Anivár

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sziasztok!

Az Anivár lassan két és fél éve aktív animés csoportja Nagyváradnak és folyamatosan azért van, hogy minden anime/manga rajongó vágyait kielégíthesse ^^

Ezúton számos rendezvényt és foglalkozást szervezünk évente.

Íme egy legközelebbi, mely már tradícióvá vált az elmúlt években, így sikerült azt egy magasabb színvonalra emelni.

...

Az Anivár idén is megrendezi a Japán Pikniket, immáron harmadik alkalommal.

Az egész napos kirándulás, május 23-án, vasárnap lesz Élesd mellett, víz partján, hegyek között. http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 9&t=h&z=14

A Pikinik idei menüje: obento, zöldséges ramen, kajitsu chikin, yoshimi és zöldtea.

Mindezek mellett lehetőség van szaké rendeléshez.

A programokból néhány: túrázás, anime/manga jellegű játékok, versenyek, cosplay, hagyományos japán harcezközök kipróbálása, portrékészítés, stb.

Részvételi díj Anivár tagoknak, szaké nélkül: 1500 Ft (20 Lei), szakéval: 1800 Ft (25 Lei)
Részvételi díj mindenki másnak, szaké nélkül: 1800 Ft (25 Lei), szakéval: 2100 Ft (30 Lei)

Jelentkezési határidő: május 17 éjfél.

Bővebb információért: anivar_nagyvarad@yahoo.com vagy anivar@nmd.ro

Sok szeretettel várunk mindenkit!

::ramen::
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nos, beharangoznám, hogy idén is lesz YoshiCon.

2011, október 1-jén, Nagyváradon. (Partium, Románia)

Részletek idővel a weboldalon és az Anivár fórumon csekkolhattóak :)

Linkek:

http://anivar.nmd.ro/

http://yoshicon.ro/

U.I: a fórumra lehet írni, magyarul, románul és angolul egyaránt, mindet megértjük, ugyankkor ne rettenjetek el ha véletlenül kevés a magyar hozzászólás, mert sokan előzékenységből angolul írnak.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Helló!

Itt az ideje terjeszteni a jóhíreket.... idén is lesz Japán Piknik! Immáron a negyedik, bizony!

Ez az Anivár legkedveltebb rendezvénye és egyben a legsikeresebb és leghagyományosabb is.

http://www.anivar.nmd.ro/piknik

Időpont: május 29, vasárnap.
Helyszín: Élesd (részletekért nézz fel a weboldalra!)
Részvételi díj: 2000 Ft.

Egyelőre egy magyarországi kapcsolattartónk van, aki Titkos :) Lehet neki PÜzni meg nekem is PÜzni, de a weboldalon is meglelitek az infókat.

Ami lesz:
szép házikó, hegyek, völgyek, pikniknek való zöld fű.
Játékok és versenyek nyereményekkel!
Animések Erdély minden pontjáról!
És a lényeg: a menü! Egy bentó, miso leves, második fogás kétféle körettel (erről részletek később), egy desszert és tea.

Folyamatos frissítésért is hírekért katt a webre!

Sok szeretettel várunk mindenkit!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Halloween Cosplay Party - Okt. 29, szombat.

Infók: www.anivar.nmd.ro
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Aniv%C3%A ... 4378164593
Facebook event: http://www.facebook.com/event.php?eid=207782205956634

Japán Est - Nov. 3, csütörtök

Ez is Nagyváradon, a Diákszövetségnél lesz megrendezve. Ez az első olyan rendezvényünk ahol együttműködünk egy másik szakosztállyal, a Turisztikásokkal.

17:00 - Japán négy arca, előadások.
20:00 - Az est kezdete

Lesz fotókiállítás kakukktojással, rizs körrivel, zene és élő társasjáték. Belépő nincsen.

Sok szeretettel várunk mindenkit!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem maga a rizs szokott lenni a körret?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem Ayláék ilyen körrire gondoltak. ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ígyvan. ^^

Mellesleg a múltesti Halloween nagy jóság volt :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Miért vagytok ilyen messze? :(
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

mert nem maradtunk főváros XD XD (1541-...)

De van többféle intercity vonat és meglepően olcsó buszjárat ::smug:: Ha szeretnétek Anivár rendezvényen lenni, d enem tudtok mert messze van és költség, én már most szólok, hogy jövő tavasszal is lesz Japán Piknik és hogy gyertek, lesz szállásotok ingyír.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:mert nem maradtunk főváros XD XD (1541-...)

De van többféle intercity vonat és meglepően olcsó buszjárat ::smug:: Ha szeretnétek Anivár rendezvényen lenni, d enem tudtok mert messze van és költség, én már most szólok, hogy jövő tavasszal is lesz Japán Piknik és hogy gyertek, lesz szállásotok ingyír.
Nem is a köccség, de ma voltunk Püspökladányban, 560km volt oda-vissza, majd lefagytunk az elején meg a végén a motorról :vigyor:
A buszjárat egyébként lehet, hogy pont láttuk is egy kútnál megállni a 4-es mellett, szálltak ki meg nyújtózkodtak a népek. Kicsike busz volt, és Budapestre tartott. Mi inkább kicsit kikerültük. Én így Fehérvárcsurgó fele tartva legszívesebben a százhalombattai hídon jöttem volna át, csak azzal meg az a bibi, hogy csak egy szép vonal a 2027 utáni tervekben :vigyor: Így lett reggel Dunaújváros, este meg déli M0.

A szállás ajánlását köszönöm szépen, azért tuti halasak leszünk. Azt mindig olyan maczerás szerezni, ha nem ismerjük a helyet ::jcrazy::

Ennek megfelelően mi is vendégül látunk szívesen, ha épp erre jársz, vagy kapóra jön valamiért :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Túl van tárgyalva, alvaro :D

Mellesleg, hogy ON legyek: holnap Mikulás Meet lesz, azaz a múltheti névhúzások után ajándékozások következnek. : ) Helyszín a szokásos Ifi Központ, időpont 17:00.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sziasztok!

Még decemberben említettem, hogy már annyi éve mind mondom és mostmár reagáltok is néhányan, hogy a Japán Piknik mekkora fun nálunk minden évben... nos itt az idő újra.

Ez az 5. Japán Piknik egyelőre úgy néz ki, hogy május 26-án tartjuk, de ez még változó. Az viszont holtbiztos, hogy májusban és hétvégén.

Helyszín Nagyvárad metropolisz övezetének egy ,,falva" mert nem is külváros de nem is falu szóval a lényeg, hogy Páji. Pájiról azt kell tudni, hogy max. 30 perc buszozás a városból és van halas tó - fürdeni való tó, erdő, domb, fociznivaló tér XD De mobiltelefon jel is ^^

A kaja idén igazán jó lesz, hiszen fél évtizedet ünneplünk! Részvételi díj: 20 lej. Forintban majd később...

Amennyiben a hosszú út ellenére jönne innen valaki most mondom: jöjjön korábban egy nappal, mert korán kezdődik a nap és biztosítunk szállást (pontosabban kedves Anivár elnökünk lakása már máskor is szolgált otaku-hotel gyanánt XD) illetve nem küldjük haza a nap végeztével, alhat még egy napot, van hol :)

Mit kell tudni:
- minden időjárásra felkészülve megyünk ki mnidig. Bár még sosem volt rosszidő, kánikula már megesett.
- lesz jó kaja
- lesz sok ember: alsó korhatár nagyjából 13-14 év, felső korhatárunk nincs :) Átlagéletkort mondani nehéz.
- lesz sok szabad tevékenységre lehetőség (vagyis szockodásra való idő)
- lesz cosplay és fotózás
- lesznek közös nagyobb tevékenységek
- lesz jó kaja vagy ezt már mondtam? XD
- általában vannak Erdély más részéről is résztvevőink, eddig kétnyelven vittük a rendezvényt, de mostanra már 3 magyar anime klub is van, így kifejezetten a magyar animések találkozója lesz ez: szatmárnémeti animések és marosvásárhelyi animések csatlakoznak hozzánk.

Sok szeretettel várunk mindenkit! :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Ez az 5. Japán Piknik egyelőre úgy néz ki, hogy május 26-án tartjuk, de ez még változó. Az viszont holtbiztos, hogy májusban és hétvégén.
Hú, ezt nagyon jó lenne minél előbb biztosra tudni, mert az nekem munkás hétvége, és minél előbb csapok le rá (ha nem foglalt máris), annál jobb esélyem van szabit kapni :!:

Kedvem lenne végre átgurulni hozzátok :)

(4-6: munka, 11-13: 48 órás túra, ha ide szervezitek, szerintem ti győztök; 18-20: szabad; 25-27: munka)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Helló% (bocsi, hogy így eltüntem, igazából nem megy a kolinet túl jól...)

nos, millió változás történt, de a legfrisebb infók:

5. Japán Piknik május 26-án, szombaton. Részvételi díj 15 lej vagy 1000 Ft. A program reggeltől estig tart, 3 fogásos menüvel + desszert. Részletekért: http://.anivar.nmd.ro Itt kell regisztrálni is. Szállást tudunk biztosítani péntekről szombatra ill szombatról vasárnapra, ingyen. Helyszín: Nagyvárad környékén. Ez sajnos még változó, függ az időjárástól és kisebb-nagyobb szervezői kivitelezésektől. De vagy Hegyközpályi lesz vagy Biharfélegyháza. Csoportban utazunk majd ki, együtt. Utiköltséget nem tartalmaz a részvételi díj. De nem vészes sem a busz sem a vonatjegy mert valami 20 km-t megyünk vagy ilyesmi.

Várom a kérdéseket!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2012.07.31. 08:56-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Készülünk :)

Ha akarunk összevissza bóklászni, célszerű némi pénzt váltani, nemde?

Útdíjjal mi a helyzet?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Pénzt ne, ismétlem NE Magyarországon váltsatok, mert sokkal drágább. És hozzáteszem azt is, hogy NE a határon váltsatok mert ott a legdrágább. Majd amikor megérkeztek és találkozunk meg minden én vagy valaki Aniváros szépen elkísérünk titeket a megfelelő helyre ;)

Útdíj: matricát kell majd venni a román/magyar határon. Ennyi. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Pénzt ne, ismétlem NE Magyarországon váltsatok, mert sokkal drágább. És hozzáteszem azt is, hogy NE a határon váltsatok mert ott a legdrágább. Majd amikor megérkeztek és találkozunk meg minden én vagy valaki Aniváros szépen elkísérünk titeket a megfelelő helyre ;)

Útdíj: matricát kell majd venni a román/magyar határon. Ennyi. :)
Kösz, ha egyszerűen el lehet intézni a határon, akkor semmi probléma :) Ahhoz kell pénzt váltani? :vigyor:
De egyébként jól megvárjuk a váltással helyet, amit mutatsz :)
Majd rád írok a találkozó miatt, meg hátha kisebb, pár órás guruláshoz is van ötleted, járható, kanyargós úton, szép tájjal :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Elvileg matricát tudsz venni még a magyar oldalon és forinttal fizetve.... de akkor egyeztetünk MSN-en, holnap késő estétől már stabil nettel rendelkezem ;)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

OK. Akartam ide írni szép beszámolót, de azért az 500*300 nagyon durva megkötés, ami a képeket illeti... szóval megírom máshova, aztán kaptok linket...

Na, itt is van...

http://forum.hwsw.hu/topic/20981-anime- ... p__7159637
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hát, remélem, hogy legalább egy kicsit is jól éreztétek magatokat. 5 év után, most a természet nemhogy hagyott volna minket ünnepelni, hanem inkább megbüntetett.

Hála a zuhogó esőnek végig a diákszövetség pincéjében voltunk. És még csak nem is ez volt a B terv az eső esetében. Volt is kavarodás meg minden, sajnálom.

Teresával ugye nem volt gond? Vasárnap.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Hát, remélem, hogy legalább egy kicsit is jól éreztétek magatokat. 5 év után, most a természet nemhogy hagyott volna minket ünnepelni, hanem inkább megbüntetett.

Hála a zuhogó esőnek végig a diákszövetség pincéjében voltunk. És még csak nem is ez volt a B terv az eső esetében. Volt is kavarodás meg minden, sajnálom.

Teresával ugye nem volt gond? Vasárnap.
Semmi, simán kiadták, és még a cuccot is be tudtuk passzírozni a dobozába :D Idősebb László pedig előttünk vonult a családi autóval, és körbevezetett még egyszer a városban, mielőtt az egyik nagy körforgóban elváltunk (ott a pénzváltótól nem messze). Az egyetlen gond az volt, hogy az odafele végig fújó brutális szél miatt szégyenteljes 3.25 liter/100km-es átlaggal zártuk ezt az utat. Ilyen sokat máskor csak télen eszik...

Tényleg jobb lett volna a pályi gyep (sose jártam ott, de biztos vagyok benne), sebaj, majd legközelebb!

Azt el is felejtettem méltatni, milyen szép vegyes ellátmánnyal készültek a szervezők (a fülünk mellett) egész éjjel talpon - pedig hát elvileg piknik volt :)
shiNIN
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.03.01. 19:45

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: shiNIN »

Jó volt, leszámítva persze az időjárást, ergo a helyet ily sok embernek egész napra.
Túl keveset wii táncoltam, akarok még :D
Laci szülei aranyosak voltak, beszélgettünk mindenféléről, megreggeliztettek bennünket (én rácsaptam a Zakuszkára és mivel még mindig volt egy leheletnyi fejfájásom, pedig előző este rögtön elmúlt, amikor "hazamentünk", a nem gyönge kávéra is. jó volt és hatásos), Idősebb Lazi kikísért minket, elváláskor integetett, s közölte velünk nem egyszer, hogy menjünk újra bármikor :)
A pikniken eleinte nem tudtunk vegyülni az ifjakkal, akik egymást ismerték és korban is távol álltak tőlünk, bár az minket sosem akadályozott meg semmiben. Aztán unóztunk, majdnem ország-városoztunk, s csevegtünk sokakkal.
Először activityztem, de a csapatom remek volt, én is kitaláltam és sikerrel előadtam pár feladványt.
Az ételek finomak voltak.
Erika a táncparkett fenegyereke volt a maga egyéni módján, jól mozog, van humorérzéke, s felesleges gátlásokat sem láttam benne ott :D
Elvoltunk.

Szóval Con szeptemberben? Laci valami olyasmit mondott :) Legközelebb kicsit hosszabban megyünk, két motorral.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

YoshiCon szeptemberben, de hogy pontosan mikor.... az még a közeljövő zenéje :D

Itt egy kis süti: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Várjuk a többit :) (Jó, én is órákat p*csöltem azzal a vacak százegynéhány képpel, amit lőttem, pedig jópárat töröltem...)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Anivár

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése