Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2017.02.15. 22:43 A Madoka 12 része plusz a három mozi az már 15
A Madokából nem mind a három mozit, hanem csak a HARMADIKAT tettem hozzá (Rebellion), mert az első kettő recap. Javaslom neked is, ahogy Ákosnak tettem, hogy azt a sorozat befejezése után 1-2-3 héttel érdemes megnézni, amikor a sori összeállt egy teljes egésszé, hogy adott esetben el tudj vonatkoztatni tőle.
iskariotes írta: 2017.02.15. 22:43 Fate/stay night: Unlimited Blade Works
Nem gondoltam hogy így a közepébe fogsz választani az UBW-vel :D Uh... Ehhez annyit, hogy a 2006-os Fate/Stay Night másik vonala, csak ez már sok mindenben hivatkozik vissza a Fate/Zero-ra, jobban mint az első sorozat, mert a F/0 az előzmény és a kettő között futott. Szal önmagában is érthető, csak mégis kéne hozzá a Zero, mert így nem lesz tiszta jópár dolog, pl. hogy kicsoda Gil, kicsoda Kiritsugu, Illya miért olyan (köcsög) itt, amilyen, Rinnek és Sakurának mi köze van egymáshoz, stb... Mindegy, sztem gondold meg hogy megcseréled-e őket - sztem a Zeroval alapból is jobban járnál elsőre, mert az nem középsulis szetting, hangulatilag meg minden másban is komolyanvehetőbb, és Urobutcher írta, plusz ha a későbbiekben előveszed az UBW-t vagy a most érkező Heaven's Feel mozikat (vagy az Illyát! :dirr:), sokkal érthetőbbek lesznek.

Akkor legyen nekem az Aang + részedről a hozzá választott cuccok március végéig, a Korra meg a Chihaya pedig áprilisban.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Jó hát ehhez a Fate ügyhöz te jobban értesz akkor cserélek arra valóban nem akarok bután nézelődni ki a fejemből, hogy most mi is van? A Madokánál meg nem figyeltem, de oké akkor a harmadik mozit nézzem meg. Így elsőre a Fate-t szeretném letudni mert számomra az tűnik a legnehezebbnek, a Madoka-ra pedig kíváncsi vagyok mert erős erre fele a reklámja, miszerint nagyon jó. A PP-re meg már régebben is csábítottak, de nem adtam be a derekamat, na de majd most :D A Chihayafuru-t pedig a MAL is mindig kidobja nekem mint ajánlott animét szóval hajrá!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Surci írta: 2017.02.14. 21:35Valahol el kell kezdeni, úgyhogy mondjuk a 2006-os Fate/SN (24 ep) a Hyoukáért mondjuk márc. 15-ig? Ha bejött, akkor a többi Sors meg mehet majd utána hasonló kihívásos alapon. Vélemény?
ELKELT. Úgyis az elején akartam kezdeni. Ha bejön az univerzum, már könnyen meglesz a maradék is. Ha ma nem is, jövő héten biztosan nekiülök.

A Hyouka OVA egyébként a 11.5 rész, tehát a közepénél nézendő. Gondoltam szólok. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már így feljött a Nanoha kapcsán a mahou shoujo műfaj, akkor beszállnék én is egy gondolat erejéig.

Szal én is kicsit úgy érzem, kéne valamivel növelni az MS-es látómezőt, és továbbra is a Cardraptorcaptor Sakura tűnik a leginkább érdekesnek számomra, már csak azért is, mert ez kimondottan egy olyan cuccnak tűnik, ahol mind a design, mind a szetting olyan természetesen aranyos, és nem érzi közben az ember, hogy valami hátsó szándék lenne a 10 éves kislány MC szerepeltetése és megjelenítése mögött. Egyedüli gondom a hossza, szal nem is maga a 70 epizód az, ami zavar, hanem, hogy 70 epizód egy mahou shoujóból (ami azért annyira továbbra sem a kenyerem).

Na mindegy, majd alszok még rá egyet. Vagy kettőt.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

A CardCaptor Sakura jó választás, ha nem moeloli otakushow-t, hanem egy tényleg aranyos mahou shoujot szeretne a néző. Ez még abból a korból származik, amikor a varázskislányos animangákat a 10-14 év közötti lányoknak, és nem a felnőtt férfiaknak írták (=tényleg shoujo és nem seinen demográfiás). A 70 epizód meg tényleg sok, de végig cuki - csak elég repetitív, mivel tele van fillerrel (kb. a fele az). A mangában 20 kártya van, az animében meg asszem 50. Viszont a nemfiller epizódok 99%-ban mangahűek, úgyhogy eme remek lista segítségével akár le is lehet rövidíteni a cuccot - vagy olvasni a mangát, mert az csak 12 kötet.

De ha már így felmerült a téma, a varázslánykás animék iránt érdeklődőnek mindenképpen figyelmükbe ajánlanám a műfaj talán legkiválóbb kortárs képviselőjét :D A klasszikus mahou shoujo-k minden ismertetőjegye megtalálható benne a különféle átváltozástól kezdve a segítő sidekick-en át a titokzatos cserediákokig - mindez a zsáner mai törzsközönségének igényeihez igazítva LOL. Kihagyhatatlan. Alvaronak külön felhívnám a figyelmét Saito Chiwa kiváló alakítására :D Juncs, te pedig hiába menekülsz, egyszer úgyis megtalálom a módját hogy valahogy megnézessem veled, legalább az első 2 évadot. Utána úgysincs megállás, beszippant az egész, mint egy gigászi fekete lyuk :dirr:

Én is tervezek az MS-témában kicsit elmerülni, bár inkább a Madoka-féle, "kissé" másmilyen cuccok érdekelnek. A Princess Tutu mindenképp, valamint az elmúlt évekből a Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru, amiről hallottam már mindenfélét, jót is rosszat is, ill. még egy, a NaruTaru, ami nem egy mai darab már, arról több helyen olvastam hogy afféle proto-Madoka-szerűség. Meglátjuk.

Ya és ha már CLAMP: Leara, láttam a mangalistádon, hogy ismered a TRC-t, sőt jól fel is pontoztad. :D VÉÉÉGRE valaki. Így ha szóba kerül, legalább egy ember van itt, aki tudja miről van szó.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta: 2017.02.27. 15:46 Én is tervezek az MS-témában kicsit elmerülni, bár inkább a Madoka-féle, "kissé" másmilyen cuccok érdekelnek. A Princess Tutu mindenképp, valamint az elmúlt évekből a Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru, amiről hallottam már mindenfélét, jót is rosszat is, ill. még egy, a NaruTaru, ami nem egy mai darab már, arról több helyen olvastam hogy afféle proto-Madoka-szerűség.
Ó. A Printess Tutu-ről meg is feledteztem, pedig azt régebben néztem, mint az általam említett művek bármelyikét (igen, a Madokát is ide értem). Szerintem kifejezetten jó volt, de ha hosszabban akarnék értekezni róla, újra kéne néznem.

YuYuYu új hullám, poszt-Madoka, és mint olyat, azt szokták foggal-körömmel védeni a fanjai, hogy csak mert valami sötét árnyalatú mágikus lányos történet, még nem lesz automatikusan Madoka koppintás. De pont rossz helyen háborognak, mert ha valami, a YuYuYu szerintem tényleg az, méghozzá nem is túl jól sikerült.

NaruTaru totál fehér folt még nekem, mint ahogy az Ilya cucc is. Ami iránt viszont a kedves seiyuu hölgy említésével fel is keltetted az érdeklődésemet...
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Leara »

Surci írta: 2017.02.27. 15:46 Én is tervezek az MS-témában kicsit elmerülni, bár inkább a Madoka-féle, "kissé" másmilyen cuccok érdekelnek. A Princess Tutu mindenképp, valamint az elmúlt évekből a Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru, amiről hallottam már mindenfélét, jót is rosszat is, ill. még egy, a NaruTaru, ami nem egy mai darab már, arról több helyen olvastam hogy afféle proto-Madoka-szerűség. Meglátjuk.
Narutaru alatt a Shadow Star Narutarura gondolsz? Legalábbis másféle Narutaru nekem nem ugrik be XD. Ha igen, akkor az viszont nagyon nem mahou shoujo sorozat :D. Princess Tutuhöz viszont hajrá, megéri megnézni.
Surci írta: 2017.02.27. 15:46 Ya és ha már CLAMP: Leara, láttam a mangalistádon, hogy ismered a TRC-t, sőt jól fel is pontoztad. :D VÉÉÉGRE valaki. Így ha szóba kerül, legalább egy ember van itt, aki tudja miről van szó.
Ó, igen, nagyon szerettem azt a mangát :D. Bár már rég olvastam, akkor is hétről hétre (vagy ahogy jött hozzá a fordítás XD) szóval újrázni kellene már, mert a végén annyi mindfuck fordulat volt, hogy egy párszor elvesztettem a fonalat és nem is emlékszem már minden részletre. Ráadásul (ha már úgyis szóba került), anno nagyon szerettem a Card Captor Sakurát is, a mozijait viszont még nem láttam, szóval hamarosan ismét visszatérek kicsit CLAMP-ozni :D.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.02.27. 15:46 eme remek lista segítségével akár le is lehet rövidíteni a cuccot - vagy olvasni a mangát, mert az csak 12 kötet.
Eh, lolwut, a fele technikailag filler? :hammer: (Persze, ha nem tűnnének jobban ki a kánonból, akkor nem zavarna, de... na mindegy, ez úgy is még a jövő zenéje. Igaz, már lassan 6 éve a jövőé, de nem gond, ismerünk valakit, aki ennél jóval hosszabb ideje tervezget dolgokat, de az identitása most legyen titkos. : P)
Surci írta: 2017.02.27. 15:46Juncs, te pedig hiába menekülsz, egyszer úgyis megtalálom a módját hogy valahogy megnézessem veled, legalább az első 2 évadot. Utána úgysincs megállás, beszippant az egész, mint egy gigászi fekete lyuk :dirr:
Kép

(Erre most egy határozott NO WAI!! a válaszom, de lehet évekkel később már azt fogom mondani, hogy nem. :dirr:)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

alvaro írta: 2017.02.27. 17:19YuYuYu új hullám, poszt-Madoka, és mint olyat, azt szokták foggal-körömmel védeni a fanjai, hogy csak mert valami sötét árnyalatú mágikus lányos történet, még nem lesz automatikusan Madoka koppintás. De pont rossz helyen háborognak, mert ha valami, a YuYuYu szerintem tényleg az, méghozzá nem is túl jól sikerült.
Ezt meg kell támogassam. Tényleg bár ez volt a poszt-Puella hullám egyik legnépszerűbb alakja, talán pont a leggyengébb is. Túl sok volt benne a kamukawaii és a drámai erőltetettség is. Ha már az ilyen koppintások kerültek szóba, a másik, jó egy évvel korábban vetített klónt sokkal inkább ajánlanám. A Genei wo Kakeru Taiyou erősebb minden tekintetben, és nincs annyira túljátszva, bár szinte mindenki ignorálta akkoriban (még a Shingeki is futott).
Kép
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: matta »

Titkos írta: 2017.03.23. 06:58 amikor kimegy az ember 30 évesen egy ilyen rendezvényre és már a 20 éven felüli vendég is ritka, akkor azért beugrott a "hát na, öregszem" érzés. XD
Hát ha még pesztra is vagy közben!

Épp rokonlátogatáson voltunk, amikor unokahúgom boci szemekkel megkért, hogy menjünk vele másnap Oszakéra. Kapásból okéztuk, de amikor bementünk, szabályosan éreztem, hogy jönnek elő a ráncaim :D Ez persze nem tartott vissza attól, hogy régi kedvenceket karaokézzak (bár mint kiderült, eléggé megkopott a tudás :drop: ), de talán a szervezőknek is pihentető volt két Shingeki között egy kis YuYuHakusho meg FMP :cool: Na meg persze a beöltözés. Ezeket sosem vállaltam volna be korábban, de (ha már kifizettük a belépőt érje meg na!!! ) hugi szórakoztatásáért mindent :)

A harcművészeti bemutatók kifejezetten tetszettek, szóval amíg vannak ilyen programok is, addig nem bánom, nagynéniként is lehet szórakozni. (Na meg amíg huginak nem gáz, hogy kísérői vannak :P ) Így kilátásba került a MondoCon is.
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

2004 óta szeretem az animéket és egy conon sem voltam még, erre valójában büszke is vagyok. A megvetésem a magyar anime fandom jelentős része iránt határtalan. :mosoly:

Nem tudok azonosulni a magukat ázsiainak kívánó naruto headbandes süvöltő tini lányokkal, k-pop fanokkal és más furcsa szerzetekkel. Ha valaha elmegyek az vagy a manga akciók miatt vagy az esetleges ismerősökkel való találka végett lesz. Ha az asszony kihajítana akkor viszont indokolt lenne menni, nyilván könnyű onnan párosan távozni, ha felveszel valami vicces kínai mesés parókát.
SPOILER
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

*Titkos random hülyesége*

Annyira jó, amikor az ember összekeveri a JoJo arcok címeit, véletlenül mixelődik a fejében a Stardust Crusaders és a Diamond is unbreakable alcím, aztán lesz kettőjükből egy Diamond Dust Rebellion, csak kár, hogy utóbbinak köze nincs a JoJo-hoz és a második Bleach movie címe. :dirr: (De komolyan, volt már, hogy nem figyeltem oda és postban is majdnem úgy írtam, hogy "JoJóban most tartok a Diamond Dust Rebellion arcnál". XDDD Persze egyértelműen a Pierrot hibája ez is, más címet kellett volna adniuk a filmnek! :dirr:)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.30. 14:16 2004 óta szeretem az animéket és egy conon sem voltam még, erre valójában büszke is vagyok. A megvetésem a magyar anime fandom jelentős része iránt határtalan. :mosoly:

Nem tudok azonosulni a magukat ázsiainak kívánó naruto headbandes süvöltő tini lányokkal, k-pop fanokkal és más furcsa szerzetekkel. Ha valaha elmegyek az vagy a manga akciók miatt vagy az esetleges ismerősökkel való találka végett lesz. Ha az asszony kihajítana akkor viszont indokolt lenne menni, nyilván könnyű onnan párosan távozni, ha felveszel valami vicces kínai mesés parókát.
Személy szerint nem vetem meg ennyire a hazai fandomot, de gondolhatod, hogy én se azért járok el conokra, hogy ott ninja pózokat vágjak, és közel 30 évesként az ifjú genineket oktassam arról, hogy hátravetett karokkal maximum Sonic szokott futkorászni. 2012 óta járok ki, és szinte csak azért, hogy ismerős arcokkal futhassak össze, vagy esetleg addig csak netről ismert emberekkel találkozhassak élőben is. Pölö az őszin az Aoi-s kontingens ott jelen lévő többi tagjával (addig csak Junchi és Catrin jött össze), de pont az őszin találkoztam végre olyasvalakivel is, akinek addig mindig keresztbe tett valami, szóval a közösségi ereje a dolognak sokkal erősebb, mint akármennyi Naruto cosplay vagy bármelyik program (jó, azért a játék részleg kivétel valamelyest). A tavaly tavaszi con óta mondjuk rákaptam az ottani vásárlásra is (eddig egy Dominion Tank Police/One Punch Man Vol.8 mangával és egy Rygar PS2-es játékkal), de ja, szerintem a "conlátogatás a kultúra miatt" hatás inkább a fiatalabb, és/vagy Japán miatt amúgy is (és normálisan) érdeklődő rétegnek játszik, a többieknek pedig marad a társas élmény puszta élvezete, mint nem kevésbé vonzó pont.

Ha már szóba jött egyébként a "conlátogatás a harmadik x-hez közel vagy éppen benne" témakör, a korkülömbség nem igazán szokott zavarni. Az persze így is feltűnik, hogy a látogatók túlnyomó többsége húszon alul van vagy éppen csak fölötte, de ezt már az első alkalom után természetesnek vettem, azóta pedig kvázi úgy vagyok vele, mint amikor egy apuka elszalad az elsős gyerekéért az iskolába, és a többi apukával/anyukával beszélget amíg a gyerekek játszanak. Véletlenül sem lealacsonyító értelemben hozom fel ezt a párhuzamot, inkább olyan értelemben, hogy a nem ritkán elöjövő hangos zsivaly/ordibálás szinte alapértelmezettnek hat miközben másokkal beszélgetek, és a megnövekedett decibel nem kimondottan a 25+ korosztály száját szokta elhagyni. Az a része az "öregedésnek" inkább zavar, mikor három hölgygeneráció (nagymama/anyuka/hugica) pesztrál felváltva azzal, hogy mikor lesz már feleségjelölt, de ezt is sikerül gyorsan lepattintani különféle válaszokkal, úgyhogy ezzel sincs (még) gond.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nagyjából az, amit Dodgers leírt, a saját nézőpontom és meglátásaim Ctrl+C-Ctrl-V-je. Mondjuk nálam már éééévek óta ez a tendencia, hogy Con = ismerősökkel összefutás + zs-költés, de persze leginkább előbbi, már csak azért is, mert egészen más élmény így, fórumon át kitárgyalni ezt a szubkultúrát, és megint más IRL, akár több emberrel közösen. A programok 99%-a vagy nem érdekel vagy egyszerűen olyan, hogy újat úgy sem tud mondani, az underaged csoportokat (már a zajosabb attention whore-okat, mert azért vannak közöttük is kulturáltabbak) meg tudom annyira ignorálni, hogy ne foglalkoztasson a dolog.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.30. 14:162004 óta szeretem az animéket és egy conon sem voltam még, erre valójában büszke is vagyok. A megvetésem a magyar anime fandom jelentős része iránt határtalan. :mosoly:
Ja, én is jó régen szeretem az animéket, sőt a jó cosplayeket is elnézem, de sosem öltöztem be (meg nem is fogok). Annyira ugyan nem tartom nagy hőstettnek hogy büszke is legyek rá, de ezzel biztos jól megmutattam a dagadt Szélörmúnnak meg a kartondobozból összeállított gagyi Gundam-robotosoknak :P AMV-ket is szeretek nézni, de még egyet se csináltam, így demonstrálva ellenérzéseimet az epilepszia-parádét minőségi music videónak képzelő zsűri előtt. Rendesen kicsesztem velük. :mosoly:

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.30. 14:16Nem tudok azonosulni a magukat ázsiainak kívánó naruto headbandes süvöltő tini lányokkal, k-pop fanokkal és más furcsa szerzetekkel. Ha valaha elmegyek az vagy a manga akciók miatt vagy az esetleges ismerősökkel való találka végett lesz.
Aszittem ugyanezért jár oda a megjelenők 100%-a. Ahogy az állatkertbe is a zsiráfért megyek, és hogy egy kellemes délelőttöt eltöltsek ott a csajommal/spanokkal/családdal, nem a karám előtt ámuldozó-ordítozó gyerekek miatt.

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.30. 14:16Ha az asszony kihajítana akkor viszont indokolt lenne menni, nyilván könnyű onnan párosan távozni, ha felveszel valami vicces kínai mesés parókát.

Ne is mondd, főleg a Nuczuró-jelmezekre ugranak. Felteszel egy Sóska-fejpántot és az undarázs kislányok már rángatnak is be a bokorba.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

A con esetén nem hiszem hogy helytálló az állatkert-analógia, mivel az állatkertnek nincs egy szinte homogén közössége, ami kiépülten látogatja azt. A conok úgy vannak felépítve, különböző programokkal, karaoke versenyekkel stb., hogy az animákos community mekkája legyen, őket pedig nem kedvelem, tehát a con meglátogatása alapesetben nem vonzó számomra. Magyarország nem akkora, hogy az animés találkozókra ne mindig ugyanaz a kiépült, szerves párszáz fős társaság menjen el, és a con ennek a mikrokultúrának a dzsemborija, és ez nem igazán tetszik, nem csak a dagadt cosplayesek miatt.

Szeretem a kínai meséket és a japán kultúrát, de ezek fetisizálása számomra kényelmetlen, és ott ez folyik, hasonlít egy pride-rendezvényhez inkább, mint egy állatkerthez.

A csajozós rész margójára: Sok ismerőssel beszélgettem, akik specializálódtak arra, hogy conon csajozzanak. Az egyik egy hétvége alatt vitt haza három különböző anime fruskát - lányként. Ez akkora event az anime-szférának mint egy fesztivál rajongónak a sziget, a feszültséget persze hogy meglovagolják szexuálisan. Sokan ismerkednek conon szerintem.

Erről jut eszembe, pár éve indult valami animés okcupid-másolat oldal, azzal lett valami? Nagyon vicces volt. :vigyor:
SPOILER
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én az utóbbi években elég jól kihagytam az összes cont, részben anyagi okokból, részben azért, mert a vele járó kényelmetlenségek túlkompenzálják a pozitív hatásokat. Mikor legutóbb voltam, megpróbáltam felkutatni az aois brigádot, de végül sikeresen kimaradtam ebből az élményből - pedig jelentős részben pont ezért utaztam oda-vissza cca. 200km-t. Szóval ha véletlenül egyszer még arra vetődnék, hangosan fogok integetni írásban, akkor legyetek szívesek megszórni telefonszámokkal, hogy legyen esélyem :drop:

Egyénként azelőtt még beöltözésre is vetemedtem, az utolsó és egyetlen "proper" cosplayem Reisen Udongein Inaba volt, amit többek izgalmas választásnak találtak :D Nézegetni is szoktam a jelmezes jelenlevőket, engem határozottan szórakoztat így pár évente, főleg ha valaki olyan komoly szerelékben jelenik meg, hogy csak lapjával tudja abszolválni a lépcsőfordulókat :vigyor:

Nem adtam fel, hogy még beöltözzek, van is nagyon konkrét tervem, ami újra nem teljes cosplay, de annak elég ütős. Persze nem trágyával gurítok, simán fölvenném utcára, contól függetlenül is. Igazából nagyon szeretném felölteni az ötletem, de sajnos nem olyasmi, amit pénz nélkül meg tudnék oldani :?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyszer az ember igazán kimehet egy conra és saját szemével is tapasztalhatja, hogy milyen is ott lenni. A sok embert, a rengeteg cosplayest, a megannyi árust etc. Ennyit igazán megér, ha valaki ehhez a szubkultúrához tartozik vagy legalábbis oda sorolja magát. Persze simán lehet, hogy nem fog tetszeni az embernek, főleg akkor ha eleve prekoncepcióval érkezik, de hát az ugye nem mindig a legjobb döntés.

A sívitáshoz meg annyit, hogy igen ilyen is van. De úgy gondolom ez olyan mintha valaki azon fintorogna, hogy a meccsen sokan hangos szóval biztatják a csapatukat. Persze még sosem voltam külföldi conon így nem tudom eldönteni, hogy ami nálunk van az éppen elég durva vagy átlagosnak mondható esetleg átlag alatti - már mint sikítás terén.

Én magam részéről amikor először voltam conon, úgy érzetem, hogy soha nem fogok beöltözni semminek, mert az már mennyire elvakultság kell az emberben. De aztán úgy hozta a sors, hogy kétszer is sikerült magamra jelmezt ölteni, persze nem indultam versenyen, de úgy érzem nagyon is vállalható volt amiben voltam. Egyszer még 2014 telén III. Lupin voltam, igazából csak páran jöttek oda hozzám, de ők nagyra értékelték, hogy egy ilyen retro karaktert választottam. A következő alkalmam 2015 tavaszán voltam amikor Bolint alakítottam a Korra-ból. Így már picivel többen ismertek fel. Meg kell hagyni én nagyon élveztem az egészet, a fotók is jól estek, de ami igazán jó volt, az maga a készülődés. A con előtt már hetekkel elkezdtem ruhát keresni, aztán megfelelő cipőt és kiegészítőket stb. Sajnálom, hogy azóta nem tudtam conon részt venni mert van egy két cp-s ötletem amit szeretnék megvalósítani. Remélem idén valamikor sikerül valamelyikre eljutnom.

Ki miért jár conra? Még 2006 októberében azért mentem conra mert max 1,5 hónapja voltam animés és baromira érdekelt az esemény. Számomra minden új volt ott. Életemben először ott láttam AMV-t, akkor találkoztam magával a Narutoval, akkor vettem első mangamat, animés dévédémet az egész nagyon tetszett. Aztán a kövire már kicsit az Animax fórumos emberkék miatt mentem ki, a 2007-es conra pedig konkrétan már a haverok miatt mentem pölő ott taliztam először Catrinnal. Szóval osztom a véleményt, hogy a többség a társaság miatt jár ki a rendezvényre. Találkozni a "netes haverokkal" esetleg eleve baráti társasággal menni a programra. Beszélgetni, játszani, közösen étkezni ezek mind csak erősítik az ember társas-kapcsolatait.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A múltkor felszálltam a 4-6-os villamosra és néhány fiatal srác úgy gondolta, az a menő, ha bömböltetik a telójukról a rap-et. Szóval a fura viselkedésért nem kell Conra kimenni, bővel belefut az ember a hétköznapokban is.

Az első Conom 2006-ban volt, X-men képregényes fórum néhány tagja rángatott el, mert néztek animét és menjek, mert jó buli lesz. Aztán párat kihagytam, de azt hiszem 2008 óta rendszeresen látogatom ezeket a rendezvényeket. 2010-től pedig elkezdődött a Conos munkám, amikor találkoztam Yakumoékkal és felkértek segíteni AnimeLand-hez. A társaság miatt járok, na meg az árusi meló miatt. A programok nem kötnek le, 1-2 előadás érdekelne, de azokat visszanézem a YouTube csatornán. Azon viszont még nem gondolkoztam el, hogy mi lesz, ha egyszer AnimeLand megszűnik.
Beöltözni nem szoktam, csak animés pólóban tolom az ipart. Bár amióta van egyen AnimeLand pólónk, azóta azt hordom. Cicafület szoktam néha felrakni, amit még korábban ajándékba kaptam. :D

Szóban nehezen nyílok meg az emberek felé, szóval sokat segít, ha van közös témánk és nem csak a fórumon "beszélgetünk".
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

No offense, de én utoljára Usteam fórumon láttam ilyesmi hozzáállást, hogy "bár 24/7-ben animét tolok, de azért egy conra sosem mennék ki, mert az már tényleg a legalja!" :dirr: Persze ott a dolog igazi pikantériáját az adta, hogy a 4channer, neckbearded, emberi kapcsolatokban totálisan hadilábon álló, antiszoc fazonok gúnyolták a fejpántos narutardokat, szal még pluszba ilyen "bagoly mondja verébnek"-feelingje volt. :D Persze ha valakit halálra idegelnek a visító tizenévesek, vagy éppen úgy van vele az illető, mint alvaro, hogy "a negatívumok elnyomják a pozitívumokat", az felőlem is tök oké, csak amikor még így hipszterkedve ki is jelentik, hogy "ja, amúgy egy conon sem voltam még, de tudom, hogy szar, sőt, erre büszke is vagyok, a fandomot pedig megvetem, noha technikailag én is közéjük tartozom", az azért kicsit vicces. :D (Ez meg nem tudom honnan jön, hogy csak a magyar fandom szar, külföldön nincsenek gagyi cosplayek, meg visító fangirlök, vagy mi?) Az állatkertes példa meg nem hülyeség (és van annak is "fandomja" rendesen, épp pár hete történt, hogy elpusztult a koala és fél nap alatt valami 500+ post gyűlt össze a Facebook bejegyzés alatt, szerintem pl. egy Mondo Facebook oldalára ehhez képest sokkal kevesebben írnak, vagy legalábbis nem pörög ennyire... XDDD), csak az valahogy úgy hangozna, hogy "néha-néha kijárok, de pl. egy Állatkertek Éjszakája programsorozatra már soha nem mennék ki, mert amúgy megvetem a többi odajáró embert és egyébként is, aki ilyenekre, meg látványetetésekre, meg hasonlókra jár, az már a fandom legalja". :D

Az meg, hogy ki miért jár conra, tényleg teljesen emberfüggő, speciel én fehér hollónak számítok, mert én a programok között is általában mindig találok jókat, szal performance cosplay megnézése alap (ja, a beöltözés is megvolt, még sok évvel ezelőtt egy csoportos Ranma cosplayt vállaltam be XD), karaokéból is általában haverral minimum 2-3 számmal készülünk, amiket előtte be is gyakorlunk, stb. (A vásárolgatással is csak azért álltam le, mert rájöttem, hogy netről olcsóbb. XD) Ha ez már nagyon az elborult kategória egyesek szerint, akkor vállalom. XD Ja, kár, hogy idén már valszeg nem lesz olyan Overwatch kipróbálási lehetőség, mint asszem legutóbb az őszin volt, mert most már pl. azt is be merném vállalni ilyen közvetítős-kivetítős formában. :D És igen, az meg a másik pozitívuma a dolognak, hogy legalább addig is szocializálódik az ember, megismer olyanokat személyesen, akikkel előtte csak fórumon dumált évekig, stb. Másrészt meg a con is fejlődött azért az elmúlt 10-15 évben, szóval már azért messze nem érződik az a "bolondokháza-feeling", ami mondjuk a korai PeCsa-s conokra még elég könnyen ráfogható volt. Amúgy meg ma már persze, hogy nem akkora nagy szám, amikor mindenki talál minimum 1-2 animést a szűkebb-tágabb környezetében, de az első conokban pont az volt a pláne, hogy végre hasonszőrű emberekkel találkozhatott az ember élőben is, illetve a "fetisizálás" is kb. azt akarta kompenzálni szerintem, hogy érezze mindenki, hogy itt végre nem röhögik ki és nézik le a hobbija miatt. (Szerintem amúgy most már ez a része is szelídült, tehát nem érzek ilyen "JAPAN IS THE MASTER RACE!" stílusú hozzáállást, az más kérdés, hogy valamilyen szinten ez nyilván mindig jelen lesz egy animeconon, egyszerűen azért, mert eleve nem nagyon láttam még olyan rendezvényt, ami a saját témáját ne magasztalná fel, mert különben mi értelme lenne? :D Szal ahogy egy rockkoncerten nyilván mindig ott lesz a "mi vagyunk a faszagyerekek, a rock örök és elpusztíthatatlan!, stb.", úgy itt meg az "anime forever!"-feeling fog valszeg megmaradni, de én ezt akkora gáznak nem érzem.) Az első conomról meg azért nem tudok írni, mert nem emlékszem már, hogy pontosan melyik évben volt, de valamikor a PeCsa-s korszak idején és asszem még annak is az első felében.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.30. 17:21 A con esetén nem hiszem hogy helytálló az állatkert-analógia, mivel az állatkertnek nincs egy szinte homogén közössége, ami kiépülten látogatja azt.


Pedig helytálló, mert ahogy a Conra, így az állatkertbe se a random közönség miatt megy az ember, hanem az ott elérhető cuccok-programok + adott ismerősök miatt. Ha valakinek maga a közönség is szempont valamiért (lásd csajozás) akkor megértem, de imho az odalátogatók 99%-ának nem ez az elsődleges célja. Ezt a fetisizmus-izét meg nem is értem, pláne látatlanban... -__- Namindegy.

Első "Conom" 2004 szeptembere, a legelső magyar Animenap a Ferencvárosi Művelődési Központ 2. emeletén egy kb. osztályteremnek megfelelő szobában. Voltunk vagy 50-en :D Totoro vetítés, első AMV verseny, Slayers bejelentés + interjú a szinkronszínészekkel. Megli, Mufurc, Acheron NewType- és mangagyűjteményének vizuális befogadása :D Ezután 2009 tavaszáig minden egyes Conon kinn voltunk adott társasággal. Aztán szünet, majd 2012-ben egy Animekarácsony, meg a mostani 2016-os őszi Con.

Conra én - meglepő módon - a programok miatt (is) megyek, tényleg szeretem rohadtnagy kivetítőn nézni az AMV-ket, legyen az verseny vagy csak sima átvezetés 2 program között - csak kár hogy kevés olyan van mostanság ami tetszik. Cosplay dettó, csak itt meg 90%-áról nemtom ki melyik karakternek öltözött be (régen azért még nagyjából egységes volt az animés "alapműveltség"). Kerekasztal, előadások is érdekelnek, a ParaPara bemutatót meg hagyományosan mindig megnézem - régen be is álltunk nyomatni :D. Vásárlás kizárt, sosem veszek semmit, 15 év animuzás után egy kezemen meg tudom számolni, hány mangám-merch-cuccom van - talán most lesz egy kivétel Homerunnal, de ennyi. Ja és a buli, bár ez már sajna múltidő... Mert régen, a Pecsás Conoknál az Afterparty volt a legjobb programpont, azért is sajnálom annyira hogy ez a mostaniaknál nincs.

MOD: ezt az egészet meg átdobtam ide az animés társalgóba, itt inkább ONtopic.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Leara »

Ha jól emlékszem, én 2005-ben voltam először conon, ha akkor még a Surci által is említett Ferencvárosi Művelődési Központban volt (a helyszínre jobban emlékszem, mint az időpontra). Utána jó pár évig ott voltunk mindegyiken, leginkább azért volt jó, mert elég nagy társasággal mentünk. Aztán az élményen nekem még többet javított, hogy eljártunk a nyári conokra is, amiket akkor még mindig egy vidéki városban rendeztek... szóval mi ezt egybekötöttük egy kis nyaralással, általában hosszú hétvégéztünk egyet, a pénteket és a vasárnapot városnézéssel töltöttük. Így esett, hogy szert tettünk nagyon jó vidéki barátokra is, elsősorban szombathelyiekre (a miskolci conon mi értünk oda elsőként a szállásra, utánunk nem sokkal érkezett néhány szombathelyi lány, akik közül van, akivel a mai napig is nagyon jóban vagyunk, de két nagyon jó barátom közül is az egyik debreceni, a másik pedig nyíregyházi... és ha belegondolok, nem találkoztam volna velük, ha nincs ez a közös szubkulturális kapocs :D).

Eleinte a programok közül is kb. minden érdekelt. Az AMV verseny volt talán a kedvencem, aztán leszoktam róla, mert elment olyan irányba, hogy egyre gyorsabb zenékre egyre kapkodósabb stílusúak készültek, amik nekem nem tetszenek (én jobban szeretem, ha van is időm feldolgozni, amit látok és az adott videó mondjuk még jól át is adja az anime hangulatát :D... emlékszem, amikor egyszer leírtam ezt a kritikámat Animax fórumon, kaptam is lecseszést a hozzáértőktől :D).

A cosplay volt eleinte olyan, hogy nem értettem, miért akarna valaki beöltözni, tök hülyeségnek tartottam... aztán végignéztem pár craftmanship versenyt és csak ámultam, mennyire kreatívak tudnak lenni a versenyzők. Arról nem is beszélve, hogy van olyan CP-s ismerősöm, aki anno emiatt tanult meg tök jól varrni... ma már anyuka és ennek köszönhetően tök jó cuccokat (játékokat, takarókat, mindenfélét) varr a gyerekeinek... szóval ja, megvan a CP-nek is a maga szépsége :).

Vásárolni is szerettem (ó, de boldog voltam, amikor megvettem az első FMA kötetet!), de ma már valóban jobban megéri a netről rendelni, szóval ha veszek valamit, az általában magyar nyelvű manga, mert azokra vannak jó akciók.

Az utóbbi években már ritkábban jártam ki, leginkább azért, mert a társaságom feloszlott az idők során, mindenkit másfele vetett az élet. Néha még kimegyek, de a programok most már annyira nem érdekelnek, inkább csak azért szoktam ott lenni, hogy találkozzak azokkal, akikkel amúgy csak fórumon szoktunk beszélgetni. Szóval ha úgy vesszük, még mindig elsősorban a társaság miatt nézek ki :D.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A cosplay verseny (perf, craft) eleinte engem is érdekelt, csak aztán gyorsan elegem lett a benti légkörből, az állandó füllettségből, az ácsorgásból, az időpontok be nem tartásából, etc (meg egyszerűen jobban szeretek császkálni erre-arra). A "mezei" cosplayereket viszont a mai napig figyelem, nagy ritkán azért még szokott lenni egy-egy kreatívabb/jobban kinéző jelmez vagy csak olyan karaktert CP-zik valaki (legalább decens módon), akit amúgy kedvelek. Tehát átlag háromszor azért elkattan a kamerám gombja/con. :D

A vásárlással meg mindig úgy vagyok, hogy bár tudom, hogy ezt+azt neten fele ennyiért is betudnám szerezni, de sokszor nehéz ellenállni a kísértésnek, pláne, ha egyszer ott van az ember arcában minden egy helyen, és közvetlenül meg is tapizhatja a zsákmányt, miután megvette.

Első con? Ammeg azt hiszem 2006 őszén volt, szóval nekem a pre-PeCsa éra kimaradt, bár igaz, én "csak" 2005-ben kezdtem el aktívan animuzni.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akosss írta: 2017.03.30. 17:34 Sangatsu no Lion (...) Mellesleg, Surci, rádtukmálhatom majd kihívásként? Cserébe jöhet valamelyik Sors széria, persze nem az Illya, de majd idővel... XD. Jó, tudom, most is le vagyok maradva az én részemmel (látom, már abszolváltad a Mononokét is...), szarul is érzem magam miatta, de megpróbálom összekapni magam. >_<
Tegnap már félálomban voltam amikor odadobtam azt az egysorost, úgyhogy:

Sangatsu accepted as previously said, még múlt szezon elején kicsit fontolgattam is mert Szaft és Hachikurós karadizájn, de visszatartott hogy "sportanime" (?) (bár a Chihaya is az féligmeddig, aztán mégis WIN), de főleg hogy futó magnóból adaptálták... de látom jó értékeléseket kapott az itteni nézőitől, szal van benne bizalmam. Le van zárva rendesen vagy készülhetünk a 4 év várakozásra?

Na de a gondom az, hogy a Sors-Illyáig hosszú az út - AFRANCBAMÁR TÖBBIEK, AKIK NÉZTÉTEK AZ ÖSSZESET, MIÉRT NEM AKARJA SENKI MEGVACCSOLNI???!?! :dirr: - és elé kéne a három 24 részes sorozat, de F/SN-ért és UBW-ért nem nagyon éri meg csereberélni, mert nem nagy szám egyik se... F/0-ért még csak-csak, de ahhoz kéne az SN... Meh. Nemtom mi legyen. Mert ezentúl is volnának még ötleteim, veled tudnék alkudozni (Ganku, Code Geass, Psycho-Pass, Dennou Coil, Utena, Pingvindob, Chihaya, sötöbö... csupa izgalmas és epikus/értékes és jóságos és csodálatos anime...). De azért mégiscsak itt van végre egy enber aki hajlik az Illyára... Micsoda dilemmák... :dirr:

Najó, maradjunk annyiban, hogy amint kivégezted a KnK-t, visszatérünk rá, addig meggondolom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Surci írta: 2017.03.31. 17:15 Tegnap már félálomban voltam amikor odadobtam azt az egysorost, úgyhogy:

Sangatsu accepted as previously said, még múlt szezon elején kicsit fontolgattam is mert Szaft és Hachikurós karadizájn, de visszatartott hogy "sportanime" (?) (bár a Chihaya is az féligmeddig, aztán mégis WIN), de főleg hogy futó magnóból adaptálták... de látom jó értékeléseket kapott az itteni nézőitől, szal van benne bizalmam. Le van zárva rendesen vagy készülhetünk a 4 év várakozásra?
Nincs lezárva, sőt, nagyon is nyitott, látszik rajta, hogy most indulna be igazán az egész, de jó hír, hogy ősszel már jön is a 2. évad, szóval túl sokat nem kell várni rá. :D Egyébként hangulatra is full ugyanolyan, mint a Hachikuro, ugyanúgy váltják egymást az őrült poénkodások, a szívmelengető, kellemes pillanatok és a realisztikus, szívszorongató drámai részek, úgyhogy vérbeli Umino Chika munka. :D Annyi, hogy itt egy 17 éves középiskolás a főszereplő, nem egy egyetemista, akinek korához és életkörülményeihez illő problémái vannak. Nem úgy kell elképzelni, mint egy edgy emo-s tinit. A SHAFT pedig igazán remek munkát végzett, nem művészieskedték el nagyon, de hozták a formájukat és eszméletlen hangulatos jeleneteket tudtak készíteni. Ehhez kapcsolódva pedig a sportrészéről annyit tudnék mondani, hogy totál nem vágtam, hogyan is kell játszani a shogi-t, nincs is elmagyarázva, de nem bánja az ember, mert még így is olyan izgalmasak a meccsek, hogy néha levegőt alig tudtam venni közben. XD Olyan eszközöket használnak, amivel egyértelműsítik, hogy mi is történik közben. Itt egy példa, nem spoileres. De egyébként nem fókuszálnak rá nagyon, sz'al nincs olyan, hogy mondjuk 10 percig azt bámulnánk, hogy megy a játszma.Közben sokszor narrálás is megy, de nem a játékról, hanem csak megelevenednek a játékosok gondolatai, lelki problémái a játék közben.
Ajánlom egyébként mindenki másnak is, aki vevő rá és akar velem csereberélni, az írjon. Iskariotes, nem felejtettem ám el az Avatart a Mononoke-Ayakashi-ért cserébe.

szerk: Nekem mindegy mit választasz, de nyugodtan lehet olyasmi is, ami mondjuk nincs a legnagyobb kedvenceid között, vagy nincs olyan nagy hírneve... pl. a Code Geass-t már egyébként is terveztem meglesni, mert "alapmű" és lehet jobb lenne, ha valami olyasmit ajánlanál, ami mondjuk kevésbé látott, kevésbé ismert cucc. Pingvindobbal és Utenával kapcsolatban meg annyi, hogy félek tőlük, hogy majd nem értem őket. XD Utena le is van pl. töltve, de nem merem elkezdeni.
Válasz küldése