Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.05.15. 18:49 Amúgy ne értsétek félre, nem azzal van bajom, ha valakinek mondjuk az a stílus jobban bejött, csak ekkorákat ne hazudjunk már, mint: "Nem volt minőségileg semmi gond a Danci-érával"...ROTFLOL.)
Végül is azt leszámítva, hogy nem egy fals információ került abban az időben ki, Danci előszeretettel írt bele random, neki tetsző dolgokat mások cikkeibe (vagy írta át azokat majdnem teljesen), az animés szubkulthoz annyi köze volt, mint nekem a matyó hímzéshez, a magazin szerkezetileg totál inkonzisztens volt, és még designban sem volt mindig top (fekete háttérre sötétkék betűvel = anti-profit), azon kívül más egyéb gond nem volt vele, valóban. :D (De ezt Siklarával lebunyóztuk amúgy twitteren utána. :3)
Balus írta: 2017.05.15. 22:05 Jelentem, hogy eggyel több emberhez már most eljutott. :D Ugyan egy részét (kb. 20 címet) már láttam korábban, de így is bőven vannak hiányosságaim. Amúgy a Kino, a Lain és a Juuni Kokuki már itt figyel a gépemen, szóval amint végeztem a portfóliómmal, szerintem bele is vágok az egyikbe.
A Laint azt amúgy is ajánlani szerettem volna már neked, furcsálltam is a MAL-od alapján még múltkor, hogy az nálad eddig kimaradt. (A Kino meg ugyanannak az aranykezű rendezőnek a másik animéje, és az is baromi jó. Ami pedig a JK-t illeti, az - szerintem - az egyik legjobb fantasy animu, még a lezáratlansága ellenére is, úgyhogy tényleg hajrá hozzájuk.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.05.16. 08:31Végül is azt leszámítva, hogy nem egy fals információ került abban az időben ki, Danci előszeretettel írt bele random, neki tetsző dolgokat mások cikkeibe (vagy írta át azokat majdnem teljesen), az animés szubkulthoz annyi köze volt, mint nekem a matyó hímzéshez, a magazin szerkezetileg totál inkonzisztens volt, és még designban sem volt mindig top (fekete háttérre sötétkék betűvel = anti-profit), azon kívül más egyéb gond nem volt vele, valóban. :D (De ezt Siklarával lebunyóztuk amúgy twitteren utána. :3)
Akkor jó. :D Meg nem is akarnék én itt most "háborút szítani", vagy bármi, csak ez azért fájt, pedig én ilyen szinten messze nem is voltam benne, szimplán csak az tűnt fel, hogy az egész "Danci érát" körbelengte egy ilyen "ahogy esik, úgy puffan" szerkesztés, aminek a vége az lett, hogy sikeresen egy "animés Blikket" csinált a Mondóból, ahol a korrekt infó nem fontos, amíg mindenféle trollface-es hülyeség, meg "trendi poénok" (valójában 15 éves kor fölött inkább "kurvára fárasztó viccek", de ez mellékes... XD) benne vannak. (Meg azért mintha rémlene is, hogy az utána jövő ember, aki asszem Luggi volt, ha finoman is de utalt rá, hogy "már az is komoly időmbe telt, míg azt a sok szart eltakarítottam, amit drága elődöm felhalmozott, az érdemi átalakításokat csak utána tudtam megkezdeni". :dirr:)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.05.16. 10:01(Meg azért mintha rémlene is, hogy az utána jövő ember, aki asszem Luggi volt, ha finoman is de utalt rá, hogy "már az is komoly időmbe telt, míg azt a sok szart eltakarítottam, amit drága elődöm felhalmozott, az érdemi átalakításokat csak utána tudtam megkezdeni". :dirr:)
Hajjaj. A múltkor nyálaztam át a meglévő 20-25 számomat 2007-től kezdődően. Hát durva fejlődésen ment keresztül. A kezdet kezdetén szinte olvashatatlanul szétszabdalt szerkesztés, átlógások a másik oldalakra, visszafogva a helyet, egy rakás elírás, "nyomdahiba". Ez mind jellemezte az első 1-2 évében a Mondót, utána már kezdett egy elég normális képet festeni. De asszem 2010-től kezdve vált olyanná, amilyennek eleve meg kellett volna jelennie, és akkor még csak a szerkesztésről beszélek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2017.05.15. 22:44 +1 Dodgers Konosuba-védésére, nekem is kellemes csalódás volt a cucc, még a Slayershez való hasonlítgatása is megállja a helyét bizonyos szintig, pedig egy ilyen címet, hogy "Slayers-szint", aztán végképp nem dobálnék csak úgy oda akármilyen animének. :) (Megírom már előbb-utóbb tényleg azt a Konosuba véleményezést is, mert az emberek egyik fele "FUCK YEAH!"-vel, a másik fele meg "WHAT DÖ HELL HAPPENED TO YOU, MAN???"-el reagált, amikor meséltem nekik, hogy nekem ez a cucc bejött. XDDD)
Annyit esetleg hozzátennék a Konosuba ellen, hogy a humora egy része valóban támadható lenne mert néha tud LN-esen tudálékos/olcsó is lenni (legfőképpen amikor Kazuma próbál okos lenni), de ezt bőven ellensúlyozza a többi, ami mint voltam volt lényegében a Slayers-t képviseli a kurrens érában. Ennek ellenére egy kicsit meglep amúgy, hogy ennyire megosztó lenne a sorozat (WHAT DÖ HELL ugye), hiszen amekkora ellenszenvet generált az SAO és követői az évek során, ahhoz képest a Konosuba valamelyest üdítőnek hat a nonszensz faktorával és a "csapat szerencsétlenséget szivatja az élet" stílussal (ami azért szerintem messze van teszem azt attól, ahogy az NGNL kinyalja Soráék hátsóját), bár persze az is nyilvánvaló, hogy a humor egy abszolút szubjektív terület, és ez alól ez a franchise sem kivétel. Annyira van "arcoskodó" stílusa a humorának, hogy valakit élből taszítson, amiért viszont kár lenne, mert szvsz ez a franchise az egyik legjobb dolog amit az SAO hullám kitermelt, arról nem is szólva, hogy ezzel meg a Rakugo-val elég nagyot nőtt a DEEN ázsiója az elmúlt egy évben, mint stúdió.

Ezért is volt vicces az S2 kapcsán, mikor az /a/ egy része eltalálta, hogy a DEEN ellustult a Konosuba S1-hez képest a sok QUALITY és miegymás miatt, közben csak annyi történt, hogy az /a/-féle "objektivitás" szépen elfelejtette hogy nézett ki az S1 (=gyakran igenis szándékos off-model a humor kedvéért), és az S2 persze dettó ugyanazt a stílust használta mint az S1, sőt, szerintem jobban mint anno.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

MondoCon facebook oldala kissé le van maradva, most rendeznek animés kihívást, de csak 7 naposat. Még mindig mi vezetünk, hiszen kétszer is lenyomtuk, az elsőt jól kibővítve. :kaminaglasses:
Kép
Jalapegnome
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.05.16. 09:38
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Jalapegnome »

https://youtube.com/watch?v=NfDQf78T7VA

Nem értem hogy miért használnak az emberek tesztosztarin fokozókat, ahelyett hogy megnéznének egy TTGL részt. :/ Akárhányszor meghallgatom garantált a libabőr.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Risa írta: 2017.10.01. 18:03 Surci, tessék írni a MichiHachiról, meg az Uchouten Kazokuról, még a végén itt elsunnyogod őket. :D
Na igen Surc, legalább Michiékről írj valamit, ha már így eltűntél és a kihívás beszámolóinkra se reagáltál nyáron.
Nem tudom, mi tölti ki ennyire az agyad, de szoríthatnál már kapacitást erre. :P Szóval most vegyük úgy, hogy virtuálisan átdöftem a homlokodat a kezemmel, és az agyadba írtam, hogy ANIME. xd
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Amíg tűkön ülök Surci hsz-pótlásait lesve, formálgattam az AniListemet. Merthogy pár hónapja ilyenem is van, miért ne alapon (MAL importja amúgy is fasza, bár az adatbázisuk még bőven hiányos...). A felület mondjuk totál SNS, az összes megmozdulásunkat szívecskézhetjük rajta :hammer: , és sok cuccát nem szeretem (nem lesz MAL pótlékXD, bár annak örülök, hogy visszaszámlál és jelez, ha kijött egy szezonos rész a vaccsomból).

Viszont ma el*tam egy csomó időt arra, hogy a kedvenceimet nagyrészt bejelölgessem és aránylag rendezzem (de van még mit alakítani/hozzáadni). Hát jaj. De KORLÁTLAN!!!
Van valakinek még ilyenje? Mert usereket még nem kerestem.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Catrin írta: 2017.10.12. 23:24MAL importja amúgy is fasza, bár az adatbázisuk még bőven hiányos...
Csináltam fiókot, és tényleg baró fejlesztői szemmel az import... Amin meg röhögök, hogy itt is megdöglik a gép és böngésző, ha be akarom tölteni a listát. :drop: :lol:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én erről az AniListről most hallok először, bár így ránézésre ilyen csökkentett üzemmódú MAL-nak tűnik (meg a sokadik anime-listázós helynek). Maradok utóbbinál, elég nekem az (meg a saját kis excel táblázatom lol).
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Risa »

Nekem is új ez az AniList. :o Az egyetlen dolog, ami vonzana, a több kedvencelési lehetőség, de mivel pont nemrég csináltam meg MAL-ra azt a kedvenc karakteres-shipes montázst, szerintem egyelőre nem élek a lehetőséggel. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ma szanáltam 15 év gépes cuccait, aminek alkalmából átnéztem a (kukázni szánt) összes DVD-t is, éééés végre megvan a Japanimániás lemez, amit lassan 3 éve keresek. Ennek örömére egy fórum-related adás az archívumból: Hikari & Yukimura a műsor 8. adásának meghívott vendégei. Asszem 2004 végi az adás, a téma főleg az AMV-k körül forog (Yuki következetesen "anim"-ozik, uh régen micsoda nyelvészeti viták mentek erről is LOL :D).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.11.28. 22:17 Hikari & Yukimura a műsor 8. adásának meghívott vendégei.
Köszi, le is szedem, jó lesz kis nosztalgiázás gyanánt. :)
Surci írta: 2017.11.28. 22:17(Yuki következetesen "anim"-ozik, uh régen micsoda nyelvészeti viták mentek erről is LOL :D).
Az egy dolog, de a legjobb, hogy azóta sem jöttem rá, hogy egyáltalán ez hogyan terjedt el. :D Anno én azt hittem, hogy az amcsi animefanok ejtik így, aztán értelemszerűen amelyik magyar rajongó hallotta tőlük, az automatikusan átvette. Viszont mióta van YT, meg egyéb olyan felületek, ahol én is tudok amcsi anime vloggereket hallgatni, azt vettem észre, hogy rohadtul nem ejtik ők sem "animnak", hanem ilyen "é"-sen torzítják, ergo kb. "animéjjj" lesz belőle. (Ez egybevág a többi japán szókiejtésükkel is, mint pl. "INUYÁSÁÁÁ, KÁGOMÉÉÉJ!" stb.) Szóval most már végképp nem értem, hogy anno ez az "anim" szó honnan jött és hogy terjedt el annyira a hazai fandom körében, hogy tényleg ilyen "Marvel: Polgárháború"-szintű táborszakadást eredményezett, mert voltak az "anime", meg az "anim" pártiak a fandomon belül. XD (És még azt sem lehet mondani, hogy a 4chanról, mert az ő gúnyos kiejtésük szerint meg "animu". XD)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2017.11.29. 01:44
Surci írta: 2017.11.28. 22:17(Yuki következetesen "anim"-ozik, uh régen micsoda nyelvészeti viták mentek erről is LOL :D).
Az egy dolog, de a legjobb, hogy azóta sem jöttem rá, hogy egyáltalán ez hogyan terjedt el. :D Anno én azt hittem, hogy az amcsi animefanok ejtik így, aztán értelemszerűen amelyik magyar rajongó hallotta tőlük, az automatikusan átvette. Viszont mióta van YT, meg egyéb olyan felületek, ahol én is tudok amcsi anime vloggereket hallgatni, azt vettem észre, hogy rohadtul nem ejtik ők sem "animnak", hanem ilyen "é"-sen torzítják, ergo kb. "animéjjj" lesz belőle. (Ez egybevág a többi japán szókiejtésükkel is, mint pl. "INUYÁSÁÁÁ, KÁGOMÉÉÉJ!" stb.) Szóval most már végképp nem értem, hogy anno ez az "anim" szó honnan jött és hogy terjedt el annyira a hazai fandom körében, hogy tényleg ilyen "Marvel: Polgárháború"-szintű táborszakadást eredményezett, mert voltak az "anime", meg az "anim" pártiak a fandomon belül. XD (És még azt sem lehet mondani, hogy a 4chanról, mert az ő gúnyos kiejtésük szerint meg "animu". XD)
Szvsz két magyarázata létezik a jelenségnek.
1, Az anime szó ugye az animációból ered, sok helyen meg úgy rövidítik, hogy anim. -> szóval lehet, hogy innen eredt a dolog.
2, A másik „eredet” amit találtam az egy Indexes fórum bejegyzés:
Nem a kötekedés, hanem az ismeretterjesztés kedvéért: a japán szavak általában hepburn-átiratban jelennek meg a világon. Ennek az a fő jellemzője, hogy NEM az angol, hanem a latin (olasz) kiejtési szabályok vonatkoznak a magánhangzóira. A mássalhangzókat viszont az angol szabályok szerint ejtjük.
Tehát az "anime" kiejtése: "anime" (rövid á-val), nem padig "anim", "enájm" vagy "enim", ahogy elsőre logikusnak tűnik.

Eredeti bejegyzés.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Kiraktam az októberi Mondós cikkem az animeipart érintő többfaktoros válság boncolgatásáról. Nem teljes, mert el lehet vinni még 3 téma irányába részletezni (min a munkamorál és az okozta lemorzsolódás pszichológiai oldala vagy a külön gazdasági elemzést felmutatni a mérlegről, jogi részen a szerződésekről és a protekcionizmusról stb.), de feleslegesnek tartom, mert az első már önmagában egy külön cikk, a másodikhoz nem értek, a harmadik példámhoz meg nem tudunk eleget.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Múltkor megnéztem az őszi kerekasztalt, és gondoltam leírom, hogy én mit mondtam volna el Miyazakiról. Örültem, hogy szóba került ez a történet (egyébként már az egy kórtünet, hogy milyen hangja van a narrátornak), viszont sajnáltam, hogy annyival el lett intézve, hogy a maradi öreg már megint ördögöt kiáltott, miközben kurva fontos dolog történik ezen a videon, amikor bemutatják Miyazakinak az animációkészítés jövőjét. Ezen a videon reprezentálódik nem csak a régi vs új animáció, hanem általában a modern művészet és a mai posztmodern közötti különbség.

Beszédes, ahogy lefagynak azok a programozók Miyazaki szavain. Semmit nem értenek abból, ami történik velük. Csak azt érzik, hogy valami súlyos helyzetbe kerültek, mert a vén fasz ráncolja a szemöldökét.

Tegyük fel, hogy van egy ma élő japán mester, aki szamuráj kardokat készít tradicionális technikával, és jönnének a tanítványai azzal, hogy bemutassák neki a legújabb ötleteiket. Mutatnának egy gépet, aminek az egyik oldalán beöntenek egy zsák porkeveréket, majd megnyomnak két gombot, és a gép a másik oldalon pár másodpercnyi rázkódás és durrogás után kiadna egy olyan kardot, aminek neon pink szívecskékkel díszített pengéje van és eredeti bőrből készült műfasz markolata. Ezután pedig azt is megmutatnák a mesternek, hogy már csiszolni sem kell, mert olyan tökéletesen éles, hogy a selyemkendőt is szétvágja a levegőben. A mester arca erre elkomorul, és levág egy hegyi beszédet arról, hogy ez mennyire visszataszító és sötét, amit nem értenének a tanítványok. Hiába, de elkezdenék magyarázni neki, hogy de hát mester ez csak egy kísérlet volt, nem kell, hogy műfaszból legyen a markolata, ugyanazokat a kardokat is le tudjuk gyártani ezzel a géppel, amit kovácsolni szoktál, viszont nem kell többet hónapokig az egészségtelen levegőjű műhelyben dolgoznod, és kiszámoltuk, hogy nem csak 1000%-kal lennél gyorsabb, hanem a bevételed is ugyanennyivel több lenne.

Miyazaki nem csak egy modern művész, hanem egy mester. Több szempontból is tiszteletlenek voltak vele, amikor úgy gondolták, hogy megmutatják neki a 3D-és zombi mozgását. Az első félreértés, hogy azt hiszik, hogy az öregnek az a tragédiája, hogy nem elég hatékony a műhelye, mert ezzel az új technikával embert és időt spórolhatna meg, következésképpen nem tisztelik benne a mesterembert. A másik tévedésük pedig, hogy fingjuk sincs ki is az az öreg, akinek mutatják a zombijukat. Miyazaki mint mester nem szorul rá, hogy változtasson a technikáján, mint művész pedig megfogalmazza azt, amit nagyon kevesen látnak. Mi jut elsőre eszébe az embernek, amikor ránéz erre a zombira? Hogy "creepy", ugye, ezt is magyarázzák azok a kockák? Tehát elfogja az embert egy hangulat, egy élmény, míg Miyazakinak a valóság jut az eszébe. A barátja, aki a karját is alig bírja mozgatni. Ez lesz a nagy különbség. Az öreg a valóságról kommunikál a művészetével, és nem epic, creepy vagy sexy élményadagokat akar eladni. Miyazaki egy kész modern művész, rengeteg humanitással, ez jól látszik ezen a mindössze 2 perces videon, míg a vele szemben ülő srácok hozzá képest teljesen elveszettek. Ők csak külsőségeiben tudják, mi az alkotás, de valójában semmi víziójuk hozzá.

Mivel is szokták vádolni Miyazakit és a vele egyetértőket ezzel a videoval kapcsolatban? Hogy milyen régimódiak, szembe mennek a technikai fejlődéssel, hiszen ugyan mi baj lehet abból, hogy új technikai eszközöket használunk. Ez a kritika azért hamis, mert senki sem a fejlődést vitatja, hanem az irányát. Ha ezek az informatikus és mérnök srácok kitaláltak volna egy új egészségügyi eszközt, amivel életeket lehet menteni, akkor nagy királyok, így viszont csak a bamba fejük lett maradandó erről a videoról. Másrészt tudja jól Miyazaki is, hogy ha annyira gátlástalanok, hogy neki zombikat mutatnak, akkor mi minden szart fognak még kitalálni a jónépnek ezzel az új programmal. Ja, igen, és ráadásul Miyazaki egyáltalán nem maradi. Eleve az anime szerintem elképesztően progresszív műfaj volt a maga idejében Japánban, és Miyazaki egy nagyon izgalmas rendező volt ebben a műfajban. A személete még most is modern, egyszerűen csak nem hajlandó belemenni a mai parasztvakításba.

Egyébként Miyazaki és Takahata sikere abban is áll, hogy abszolút bennük van a nyugati műveltség. Nem csak külsőségeiben vették át a nyugati eszközöket, hanem a nyugati kultúrát értik és használják. Shinkao Makoto azért nem lesz soha az utód, mert ő csak a kultúra nélküli külsőségeket érti. Aprólékosan kidolgozza a háttereket, és minimum két évig ül egy projekten, mert ott van benne az önérzetes japán mester, de csak mert látja, hogy így kell csinálni, ahogy azt is tudja, hogy az időutazás, a tinikben rejlő "nagy ő" és "power of love", ezek ilyen jól eladható dolgok a világon mindenhol.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

1. Igazából tudnom kellene, hogy pontosan mi ez a meeting, mert addig nehezen tudom véleményezni. A Ghibli stúdió jövőjéről tárgyalnak? Esetleg ez a "You think you can animate?" című műsor, ahol Miyazaki kapta a helyi Puzsér szerepét? XD Vagy szimplán egy üzleti találkozó, ahol a srácok el akarják adni Miyazakinak ezt az "önrajzoló AI-t" (ezt is csak úgy zavarosan vettem ki a szavaikból, de ha jól értem, valami ilyesmi programról van szó), ő viszont nem kér belőle és keményen le is osztja őket pluszba? Esetleg valami negyedik?

2. A másik dolog meg, hogy szerintem mindkét félnek volt 1-2 hülye húzása. Először is: ha fiatal, feltörekvő animátor vagyok és feltalálok valami önrajzoló AI-t, de saját bevallásom szerint is egyenlőre maximum valami zombijáték szörnyeinek megalkotását merném rábízni, akkor nem a "japán Walt Disneyhez" megyek megpróbálni eladni az ötletet, vagy legalábbis az áldását kérni rá, mert 90%, hogy elhajt a fenébe, mivel bár animátor, de ő eleve nagyon más területén mozog a szakmának. Hamarabb elmegyek egy Sony-hoz, aztán lehet, hogy a következő Silent Hill-hez már szerződtetik is a programomat, mint forradalmi újítást. :D Szóval ez picit ilyen "házhoz mentünk a pofonért" húzás volt a srácok részéről, bár gondolom ők valami olyasmit akartak kihozni belőle, hogy "ha Miyazakinak bejönne, azzal bármilyen reklámnál könnyebben tudnánk utána bárhol eladni a cuccot".

Miyazaki viszont szerintem rosszul érvelt. Mondod, hogy sokan úgy reagáltak erre, hogy "az öreg, maradi vén fasz nem értékeli a fejlődést", de szerintem ezt normálisan is elmagyarázhatta volna, mondjuk: "Ne haragudjanak, de én az ilyesmit nem támogatom, eleve nem értem, hogyan tudna egy AI úgy animálni, mint egy hús-vér animátor. Ezzel nálam pont a humánum, a művészet veszne ki az egészből." Vagy valami. Ehelyett előad egy kb. triggerelt SJW-kre emlékeztető védőbeszédet, hogy van egy testi fogyatékos barátja és emiatt rosszul lett a srácok CGI zombijától. (Erre írta valaki a kommentekben, hogy "képzeld el, odaviszik valakihez a világ leggyorsabb kocsiját, ami forradalmi áttörés az autóiparban, erre az a valaki elhajtja őket azzal, hogy az ő barátja autóbalesetben halt meg, úgyhogy ez az egész undorító".) Gyakorlatilag az a pár mondat a videó legvégén ("we humans are losing faith in ourselves") szvsz sokkal inkább tükrözi, hogy valójában mi zavarta őt ebben az egészben, miért tartja rossz fejlődési iránynak, stb., na de a srácoknak mégsem ilyen, vagy ehhez hasonló érvekkel adott fejmosást, hanem előadta, hogy az ő sérült barátja miatt tartja egy baromságnak az egészet. Gyakorlatilag pont ami a legfontosabb lett volna - animátori, szakmai szemmel kritikát alkotni a produktumról -, az meg sem történt, helyette pusztán egy érzelmi impulzusból kiindulva húzta le az egészet a WC-n. Úgyhogy na, mester vagy sem, de ügyesebben is elmagyarázhatta volna, hogy miért nem jön be neki ez az egész.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Titkos írta: 2017.12.25. 09:49Miyazaki viszont szerintem rosszul érvelt. Mondod, hogy sokan úgy reagáltak erre, hogy "az öreg, maradi vén fasz nem értékeli a fejlődést", de szerintem ezt normálisan is elmagyarázhatta volna, mondjuk: "Ne haragudjanak, de én az ilyesmit nem támogatom, eleve nem értem, hogyan tudna egy AI úgy animálni, mint egy hús-vér animátor. Ezzel nálam pont a humánum, a művészet veszne ki az egészből." Vagy valami. Ehelyett előad egy kb. triggerelt SJW-kre emlékeztető védőbeszédet, hogy van egy testi fogyatékos barátja és emiatt rosszul lett a srácok CGI zombijától. (Erre írta valaki a kommentekben, hogy "képzeld el, odaviszik valakihez a világ leggyorsabb kocsiját, ami forradalmi áttörés az autóiparban, erre az a valaki elhajtja őket azzal, hogy az ő barátja autóbalesetben halt meg, úgyhogy ez az egész undorító".) Gyakorlatilag az a pár mondat a videó legvégén ("we humans are losing faith in ourselves") szvsz sokkal inkább tükrözi, hogy valójában mi zavarta őt ebben az egészben, miért tartja rossz fejlődési iránynak, stb., na de a srácoknak mégsem ilyen, vagy ehhez hasonló érvekkel adott fejmosást, hanem előadta, hogy az ő sérült barátja miatt tartja egy baromságnak az egészet. Gyakorlatilag pont ami a legfontosabb lett volna - animátori, szakmai szemmel kritikát alkotni a produktumról -, az meg sem történt, helyette pusztán egy érzelmi impulzusból kiindulva húzta le az egészet a WC-n. Úgyhogy na, mester vagy sem, de ügyesebben is elmagyarázhatta volna, hogy miért nem jön be neki ez az egész.
Szerintem hiba idekeverni a SJW és egyéb gagyi mozgalmakat. Miyazaki valószínűleg nem is hallott ezekről. Ez egy baromira őszinte kifakadás volt tőle. Az igaz, hogy nem magyarázta el a vele szemben ülőknek érthetően a problémáját. Én arra tippelek, hogy azért nem, mert egyszerűen olyan nagy volt a két világ közti szakadék, hogy nem is értették meg egymást. Miyazakinak evidens a konzervatív értékrendje, eszébe sem jutott, hogy magyarázatra szorul. Szóval semmiképp sem keverném ide a politikai korrektséget és egyéb faszságot, hanem arra céloztam, hogy Miyazakinak van egy olyan szemlélete a művészetről, hogy "jelentést", "tartalmat" is társít a vizuális ingerekhez, és nem érti, amikor azt mondja a srác, hogy "ezzel a zombival nem volt semmi szándékunk, csak egy kísérlet volt", ez a jelentés nélküli üresség távol áll tőle (Más kérdés, hogy egyébként tényleg túlreagálta, hiszen ez tényleg csak egy kísérlet volt, csak ugye Miyazaki többet várt tőle. :)), és ráadásul valóban látja a barátját, nem egy álszent ripacskodást vesz elő. Tehát egyfelől van itt egy szemlélet, ami összeütközésbe került a zombival, és egy mester, aki kifakad az új programtól. Szerintem mindkettő őszinte, legalábbis nekem ez a véleményem.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Csak pár röpke észrevétel:
1. A tag, aki ott beszél a Dwango (Dial-up Wide Area Network Gaming Operation) vezetője és Nobuo Kawakami és most 49 éves, tehát nem fiatal. A cég, amit vezet pedig 1997-ben grundolták össze. Az eredeti cég pedig amiből kinőte magát ez a vállalat nem más, mint az amerikai Dwango volt. Ők dobták piacra a Doom nevű játékot példú. De a cég jelenleg a Kodansha konglomerátum tagja. Mind ezt azt írtam le, hogy jelezzem, nem nyeretlen huszonéves srácok mentek el a nagy bölcshöz, akiknek még a tojáshéj is van a fenekükön.
2. A Dwango és Miyazaki már dolgozott együtt lásd itt. Szóval gondolom innen jöhetett az ismeretség.
3. Miyazaki első Ghiblis filmjét 43 évesen rendezte meg, addig ugye a csúnya anime iparnak dolgozott, többek közt neki köszönhető, hogy a Lupin olyan vicces-vidám sorozat lett mert a megrendelő ilyet akart és neki ezzel nem volt problémája (szemben az eredeti készítőknek). Shinkai meg volt 31 éves amikor az első filmjét letette az asztalra. Most közel annyi idős, mint a mester a Laputánál. Magam részéről úgy látom filmről filmre javul SM.

Végezetül annyit, hogy igen elmentek megmutatni egy programot a Földön élő 8 olyan ember közül az egyiknek, aki rendelkezik egész estés animációs Oscarral. Kawakami nem hitte azt, hogy Miyazaki a homlokára csap és azt mondja: „Ó én bolond! Egész életembe rossz úton jártam, de most megvilágosodtam, mint Buddha! EZ KELL NEKEM!!!!” Nem, úgy voltak vele, hogy ha kapnak valamilyen pozitív visszajelzést akkor már nagyon nyertek. Ha csak valami semleges dumát kaptak akkor nyertek. Ha pedig valami letolást kapnak akkor kicsit nyernek mert legalább elmondhatják, hogy látta Miyazaki és „további útmutatást” vagy „tanácsokat” adott. Mondjuk erről tanúskodik az is, hogy az egészet felvették és mind két fél hozzájárult annak közzétételéhez.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

iskariotes írta: 2017.12.25. 20:173. Miyazaki első Ghiblis filmjét 43 évesen rendezte meg, addig ugye a csúnya anime iparnak dolgozott, többek közt neki köszönhető, hogy a Lupin olyan vicces-vidám sorozat lett mert a megrendelő ilyet akart és neki ezzel nem volt problémája (szemben az eredeti készítőknek). Shinkai meg volt 31 éves amikor az első filmjét letette az asztalra. Most közel annyi idős, mint a mester a Laputánál. Magam részéről úgy látom filmről filmre javul SM.
Takahata 78 éves volt, amikor megcsinálta a Kaguyat. Ennyi idősen képes volt azzal elszórakozni, hogy kicsiszolja pár nünükéjét, mindezt úgy, hogy közben a szakmát megszégyenítő bátorsággal és expresszivitással nyúlt a teljesen kézzel rajzolt technikához. Szóval van itt egy 78 éves fószer, aki tol egy hatalmas rock and rollt az animációban, és ezek után jön 43 évesen Shinkai és csinál egy limonádé nyári slágerfilmet, amiben semmi kiemelkedő nincsen az eladási számokat leszámítva. És tegyük még hozzá, hogy amikor Takahata és Miyazaki 43 évesek voltak, akkor nem voltak ennyire lemaradva senkitől sem.
iskariotes írta: 2017.12.25. 20:17 Végezetül annyit, hogy igen elmentek megmutatni egy programot a Földön élő 8 olyan ember közül az egyiknek, aki rendelkezik egész estés animációs Oscarral. Kawakami nem hitte azt, hogy Miyazaki a homlokára csap és azt mondja: „Ó én bolond! Egész életembe rossz úton jártam, de most megvilágosodtam, mint Buddha! EZ KELL NEKEM!!!!” Nem, úgy voltak vele, hogy ha kapnak valamilyen pozitív visszajelzést akkor már nagyon nyertek. Ha csak valami semleges dumát kaptak akkor nyertek. Ha pedig valami letolást kapnak akkor kicsit nyernek mert legalább elmondhatják, hogy látta Miyazaki és „további útmutatást” vagy „tanácsokat” adott. Mondjuk erről tanúskodik az is, hogy az egészet felvették és mind két fél hozzájárult annak közzétételéhez.
Bárhogy is gondolták, ezt nehéz kimagyarázni, valószínűleg úgy voltak vele, hogy a rossz reklám is reklám, de itt egy olyan "tanácsot" kaptak, ami után régebben szeppukut követtek el a japán férfiak, ehelyett inkább ők közzétették a felvételt. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.12.26. 08:25Takahata 78 éves volt, amikor megcsinálta a Kaguyat. Ennyi idősen képes volt azzal elszórakozni, hogy kicsiszolja pár nünükéjét, mindezt úgy, hogy közben a szakmát megszégyenítő bátorsággal és expresszivitással nyúlt a teljesen kézzel rajzolt technikához. Szóval van itt egy 78 éves fószer, aki tol egy hatalmas rock and rollt az animációban, és ezek után jön 43 évesen Shinkai és csinál egy limonádé nyári slágerfilmet, amiben semmi kiemelkedő nincsen az eladási számokat leszámítva. És tegyük még hozzá, hogy amikor Takahata és Miyazaki 43 évesek voltak, akkor nem voltak ennyire lemaradva senkitől sem.
Ez most olyan, mintha azt mondanánk, hogy a Metallica (1981/1982) az amerikai Billboard 200 toplistán, amelynek 5 lemeze is egymás után listavezetőként nyitott, miközben a jóval régebbi Van Halen (1972) formáció és a U2 (1976) ugyanezt csak 3 lemezzel volt képes megtenni. És mondhatjuk, hogy jó, a Metallica "nem olyan expresszív" meg egyéb lózung, de mégis az ő számaik szólnak az őrületről (Welcome home, Sanitarium), hamis célból kihasználásról (Disposable Heroes), álszentségről (Holier Than Thou), bűnbánatról (Ride the Lightning), a bennünk lakozó gonoszról (Sad But True) stb. Szóval, súlyosabbak a műveik. De akkor fejeljük meg azzal, hogy jön egy nagyképű egomanó, a Nyugati Kanyon (Kanye West), aki még ezt is túlszárnyalja 7 első listavezetési nyitással, holott a zeneisége és szövegi vonzata a lakás legkisebb helyiségébe szorult, egy fehér kagyló lefolyó csövébe.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A legnagyobb szívfájdalmam természetesen a teljes GitS univerzum negligálása volt, de olyan veretes címek sem kerültek bele, mint az NGE vagy DN. Ezeket leszámítva tetszett az AMV bár zeneileg kicsit lehetne változatosabb.

Mhh Shinkai-tól két művet is beidéztek a Ghiblitől pedig egyet sem.

Catrin: Hajrá a tervedhez!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

iskariotes írta: 2017.12.27. 18:51Mhh Shinkai-tól két művet is beidéztek a Ghiblitől pedig egyet sem.
:D Mhh, nem értem, mire célzol ezzel az elejtett mondattal. Komolyan el tudod képzelni, hogy van abban valami szakmai megfontolás, hogy az anime 100. évfordulójának az ünnepléséből kimarad a Ghibli (és többek között Satoshi Kon is például, vagy az általad említett GitS), míg Shinkaitól kettőt is idéznek? Vagy nem lehet, hogy inkább arról van szó, amit egyébként írnak is, hogy a szerzői jogok miatt maradhatott ki a Ghibli?
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Még az eheti témához: amúgy is, ez az egész anime-dolog egy hiba volt... :lol:
Kép
Válasz küldése