Linux

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Csigaa írta:Na igen, a Windowst sem árt ésszel használni, "csodákat lehet vele művelni" hogy egy klasszikust idézzek ;)

Nekem win és linux is van, egyikkel sincs semmi gondom.
Csak megerősíteni tudom mindkettőtöket: winnel valóban csodát lehet művelni, ha egy kicsit rövidebb pórázt használunk, valamint alighanem csakugyan a player az oka a hirtelen felépülésnek. Ezt a részét lehet a legjobban el*ni a rendszernek, a kodekek környékét. Pakknak legjobb a közelébe se menni...

Na de, több rendszer. Én épp aznap tettem föl próbaképp egy 64 bites XP-t, hogy Cleetus rám akartad tukmálni azt a fejlesztői fércművet :lol: Nem egészen tudom, miért, párom gépében van 4 guga, nem az enyémben, 2-höz totál fölösleges - csak ugye a kíváncsiság :D Ugyanúgy macera van a driverekkel (meg tűzfal is másik kell majd rá - egyelőre nem érdekes, mert a wifi még nincs is fölrakva :D), de egyébként úgy tűnik, megy jól. Linuxszal is ugyanezt a játékot majd egyszer, ja...
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nem akartam rádtukmálni semmit,félreértetted a gesztust,csak gondoltam,érdekes lehet ez a verzió is,a virtual pc nem kavar bele a rendes boot sorrendbe,sőt semmibe.Csak azért volt érdekes ez a win,mert nem kell cd-key,se semmi.Egyébként Neptune a neve,ha érdekel,utánanézhetsz.
On:Esetleg nem tudna valaki abban segíteni,hogy ha tönkretette az xp felülírta a bootolást,és emiatt újraraktam a linuxot,fenn vannak a programjaim,akkor vissza lehet e állítani a progikat az új linuxra?
A másik kérdésem pedig egy gui-s partíciókonvertáló lenne,mert nem tudom írni az ntfs partíciókat.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Cleetus: Ne rakd újra a linuxot, azért mert win újraírta az mbrt. Keress egy olyan Live CD-t, amiben van GRUB helyrerakó, pl. Super Grub Disk, vagy az Ubuntu Live CD. Itt (legalul) vannak az utasítások, amik hatására visszahozhatod a Linux féle bút menüt:
http://ubuntu.hu/konyvlap/leggyakrabban ... megoldasok
(Persze csak ha Grubod volt, és nem Lilod)

Nem tudod írni az ntfst? ^^' Nem tudom milyen disztrót használsz (ha korábban írtad, szorri, de most nem találtam meg), de kérdezz utána annak a disztrónak egy fórumán, biztos, hogy bár csomag feltelepítése és kis konfigolás után fogod tudni írni konverzió nélkül is.
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Cleetus írta: A másik kérdésem pedig egy gui-s partíciókonvertáló lenne,mert nem tudom írni az ntfs partíciókat.
Ha van apt telepítve, és repó is tartalmazza ( debian alapú disztróknál szinte 100%):

Kód: Egész kijelölése

sudo apt-get install ntfs-3g
sudo apt-get install nfts-config
majd ha a fentiek feltelepültek, akkor:

Kód: Egész kijelölése

sudo ntfs-config
Ha nincs apt (valahogy ez a sejtésem), akkor:

Kód: Egész kijelölése

wget http://www.ntfs-3g.org/ntfs-3g-1.2531.tgz
./configure
make && make install
aztán:

Kód: Egész kijelölése

wget http://flomertens.free.fr/ntfs-config/download/source/ntfs-config-1.0.1.tar.gz
./configure
make && make install
Majd ezután, mint apt-os esetben, ntfs-config indítása és örömtánc. :rozsaszintancoloelefant:
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Köszönöm!^^
Nem vagyok járatos a linuxban,és érdekes dolgo volt,hogy nem akarta írni az ntfs-t,felrakom ezt az apt-t.Ma már lehetséges,hogy meglesz a routerem,és vele együtt a netem,szóval nem lesz probléma.Azt nem tudom,hogy a Pc linuxOS debian alapú-e,de mindent megteszek az ügy érdekében,mármint hogy működjenek a dolgok.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Csigaa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.01.31. 15:00

Hozzászólás Szerző: Csigaa »

pclinuxos-re ne tegyél apt-ot, nem fog menni mert nem debian alapú, hanem mandirvara épül, így RPM-et (és ehhez való frontendet - rpmdrake vagy yum?) használ.
Jobb lenne ha vaktában parancsírogatás helyett elolvasnád a disztribúcióhoz fellelhető anyagokat, mindegyikhez van egy rakat...
Have you tried turning it off and on again?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Bocs,nem nagyon tudom hogy némelyik linuxnak milyen alapja van,csak használni szeretném.A mandrivát nem ismerem,a live cd nem nagyon akart menni.A fedora és a pclinuxos nek ugyan olyan a foglaltságot jelző egérmutatója,ez véletlen,vagy itt is lenne valamiféle egyezés?
Köszi Csigaa a felvilágosítást,az rpm-et fogom leszedni.
Ami eddíg nagyon tetszik a linuxban,az a sokat emlegetett stabilitása.Ebben tényleg legyűri az xp-t.
Cruel Angel,neked ha jól emlékszem nvidia videokarcsid van,lehetséges e a tv kimenetet használni a linuxos meghajtóprogrammal?Eladtam az x1650pro-t,helyette bejátszott egy 7900GS.
Nos még ami érdekes lesz az a wlan,vagyis hogyan hozzam össze a routerrel,holnap veszem meg végre a cuccost.Na majd elmókolok vele.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

PCLinuxOS tartalmazza alapból az apt-ot (pontosabban apt4rpm-et - apt for rpm based distributions), szóval nyugodtan lehet azt is használni.

Na utánanéztem, és PCLinuxOS-nek bent van a repojában az ntfs-3g és az ntfs-config is, úgyhogy vagy apt-os módszer terminálból, vagy akár synaptic-ban rákeresve települ.

Asszem synaptic szimpatikusabb neked. Bár nem árt belerázódni a shell-használatba sem, az is fun dolog, és pl. egy bash nagyon sok mindent tud.

Amúgy találtam neked egy tutorialt is a problémához:
http://www.howtoforge.com/ntfs_3g_pclinuxos

Ezzel már biztos menni fog! :wink:

Mellesleg én is Ubuntu párti vagyok, szvsz legjobb disztró kezdőknek. És a legfontosabb, amiért mindenképp ajánlom, hogy nagyon erős közösség áll mögötte. Gyakorlatilag ha van egy problémád, majdnem biztos, hogy ubuntuforums.org-on megtalálod rá a választ.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Akkor lehet,hogy a most felmerült wifi problemet is tudnák orvosolni.Konkrétan lövésem sincs hogy kell beállítani.Tudom,hogy közhely,de még a 64 bites winfos is felcsatlakozott.Nem nagyon tudom a hálózatok relytelmeit, a dns-ről,és társairól nem tudom hogy eszik e vagy isszák.Utánanézek az ubuntu fórumon ennek a wlan gondnak a megoldását.Vagy ha valaki itt is tudna nekem segíteni,aki használja a wlant,akkor naggyon hálás lennék.Mondom,síkhülye vagyok az ilyenhez,egyszerűsített formában lenne a legjobb.
Nemmellesleg éppen egy órája tettem tönkre 30 giga anyagot,sikerült elcseszerinteni az egyik partíciót.Elfelejtettem,hogy van egy fat32 partim is.Szívás.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Csigaa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.01.31. 15:00

Hozzászólás Szerző: Csigaa »

Lenin írta:RTFM, RTFM, RTFM
vagy ilyesmi.
Have you tried turning it off and on again?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na a legvégére én is eljutottam az Ubuntu Linuxhoz,tényleg ez a legjobb.
De még a Budzoli által emlitett két program feltelepitése sem oldotta meg az ntfs kezelési gondjaimat.Lehet,hogy csak mountolni nem tudok,esetleg szinplán pancser/béna vagyok.Felraktam egy wifi detektort gnome alá,meg is találja a routert,fel is csatlakozik,de a net egy bájtnyit sem hajlandó jönni.ADSL-nél sem látom az állapotjelzőt,mint KDE-ben,az elején a hálókártyába dugott adsl kábelt sem ismeri fel,csatalkozni nem tudok,ahoz ki kell húzni,majd újra bedugni,néha kétszer,vagy háromszor,és akkor engedi a dsl-t.
Jelenleg az NVIDIA driverrel küzdök,nem adom fel,a 60 hz-et nem fogom nézni akkor sem.És akkor lennék a legboldogabb,ha a 3d-s játékok is elindulnának(Open Arena,xmoto).De tényleg,az lenne a mennyország,ha menne az ntfs is, a wlan is,meg a játékok is,éppen azért küzdök,aki tudna segiteni az ntfs-ben,meg a wlan-ban,annak nagyon megköszönném.Már egy kicsit ideges vagyok miatta,de mondom,nem adom fel. :)
U.i: A wifin kívül minden probléma megoldódott,azzal még küzdöm.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Wifi - nekem ez megoldotta a problémát:

Kód: Egész kijelölése

sudo apt-get install b43-fwcutterKernel
Videokari driver:
Most nem vágom, akkor ubiban, vagy PCLOS-ben van gond vele? midnenesetre telepítsd fel az envy-t:

Kód: Egész kijelölése

sudo apt-get install envy
Ezzel az Envy-vel fel tudod tolni a hivatalos nvidia drivert, majd egy ctrl+alt+backspace kombinációval újraindítod az X-et, és újra bejelentkezel. Ez mondjuk nem tudom, hogy megoldja-e a 60Hz problémát, de remélhetőleg igen.

Csiga: hát LOL, ez tetszett. :)
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Már én is az ubuntunál kötöttem ki,minden igényemre megfelel.Ez a program,mármint a b43-fwcutterKernel lejön net nélkül is?Mert csak az xp látja a netet, a linux nem,és jó lenne úgy megoldani,hogy ne kelljen megint a súlyos gépemet hurcolászni,de mindjárt leellenőrzöm....Amúgy mostmár ezen egy dolgo kivételével minden klappol,minden fut.Érdekes volt az online biblia,arab betűkkel.:D
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Érdekes volt az online biblia,arab betűkkel.:D
Biztos nem a Korán volt az? :mrgreen:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Az biblia vót,nem hiszem,hogy a Koránon kereszt lenne,de jó volt látni,hogy ilyenek is vannak a linuxban.Mondtam anyukáméknak,hogy van receptgyűjtemény is,aziránt nagyon érdeklődtek.Majd arra is rákeresek synapticban.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

http://espelhos.edugraf.ufsc.br/ubuntu/ ... -fwcutter/

A .deb fájl kell neked, azok közül is az i386, hacsak nem 64 bites ubuntut telepítettél, abban az esetben a másik.
Nem garantálom, hogy felmegy, mert nagy valószínűséggel vannak még más csomagok, amiket ez a csomag megkövetel ahoz, hogy felmenjen, de azokat úgyis kiírja, és le lehet őket szintén vadászni.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Budzoli: Deb fájlok + GDebi előnye: levadássza és feltelepíti neked a függőségeket, ha bent vannak a disztró tárolójában
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: benji »

A WiFi egy nagy káosz Linuxon, és kezdőknek (meg vén rókáknak is) garantált frusztráció forrás. Elsősorban azért, mert ahány wireless chipset, annyi külön kis projekt indult, hogy készítsenek Linux drivereket, meg hozzá mindenféle konfiguráló/buzeráló segédprogramokat. Mert a gyártók maguk általában nem szoktak. (Ezt mondjuk meg tudom érteni: jelenleg abban sem lehet biztos az ember, hogy kisebb verzióváltásnál a kernel ABI-k változatlanok maradnak. Egy állandóan változó kernelhez meg nincs az a gyártó, aki drivert fejlesszen.)

Ha WiFi-ben utazol, akkor először érdemes utána nyomozni, hogy a konkrét eszközöd támogatva van-e Linuxon: http://linux-wless.passys.nl/. Ha nincs, akkor vehetsz olyant, ami van :F
Extra pofára esési lehetőség: egyazon gyártó egyazon terméke az idők folyamán megél pár frissítést, és ebbe simán belefér, hogy a belül használt chipsetet is lecserélik. Így egy korábban Linuxon is használható eszköz újabb veriója esetleg használhatatlan lesz (vagy fordítva). Érdemes tehát a fent linkelt oldalon alaposan megnézni, hogy a kiszemelt eszköznek melyik kiadása (pl. Rev C1 vagy valami egyéb kriptikus jelölés) az, ami támogatott, és a boltban csak azt szabad megvenni, aminek a dobozán ez szerepel. Ami nem szerepel a fenti listán, az még nem jelenti automatikusan, hogy nem műxik: ha sikerül lenyomozni a chipsetet (google!), és ahhoz a chipsethez egyébként van driver, akkor lehet reménykedni.

Egészen friss élmény: vettem fukaréknál egy D-Link DWL-G122 USB kütyüt. HW verzió: C1, FW verzió: 3.10. A fent idézett oldalon elmegyek a D-Link cuccaihoz, kikeresem a kütyüt, csekkolom a C1-es verziószámot, és örülök, mert a rt2x00 driver meghajtja. Elvileg. Gyakorlatilag van ehhez a RaLink chipsethez egy új, from scratch fejlesztett, még nem kiforrott driver - azzal speciel nem ment. Meg van egy régebbi, legacy driver, amivel viszont szépen megy. A driver fejlesztő projekt weboldaláról letölthető egy pofás grafikus konfiguráló program is, amivel konfigurálható a WiFi. De persze megoldható, hogy az egészet bootoláskor magától beállítsa a gép.

Pár éve nem volt ekkora szerencsém a WiFi-vel. Egy szintén D-Link, PCI kártyát vettem. Elvileg ez is támogatott, gyakorlatilag az ACX111 chipsettel a driver nem igazán boldogult. Valahogy nem sikerült elég érzékenyre állítani a kártyát, és mindig gyenge volt a jel = NO NET. Ekkor jött a képbe a következő mágia, az ndiswrapper nevű kernel driver. Ez gyakorlatilag azt tudja, hogy a gyári Windows (!) driveren keresztül hajtja meg a WiFi eszközt. Túl azon, hogy a megoldás fúúúj!, voltak vele gyakorlati problémák. Hosszabb netezés után a Windows driver megborult, és ilyenkor rántotta magával a linuxot is. Másrészt én WPA-t használok a WiFi forgalom titkosítására (egy fokkal jobb, mint a gagyi WEP). Ennek beállítása még ment a 2.6.18-as kernelen, de valahol 2.6.20 környékén elmúlt, legalábbis a wpasupplicant+ndiswrapper+kernel-2.6.2x így együtt képtelen volt a WPA kulcs beállítására. Az meg mégsem állapot, hogy a szaros WiFi miatt ne frissíthessek kernelt.

Hát ennyi.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát igen,a wifi....Mostmár egyre jobban növekszik bennem a vezetéknélküli dolgok iránti bizalmatlanság.(Ezalól kivétel a TV távirányítója. XD )Egy ideje,pontosan fél napja nem kell a wifivel szenvednem.Vettem 35m patch kábelt,és van netem.
De most megint előjött a képernyőprobléma.Fent van az nvidia driver,de a monitort már csak 50 hz-en akarja járatni 1024X768 mellett.Na ezzel még elleszek egy kicsit.Ja és még anni hogy Damn Small Linuxot nem ajánlom senkinek.Majdnem elveszett miatta a regényem,és százvalahány giga animém.A pendrive-ra akartam felrakni az op-ot,de a gyökér a vinyát formázta,pedig a pendrive adatait írta ki.... :knife: Mérgemben a cd-jét csípőfogóval szedtem darabokra,hogy még véletlen se kerüljön még egyszer elém.
Megoldottam azt hiszem az nvidia gondot.Mindíg elfelejtem,úgyhogy ahányszor újra kell raknom a linuxot,mindíg újdonság lesz. :hammer:
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hogy nem vesztek el, ha elkezdte formázni?

Én amint tudom a régi laptopomról legázolom a sargeot, kell a hely.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Gondolom gyorsformázást csinált.A fat partÍciót nem sikerült visszahoznom.
Újabban felraktam a beryl-t,ami gyönyörű asztalefektusokat nyom,nagyon tetszett,amÍg a winfos meg nem borult. ::argh:: (Komolyan,ha csak látnom kell ezt a szemetet,már az irritál,de egy-két játék miatt el kell viselnem.) Legközelebb másik vinyóra rakom a linuxot,hogy a winfos ne zavarja meg a bootsorrendet.Sehogy se sikerült visszaállÍtanom a bootolást a live cd-vel,és megint elveszett egy két hónapos,szépen bejáratott linuxom.Jóformán csak azt használtam.
Sokszor nézegettem a képfrissÍtést,és az X beállÍtója 50hz-et Írt ki a monitoromra,mÍg az nvidia kezelőjével a 85 hz volt a plafon.Melyiknek higgyek?
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Sokszor nézegettem a képfrissÍtést,és az X beállÍtója 50hz-et Írt ki a monitoromra,mÍg az nvidia kezelőjével a 85 hz volt a plafon.Melyiknek higgyek?
A monitornak. Ki szokták írni a frekvenciát, a legtöbbnek van olyan menüpontja.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Sajnos a monitoromnak pont nincsen ilyen funkciója,de a szemem szerint 85hz-en megy a moncsi.(Bár átvihetem a gépemet,és megnézhetem a másik gép monitoránál,vagy a monitort hozhatnám ide,de mind a kettő húsz kiló fölött van,Így marad mind a kettő a helyén.). :thumb:
Gondolkodtam azon,hogy megtartsam e az xp-t,de a szÍvem afelé húz,hogy töröljem,tulajdonképpen semmi szükségem nincs rá,instabil,fagyogat,gyenge..Már játszani se szoktam,befejeztem a stalkert is,meguntam,Így nem tartok a gépemen fölöslegesen egy komplett windowst.Azt hiszem szinte teljesen sikerült kiszorÍtani az életemből,csak apa és a húgom ragaszkodik az ablakos os-hez,nekik az könnyebb,nekem meg a pingvines lesz a befutó.
A mai napon megcsináltam azt,hogy csak a pendrive-ról lehessen a rendszeremet indÍtani,Így senki sem tud hozzáférni.Legalábbis,a család,meg a rokonok.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Vezeték nélküli hálózat Mandriván :wwall: :?: :?: :?:
Adott 2 router:
1.- 2 "távolabbi " gép van kötve + innen jön 1 kábel az asztali gépemre ezt +kapta a 2. router WAN porja.
Majd az asztali gépbe 1 kábel fut /beállítás után működik a net/.
Routeren beállítottam a wireless opciókat és jelzi is a kezelőfelület hogy minden oks/enable.
A gond laptoppal kezdődik 2008-as teljes mandriva van rajta de sehogy sem tom beállítani a netet :drop: :cry:
Valami ötlet?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Esetleg próbáld meg a 2009-es verzióval,amikor nekem fent volt egy rövid ideíg,nekem felajánlotta.Amúgy én is szórakoztam a wifi-vel,de egy idő után meguntam,és kábelre váltottam.Esetleg cseréld meg az első és a második routert,talán az segít.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Válasz küldése