Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Pár nevetségesen magas helyezésen kívül szerintem egészen korrekt lista. Persze a hype címek felkerülése elkerülhetetlen, de így, hogy ki vannak egyensúlyozva minőségi animékkel, annyira nem gáz. Surcival egyetértve szerintem is az Utapüré a legnagyobb WTF. :hammer: Kíváncsi lennék, hogy egy magyar lista milyen címekből állna... na AZ lenne az igazi facepalm. :lol:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

...ummm... bárki találna szabadkőműves kézfogást (meghívó, regisztráció, közösségi oldalak, akármi) nem igénylő megoldást a nyaa-problémára, kérem, jelezze :drop:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

alvaro írta: 2017.05.04. 16:27 ...ummm... bárki találna szabadkőműves kézfogást (meghívó, regisztráció, közösségi oldalak, akármi) nem igénylő megoldást a nyaa-problémára, kérem, jelezze :drop:
Itt alternatívák. Ez meg elvileg az eddigi adatbázisa magnet link formájában. Bár nem hiszem, nem találtam mindent, amit akartam. XD
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Junchi írta: 2017.05.04. 08:01 MAL-ra kirakott "100 éves az anime - TOP 100 animay a japánok szerint" listát láttátok már?
Nem olyan rossz lista ez: ha a 80%-át kicserélnénk más címekkel, akkor érdemes lenne kicsit variálni a sorrenden!
Viccet félretéve, és őszintén? Tényleg csak röviden átfutottam, és hát gyenge trollkodásnak még elmenne, hogy nincs egy Ghibli múvi sem az első 10-ben, de hogy a 100-as listát így hozzák le... teljesen komolytalan. Meglepődve persze nem vagyok, de azért szomorú újból és újból szembesülni azzal, hogy az animés szubkult mindenhol elvesztette a kapcsolatot a valósággal/realitással.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Látom Nyaa-val kapcsolatban már lettek linkek közzétéve, úgyhogy csak a top100-hoz teszek hozzá egy-két szót. :)

- Tiger & Bunny: abszolút ismeretlen terület, de lehet valami benne ha #1 lett belőle.

- Madoka: hellyel-közzel érthető a harmadik hely, akármennyire nem jön be nekem a franchise, és az ötvenes-hatvanas tartományra tartanám érdemesnek.

- Love Live: a sima LL-el nincs tapasztalatom, de a tavalyi vadhajtást a 2011-es Idolmaster sorozat agyonveri.

- Osomatsu-san: ahhoz képest hogy maga a sorozat milyen, és hogy egyszerre több közönség-szegmenst is lefedett (fujo/80-as sorozaton felnőtt réteg/satöbbi), jogos a tizedik helyezés egy újabb sorozatokat előtérbe helyező listába.

- Code Geass abszolút kimaradt, az EVA pedig mehetne 4-5 helyezéssel feljebb.

-SAO/Clannad túl magasan van, a GuP viszont reálisabbnak tűnik részben a mozi, másrészt a Shirobako közbenjárásának köszönhetően.

- Bakemonogatari: 7-8 évvel ezelőtt biztos ott lett volna a 10-20 tartomànyban, de gondolom elég erős volt a fan-morzsolódás az èvek alatt, plusz pölö az Osomatsu-hoz kèpest kevesebb idézőjeles lappal is játszik (függetlenül attól, hogy manapság is generál minimum 30 ezres eladásokat).

- Shirobako korrekten ül az 52-es helyen, simán az utóbbi egyik jobb anime-only sorozata.

- Yu Yu Hakusho/HxH befèrhetnének a 40-es tartományba mert remek shounenekről van szó, de ez van, ahogy mondani szokták.

- Mob Psycho 100: nem tenném nyugodt szívvel egy ilyen listába, de az Osomatsu-hoz hasonlóan jó helyen van a 69-nél.

- Jojo-nál csak az SC második felét tartom érdemesnek a listára, de az volt olyan jó, hogy akár az 50-60 környékére is beférne.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Tibor és Barnabásnak egyébként hatalmas fujoshi-bázisa van Japánban, úgyhogy itt szerintem ez is közrejátszhatott. A male listen már csak negyvenkettedik.

Ugyanígy a Love Live, ami egyfajta kultusz arrafelé, csak az meg főleg otaku-körökben, de azért női rajongói is akadnak szép számmal.

Érdekes viszont a Cardcaptor Sakura, ami mindkét nemnél egyformán jól szerepelt, sőt a fujóknál még jobban is (ott hetedik, az otakuknál viszont 20.).
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

^Yeah, T&B kapcsán elég valószínű, hogy a fujoshik voltak az idézőjeles ludasok, mégha így is meglep, hogy nem az Osomatsu-san jutott a top5-be, tekintve hogy egy frissebb animeről van szó, és azért annak a sorozatnak a nem-fujo "körökben" is van népszerűsége. Mondjuk az is igaz, hogy az Osomatsu esetében a főszereplő hatos ikercsapat szinkrongárdája kárpótolja azt a tényt, hogy maga a karadizájn nem tipikusan fujo-motiváló, míg egy-két kép alapján a T&B van annyira "pretti", hogy a karakterek külleme a szinkronszínész ismerete nélkül is hatásos tud lenni.

Ehhez képest az LL népszerűsége az Idolmaster-el szemben egy kicsit meglep, mert ha csak az animés kivetüléseket nézem, mind a két sorozat gyakorlatilag ugyanazt a (nem-otaku réteget nem kizáró) közönséget szólítja meg, de gondolom az LL-nél részben a "fiatalabb" mivolt, másrészt esetleg a karakterek maguk tettek hozzá a jobb helyezéshez. Bár az utóbbi esetben nem kimondottan segíti az Imas helyzetét, hogy amióta bevezették a Cinderella Girls vonalat, azóta szerintem egyszerűen túl sok szereplő/idol van abban a franchise-ban, és a CG anime vagy rosszul kezelte a túlnyomó részüket, vagy egyszerűen nem lehet többet kihozni belőlük. Ha meg az utóbbiról van szó, akkor a sima Imas gárda még inkább pórul járt, mert az tipikusan az a szereplőgárda ami nem Shakespeare mélységű, de pont a kisebb csapatméret teszi lehetővé azt, hogy egyenként konkrétabb benyomást keltsenek a maguk módján, és hiába van annyi CG karakter mint az orosz, ha egyszer nem érik utol azt a kisebb gárdát. Persze az is lehet (bár nem valószínű), hogy jó néhány Berserk fan fogta magát, és bosszúból az LL-re szavazott, de a lényegen nem változtat, így is meglep az LL-Imas kettős közötti helyezés külömbség.
Kép Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Azt hiszem, hogy ha már listákat elemezgetünk, akkor mindenképp érdemes megvizsgálni, hogy az IMDb adatai mit mutatnak, úgyhogy végeztem egy kis kutatást.(Zárójelben az első szám a pontszámot jelöli, a második pedig a leadott szavazatok számát.)

25 "legjobb" film:

1. Kimi no na wa (8.6, 32k)
2. Chihiro szellemországban (8.6, 457k)
3. Szentjánosbogarak sírja (8.5, 153k)
4. A vadon hercegnője (8.4, 242k)
5. A vándorló palota (8.2, 233k)
6. Totoro - A varázserdő titka (8.2, 191k)
7. Akira (8.1, 114k)
8. Nauszika – A szél harcosai (8.1, 104k)
9. Laputa – Az égi palota (8.1, 106k)
10. Páncélba zárt szellem (8.0, 95k)
11. A könyvek hercege (8.0, 33k)
12. Kiki – A boszorkányfutár (7.9, 82k)
13. Perfect Blue (7.9, 31k)
14. Ninja Scroll (7.9, 28k)
15. Másodpercenként 5 cm (7.8, 32k)
16. Szél támad (7.8, 49k)
17. Az idő fölött járó lány (7.8, 41k)
18. Porco Rosso, a mesterpilóta (7.8, 51k)
19. Ponyo a tengerparti sziklán (7.7, 91k)
20. Paprika (7.7, 49k)
21. Páncélba zárt szellem 2 (7.6, 29k)
22. Arrietty (7.6, 57k)
23. Animátrix (7.4, 63k)
24. Macskák királysága (7.3, 33k)
25. Földtenger varázslója (6.5, 25k)

( Forrás: http://www.imdb.com/search/title?genres ... f_=adv_prv )

25 "legjobb" sorozat:

1. One Punch Man (9.1, 44.6k)
2. Fullmetal Alchemist: Testvériség (9.1, 60k)
3. A halállista (9.0, 130k)
4. Cowboy Bebop (9.0, 130k)
5. Attack on Titan (8.8, 77k)
6. Dragon Ball Z (1996-2003) (8.8, 85k)
7. Hunter x Hunter (8.8, 22k)
8. Steins;Gate (8.8, 21k)
9. One Piece (8.7, 45k)
10. Fullmetal Alchemist (8.7, 42k)
11. Berserk (8.7, 18k)
12. Code Geass (8.7, 30k)
13. Dragon Ball Z (1989-1996) (8.7, 46k)
14. Monster (8.7, 11k)
15. Boku dake ga inai machi (8.6, 6k)
16. GitS: Stand Alone Complex (8.6, 13k)
17. Neon Genesis Evangelion (8.6, 29k)
18. Dragon Ball (1995-2003) (8.6, 38k)
19. Samurai Champlo (8.6, 27k)
20. Dragon Ball (1986-1989) (8.6, 31k)
21. Kenshin (8.6, 12k)
22. Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen (8.6, 9k)
23. Naruto: Shippuden (8.5, 50k)
24. Parasyte (8.5, 10k)
25. Yu Yu Hakusho (8.5, 8k)

(Forrás: http://www.imdb.com/search/title?genres ... tvtp_gnr_3 )

És akkor részemről röviden pár észrevétel ehhez a két listához.
Úgy gondolom, hogy animés sorozatokra főleg olyan IMDb userek szavaznak, akik valószínűleg más animés oldalakon is szavazni szoktak, vagy legalábbis mélyebb az ismertségük az animékkel, illetve ezzel a szubkultúrával, míg a filmek esetében azért több a leadott szavazatoknak a száma is, mert a szubkulton kívüli nézők is ismerik (megmagyarázza a Ghibli uralmát). Következésképpen egy szubkulton kívül kevésbé ismert mozinak kevés esélye van arra, hogy a listára felkerüljön, viszont az olyan sorozatok, amelyek animés oldalakon is populárisabbnak számítanak, azok itt is meg tudják vetni a lábukat. Továbbá érdekes, hogy a sorozatokra mennyivel magasabb pontszámok röpködnek (a 22. legjobb sorozatnak van annyi pontja, mint az 1. filmnek), mintha valamivel elfogultabbak lennének ezek a szavazatok(?). Mindenesetre számomra mint Japánon kívüli animefogyasztónak beszédesebbek ezek az eredmények.

( Btw mikor átnyálaztam az IMDb top 250-es (film) animáció listát kedvem támadt ahhoz, hogy nyissak majd egy külön topikot, ahol kibeszélhetnénk a látott és/vagy kedvences nem anime animációinkat is. )
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

tulokos írta: 2017.05.09. 18:26 kedvem támadt ahhoz, hogy nyissak majd egy külön topikot, ahol kibeszélhetnénk a látott és/vagy kedvences nem anime animációinkat is
TV-Mozi alfórumban nyugodtan megnyitható a téma.

Btw Juncs, ha már Puskagátas toplisták, kihívások és egyebek: nemtom mik a terveid az elkövetkezendő időszakra, de anno volt szó egy KeresztJáték-Puskagát MAG cseréről, érdeklődnék aktuális lenne-e mostanában. Nem feltétlenül azonnal, de mondjuk máj. vége -jún. eleje környékén?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ööö, hát én most a Cardcaptor Sakurát szeretném előtte lenyomni, mert az hirtelen jobban izgat, meg az hosszabb is, de amint azzal végeztem, visszatérhetünk a Seedre. (Bár a Zeta megtekintése után mondtam, hogy most egy darabig nem akarok Gundamet látni [ez alól kivételt képezne az Origin ötödik része], szóval a Seed még várat kicsit magára, de nem felejtettem el, dun wurry. :D)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mint a főnix, feltámadt hamvaiból. (Azért remélem elég hosszú időt meg fog élni.)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szerencsére van Mafab ami talán kicsit jobban mutatja, hogy nálunk mi a trendi:

Sorozat:
1. Dragon Ball Z (86 pontszámot kapott 112 szavazótól)
2. Naruto Shippuden (93/71)
3. Yu Yu Hakusho (98/28)
4. Death Note (96/92)
5. Dragon Ball (96/57)
6. Kiseiju (96/24)
7. One Punch Man (93/57)
8. One Piece (93/74)
9. Re:zero (92/13)
10. Code Geass (91/48)
11. Fairy Tail (91/22)
12. Titokzatos Aranyvárosok (90/10)
13. Samurai Champloo (89/37)
14. Ouran (88/25)
15. Dimension W (88/7)
16. Soul Eater (87/32)
17. Kuromukuro (86/9)
18. Sanzoku no musume Ronya (86/9)
19. Boku dake ga Inai Machi (85/24)
20. Fruits Basket (85/16)
21. Kuroshitsuji (85/31)
22. Overlord (85/7)
23. Charlotte (85/13)
24. Tiger&Bunny (85/13)
25. Elfen Lied (84/25)
Lásd a teljes listát: http://www.mafab.hu/sorozatok/sorozatok ... &country=4

Filmes Top 25 - ez már felüdülés:
1. Vándorló Palota (92/133)
2. Vadon hercegnője (89/109)
3. Chihiro Szellemországban (88/145)
4. Sword Art Online the Movie: Ordinal Scale (97/12)
5. Nauszika (90/111)
6. Laputa (79/103)
7. Akira (89/109)
8. Totoro (88/91)
9. Szentjánosbogarak sírja (88/113)
10. Páncélba zárt szellem (88/88)
11. Kimi no na wa.(95/20)
12. Szél Támad (84/64)
13. Kingsglaive: Final Fantasy XV (82/11)
14. Vörös Teknős (82/25) - tudom sok helyen nem animeként szerepel, de a Mafab ide sorolja be.
15. Tsumiki no ie (91/19)
16. Digimon Adventure tri. Ketsui (91/9)
17. A hercegnő és a kobold (89/29)
18. Bleach: Elveszett emlékek (88/31)
19. Dragon Ball Z Special 2: Trunks története (78/34)
20. Kiki - A A boszorkányfutár (77/100)
21. Macross (87/22) - 1984-es film
22. Santa Claus Is Comin' to Town (86/17)
23. Gekijouban Steins;Gate: Fuka ryouiki no dejavu (86/22)
24. Dragon Ball Z Special 1: Bardock, - Son Goku apja (86/32)
25. Dragon Ball Z: Battle of Gods (85/41)

A teljes lista: http://www.mafab.hu/filmek/filmek/1/?yr ... &country=4
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ezt most értsem úgy, hogy nálunk gyakorlatilag ismeretlen a Madoka? Hipster lettem, éljen! :hammer:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Mafabnál öt szavazat kell ahhoz, hogy egy alkotás értékelhető legyen, de ez a Madokánál nem teljesült, így nincs rajta a 141-es anime sorozat listán. Már csak azért is érdekes, mert a három movie simán kapott annyit, hogy már értékelhető legyen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

A magyar animefogyasztók trendjeit legjobban az AA-listen lehet mérni. Sajna abból nincs toplista, de minden címnél jelzi, hányan tették megtekintettre. Egy átlag semmilyen szezonos hájp, mint pl. KonoSuba, Re:Zero, Overlord, Owari no Seraph, sötöbö 3-4.000 megtekintést kap, überhájpok - NGNL, SAO, OPM, S;G, Shingeki, Mirai Nikki, stb... 5-10 ezer körüli megtekintést kapnak (akkor magasabb a szám ha az AA ad hozzá feliratot is). Minden egyéb, ami nem valami überklasszikus, mint a CG, DN, Mononoke Hime, GiTS, hasonlók, az jó ha a az 1500-2000 láttamot hozni tudja - és ez nagyonnagy szó, szal itt ilyenekre kell már gondolni mint Fate/UBW-Zero, Shokugeki no Souma meg ilyesmi, nem a Monster vagy a Pingvindob.
alvaro írta: 2017.05.13. 05:51 Ezt most értsem úgy, hogy nálunk gyakorlatilag ismeretlen a Madoka? Hipster lettem, éljen! :hammer:

Akár :D AA-listen 1700 körüli megtekintésszámnál jár, és azért nem kell bemutatni micsoda anime ez, pláne nem ismeretlen, nem is régi. Összehasonlításképp az egyik múlt szezonos hájpot, a lehető legtucatabb otakudream-fantasy KonoSubát látták eddig 3350 körül. Szal az egyáltalán nem retro vagy hidden gem Madoka nincs benne ott a Top 100-ban. Az sem. Na de nem megyek bele jobban, volt is már szó róla elégszer, csak azért dobáltam be pár számot, hogy érzékelhetőek legyenek az arányok annak is, aki nem ismeri az AA ezen funkcióját.
Junchi írta: 2017.05.12. 07:42 ^Ööö, hát én most a Cardcaptor Sakurát szeretném előtte lenyomni, mert az hirtelen jobban izgat, meg az hosszabb is, de amint azzal végeztem, visszatérhetünk a Seedre.

Csak nyugodtan, nekem is vannak jelenleg terveim, csak gondoltam rákérdezek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Surci írta: 2017.05.13. 23:43 Akár :D AA-listen 1700 körüli megtekintésszámnál jár, és azért nem kell bemutatni micsoda anime ez, pláne nem ismeretlen, nem is régi. Összehasonlításképp az egyik múlt szezonos hájpot, a lehető legtucatabb otakudream-fantasy KonoSubát látták eddig 3350 körül.
Tudom, egy kicsit feleslegesen karattyolok bele a témába amikor a kommentednek csak ezt a részét emelem ki, de a KonoSuba esetében hellyel-közzel még értem azt a 3350 körüli látottságot, mert szvsz pont hogy a tucat otakudream-fantasyk ellentétéről van szó. Nem valami mély értelemben persze, mert végső soron a marhaságra megy rá egy átlagnál köcsögebb főszereplővel, és a legkomolyabb pillanatai sem verdesik bármelyik nevesebb dráma színvonalát, de nem kimondottan mondanám egy súlycsoportban lévőnek az SAO-NGNL-Re:Zero-satöbbi kategóriával sem. Az első kettő kapcsán gondolom nem kell kifejtenem, hogy mekkora mértékben fedik le a sztereotípiát, a Re:Zero pedig szvsz okosabbnak/"drámaibbnak" akar látszani mint amilyen, a KonoSuba meg ezekhez képest szerintem a kategória Slayers-e lehetne: a Slayers mondjuk így is jobb nála persze (különös tekintettel az első három évadra), de ahhoz mérten, hogy manapság mint jelent a fantasy anime nagyon sokszor, ahhoz mérten a KonoSuba pont a prosztó/barom stílusával tűnik ki a fennt említett "mesterhármas" fémjelezte közegből, és szerintem emiatt lett külföldön is eléggé népszerű.

Ettől persze még így is kár marad, hogy nem egy régebbi, jobb cucc AA-s forgalma kisebb mint a friss címeké, de ja, ez is annak a jele valahol, hogy a magyar szcéna a külföldhöz képest viszonylag zárt és még inkább szezonális-orientált (vagy akár "newfag", ha valaki úgy akar fogalmazni), mint teszem azt a Reddit, ahol hiába jönnek ott is a csövön keresztül az SAO-k/NGNL-k és társaik, de közben egyrészt nincs igazán nyelvi akadálya az animék élvezhetőségének (ergo ott nem kifogás a "nem tudok angolul/magyarul kényelmesebb" hozzáállás), másrészt az ottani "ifjú fan terelgető" közösség ízlése is nyitottabb a régebbi animék felé, arról már nem is szólva, hogy a trendekkel is naprakészebbek általánoságban. Erre valószínű örökzöld példa marad a Jojo, ami mostanra akkora mainstream anime lett mint a ház, de itthon alig van hírmondója (attól függetlenül hogy az utolsó TV-s inkarnáció tavalyi darab volt), és ezen az egy franchise-on kimondottan lemérhető, hogy most is mintha egyfajta vasfüggöny választaná el a hazai fandomot a "nyugattól".
Kép Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Dodgers írta: 2017.05.14. 03:25de ja, ez is annak a jele valahol, hogy a magyar szcéna a külföldhöz képest viszonylag zárt és még inkább szezonális-orientált (vagy akár "newfag", ha valaki úgy akar fogalmazni)
Igen, és hát ez is azt bizonyítja, hogy könnyen lehet(ne) hatni a hazai animés fandomra. A három nagy "A", AA és Attis (megnéztem: 17k feliratkozója van, annyival tulképpen eléri majdnem az összes itthoni animefant) jelenleg ők befolyásolják leginkább a fandomot (bár nehéz ezt pontosan megmondani, hiszen a hype címekkel együtt sodródnak; csak konzerválják a most uralkodó trendeket). Úgyhogy szuper lenne és szerintem sokat is számítana, ha Ricz (és Junchi) tényleg belecsapna egy kis youtuberkedésbe! :D ::taka::
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.05.14. 06:52 Úgyhogy szuper lenne és szerintem sokat is számítana, ha Ricz (és Junchi) tényleg belecsapna egy kis youtuberkedésbe! :D ::taka::
A videóversenyre még két videót haknizok össze (Végtelen világok 2-3.), és aztán leállok, megyek játszani: co-op kampányok, multizás, random bullshittery (a la SovietWomble), esetleg pár metatémás játékbemutató (pl. The Housewife, Pregnancy, amik kezdésnek erős anyagok lennének, mivel az előbb a családon belüli erőszak, az utóbbi a nemi erőszak témáját ragadja meg). De olyat, hogy leülök a kamera elé, már nem. Legfeljebb KenyTheOne-hoz vagy a TheGameCornerhez hasonlóan csak a hangom lehet hallani valami jelenetsor vagy képösszeállítás alatt.
Esetleg, amit még összerakhatok, azok amik már most "Fandom Mockery" néven futnak. Fogok egy jelenetet, átfeliratozom/átszinkronizálom stb., csak hogy "érezzék a törődést".
De a videózásról érzem, nem az én túlzottan nagy műfajom. A podcast közelebb áll.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Most nagyon drukkolok, hogy Junchi kis listája szélesebb körben is elterjedjen, hála a facebook-os szülinapi Mondo posztnak! Btw, tök jó lett a kép. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

tulokos írta: 2017.05.14. 06:52 Úgyhogy szuper lenne és szerintem sokat is számítana, ha Ricz (és Junchi) tényleg belecsapna egy kis youtuberkedésbe! :D ::taka::
Áh, kizárt, ez a videózásdi valahogy nem az én világom, a podcastezést már inkább kipróbálnám, csak most még nekem annyira nem aktuális a dolog.
Rui-chan írta: 2017.05.14. 20:35 Most nagyon drukkolok, hogy Junchi kis listája szélesebb körben is elterjedjen, hála a facebook-os szülinapi Mondo posztnak!
Nem reklámoztam eddig sok helyen (csak itt, meg az egyik filmes site-on), de most kapva kaptam az alkalmon, hisz a Mondo FB-t sokan látogatják, szal hátha érek el vele valamit. (Ha a delikvens csak egyet lenyomna róla, már elértem a célomat.)
Rui-chan írta: 2017.05.14. 20:35Btw, tök jó lett a kép. :D
Köfi. :3 (Nem tudom amúgy mennyire jön át, de a Youjinbós Tsubaki pózát szerettem volna vele imitálni... hát, több-kevesebb sikerrel. :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.05.12. 18:47 Mint a főnix, feltámadt hamvaiból. (Azért remélem elég hosszú időt meg fog élni.)
Köszi! :) Reméljük, ez tényleg marad. :)
Junchi írta: 2017.05.15. 17:52
Rui-chan írta: 2017.05.14. 20:35 Most nagyon drukkolok, hogy Junchi kis listája szélesebb körben is elterjedjen, hála a facebook-os szülinapi Mondo posztnak!
Nem reklámoztam eddig sok helyen (csak itt, meg az egyik filmes site-on), de most kapva kaptam az alkalmon, hisz a Mondo FB-t sokan látogatják, szal hátha érek el vele valamit. (Ha a delikvens csak egyet lenyomna róla, már elértem a célomat.)
FB-n nem igazán járok animés felületekre (a legtöbb ugyanis ilyen "AA + még gázabb" színvonallal operál...), de ehhez adnátok egy linket? :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.05.15. 18:10 FB-n nem igazán járok animés felületekre (a legtöbb ugyanis ilyen "AA + még gázabb" színvonallal operál...), de ehhez adnátok egy linket? :D
Nekem technikailag FB accom sincs, úgyhogy én is csak e-mailben értesültem róla, hogy ezek a "10 éves a Mondo" apropóján írt kis cikkírói értekezések kikerültek, köztük az enyém is. :D

Egyébként maga a lista érdekel vagy a bejegyzés? Előbbit már láttad te is, utóbbi pedig erre van.

(Nem mellesleg Attis a legújabb videójában régebbi animéket vett elő és azokból nosztalgiázott!! o_O Tuti, hogy eljutottak hozzá az itteni siralmaink valahogy.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.05.15. 18:18 Egyébként maga a lista érdekel vagy a bejegyzés? Előbbit már láttad te is, utóbbi pedig erre van.
Persze, a lista természetesen megvan (még a gépemre is lementettem, lévén volt rajta pár olyan cím, amik eddig nekem is kimaradtak), szal az utóbbi érdekelt, köszi a linket! Az megvolt, hogy most ünneplik a 10 éves évfordulót, de pont az érdekelt, hogy a kismillió, naponta kipostolt üzenet közé hogyan sikerült berakni a te animés ajánlódat, de így már értem, te raktad oda a postod végére. :) (Btw, na egy újabb indok, hogy kerülöm ezeket a felületeket: ott sem bírnám ki, hogy ne kezdjek vitázni. Most is rohadt jó, hogy Junchi csak egy fél mondatban megemlítette, hogy szerinte sem volt épp valami dicsőséges korszak a Danci-éra, mire Siklara lazán olyan védőbeszédet írt róla gyorsan, hogy elsőre úgy reagáltam, hogy "WTF, is this for real...???", aztán úgy voltam vele, hogy "oké, hagyjuk inkább, az ilyen postok miatt nem animézek Facebookon..." XD Amúgy ne értsétek félre, nem azzal van bajom, ha valakinek mondjuk az a stílus jobban bejött, csak ekkorákat ne hazudjunk már, mint: "Nem volt minőségileg semmi gond a Danci-érával"...ROTFLOL.)
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Balus »

Junchi írta: 2017.05.15. 17:52
Rui-chan írta: 2017.05.14. 20:35 Most nagyon drukkolok, hogy Junchi kis listája szélesebb körben is elterjedjen, hála a facebook-os szülinapi Mondo posztnak!
Nem reklámoztam eddig sok helyen (csak itt, meg az egyik filmes site-on), de most kapva kaptam az alkalmon, hisz a Mondo FB-t sokan látogatják, szal hátha érek el vele valamit. (Ha a delikvens csak egyet lenyomna róla, már elértem a célomat.)
Jelentem, hogy eggyel több emberhez már most eljutott. :D Ugyan egy részét (kb. 20 címet) már láttam korábban, de így is bőven vannak hiányosságaim. Amúgy a Kino, a Lain és a Juuni Kokuki már itt figyel a gépemen, szóval amint végeztem a portfóliómmal, szerintem bele is vágok az egyikbe.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

+1 Dodgers Konosuba-védésére, nekem is kellemes csalódás volt a cucc, még a Slayershez való hasonlítgatása is megállja a helyét bizonyos szintig, pedig egy ilyen címet, hogy "Slayers-szint", aztán végképp nem dobálnék csak úgy oda akármilyen animének. :) (Megírom már előbb-utóbb tényleg azt a Konosuba véleményezést is, mert az emberek egyik fele "FUCK YEAH!"-vel, a másik fele meg "WHAT DÖ HELL HAPPENED TO YOU, MAN???"-el reagált, amikor meséltem nekik, hogy nekem ez a cucc bejött. XDDD)
Kép
Válasz küldése