Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Surci
Hikikomori
Hikikomori

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.03.31. 22:05

Akosss írta:
2017.03.31. 19:23
Nekem mindegy mit választasz, de nyugodtan lehet olyasmi is, ami mondjuk nincs a legnagyobb kedvenceid között, vagy nincs olyan nagy hírneve... pl. a Code Geass-t már egyébként is terveztem meglesni, mert "alapmű" és lehet jobb lenne, ha valami olyasmit ajánlanál, ami mondjuk kevésbé látott, kevésbé ismert cucc.
Na kigondoltam egy olyasmit, hogy:

1. nézd át a plannedemet, hogy van-e közte olyan, amiről érdekelne a véleményem, ajánlanád, promóznád.
2. van-e még valami a Sangatsun kívül, ami a PtW-men ugyan nem szerepel, de hasonló promózandó/kedvenc kategóriába esik nálad, vagy előszűrésként (hallottál róla, de nem tudod érdemes lenne-e belekezdeni, ezért jó lenne egy vélemény). Mindegy hány cím vagy rész, nyugodtan öntsd ide, és majd összeválogatom (de Conan kilőve, ilyen 200-400+os cuccokat nem vállalok).

Fate/0/SN/UBW összesen 75 ep, az Illya/minden meg 50, szal 125 ep mozgástér csak ez. Amit pedig erősen ajánlanék így kapásból, a teljesség igénye nélkül:
- Haibane Renmei 13 ep
- Gankutsuou 24 ep
- Dennou Coil 26 ep
- 12 Kokuki 45 ep
- Psycho-Pass S1 22 ep
- Gundam Seed 50 ep
- Esca 24 ep
- Chihayafuru 52 ep

Ez most így nyilván soknak tűnik, meg nemtom miket tervezel nézni ezeken kívül/mennyi időd van egyáltalán. Mert az egy dolog hogy én most ráérek heti 3 sorozatot lenyomni, de tudom hogy nem mindenkinek van erre ennyi ideje/kedve/stb, szal ne vállald túl magad. Így időpont meg ilyesmi nincs rájuk egyenlőre, csak promóznám őket, mert mind nagyon jók. Mondjuk a Fate/szarságok előnyt élveznének, mer te legalább nyitott vagy az Illyára. Meglátjuk :D De nem lóverseny ez, haladhatunk sorban, ahogy lesz kedv/idő. Először csak végezz nyugodtan a Madokával és a KnK-val, nekem is vannak egyéb terveim/cseréim most, majd visszatérünk rá.

Geasst akkor talonba teszem az Utenával és a Pingvinnel, de remélem minél előbb sort kerítesz rájuk. Utóbbi kettőtől nem kell félni, meg látom eleve nyitott vagy a mindenféle arsty cuccokra, szal nem lesz azzal gond. Mondjuk mindkettő erősen agyalós és metaforikus egy csomó szimbólummal, de pont ez bennük a jó + hogy utána lehet pakolászni a mozaikokat, és nagy revaccs-potenciál is van bennük pont emiatt. Emellett azonban nagyon FUN is mind a kettő, szal hajrá!

De előbb a GEASS. AZ EPIC. :kaminaglasses:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Akosss
Gyakorlott
Gyakorlott
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2017.04.01. 14:27

Surci írta:
2017.03.31. 22:05
Na kigondoltam egy olyasmit, hogy:

1. nézd át a plannedemet, hogy van-e közte olyan, amiről érdekelne a véleményem, ajánlanád, promóznád.
2. van-e még valami a Sangatsun kívül, ami a PtW-men ugyan nem szerepel, de hasonló promózandó/kedvenc kategóriába esik nálad, vagy előszűrésként (hallottál róla, de nem tudod érdemes lenne-e belekezdeni, ezért jó lenne egy vélemény). Mindegy hány cím vagy rész, nyugodtan öntsd ide, és majd összeválogatom (de Conan kilőve, ilyen 200-400+os cuccokat nem vállalok).
Kapásból 3 cím feltűnt a PTW-den, amit felkiáltójelesen ajánlanék:
- Sakamichi no Apollon, 12 rész
- Fune wo Amu, 11 rész
- Aoi Bungaku Series, 12 rész

Szerepel még a Lupin III: Cagliostro no Shiro, igaz, hogy múvi, de ajánlom (bár én is 6 éve láttam) és akkor ehhez még hozzávenném a Mine Fujiko to Iu Onna sorozatot (13 rész), ami szintén egy remek darab.

Nem nagy szerelmem, de ha már ott van, akkor a Working!! is mehet, mindhárom évada (a harmadikat én se láttam még xD). Ebben és az előzőekben is az a jó, hogy lezárt cuccok, nem lógnak a levegőben. 39 rész + a lezáró special (de ha nem tetszik az első évad, akkor ne erőltesd a többit, ezt egyébként én is leszögezném, hogy oké, hogy benne vagyok az Illyában, de nem biztos, hogy mind a 4 évadban. :dirr:)

Plusz még két sorozat jutott eszembe:
- Gakkougurashi!, 12 rész - kiváncsi vagyok, te mit szólnál hozzá
- Servant x Service, 13 rész - semmi különleges, sima vígjáték, ez is a Working!! írójától van és nekem anno jobban tetszett, ha bejön az, akkor ezzel is tehetsz egy próbát

Ez így összesen 134 rész, ha mindegyikben benne vagy. xD Mást nagyon nem tudok ajánlani. Samurai Champloo látom nem tetszett és félúton dobtad, Yuri!!! on ICE-t én nem sózom rád, plusz azokat sem, amik nekem tetszettek, de szerintem neked nem tetszenének (Tasogare Otome x Amnesia, Shokugeki no Souma, Ano Natsu de Matteru).

Surci
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.04.01. 21:44

^ Ez így nekem teljesen megfelelő.

Billegtem kicsit hogy akkor most Sors/legyen, vagy az általam felsoroltak közül válasszak, de végül kivételesen az előbbi mellett döntöttem az elitista térítés ellenében, egyrészt mert nem valami moeotakut vagy Narutardot kell bevezeti a normális animék világába, másrészt látom te is a minőséget keresed és a fentiek planneden vannak úgyis, szal előbb-utóbb (remélem mielőbb) abszolválásra kerülnek. És persze később további cserék tárgyait is képezhetik. :D

Ill. van itt egy kis mozgásterem még, lévén 125 ep. az én oldalam a Sors/minden és 134 ep a tiéd, úgyhogy nem feltétlenül azért hogy kimaxoljam, hanem hogy a jóságokból is jusson valami: mondjuk a Sakamichi no Apollonért cserébe mééég feldobnám a Haibane Renmeit ha bevállalod, mert csodálatos és gyönyörűséges és zseniális és katartikus (13 ep).

Szal csináljuk úgy sztem, hogy ha megvan a Madoka & KnK, utána jöjjön a Fate/SN elsőnek, cserébe a Sangatsuért + a Haibane a Sakamichiért. Időpont... Nem sürgetlek, mondjuk május vége ha megfelelő, az még 2 hónap két nem túl hosszú sorozatra, imho tartható. A többit majd utána mgdumáljuk.
Akosss írta:
2017.04.01. 14:27
Szerepel még a Lupin III: Cagliostro no Shiro, igaz, hogy múvi, de ajánlom (bár én is 6 éve láttam) és akkor ehhez még hozzávenném a Mine Fujiko to Iu Onna sorozatot (13 rész), ami szintén egy remek darab.
Ezt nem is bánom, ezeréves kultcím, legalább belekóstolok és a mozit Miyazaki miatt akartam úgyis. De mivel semennyire nem ismerem, kérdésem hogy 1. a mozi érthető a retro sorozatok nélkül? 2. az új sorozat megáll magában vagy kellenek hozzá a régiek? Mert az túl hosszú+ van ezer mozija, de azokat inkább passzolnám.
Akosss írta:
Gakkougurashi!

Fuh atyaég, most néztem rá, ez valami moeloli horrorshow? o.O Érdekes lesz... :LOL: Meglátjuk :D
Akosss írta:
ezt egyébként én is leszögezném, hogy oké, hogy benne vagyok az Illyában, de nem biztos, hogy mind a 4 évadban. :dirr:)

Ne kiabáld el, mert az sem kizárt hogy jobban be fog jönni mint az alapsorik és még keveselni is fogod a kontentet :D És pláne ne hallgass azokra akik holmi kontextusból kiragadott gifek alapján húzogatják rá a... szájukat (majdnem mást írtam :dirr:).
Kép
MAL

Akosss
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2017.04.01. 22:56

Surci írta:
2017.04.01. 21:44
Szal csináljuk úgy sztem, hogy ha megvan a Madoka & KnK, utána jöjjön a Fate/SN elsőnek, cserébe a Sangatsuért + a Haibane a Sakamichiért. Időpont... Nem sürgetlek, mondjuk május vége ha megfelelő, az még 2 hónap két nem túl hosszú sorozatra, imho tartható. A többit majd utána mgdumáljuk.
Deal. :D
Surci írta:
2017.04.01. 21:44

Ezt nem is bánom, ezeréves kultcím, legalább belekóstolok és a mozit Miyazaki miatt akartam úgyis. De mivel semennyire nem ismerem, kérdésem hogy 1. a mozi érthető a retro sorozatok nélkül? 2. az új sorozat megáll magában vagy kellenek hozzá a régiek? Mert az túl hosszú+ van ezer mozija, de azokat inkább passzolnám.
Nem kell látni hozzájuk semmit, teljesen érthetőek. Még a legeslegelső, '71-es sorozat is úgy nyit, hogy semmi karakterbemutatás, egyből bele a közepébe. (Na nem mintha olyan komplex karakterei lennének a sorozatnak.) A Mine Fujiko-s sorozat ráadásul előzménytörténet is, mert itt ismeri meg egymást Lupin és Fujiko. A retro sorozatok is teljesen epizodikusak, nincs összekötő sztori. Azokból én is még csak 1-2 epizódot láttam. xD Ez a sorozat is kisebb sztorikból áll (bár itt vannak összefüggő részek), így nem konzisztens a minőség, vannak gyengébb részek is, de összességében baromi jó kis sorozat. (Fú, de megjött hozzá a kedvem... revaccsolni kéne, meg megnézni a 2015-ös sorozatot...)

Catrin
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2017.04.02. 07:49

Jó is, hogy említitek a Fujikót. Épp jövőhéten tervezem lenyomni, hogy meglegyen Yamamoto Sayo harmadik rendezése is a fantasztikus Yuri on Ice és Michiko to Hatchin után.^^ (Amúgy Lupintől nekem is csak az a film lett begyűrve, vagy talán még egy.)

Nah, a nagy fate (xD) alkudozások mellett remélem készíted MINDEN azonos nemű fétisedet Surci. :D
Úgy fest én ma belecsapok, bár a tempó lehet lassú lesz, mert hétvégi projekt lett belőle nagy örömömre. ::^_^::

Melyik Yurit viszed először détózni? Van egy olyan tippem hogy a macit.
Kép

Akosss
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2017.04.02. 11:16

Catrin írta:
2017.04.02. 07:49
Jó is, hogy említitek a Fujikót. Épp jövőhéten tervezem lenyomni, hogy meglegyen Yamamoto Sayo harmadik rendezése is a fantasztikus Yuri on Ice és Michiko to Hatchin után.^^ (Amúgy Lupintől nekem is csak az a film lett begyűrve, vagy talán még egy.)
Ó, én erről most hallok először, de akkor ez megmagyarázza a meleg karaktert benne. :D

Surci
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.04.02. 12:36

Catrin írta:
2017.04.02. 07:49
Melyik Yurit viszed először détózni? Van egy olyan tippem hogy a macit.
Passzü, még nem gondoltam ki, de bármelyiket is, a másiknak se kell sokáig várnia, mert egymás után terveztem őket, mégpedig dettó a jövő héten. Szal jó is hogy így megjött a kedved, így nagyjából egyidőben hódolhatunk fétiseinknek LOL - csak előbb még befejezem a Korrát (2 évad még hátravan), de a jövőhét második felében már eljutok hozzájuk.

Azt gondolom mondanom sem kell, hogy KIZÁRÓLAG a BD-verziót célozd be, szerencsére már az uccsó soriból is kinn van. És ki ne hagyd a 2wei Herz onsenes OVA-t, valami eszméletlen fincsa :PPPPPP :LOL:
Kép
MAL

Catrin
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2017.04.02. 21:44

^Jól hangzik, nézd-nézd, ha lesz időm lehet majd én is teszek velük egy gyors revaccsot, a macikból, mert úgy még poénabb lesz a beszámolódat olvasniXD, a korisokból pedig sosem elég alapon. :vigyor:

Az onszen ep. nem jött be, untam a poénokat, plusz Kuro amúgy sem az esetem, de értem miért vagy úgy oda... az nem kifejezés, hogy nem kíméltek leszbi frontonXD (nehezen is emésztettem a loliságukat).
A zwei herzen pedig csak lestem mekkora otakuság, tömény slice of life eddig minden sablonjával. A BL részen mondjuk jót szórakoztam. XD Kezdek ráhangolódni. Folyt. köv. jövőhétvégén, akkor talán az évad végére is érek. Két hét múlva pedig jöhet a drei, ha minden jól megy, de addigra már kapjuk a csere-élményeidet. :lol:

Ákos: Bezony, a MichiHatchiban is van amúgy. ::^_^::
Kép

Surci
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.04.06. 09:04

Ricz írta:
2017.04.06. 03:53
Na jó, gondoltam egyet, erre a hónapra bevállalok egy sorozatot, amit többen is mondotok. És csak hogy ne legyen könnyű dolgotok: itt a listám, a shared-unique rendszert használjátok, vagy lefagyhat a böngésző mire betölt.
^ Ezt áthoztam ide hogy ne a havi topicban OFFoljunk, és volna is két ötletem: a Dennou Coil vagy a Juuni Kokki. Nemtom mennyit hallottál róluk, a DC amolyan "Haibane Renmei in cyberspace" vallásfilós körítés helyett van virtuális valóságos keret, a pszichológiai tartalom pedig hasonlóan hangsúlyos. A 12 Kok(u)ki - Istenem de nem áll rá a kezem erre a KokUkira, pedig ez a hivatalos.... Naszóval ez meg egy nagy lélegzetvételű fantasy-eposz remekül kidolgozott világgal és emlékezetes karakterekkel.

Gondolkodtam még az Utenán, mert itt sokunknak nagy kedvence, de nemtom mennyire jönne be a shoujós mindfákk és hogy látom, nem teccett a Pingvidob, ami szintén Ikuhara-cucc. Javasolnám még az Escaflowne-t is, szintén remek fanstasy-shoujo, a Gundam Seed-et mert epikus és mind kari-, mind sztorivonalon imho egy kiemelkedő cucc (bár kicsit sok a sónenkedés benne) és nem kell hozzá semmilyen más Puskagát. Vagy a Psycho-Pass S1-et mert Urobuchi nagy triójának általad nem abszolvált tagja, és azt nem látom a completeden, de 7-es értékelést látok a múvínál, namost annál a sorozat sokkal összetettebb és jobb. De majd a többiek is hozzászólnak.
Kép
MAL

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.04.06. 09:31

Ricz írta:
2017.04.06. 03:53
Na jó, gondoltam egyet, erre a hónapra bevállalok egy sorozatot, amit többen is mondotok. És csak hogy ne legyen könnyű dolgotok: itt a listám, a shared-unique rendszert használjátok, vagy lefagyhat a böngésző mire betölt.
Ricz, Ricz, Ricz... Ennyi hentai, a rájuk áldozott időt és energiát nemhogy értelmesebb cuccokba ölted volna, te perv. :D

Direkt betöltöttem amúgy a teljes listádat és Ctrl+F alapon rákeresgettem bizonyos címekre. Tudnék kapásból vagy 20-at írni, de egyrészt dettóznám Surci Dennou Coil ajánlását, másrészt mondanám a Yojouhan Shinwa Taikeit (Tatami Galaxy). Úgy látom, te sem veted meg Yuasa műveit, úgyhogy a TG egyenesen kötelező (nekem lazán a kedvencem a filmográfiájából). Illetőleg súgd már meg nekem, az hogy jött össze, hogy az a rémes Steins;Gate film ott van a listádon 8/10-zel, míg a királyi sorozat on-holdon csücsül (IIRC) 2011 óta?

Btw nagyobb egóval azt is mondanám, csekkold nyugodtan az én listámat, mert onnan bármit szívesen ajánlok, amire legalább nyolcast adtam. :vigyor:

Ricz
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.04.06. 17:56

Surci írta:
2017.04.06. 09:04
Nemtom mennyit hallottál róluk, a DC amolyan "Haibane Renmei in cyberspace"...
Ajánlgatták, csak egy ideig nem igazán volt időm-energiám ilyen témákra (a Haibane is valami 4-5 év halogatás után került elő).

A Pingvindob még a heti 1 részes időszakban volt elkezdve, ahogy a Kőkapu is, és ha valami nem áll jól ennek a kettőnek, az ez a fajta módi. Főleg, hogy nem sok marad meg abból, mi is volt az előző héten, nem hogy 2-3 résszel ezelőtt sacper. Így parkolópályára került mindkettő, hogy "majd, valamikor". Aztán ott is ragadt mindkettő.
Junchi írta:
2017.04.06. 09:31
Illetőleg súgd már meg nekem, az hogy jött össze, hogy az a rémes Steins;Gate film ott van a listádon 8/10-zel, míg a királyi sorozat on-holdon csücsül (IIRC) 2011 óta?
A PP mozi esete amúgy ugyanaz, mint a Kőkapu mozinál: dolgoztam a(z egyik) magyar feliratán. A Kőkapunál egyik ismerős barátnője keresett meg vele, hogy az Elitképző nem csinálta meg már jó ideje, ő lefordította, nem-e adnánk ki. Kerítettem egy lektort, aki tartalmilag átnézi, én meg nyelvezetileg, stílusilag szabtam rajta. A PP-nél meg haver jött ugyanezzel, ott viszont nagyon sok mindent igazítottam ki, főleg mikor olyan filozófiakönyvekből való idézetet kellett magyarítani, amit itthon ki se adtak.

Egyelőre még várok címeket, mivel hamarosan gépújítás, lesz hely töltögetni. A gyakoriság meg a prioritási sorrendet fogja meghatározni.

Surci
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.04.09. 14:26

Ricz írta:
2017.04.06. 17:56
Egyelőre még várok címeket
Akkor ide felírhatod tőlem is a Kőkaput, amit nem is figyeltem, akkora evidenciának gondoltam + az előző postomban említettek mellé még a Pingvint, az Utenát + dettóznám a Yojouhant.
Ricz írta:
2017.04.07. 12:23
A mű véleményezésekhez nem nagyon írok, mert régi topikot nem feltétlen akarok feltámasztani, meg nem feltétlen lenne értelme, miután párak orvosi műtétszerűen belemennek, sokat nem tudok hozzáfűzni
Nyilván nem mindenkinek van kedve minden vackot véleményezni, de ilyen ajánlók alapján történő megtekintés után ha csak egy bekezdést is, de idedobhatsz, hogy jóvót/nemvótjó/mivótezafos, teccett/nemteccett, miteccett-minemteccett, elvégre azért ajánljuk, mert érdekelne, bejött-e a promózás.
Junchi írta:
2017.04.07. 17:48
Egyébként lehet egy fokkal én is jobban élveztem volna ezt az izét, ha mondjuk több marad az egykori yuri fanboy énemből, nem csak ~10%-nyi.
Megkérdezhetem hogy ezzel mi történt? Ment a levesbe a sónen-fanboyság mellé? Elég volt a nyomi és unalmas otakubait kamuleszbi-fanszervízből? Valahogy megértem.
Kép
MAL

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.04.10. 09:33

Surci írta:
2017.04.09. 14:26
Megkérdezhetem hogy ezzel mi történt?
Mikor elkezdtem anno yurizni, elég hamar kialakult bennem egy kép azzal kapcsolatban, mit is szeretnék úgy igazán látni és kapni ettől a "műfajtól", szal az "OMG, lány × lány, milyen hot már ez" dolgon elég hamar túltettem magam, szívesebben vettem volna inkább olyasmit, amiben a tényleges fanservice inkább csak afféle megkoronázása az egésznek. Próbálkoztam animékkel, mangákkal, doujinshikkel, de különösebben egyik sem adta meg azt, amit kerestem (persze ilyen-olyan yuri shippingjeim azért voltak menet közben, például a Blöccsben Yoruichi × Soifon sokáig vagy a Tenchiből Ryouko × Ayeka, sőt még ma is van [Nico × Maki a Love Live-ból]). Ez az álságos állapot egészen addig tartott, míg bele nem botlottam a GirlFriends című eposzba, ami egész egyszerűen eminens tanulóként mondta fel a leckét. Konkrétan minden prekoncepcióm beváltásra került, az összes elképzelésem, amit ebbe a "műfajba" vizionáltam, az mind valósággá vált. Nem is véletlen, hogy a mai napig rajta van a saját kis mangás top-listámon. Szerény véleményem szerint a GirlFriends maga a yuri, a "csúcson kell abbahagyni" érzés megteremtője.

Az általad is említett otaku-pandering, meg az elkorcsosult karakterdesignok okozta kényelmetlenség (mikor a yuruló két lány már nem is fiatal hölgyekre vagy esetleg középsulisokra emlékeztetnek, hanem általános iskolásokra vagy még kisebbekre, á la Yuri Kuma, ha már témánál vagyunk, azt pedig kábé sehogy nem veszi be a gyomrom), illetve a céltalan, csakis a fanservice-re kihegyezett, korbácsolni való alkotások együttesen járultak hozzá ahhoz, hogy ez a fanboy-énem is szépen, lassan elhaljon.

matta
Újonc
Újonc
Nem:

Hozzászólás Szerző: matta » 2017.04.10. 10:41

Ricz írta:
2017.04.06. 17:56
Egyelőre még várok címeket, mivel hamarosan gépújítás, lesz hely töltögetni. A gyakoriság meg a prioritási sorrendet fogja meghatározni.
Akkor legyen plusz egy a következőkhöz: Yojouhan, Steins;Gate, Utena, Juuni Kokuki. (Valahogy ebben a sorrendben nő az alap epizódszám).

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.04.19. 14:24

Ricz írta:
2017.04.19. 10:28
Picit off ugyan, de ha megnézed a program főbb névsorát, hogy kik szoktak szerepelni és kik szerepelnek, sajnos releváns ehhez a témához is. Ugye, ott van Daisetsu (Animekommentár) és Atis (AnimEgyetem), akikről megvan a magunk véleménye. Jó, kell az olyan fajta hang is, csak az a baj, hogy ez 1-1 napos műsor, amit ők tolnak meg 0-365-ös. Toymaker ugyanez a videóversenyes zsűrinél. És hármójuknál tényleg azt tapasztalom, hogy meg se próbálkoznak azzal, amit mondtál. És a videóverseny szöveges értékeléseinél is ezt látom (nem csak tőlük): hogy nem kell a gondolatok elhintése, "menjen a műsor aztán jóccakát". Ha ez a szubkultúra kézzel fogható terület lenne, szerintem a határára ki lehetne tenni a táblát, hogy "Identitást és gondolkodást tessék a stagnálás érdekében kapun kívül hagyni. Köszönjük."
Ha már off, legyen kövér...

Azt már javarészt megszoktam mostanra, hogy értékeket képviselni, újszerűvel előállni ebben a szubkultúrában többé nem célravezető, egész egyszerűen azért, mert az egész animézés, a fantábor, meg vele kábé minden beállt egy annyira felvizezett, mindenféle standardeket nélkülöző zónába, hogy onnan már nemigen hiszem, hogy kilehetne valaha is mozdítani, az általad említett nevek pedig kiváló reprezentációi mindennek az álságos állapotnak. A világért sem akarom bántani Atis munkásságát, mert látom a munkát a videói mögött, hogy azért többé-kevésbé utánanéz dolgoknak (már amit láttam tőle), meg stuff, nem, a munkásságát nem bántanám; a véleményét annál inkább. Atis egyszerűen az a forma, aki azt mondja, amit a nézői hallani akarnak. Nem a saját véleményét halljuk a videóiban, nem is az ő értékelése hangzik el menet közben, hanem egy papírformát látunk, ahol kínosan ügyelni kell arra, mit mondasz ki, különben "értékes" feliratkozókat és nézőket veszítesz vele. Mondjuk ez nem csak nála van ám így, ez a fenomén ilyen törvényszerűséggé "avanzsálódott" idő közben: Ha te képviselni akarod a fandomot, akkor azt kell mondanod, amit a tömeg hallani akar, miközben a saját véleményedet dobhatod ki a kukába. Na most két dolog ezzel kapcsolatban: 1) én egy ilyen fandomot soha az életben nem akarnék képviselni, 2) a saját véleményem lenne az utolsó dolog, amit ilyen módon vágnék kukába, mert az nem csak egy megfelelési kényszert tükröz majd vissza, hanem egy személyiségbeli fogyatékosságot is. Hiába "csak" animékről és azok véleményezéséről van most szó, hogy hogyan és milyen módon nyilvánít véleményt, az ugyanúgy része az ember személyének, az általa képviselt normáknak és értékrendnek, max tudásban jelenthet ez mást vagy eltérést, tehát nyilván a *hasracsap* sejtbiológiához érteni is kell, míg a szarlapátolásról bárki szabadon értékezhet, de ha a valós és őszinte véleményét véka alá rejti, akkor ott sok értelme nincs sem vitába szállni vele (hisz azt egy protokoll alapján teszi majd), sem egyszerűen csak átbeszélni vele az adott témát.

A hazai animés fanbase-t illetően - ahogy ezt már többször is mondtam - van egyébként egy izmos tl;dr a fejemben, hogy hol, mikor, mikkel és miért kurvult el úgy, ahogy és miért kell egyáltalán olyasmikről beszélnünk, mint itt fentebb a véleményekről, véleményezésről. Nehogy véletlenül sérüljön a sok kis trendy, szűk látókörű mézeskalácsember mimóza lelke közben ugyebár. Vaaagy nehogy véletlenül tovább lássunk az önjelölten kiválasztott main stream farengetegétől. (Miért is nem véletlen például, hogy ezen a videós versenyen is a Shingekis videó lett a közönség-második? Ja, mert nem is a videó minőségére, tartalmára és ötletességére ment a voks, hanem arra, hogy melyik animét választotta a készítő alanynak? I see...)

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.04.19. 16:09

Junchi írta:
2017.04.19. 14:24
A hazai animés fanbase-t illetően - ahogy ezt már többször is mondtam - van egyébként egy izmos tl;dr a fejemben, hogy hol, mikor, mikkel és miért kurvult el úgy, ahogy és miért kell egyáltalán olyasmikről beszélnünk, mint itt fentebb a véleményekről, véleményezésről.
Ezt az izmos tl;dr-t amúgy nem tervezed valamikor valamilyen felületen kiírni magadból? :D Csak kérdezem, kíváncsi lennék, mennyiben vág egybe az én véleményemmel, bár sanszos, hogy eléggé. (Akár itt Offban, akár külön az Aoi Caféban, ha annyira kényes, vagy mit tudom én, illetve "végső megoldásként" még akár ide is mehetne. (Vagy bármelyik hasonló bejegyzése alá, ami a fandomról szól. XD)

Amúgy amit írsz, az sajnos valóban megfigyelhető, viszont a YouTube-on még ennél is "egyszerűbb" a helyzet: sok videós most már eleve azzal a szándékkal vág bele a vlogolásba, hogy alapból a feliratkozószámra hajt, azt pedig úgy lehet a legkönnyebben növelni, ha kinézek egy fandomot magamnak (ez lehet animésektől kezdve a gamereken át sokminden), majd csontig benyalok nekik. Ezzel az "uhh, szívem szerint nem ezt mondanám erről vagy arról a témáról, de akkor megharagszanak a fanjaim... ^^"" dologgal meg sokszor még több éve videózó, sokfeliratkozós veteránok is szívnak néha, lásd Szirmait, aki szintén pont az animével van egyre nagyobb bajban, mivel egyfelől a feliratkozói egyre inkább követelik tőle, hogy egyszer arról is csináljon egy videót, ugyanakkor maga a téma nem igazán fekszik neki. Megtagadni viszont nem meri a dolgot, így egyelőre lavírozgat az "érintem, de komolyan nem kapok bele" sávban, de végül gondolom majd kénytelen lesz beadni a derekát. (Aztán lehet összehoz magának egy még nagyobb blamát, mint amekkora a Pónis videója volt... :dirr:) Ezek után nem csoda, hogy Atis és a többi hasonló (Szirmaihoz képest zöldfülű és majdhogynem népszerűtlen) videósok nem mernek kockáztatni és inkább 100%-ban azt mondják, amit a közönségük hallani akar. Persze az már valóban régen rossz, ha egy YouTube nevű helyen már inkább "TheyTube" stílusban csinálsz videókat, de a YouTube sem olyan már, mint egykor, szerintem mostanra több "Miért kurvult el a YT?" videót talál az ember, mint "Miért kurvult el az anime fandom?" címűt, ha rákeres. ^^" XD
KépKép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2017.04.19. 21:44

Remélem Junchi tényleg megírod majd a véleményedet és azt közkincsé is fogod tenni!

A sok fej bólogatás alatt miközben olvastam a hozászolásokat felmerült bennem egy roppant kellemetlen gondolat. Az AOI törzsközönsége zömmel késői húszas és korai harmincas korosztály teszi ki. Ahogyan kivettem a legkésőbbi fecske is minimum már egy évtizede tolja ezt az ipart. A többségünk nemcsak passzív befogadója a sorozatoknak, hanem valamely szinten aktívan is része ennek a szubkultúrának. Van aki fordít, van olyan aki magazinba ír, megint más zsűriként tevékenykedik et cetera et cetera.
De ez előtt olyan 5-10 évvel még mi voltunk a "fiatalok" még mi voltunk az "Anime Egyetem" meg minden búbánat. Sikerült is "kinevelni" magunknak ezeket az "utódokat". Természetesen nem azt mondom, hogy csak mi vagyunk a felelősek, nem azt mondom, hogy ne vegyük figyelembe a FB hatását és a vlogger jelenség megjelenését. Ahogyan természetesen azt sem kell figyelmen kívül hagyni, hogy a MAT mennyire nem csinál semmit. Bennem annyi merült fel, hogy vagy nagyon túl értékelem saját szerepünket, vagy szimplán "régen minden jobb volt" szemüveg van rajtam vagy totálisan tök mindegy, hogy mi mit tettünk nem tettünk ez így megállíthatatlanul bekövetkezett volna. Magam részéről hajlok arra, hogy mind a három egyszerre.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.04.20. 07:14

>Titkos, isk

Az a gond, hogy kellene nekem ehhez a szándékhoz egy posztolási apropó (mondjuk, ha blogolnék még, oda mehetne), mert ez mégiscsak egy olyan téma, amit nem csak úgy ad hoc bedob az ember, nameg előtte össze kéne gyúrni eggyé a fejemben, mert gondolat-felhők formájában megvan a dolog, de azokat csak egységesítve lenne érdemes kiadni magamból, hogy meglegyen azért a koherencia, meg stuff.

Mindenesetre a hazai közvetítő közegeket okolom érte leginkább, úgy mint Gagyimax, Mangafan, Danci-éra Mondo, AA. Utóbbi most már külön nevetség tárgya, valamikor januárban volt például ez a bulváros botrány - na, ott mondtam azt, hogy most már végleg betelt a pohár, ennyi, én és az igényesebb látogatók itt már nem vagyunk célközönség többé, épp csak ofisal el nem ismerték, hogy szigorúan a 18 év alattiakat akarják megtartani, úgyhogy saját részből örömmel teljesítem ezt a kívánságukat. (Illetve pontosítok: Azért felnéztem még, hogy lássam, vajon legalább kihírezték e az új Kino no Tabit, ami 4ch/a/non külön stickys threadet kapott 3000+ poszttal, miközben náluk még egy gondolatra sem futotta, DE bezzeg annak a varázslós baromságnak még a PV-it is külön kihírezgették. Hát köszönöm akkor.)

Na, de ez már tényleg nagyon off, Surciéknak sokat kell majd pakolászni így is. :D

Surci
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.04.21. 14:55

^Maradhatott volna, de ha már ennyire szíveden viseled a fórumrendet, áthoztam ide, úgyis inkább ONtopic.

+1 a kisesszére. Amúgy a felsorolt négyesből leginkább az AA lenne ami jelenleg leginkább releváns, mert az a magyar fandom központja, de nem akarok jobban belemenni, és van ennek több aspektusa is. Csak egy megjegyzés: igazán azt sajnálom, hogy mint Attis videóinál, ott is látom a munkát, amit beletesznek az oldalba, subokba, egyebekbe - de valamiért mégsem a minőséget promózzák, hanem a gagyit, pedig ezzel az erővel az előbbit is simán lehetne. Szal az irányt nem értem.
Kép
MAL

Dodgers
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2017.04.21. 16:48

iskariotes írta:
2017.04.19. 21:44
Remélem Junchi tényleg megírod majd a véleményedet és azt közkincsé is fogod tenni!

A sok fej bólogatás alatt miközben olvastam a hozászolásokat felmerült bennem egy roppant kellemetlen gondolat. Az AOI törzsközönsége zömmel késői húszas és korai harmincas korosztály teszi ki. Ahogyan kivettem a legkésőbbi fecske is minimum már egy évtizede tolja ezt az ipart. A többségünk nemcsak passzív befogadója a sorozatoknak, hanem valamely szinten aktívan is része ennek a szubkultúrának. Van aki fordít, van olyan aki magazinba ír, megint más zsűriként tevékenykedik et cetera et cetera.
De ez előtt olyan 5-10 évvel még mi voltunk a "fiatalok" még mi voltunk az "Anime Egyetem" meg minden búbánat. Sikerült is "kinevelni" magunknak ezeket az "utódokat". Természetesen nem azt mondom, hogy csak mi vagyunk a felelősek, nem azt mondom, hogy ne vegyük figyelembe a FB hatását és a vlogger jelenség megjelenését. Ahogyan természetesen azt sem kell figyelmen kívül hagyni, hogy a MAT mennyire nem csinál semmit. Bennem annyi merült fel, hogy vagy nagyon túl értékelem saját szerepünket, vagy szimplán "régen minden jobb volt" szemüveg van rajtam vagy totálisan tök mindegy, hogy mi mit tettünk nem tettünk ez így megállíthatatlanul bekövetkezett volna. Magam részéről hajlok arra, hogy mind a három egyszerre.
Száll az a +1 a közkinccsé tételre (és ki tudja hol áll meg....).

Hogy mennyire lenne túlértékelve a mi generációnk szerepe az szerintem egy 50-50% kérdés. Az egyik ötven százalék azért, mert hiába vannak egy hobbin belül afféle messiások/próféták/akármik, nagyon sok múlik azon, hogy az illető maga mennyire akarja magát egyáltalán beleásni magát a médiumba mint olyanba, mennyire hajlandó szétnézni és kutakodni annak akár csak a közelmúltjába, hogy mennyire hajlandó próbálkozni új dolgokkal és "felfedezni". A másik ötven százalékból természetesen átnyúlik a közösség véleményformáló ereje mint befolyásoló tényező, de így is nagy szerepe van annak, hogy maga az egyén mennyire elégszik meg azzal ami közvetlenül szem előtt van, hiszen szerintem az itteni fórumközösségnek is volt egy olyan pillanata annak idején, amikor elkezdte érdekelni az, hogy mi van az A+/Animax kettősön túl, és vállára kapta a világot. Ez persze nem mindenkinél jön elő ilyen vagy olyan okok miatt (élet túl elfoglalttá válik/érdeklődés kivész/más animék nem érdeklik/satöbbi), és személy szerint nem tennék fogadást arra, hogy az egykori Kaname7651-ek és a Chidori30-ak szó szerint mindegyike jobban beleásta volna magát a hobbiba, ahogy most is vannak olyanok sokan, akik még nem léptek túl a legnépszerűbb cuccokon, és nem kizárt hogy nem is fognak, mert esetleg addigra pont kinövik az egészet.

Ettől függetlenül a másik 50 százalék még mindig ott van és összefonódik az előző ötvennel, mert a közösségnek így is van hatása az érdeklődésre, és ez az a pont, ahol én sem mondanék biztosan a-t vagy b-t, mint okot arra, amiért amilyenek a mostani viszonyok. Az valószínű nem segít sokat, hogy a különféle animés blogok (például a Wordpressen) már javarészt leáldoztak és így kevesebb az esély a kevésbé ismert cuccok ismertetésére, de ha egy legvalószínűbb okra kéne rábökni ebben a szituációban, akkor szerintem a vbloggeres terep a leginkább ingoványos, pontosan azért, mert ott azért tetten érhető az a mások által itt már említett mentalitás. Amikor a videós illető egyrészt nem mer rosszat mondani egy népszerűbb címről attól félve, hogy közönséget veszít ezzel, másrészt nem is igazán hajlandó a kevésbé ismert címekről videót készíteni, gondolván hogy azt jóval kevesebben néznék meg, jóval kevesebb visszhangot gerjesztene a közösségi médiában és így tovább, és ez az AA-ra is ugyanúgy áll (mint a lényegében legnépszerűbb animés online közegnek). Az persze amúgy sem segít sokat, hogy itthon az anime tényleg inkább a tini-huszonkevés éves réteget látszik megfogni, és hogy az angol nyelvtudás még manapság is hadilábon áll sokaknak annyira, hogy megakadályozza a tapogatózást a kínálatban (vagy csak nem szeretnek angolul feliratosan videózni), de ja, szerintem ez az idézőjeles betojás az, ami a leginkább közrejátszott a jelenség kialakulásában, pláne amikor külföldön még a sokat vitatott ANN is többet tesz az ismertetésért, mint amit az AA letett az asztalra.

Igazából persze a véleményformálás ezzel a témával kapcsolatban attól is függ, hogy kire mennyire volt hatással a közösség anno (én pölö sokszor a saját orrom után mentem, de blogokat így is olvastam), de az is biztos, hogy az online közösségnek még nem volt akkora aktualitása mint most, amikor YT-n (elviekben) lehet erre karriert építeni, és ezért is ingoványos talaj ebben a témában *egy* konkrét felelős tényezőre bökni.
Kép Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.04.21. 17:34

Junchi írta:
2017.04.20. 07:14
[...]Mindenesetre a hazai közvetítő közegeket okolom érte leginkább, úgy mint Gagyimax, Mangafan, Danci-éra Mondo, AA.[...]
Igen, akkor kb. egy rugóra jár az agyunk ebből a szempontból. XD
Surci írta:
2017.04.21. 14:55
Csak egy megjegyzés: igazán azt sajnálom, hogy mint Attis videóinál, ott is látom a munkát, amit beletesznek az oldalba, subokba, egyebekbe - de valamiért mégsem a minőséget promózzák, hanem a gagyit, pedig ezzel az erővel az előbbit is simán lehetne. Szal az irányt nem értem.
Pedig ugyanaz a felfogás van mögötte, mint a vloggerek esetében is: egyrészt kell egy emberi igény rá, hogy egyáltalán akarjanak minőséget képviselni. Ha nekik az is jó, hogy az aktuális kommersz izéket átbeszélik, vagy feldobják róla a híreket a főoldalra és szerintük ezzel már eleget tettek a "Magyarország No. #1 animés weboldala" titulus kiérdemlésére, akkor ez van, senki rá nem veszi őket, hogy változzanak meg. Illetve ha esetleg még van is rá igényük, akkor még mindig ott van a másik tényező: a honlapra feljáró/videóra feliratkozók száma. Nem merik megkockáztatni, hogy látogatókat veszítsenek 1-1 esetleges "kultúraterjesztéssel", inkább maradnak a tutinál és nyomják tovább a gagyit, mert arra biztosan mindig lesz igény. Aztán ahogy hallom itt néha a beszámolóitokat (most pl. Junchitól), AA-ék ezt speciel olyan jól csinálják, hogy ha így haladnak, lehet előbb-utóbb ők lesznek a magyar Sankaku Complex. :D Egyébként ezzel a legutóbbi "mi most már direkt a 14-18 éves korosztályra állunk rá" húzásukkal kvázi bevallották, hogy ők inkább a bulvárkurvulás irányába teszik le a voksukat és nem mondjuk arra, hogy magyar ANN legyenek, vagy bármi hasonló.
KépKép

Ricz
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.04.22. 01:37

+1 a kisesszére.

De azért leírom a saját gondolataim egyik részét, főleg a "JóTyúk-celebritásokról":

Igazából, ami egykor blog volt, most inkább vlog és FB-poszt. A vlognak megvan a maga előnye: ha egy kicsit kreatív az ember, tud a vizualitással játszani, és a hangjátékkal játszva jobban átjön a szarkazmus, az irónia, a humor és a szándék. Vagyis kicsit konyítani kell a technikához és a színészethez. Ezzel szemben a tematikus vlogok nagyjában semmilyen hangjáték és kreativitás nincs. Inkább arra mennek rá, hogy technikai szempontból jó legyen, ami annyit tesz, hogy ne krumplikamerával forogjon és a hangminőség is minimum vállalható. De ezt mindezt azért cserébe, hogy belebámulnak a kamerába. (És a videóversenyen Toyci és Attis ezt erőlteti.) Ettől személy szerint rosszul vagyok, mert ez nem más, mint a dominancia nonverbális érzékeltetése, a meggyőzés egyik taktikája, hogy ezúton erőszakold rá a másikra a véleményed, az számít és semmi más. Ami undorító, ha beszélünk valamiről. A másik az, amit a mostani szöveges értékelésekben is olvastam: semmi szükség a metatémára, hogy beszélgessünk arról, amit a sorozat is érint, vagy annak a témának az általános problematikájáról. Nagyon jó módszer, hogy elvegye az ember kedvét és egyben teret adjon az igénytelenségnek, az ostobaságnak, a gondolkodás teljes szükségtelenségének. Mert azért nem szeretném mondjuk 10 percben csak őt nézni, ahogy beszél a kamerába, és csak bemutat valamit. Nem kerekít semmit mellé, hogy ne csak száraz és monoton szar legyen. És az a vicc, hogy ez a két műjellemtrágya arca mellé kicsit nagyon nagy, csak mögötte nincs semmi (vagyis nem akar a személyes dolgon túl semmit se elérni, azon túl mutatni, valami gondolatot beleékelni a fejekbe).

És ugye ők lesznek lényegében a "véleményvezérek". Idézőjelben, mert ez kicsit vicces folyamat: elővesznek a nézettségért egy népszerű címet, elmondanak róla mindent, amit a nézők hallani akarnak, és ha közben ne adj' Isten eléggé neki is mennek az adott mű orbitális baromságainak, a vége értékelésnél ezeknek nyoma vész vagy súlytalanná válnak. És mivel az értékelésük pozitív, a néző pozitív visszacsatolást küld róla, amitől meg elhiszi, hogy a véleménye alakítja a közösséget, holott pont fordítva. Ez egyfajta "modern kori rabszolgaság" végeredményében mindössze a néző- és feliratkozószámért. Miközben nem keresnek kompromisszumot. Felvezethetnék azzal is, hogy bemutatnak egy népszerű címet, majd a végén átkötik, hogy "legközelebb olyat hozok, ami nem olyan ismert, nem is túl népszerű, de szerintem nektek is tetszene". Vagy bármi, ami felcsigázhatja a nézőt. Csak szerkeszteni kell és előregondolkodni.

Jó, nem azt mondom, hogy nem tervezek valami hasonlót. Mert átszabtam a saját YT csatornámat azért, hogy amennyiben megvan az új gépem és haverral átjutottunk a Snipe Elite 3 co-op kampányán és DLC-in, akkor felvesszük, ahogy a Sniper Elite V2 és 4-et szenvedjük coopban a legnehezebb fokozaton (most a 3-mal csináljuk ugyanezt, felvétel nélkül). Meg majd pár Killing Floor 2 a bolgár és norvég ismerőssel, meg gameplay főleg japán játékkal, vagy gameplaybe oltott bemutató (The Housewife és a Pregnancy van betervezve, mert ezek erős témákat feszegetnek, és lehet róluk beszélni közben). Csak ezt is azért csinálnám, hogy legyen néző, lehessen összevágni útmutatókat, segédleteket is, és ha esetleg a monetisation rendszere is működik, akkor az abból befolyó nem sok forint is az oldalam költségéhez menne. Persze, ezt nem csak magyarul, hanem angolul is, mert másképp nincs értelme.

Válasz küldése