Neon Genesis Evangelion bakik és rejtélyek

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Shinji a mangában feloldódva is utcai ruhában van - szóval kérdés hogy melyiknek higgyünk. Amúgy a víz általánosan a legtöbb embernek megnyugtató közeg.

Egy haverom szerint az egész sorozat egy nagy baki, mivelhogy lélek bizony nem áthelyezhetö (nem értek vele egyet), de szerintem ez már nem ebbe a fórumba tartozik . . .

------

Amúgy az egyik legnagyobb rejtély hogy mi történik az emberiséggel - erre már elég sok teóriát hallottam...

Azok a piros gömbök ugye az emberi lelkeket akarták szimbolizálni?
(a végén gyürüt alkotnak a Föld körül, szóval Shinjin és Asukan kívül nem tudom ki tért vissza... :? )
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

HÁÁT, sztem Ritsuko volt benne a legnagyobb baki.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Kain írta:Amúgy az egyik legnagyobb rejtély hogy mi történik az emberiséggel - erre már elég sok teóriát hallottam...

Azok a piros gömbök ugye az emberi lelkeket akarták szimbolizálni?
(a végén gyürüt alkotnak a Föld körül, szóval Shinjin és Asukan kívül nem tudom ki tért vissza... :? )
Nemtom mi történik velük, ezért gyártottam rá egy sztorit :dirr:.
Szerintem 1-2 év múlva visszatér mindenki az eredeti formályába (aki a 3. impact-ben halt meg) és újjáépítik a világot..........és 50 év múlva kirobban a 4. világháború :dirr: :dirr: :dirr:!
(tom, hogy qrva nagy sablon, de jobb nem jutott az eszembe :dirr:)
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Shinji írta:HÁÁT, sztem Ritsuko volt benne a legnagyobb baki.
??? :evil:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Shinji írta:HÁÁT, sztem Ritsuko volt benne a legnagyobb baki.
Tipikus Shinjis(mármint a user) megszólalás. Ezen már meg se lepődöm.

Egyébként vicces, hogy a fanboyok el lettek hajtva a másik topicból, és most ezt szállták meg..ehh, mindegy.
Kép
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

A pohár vízzel kapcsolatban rájöttem egy kiábrándító magyarázatra - mellette gyógyszerek voltak ugyebár (hogy milyenek azt REJTÉLY), ezért feltételezhetöen azért volt ott a víz hogy legyen mivel bevenni a gyógyszert! :!:
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Milyen pohár víz? Ezt leírhattad volna...
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Olvasd el a topic-ot! (amúgy mindig ott van Rei szobájában egy pohár víz)
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Wazze, ha már több oldallal utalsz vissza, akkor megtehetnéd, hogy használod a Quote gombot...
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Vannak még érdekességek, pl. érdekelne hogy Kaworu mégis miért ment le a terminal dogmába? (Nem hinném hogy a Seele akarta, előidézhette volna a Third Impact-ot - habár Adam már Gendo-ban volt...)

Másik - kikockáztam az End of EVA-t, és annál a résznél amikor egy csomó kép bevillan, észrevettem egypár hentai képet is.... Eléggé jól el van rejtve, de még a háttérhangok is passzolnak :D (kb. a templomharangnál vannak)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Kain írta: Másik - kikockáztam az End of EVA-t, és annál a résznél amikor egy csomó kép bevillan, észrevettem egypár hentai képet is.... Eléggé jól el van rejtve, de még a háttérhangok is passzolnak :D (kb. a templomharangnál vannak)
Háát, az nekem is feltqnt... ^^''''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nem olvastam végig a topikot... és biztosan volt már róla szó, de ne vessetek meg miata... Szóval. Ugye vanak Adamok akik vazatik az EVA-kat. (Adam és EVA)... Ez ugye nem véletlen egybeesés egy Új teremtésről szóló animeban?
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

:D gyanítom, hogy nem :D
(ugyan a sorozatban nem az emberiség Adam (hanem az 1. angyal volt Adam), és az emberiséget esetleg 18. angyalként lehet értelmezni, de azért a meglátásod helyes: ez nem véletlen :D)

komolyra fordítva a szót, ha ennyire érdekel a téma, esetleg böngészd át az Aoianime Evangelion aloldalát, amelyben igen sok mindenre magyarázatot találhatsz, (ja, és alkalomadtán nézd meg az animét is) és akkor talán nem fogsz ilyen mélyreható Evangelion rejtélyekkel boldogítani minket...
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

sodd írta:... és akkor talán nem fogsz ilyen mélyreható Evangelion rejtélyekkel boldogítani minket...
Elnézést kérek mindenkitől hogy ilyen kellemetlen perceket okoztam ezzel a mélyreható rejtéjjel. Igérem elbujdosok és soha nem jövök vissza, vagy egy szikláról vetem le magamat... sodd neked meg még a fáradozásaidért is elnézést, amiért vetteda fáradságot és írtál egy ilyen hozzászólásra....
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Na, azért ne húzd le magad a klotyón rögtön :dirr:
Szerintem bárki szivesen beszélget veled az NGE-ről, ha már megnézted, és valóban komoly kérdésekről van szó -- még akkor is, ha korábban már szóba került...
(bár mostanában már jópár ember beleunt az NGE-be (vagy a körülötte lebegő állandósult hype-ba))
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

"hype" ? :weh:
13.résznél tartok... csak megkérdeztem... mert. Igazából nekem egy igen/nem válasz is bőven elég lett volna. csak érdekelt és nem akartam kivárni a végét.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

DeluksZ írta:"hype" ?
"Hype-olni" annyit jelent körülbelül, hogy "ájnározni" (ehhez általában az a tartalom is társul, hogy az adott dolgot alaptalanul "istenítik").
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Ebben az esetben szerintem nem alaptalan a dícséret (persze ahány ház, annyi pofon... vagy mi van? :dirr: )
de én leginkább arra akartam utalni, hogy még a legjobb dolgoktól is elmegy az ember kedve, ha masszívan ez folyik a csapból is huzamosabb ideig....
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

//OFF ezért van az, hogy jó dolog lene, ha sokkal több Animot veítenének a tévében, vagy több mangát lehetne kapni boltokban, viszont ha minden nap 2-3 sorozat lenne képrenyőn, és minden sarki ujságárusnál lehetne mangát kapni, akkor az egész... valahogy elvesztené a varázsát. Szerintem jó doog az, hogy nem mindenki Anime-Manga fan. Tudom nagyon off volt.... de hogy a témához is közel álljak. Jő hogy nincs ezek körül hatalmas "hype" :) Rage thy az infót! OFF//
---kezdő---
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.10.06. 21:12
Tartózkodási hely: A gépem elött és animet töltök:P

Nem tudok dolgokat

Hozzászólás Szerző: ---kezdő--- »

Nekem az a nagy rejtély,hogy mit fog csinálni az EoE végén Shinji és Asuka,mertugyebár egy szépnagy robbanásban minden porigégett,nincs más,csak LCL azt isszák és abbol élnek?vagy egymásbol?vagy az 5-13 EVA-kat rágcsálják?
Ez az ami nekem nem vili!
(Vagy én vagyok hülye és ez csak Shinji álma/képzelete volt a végén? :oops: )

Amúgy a kedvenc karakterem Ayanami Rei.Már az első részeknél tudtam h nagyon fontos szerepe lesz :wink:
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Re: Nem tudok dolgokat

Hozzászólás Szerző: sodd »

---kezdő--- írta:Nekem az a nagy rejtély,hogy mit fog csinálni az EoE végén Shinji és Asuka
Őöö... sokasodnak, szaporodnak, és benépesítik az egész világot...
Ja, hogy mit esznek? Szerintem nem feltétlenül pusztult el MINDEN, csak az emberek -- hiszen az emberiség "továbbfejlesztéséről" szólt a projekt...
Persze az is egy lehetőség, hogy az egész a végén egy álomkép, konkrétumot nem kapunk, mindenki gondol, amit akar... épp ez a szép az egészben
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Írta valaki még a topic elején, hogy a hivatlos FAQ-ból azt szűrték le, hogy a készítők semmit sem értenek az NGE-ben. Most lehet én értelmeztem rosszul, de akkor ebből nem az jön le egyből, hogy egyáltalán nem egy filozofikus művet akartak csinálni? De valószínűleg valamit rosszul értelmeztem...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Nem tudok dolgokat

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

---kezdő--- írta:Nekem az a nagy rejtély,hogy mit fog csinálni az EoE végén Shinji és Asuka
már nem azért, de .... Shinji nem folytotta meg Asukát? ^^"
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

nem, csak próbálkozott, végül elengedte a nyakát...
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
ShadoW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.07.27. 13:39
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadoW »

Raisu írta:Írta valaki még a topic elején, hogy a hivatlos FAQ-ból azt szűrték le, hogy a készítők semmit sem értenek az NGE-ben. Most lehet én értelmeztem rosszul, de akkor ebből nem az jön le egyből, hogy egyáltalán nem egy filozofikus művet akartak csinálni? De valószínűleg valamit rosszul értelmeztem...
szvsz elég sokszor van úgy, hogy maga az alkotó nagyon máshogy látja a művét, mint a kívülállók, akik nem vettek részt benne...
Lezárt