45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Egyrészt a bőség zavara, másrészt meg elég sokat postoltam már ide a fórumra az elmúlt időszakban, úgyhogy lehet hogy ismerős lesz némelyik (naivan feltételezve hogy néha meg is nyitja valaki, és nem csak simán átugorja őket az AMV topicban :D).

Először a két nagy kedvencem: persze hogy Madoka, és jó SPOILERESEK is, úgyhogy aki nem látta az azonnal kezdje el nézni a sorozatot ne nyissa meg mert lelövi a nagy fordulatokat. Shadow Pulse, ebből volt az aláírásom is sokáig, és nagyon imádom mert EPIKUS és emiatt revaccsoltam a sorozatot a nyáron és merültem el benne úgy, hogy alig tudtam visszatérni az eseményhorizonton túlról ^^. A másik meg Homura második "image songja" is lehetne a Magia után, annyira ráillik a szövege, és zseniális választás volt pont a Rebellionos dolgait összevágni rá. Ill. még egy, szintén Rebellionos. kicsit pszichó, és a képi világa nagyon is megy a Yousei Teikoku zenéjéhez + Homerun agybajához.

Legelső AMV-m valaha és hosszú évekig a legnagyobb kedvencem is: End of all Hope. A sorozat megszerzésével majd' egy évig szenvedtem de ez az első pár rész után elém kavarodott, és kislemezre szétvagdosva haza tudtam vinni. Az összes DURVA jelenet benne van az EoE-ből, amiben fogalmam nem volt miről lesz szó, csak hogy kibaszott VILÁGVÉGE lesz! FÚÚÖCSÉM!!! Nightwish, mint akkori kedvenc együttes, ráadásul a LEGEPIKUSABB számukra van összevágva az EoE-videó? AZTA!!!! Asuka legnagyobb és legbrutálisabb harca az első felében? ÚRISTEN!!4 Szal nem volt nehéz rábuzulni. Legjobb rész 1:00-nál jön, amikor az "Angels, they fell first but I'm still here"- sor következik, és a brutál szárnyas 05-ös széria leszáll a földre. OMG *__* Még az is bennem van a mai napig, hogy meg kéne csinálni full-HD-minőségben, aztán nagyképernyős TV-n is lehetne nyomatni. És igen, képes voltam feltölteni csak emiatt :D

Másik hasonló kattanásom a Death Note Zetsubou Kira c. cucca volt, erről nem regélek sokat mert szerintem mindenki ismeri.

Szintén rengetegszer néztem a Magnetic Rose AMV-t, ami szintén nem egy mai vidi már, de a szám nagyon illik rá, és a jelenetek is jól vannak összevágva. Illetve még egy régebbi darab, de szintén nagy kedvencem, a Cowboy Bebop movie best AMV-je, naná hogy Nightwish-el.

Metálfan lévén az Anime Metal Video nem maradhat ki egy ilyen kérdésből.

A MAR-t nagyon utálom, és szerintem az AMV Hell se vicces, de megvan a magam AMV antológiája, mégpedig a DDR Project 1-4. Kedvencem a negyedik, mert abból az összes számot szeretem. Itt egy darabja ízelítőnek, 2:05-nél induló Cat's Eye simán legjobb! Hangulatilag ide illik ez a Diebuster AMV is, rommá van effektezve, de a zene Super Eurobeat és a vágások rohadt jók. 1:07-től Nono naggyon laza, még hátterem is volt egy darabig, bár magát az animét nem bírtam végignézni :D

Akcióból a Fate/Minden, a zene főleg bejön. A másik meg a Mirai Nikki létezésének egyedüli értékelhető folyolmánya: a Nightmare AMV. Jól be is etetett, vártam hogy majd Yuno micsoda óóóószom pszichobiccs lesz, erre :knife: MEH -___- De a videó király.

Egy szám amit szívesen hallanék AMV alatt: most ide sorolhatnék egymilliót, főleg metal-cuccokat, de nem akarom sokat fárasztani a társulatot, így csak kettőt linkelnék: A Nightwish-től az Escapist-re szeretnék egyszer valami tényleg jól összerakott AMV-t találni, mert amit láttam mind gagyi volt. Végül pedig erre az grandiózus remekműre néznék meg valami hatalmas végső fájtot a világuralomért :kaminaglasses: Ilyenekkel is képes voltam szórakozni hogy a Homura vs. Walpurgis fight alá tegyem be háttérzenének, mit ne mondjak, ütött rendesen (most gyorsan meg is néztem így még egyszer, ahogy Homerun megnyitja a Gate of Babylon-t - erről ménem találok rendes fanartot? ARGHH!!! Pedig annyira adja magát.... és a végén a nagy robbanás AWWWW *___* ^_^).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Sosem voltam különösebben oda értük, kimondottan kevés van meg az emlékeimben, de ezért van egy, amit a mai napig nagyon bírok: ez. Egyszerűen csak rulz az első másodperctől az utolsóig.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Túl sok van, szóval csak néhányat:

Shiki AMV - valami félelmetesen eltalálja a hangulatot^^
Steins;Gate - Magic Eye - imádom Florence No light számát, be is ugrott róla a Steins és nagy szerencsémre pont jött ki belőle egy remek AMV
Macross összlet - még mindig IMÁDOM, főleg, hogy ez a Basarás verzsönje a számnak
Anime's got talent, természetesen zseniális
Gatsby - táncos amv a Big Bang zenéjére, lehetne sokkal jobb is, de mindig is vágytam egy ilyenre XD
Katalex - Eon - kicsit hosszú, de imádom azt a végtelen ciklikusságot és sorsot, amit mutat, azt pedig főleg, ahogy a Glass no Kament összemosta a többi cuccal (rohadtul ráért valaki)
Magyarok közül teljesen megvett nem is olyan rég a Dirty fantasy - baromi jó fujoshi amv!!!!!
Jah, edit: Monogatarikból nálam még mindig EZ vezet.

Huh, egyelőre ennyi, sok retro kedvencem is van, de azokat már kicsit unom, annyiszor láttam őket. XD

Jah, és milyen zenére szeretnék amv-t készíteni? 6-7-re körülbelül fixen meg van a teljes ötletem, "csak" össze kéne rakni. Na most a Kizu amvém után felbuzdulva talán megejtek majd párat, szóval nem lőném le mik ezek, de teljesen különböző számok. Van benne klasszikus, techno, pop, rock stb. (Mondjuk ki tudja mikor lesz belőle valami, de annyira imádom ezeket az ötleteimet, hogy még elhinteni se szeretném, megtartva magamnak.XDXD)

Viszont kaptok három TROLLLLLLLOLOLOLLLL választ, amihez én ugyan nem nyúlnék (magyarra amúgy sem szeretnék egyelőre), de simán néznék hozzájuk ecchi szutykokat, de akár mást is. XDXD
IHM - Numerakirály
Dolák-Saly - Szerelmi vallomás
Oláh - Baby

Boccccs.


És tavaly ilyenkor volt az epic jelenet kérdés, a fenébe most is tudnék mit írni... erre már végképp nincs időm.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Na végre egy kérdés, amire csuklóból tudok válaszolni :D Vagyis tudnék, ha a Tecsőről nem szednék le olyan ügybuzgón a jogvédett tartalmakat... Egyeseket sértett, hogy a Rammstein Engel című számából milyen jó kis Evangelion videót hegesztett valaki.

Így az oldschool kedvencemet nem tudom belinkelni. Még szerencse, hogy 12 évvel ezelőtt letöltöttem...

Modernebb kori kedvencem pedig ez a Rebellion / Sweet Dreams valami. Túltolták SHAFT-ék? Meglehet. Őrületnek mindenesetre megfelel.

És ha már Madoka+Rebellion, nagyon jó AMV anyag lenne a Nine Inch Nails - The Perfect Drug

TweakerRay változatban talán még jobb. Az a sok "take me with you"...

Without you everything just falls apart
It's not as much fun to pick up the pieces...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2017.01.19. 19:48-kor.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

17. Nap Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?

Se karakter se anime nem ugrik be. Lehet, ha újra néznék pár sorozatot akkor megváltozna a róluk élő emlékem, de se időm se energiám se kedvem nincs valamit újra nézni. Azt a kevéske időt amit anime-k nézésére fordítok inkább valami olyat nézek amit még nem láttam. De, ha nagyon kellene valamit mondanom akkor talán az a FMP lenne. Emlékeim szerint jó volt, bár kétlem, hogy a mai fejjel is adnék neki egy hetest. Szintén érdekelne, hogy most mennyire értékelném a Humanoid Kikaidert? Hát ezek ilyen örök rejtélyek maradnak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Bedobom a közösbe az én kedvenc Madokás AMV-met. (Úgy tűnik még ennél a kérdésnél is töretlen sikere van. :D ) Na szóval, a Devil's Game-ről lenne szó. Érdekesség, hogy a készítő két évvel az eredi után közzétett egy módosított, 2.0-ás változatot. Ebben már vannak a 3. mozifilmből is bevágva jelenetek. Szerintem mindkettőnek megvan a maga varázsa, úgyhogy hangulattól függően veszem elő egyiket vagy másikat. ^^

Ugyanettől a készítőtől nagy kedvencem még az ElectroPenguin, pedig a zene stílusa nem igazán áll hozzám közel. Viszont az anime kissé elborult jeleneteihez tökéletesen passzol.
Ha már úgyis Chiikaboomnál tartok, az Attack Of The Otaku és a SugardanSen szintén betalált nálam. :vigyor: Ha jól tudom, akkor ez volt az első AMV a Caramelldansenre vágva. Na jó, inkább nyálazzátok végig a csatornáját, mert képes lennék belinkelni majdnem az összes videóját.

Kiemelném még Ileiát, mint AMV készítőt, tőle is van egy rakat cucc, amit szívesen nézegetek. Vannak elég beteg alkotásai is, mint pl. ez. De most komolyan, kinek jutna eszébe a Let it Go-ra, Elfen Liedből bevágni jeleneteket. A macskakedvelők sem maradhatnak ki a jóból, We Are Nyan. Még egy pár a teljesség igénye nélkül: Synthetic Heroine, Whoarriors, Chick Chicky Boom!, Rah Hey!

Anime's Got Talent Erre a mai napig rá vagyok kattanva, tánci-tánci kategóriában az egyik legjobb, amit láttam. Már csak abból a szempontból is nagyra értékelem, hogy nem lehetett semmi így összevágni az animéket.
A másik a The Beat Will Continue Until Morale Improves címet viseli, amire mindig elkezdek táncolni, mint egy idióta. XD A dal szövegét majdnem kívülről fújom.

A Spanish Wolf inkább a zene miatt jön be, de azt is díjazom, hogy nincs agyon effektezve. Bár nem is nagyon illene ehhez a kevésbé pörgős számhoz.

Még MAT-os Conon láttam ezt a Princess Tutu AMV-t, akkor döntöttem el, hogy nekem ezt meg kell néznem. Figyelem, vannak benne spoilerek!

A múltkor szóba került az Usagi Drop és elkezdtem keresni AMV-t belőle, találtam is, méghozzá ezt.

Hazai fronton is vannak ám jó dolgok. Konkrétan nem találtam meg a készítőtől feltöltve, de valaki volt olyan rendes, hogy a saját YT csatornáján közzétette. Nekem szerencsére megvan a gépemen. Atis-Stayin Alive
Ha már szóba került az AMV Hell és a MAR, nekem az Anime Paródia 2007 a kedvencem. :vigyor:
Bármennyire is hadilábon állok a magyar zenével, a Szeretem nagyon szép lett, mindig olyan kellemes érzés megnézni.

Majdnem kifelejtettem, de ezt mindenképpen meg akartam osztani mindenkivel. :lol:

Vannak ezek a nem teljesen AMV kategóriába tartozó videók, ezek szoktak MAD elnevezés alatt futni. A Fate/Grand Order és a Sound Horizon egyik számának (igen, SnK-s Linked Horizon "eredetije") találkozásából született meg ez.

Bocsi, ez jó sokra sikerült. ^^" Lenne még mit linkelni, de így is túlteljesítettem magam.

A másik felére nem igazán tudok most válaszolni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Végre egy kérdés, amin gondolkodni sem nagyon kell. :D

Kedvenc szinkronos anime: Egyértelműen a Soul Eater. Itt nem "csupán" annyiról van szó, hogy jól sikerült a szinkronja, hanem merem állítani, hogy jobb, mint az eredeti japán. Én nem tudom, hogy szöges korbáccsal verte végig a szinkronrendező a stábot, vagy mi történt, de minden hang annyira el van találva és mindenki annyira komolyan veszi a ráosztott szerepet, mintha minimum egy élőszereplős sorozat szinkronját hallgatnám. A fordítás is teljesen korrekt, sőt, nekem néhány dolog még jobban is tetszett a magyarban, pl. hogy a japán verziós "Shinigami-sama" + "Death the Kid" duóból "Halálisten Mester", illetve "Kid, a Halál fia" lett. Jó, oké, annyiból könnyű dolguk volt, hogy a japán verzió hangügyileg olyan szépen el lett barmolva, amilyet ritkán látni, szóval Black Star egy Naruto-copy lett, Maka seiyuuja mintha aznap kezdett volna szinkronizálni, Soul és Stein hangja akkor lennének jók, ha felcserélték volna őket, stb-stb., de ettől még a magyarok is tovább barmolhatták volna, szóval örülök, hogy ők inkább sikeresen feljavították. :D A sztorihoz amúgy hozzátartozik, hogy én anno, amikor Japánban elkezdték, adtam neki egy esélyt (mégis csak shounen fight, meg Tim Burtonos látványvilág), de valahogy rohadtul nem tudott megfogni. A magyarnál meg valahogy azt vettem észre, hogy egyszerűen az első résztől kezdve élvezet nézni, jókat röhögök a poénokon, stb. Oké, nem mondom, hogy itt valami Flintstones - Frédi és Béni-szintű átértelmezés történt, vagy bármi hasonló, de az tény, hogy magyarul jóval szórakoztatóbb lett az egész cucc. Na, ennyi öntömjénezés után nézzünk pár különösen kedvenc hangot. (Persze mindet felsorolhatnám, mert mindenki rohadt jó volt, de most tényleg próbálok csak a kedvencekre szorítkozni. XD)

Czető Roland, mint Black Star: A japán-angol-magyar hármasból az egyetlen elviselhető verzió, mivel az előbbi két változatban nyekergős Naruto hangja van, amitől fél perc alatt vízbe akarnám fojtani a karaktert. A magyarban ellenben egy fiatal srác hangját kapta, így máris elviselhetőbb és magam is meglepődtem, de a három főszereplő fegyvermester közül végül ő lett a kedvencem. :D (Plusz ha már itt tartunk, Szabó Zselyke is nagyon moe hangon hozta Black Star társát, Tsubakit, bár mivel maga a karakter egy szimpla fighterbe oltott kitchen waifu, így itt még a szinkronszínész nem igazán tudta bemutatni teljes repertoárját, az később jött el, amikor az MLP-ben megkapta Fluttershy magyar hangját, na az király volt!...Elnézést, elkalandoztam. :lol: )

Hamvas Dániel, mint Kid, a Halál fia: Szintén nagyon jó volt ebben a hol random ordítozó, hol szinte suttogva beszélő kari szerepében, ráadásul neki még abból a szempontból is fel volt adva a lecke, hogy Kid hangja kivételesen eredetiben is jó lett, konkrétan Miyano Mamoruval kellett Daninak versenyeznie, de a fangirlök megnyugodhatnak, remekül hozta a "bish hangot" is, szóval nem történt minőségromlás. XDDD

Molnár Ilona, mint Blair: Mi a fene, Molnár Ilona képes játszani a hangjával? :D XDDD Rólam tudni kell, hogy őt nem igazán bírom, mert általában az összes rajzfilmszerepénél egyetlen "standard" kislányos hangot használ, ami azért is idegesítő, mert élőszereplős filmek szinkronizálásánál érdekes módon képes játszani a hangjával. Na, viszont lehet, hogy ezúttal őt is befenyítették, vagy nem tudom, mert a neko-boszorkányt baromi jól adta, még a fanservice-es jeleneteire sem volt panaszom. :lol:

Wégner Judit, mint Medusa: Amit ennek a nőnek végig kellett nyomnia negyvenvalahány részen át, ráadásul többszörös szerepben (kedves iskolaorvosnéni -> gonosz boszorkány -> loliboszi), az nem volt semmi, de profin vette az akadályokat, Medusa szexiséggel kevert agyafúrt gonoszsága nagyon átjött. :D

És a végére hagytam a két abszolút kedvenc magyar verziós szereplőimet. XD

Galbenisz Tomasz, mint Halálisten mester: Az eredetiben nincs semmi extra, kapott egy standard "hülye nagypapa" hangot és kb. ennyi, na de a magyar... XDDD Az egy dolog, hogy a hangja eléggé másmilyen, fiatalosabb, nyekergősebb (mondjuk ki: buzisabb XD), de erre még a szövegnél is figyeltek, ilyeneket mond a karakter, mint "bocsika, hoppácska, stb." és hát elég...érdekesen hangsúlyoz. XDDD Csak ezt írásban nehéz átadni, de még aki esetleg nem is tervezi, hogy most azonnal lenyomja a teljes sorozatot magyarul (pedig én ebben csak bátorítani tudom... :D), annak is tudom ajánlani, hogy legalább ennek a karakternek a beszédstílusát hallgassa meg, mert tényleg egy egyedi élmény. XD Oké, eredetiben is egy határozottan nem százas fazonról beszélünk, de állítom, hogy minden poénja több fokkal jobban üt a magyar hangjával. XD (Aki még mindig ellenkezik és semmiképp nem akar belehallgatni, annak annyit segíthetek, hogy olyasmi hangot képzeljen el, mint a Gurren Lagannban Leeron japán hangja, csak éppen sokkal túljátszósabb módon. XD)

Fekete Zoltán, mint Asura, a démonisten: Ő meg kb. a "sztárvendég" volt, akit a fináléra tartogattak. XD Eleve bírom a hangját (pl. ő volt a Disney-féle Eszeveszett birodalom Kuzcója és ott is zseniális XD) és bár ebben a sorozatban érdemi szerepe kb. tényleg csak az utolsó pár epizódban van, ott aztán rendesen kiélte magát. XD Ugyanúgy hisztizik, túljátszik, nyafog, stb., mint a Disney-s alteregója. XD Slusszpoén, hogy ha jól rémlik, a sztori szerint közte és Halálisten között egyfajta Dumbledore-Grindelwald viszony van, na most képzeljétek el, amikor a vége felé ez a kettő találkozik és a hangjátékuk miatt amúgy is ilyen yaoi-áthallásos beszélgetést folytatnak le, ami alá a megírt szöveg még pluszba adja a lovat... XDDDD

Úgyhogy én ezzel maximálisan elégedett voltam, már csak emiatt megérte létrejönnie a magyar Animaxnak. :D

Anime, amit szívesen megnéznék magyar szinkronnal: Nem tudom magamat meghazudtolni, én itt is leginkább egy Ranmára lennék kíváncsi. :D Persze bármilyen hasonló sokszereplős, action-comedy cucc is jöhetne (LOL, egy magyar JoJo vajon milyen lenne már? XDDD), de ha csak egyet választhatok, akkor ezt mondanám. Érdekes lenne látni, hogy a rengeteg különböző nemű és korú karakterre vajon kiket castingolnának, azok hogy adnák vissza a szerepüket, stb.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Először is Titkos Soul Eateres posztjára +9000! Anno pont a rémes japán dub miatt tettem félre, de a magyarnak sikerült többszörösen is felülmúlnia azt, bár igaz, annyira nem volt nehéz dolga.

Amit még mindenképp kiemelnék a magam részéről, az a Gankutsuou és a Nana (illetve a Conan, de az csak Forgács Péter zseniális Kogorója miatt), amik nálam egy szinten vannak az eredetivel, sőt a Nana helyenként rá is vert a japán változatra. Ettől függetlenül az Enimeksz-érában inkább volt rémes a szinkron minősége, semmint elfogadható, let alone , és ez hatványozottan igaz, ha olyanokra gondolok mint Nodame, D.Gray-man, Chrno, LoveCom, etc, de felejtsük is el őket, mert ez amúgy sem az a kérdés.

Ééés hogy mit néznék meg legszívesebben magyar szinkronnal? Monster. Mivel mindenki (Dietert leszámítva) felnőtt karakter, ezért nyugodtan fellehetne kérni a tapasztaltabb hangszínészeinket, főleg azokat, akiket jobb sorozatokban is gyakran hallani (pölö a Breaking Bad vagy a Boardwalk Empire brancsa nagyon is alkalmas lenne ide).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Olyan nagyon nem figyelek a szinkronhangokra, így embert aligha fogok megnevezni, de művet? Na, azt annál inkább. :)

Tudniillik, az anime világába a Blue Gender, Kiddy Grade - Csajkommandó páros húzott be főleg, de igazából a Blue Gender szinkronja tetszett ebből a kettőből, és még az A+ korszakból a Trigun és a Cowboy Bebop mellett. Emellett, ha Animaxosat kell megneveznem, akkor és a Romeo X Juliet-et illetve a Gankutsuou-t mondanám még bejövősnek. (Soul Eatert a mai napig nem láttam... Így azt se megerősíteni, se megcáfolni nem fogom.)

De nem csak ez a korszak volt tele szinkronokkal, hanem a jóval korábbiak is. A Panda Maci kalandjai (Panda no Daibouken) Gálvölgyi János hangjával egész pofás volt, és mondjuk külön tetszik, hogy rímelős a szinkronszöveg. Mint a Frédi és Béniben, vagy egy másik kedvencben, a Toei szürke, maszkottá váló Csizmás Kandúr-trilógiájából az első két film. Ezen kívül filmekből a Macskák királysága, Pom Poko szinkronja bejövős.

Mondjuk sok szinkronosat láttam, de amikor valami direkt-to-VHS kiadású volt, mint a Kék madár (Maeterlinck no Aoi Tori), vagy az Űrvonat (Galaxy Express 999) első pár része, ott azért voltak kétséges színvonalak. Jó, az Űrvonattól konkrétan bevérzett a fülem 4 perc után, annyira nem bírtam elviselni. :knife:

Amit meg szinkronnal látnék a legszívesebben... Hrm... :?:
Az eredeti Harlock kapitány (Uchuu Kaizoku Captain Harlock) 1978-ból. Ennek elvileg van is szinkronja, csak valami nagyon kis adón ment egykor, így jó eséllyel nincs elérhető, felhajtható változat belőle. Belehallgatnék. Legfeljebb a tévé úgy végzi, mint a kerti tönkfa: egy belevágott baltával. :neutral:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

19. Nap AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Én szeretem az AMV-ket majd minden nap megnézek párat, így aztán nagyon sok van és nem is akarok sokat linkelgetni mert akkor holnapig is itt ülnék. Szóval talán csak a legjobbakat linkelem ide.

Tánczos
Fogalmam sincs mi a pontos megnevezése ennek az AMV típusnak, de ez így egy kis történetet mesél el: AMV
Akció
Karakter
Dráma egyben ezt tartom a legjobb magyar AMV-nek is.
Szerelem úgyis olyan sok Shinkai Makoto fan leledzik itt.
Viczes - hát ez sem mai darab de azért nem rossz.

Ja zene szám szent meggyőződésem, hogy ebből jó Nana AMV-t lehetne összepakolni.

Most így elnézve ezt a listát az villant be a fejembe, hogy nálam mintha megállt volna az idő. Talán nem is kellene erőltetnem ezt a dolgot.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Könnyű kérdés, mivel egy kezemen meg tudom számolni,hány magyar szinkronos animét láttam, és ebben már a DB-SM is benne van. A pesti lakásunkba nem volt bekötve az A+, és úgy általában sem nagyon izgat semmiféle más dub, mert a legtöbb esetben gagyi: az angol szinkronoknál halálra idegesít az AMEURICAN EKSZÖNT, a magyarban meg az, hogy legtöbbször a Frédi-Béni színvonalat tudták csak hozni. De mondom, nem láttam sok szinkronosat, amiket meg igen, azokhoz is a 90-es években vagy a 2000-es évek elején készült a szinkron, és pont az ilyen "élmények" miatt kerültem is őket. Látom írtatok párat, úgyhogy nem kizárt hogy vannak azóta jól sikerültek. Pl. a Soul Eaterrel felkeltettétek az érdeklődésemet, ha eccer újrázom, akkor megpróbálom magyarul, mert a japán szinkronstábja nem épp kiemelkedő. De a Ganku-t csak eredetiben, Józsit semmiért nem hagynám ki :D

Ennyi felesleges rizsa után jöjjön az egyedüli jelölt, ami viszont maximálisan bejött, mégpedig a Full Metal Panic: Fumoffu. Ha jól emléxem nem néztem meg rendesen a verziókat, aztán olyat nyomtam be töltésre, ami csak hundubbal rendelkezett. Az első ep eleve így indult el, próbáltam átállítani, de nem volt más opció, csak a magyar. Na jó, lássuk, legalább majd röhögök a szinkron gagyiságán, mert ha az anime maga annyira lesz "vicces" mint az eredeti sorozat, akkor a "poénokon" úgysem lehet. Ennél jobban rám sem cáfolhatott volna a cucc: nemcsak mint comedy volt baromijó, de sosem gondoltam hogy ilyen jó szövegkönyvet tudnak írni egy animéhez (mert végre nem nézték dedósnak a közönséget, csak mert rajzfilmről van szó), és a hangok is 100%-ban illettek mindenkihez - nem tudok magyar szinkronszínészeket sorolni, tényleg nem ismerem őket, de ebben MINDENKI marhajó volt, a főszereplő páros Sousuke és Chidori meg egyenesen telitalálat, de Kurz és Tessa is emlékezetesek. De ez olyannyira csak így működött, hogy amikor revaccsnál megpróbáltam japánul nézni, 10 perc után át kellett váltanom a szinkronos verzióra, mert az előbbi egyszerűen nem volt vicces (sőt Chidori idegesített is). Szal nagyon kellemes csalódás ért ezzel, így a kedvenc szinkronosomhoz mást nem is tudok jelölni.

Mit néznék szinkronnal: Hááát.... Most mondhatnám hogy semmit, de ha úgy odatennék magukat mint a fenti példám esetében, akkor bármilyen school comedy-t (Seto no Hanayome, School Rumble, Nozaki-kun, Ouran, sötöbö). Mondjuk ez a veszély már nem fenyeget, szerintem ebben és az elkövetkezendő évtizedben sem lesz 1-2 nemzetközi sikerű mozin kívül szinkronos anime nálunk.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Haha, én a legtöbbet szerettem, még akkor is ha a szöveg nem volt a helyzet magaslatán. Kellemes volt szinkronosan animézni, és sok hangot kedvelek.

Kedvencem egyértelműen a DBZ, helyenként ritka gyökér és kreatív a dumája, de mindegyik hang maximálisan passzol a karakteréhez!^^ Inuyasha is nagy kedvencem volt ilyen téren, FMA is, Trigun főszereplőinek magyar hangjait nagyon imádom, és stb. Nem sorolom tovább...
Junchi írta: 2017.01.20. 09:36 (illetve a Conan, de az csak Forgács Péter zseniális Kogorója miatt)
EZZZ (és a monsteres meglátás)! Nagyon durván hozzájárult, hogy belezúgjak a karakterbe (más kérdés, hogy a japán hangjait is dettó kedvelem).

Amúgy mit néznék? Semmit és bármit. Semmit, mert nem hiányzik, hogy magyarul nézzem, egyiknél se jut eszembe ilyesmi, most sem ugrott be ötlet. Bármit, mert ha a jövőben érkezne hundubbal anime, valószínűleg megnézném úgy is.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Kedvencem úgy igazából nincs, de a Ghost in the Shell - Stand Alone Complex mindkét évadát magyarul néztem végig, ez pedig jelent valamit. Most konkrét karaktereket nem tudnék kiemelni és már régen láttam, arra viszont emlékszem, hogy határozottan kellemes élmény volt. (Ellenpéldaként magát a filmet hoznám fel, azt egyszer végigszenvedtem, utána soha többet!)
Gyorsan azért csak utána néztem néhány apróságnak és meglepődtem, hogy Kusanagit Zsigmond Tamara szinkronizálta. Azt hiszem jót tett neki, hogy felnőtt nő szerepét bízták rá, amikor gyerekeket, fiatal lányokat szinkronizál, borzasztóan nyávogós a hangja. Illetve, Aramaki hangja maradt meg bennem, de neki is utána kellett nézzek. Rosta Sándor mélyebb, karakteresebb hangja jól passzolt hozzá. (12. Dokit is ő szinkronizálja? O.O Próbaképpen majd belekóstolok a magyar szinkronba.)

Talán még a Full Metal Panic: Fumoffu, amit kifejezetten szerettem magyarul nézni, jók lettek a poénok.

Szívesen megnézném Hosoda Mamoru filmjeit szinkronnal és azt hiszem ennyi.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

20. Nap Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Egyrészt érdemes rólam tudni, hogy én szeretem a magyar szinkront. Természetesen léteznek borzalmas verziók is, de azokat szerintem leginkább a az 1990-es évek VHS minőségén lehet hallani. A 2000 utáni, de főleg az Animax széria után nem voltak borzadályok. Oké persze, nem mindent találtak el, voltak hibák, de szerintem a lehetőségek közt egészen jól dolgoztak. Bár azt én is aláírom, hogy nem tudtak egy igazán neves hangot leszerződtetni semelyik produkcióhoz sem. Itt leginkább arra gondolok, hogy pl a Simpsons-nál dolgozik Székhelyi József az FG-nél pedig Kerekes József ezek azért inkább húzó nevek mint Szalay Csongor (akinek volt képe benyögni, hogy nem szeret animéket szinkronizálni).

Magam részéről két sorozatot emelnék ki. Az egyik a Méz és Lóhere. Bár a hirtelen hangváltásokat nem tudták százszázalékosan lekövetni, a legtöbb színész úgy nyilatkozott a szerepéről és a sorozatról, hogy élvezte a munkálatokat és talán érződik is a játékon, hogy végre nem azt kellett kiabálniuk, hogy: "Kaaaabbaaaaadzsssiiiiii most meghalsz! Muhahaha! A másik meg a Kukucska kalandjai voltak. Vicces volt aranyos volt, a színészek pedig jól hozták a figurákat :)
Surci írta: 2017.01.20. 16:37 Ennél jobban rám sem cáfolhatott volna a cucc: nemcsak mint comedy volt baromijó, de sosem gondoltam hogy ilyen jó szövegkönyvet tudnak írni egy animéhez (mert végre nem nézték dedósnak a közönséget, csak mert rajzfilmről van szó), és a hangok is 100%-ban illettek mindenkihez - nem tudok magyar szinkronszínészeket sorolni, tényleg nem ismerem őket, de ebben MINDENKI marhajó volt, a főszereplő páros Sousuke és Chidori meg egyenesen telitalálat, de Kurz és Tessa is emlékezetesek.
Sousuke: Markovics Tamás (Death Note: Melo, InuYasha: Miroku)
Chidori: Titkos nagy szerelme Molnár Ilona (InuYasha: Kagome)
Kurz: Varga Gábor (Dr House-ból Wilson hangja)
Tessa: Roatis Andrea (Avatar: Katara, DBZ: Dende)

A mit néznék meg szinkronosannal pedig úgy vagyok ahogyan Catrin. Bármit szívesen fogadok, de nincs külön favoritom.
Rui-chan írta:Kedvencem úgy igazából nincs, de a Ghost in the Shell - Stand Alone Complex mindkét évadát magyarul néztem végig, ez pedig jelent valamit. Most konkrét karaktereket nem tudnék kiemelni és már régen láttam, arra viszont emlékszem, hogy határozottan kellemes élmény volt. (Ellenpéldaként magát a filmet hoznám fel, azt egyszer végigszenvedtem, utána soha többet!)
Pedig a sorozatok szinkronját nagyon érdekesen dobták össze. A fordítással is siettek és a szinkron munkálatokkal is, ennek is betudható, hogy Zsigmond Tamara miért olyan monoton végig. Amúgy meg a GitS-nek két fajta magyra szinkronja van, a 2004-es sokkalta vacakabb mint a 2006-os szóval én azt ajánlanám neked.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

Régen néztem már szinkronos animét, de azt hiszem a Yu Yu Hakusho és a Slayers szinkronja kifejezetten tetszett.

Magyarul talán egy Yojouhan Shinwa Taikeit néznék meg minőségi szinkronnal.

20. nap - Egy szereplő, aki idegesít/unszimptikus

Mostanában Takamiya Naho (Orange) idegesített leginkább. Vérlázítóan gyámoltalan volt.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

16. nap - Leginkább utált történeti és egyéb klisé(k) animében

Itt én is előjönnék azzal, amit Junchi írt: mikor két szereplő valami ostoba módon elkerüli a várva várt találkozást, vagy ha esetleg még össze is futnak, valami fontos történik amikor beszédbe elegyednének... éés emiatt például szerelmet sem tudnak egymásnak vallani. Az pedig különösen zavaró, amikor konkrétan egy running gag-et csinálnak belőle, csak tudnám, KINEK VICCES EZ?! Mert én is csak a falat kaparom tőle. Ráadásul az egyik legnagyobb kedvencem, a Detective Conan állandóan szereti ezt elővenni ezt, ezzel húzva a nézők agyát.

A Catrin által említett "random nyírjunk ki valakit, akit alig ismernek a nézők és szomorkodjunk rajta jóóóóóó sokat, mert kell a dráma". "Kedvencem" ebből a szempontból a
SPOILER
Hai to Gensou no Grimgar, amiben az első 3-4 rész valamelyikében meghal az egyik tag (akiről kb. annyit tudunk meg, hogy hű de nagyon kedves, segítőkész és aranyos srác) és a sorozat hátralévő része másról sem szól, mint hogy gyászolják a szerencsétlent. De tényleg, az egész sorozatból konkrétan annyira emlékszem, hogy minden részben visszaemlékeztek rá, sírtak miatta egy sort, vagy éppen odahallucinálták őt és beszélgettek vele, mintha ott lenne. Még a legutolsó részben is a sírnál szomorkodnak asszem. Azt hittem agyvérzést kapok. De a közismert SAO-s Sachi halála is nevetséges volt.


Gonoszok megsajnáltatása... ennél a BokuDake aztán vitte a pálmát.

Amikor próbálják elhitetni, hogy meghalt valamelyik szereplő és ezzel kamudrámát kreálnak, de a halottnak hitt személy később visszatér, de nem ilyen Gyűrűk Urás Gandalf módjára, hanem csak ilyen surprise bitch módon.

17. nap - Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?

Kettő jutott eszembe, egyik sem volt nagy pálfordulás, de mindkettőt egészen megkedveltem a végére. (Azaz nem lett toplistás, de 6-7 pontot megérdemelt.)
Egyik a Girls und Panzer, amibe nem is tudom, miért kezdtem bele, mert nem kedvelem a tankokat, de szerintem a WTF felállás vonzott, hogy csak a moe kislányok tanulnak tankot vezetni és még meg is küzdenek egymással. xD (Ezen manapság már fenn sem akadok, de akkoriban nagyon fura volt ez nekem és nem tudtam komolyan venni, így muszáj volt belelesnem.) Az első részeknél még a fejemet fogtam, hogy kell-e ez nekem, de végül azon kaptam magam, hogy jól szórakozom rajta és szívesen töltöm le az új részeket. xD
A másik a Binbougami ga!, amit anno mindenki dícsért, hogy milyen fasza vígjáték, de az első rész nem győzött meg, nem voltak viccesek a poénok, a két főszereplőt meg utáltam. De aztán csak folytattam tovább, hátha jobb lesz és így is lett, annyira rákaptam, hogy az uccsó 8 részt egybe néztem meg.

Plusznak még megemlíteném a Hachikuro-t, ami annyira furán kezdett (az első rész első felében asszem végig ökörködnek Moritáék, én meg nem tudtam, mi van XD), hogy nem hittem volna, hogy tetszeni fog a sorozat és lám, egyik legnagyobb kedvencem lett. :D

Karaktereken elgondolkodtam, de nem jut eszembe egy sem.

18. nap - Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?

Vannak olyan címek, amiket tudnék ide jelölni, de amíg nem néztem újra őket, addig nem ítélkezem. (Another, Elfen Lied, To LOVE-Ru, ők például 10/10-es kedvencek voltak)
Karakter? Dunno.

19. AMV-nap: kedvenc AMV(k) - akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb... + egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t

Fú, én szerintem 2012 óta nem néztem AMV-ket, talán elvétve 1-2-t, amikbe belefutottam és érdekesnek tűntek, vagy belinkelték nekem. Régi nagy kedvencem a Mad World, ami lényegében egy Kon Satoshi tribute és omg, egyszerűen zseniális. (Most is a hideg futkosott a hátamon, mikor néztem.)

Azumanga Daioh - Little Girls Ezt is láttam 100x anno. :D

Plusz még harmadiknak egy valószínűleg közismert darab, de én nagyon szeretem még mindig: Soul Eater-es This Is Halloween

Magyarok közül a Ricz által említett Csujjogató is nagy kedvenc, de haveri körben az alpári K**va szádat című nemBelga-számra készített DBZ AMV a mai napig sokszor előjön. XD

20. nap - Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal

A régen nézettekre már nem nagyon emlékszem, bár mintha a DN-nek jó lett volna a szinkronja (vagy csak akkoriban meg voltam elégedve azzal is), csak az volt a wtf, hogy Near női hangot kapott. xD Meg mintha a Lupin III - Cagliostro kastélya is jól sikerült volna. (De azt is 2011-ben láttam) 2015 karácsonyán viszont szinkronosan néztem a Tokyo Godfathers-t és annak baromi jó volt a szinkronja. :D Ebből következően arra, hogy mit néznék meg magyar szinkronnal, én is valami olyat mondanék, ahol felnőtt szereplők vannak és fel lehet kérni a tapasztaltabb szinkronszínészeket.

Catrin: Érkezik új hundub-os anime! Dinoszauruszok királya 2. évad :dirr: Meg Jókai Watch XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Áhh, ezeket mindig elfelejtem. A példákhoz most nem tudok linkelni (talán majd később), előre sorry (hátha más majd pótolja:P).

Genshiken összes, de a Gundam opening különösen kedvenc!

Gintama - DB összes (Mondjuk ez is simán paródia, így utalásnál jóval többnek számít, szóval lehet válaszként most nem ér.XD Mindegy, ezekhez a részekhez amúgy a sorozat nézéstől függetlenül volt szerencsémXD)

Death Parade - Kira, mókás volt.

Cross Ange - Mu la Flaga lovehotel XDXD

Cuki, ahogy a Ghibli mindenhová odateszi saját magát (általában feliratként).

Áhh, ki ne maradjon: Igano Kabamaru utolsó részében a Yamato! XDXD

És most így hirtelen ennyi. Kíváncsian várom tőletek mennyi minden nem jutott eszembe (pl. FMP - Death Note jelentet is tuti beteszi valaki, és stb. Ugye a TsuCro&Holic nem számít annak, mert az crossover - csak az összemosásukat kifejezetten szeretem, az utsó Holic OVA miatt Yuukót le is spoilereztem magamnak még Surci hintései előtt.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

A Haiyore! Nyarlko tele van ilyenekkel, illetve a most futó Akiba's Stripben is előbukkan pár. Persze, mindkettő paródiaként, átköltött nevekkel. Az ilyenek szoktak tetszeni, ha felismerem őket, és jól be vannak építve a poénba, jelenetbe. De olyat, ami tényleg kedvenc, nem igazán tudok mondani. Egy volt, aminél csak lestem ki a fejemből eleinte, az pedig a DNA Sights 999.9 legvége volt. Egész addig előadták, hogy ez egy másik Leiji-idővonal, nem épül be szervesen egyik világba se, aztán a végén,
SPOILER
ahogy elhagyják a Földet a szereplőink, megmenti őket Harlock kalózhajója az Arcadia, és a Yamato űrcsatahajó.
Talán ezzel akartak utalni arra, hogy mi lett volna az 1973-as Space Battleship Yamato eredeti vége (ha elkészült volna az a +13 rész), akkor azt mondom rendben, de egyébként nagyon a semmiből előrántott és alátámasztatlan (főleg, hogy az idővonal 2 teljesen távoli pontján szerepelnek: a Yamato a 22-23. század, Harlock a 25./30. század).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

21. nap - Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

A teljes animét (még) nem láttam, viszont az Osomatsu-san 1. része úgy teljes egészében zseniális. :D

Más nem jutott eszembe, jó őket észrevenni, de nem szoktak hosszútávon emlékezetesek maradni számomra.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

21. nap - Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Genshiken: szerintem ezen röhögtem a legnagyobbat - és pont Sue volt QB :LOL: Ez szintén emlékezetes. Ha jól emléxem (és jól emléxem) volt benne Evangelionos utalás is, meg felismertem egy csomó mindent, főleg az első sorozatból, csak nem találok képeket.

Monogatari: Madoka áthivatkozás, zseniális. Ide jön még Ara fékezése a bevásárókosaras nyomibiciklivel az Akirából :D

Pingvindob: Momoka másik füzete.

School Rumble: SSJ Harima, ill. S2 Ep2-3 végig Battle Royale.

Ezt ugyan csak képen láttam, de a LoGH után ÜT.

Excel Saga: Hokuto no Ken-epizód + invázió az űrből (egy rakat régi animéből mintázott karakter szerepel benne, de akkor nem tudtam hogy ki kicsoda, mert max 1-2 képet láttam belőlük, de van benne Char és Captain Harlock is).
Catrin írta:Ugye a TsuCro&Holic nem számít annak, mert az crossover - csak az összemosásukat kifejezetten szeretem, az utsó Holic OVA miatt Yuukót le is spoilereztem magamnak még Surci hintései előtt.)
Eszemben sem volt ide írni, pont emiatt. De hogy képes voltál Yuuko-t kispoilerezni... :neutral: Na nem baj, lesz még ott más is, de az ő szerepe kifejezetten extra húzás a TRC-ben.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Amennyire bejött a tegnapi kérdés, ezzel most legalább annyira meg vagyok lőve. Vagy nem emlékszem lényeges utalásra, vagy olyanok, hogy max ilyen "ehh..." reakciót képesek kiváltani belőlem (pl. az valami közröhej, hogy a hatvan különböző szempontból parodizálható JoJo-nál 90%-ban csak odáig jutnak a japánok, hogy valamelyik animében elnyomják, hogy "ORAORAORA!!!!444"), ami meg paródia anime (pl. Excel Saga), az meg eleve ilyenekkel van tele. (Mondjuk nálam ami direkt paródia, az más lapra tartozik, utalásnak inkább azt mondanám, amikor két univerzum találkozik, pl. a Space Dandy-ban megtalálják a Cowboy Bebop-ból Spike űrbe kidobott hűtőjét, vagy mi. XD) Úgyhogy nem igazán tudok ide mit írni, de azért, hogy valami mégis legyen: pár éve volt egy rövid Rumikós crossover videó és röhögtem, amikor megláttam, hogy a három "szent buddha kőtáblán" (vagy legalábbis gondolom, hogy azok valami hasonlók lehetnek XD) kik is szerepelnek. :lol: (Pláne, hogy ez tényleg csak egy rövid utalás, nem tolták annyira a néző képébe, mint a videó többi poénját. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Passzolok mára, nem igazán jegyzem ezeket meg, pláne nem ilyen "kedvenc" formában.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Durarara!! tele van utalásokkal, azokat bírtam az animében. Vagy a mozi plakátok ilyenek még, néztem is, hogy bármiféle változtatás nélkül belerakhatták. Tudjátok, mint amikor Guugle, Gogle vagy egyéb ilyen jelenik meg a jogok miatt. A Horo életnagyságú plakát szintén bejött, szerintem főleg az ilyen easter eggek miatt bírtam igazán a cuccot.

Aztán a Kill la Kill ominózus negyedik részében mégis csak volt valami jó. :D

Hoozuki no Reitetsuban Tonari no Kaibutsu-kun cameo. De az egész sorozat tele van különféle utalásokkal, paródiákkal, Super Mario, Oroszlánkirály, Delacroix A szabadság vezeti a népet festménye, stb.

Surci Monogataris és Penguindrumos képére +1.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

21. Nap Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Csak klasszikusok:
Conan olvasgat.
Vica-versa
Jelmez verseny
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Annyi mindent felsoroltatok már, így nekem a Watashi ga Motete Dousunda utalásai maradtak. A teljesség igénye nélkül: FMA, Free!!, Kuroshitsuji, SnK, SnK, SnK, Kuroshitsuji, TouRabu, JoJo.

21. nap - Kedvenc bolondos, viccesen béna, fura (goofy) szereplőd

Anime: Katsura Kotarou és Kondou Isao (Gintama)
Manga: Saeki Keidai (NG Life)
Válasz küldése