Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ezúton csatlakoznék az "Aku no Hanát első rész után kivágtuk a jó büdös fenébe" légióhoz.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Egyébként meg vagyok győződve róla, hogy ez az egész rotoszkópós dolog, csak azért kellett, hogy kicsit feldobjanak vele egy egyébként tök átlagos középsulis drámát, csak hát ahogy elnézem a nézők többségének nem nyerte el a tetszését.
Amúgy ja, kb. XD Ezt eddig a fanboyok miatt nem mertem mondani, de igazából ennél is, meg a Bakénél is az a nagy helyzet, hogy egyik sem rossz eredetiben (manga, illetve light novel), de nem is az a tolkieni regényciklus, illetve pszichológiai mélydráma, amilyennek külön-külön beállítják őket a fanjai. Szórakoztató cuccok, oké az Aku durvább azért lelki szempontból, mint a Bake (bár azért abban sem piskóta a szereplők élete szokszor...), de ebben a műfajban is láttunk már olyan mangát, ami hasonló témát sokkal jobban és élethűbben kezelt. Ezt a készítők is tudták, de ők nagyot akartak robbantani, ezért mindkét esetben a nem túl akciódús, vagy különösebben kiemelkedő történetet/szereplőket megtámogatták valami szürrealista látványmegoldással, hogy valahogy kitűnjenek már a tömegből, mert sejtették, hogy egy normál rajzolással erre jóval kevesebb esélyük lenne. A különbség az, hogy amíg a Bakénél még épp elviselhető volt a dolog, addig az Aku már az "öcsém, ez most komoly...?" esete. (Mellesleg nem tartom kizártnak, hogy az Aku anime készítői a Shaft sikerét akarták megismételni, csak éppen nagyon nem jött össze nekik, mert ahogy írod, ez már a fanoknak is túlzottan elszállt stílus volt.) Egyébként ha már annyira arról beszélünk, hogy ki is a felületes, ugyanúgy le lehetne felületesezni azokat is, akik szimplán azért kiáltják ki az Akut fú de egyedi animének, mert olyan grafikai megoldással operál, amilyennel ők még nem találkoztak, de közben nem látják, hogy ettől eltekintve semmi extra nincs az egész sorozatban.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, hogy ne csak az Aku no Hanát szapuljuk, bedobom ide a Devil Survivor 2 című borzalmat is! :twisted: Komolyan, nem tudom mit gondoltak a készítők, amikor megcsinálták az animét. A szereplők hihetetlenül sekélyesek, egyiket se lehet normálisan megkedvelni. A harcok a vége felé egyre rövidülnek, és ezt úgy mondom, hogy még 3 rész hátra van nekem a befejezésig. A szörnyek konkrétan copy-paste Evangelion angyalok, amiket hű de erősnek állítanak be, azonban pár perc alatt lerendezik őket. Az elején még elhúzták a csatákat, aztán a közepétől változott a felosztás: 15 perc duma, 5 perc harc. Komolyan, a Shingeki cselekménye ehhez képest gyorsvonatként száguld. A végét már most biztosra meg tudom mondani, hogy mi lesz, pedig nem ismerem a játékot. A legborzasztóbb a 10. rész vége volt, amikor a főszereplő srác megkapta az új erőt és ragyogó háttér előtt repült fel a megmentendő lányhoz. Ennyi giccs már régen folyt az arcomba. :knife:
Sokan szidják a Persona 4-t, ami szerintem mérföldekkel lekörözi ezt az animét.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Persona 4. nagyon jó volt. főleg a zenéje. emlékszem mikor minden részben vártam h végre vagy a fejbelövős srác, vagy Aegis megjelenjen végre (persze tudtam előre h tuti nem lesznek benne.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta:Hogy tarthatsz rossznak, sőt vethetsz meg bármit is anélkül, hogy ismernéd? :shock: Mert ha öt percet láttál a sorozatból, akkor még annyit se tudsz róla, mintha elolvastál volna egy ismertetőt. Félreértés ne essék, nem a negatív véleményeddel van bajom, hanem a logikus okfejtés hiányával, mert az, hogy a főhősnő szerinted csúnya, nem számít annak, csak felületes ítéletnek.
Köszönöm.
Remélem nem én vagyok az egyetlen, aki különbséget tud tenni a "nem tetszik" meg a "rossz" között. Hogy egy metaforával éljek: én szeretem a cukkini-lepcsánkát (~tetszik), de egyszer úgy elrontottam, hogy ehetetlen lett (~rossz). Moon Breaker, te nem szereted a cukkini-lepcsánkát (~Emma, és a hasonló típusú animék). Hogy másik oldalról világítsam meg a dolgot: tőlem felesleges megkérdezni, hogy milyenre sikerült a sültmáj, mert nekem sehogysem ízlik, kérdezzen a reménybeli szakács olyat, aki szereti a májat.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

háde pont erről beszélek. ízlések és pofonok.
azért nem tetszett mert már AMV -k ban láttam h semmi sem történik benne. akkor minek nézzem? ha vmi lötyögős drámára vágynék amiben szinte semmi sem történik, megnéznék vmi oszkárdíjas filmdrámát.
nekem vagy akció kell (vmi történjen már benne ha már nézem), vagy nevettessen meg. ha egyikre sem képes, fölösleges elkezdenem, unalomból nem nézek animét, elég sok van ami érdekes és még nem láttam.

enyiii. :roll:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem értetted meg a hasonlatot. Attól, hogy neked nem tetszik, még nem feltétlenül rossz. Erre próbáltam utalni, merthogy te rossznak tartod, hiszen ebbe a topicba írtad.
Sokan nem tudják elválasztani ezt a két fogalmat, pedig nem ugyanaz. Mint ahogy korábban említettem ebben a topicban, nekem nem tetszett a Full Metal Panic! és kb. 8-10 rész után dropoltam, de nem tartom rossz animének, csak nagyon nem az én ízlésem.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Mint ahogy korábban említettem ebben a topicban, nekem nem tetszett a Full Metal Panic! és kb. 8-10 rész után dropoltam, de nem tartom rossz animének, csak nagyon nem az én ízlésem.
És, hogy visszakanyarodjunk kicsit szorosabban a témához, én nem értek veled egyet. Mert én viszont rossz animének tartom a Full Metal Panic!-ot. Yay, már látom is, hogy minden fan billentyűzetet ragad, és neki áll legjobb esetben is trollnak kikiálltani engem.
Ennek ellenére álljon itt egyszerű indoklásom: Az anime alkotói nem tudták, hogy mit akarnak alkotni. Adott helyen szerintem lapost egy-két részes vígjáték közjáték epizódok teljesen megtörik a cselekményt. Az egész sorozat alatt az az érzésem volt, hogy az anime nem tudja, hogy mi akar lenni. Így kombinálva a dolog nem működött. Vagy akció-dráma, vagy baromkodás. Ez így nem kóser. Vagy tessék jobban vegyíteni, vagy ne tessék ilyesmivel próbálkozni.
Láss csodát, Fumofu és Second Raid mind-mind jó anime. Nem a kedvenceim, de egyszerűen attól, hogy az elsőtől a néző nem vár mélyebb drámát vagy óriás robotos akciót, illetve a másiktól nem vár pointless hülyéskedést mind a kettő kifejezetten jól működik.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

erről beszélek. az h mi rossz és mi nem teljesen szubjektív.
nekem pl. annyira nem tetszett a Full Metal Panic! . nem volt roszz, megnéztem, de aztán töröltem is.

btw. gáz volt még sztem a Gash Bell is. kb. 50részig néztem, aztán beleuntam a sok monoton meaningless harcolásba. az elején még tök jópofa meg fun volt, de aztán jöttek 1más után a pokemon-féle gyenge "összecsapások" .... kár érte :wwall:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Cruel Angel írta:Ennek ellenére álljon itt egyszerű indoklásom: Az anime alkotói nem tudták, hogy mit akarnak alkotni. Adott helyen szerintem lapost egy-két részes vígjáték közjáték epizódok teljesen megtörik a cselekményt. Az egész sorozat alatt az az érzésem volt, hogy az anime nem tudja, hogy mi akar lenni. Így kombinálva a dolog nem működött. Vagy akció-dráma, vagy baromkodás.
Igazad van, bár én rossznak azért nem mondanám az első szezont sem, de tény, hogy lényegesen gyengébb a későbbieknél, és nem tett jót a sorozatnak, hogy a fő történeti szálba belekeverték az egyébként teljesen elkülönülő spin-off regénysorozatát, plusz még fillereztek is... ^^'
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Moon Breaker írta:erről beszélek. az h mi rossz és mi nem teljesen szubjektív.
Király, hogy feleslegesen koptatom a billentyűzetet. :? Ennél egyértelműbben és szájbarágósabban nem tudok magyarázni.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most szenvedtem csak végig a Trinity Blood-ot. Végtelenül nem tetszett, leginkább azért mert a legnagyobb kérdésekre (Cain-ék múltja) nem vagy csak alig kaptunk magyarázatot. Ilyenkor merül fel az ember az, hogy akkor miért pazaroltak el részeket pl.: a Karthagos eseményekre.
Azt sem értem, hogy a sorozat elején bemutatott karaktereket miért kellett egy laza mozdulattal kidobni és helyettük teljesen új személyeket bevezetni?
Utolsó részben Esther karaktere nagyon idegesített és amivé vált az utolsó részben egyenesen felháborító volt (leginkább az, ahogyan az egészet elő vezették).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Trinity Blood egy sz@r adaptáció. Adva volt két regénysorozat, amiket időrendben évek választanak el egymástól, és még a szereplőgárdájuk is más, erre fogták és összemosták őket. Ráadásul következetesen kiollóztak minden olyan jelenetet, amikből lényeges információk derülhettek volna ki a főszereplők múltjáról. Az említett karthagós arcból is nagyon fontos dolgokat tudhattunk volna meg Abel múltjáról, csak éppen a történet végét szépen levágták. Ja, és Esther jellemének se tett túl jót az animeadaptáció.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Megnéztem a Hanoka című 2006-os "remekművet", amit leginkább úgy tudnék jellemezni, hogy egy hasonló baleset eredménye, mint nálunk volt a Kis Vuk. A stúdió (RAMS) azzal a remek ötlettel állt elő, hogy készítenek egy animét, teljes egészében Adobe Flash-ben. Ám sajnos se pénzük, se tehetségük nem volt hozzá, így a végeredmény nem épp olyan lett, mint amilyen nyugaton volt például a Mucha Lucha!. Gyakorlatilag egy olyan rém gagyi, elnagyolt, mosott, életlen vackot kaptunk, hogy kis túlzással élve, egy kora 2000-res kis flash program különb látványt nyújtott nála.

A grafikához pedig illeszkedik minden más is, legyen szó akár a történetről, karakterekről, vagy a cselekményről. A koncepció amúgy erősen hajaz a Saikano-ra, ami szintén nem volt épp egy decens darab. Plusz van még hozzá egy speciál is, ami lényegében egy zanzásított összefoglalója, az első 7 résznek. Magyarul, időpocsékolás.

Közel értékelhetetlen darabról van szó, amin maximum szánakozva lehet röhögni. 1/10
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Előre is elnézést a duplázásért, de ezt most muszáj. :)

Szóval, eljutottam én is az Aku no Hana-hoz, és a kötelező 3 rész megtekintése után, levontam a tanulságot, miszerint a Kai Doh Maru óta nem láttam ennyire különlegesnek szánt, de katasztrofálisan végződött képződményt. Gyakorlatilag ugyan az a nóta, láthatóan valami nagyon különlegeset szerettek volna alkotni, ám a végeredmény csak egy nagyon szűk réteg ízlésének felel meg, mindenki mást viszont taszít. Az elv nem lett volna rossz, hogy úgy nézzenek ki a japán emberek, mint a japán emberek, de ez nem "valóság hú" hanem inkább groteszk lett. Hasonlóan mint ahogy a Kai Doh Maru-ban se ködnek látszott a köd, hanem úgy nézett ki, mint ha valaki maxra húzta volna a fényerőt. Madhousék anno csináltak pár ovát, ahol az átlagtól "japánosabb" volt a karakterdizájn, azoknak ez jól is állt, az Aku no Hana-nak viszont nem, legalább is ebben a formában.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mars of Destruction OVA

Nem sok animétől álltam fel úgy, hogy "Na jó, most mi a fenét néztem!", de ennek sikerült elérnie ezt. XD Nem is tudom, hogy sírjak, vagy röhögjek, tulajdonképpen ez már annyira rossz, hogy... vagyis még az sem. Az egyetlen előnye, hogy mindössze 20 perces, abból pedig lejön az ending, tehát nem tart sokáig a szenvedés. Bár így is 2 percenként lestem a számlálót, hogy mikor lesz már vége. :dirr:

Történet, mint olyan az nincsen, bár nem tudom, hogy mit is vártam egy résztől. A karakterek teljesen felejthetőek, igazából akár nem is kellettek volna. Próbálkoztak valami guro-t beletenni, de az nevetségesre sikerült, nem gyomorforgatóra. Az akciójeleneteken szintén csak néztem, azért 2005-ben ennél jóval szebb rajzolással dolgoztak. Amúgy mintha valami borzalmasan leegyszerűsített EVA klónnak szánták volna, mert az "apa beleerőlteti a gyereket a harcba" szál itt is megvan. Az a cucc még jól is nézett volna ki, de a beöltöztetést kegyetlenül rossz lett. Először is, a srácot egy kereszt alakú koporsó izébe rakják bele, aztán ilyen Vasember stílusban rárakják a páncélt, ami inkább tűnt magical girl átváltozásnak. XDDD Amúgy ezt most mindenképpen le akartam írni, mert annak ellenére, hogy a legrosszabb anime, amit valaha láttam, nagyon gyorsa felejthető, szerintem 20 perc múlva nem is fogok emlékezni az egészre.
Akkor ez hogyan is néz ki pontozva? Egyértelműen 1/10, még azt a kevés ráfordított időmet is szívesen visszakérném.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Mars of Destruction megtekintését _minden_ anime-néző számára kötelezővé tenném, hogy lássák, hogyan is néz ki a médium legnagyobb szégyene. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én Junchi ajánlása/elrettentése hatására szedtem le és néztem meg anno, de igazából engem annyira nem készített ki, pont azért, mert olyan szinten nincs benne semmi, hogy még felháborodni, felidegesedni, megbotránkozni, stb. sem tudtam rajta, viszont röhögni sem, mert sajnos még csak az "annyira szar, hogy már jó" kategóriába sem fér bele. Szóval tényleg ilyen "megnéztem - kellemetlen volt - töröltem - hamarosan szinte teljesen el is felejtettem" anime. XD (Jó, igaz, hogy én már így előre tudtam, hogy rossz lesz, de magamtól meg nem is nagyon néznék ilyesmit szerintem. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

Nézd meg a Corpse Party - Tortured Soulst. Nem is mondok mást; 4 rész az egész, mostanság jött ki és... noss, emlékezetes lesz. :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta:A Mars of Destruction megtekintését _minden_ anime-néző számára kötelezővé tenném, hogy lássák, hogyan is néz ki a médium legnagyobb szégyene. :D
Meg hogy legyen mihez mérni a dolgokat, amikor minden második animén sír a szájuk, hogy nem olyan, amilyennek ők akarnák?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:>Titkos

Nézd meg a Corpse Party - Tortured Soulst. Nem is mondok mást; 4 rész az egész, mostanság jött ki és... noss, emlékezetes lesz. :D
Oké, felírtam, az rémlett, hogy a blogodon már mondtad, hogy előre "készíted fel magadat" a showra, de nem tudtam, hogy végülis végig kijött-e már, megnézted-e, meg ilyesmi, de akkor majd elkezdem. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akartam róla blogon is írni, csak aztán véletlenül töröltem az első két részt és már nem volt kedvem újra leszedni.

Mindenesetre nagyon megoszlanak róla a vélemények, hisz van, aki szerint "olyan rossz, hogy már jó", míg mások szerint "olyan rossz, hogy már... szar". :D Szerintem egy kicsit mindkettő, de inkább előbbi.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Akartam róla blogon is írni, csak aztán véletlenül töröltem az első két részt és már nem volt kedvem újra leszedni.

Mindenesetre nagyon megoszlanak róla a vélemények, hisz van, aki szerint "olyan rossz, hogy már jó", míg mások szerint "olyan rossz, hogy már... szar". :D Szerintem egy kicsit mindkettő, de inkább előbbi.
Pedig kíváncsi lettem volna az írásodra. :( Na, mindegy, túlélem, de az biztos, hogy megnézni nem fogom, már az előzetes után is "keresnem kellett egy vödröt". ^^"
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mars of Destruction? Van egy rossz hírem fiúk-lányok, akik ezt elkövették (Idea Factory), azok már csináltak sokkal rosszabbat is ennél! :vigyor:

Hihetetlennek hangzik? Akkor nézzetek bele a Tenkuu Danzato Skelter Heaven című művükbe, és bizony van, ami még ennél is rosszabb, úgy hívják Gakuentoshi Varanoir.

Persze nem ők az egyetlen stúdió, akik ilyen legendásan rossz animéket csináltak, ott van például a RAMS féle Hanoka vagy az ACC féle Gun-dou Musashi. Igazából be lehetne még ide tenni tőlük a Guilstein-t is, csak arról most nem találok semmit. =D

Corpse Party... olyan 3 pontot adtam rá végül, pedig a felvetése még jobban is tetszett, mint a Higurashi-é, de aztán hasonló okok miatt dőlt dugába ez is. Derp moe fejek, elcsépelt, olcsó gore, röhejes jelenetek, és a többi.
Kép
Válasz küldése