Yaoi és yuri

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

IloveRenji írta:A Kashimashi (Girl meets girl) is iskolas yuri nem? Meg ha jol hallottam az hasonlo temaju is..
Ami yurit a felsoroltakon kivul ismerek az meg a Kannaduki no Miko, de az nagyon mas..
Amúgy az Kannazuki és Kannaduki. Bár lehet hogy csak véletlenül elírtad.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Vagy lehet, hogy kétféleképpen lehet romanizálni, az egyik írásmód a "kannadzuki", a másik a "kannaduki" (sok esetben pedig "kényelmi okokból" kannazuki - ez persze nem teljesen korrekt, hiszen ず != づ).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jó van na! Csak mert mindenhol Kannazuki-nak láttam eddig.
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát én yaoi-t még ugyan nem láttam a Gravitaton-on kívül, bár abból is csak egy-egy részt láttam. DE nekem semmi bajom nincs a yaoik-kal... Fiúk nektek mi bajotok van velük? :lol: :lol:
Ami a yuri-kat illeti, hát egyet láttam végig, nem volt vele baom, ugyanis nincsenek előítéleteim, bár az azért nem tetszett mert a végén nem azt választotta akire én számítottam XD
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Ez melyik film volt?
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

megnéztem a kannadzuki no mikot. nekem tecc attól függetlenül h mecha...
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Ha már yuri, akkor Strawberry Panic. Nálam az az elsőszámú favorit.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én yuri-ból csak a Maria-sama ga miteru-t és a Kannazuki no Miko-t láttam. De nem rosszak. Ettől függetlenül a yaoi jobban bejön. XD
Kép
Avatar
Hideki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.11.10. 15:26
Tartózkodási hely: Budapest, Kispest

Hozzászólás Szerző: Hideki »

Strawberry Panic... aligha kétséges, hogy most ez a top yuri. Jó is :)
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Mikor elkezdtem nézni az SP-t, még senki nem foglalkozott vele, valahogy jobb szeretek az ismeretlen dolgokba belevágni, mint megnézni egy filmet, amiért már mindenki rajong.
Én yaoi-t csak a Gravitation-t láttam, az nem nagyon jött be, lehet, hogy mással kellett volna kezdenem.
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

omigawwd hamarosan Ikoku >__< *nemtudja hogy féljen e vagy örüljön*
Érdekes választások voltak a mangák amikből most az új BL 'adag' jött. xD
ooh, de a Close the Last Door édes lett ^______^ a Winter Cicada meg...gahhh az egyetlen olyan oneshot volt amit elolvasás után látni nemakartam mégegyszer...erre nem animét csináltak belőle?
És még egész pretty is lett >.<
A Pico to Chico viszont ütős volt xDDD haláli az a ...nem is tudom minek soroljam be xDDD
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ikoku = Ikoku Irokoi Romantan Yamane Ayano-tol? Abbol animet csinalnak? En miert nem tudok soha semmit? X_X
Ha jo lesz akkor nagyon szet fogok zuhanni..es mikor? :3
A Close the Last Door nekem kicsit olyan furcsa..olyan nagyon kavargos..de kedves..a Winter Cicada nekem meg vicces..vhogy nem birom komolyan venni..
A Pico to Chico-t a Boku no Pico utan nem mertem megnezni, ez nekem nagyon sok mar.. :-P
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

IloveRenji írta: A Pico to Chico-t a Boku no Pico utan nem mertem megnezni, ez nekem nagyon sok mar.. :-P
hahaha xDDD Pedig abban legalább van egy fiunak kinéző kisfiú xDDD ÉS szerintem jobban sikerült mint az első ova. Bár tény, hogy itt már komolyan érdekes hogy Japánban miket kiadnak. Legálisan. heh ^^" De azért...hentainak jó... xD

És igen. az az Ikoku. uuuh tuti elcseszik >_____<
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Neeemm..csaknem, jonak kell lenni (miert nem a Crimson Spell-t..x_x? bar akkor elhalaloztam volna Hullwil lattan)..amugy ki csinalja? Melyik studio? Ezeket honnan lehet megtudni? o.o
Lehet h egyszer vmi brutalis pillanatomban nekiesem..de meg nem vagyok lelkileg kesz meg egy Boku no Picora.. :dirr:
De btw a Close the Last Door az 2 reszes nem? Es meg nem jott ki a masodik, ugye?
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Jahh. Két részes. De nemtudom mi a fenéért tart ennyi ideig a 2. ova felrakása :/ mert asszem japánban már az is kinntvan...
Noooh a Crimsont meg ne csinálják>_< még szerencse h az túl hosszú nekik és túl sok money-ba kerülne O.O. Még Havi hosszú haját is szarabb lenne megcsinálni xD Meg Valon a designer tetkókat :D
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

A Close the Last Doort nemrég láttam. Az elején kicsit rémüldöztem a grafikájától, de maga a történet tetszett (és a végére hozzászoktam a számomra "furcsa" rajzstílushoz is).
Én is kíváncsi lennék rá, hogy mikorra várható a következő rész!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Errol <--- ki tud vmit??
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

:vigyor: ROMANTAN Ova!!! Yamane Ayano keze műve, legalábbis a manga és bizonyára az ebből készült Ova vagyis Ova-k munkálataiba is volt némi beleszólása (talán). Tudomásom szerint az első rész, valamikor most decemberben lesz látható, hacsak nem csúsznak el vele. Nem biztos, hogy sokat segít, de katt IDE!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Azt termeszetesen tudom h ki irta meg minden, de h mikor lesz a kepernyomon lathato, arra vonatkozott a kerdes..mert mar nagyon regota varom, es tegnap beirtam AnimeNews-ba es lattam h mar kijott, de meg nem lattam sehol, pedig meg raw-ban is megneznem :3
De koszi, megprobalom bevetni japan tudasom es ebbol kihamozni vmit, bar eleg kicsik a kanjik..de azert koszi X3
Avatar
Bius35
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.01.19. 14:43
Nem:

Re: Yaoi és yuri

Hozzászólás Szerző: Bius35 »

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én nem ítélem el a yaoit és a yurit.Mindenkinek szíve ügye, hogy mit szeret illetve kit szeret.Én őszintén bevallom, még nem látta yurit, csak yaoit, de tervezem azt is. Yaoiból a Junjou romantica animét ajánlom. (nem tudom, látta már valaki?) nekem nem igazán "az" tetszett benne, hanem, hogy a kissrác kiállt a pasi mellett, és ez kölcsönös is volt... meg ilyenek... szóval inkább a szeretet és a másik elfogadása volt részemről a fontos. :)
4 Life or Death+ebnevelde+CSJ
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Yaoi és yuri

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nah, inkább ide (btw ebben a topikba mintha 1-2 éve társalogtam volna pár szót, vagy nem itt, hanem valaki által pluszban megnyitottban, ami törölve lett??? na majd utána nézek, de hiányérzetem van. edit: azóta megtaláltam, máshol voltXDXD)

Az Utena topicban felvetett leszbi dologra. Ott leírtam Anthyék kapcsolata nálam miért nem volt yuri fronton elégséges (de nem is gondolnám nagyon lényeges elemnek sem). De nézzük a többit.
Surci írta:A Yurikumát nem láttam még, de Illya-szerű direkt fanszervizes hülyeségre számítok leszbi-vonalon
Áhh, annyira nem az, van persze fanservice hülyeség is, de közel sem Ilyás hangulatban. Próbálkozik átadni a karakterek tényleges érzelmeit (csak győzd lesni, melyik melyikkel épp milyen kapcsolatban van, nem bonyi, csak drámázós), a vége pedig szivárványosan ki is domborítja a leszbit. Szóval vagy bekajálod ezt a magát ikuharásan komolyan vevő love sztorit vagy mókázol rajta bűnös élvezetként (sokkal mesterségesebben lazítva magadnak, az Ilya ezt megteszi helyetted, persze itt is adják alád a lovat, de ne számíts Ilya 2-re), vagy szenvedsz.
Surci írta:Azaz: működő yuri kapcsolatok animében?
Nem érzem magam a témában kellően kompetensnek, mivel kifejezetten yuri cuccokat még nem nézek (ami pedig kicsit is elém keveredett az vacak volt - Candy Boy) a kategória begyűrése persze tervben van, csak nálam előbb prioritást élvez a fiúxfiú front. Szóval nem állíthatjuk, hogy nincs jól működő yuri, amíg ezeket (az amúgy elsőre átlagos sulis románcoknál és rózsaszín nyálnál nem sokkal többet ígérő) műveket nem láttuk. Persze értem, hogy a főkérdésed nem ez (mert az igazán jó kapcsolatokat amúgy sem a kimondott romantikus animékben találni), hanem hogy alapvetően más animékben megjelenő lányxlány érzelmek, kapcsolatok shipek, jók-e? Működnek-e? Sajnos számomra aligha, illetve alig van ilyen. És nem azért, mert ne tetszene, díjaznék én egy jó leszbi párost, csak túl sokat várok (amúgy hetero és BL pároknál dettó, és azok közt is nehezen találom meg a nekem igazán tetszőket, persze most már bőven vannak, mert nagyobb volt a választék). Szerintem nem élnek kellően az igazi kapcsolat vagy szerelem képével, így nehéz jókat találni, shipelni persze lehet. Pont (más dolgai mellett) ezért jó most a Yuri on Ice is, mert nem BL?nek reklámozta magát, a karakterek érzelmi játéka viszont egyértelmű. Lányok között is kéne ilyen félreérthetetlen (tényleg működő, nem tinifüggés, nem csak látvány/otaku csalogató, és nem is olyan felszínes, mint Utenáéknál) kapcsolat nem yuri animében, de ezen a téren elég keveset láttam. Ami felnőtt leszbiket ábrázol, az a Mnemosyne OVA, ami az egyik guilty pleasure-öm. Tudni kell róla, hogy félelmetesen klisés, úgy összelopkod mindent mindenhonnan, hogy az külön poén. Pl. egyik része amcsi akció filmes, másik gagyi horroros, katasztrófás, vírusos, zombis. Van itt minden... Hermafrodita köcsög shotafejű isten (lol nem is emlékezte, hogy Ishida Akira a hangja^^) a végén. Túltolt szexualitás, Noto Mamiko :3, és rendes leszbi kapcsolat, ami nálam működött (kedvenc ship persze itt sem lett). Nagy baromság és nagyon komolyan veszi magát. Ha készen állsz élvezni az ilyen tömény, de szórakoztató tempójú sablonhegyet akkor ajánlom. :D
A magam részéről még várok egy kedvenc yuri shipre. Nem mondom, hogy Utena és Anthy rosszak lennének, Madoka és Homura is cukik, de tényleg nem közvetítenek olyan nekem hiteles érzelmeket, a Yurikuma karakterei nem érdekeltek, így az ottani love mindegy, Ilyáék érdekelnek és tetszenének, de nem éltetik eleget az MxI shipet (ott minden csak fanservice), Rinéket a Mnemosynében már rég láttam, és stb. Amúgy mindig van ennél a kérdésnél hiányérzetem, mintha láttam volna már nekem tetsző lányokat (és tuti nem a sailor moonban és egyéb csajszi izékben), csak nem jut eszembe, hogy kiket (mintha elfelejtenék valaki fontosatXD). Majd még agyalok. Viszont az ilyen fanboy simogató cuccokat mint az idol animék vagy mint az ilyen Hibike lányok, passzolom. Remélem más kompetensebb nyilatkozik. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Yaoi és yuri

Hozzászólás Szerző: Catrin »

OFF: Oké, kérdések. XD Miért nem tudom szerkeszteni a korábbi hsz-emet (csak itt^!!!!!)? Ki a rákom félkövérezte ki a yuri és a BL szavakat, és miért van utóbbi után kérdőjel, mikor én nem tettem????? XD KININARIMASU
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Yaoi és yuri

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Catrin írta:OFF: Oké, kérdések. XD Miért nem tudom szerkeszteni a korábbi hsz-emet (csak itt^!!!!!)? Ki a rákom félkövérezte ki a yuri és a BL szavakat, és miért van utóbbi után kérdőjel, mikor én nem tettem????? XD KININARIMASU
Megmondtam már többször, hogy amíg én vagyok a moderátor addig senki nem írhatja le azt ebben a fórumban, hogy s****ai.

Visszanyitottam, szerkesztheted a hozzászólásodat, ha nem tetszik a félkövér. De s*ai nincs, azt kiszerkesztem.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Yaoi és yuri

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hehe, gondoltam amúgy, de erről én eddig lemaradtam, szóval muszáj volt megkérdezni. XD

(Btw, írhatnál amúgy inkább ide nekünk jó yuri párokat.)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Yaoi és yuri

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Catrin írta:(Btw, írhatnál amúgy inkább ide nekünk jó yuri párokat.)
Nos, szerintem (és több leszbikus blogger szerint is) ezek a legjobb yuri párosok:
Haruka × Michiru (Sailor Moon)
Shizuru × Natsuki (My-HiME)
Amane × Hikari (Strawberry Panic)
Nico × Maki (Love Live)
Bucho × Captain (Saki)
Momo × Yumi (Saki)
Fate × Nanoha (Nanoha)
Ezek esetében olyan egyértelmű dolgok voltak az anime változatban is amik kizárják, hogy az adott szereplők valaha is heterók legyenek.
Kép
Válasz küldése