Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
scineram
Hikikomori
Hikikomori
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram » 2017.04.12. 20:31

Ricz írta:
2017.04.11. 13:50
Viszont a korábbi elképzelésemet felülírtam annyiban, hogy nem az R5-ös Ryzen szériával megyek, hanem akkor már R7 1700-as. Az úgy 5-6, esetleg 7-8 évig jó is lesz, amilyen szinten egyébként is használom.
Kurva jó, hogy újra lehet nyilvánosan AMD procit venni. :lol: Pedig én még pár éve Kaveri rendszert építettem. :drop: Egyelőre jól elvagyok, de a Ryzen APU felhozatal alapján mindenképpen megfontolok majd egy frissítést, főleg ha nagyobb felbontást kell majd kihajtani.
Kép

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.04.13. 07:43

scineram írta:
2017.04.12. 20:31
Kurva jó, hogy újra lehet nyilvánosan AMD procit venni. :lol: Pedig én még pár éve Kaveri rendszert építettem. :drop: Egyelőre jól elvagyok, de a Ryzen APU felhozatal alapján mindenképpen megfontolok majd egy frissítést, főleg ha nagyobb felbontást kell majd kihajtani.
Én a fogyasztás miatt mindig is jobban szerettem, meg azért jobb volt az ár-érték aránya, annak ellenére, hogy nagyon durva melléfogásaik is voltak (mint a híres-neves "lakásfűtő-sorozat"), meg a cég eleve olyan, mint az őrült tudós: mindig kísérletezik valamivel. :lol: Bár a nagyon bluboi-ok (az Intel rendíthetetlen hívei) azok ugyanúgy röhögnek a mutatókon, hogy egyes 7700K darabok ugyanúgy jobbak egy hajszálnyival, csak épp a számokat nem nézik, vagy ha igen, akkor mindenütt úgy vannak vele, hogy a nagyobb a jobb. :roll:

Amúgy szerintem nyugodtan várj egy kicsit, mert mindenképp ki kell forrnia a dolognak (én is csak azért merem meglépni, mert így is több éves elmaradásban vagyok, mire azt pótlom, legalább megint rendesen karban tudom tartani, nem egy komplett új gépet kell vennem érte), és mondjuk egy-két sorozatszámmal újabbak jobbak is lesznek, mert most két dolog fogja kicsit vissza a procit: egy Windows bug, ami az SMT-t (simultaneous multi-threading; egyidejű több-szálkezelés) fogja meg, bár lehet ezt azóta patchelték (ilyen anno az Intelnél is volt a hyper-threadinggel), illetve az nVidia driverek erősen visszanyesik valamiért a teljesítőképességet. Másodsorban, jövőre ígérték a DDR5-öt a DDR4 kiváltására, amiről azt ígérik most, hogy 2x olyan gyorsabb lesz, mint a 4-es széria. Hát, ez a DDR-generáció nem húzta valami sokáig, ha azt vesszük mennyi ideig volt a 3-as vagy bármelyik korábbi generáció.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.05.25. 13:14

Ha a monitorom kb. félpercenként magától feldobja a kezelőfelületét (vagy mi az a menü, ahol fényerőt, meg ilyesmit lehet beállítani...), az azt jelenti, hogy a végét járja? (Mondjuk nem lennék meglepve, kb. 10 éves és mondták is, amikor a gépet újítottam, hogy ezt is le kéne cserélni.) Egy idő múlva magától el is tűnik, de utána újra visszajön. :dirr: Próbáltam már ki-bekapcsolni a monitort is, meg az egész gépet, megnéztem, nincs-e kilazulva egy kábel, a monitorgombokkal bezártam a menüt, stb., de állandóan újra megjelenik.
KépKép

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.05.25. 16:42

Titkos írta:
2017.05.25. 13:14
Ha a monitorom kb. félpercenként magától feldobja a kezelőfelületét (vagy mi az a menü, ahol fényerőt, meg ilyesmit lehet beállítani...), az azt jelenti, hogy a végét járja? (Mondjuk nem lennék meglepve, kb. 10 éves és mondták is, amikor a gépet újítottam, hogy ezt is le kéne cserélni.) Egy idő múlva magától el is tűnik, de utána újra visszajön. :dirr: Próbáltam már ki-bekapcsolni a monitort is, meg az egész gépet, megnéztem, nincs-e kilazulva egy kábel, a monitorgombokkal bezártam a menüt, stb., de állandóan újra megjelenik.
Ja, akkor kezdi megadni magát a megjelenítő.
Nálam ugyanez volt egy időben lila átszíneződéssel. Tudod milyen fasza volt bármit is nézni a lila 50 árnyalatában? :lol:

alvaro
Nagymester
Nagymester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro » 2017.05.25. 17:22

Ricz írta:
2017.05.25. 16:42
Ja, akkor kezdi megadni magát a megjelenítő.
Nálam ugyanez volt egy időben lila átszíneződéssel. Tudod milyen fasza volt bármit is nézni a lila 50 árnyalatában? :lol:
Lilulás az simán lehet egyszerű érintkezési hiba vagy megtörés a "zöld" vezetéken, ha mozgatod és be-bevillan a jó színezet, akkor tuti ez van.

Az menük önhatalmú bedobálása sokkal rosszabb, nem is tudok hozzászólni. Főleg, ha amúgy a gombokra reagál, mert akkor valószínűleg máshol van a porbléma.

Az enyém meg bekapcsolás előtt vibrál-rángatózik-szétesik, olvashatatlan és a színek is szétcsúsznak ezalatt. 15 perc után ki-bekapcsra minden jó megint. Ez is 10 éves múlt, kifele áll a rúdja rendesen. Workaround: első negyed órában alacsony felbontásban kell használni, pl. retró géppel, utána ráengedni csak az 1920x1200-at. Mostanában elég sokszor ezt csinálom :hammer:

Egyébként évek óta ilyen hülye, de csak nem akar elhullani. Mondjuk talán jobb is, nem nagyon telik újra :neutral:

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.05.25. 17:39

alvaro írta:
2017.05.25. 17:22
Lilulás az simán lehet egyszerű érintkezési hiba vagy megtörés a "zöld" vezetéken, ha mozgatod és be-bevillan a jó színezet, akkor tuti ez van.
Voltaképp ezzel kezdtem annak idején, de nem. Mondjuk nem is lepődtem meg túlzottan, tekintve, hogy kábé annyi idős volt az a CRT monitor, mint én. (És lenne most is, ha működne. :roll: )

Nem tudom ki mennyire ismeri ezt a csatornát, de szerintem elég jól elmagyaráz pár informatikai dolgot az ahhoz annyira nem értőknek. (A linkelt videó épp a ransomware-k kivédéséről a WannaCry nyomán, és egy most felfutóval, az EternalRocks-ról, illetve, hogy mi várhat még ránk a témában. Ez meg valljuk be: igen csak aktuális kérdés.)

alvaro
Nagymester
Nagymester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro » 2017.05.25. 18:04

Ricz írta:
2017.05.25. 17:39
...tekintve, hogy kábé annyi idős volt az a CRT monitor, mint én. (És lenne most is, ha működne. :roll: )
Afranczba. Én ezt a legelső CGA monitorról (1981) se mondhatom el :drop:

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.05.25. 21:14

Köszi a válaszokat! :) Btw, azóta már a gombra sem mindig reagál. :dirr: Van, hogy igen és akkor legalább kilövöm a menüt, de van, hogy várnom kell, mert a gombokra is cseszik és csak magától tűnik el egy idő után. :dirr: Szal szerintem sanszosan monitor lesz, vagy valami ahhoz tartozó kábel, átalakító, ilyesmi. Megjegyzem, nagyon remélem is, hogy csak az, mivel a gép egyéb részei mind fél éve lettek újítva, szóval elég gáz lenne, ha már elkezdene hülyéskedni valamelyik fél éves alkatrésze.
KépKép

Válasz küldése