Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Junchi
Fórummániás
Fórummániás
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.05.16. 08:31

Titkos írta:
2017.05.15. 18:49
Amúgy ne értsétek félre, nem azzal van bajom, ha valakinek mondjuk az a stílus jobban bejött, csak ekkorákat ne hazudjunk már, mint: "Nem volt minőségileg semmi gond a Danci-érával"...ROTFLOL.)
Végül is azt leszámítva, hogy nem egy fals információ került abban az időben ki, Danci előszeretettel írt bele random, neki tetsző dolgokat mások cikkeibe (vagy írta át azokat majdnem teljesen), az animés szubkulthoz annyi köze volt, mint nekem a matyó hímzéshez, a magazin szerkezetileg totál inkonzisztens volt, és még designban sem volt mindig top (fekete háttérre sötétkék betűvel = anti-profit), azon kívül más egyéb gond nem volt vele, valóban. :D (De ezt Siklarával lebunyóztuk amúgy twitteren utána. :3)
Balus írta:
2017.05.15. 22:05
Jelentem, hogy eggyel több emberhez már most eljutott. :D Ugyan egy részét (kb. 20 címet) már láttam korábban, de így is bőven vannak hiányosságaim. Amúgy a Kino, a Lain és a Juuni Kokuki már itt figyel a gépemen, szóval amint végeztem a portfóliómmal, szerintem bele is vágok az egyikbe.
A Laint azt amúgy is ajánlani szerettem volna már neked, furcsálltam is a MAL-od alapján még múltkor, hogy az nálad eddig kimaradt. (A Kino meg ugyanannak az aranykezű rendezőnek a másik animéje, és az is baromi jó. Ami pedig a JK-t illeti, az - szerintem - az egyik legjobb fantasy animu, még a lezáratlansága ellenére is, úgyhogy tényleg hajrá hozzájuk.)

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.05.16. 10:01

Junchi írta:
2017.05.16. 08:31
Végül is azt leszámítva, hogy nem egy fals információ került abban az időben ki, Danci előszeretettel írt bele random, neki tetsző dolgokat mások cikkeibe (vagy írta át azokat majdnem teljesen), az animés szubkulthoz annyi köze volt, mint nekem a matyó hímzéshez, a magazin szerkezetileg totál inkonzisztens volt, és még designban sem volt mindig top (fekete háttérre sötétkék betűvel = anti-profit), azon kívül más egyéb gond nem volt vele, valóban. :D (De ezt Siklarával lebunyóztuk amúgy twitteren utána. :3)
Akkor jó. :D Meg nem is akarnék én itt most "háborút szítani", vagy bármi, csak ez azért fájt, pedig én ilyen szinten messze nem is voltam benne, szimplán csak az tűnt fel, hogy az egész "Danci érát" körbelengte egy ilyen "ahogy esik, úgy puffan" szerkesztés, aminek a vége az lett, hogy sikeresen egy "animés Blikket" csinált a Mondóból, ahol a korrekt infó nem fontos, amíg mindenféle trollface-es hülyeség, meg "trendi poénok" (valójában 15 éves kor fölött inkább "kurvára fárasztó viccek", de ez mellékes... XD) benne vannak. (Meg azért mintha rémlene is, hogy az utána jövő ember, aki asszem Luggi volt, ha finoman is de utalt rá, hogy "már az is komoly időmbe telt, míg azt a sok szart eltakarítottam, amit drága elődöm felhalmozott, az érdemi átalakításokat csak utána tudtam megkezdeni". :dirr:)
Kép

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.05.16. 13:05

Titkos írta:
2017.05.16. 10:01
(Meg azért mintha rémlene is, hogy az utána jövő ember, aki asszem Luggi volt, ha finoman is de utalt rá, hogy "már az is komoly időmbe telt, míg azt a sok szart eltakarítottam, amit drága elődöm felhalmozott, az érdemi átalakításokat csak utána tudtam megkezdeni". :dirr:)
Hajjaj. A múltkor nyálaztam át a meglévő 20-25 számomat 2007-től kezdődően. Hát durva fejlődésen ment keresztül. A kezdet kezdetén szinte olvashatatlanul szétszabdalt szerkesztés, átlógások a másik oldalakra, visszafogva a helyet, egy rakás elírás, "nyomdahiba". Ez mind jellemezte az első 1-2 évében a Mondót, utána már kezdett egy elég normális képet festeni. De asszem 2010-től kezdve vált olyanná, amilyennek eleve meg kellett volna jelennie, és akkor még csak a szerkesztésről beszélek.

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2017.05.17. 17:17

Titkos írta:
2017.05.15. 22:44
+1 Dodgers Konosuba-védésére, nekem is kellemes csalódás volt a cucc, még a Slayershez való hasonlítgatása is megállja a helyét bizonyos szintig, pedig egy ilyen címet, hogy "Slayers-szint", aztán végképp nem dobálnék csak úgy oda akármilyen animének. :) (Megírom már előbb-utóbb tényleg azt a Konosuba véleményezést is, mert az emberek egyik fele "FUCK YEAH!"-vel, a másik fele meg "WHAT DÖ HELL HAPPENED TO YOU, MAN???"-el reagált, amikor meséltem nekik, hogy nekem ez a cucc bejött. XDDD)
Annyit esetleg hozzátennék a Konosuba ellen, hogy a humora egy része valóban támadható lenne mert néha tud LN-esen tudálékos/olcsó is lenni (legfőképpen amikor Kazuma próbál okos lenni), de ezt bőven ellensúlyozza a többi, ami mint voltam volt lényegében a Slayers-t képviseli a kurrens érában. Ennek ellenére egy kicsit meglep amúgy, hogy ennyire megosztó lenne a sorozat (WHAT DÖ HELL ugye), hiszen amekkora ellenszenvet generált az SAO és követői az évek során, ahhoz képest a Konosuba valamelyest üdítőnek hat a nonszensz faktorával és a "csapat szerencsétlenséget szivatja az élet" stílussal (ami azért szerintem messze van teszem azt attól, ahogy az NGNL kinyalja Soráék hátsóját), bár persze az is nyilvánvaló, hogy a humor egy abszolút szubjektív terület, és ez alól ez a franchise sem kivétel. Annyira van "arcoskodó" stílusa a humorának, hogy valakit élből taszítson, amiért viszont kár lenne, mert szvsz ez a franchise az egyik legjobb dolog amit az SAO hullám kitermelt, arról nem is szólva, hogy ezzel meg a Rakugo-val elég nagyot nőtt a DEEN ázsiója az elmúlt egy évben, mint stúdió.

Ezért is volt vicces az S2 kapcsán, mikor az /a/ egy része eltalálta, hogy a DEEN ellustult a Konosuba S1-hez képest a sok QUALITY és miegymás miatt, közben csak annyi történt, hogy az /a/-féle "objektivitás" szépen elfelejtette hogy nézett ki az S1 (=gyakran igenis szándékos off-model a humor kedvéért), és az S2 persze dettó ugyanazt a stílust használta mint az S1, sőt, szerintem jobban mint anno.
Kép Kép

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2017.05.22. 18:54

MondoCon facebook oldala kissé le van maradva, most rendeznek animés kihívást, de csak 7 naposat. Még mindig mi vezetünk, hiszen kétszer is lenyomtuk, az elsőt jól kibővítve. :kaminaglasses:
Kép

Jalapegnome
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Jalapegnome » 2017.06.09. 09:42

https://youtube.com/watch?v=NfDQf78T7VA

Nem értem hogy miért használnak az emberek tesztosztarin fokozókat, ahelyett hogy megnéznének egy TTGL részt. :/ Akárhányszor meghallgatom garantált a libabőr.

Catrin
Veterán
Veterán
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2017.10.02. 23:15

Risa írta:
2017.10.01. 18:03
Surci, tessék írni a MichiHachiról, meg az Uchouten Kazokuról, még a végén itt elsunnyogod őket. :D
Na igen Surc, legalább Michiékről írj valamit, ha már így eltűntél és a kihívás beszámolóinkra se reagáltál nyáron.
Nem tudom, mi tölti ki ennyire az agyad, de szoríthatnál már kapacitást erre. :P Szóval most vegyük úgy, hogy virtuálisan átdöftem a homlokodat a kezemmel, és az agyadba írtam, hogy ANIME. xd
Kép

Catrin
Veterán
Veterán
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2017.10.12. 23:24

Amíg tűkön ülök Surci hsz-pótlásait lesve, formálgattam az AniListemet. Merthogy pár hónapja ilyenem is van, miért ne alapon (MAL importja amúgy is fasza, bár az adatbázisuk még bőven hiányos...). A felület mondjuk totál SNS, az összes megmozdulásunkat szívecskézhetjük rajta :hammer: , és sok cuccát nem szeretem (nem lesz MAL pótlékXD, bár annak örülök, hogy visszaszámlál és jelez, ha kijött egy szezonos rész a vaccsomból).

Viszont ma el*tam egy csomó időt arra, hogy a kedvenceimet nagyrészt bejelölgessem és aránylag rendezzem (de van még mit alakítani/hozzáadni). Hát jaj. De KORLÁTLAN!!!
Van valakinek még ilyenje? Mert usereket még nem kerestem.
Kép

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.10.12. 23:54

Catrin írta:
2017.10.12. 23:24
MAL importja amúgy is fasza, bár az adatbázisuk még bőven hiányos...
Csináltam fiókot, és tényleg baró fejlesztői szemmel az import... Amin meg röhögök, hogy itt is megdöglik a gép és böngésző, ha be akarom tölteni a listát. :drop: :lol:

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.10.13. 17:07

Én erről az AniListről most hallok először, bár így ránézésre ilyen csökkentett üzemmódú MAL-nak tűnik (meg a sokadik anime-listázós helynek). Maradok utóbbinál, elég nekem az (meg a saját kis excel táblázatom lol).

Risa
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Risa » 2017.10.14. 11:03

Nekem is új ez az AniList. :o Az egyetlen dolog, ami vonzana, a több kedvencelési lehetőség, de mivel pont nemrég csináltam meg MAL-ra azt a kedvenc karakteres-shipes montázst, szerintem egyelőre nem élek a lehetőséggel. :D
Kép

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.11.28. 22:17

Ma szanáltam 15 év gépes cuccait, aminek alkalmából átnéztem a (kukázni szánt) összes DVD-t is, éééés végre megvan a Japanimániás lemez, amit lassan 3 éve keresek. Ennek örömére egy fórum-related adás az archívumból: Hikari & Yukimura a műsor 8. adásának meghívott vendégei. Asszem 2004 végi az adás, a téma főleg az AMV-k körül forog (Yuki következetesen "anim"-ozik, uh régen micsoda nyelvészeti viták mentek erről is LOL :D).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2017.11.29. 01:44

Surci írta:
2017.11.28. 22:17
Hikari & Yukimura a műsor 8. adásának meghívott vendégei.
Köszi, le is szedem, jó lesz kis nosztalgiázás gyanánt. :)
Surci írta:
(Yuki következetesen "anim"-ozik, uh régen micsoda nyelvészeti viták mentek erről is LOL :D).
Az egy dolog, de a legjobb, hogy azóta sem jöttem rá, hogy egyáltalán ez hogyan terjedt el. :D Anno én azt hittem, hogy az amcsi animefanok ejtik így, aztán értelemszerűen amelyik magyar rajongó hallotta tőlük, az automatikusan átvette. Viszont mióta van YT, meg egyéb olyan felületek, ahol én is tudok amcsi anime vloggereket hallgatni, azt vettem észre, hogy rohadtul nem ejtik ők sem "animnak", hanem ilyen "é"-sen torzítják, ergo kb. "animéjjj" lesz belőle. (Ez egybevág a többi japán szókiejtésükkel is, mint pl. "INUYÁSÁÁÁ, KÁGOMÉÉÉJ!" stb.) Szóval most már végképp nem értem, hogy anno ez az "anim" szó honnan jött és hogy terjedt el annyira a hazai fandom körében, hogy tényleg ilyen "Marvel: Polgárháború"-szintű táborszakadást eredményezett, mert voltak az "anime", meg az "anim" pártiak a fandomon belül. XD (És még azt sem lehet mondani, hogy a 4chanról, mert az ő gúnyos kiejtésük szerint meg "animu". XD)
Kép

iskariotes
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2017.11.29. 20:42

Titkos írta:
2017.11.29. 01:44
Surci írta:
(Yuki következetesen "anim"-ozik, uh régen micsoda nyelvészeti viták mentek erről is LOL :D).
Az egy dolog, de a legjobb, hogy azóta sem jöttem rá, hogy egyáltalán ez hogyan terjedt el. :D Anno én azt hittem, hogy az amcsi animefanok ejtik így, aztán értelemszerűen amelyik magyar rajongó hallotta tőlük, az automatikusan átvette. Viszont mióta van YT, meg egyéb olyan felületek, ahol én is tudok amcsi anime vloggereket hallgatni, azt vettem észre, hogy rohadtul nem ejtik ők sem "animnak", hanem ilyen "é"-sen torzítják, ergo kb. "animéjjj" lesz belőle. (Ez egybevág a többi japán szókiejtésükkel is, mint pl. "INUYÁSÁÁÁ, KÁGOMÉÉÉJ!" stb.) Szóval most már végképp nem értem, hogy anno ez az "anim" szó honnan jött és hogy terjedt el annyira a hazai fandom körében, hogy tényleg ilyen "Marvel: Polgárháború"-szintű táborszakadást eredményezett, mert voltak az "anime", meg az "anim" pártiak a fandomon belül. XD (És még azt sem lehet mondani, hogy a 4chanról, mert az ő gúnyos kiejtésük szerint meg "animu". XD)
Szvsz két magyarázata létezik a jelenségnek.
1, Az anime szó ugye az animációból ered, sok helyen meg úgy rövidítik, hogy anim. -> szóval lehet, hogy innen eredt a dolog.
2, A másik „eredet” amit találtam az egy Indexes fórum bejegyzés:
Nem a kötekedés, hanem az ismeretterjesztés kedvéért: a japán szavak általában hepburn-átiratban jelennek meg a világon. Ennek az a fő jellemzője, hogy NEM az angol, hanem a latin (olasz) kiejtési szabályok vonatkoznak a magánhangzóira. A mássalhangzókat viszont az angol szabályok szerint ejtjük.
Tehát az "anime" kiejtése: "anime" (rövid á-val), nem padig "anim", "enájm" vagy "enim", ahogy elsőre logikusnak tűnik.

Eredeti bejegyzés.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Válasz küldése