45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

17. nap - Kedvenc férfi mellékszereplőd animében

Anime:

TTGL: Bachika Kittan - Kamina és Simon után a DaiGurren csapat harmadik embere, kiváló pilóta, jó harcos, remek bajtárs és szintén IGAZI FÉRFI. Alapvetően laza stílusú, de tudja mikor kell komolyan venni akár a harcot, akár a hétköznapi helyzeteket, és a barátaiért bármire képes.
SPOILER
Ezt végül élete feláldozásával is bizonyítja (itt bizony tisztelegtem a monitor előtt és elmorzsoltam egy férfias könnycseppet). Nagyon drukkoltam hogy sikerüljön összejönnie Yokoval, de az élet kegyetlen...
Szememben egyenértékű szereplő a protagonistákkal.

Viral - nem is kérdés hogy említenem kell itt. A legjobb ellenfél a sorozat alatt (nem véletlenül nem a kedvenc antagonistáknál említem), ráadásul kellően pszicho beütéssel bírt ahhoz hogy rögtön megkedveljem. A harcstílusa is ehhez mérten vérszomjas, tele az emberekkel szembeni gyűlölettel. És azok a fogak :D

Hellsing OVA: A Százados (Hans Günsche): Úgy a második számú kedvencem az Őrnagy után (igen, még Alucardnál is előrébb van a listán), hogy EGYETLEN SZÓ SZÖVEGE NINCS AZ EGÉSZ TÖRTÉNET ALATT. Egyszerűen lejön róla hogy olyan szinten DURVA, hogy itt szavakra nincs szükség:
SPOILER
puszta kézzel képes tartani Walter mindentvágó húrjait, messze emberfeletti erő és sebesség, valódi formája egy hatalmas fehér szellemfarkas és legalább 150 éves, a Millenium ütőkártyája - és az egyetlen akit nem érdekel az Őrnagy ideológiája a halálról: csupán a megfelelő személyt keresi, aki végre elég erős ahhoz hogy elpusztítsa.


FMA&FMA:Brotherhood: Greed - A Stricikirály. Envy mellett a másik kedvenc homuncuclusom. Bolygóméretű ego, laza stílus, oltári dumák, hatalmas erő, szinte elpusztíthatatlan test - és mégis van benne emberség.

Kőkapu: Daru - egy szerethető otaku magas szintű infós képességekkel, és olyan H-beszólásokkal, hogy az ember kifekszik a röhögéstől.

Wolfgang Grimmer: aka Eszeveszett Vash in Monster anime.

Manga: naná hogy megint TenTen: Tawara Bunshichi. Az egyetlen épeszű ember abban az agybajban, amit a Mitsu&Maya páros, később pedig az F visz. Persze soha nem hallgat rá senki... Ja és puszta kézzel képes elpusztítani egy személygépjárművet (lásd tegnap linkelt kép), ami azért meglehetősen figyelemreméltó teljesítmény.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában

Akkor folytatva az előző napi leírást, ezúttal a páros női tagját, Mikami Ai-t mondanám a Mirai Nikkiből. XD Marcóhoz hasonlóan awesome karakterről beszélünk, akinek a
SPOILER
rape-es múltja
kapásból jobban megérintett, mint Yuno-Yukki akármilyen erőlködése, hogy megsajnáljuk őket. Ugyanazok igazak rá, mint Marcóra, ahogy írtam, ők kb. egy személy két testben, így olyan nagyon eltérő dolgot nem tudok róla írni, amit tegnap Marcónál már nem írtam le, talán még annyit, hogy
SPOILER
azzal, hogy a rájuk omló törmelék őt öli meg hamarabb, tulajdonképpen az ő halála hozza elő Marcóból a "fullpowert", hiszen már nincs mit vesztenie. Egyben ez volt a sorozat talán számomra legszomorúbb jelenete, lévén jobban érdeklődtem kettőjük iránt, mint akármelyik másik szereplő iránt az egész animében. :(
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában

Alice Carroll (Aria) - Egyszerűen... zabálnivaló. Nem kap semmiféle direkt fanservice-t, ami pont ezt akarná jobban hangsúlyozni, egyszerűen csak teszi a dolgát, bandázik Akarival és Aikával és mégis a legaranyosabb kis dög, akit animében valaha is láttam. Ebben nagy segítség a hangja (Hirohashi "Rakka" Ryou), a designja úgy általában és a kissé aszociális viselkedése, nameg, hogy az AriaOrig több epizódjában is ő van középpontban, köztük a legendás 9-esben is. Legyen akármilyen zseniális is Akari, nálam Alice marad a nr.1 undine. :3
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében

Irie Noriko (Itazura na Kiss): Naoki hiperaktív anyja, tele tipikus anyáskodós tulajdonsággal, boldogsággal, lököttséggel. Majdnem akkora "troll", mint Akio a Clannadból, szóval csak imádni lehet.

Sok nőcit szeretek még, de a fontosabbakat már írtam korábban, a többi pedig nagyon egy szinten mozog nálam, közülük lett kiválasztva a mai random válaszom is.

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme - Ez a kérdés most játszik ugye?

Mindegy, mert ilyenből nincs kedvenc, de majd gondolkodom, hátha csak lyukas az agyam.

szerk.:
Ja, mégis: PICCOLO! (Tényleg lyukas az agyam.. :knife: Köszi, Hikari.^^)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.01.25. 19:59-kor.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Vree »

17. férfi mellékszereplők:
- Phil herceg, Slayers
Amelia se semmi, de itt van a papája, aki koronaherceg létére úgy néz ki, mint egy martalóc, viszont még lányánál is meggyőződésesebb pacifista (már egyfajta laza fantasy értelmezésben), aki hol a Béke, Barátság és Szeretet Öklével csap oda a rendetlenkedőknek, hol szörnyekkel érteti meg heves diplomácia útján, hogy jó útra kell térniük.
Mondjuk mikor a csapat szellemekkel viaskodik, akkor őt ebben a pózban lehet megtalálni, amint nagyban magyarázza, hogy "Nézzétek, előbb-utóbb mindenki meghal, meg kell tanulnotok ezt elfogadni..." stb.
scineram írta:Robert E. O. Speedwagon

Mondjuk ahogy egyesek megjegezték, ő egy Speedwagon Ex Machina, aki mindig az, aminek a történetnek szüksége van: hol Mr. Expozíció, hol a felmentő sereg ("követtem őt, Mr. Joestar, és mindent hallottam! ezért érkeztem 2 perccel előtte!" stb.), akiből egy csapásra lesz a folytatásban a csapat küldetését, kiadásait és információigényét egy személyben biztosító mágnás.
Nem rossz karrier valakitől, aki "random ellenfél"ként kezdte. :p

Akkor erre emelek a 20th C. Boys-ból a Névtelen Szerencsejátékossal, aki a sztori 1/3ánál lép be a történetbe és két fejezettel később el is tűnik, és a szereplők túlnyomó részével ellentétben még a nevét se tudjuk meg soha.
Annyi sejthető, hogy valamiféle gengszer/ex-yakuza lehet, akit már semmi (se varázslat, se bűn) nem tud meglepni.
Amikor hőseink egy vakmerő húzásra vetemednek: bankot próbálnak robbantani egy kaszinóban, ő melléjük szegődik, talán kíváncsiságból, talán a merészségük iránti tiszteletből, a maga csöndes, rezzenéstelen módján. Miután hőseink megússzák ezt a kalandot, az ő szerepe igaából véget is ér; na de mennyit számít a jelenléte ez alatt a rövid idő alatt! Ha kell, testőrként védi meg a hősnőt, ha kell, a saját nyereményét ajánlja fel a célra, és még bölcs szavakat is intéz hozzá, mielőtt eltűnik úgy, ahogy jött.

Ki volt ő? Milyen inspirációt merített ebből a találkozásból? Sosem derül ki, de ebből a rövid szereplésben mégis az egész karakter benne van :p

Dodgers írta:Freddie[/url] a Cromartie High School-ból

Erről eszembe jut, hogy Kamiyama is megérdemel egy "legjobb főszereplők" nevezést, remek módon hozza a mindent megreformáló mindig győztes jófiút, csak közben nyakatekert logikájával legalább olyan lökött karakter, mint a többi, amit súlyosbít, hogy agyhalott osztálytársai szemében ő a "megbízható" falkavezér. :)

Ha Cromartie, akkor igazából túl sok mellékszereplő emlékezetes: a humorista karrierre vágyó bandavezér Yamaguchi; a netikettet véresen komolyan vevő rosszarcú Fujimoto; stb. stb.

A mordályos nyul írta:De nem feledkezhetünk meg Jinnai-ról sem az El Hazardból, habár őt a MAL főszereplőként tartja számon

Jinnai rulez, de ő inkább fő antagonista csoportosításba való...Amúgy az El-Hazardnak nagyon ígéretes szereplőgárdája volt (Jinnai, egy über megalomán fazon, akinek a diáktanács vezető posztjáért intrikálás éppúgy megfelel, mint egy teljes fantasy világ meghódítása; a tesójával semmi közösséget nem vállaló Nanami; a mindenkiben (még Jinnai-ban is) a jót látó, kissé hasznavehetetlen, romantikus lelkű, ezermester főhős Makoto stb.), kár, hogy a tényleges sorozat ehhez nem nagyon tudott felnőni.
Mondjuk akkor az én kedvencem Fujisawa-sensei. Felnőttek, pláne tanárok ritkán kapnak kiemelt szerepet ilyen "más világba szakadt gyerekek" történetben, nem úgy Fujisawa-sensei, aki ugyanúgy megkapja a maga kis hős-fantáziáját: bármilyen előzmény nélkül egy másik világban találja magát, érthetetlen okból 100 ember erejével felérő izmokkal, ahol egy remek MILF "én hősöm!" felkiáltással borul a nyakába. :D
Szóval sensei mint a világ megmentője tanári papucsban és felöltőben, dohánnyal és alkohollal a zsebében járja a környéket, a gonosz megszálló rovar "bugrom"okat lazán lecsapkodva.
Ez akár lehetne egy önálló történet alapja is, de így, hogy az ő népi hős szerepe tulajdonképpen csak asszisztál Makotóék nehéz helyzetekkel és döntésekkel sokkal zsúfoltabb útjához, még jobb a karakter.

Az El-Hazard amúgy nem egy nagy anime/manga (a klisék csak-csak végül megfojtják), de lehetett volna, mert nagyon sok mindent a szereplőkkel kapcsolatban rettentően eltalált.

- a D-Fragból is beugrik sok kedvenc, mint Fifti-Fifti Fujisaki, aki "50%-os valószínűséggel éli az életét" (ez mit jelent?), amitől valamiért a pártatlanság mintaképe az isoklatársak szemében...

De igazából kimondott kedvenc most nem ugrik be, aki epizódszerepben jelent meg, de szerettél volna többet megtudni róla.
Ha eszembe jut, ilyen, majd szólok.

18. nap - Kedvenc női mellékszereplő

Ez igazából hiánypótlás: a Hero Academia Tsuyu Asui-ja az összes női szereplő viszonylatában is listavezető nálam:
- remek szuperhős jelmez
- remek karakterterv jelmez nélkül is
- érdekes képesség; a békalánynak természetesen megvan a gyomor kifordítása képessége is xD
- szerethető személyiség, ami mondjuk a klasszikus "legjobb barát" tulajdonságlista, de működik: Tsuyunak jó a megfigyelőképessége, ezért a főhőssel kapcsolatos dolgokat általában ő szúrja ki először; általában laza, nem izgatja fel semmi; megbízható/hű a barátaihoz; és a képességével kapcsolatban se nem bocsánatkérő, se nem olyasvalaki, aki igyekszik nem venni tudomást róla; egyszerűen birtokolja és magáévá teszi.

Ill. említettem az Offtopicsban Sucy-t, a "little Witch Academiá"-ból, nár ő is, mint Tsuyu, inkább fő- mint mellékszereplő;
a LWA filmeknek/képregénynek sajnos soha nem sikerült sorozatosulnia, és már az írók is szemlátomást elfelejtették, hogy mi volt jó a figurákban;
de amit láttunk Sucy-ból, az megintcsak:
remek karakterterv, jó mozgás%arckifejezések; jó személyiség.
Külseje sokkal inkább sugall egy klasszikus "gonosz" boszorkát, ezért is érdekes jelenléte a "jó" oldalon.
A permanens unalmat (álmosságot? fáradtságot? lenézést?) sugalló arckifejezése, és az időnként megjelenő cápafogú mosoly alapján nehéz eldönteni, hogy csöndes/szégyenlős, vagy a megilletődöttséget csak megjátszó illető.
Valószínűleg a kettő között, hiszen a gombák és mérgek iránti vonzalma miatt inkább menekülnek tőle az osztálytársak, ha nem két megértő legjobb barátnőjéről van szó.
A főhős boszorkánytrióban ő a legidősebb és legtapasztaltabb, és szemlátomást élvezi, ha veszélyes titkokat adhat ki a kezéből, így a hősnő Akko ötleteinek ő az egyik fő üzemanyagszállítója :D

Aztán itt van a Suzumiya Haruhi-sorozat Nagato-ja, aki egyesíti a legjobb "cool" badass és meganekko okos karakter vonásokat. :)

És Hanjo Zoét is sokan említették (megint ugye a főzereplő-mellékszereplő határ... :( ) akit az őrült tudós-beütés egyáltalán nem foszt meg attól, hogy logikusan, nem: taktikusan és a "nagy képet" látó érett karakterként viselkedjen, sőt csak hihetővé válik, amikor "szükséges rossz" döntéseket hoz a csapat érdekében.

Persze igazából a legjobb MELLÉKmellékszereplő lenne a kérdés, erre simán csak nem tudok most válaszolni, egyszerűen nincs meg a fejemben. :I Ha ráakadok, majd szólok.

16. vizuálisok
Ugye a Onepunchman-t meg lehet említeni: ha valaki nem érti, mi a hype alapja, manga kinyitása, ezért.
Mondjuk Muratáról el kell mondani, hgy nem a leghibátlanabb művész, simán elkövet olyan apró hibákat, amiket még az én laikus szemem is kiszúr. Mindenesetre a részletesség elég magas szintű.

Az az érzésem, hogy itt valami nagyon EKSZKVIZIT mangát kéne megemlíteni. Nem tudom, hogy akarjak--e olyat említeni, mint a Feng Shen Ji, ahol a történet jól undult, de úgy a 100. fejezet táján elveszített; de tagadhatatlan, hogy nagyon szépen rajzolt/színezett, kicsit a francia képregényeket idéző munka, ami jól mutatja, hogy a legtöbb manga igazából milyen alacsony művészi színvonalon készül.

Igazából nagyon sok olyan manga van, ami:
-akció-harcolós, ami stilizált fotorealisztikus rajzolással készül. Ilyen van egy csomó, mondjuk Boichi munkássága (Sun Ken Rock és tsai).
-olyan fantasy-mese-romantikus jellegű, ami inkább artbook, mint manga, és a történed igazából el van sikkasztva.
-sportmanga (lásd az 1. pontot)

Ha igazán jót keresnénk, ahhoz az kéne, hogy ne csak a fényképszerű reprodukálás, hanem valóban a filmszerű kamerabeállítás, megfelelő pillanat megjelenítése, és a teljesen kitalált dolgok megrajzolása is működjön.
Zetman, Vagabond, Innocent, Berserk, Green Blood, ezek ezt mind jól csinálják.

Ha abszolút győztest kéne hirdetnem, akkor abban gondolkodnék, hogy van-e, aki Jeff Smith Bone-jához hasonlóan töbfajta stílust tud ötvözni úgy, hogy azok mégis egészet alkotónak tűnnek, vagy egy olyan egyéni stílust tud papírra vetni, ami teljesen elüt mindentől, amit máshol tapasztalhattál. A művészi kifejezés valódi mesteri szintje, ahol mindenhez a legkiválóbb eszközt tudod alkalmazni.

Azt is hozzá kell tenni, hogy a képregénynek megvannak a maga - itt nem részletezhető - szabályai. Hogyan vezetem az olvasó tekintetét, úgy hogy minden követhető legyen? Hogyan rakom sorba a jeleneteket úgy, hogy valóban kialakuljon az "ottlét" érzése és a megfelelő hangulatot sugározza?

Nagyon sokszor találok egy mangát, ahol a művészi szint magas, és -kész, nem vagyok képes olvasni, mert EZT a részét a szerző nem értette.
Mondjuk túl kevés a háttér, el vagy veszve, nem érzed, hogy hol vagy.Túlságosan álomszerű az egész a díszítések eltúlzott alkalmazása miatt. Meg ilyesmi.

Itt se tudok nagyon ítéletet hirdetni, de akkor mondjuk:
- Slam Dunk: nagyon jól eladja a mozgás, akció stb. tisztán művészi eszközökkel érzékeltetéssel a sztorit. Úgy is lehetne ezt a versenyt játszatni, hogy kiadsz a mangakáknak egy hótt unalmas sztorit, és figyeled, hogy CSAK a rajzzal el tudják-e adni, mintha a leg érzelemmel telítettebb cucc lenne.
- ill. minden hibája ellenére (pl. háttérkezelés itt se nagyon van) a Keyman: Hand of Judgement közel áll a szívemhez.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2016.01.27. 20:36-kor.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

18. nap

Erre a napra mindenképpen egy személyt akartam kiemelni a hosszú listából.
Hanataba no Shoujo a.k.a. Flower Girl a Macross 7-ből.
Kép
Nincs nála mellékszereplőbb mellékszereplő. A sorozat 49+encore része alatt talán ha kétszer szólal meg, mégis olyan erős a jelenléte, hogy mindenki emlékezni fog rá aki egyszer is látta a Macross 7-et.


18,5. nap

Azon ugye felesleges vitázni, hogy melyik a legjobb alakítása Wakamoto Norio-nak, mert minden alakítása a legjobb. Viszont nekem az a kedvenceim ezek közül amikor pont ilyen külsőre meghatározhatatlan nemű dolgoknak adja a hangját, mint
Chiyo-chan apja (Azumanga Daioh)
Onsokomaru (2x2=Shinobuden)
Mechazawa Shinichi (Cromartie High)
vagy akár ez a P O R S Z Í V Ó a Haiyore Nyaruko-san-ból:
Kép
Komolyan, ha lehetne kapni Wakamoto hangú porszívót, akkor sokkal tisztább lenne a világ, mert mindenki mindennap porszívózna.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében

Ööö.. legyen Dagashiya (Non Non Biyori), mert ő ugrott be először.

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme (WTF, feles kérdés? Ez át lett számozva vagy mi? Namindegy..)

Ofkorz Piccolo (Dragon Ball/Z/Stb.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában
Hogy én is párba állítsam a tegnapi nappal a mait: Fullmetal Alchemist manga minden női mellékszereplője.

Illetve Martina Zoana Mel Navratilova a Slayers NEXT-ből. Mert olyan kis lüke, hogy eszméletlen. :D Egy képzelt istenség képzelt vallásának főpapnője, sőt, egy idő után már csak a képzelt ország uralkodója, aki bosszút esküdött Linák ellen. Hogy merészelték megkérdőjelezni a nagy Zoamelgustar hatalmát!? Tökéletes comic relief karakter, akinek minden terve félresikerül, ráadásul minden szembejövő férfiba halálosan beleszeret. XD Oly üres lenne nélküle a NEXT!

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme

Szupercsalásként Hana a Tokiói keresztapákból. :-P

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában

Shiraui Tsumugi a Sidoniából, aki annak ellenére cuki és nagyon szerethető, hogy egy fegyver, egészen pontosan egy félig gauna-félig ember teremtmény. Annyira bírtam, hogy kvázi egy tíz éves kislány személyiségével és naivságával bír, viszont megtesz mindent, hogy segítsen a barátain, na meg úgy kompletten Sidonia lakóin. Bebizonyosodott róla, hogy cica mániás, innentől még jobban kedveltem. Szerencsére a történet előrehaladtával egyre többet szerepelt, szóval nem biztos, hogy annyira mellékkarakternek lehet tekinteni.
Következő jelöltem Kaname Junko, Madoka anyukája, gondolom animét már nem kell írnom. Zseniális szereplő, az ébresztési jelenete valami hatalmas volt. XD Persze az sem elhanyagolható, hogy ellátta Madokát tanácsokkal, tényleg anya szerepet játszott, nem csak kelléknek volt benne az animében.
Aki még eszembe jutott, Yamamoto Akira, az Uchuu Senkan Yamato 2199 marsi pilótája. Kár, hogy nem ő volt a női főszereplő Yuki helyett, benne sokkal több minden megvolt és kedvelhetőbb szereplő is. Nem kellett soha félteni, mindig feltalálta magát a különböző helyzetekben. Emellett kapott egy szép kis jellemfejlődést,
SPOILER
hiába akarta először megölni Meldát, végül mégis elfogadta és tudott vele együtt dolgozni. A bosszúját felülírta a küldetés sikerének előtérbe helyezése, aminek igencsak örültem.


Tisztelet díj jár a Shingeki no Kyojin női mellékszereplőinek, akik közül sokan összetettebb személyiséggel rendelkeznek, mint akiket előtérbe nyomnak. Illetve még a Fate/Zero hölgyeményei is kapnak dicséretet, mert bár jóval kevesebben voltak, mint a férfiak, azért odatették magukat.

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme

Ez az eddigi legkönnyebben rávágható válaszom, aki nem más, mint a Sidonia no Kishi egyik főbb szereplője Shinatose Izana. Egy olyan csoporthoz, vagyis inkább fajhoz tartozik, akiknél nincs eldöntve a nem, lehetnek fiúk vagy lányok. Gondolom a népesség szempontjából volt fontos ezt a lépést meghozni, hiszen bármilyen párhoz tudnak alkalmazkodni, akivel éppen közelebbi kapcsolatba kerülnek. Sőt, klónozni is képesek magukat ezáltal megtermékenyítés nélkül szaporodni. Nekem nagyon bejött, végre kicsit a kockán kívül gondolkodott a mangaka, amit díjazni szoktam.
SPOILER
Később persze választ nemet, Nagate miatt úgy dönt, végül nőként fogja leélni az életét. Állítása szerint csak úgy megtörtént, de mivel folyamatosan voltak rá utalások, hogy szereti a főhőst, ezért szerintem senkit nem lepett meg ez a dolog.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában
Nehéz kérdés, hogy kit írjak, akit még nem írtam ide-oda amoda. Plusz tulajdonképp a hol húzza meg az embert a mellékszereplő és főszereplő határon. Mert így igazából a kedvenc nőnemű szereplőim sok esetben főszereplők. Mármint példának okáért ha valaki egy két szezonos animében igazán prominens szerepet csak a második szezonban kap,
SPOILER
mivel többé kevésbé akkor hullik le a lepel
, mint mondjuk Furude Rika esetében a Higurashiból, akkor ő most főszereplő, vagy mellékszereplő?
SPOILER
Bizonyos értelemben főszereplő, hiszen kai-ban kiderül, hogy kb. minden körülötte forgott. Amolyan Hipszter Homuraként time loopban élte újra és újra az egészet, és ugyanannyira belefásult mint Homu, viszont vele ellentétben képes volt az eredeti énjét álarcként viselni mindvégig. Pedig emellett szintén szinte minden tőle telhetett megtett a probléma megoldásáért.


Futtotak még: SnK női mellékszereplői (különös tekintettel: Hange), Fate/Zero női mellékszereplői, FMA női mellékszereplői, Rayneshia/Lenessia El-Arte Corwen (Log Horizon, ha már róla és "barátjáról" megfeledkeztem a kedvenc pároknál =_="), Fuuko Clannadból

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme vagy legalábbis feltételezem, hogy nincs
Holt versenyben Migi a Parasyteból és Tsumugi a Sidonia no Kishiből. Legszórakoztatóbb nem humán létformák akikkel az elmúlt néhány évben animében találkoztam.
Futottak még kategóriába értelemszerűen bedobandó Piccolo Jr., aki talán úgy általában kedvenc szereplőm volt annak idején sok évvel ezelőtt DBZben. Illetve még Izana Shinatose szintén a Sidoniából, csak épp
SPOILER
egyik irány felé döntött a főszereplő iránt érzett érzelmei miatt. ... Mondjuk számomra nem egyértelmű, hogy hogyan működik a biológiája a Sidoniás harmadik nemnek. Mármint később másik pár választása esetén ellenkező irányú transzformáció is történet, vagy a dolog végleges?
Also technaikailag neki mindig is volt neme, csak nem férfi/nő.

szerk: ... damn, rui beelőzött Izanával és Tsumugival >->
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában
Cruel Angel írta:Nehéz kérdés, hogy kit írjak, akit még nem írtam ide-oda amoda. Plusz tulajdonképp a hol húzza meg az embert a mellékszereplő és főszereplő határon. Mert így igazából a kedvenc nőnemű szereplőim sok esetben főszereplők.
THIS. Gondban voltam tegnap is és ma sem könnyebb: igazából nem szívesen mondanék valakit mellékszereplőnek, ha a 6-7 legfontosabb karakter közé simán felsorolnám, és ez a kisebb, de fix stábú animékre fokozottan igaz (pl. Steins;Gate-ből, Noeinből vagy Planetes-ből ezért nem szívesen írnék senkit, mert leginkább ensemble-ként működnek). Úgyhogy ma egy troll/guilty pleasure válasznál többre nem futja és ő legyen Juliet Nao Zhang (Mai Otome Zwei, a sorozat meg sem történt), mert egy belevaló és öntörvényű bitch with a heart of gold + deadpan snarker, ami mindig piros pont. És még a teljesen nevetséges fekete zöld özvegy cuccában is vagányul tolja a harcokban.

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme (ez a feledik megnevezés nekem is szúrja a szemem)

Picit csalni fogok, mert itt egyértelműen Nuriko (Fushigi Yuugi) volt az egyik első, akire gondoltam, és akinek abszolút van neme, csak nem a bináris tengelyen. :) Rajta kívül - szerény animés ismereteim miatt - nem igazán jut eszembe más kifejezetten queer karakter, ennyire emlékezetes meg végképp nem. Ahogy Tasuki fogalmazott, Nuriko nem nő és nem férfi, egyszerűen csak Nuriko. A történet folyamán egy igazi nagytesó figurává válik Miaka számára és a néző szempontjából is a suzakusok egyik legszerethetőbb tagjává növi ki magát. Nem meglepő módon meg is vannak a maga nagyon emlékezetes pillanatai, ezért egy másik kérdésnél is elő fog jönni...

A másik befutó pedig nem is egyvalaki (bár kollektív tudatuk van, ha jól emlékszem), hanem a Páncélba zárt szellem -komái (Logi/Tachi/Uchi), mert egészen lenyűgöző, mennyire nem lógnak ki a GitS világából a gyermeki tudatukkal és egyszerűen imádnivalóak.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában

Sakura Kyouko (eredeti anime)

Kép

Igen, az utolsóként bemutatkozó Puella Magi. De milyen nyomott hagyott maga után! Ellenséges felbukkanása és a még csak kezdő Sayaka példamutató megruházása csak a kezdet volt.
SPOILER
Már az elején érezhettük rajta, hogy valójában nem gonoszságból, hanem megkeseredettségből élte úgy életét, ahogy. Ez onnan is látszott, hogy viszonylag hamar már azon ügyködött, felnyissa a naív Sayaka szemét helyzetükre, és így felkészítse őt a szerinte következő fájdalomra. Ezt elkerülendő éljen Sayaka is csak magáért, és ne foglalkozzon mások sorsával. Persze Miki-san ebből egyáltalán nem kérve makacsul ragaszkodott eszméihez. És lám, nem halt ki benne sem minden, elkezdett Sayakával barátkozni, aki emlékeztette azokra a dolgokra, amikben egykoron ő is hitt, míg családjára tragédiát nem hozott. Történetük csak tragikus végett érhetett egy gyönyörű jelenetben, ahol végül beismerte, mennyire szüksége van rá, és legalább a halálban együtt akar vele lenni. ::bawl::
Nonaka Ai remek alakításának is hála, a vad, életrevaló és falánk kiscsajt sose fogom elfelejteni.

Shiraume Ume (regény adaptáció)

Kép

Még az anime kedvelői nagy része által is rühellt leányzó. Tökéletesen egy dimenziós szereplő ugyanis: brutálisan agresszív leszbikus, aki Hanába igazi yandere módjára belezúgva halál féltékeny You-ra, ezért állandóan elgyepálja. Merthogy rettegett, ellentmondást nem tűrően erős személy hírében áll. Az ég világon semmi mélyet vagy elgondolkodtatót nem tett hozzá az animéhez, mert a Ben-to-hoz nem is lehetett volna mit. Igazi fanszervíz karakter, aki egy célt szolgál: ha feltűnik a színen az elvakult fanboyok a jól bevált módon reagáljanak. És ezt mesterien sikerült is a David Production-nek kiviteleznie, az őrjítő zettai ryouikitől a iszonyat szexi alakon át az iszonyat hangulatos bennszülött törzsi dalig sugárzik belőle a dominancia. Az egész csomagot tetézte a nemrég befutott Kayano Ai fergeteges játéka. Szóval a blu-rayeken voltak extraként ilyen kis szösszenetek, amikben a kamera mögötti személyt földbe alázza Ume pusztán verbálisan. Az az előadás, amit ott levágott örökre emlékezetes marad mazochista énemnek.

Nakagawa Kanon (manga adaptáció)

Kép

Alighanem kedvenc idol karakterem és legkedvesebb Kami Nomi zo Shiru Sekai leányzóm is. Iszonyat kedves és közvetlen celeb státusza ellenére, az utóbbi azonban izolálja is, mivel emiatt az emberek távolságot tartanak tőle, ő pedig egyre kétségbeesettebben vágyik mások megbecsülésére. Különösen a második sorozat alatt szurkoltam neki nagyon, még Chihiróval szemben is, akivel Keima iszonyatosan elbánt. Mert megérdelmi. Azóta is időnként meghallgatom sorozatbeli idol dalait, és innentől lettem Touyama Nao nagy fanja. Sajnos az anime nem vitte tovább a történetet, de a manga azért felkerült a mindeképpen elolvasandó listámra.

18,5 - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme

Legyen akkor paTKany nyomán Miss Monochrome imádnivaló mindent tudó csicskása:

Ruu-chan

Kép

Becsülettel állja a sarat, bármilyen feladatot is dobnak rá, legyen az koncert megvilágítás, lemezkeverő pult, mezei porszívózás vagy éppen páncéllá változás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.01.26. 22:15-kor.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

Naigen, kicsit én is gondban voltam hogy ki számít már mellékszereplőnek, de nem agyaltam túl a dolgot, megelégedtem azzal hogy az illető nem főfőszereplő :D Meg volt pár csaj akit mindenképpen említeni szerettem volna. Na lássuk:

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában

Anime:

Haydée Tebelin - Gankutsuou. A Gróf kíséretének legszebb ékköve, egy valódi hercegnő, elegáns, gyönyörű, művelt, és még hárfán is tud játszani. Csendes természete azonban szomorú múltat és bosszúálló lelket takar,
SPOILER
ám a Gróffal ellentétben végül megbánja ezirányú törekvéseit, sőt, később szeretné felszabadítani urát Gankutsuou hatása alól. És amilyen törékenynek látszik, olyan badass tud lenni néha: egy pillanat alatt leiskolázza Morcerfet, tönkretéve ezzel minden tekintélyét a nagyhatalmú tábornoknak. De tényleg, jó hallgatni ahogy ez a tizennégy éves kislány a szőnyeg szélére állítva ráolvassa a szemétségeit, nagyuram meg közben mukkanni se nagyon bír... Amikor pedig mégis megszólalna: "Azt ajánlom fogja be a száját Mondego!" :D Sajnos a Grófot már nem tudja megmenteni, de örültem, hogy végül good end-et kapott. Megérdemli.


Shirley Fenette - Code Geass: A legtöbben nem szeretik, de én már az elejétől fogva bírtam, olyan kis aranyos volt ahogy megpróbál közeledni Luluhoz, az meg észre sem veszi ^_^ . Egyébként én sajnáltam őt. Egyrészt mert aki már volt reménytelenül szerelmes az tudja milyen borzasztó érzés ez, másrészt pedig amiatt, hogy önhibáján kívül belekeveredett ebbe az egészbe. Ő egy tizenéves, naiv, kicsit butácska, de aranyos és jólelkű, eddig aranykalitkában élő, szerelmes lány, aki egyszer csak megtudja,
SPOILER
hogy a szívszerelme egy tömeggyilkos terrorista, aki sok más ember mellett az ő apja haláláért is felelős. Elsőre nem is akarja elhinni, de Viletta bogarat ültet a fülébe, és végül a dokknál rájön, hogy Zero tényleg Lulu - mégsem tudja megölni, sőt rálő Vilettára, amikor az el akarja fogni. Akkor sem bírja megölni, amikor Mao telebeszéli a fejét. Végül Lulu mindent elfeledtet vele, viszont ennek ellenére újra beleszeret. Persze, lehet azt mondani hogy hülyeséget csinált, nem kellett volna bemennie az áruházba amikor az ki van ürítve bombariadó miatt. Igen, tényleg hülyeség volt, csak szerelmesen az ember hajlamos sok hülyeséget csinálni... Különben nem tett ő semmi rosszat, csak be akarta vallani Lulunak hogy tudja az igazat, és mellette áll, bármit is tett eddig. Csak hát nem a szerelmébe futott bele először...
Azt a sapkás epizódot asszem valahol még hivatalosan is a CG legidiótább részének szavazták meg, de én örültem neki, mert ha máshogy nem, legalább így egy kicsit mégis összejöttek Luluval. Persze, nem lennének jó OTP, de akkoris ^^"" Máskülönben Karen és CC mellett esélye se lenne ^_^

Eva Heinemann - Monster: igazi elkényeztetett, anyagias, csak a státuszt szem előtt tartó nőszemély - aki olyannyira sértett önérzetében, hogy fel sem fogja: minden egyes cselekedete lejjebb viszi a gödörben, amit saját magának ásott. Egyszerűen imádtam minden epizódot amiben szerepelt, ahogy egyre nagyobb és nagyobb baromságokat csinált, ahogy egyre mélyebbre süllyedt az alkoholizmusban és az öngyűlöletben, ahogy egyre jobban tette tönkre a saját életét, és ahogy egészen a Martinnal való találkozásáig nem jött rá arra hogy el kellene végre engednie a múltat, különben maga alá temeti.

Manga:

Aogiri Suzumi - Ayashi no Ceres: Sorstársként tekint Aya/Ceresre, ezért fogadja be otthonába az új helyzettel épp csak ismerkedő Ayát. Maga is c-genomos, ráadásul elég erős benne a tennyo-vér, hogy a telekinézis és jövőbelátás képességét birtokolja, valamint erős védővarázslatokkal és amulettekkel látja el az erre igencsak rászoruló ayát és Yuuhi-t. Nagyon elegáns és nőies a tradícionális ruháiban, emellett az egyetlen, igazán felnőttnek nevezhető szereplő Aya támogatói között, aki valóban át is látja a helyzetet és józan észérvek mentén igyekszik döntésre bírni mind Ayát, mind az egyre türelmetlenebb és bosszúszomjasabb Cerest. Sajnos az animében eléggé elsikkadt a szerepe, mangóban ezerszer jobb.

18,5. nap - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme

Rui és Cruel ellőtték a válaszaimat: első helyen mindenképpen Migit jelölném, annyira imádnivalóan cinikus a kis dög :D És Hirano Ayának kijárna érte egy seiyuu-Oscar. Tsumugi pedig egyszerűen túl aranyos DURVA, Izana viszont a shippem miatt került fel a listára. Eleve mi a fenének kell ezt az idióta háremet erőltetni az író részéről Nagaténak, amikor teljesen jól működnek együtt hárman, akár egy igazi család?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Valamiért én úgy voltam vele, hogy ha már külön kérdés, akkor külön napot is emésszen fel, még akkor is, ha csak ilyen "tizennyolc és feledik". Nem baj, akkor én most a 19-essel együtt fogom ellőni. :) (Persze ha fontos, szóljatok, aztán beszerkesztem a 18-asról írt postomba.)

18,5 - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme

Elsőre csak néztem, hogy egyáltalán találkoztam-e ilyennel, aztán szerencsére beugrott a tökéletes választás: Envy a Fullmetal Alchemist: Brotherhood-ból. Amúgy is bírtam a homunculusokat, mint ellenfeleket, Envy pedig közülük is a kedvencem volt, mert egyrészt már a dizájnja is poén, másrészt meg shifternek lenni mindig hasznos dolog. :D Ja és azért a Brotherhoodból, mert az a mangán alapul és ha jól rémlik, Arakawa egy offical data bookban, vagy valami hasonlóban egyszer konkrétan le is nyilatkozta, hogy Envy "nemtelen". XD Az első FMA sorozatban kitaláltak neki egy debil háttértörténetet, hogy
SPOILER
ő Hohenheim és Dante higanymérgezésben elhunyt egykori fiacskája (DAT FACEPALM! *CSATT*), szóval ott elvileg férfi, de ezt a verziót inkább hagyjuk is... :dirr:


19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Ide is egy Tengen Toppa Gurren Lagannos jelenetet mondanék, méghozzá a
SPOILER
Simon kijön az emóból eseménysorozatot. :D (Tudjátok, pont a sorozat közepe környékén, a Time Jump előtt. XD) Ez a jelenet természetesen nem lehetne teljes a Happily Ever After aláfestő zene nélkül. Direkt nem a harchoz írtam ezt a részt, hiszen az szinte másodlagos, hogy lenyom egy bosst, a hangsúly az előtte lévő lelki "feltámadásán" és ehhez szorosan kötődő nagymonológján van, ahogy végre magára talál és elfogadja, hogy "aniki" nélkül is badass és kompetens vezető tud lenni, hiszen ehhez minden szükséges útmutatást megkapott tőle már régen, csupán neki is hinnie kellett abban, hogy képes rá.
Garness and character development on max level!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.01.26. 16:13-kor.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Vree »

Titkos írta:történetileg teljesen lényegtelen, úgyhogy nem is rakom spoilerbe
Mondjuk attól még megtehetnéd :3 Lévén, hogy befejezés részéről van szó.
Amúgy az említett elem persze derült égből érkező, de
SPOILER
ugye erősíti az Envy-Edo párhuzamot, ill. azért van jelentősége: az eredeti animében ez a Hohenheim-Dante arc visszanézés teszi lehetővé, hogy Envy megállítsa Edo rohamát és bevigyen neki egy halálos csapást.
És ugye az egsz sztori az alkotók bűneiről és Edék felfedezem-bennük-saját-magam karakternövekedéséről szól, szóval ott minden erőltetettsége és gyenge follow-upja ellenére is működik, mint fordulat/történeti elem.


18,5 - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme
Handzsi Zoé, megint.

19 - Epic jelenet
A régi FMA-ból a Roy VS Führer harc, amikor
SPOILER
kiemeli a koponyát a zsákból
.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Ide próbáltam olyanokat írni, amik nem 1/1-es fájtok, vagy "badass"-momentek, mert azokra külön kitér a kihívás.

Anime:

DBZ: Dermesztő felrobbantja a Vegeta bolygót. Első ilyen jelenet animében amire a mai napig tisztán emlékszem. Ha ezerszer vissza nem tekertem videókazettán, akkor egyszer se, rendesen meglátszott annál a két percnél hogy rosszabb a szalag minősége :D Ahogy csak ott ül a székében az alapformájában, és egyetlen ujjából egy akkora energiagömböt hoz létre, ami egy egész bolygót képes elpusztítani, aztán meg nevet miközben a "tűzijátékot" figyeli, ennél nem sok epikusabb scéna van.

Mononoke Hime:
SPOILER
Ashitakáék visszaadják az erdő szellemének fejét. Akkora katarzis az a jelenet, ahogy Ashitaka átöleli San-t, aztán felülről rájuk ömlik a fény, végül mindketten "eltűnnek" benne... Tele van jobbnál jobb pillanatokkal a film, de ennél a néző is úgy érzi mintha "megtisztulna"... Simán járt volna érte az Oscar, nem is értem hogy nem nyerte el.


Summer Wars:
SPOILER
Natsuki legyőzi az AI-t kártyajátékban, miközben az EGÉSZ VILÁG egy emberként támogatja.

Code Geass:
SPOILER
Lulu a Damocles fedélzetén deklarálja a világ feletti uralmát.


End of Evangelion:
SPOILER
Rei-Lilith születése


Mai-Hime:
SPOILER
Mai "gyermekévé" fogadja Kagutsuchit


Fate/akármik: Minden alkalom amikor Saber használja az Excaliburt

Manga: GUNNM - Last Order:

Edit:

[troll]Light indulója[/troll]
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Igyekeztem kihagyni a badass karakter momenteket én is, pedig azok közül van, ami számomra sokkal epicebb, mint az itt felsoroltak, de sebaj, maradjanak arra a napra... Plusz a legsokkolóbb jeleneteim közül is lesz nem egy, ami legalább annyira epic is a számomra, de lássuk mi maradt:

FMA BH:
SPOILER
- a vége felé, mikor a föld és a menny kapuja egybe nyílik


Fate/Zero:
SPOILER
- az uralkodók együtt vedelnek és filóznak
- Kiritsugu lelövi a gépet


Kaleido Star:
SPOILER
- Angyalok tánca előadás


Kino no Tabi:
SPOILER
- a "vulkános falu" vége, mikor Kinónak leesik az egész és látja a megsemmisülést, talán ez a sztori ütött legjobban az összes közül


Trigun:
SPOILER
- ahogy Legato kényszeríti Vasht és ahogy végül eldördül a lövés
- erről jut eszembe, hogy a kedvenc jelenetnél elfelejtettem írni, hogy imádom ahogy Meryl megöleli Vasht a sziklán és ahogy éneklik Rem dalát.


Psycho-Pass:
SPOILER
- Makishima halála, az a gabonamező, az a naplement, az a headshot EEEEPIIIIIIIIC!


Code Geass:
SPOILER
- Lajos halála


Death Note:
SPOILER
- L halála
- Light tök beteg nevetése a végén (Mamoru te retard!)


Szerk.:
Gundam Seed:
SPOILER
- minden alkalom, mikor Kira epicül LŐ a Freedommal
- ahogy izgalmak közepette elhagyják a srácok a Földet az Archangellel karöltve, mögöttük robban az Orb és alattuk szól a Gundam egyik legjobb BGM-je!!


Plusz azok a "leesős" pillanatok is ilyenek nálam

Pl.
Nobunaga Concerto:
SPOILER
- az még hagyján, ahogy Saburo osztogatja a neveket, de amikor az ember rájön, hogy ő az igazi történelmi Nobunaga, mert a valós Nobu átnevezi magát Mitsuhidére, ezzel megadva a végkifejlet legnagyobb epicségét, az felülmúlhatatlan.

Steins;Gate 23. rész
SPOILER
- mikor Okabe kétségbeesetten felordít és neked pedig leesik, hogy ezt már hallottad az első részben és vissza is nézed és baszd meg az ott Miyano Mamoru ordítása volt és ahogy a 24. részben ugyanezt produkálja mikor sajátmagát ledöfi, egyszerűen zseniális!



Hirtelen ennyi jutott eszembe, de álljon itt pár idézet Surcitól is, amelyek epic-létét maximálisan dettózom:
Surci írta:DBZ: Dermesztő felrobbantja a Vegeta bolygót. Első ilyen jelenet animében amire a mai napig tisztán emlékszem. Ha ezerszer vissza nem tekertem videókazettán, akkor egyszer se, rendesen meglátszott annál a két percnél hogy rosszabb a szalag minősége :D Ahogy csak ott ül a székében az alapformájában, és egyetlen ujjából egy akkora energiagömböt hoz létre, ami egy egész bolygót képes elpusztítani, aztán meg nevet miközben a "tűzijátékot" figyeli, ennél nem sok epikusabb scéna van.

Summer Wars:
SPOILER
Natsuki legyőzi az AI-t kártyajátékban, miközben az EGÉSZ VILÁG egy emberként támogatja.


End of Evangelion:
SPOILER
Rei-Lilith születése


Fate/akármik: Minden alkalom amikor Saber használja az Excaliburt
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Kicsit olyan érzésem van, hogy az ide szánt válaszaimat már ellőttem a "kedvenc jelenetek" napon, úgyhogy szépen kompromisszumot kötök és ezúttal az anime filmes best of the bestre koncentrálok, ha már múltkor rútul kihagytam őket teljesen.

NGE: EoE - Shinji gerincet növeszt, elhatározza magát és TUMBLING DOWN, TUMBLING DOWN.

Mind Game - Az autósüldözés. Egyszerűen... frenetikus.

Totoro - Totoro és a két lány esti kiruccanása.

Kaguya-hime no Monogatari - A főhősnő menekülése az erdőben.

És a végére legyen egy OVA is: A Gunbuster ötödik része úgy általában. (Nem, az "Isten hozott!" jelenetet én továbbra sem szeretem.)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Uhh.. na itt kezdődnek a kérdések amikre nem nagyon tudok válaszolni.
Mondjuk Kemono no Souja Erin-ben volt pár jelenet amit nevezhetünk epic-nek. Vagy NGE random angyal legyőzése. Esetleg EVA-02 vs 09 széria. És ahogy a végén Asuka karja
SPOILER
kettéhasad
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

A legtöbb jelenetet már előttem egy másik válasznál, de azért szerencsére így is akadt pár, amit felsorolhatok.

TTGL - Amikor Kamina mondja Simonnak, hogy "ne magadban bízz, hanem bízz bennem, aki benned bízik". Zseniális. :D Talán nem olyan értelemben vett epic, mint mondjuk egy harc, de kétség kívül maradandó élményt nyújtott. Meg a végén a harcok,
SPOILER
amik közben egyre jobban fokozták az epicséget és ugye eljutottak a galaxisdobálásig.


Fate/Zero -
SPOILER
Saber, Rider és Gilgamesh tartanak egy uralkodói megbeszélést, egy jó kupa bor mellett. Ott azért kicsit megnyirbálják Saber önbecsülését, de mindez annyira jól van megírva, hogy totál nem tudtam utálni érte a másik két Servantot.
A támadások mindig epicek, különösen, amikor Saber mutatja meg, mire képes az Excalibur segítségével.

Shingeki no Kyojin -
SPOILER
Amikor Eren meghúzódik a maga alkotta kis világban és nem mozdul a titán teste, Armin hozza vissza a valóságba. Megkérdezi Erentől, hogy miért akar kimenni a falon túlra. Az animében rásegítettek egy kicsit a vizualitással, mert a válasz közben Eren szó szerint felégette azt az álomvilágot, amit megteremtett magának. Utána váltott a kép és mutatták, ahogy az óriás regenerálódni kezd.
Egy ideig valamelyik fórumon még avatarnak is használtam az ebből készült gifet.

Kiseijuu -
SPOILER
Shinichi és Migi harca Gotouval. Amikor először összefutnak, akkor tudatosul a párosban, hogy ez nem olyan könnyű ellenfél, mint a többiek. Bizony kénytelenek menekülni, mert erősen megszorongatják a párost. Ehhez tartozik még az is, amikor Shinichi végre eldönti, hogy harcolni fog, nem menekül tovább. Migi nélkül is szembe száll Gotouval, ami elég nagy bátorságra vall. Még az elején van, amikor Shinichi kiszedi a cicát a homokból és megmenti a három sráctól. Miután elindul kifelé a játszótérről, a fiúk megpróbálják hozzávágni a köveket, de Migi segít neki. Az az arc, amikor visszafordul, brrr.


Steins;Gate -
SPOILER
Utolsó rész, amikor Okabe megakadályozza Kurisu halálát és őt szúrják hasba. Majd kifolyatja a vérét, hogy az azon a síkon lévő énje azt higgye, a lány meghalt és közben ordít egy nagyot.


Psycho Pass -
SPOILER
Az utolsó rész, amikor Makishimát fejbe lövi Kougami.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Mivel ugye a félvilágot ellőttem a kedvenc jeleneteim címszó alatt, ezért némi ismétlődést sajnos nem tudok elkerülni, de ez van. Viszont most leszek oly kedves, hogy beszerválok hozzájuk videókat is. Szóval jöjjenek a jelenetek ahol az ég, a föld és maga a világ recseg, ropog és hullik alá. :3

FMA Brotherhood
https://www.youtube.com/watch?v=k4bKpPRvI40
(nem sikerült jobbatt találni róla tecsőn >.>)

Fate/zero
https://www.youtube.com/watch?v=G-yclEFBGnY
Futottak még:
https://www.youtube.com/watch?v=w1YF4DQiqE4
https://www.youtube.com/watch?v=T7OYPb3fTP0


Clannad After
https://www.youtube.com/watch?v=NmpAbklbcsE

Evangelion kettőponmitoménmennyi
https://www.youtube.com/watch?v=oazh5aEmGaI

.hack//GU Trilogy
https://www.youtube.com/watch?v=SxEkQ7iH_YA
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

19. nap

A kedvenc jelenet a Jewelpet Sunshineból már megvolt korábban, de van benne még epic is.
25. rész 19:10-nél csendül fel ez:
"First when there's nothing
But a slow glowing dream
That your fear seems to hide
Deep inside your mind..."
Garnet meg közben újrajátssza a Flashdance-t
KépKépKépKép

Top wo Nerae! 2
14292. július 6.
SPOILER
Lal'C felnéz az égre, megjelenik két fénypont, és fokozatosan felgyúlnak a fények.


Shugo Chara! 77. rész
SPOILER
Kép
Amikor a szőke hercegnek döfnek be olyat, hogy sírásra görbül a szája. Komolyan sajnáltam Tadasét itt, akkorát kapott a hátába.


Choujikuu Yousai Macross Ai Oboeteimasuka
A befejező csatajelenet, amihez a címadódal adja az aláfestést.

Saki manga 36. fejezet
Koromo az árnyékkezeivel kihalássza a meder alján tükröződő teliholdat. http://mangafox.me/manga/saki/v05/c036/18.html
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet

Puella Magi Madoka Magica nyitójelenet (eredeti anime)

Igen, nem a vége. :twisted: Szóval azóta is az egyik legütősebb nyitásként tartom számon. Mielőtt még bármit is tudnánk a sorzatról, bedobja a Shaft ezt a hihetetlenül ominózus jelenetet. Egy random lány egy szürreális épületben szalad, kinyit egy nagy ajtót és felcsendüldübörög a kicsit felgyorsított Magia. Kilépve szinte az apokalipszist találja a városában, és egy gecinagy lénnyel harcol valami mágikus lány féleség. A kétségbeesett harcban végül alulmaradni látszik, de mintha észrevenné a kiscsajt, és kiállt felé valamit. Eközben beszédbe elegyedik vele valami furcsa kisállat, aki elmondja, hogy a lánynak harcolnia kell, még ha nem is nyerhet egyedül. De őneki megvan az ereje, hogy megváltoztassa ezt a végzetet, ha hajlandó varázslánnyá válni.
Az egész annyira agyeldobósan hatásos, hogy az hihetetlen, tökéletes horog a kezdő nézőknek. Sok mindent csak sejtet, de még senki sem tud semmit. Végül egy álomjelenetté válik, de a sorozat zseniálisan felépített történetvezetésének hála később minden értelmet nyer és világossá válik. Az, hogy a végére ilyen tökéletesen lett az egész cselekmény visszacsatolva és a kör bezárva, csak emeli az epikségi faktorát. Tudván, hogy mindez mit jelent a nagy egészet tekintve, ha lehet még ütősebbé teszi utólag. Mindezt egy teljesen új cucc legelső kriptikus 3 percében.

Araragi Koyomi & Oshino Shinobu vs Kiss Shot Acerola Orion Heart Under Blade (regény adaptáció)

Az egész Monogatari sorozat egyik nagy erőssége, ahogy ügyesen eszkalálja a hétköznapi eseménytelen pillanatokat nagy drámai fordulattá, és a már ütősnek beharangozott jeleneteken is rendre tud nagyokat csavarni. Ez a választásom a második ékes példája. Ott kezdődik, hogy főszereplő párosunk az összes létező kardot kivonva várja
SPOILER
az idősík Kiss-Shotját egy nagy leszámolásra, hogy visszakerülhessenek a saját idővonalukra, miután felfedezték, hogy egy alternatívában a Koyomi nélkül egyedül maradt Shinobu magányában elpusztította a világot. Itt kell mindkét énjének realizálnia, milyen törékenyek az "emberi" kapcsolatok, és hogy ezeknek alakulásának mekkora következménye lehet az életükre nézve. Hogy némi bizalom, alázat és kompromisszumkészség mennyire sokat számít az a dolgok alakulásában. Ennek örömére a harcot a szervezők törlik, és a meggyötört Kiss-Shot felajánlja, hogy a vére kiszívásával nyert energiával visszajuthatnak a valóságukba. Cserébe csak egy csöppnyit kér abból a dologból, amiből nem semmi sem jutott.


Jonah fegyvert fog Kokora (manga adaptáció)

Egészen a sorozat végéig kellett várni arra, hogy Koko felfedje előttünk tervét.
SPOILER
Még a követői közül is rácsodálkoznak páran, hogy mekkora őrültség. Jonah viszont az egyetlen aki ezt már nem képes lenyelni, és pisztolyt ránt megmentőjére. Az a nézés Koko arcán, ahogy pont kedvence ellen fordul egyszerűen priceless. Ő aki korábban mindig a helyzet magaslatán volt, most éppen lekedvesebb protezséjével került szembe számára teljesen váratlanul. Számomra meg felejthetetlen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.01.31. 01:32-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

20. nap - Egy szereplő, aki idegesít/unszimpatikus

Ohohóóó, na ezt élvezni fogom... :3 A "jelöltem" talán nem lesz annyira meglepő (lévén tuti meséltem már róla egyik-másik postomban XD): ő Ito Makoto, a School Days anime rúgnivaló gyökere protagonistája. (Ám ezt még leírni is fáj.) Ugyan a sorozatot sem ajánlanám senkinek, de amitől igazán "egyedi élmény" lesz ez a cucc, az a tényleg vernivaló male MC-nek "köszönhető". (Így belegondolva az "unszimpatikus" még enyhe szó is, a "szívből gyűlölöm" már sokkal találóbb lenne. XD)
SPOILER
Szóval adott egy ürge, aki úgy kezdi a sztorit, hogy bele van zúgva egy lányba. Miért? Mert meglátta a metrón. Oké, legyen. Közeledni nem mer hozzá, de "szerencsére" (mivel lefotózta a csajt a mobiljával és így "lebukik"), egyik sulis osztálytársnője önként vállalja, hogy majd ő összehozza őket. Ám mik nem történnek manapság, mivel az első csaj nem akar két randi után feküdni a srácnak, ezért ő inkább úgy dönt, hogy akkor majd megdugja a segítőt, mert a lényeg, hogy az ő zacskója kiürüljön, más nem számít. Már ez is jól bemutatja, hogy Makoto igazi hímringyó, akinek az életében mindent a farka aktuális állása határoz meg és miután egyetlen randin túl van az imádott "metrós csajjal", máris úgy megy haza, hogy "Fú, nem gondoltam volna, hogy ennyire fárasztó vele lenni..." Hát na, senki nem szólt neki, hogy ez nem olyan, mint amikor pornót néz otthon és az igazi nőkkel bizony foglalkozni is kell, kapcsolatot kialakítani, meg ilyesmi.... :D A srác tehát egy szerencsétlen gyökér, de persze mellé még arrogáns is, tehát ha akármelyik szereplő (barátja, másik "csaja", tökmindegy) próbálja lecseszni, hogy rosszul csinálja a dolgait, akkor kifakad, afféle "NESZÓJJÁÁBE!" stílusban, vagy röhejesen azzal takaródzik, hogy "honnan tudhattam volna?" (Mondjuk a hatvanezer intő jelből, amiket nem tudsz felfogni, mert minden vér az agyadból a farkadba vándorol...) "Természetesen" a sorozat fele körül megunja ezt a szerelmi ágyonszöget és rájön, hogy miért is próbálna ő mindössze két nővel kavarni, ha annyi "szabad préda" van még. Ezután igyekszik sorban minden közelében lévő nőnemű lényt "elkapni", kezdve a barátnő barátnőjével, egészen azokkal a szemét csajokig, akik amúgy az imádott metrós csaj életét teszik pokollá lelkileg (btw, ezeket rögtön hármas gruppen keretében vállalja be, no, I'm not making this up...), dehát na, a farok nem ítél, a farok cselekszik...vagy valami ilyesmi. :dirr: A sorozat vége felé persze ez a tahóság és teljes nemtörődömség kezd durván visszaütni a gyerekre, az egyik csaj egyre hisztisebb, a másik már konkrétan "yanderizálódik", stb., amit "hősünk" ugyan érzékel, ám még ekkor sem próbál leállni, vagy legalább "jóvátenni bűneit", hanem...(you guessed it! :D) elkezd emózni. Frankón előad egy nyafogást arról, hogy "Mivel érdemeltem ezt ki, mit vétettem???" Uhh... Ráadásul miután ezen túllendül, igazából csak még parasztabb módba vált, pl. sikeresen teherbe ejti az egyik lányt (védekezés? az mi?), majd amikor ezt megtudja, annyival reagálja le a dolgot, hogy küld neki egy SMS-t azzal a szöveggel, hogy "tudok egy jó klinikát az abortuszhoz..." Wow... A csaj később felkeresi a lakásán, de ekkor már a másikkal találja ott, Makoto ugyanis a felelősséget hamar maga mögött hagyva egy újabb sexy-time szervezésébe kezdett volna, de ha már úgyis átjött hozzá a másik "kotnyeleskedni", gondolja, itt a legjobb alkalom, hogy "szakítson" vele (azért kell idézőjelbe raknom, mert Makoto is kb. mindig ad hoc módon dönti el, hogy épp kivel "jár", jellemzően azzal, akinek könnyebben tudja szétnyitni a lábait...), amit "természetesen" csak úgy képes rendesen a tudtára adni, hogy masszívan smárolni kezd a szeme láttára a másik csajjal. (Lehet, hogy itt magából indult ki, ő is csak az ennyire "egyértelmű jelekből" értett a sorozat folyamán...) Ez a szemétség persze nem mehet vég nélkül, a nézőnek csak az ad némi lelki üdvöt, hogy végül "hősünk" fejét elválasztják testétől, elvégre ha az egész sorozatban egyáltalán nem használta, most már biztos nem is fog neki hiányozni. XDDDD


Szóval uhh... Láttam már passzív MC-t háremcuccban, láttam már perverzet, vagy idiótát, de hogy ilyen pofátlanul genyó legyen valaki, na olyat ritkán. A karakter förtelmét jól jellemzi, hogy Uson volt olyan srác, aki az anime után azzal jött, hogy még az alapjául szolgáló dating sim játéktól is elment a kedve, mert egyszerűen zavarta a tudat, hogy ennek a szemétládának a bőrébe bújsz a játékban. Na most az már egy szint, amikor egy Usteamer, kanosságban szintén minden hájjal megkent fazon retten vissza egy karaktertől, mondván, hogy az már neki is túl sok... XDDD Ja, egyébként itt szeretném még hozzátenni, hogy talán még ebből az egész szereplőből/koncepcióból lehetett volna valami, ha a készítők egyfajta playboy dzsigolónak írják meg, aki Yagami Lightos fondorlatossággal folyamatosan "kábít" 5-6 csajt, miközben gondosan ügyel rá, hogy egyik se tudjon a többiről. Nem mondom, hogy akkor kedvelni tudtam volna, de legalább kaptunk volna egy izgalmas sorozatot. Így viszont még megmagyarázva sem nagyon volt, hogy melyik csaj mikor miért bukik rá, ráadásul a srác ezúttal aztán tényleg semmit nem tett azért, hogy levarrja őket, komolyan, néhány csajnál már ott gondolkoztam, hogy "ezzel vajon offscreen volt valami kalandjuk vagy mi?", mert annyira random, minden előzmény nélkül jött részükről a farokra mászás.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

20. nap - Egy szereplő, aki idegesít/unszimpatikus

Na ezt én is :twisted: A jelöltemen pedig nem hiszem hogy sokan meg fognak lepődni, hiszen előkerült már itt-ott ez a zseniális úriember...aki nem más mint Griffith a Berserkből. Egyben a mangóra vonatkozó kérdést is megválaszoltam, Eclipse-ig teljesen jó az is, csak több benne a csöcs. Talán nem is a kérdésre válaszolok, hiszen nem idegesített (az egy másik kategória) és az sem jó szó rá hogy unszimpatikus, de sajnos nincs "legjobban utált animekarakter"-kérdés, de a világért se hagynám ki ebből a challenge-ből, mert egyszerűen gyűlölöm a rohadékot. Kiválóan megírt karakter (akkoriban Miura még értett az íráshoz, nem csak a bankszámláját figyelgette), és elég bonyolult személyiség is, valahogy úgy vagyok vele mint sokan Fénnyel: karakterként szeretem, de emberként utálom. Ráadásul az is a "javára" irható, hogy az első 10-15 animém között volt a Berserk, aztán azóta lenyomtam még vagy 450-et ahogy a napokban sikerült összeszámolnom, viszont azóta se találkoztam egy karakterrel sem aki ilyen szintű ellenszenvet tudna kiváltani belőlem. Úgyhogy Griff toronymagasan a csúcstartó tizenpár év után is, de ezt úgy kell elképzelni, hogy az átlag ellenszenves karik mondjuk egy családi ház tetején üldögélnek, a jobban utált gyökerek valahol egy tízemeletes panel felső szintjén tanyáznak, aztán melléjük érkezik Griff az Empire State Buildinggel. Vagy a Burj Khalifával. Az okot pedig egyetlen szóval le lehet írni: Eclipse. Nalássuk.
SPOILER
Már a kinézete is irritált, tipikus nyálbishi-szőkeherceg külső hosszú hajjal és a hangja is pont megfelelő a beetetéshez. A világért sem akarom eltagadni a politikai-hadvezéri képességeit, sem a karizmáját, hiszen nem csoda hogy az egész Band of the Hawk-ot így meg tudta fogni, ráadásul azzal együtt, hogy már az elején kijelentette mindegyiküknek: ők azért léteznek, hogy az ő álmát valóra váltsák, érte harcolnak, érte élnek és érte halnak meg. És senki nincs aki ezt megkérdőjelezné, vagy bármiféle személyes ambíciója lenne a csapatból: Griff az első, minden más utána jön. És ezt teljesen komolyan is gondolja, az anime egyik kulcsjelenete Griff nagymonológja a barátságról a szökőkútnál, ti. hogy neki nincsenek barátai, mert barát csak egy vele egyenrangú valaki lehet, akinek hasonló ambíciói és álmai vannak mint neki, mert a barátok megértik egymást, viszont aki nem érzi ezeket az ambíciókat és álmokat, az képtelen megérteni őt. Gattsnak ekkor esik le, hogy hiába tekintett ő Griffre bro-ként, hiába küzdött érte sok-sok éven és csatán keresztül, és vállalt érte minden mocsokságot, igazából csak egy fogaskerék a grandiózus tervben, akárcsak Caska, aki hiába epekedett sok éven át utána, egyszerűen nem érdekli, mert nincs olyan szinten hogy bármi is megfogja benne Griffet akár emberként, akár nőként. Szóval ilyen előzmények után (és persze miután sínre tette Griff életét), Zsigernek elege lesz és eldönti hogy megtalálja a saját álmát, hiába kötődik hozzá, akkor sem fog más eszköze lenni élete végéig, úgyhogy szépen otthagyja Griffet a francba - akinek ekkor esik le, hogy bár mindneki más amúgy teljesen hidegen hagyja, Gatts kivétel, és nemcsak azért mert eddig senki nem mert ellentmondani neki vagy szembeszállni vele, hanem egyszerűen természetesnek vette hogy mindig ott van mellette mint a jobbkeze és társa az összes szemétségben és csatában. Ez az új élmény annyira megviseli, hogy azonnal baromságot csinál, amivel sikerül az egész, addig gondos tervezés és munka által célegyenesbe ért álmát is tönkretennie. És persze sajnálni is kellene, meg Gatts a hibás hogy Griff fasságokat csinál, hogyne. Őszintén szólva örültem amikor a kínzókamrában láttam viszont a tetvet, és később ki is derült hogy nem volt alaptalan a megérzésem, elvégre oda került, ahová való. Ilyenkor jön a szöveg, hogy "hát persze, meg lehet érteni a döntését, elvégre mégis évekig szenvedett odalenn" meg ilyenek, csak ez kinek a hibája volt? És ezután jön a nagy finálé, amikor Griff az egyetlen helyes döntés helyett (hogy végre kinyírná magát) értelemszerűen az álmát választja, és továbbra is tartja magát ahhoz az elvéhez, hogy mindenki más csak azért létezik, hogy meghaljon az ő álmáért, úgyhogy az összes társát Gattsal és Caskával együtt odadobja a démonoknak. És ha ez nem lenne elég, Griffith-Femto a végén még Gatts szeme láttára megerőszakolja Caskát (hogy ez Caska szemszögéből mennyire "erőszak" az egy másik kérdés), bosszúból, amiért el merészelte hagyni őt. Zsiger nem hiszem hogy így képzelte az életcél megtalálását... BAD END. Ezek után felmerül a kérdés hogy ha Lulu és Kira oké, akkor Griff mint a világhódító triumvirátus utolsó tagja miért nem? Azért, mert egy Eclipse már nekem sem fér bele. Lulu azért igyekezett megóvni azt a néhány embert aki közel áll hozzá, szándékosan sosem ártott nekik. Kira meg pszichopata, neki mindenki csak eszköz. Griffnek viszont volt valakije Zsiger személyében, akihez nagyon is kötődött, és ennek ellenére odadobta áldozatnak, ráadásul még bosszút is állt rajta és mindezt azért, mert az életben egyszer nemcsak őfelségére mert gondolni, miután amúgy már sínre tette Griff nagy álmát.
Úgyhogy ennyi, rohadjonmeg.

Unszimpatikus kategóriában jelölném még Shimotsuki Mikát a Psycho Passból, ennyire még sosem vártam hogy Urobutcher akcióba lépjen. Róla már írtam az ellenszenves topicban, egy tapasztalatlan, viszont Akanét folyamatosan kioktató picsa, aki akcióban totál hasznavehetetlen, ellenben utána nagyon tud okoskodni, ráadásul a Sibyl csicskája és besúgója, jó sok felkérdezést intézett már el főszereplőnknek.

Idegesítő kategóriában jelölöm az összes állatkaraktert, akinek seiyuu adja a hangját (ugatás, nyávogás, stb...), különös tekintettel a zsebpiszok méretű kutyákra.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése