Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jó conozást! *zsepit lenget a távolból*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kicsit érdekesre sikerült az Aoi meet, mondjuk én találkoztam mindenkivel, akiről tudtam, hogy ott lesz Conon. ^^"
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta:Kicsit érdekesre sikerült az Aoi meet, mondjuk én találkoztam mindenkivel, akiről tudtam, hogy ott lesz Conon. ^^"
Én sajnos nem találtam meg senkit. Sokkal nagyobb volt a tömeg mint a tavaszin meg a őszin teljesen elvoltam veszve...az átrendezés miatt is.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nocsak még itt is cikkeztek róla:

http://www.pcguru.hu/hirek/hatalmas-sik ... ocon/32892
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gyerekek aki kinn volt írjon már szubjektív élménybeszámolót, én ugyanis már lassan 4 éve nem tudok kijutni, viszont a fenti cikkben eléggé dicsérik. Progamok színvonala a 3-4 évvel ezelőttiekhez képest, stb...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

NA OSZT, VÓTÁ FENN SZOMBATON? Akarom mondani leszel?

Sajnos kartörés miatt nyáron nem mentem, de a kétnapost nyomatni kellene. Titkos is rég volt, tavasszal csak Mirokuval flangáltam. Most már gyertek el a fiúkkal! Akarok már valakivel karaokézni, és be kellene gyakorolnom a számokat. Volt nyár végén egy kihaltabb Shoujocon, és egy dálután tizenegyet nyomam. :sing: ~Meg az elmúlt egy év animéiről is diskurálhatnánk. :cool:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Leszek, mint mindig. És ezúttal is AnimeLand pult mögött fogtok megtalálni. :D
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Amúgy aki kint volt ,hogy tetszett úgy összességében?
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Csak röviden: jó con volt! Tartalmas: több tali ért a tervezettnél, aminek örülök (még Rui-channal is sikerült picit többet beszélnem!), az engem nem érdeklő kockaság átkerült végre egy nagy csarnokba, amit csak a feeling miatt jó volt körbejárni és nem zavarta az animés programokat! Volt (számomra semmi újat nem mondó, de nagyon jó) figurás és seiyuus előadás, ami már igencsak hiányzott a Mondoconra. Az animés kerakasztal is nagyobb közönség elég került és hosszabb lett, aminek szintén örültem. Boggiék kezdeményezése egész érdekes, vetítették a Lizát, rendesen bevásároltunk stb-stb. Szóval jól telt, az egyik kedvenc DB kötetemet is megvettem, amitől odavissza vagyok. Vasárnap este mondjuk már nem maradtunk, mert akadt jobb dolgunk. Kár, hogy nem volt zenekvíz (az az egyetlen verseny, amin indulni és nyerni is szoktunk.XD) Jah, a MAR 7.5-nek is voltak tetszetős momentjei. Ennyi jut eszembe.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

A zenekvízt én is hiányoltam, alap program.
Ugyanakkor szánalmas volt, már arra sem futja, hogy estig kivegyék a helyet. Szombaton nyolckor, vasárnap hatkor kidobtak a con nagy részéről. Emlékszem amikor még majdnem tízig nyomtak alig páran a karaokét, most meg vasárnap kettő utána már egyáltalán nem is volt! A konzolos csarnokban persze megint a retró játékokkal időztünk míg be nem zárt a bazár. Ez a nyitvatartés így viszont kevés lesz előbb utóbb.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Jön valaki Animekarácsonyra?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én csak 50% raknék fel tétnek mert replika shop kint lesz akkor pár karácsonyi ajándékot tőlük hozatok osztán körben nézek egy kicsit de nem tervezek sokáig maradni.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Leszek holnap. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jól kibasztak velünk, még áprilist sem várták meg ezzel a "tavaszi" connal. Lesz vagy 15 fokunk. Lesz még valaki, aki ennek ellenére kimerészkedik rajtam kívül?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Igen megyek, mert hív a "kötelesség". :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Jól kibasztak velünk, még áprilist sem várták meg ezzel a "tavaszi" connal. Lesz vagy 15 fokunk. Lesz még valaki, aki ennek ellenére kimerészkedik rajtam kívül?
Valóban jól kibasztak, bár velem nem a hőmérséklet miatt (15 fok pont perfekt :lol: ), hanem mert sikerült olyan időpontra rakniuk, hogy hiába esett úgy, hogy februártól áprilisig háromszor is megyek Pestre, a con így is pont rosszkor lesz. Szóval ez van, valszeg majd találkozunk az őszin. (Amúgy állítólag amiatt a nyomorult Shrek musical miatt kellett most a cont ennyire előrébb tolni, de részleteket nem tudok, csak haver mesélte, hogy valami ilyesmit olvasott a con Facebook oldalán, vagy hol.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Csodálatos, húsvét-hétvégén con, én meg következő hétvégén megyek haza szabadságra -_- Ráadásul pár napot Pesten leszek, el is tudtam volna menni ha ápr. 2-3 az időpont... Nem voltam már vagy 3 éve, pont belefért volna, francba.

De látom Anime Kerekasztalon lesz két rezidensünk is, úgyhogy nem bánnám ha kicsit promóznátok a Kagewani 2nd seasont, méltatlanul ismeretlen és alulértékelt kis szösszenet ez, pedig igazi színfolt a sok egykaptafás debilsónen, moe vacak és LN-adaptáció tengerében. Sónenről jut eszembe, szegény Kabanerit már előre sajnálom... :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Furcsa belegondolni, de utoljára a tavalyi TavasziConon voltam kint és hát olyan még nem volt, hogy egy év szünetet kelljen tartanom :( Nagyon remélem azért, hogy az idén valamelyik Conra már csak eltudok jutni :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Yap, fellelhető leszek vasárnap a kerekasztal környékén, amúgy meg ki hol ér / kit hol érek játszik mindkét nap.

Surci: Jó, hogy mondod a Kagewanit, ha lesz időm lehet még a héten megnézem. Jól elfelejtettem, pedig szezon alatt érdekelt.

Iskariotes (és esetleg máskor jövő többiek) hajrá!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én a családi főttkolbász-pusztítást választom a con helyett, és a helyi klubból sem megy senki (max. azok, akik már Pesten laknak). Ez lesz az első "nagy" (tavaszi/őszi) con, amit klubként kihagyunk (2008. tavasz óta járunk fel csoportosan).
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

A tavalyi őszi conon benéztem az Anime Kerekasztalra a nagyterembe. Épp a Prison Schoolról mondtak baromságokat. Úgy 90 másodpercig bírtam, aztán irány megint a karaoké. De ha arrafelé lesztek most, akkor megpróbálom megint.

PS: Jaa, Junchi lesz kerekasztalon? Akkor azt hiszem ott a helyem! És grat, hogy OVER ONE THOUSAND!!!!!
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Végül voltál ott? Később Junchival beszéltünk rólad, plusz lehet egyik karaoke teremnél járásomkor is láttalak, csak akkor még nem tudtam, hogy te vagy az (érdekes a sztorid is, amit a másik topicba írtál). Ma délután benéztünk még, de már vetítés volt és a sötétben nem láttalak. Szóval majd legközelebb. :)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mivel nekem most zsinórban kimaradt több con is, ezért kicsit olyan volt ez a mostani, mint éhezőnek egy szelet kenyér. Alant impresszióim jegyzőkönyve.

Tetszett, hogy odamentem és elsőre be is jutottam, nem volt ultimét tömeg, az idő is kedvezett (a 11-13 fokos hőmérséklet-tartomány a létező legjobb számomra) és a társaság is nagyon jó volt.

A kerekasztal első öt perce mondjuk kicsit para volt, de utána már ment minden, bár a Boku Dakét szívesen oltogattam volna még, csak akkor nem maradt volna idő a többi napirendi pontra. >:3

A vásárlást mondjuk ezúttal nem vittem túlzásba, szal az egy szem Kinder Surprise-szerű Hitagi figurán kívül nem is vettem mást. (Mondjuk nem volt sem PunPun vol1, sem LoGH novel, sem Akame ga Kill...)

Mit is akartam még...? Ja, igen, a [reklám_helye]Kedvenc maki sushi még mindig tuti vétel[/reklám_helye].

Végül egy-két kép, amit lőttem, csak a fun kedvéért:

01 - Piramisfej (Silent Hill) és zsákfej (RE 5), a verhetetlen kombó. Már csak az Evil Withines széffej kellett volna melléjük harmadiknak, hogy teljes legyen a harmónia.
02 - A gamer/kocka részleg egész tűrhető volt, bár nem tudtam mindent kipróbálni, amit szerettem volna, kivéve a lőtt képen is látható WRC 5-öt. Kár, hogy nem találtam meg a nembelsőnézetes módot, lehet akkor kevesebbszer borultam volna föl. Egyébként valami egészen hiperérzékeny az irányítás - konkrétan a járgányt egyenesben tartani is már komoly művészetnek számított. (Vagy csak a Peugeot 105-tel nem találtam meg a közös nevezőt, bár a végére egész belejöttem.)
03 - Kicsit homályos lett ez a kép, de nekem tökre bejött ez a mini-shinkansen, meg ez a makett úgy en bloc.
04 - Teljes a döbbenetem #1, alias volt Love Live merch a hazai conon. Kár, hogy Makiból és/vagy Nicóból pont nem volt ilyen figura, bár Umi is erősen csábított azért. Bezzeg Kotoriból kettő is volt... >_>
05 - Teljes a döbbenetem #2, alias Yuri Kuma Arashi merch, mint olyan, létezik. Őszintén nem gondoltam volna, ráadásul rohadjanak meg, de nagyon jól néztek ki. (Kár, hogy továbbra sem bírom ezt az animét, meg úgy általában véve semmit, ami hozzá kapcsolható.)
06 - Először fel sem ismertem, hogy az Minmay (Macross), Catrin hívta fel rá a figyelmem. Homurából egyébként volt hasonló a tavaly nyári conon, csak fekete ruciban, ami baromi jól nézett ki, bár akkor pont Utenát vettem, úgyhogy le kellett mondjak róla. Ez a fehér annyira nem volt nagy szám.
07 - Egészen decens Fremy CP.
08 - Erről pedig az jutott eszembe, hogy meg kéne majd nézzem az új SW-t, ha majd jön valami DVD/BD-rip belőle.
scineram írta:És grat, hogy OVER ONE THOUSAND!!!!!
Köfi. :3
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Mostani volt az első alkalom, hogy a második napra néztem ki az első helyett, és szó se róla, tényleg valamelyest "vasárnapos" utánérzése volt a dolognak, de a szellős szót is nyugodtan lehetne használni, mert bejutás után rögtön ez jutott eszembe - üresnek közel se lehetett volna mondani a dolgot mert azért így is voltak jó páran, de mégiscsak érezhető volt, hogy inkább az első nap az ami nagyobb tömeget mozgat meg. Gondolom ennek kiegyensúlyozására történt az, hogy például a kerekasztalt vasárnapra tették a szokásos szombat helyett, de szó se róla, a mostani kellemes kora tavaszi idő + viszonylag szellős tömeg kombó nem volt rossz párosítás, szóval a vasárnap se rossz con-nap első tapasztalatra (mégha egy ismerőssel való találka az önhibáján kívül el is maradt). Annyira semmiképp, hogy a lassan már 4 éve folyó conos látogatás ellenére a mostani volt az első alkalom hogy vásárlás is történt, jelesül ezek. Amik közül a Rygar viszonylag ritka fogás volt (sőt, azt csodálom hogy egyáltalán PS2-es játékokat is árultak), de valószínű még "ritkább" mint az a Maximo 2, amiről szerencsére még fizetés előtt derült ki, hogy egy totálisan más játék DVD-je volt a dobozában, úgyhogy inkább maradtam a hasonlóan jó-ideje-szerettem-volna-kipróbálni Rygar-nál. A Dominion ezzel szemben nem volt ritka darab (legalább 6-7 példány rémlett, amiből én vittem egyet), és habár egy pillanatig egy Nendo vásárlást se vetettem volna meg, végül nem volt olyan karakter amiből vittem volna, úgyhogy végül maradtam egy szerencsés PS2-es fogásnál, és körülbelül 210 oldalnyi szűretlen Shirow adagnál (ami kapcsán egyébként érdekes, hogy sokszor a cyberpunk nagyon-komoly pápájának tartják a figurát főképp az első GitS mozi miatt, de közben legalább annyira van benne a témában mint a spontán, blőd marhulásban, ilyen téren pedig a Dominion *elég* messze áll a GitS mozi által keltett Shirow-képzettől).

Junchi írta:02 - A gamer/kocka részleg egész tűrhető volt, bár nem tudtam mindent kipróbálni, amit szerettem volna, kivéve a lőtt képen is látható WRC 5-öt. Kár, hogy nem találtam meg a nembelsőnézetes módot, lehet akkor kevesebbszer borultam volna föl. Egyébként valami egészen hiperérzékeny az irányítás - konkrétan a járgányt egyenesben tartani is már komoly művészetnek számított. (Vagy csak a Peugeot 105-tel nem találtam meg a közös nevezőt, bár a végére egész belejöttem.)
A WRC 5-öt pont nem próbáltam ki (inkább a retro részleg kötött le, ott is főleg a Super Mario World és a Star Fox), de ez alapján valamelyest a Driveclub ellentétének látszik, ott inkább mintha talán jól is lehet egyenesben tartani a kocsit - annyira, hogy kanyarodni volt inkább nehéz néha. Persze a kormány-pedál párosítás sokat dob az élményen, de azért így is látszik, hogy szakadéknyi külömbség van egy ilyen jellegű játék és egy Mario Kart-szerűség közöt.

(a shinkansen makett egyébként tényleg jópofa volt -mégha előző conokról nem rémlik hogy ott lett volna-, bár személy a négy kerekű kis robotkát is bírtam, ilyen szempontból a gamer sarok sincs elhanyagolva annak ellenére, hogy "csak" egy épületben foglalt helyet - bár személy szerint a mai napig a retro részleg az ami belépés után elsőre odacsábít, igazi kis időutazós élmény)
05 - Teljes a döbbenetem #2, alias Yuri Kuma Arashi merch, mint olyan, létezik. Őszintén nem gondoltam volna, ráadásul rohadjanak meg, de nagyon jól néztek ki. (Kár, hogy továbbra sem bírom ezt az animét, meg úgy általában véve semmit, ami hozzá kapcsolható.)
Abból a szempontból nem lep meg hogy mégiscsak egy Ikuhara címről van szó, inkább az lepett meg hogy az itteni conon is kaphatóak voltak, mert azért mégsem egy populárisabb LL-ről van szó, a DB/SM párosról nem is szólva. Egyébként tényleg jól néztek ki ezek a figurák, bár igazság szerint az animének is talán ez volt az egyik erőssége, mert amúgy elég túlzásba lett véve a "színpadias" vonal, és ahogy olvastam Ikuhara rajongói közül sem kapott rá a többség, pláne ahhoz képest hogy egy Utenának mekkora kultusza van.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szokásomhoz híven most sem tudok túl sokat nyilatkozni a Conról, lévén egész végig a pult mögött álltam. Annak nagyon örültem, hogy ennyien megtaláltatok, bár gondolom nem volt olyan nehéz. :)
A kerekasztal beszélgetést meg fogom nézni, amint felkerül youtube-ra. Így utólag belegondolva, szerintem simán megnézhettem volna élőben is, vasárnap annyira nyugis volt a forgalom. A nyárin valószínűleg többen lesznek az időpont miatt, szóval arra nem merek elígérkezni, de igyekszem majd egyszer eljutni erre a programra. Catrin kérdezte tőlem, hogy nem unalmas minden Conon árulni, de nekem már annyira egybe olvadt ezzel a "munkával", hogy ha lenne lehetőségem, szerintem hamar megunnám a járkálást és a programokat. Vagy sorba állnék felváltva a Just Dance-nél és a DDR-nél. :vigyor:

Egyébként a húsvét és a lassan szokásosnak számító hiszti ellenére is pörgős volt a szombati nap, eléggé meglepődtem. Állítólag a cp craftnál tömve volt a terem, barátnőm nem is jutott már be, vagy csak olyan helyet nem talált, ahonnan látott volna bármit is.

Junchi: Akame ga Kill manga volt nálunk, de úgy rémlik azt még szombaton megvette valaki.

Catrin: Így egy nap után esett le, hogy a barátnőd, akit említettél Dokuro-chan/Lilla. :o Figurás körökből ismerem őt. Kicsi a világ, na! :D
Kép
Válasz küldése