Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: wwhite » 2017.08.11. 13:05

Egyetértek. A külcsín szerintem is szkepticizmusra ad okot (a Gunslinger Girl jutott eszembe, ahol a karakterdizájn cseréje egyenes arányosságban állt a második évadra bekövetkező színvonalzuhanással), ahogy a rendezőváltás is (MAL-t elnézve nincs nagyon épkézláb sorozata még), szóval engem meglepett, mennyire bizakodtok többen is. Részemről kivárás lesz, aztán ha hozza az elvártat, én is felírom magamnak. (Kérdés, hogy erre a rebootra szükség van/volt-e.)

Catrin
Veterán
Veterán
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2017.08.11. 15:04

Junchi írta:
2017.08.11. 12:44
de azért Yuuki Aoi tartja bennem a lelket. (Istenkém, végre valami normális sorozatban is viszont hallhatom. Szinte rossz volt nézni, milyen megalázó szerepeket adtak mostanság szerencsétlennek.)
Milyen kár, hogy sem a Nobunaga Concertóban, sem az ACCA-ban nem volt kedved meghallgatni.

Kinótól én is tartok, egyelőre annyit remélek, hogy új sztorikat ismerhetünk meg belőle, de meglepne, ha megközelítenék a korábbi hangulatát.
Kép

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.08.11. 17:02

Inkább csak a híre friss és ropogós, és amennyi bizakodásom van az irányába, ugyanannyi (ha nem több) félelmem is. A téli szezonban elkezdik Junji Ito mangáinak adaptálását is.

Kapásból sorolom a félelmeimet: tévé sorozat, vagyis a shock value nulla lesz; Studio Deen dizájnere... vagyis animált karakterek raszterezett fotók előtt, minimális animációval; a horror, amit leművelt az ufotable a GYO-val is; rövid részes, ami fel se tud izgatni, hangulatot se fog teremteni (ld. még Yami Shibai, Pupa, Kagiwani).

Nem akarok nagy Ito mangaelemzést csinálni az animés topikban, de pont, hogy ez az ötlet, megoldás fogja kinyírni az egészben azt, ami jó. Még ha B-kategóriás horrorról is beszélünk.

Akosss
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2017.08.11. 17:37

Tuti nézem majd, de a félelmeim hasonlóak. Szeretnék örülni a hírnek, mert nagyon bírom a munkáit (bár olyan sokat még nem olvastam tőle, a Gyo-t, az Uzumaki-t és néhány rövidebb történetet a hírben említett Masterpiece Collection-ből), de szerintem nem is lehet a műveit animébe átültetni, ilyen stábbal meg főleg nem. De mégis, hátha valami jó fog kisülni belőle. A rövid részek nem zavarnak, én a Yami Shibai-t kifejezetten szeretem (az első 2 évadát legalábbis).
Btw, a legmeglepőbb része a hírnek az volt, hogy ő is készít egy Ningen Shikkaku mangaadaptációt, kíváncsi leszek rá, hogy mennyire tud hű maradni az eredetihez.

Dodgers
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2017.08.11. 18:57

Ha már tudni lehet, mi lesz ősszel:

- Osomatsu-san S2: szinte biztosra vehető volt, hogy az első évad orbitális sikere után nem hagyják ki a ziccert egy második évad képében, és lám úgy is lett. Aminek örülök is, mert az S1 egy meglepően jó keveréke volt a nyominger vígjáték/echte depresszív nyomvonalnak, és csak remélni tudom, hogy a stábnak elég volt az első évad vége óta eltelt idő ahhoz, hogy elegendő mennyiségű jó ötlettel álljanak elő. A "bishi-matsu" szegmensek távozását mondjuk elviselném, a többségük elég unalmasra sikeredett az S1-ben.

- Kino no Tabi: nem is tudom évre pontosan, hogy mikor láttam az eredeti anime adaptációt, de arra mindenképpen emlékszek, hogy egy érdekes megközelítése volt a "világjárós" koncepciónak, és kíváncsi vagyok, hogy ez az új sorozat mennyit fog megőrizni az előd értékeiből.

- Inuyashiki: maga az alapszituáció nem hangzik rossznak eleve, de inkább a MAPPA stúdió jelenléte az, ami érdeklődésre ad okot, az ő kínálatukra érdekes módon jellemző tud lenni az "old-school, de nem öncélúan retro" jelző.

- Mahotsukai no Yome: magát az előzetesnek felfogható OVA-t sem láttam még, de az olvasottak alapján egy épkézláb shoujo-nak tűnik, ami nem képezi elutasítás tárgyát.

- Netojuu no Susume: maga a netoge-s felütést eléggé teleköpködte az SAO ahhoz, hogy egy egészséges fenntartást tanúsítsak a sorozat irányába, de a 30-as éveiben járó főszereplő jelenléte még ad bizakodásra okot, hogy esetleg a látszatnál komolyabb és épkézlábabb sorozatról van szó.

- Kekkai Sensen & Beyond: igaz, hogy még az első évadot se fejeztem be annak hányatott összetákolási sorsa miatt bekövetkezett epizód késései miatt, de az az évad így is tartalmazott magában elégséges Nightow-faktort ahhoz, hogy ha időm/kedvem lesz rá, befejezzem és nekiessek a második évadnak.

- Just Because!: ha más nem, érdekes ötletnek tartom azt, hogy kifejezetten végzős középiskolásokról, pontosabban arról az "úristen, mindjárt vége ezeknek az éveknek" érzésről fog szólni, anime-original anime révén pedig még arra sincs esély, hogy véletlenül lespoilerezze a net népe.

- Pop Team Epic: tipikusan az a fajta jelenség, ami eddig nem keltette fel a figyelmem annak ellenére, hogy évek óta a köztudatban van, az anime közeledtével viszont ideje személyesen is megnézni, ugyan mi fán terem a PTE. Annál is inkább, mert még a nem igazán anime fan ismerőseim közül is nem egynek nagyon bejön a manga, és segít a motiválásban hogy egy vígjátékról van szó.

- Two Cars: az autók maguk nem annyira mozgatnak meg, mint sztori központjául szolgáló témák, de a leírásból átjövő tájkép és a Silver Link kettőse meggyőzött arról, hogy egy próbát talán mégis megér a TC.
Kép Kép

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.08.12. 06:43

Dodgers írta:
2017.08.11. 18:57
- Just Because!
Dodgers írta:
2017.08.11. 18:57
"úristen, mindjárt vége ezeknek az éveknek"
Ó, hogy ez ezzel a témával fog zsonglőrködni? Bevallom, nem olvastam el a szinopszisát ("random középiskolai izé, gyorsan kukkantsunk odébb" volt a benyomás), de ezzel most felkeltetted az érdeklődésemet. Ezt a témát valahogy szeretem, ráadásul egész jól megszokták oldani animékben (többek közt ezért is szeretem a Love Live második évadát), úgyhogy erre odafigyelek majd. Nem kezdem el rögtön, megvárom, mi lesz róla az általános vélekedés 3-4 rész után, mert ha mégis egy újabb szerelmi n-szöges vagy ripacskodós cucc kerekedne ki, akkor inkább kimaradnék belőle.

annarancs
Gyakorlott
Gyakorlott
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2017.08.14. 13:55

Vanishing Line originál anime ősszel a MAPPA stúdiótól. A hölgy dekoltázsa a poszteren elriaszt, de azért majd belenézek az első részbe.

Bónusz: a MAPPA produkciós asszisztenst keres Ikuhara Kunihiko új animéjéhez.

Válasz küldése