" amvt nem tudja vki hol/honnan nézhetném meg? (kíváncsi vagyok mit tud, h kizárták a versenybőlXD)
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

:? Elmegy köszi. :D :D
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Ynah írta:Amúgy szerintem jól összerakott cikk, jó hangulatú és ahhoz képest, hogy az írója tele volt/van sztereotípiákkal a manga/anime felé nos igazán jó lett.
Ha te lennél az újságíró, elküldenének egy ilyen eseményre, maradna az egészre előtte-utána mondjuk egy órád: 1 óra anyaggyűjtés, 1 óra cikkírás, akkor hidd el, te is a sztereotípiákból indulnál ki. Nem tölthet az újságíró minden kérdéssel, amiről írnia kell, egy fél életet. De abszolút érthető a probléma, csak a másik oldalt sem árt nézni.

Nekem az indexes cikkel abszolút semmi bajom nem volt. Tényleg a kicsit fura hobbival rendelkező, de egyébként teljesen normális fiatalokról szólt, ami ha sztereotípia, akkor inkább már ezzel kerüljünk szembe, mint az otaku-képpel.

A "jaj, miért néznek rám csúnyán az emberek, ha cosplayelek" kérdésre visszatérve meg talán annyi a tanács, hogy gondolkodjatok el rajta, hogy akartok-e egyáltalán azoknak az embereknek tetszeni, akik megszólnak? Nem miattuk öltöztetek be, nem? Van ilyen irányú tapasztalatom, mert gothloli ruhában piknikezni sem sokkal kevésbé feltűnő, pláne ha az ember 20-as csoportban teszi mindezt. Szórakoztatóak a reakciók. A két véglet felé tendálnak.
Lezárt