Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Katana »

Madoka Magica Concept Trailer OST Alap.Pici ritmussal.De semmi kiemelkedő. És a Sis Puella Magica!
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A Shingeki no Bahamut: Virgin Soul új endingje egészen kedves. :3 Az új openinggel már kevésbé vagyok megelégedve (a dal nem tetszik), de azt most hirtelen nem találtam meg sehol sem.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Csak a Kakegurui openingje miatt jövök, mert valahogy nem lepődtem meg, hogy Yamamoto Sayo nyúlt hozzá ehhez is a mappánál. :LOL:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

annarancs írta: 2017.07.07. 23:24 A Shingeki no Bahamut: Virgin Soul új endingje egészen kedves. :3 Az új openinggel már kevésbé vagyok megelégedve (a dal nem tetszik), de azt most hirtelen nem találtam meg sehol sem.
Fogalmam sincs, hogy találták ki a Hamupipőke sztorit Ninához, megfejelve egy UFO-val, de nagyon bejön a zene és a képi világ is. :D Az opening nem lesz a kedvencem, de egy hajszállal jobb, mint az üvöltözés.

Mégis csak lett a Knight's & Magic openinghez normális animáció.

Re:Creators is kapott új openinget a második felére. Sawano Hiroyuki még mindig jó. :thumb:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Lehet jövök még párszor szezon számokkal, de most épp a Touken Ranbu kellemesen látványosan menő atombishi ufotable openingjét és mindig stílusos Kalafina endingjét hallgatom.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Vállalhatatlan zenei ízlésem (+ ez a dalszöveg, geez...) újabb ékes bizonyítéka a Valvrave S1 openingje, ami bizony szerelem első hallásra: azóta loopolom, idestova kb. egy órája.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Vállalhatatlan?XD Mizuki Nana & TM? :D Ugyanmááár! (Mi párommal valamikor el is duetteztük a barátainknak, eléggé rápörögve, nagyon LOL volt. :vigyor: ) Ajánlom a Kakumei Dualism számukat is, ami a Valvrave 2. évadának OP-ja. Én azt is imádom, de az elsőt talán kicsit jobban.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Jó, hát Mizuki Nana legújabb trash számát, a TESTAMENT címűt csak egy hétig nyomtam orrba-szájba (korábban így járt az EXTERMINATE és a VITALIZATION is), szóval tetszeni tetszik, csak nem épp minőségi. :) (Ej, a Symphogear milyen jó magical girl anime lehetne, csak kár, hogy nézhetetlen.) TM nekem csak az ABS-ból volt meg eddig, ami szintén nem épp a JPop csúcsa, de a Howling is nagyon catchy volt anno. :)

A karaoke duettért meg kudos; nagyon adja, hogy ezt elő kellett adni barátoknak! :thumb: :kaminaglasses:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jó, Nana tucat számaival én is így szoktam lenni.XD Viszont nem hittem volna, hogy a Basi és Blood-C endingek után ez a szépséges Cross Ange szám lesz tőle a kedvencem.^^

TM pedig nálam totális függés: Kenshin (totális transz), Soul Eater (totális rápörgés), Gundam Seed (totális nyáladzás), Seed Destiny (totális katarzis)... mindegyikért megőrülök.X'D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már így feljött a Gundam Seed, nekem momentán ez megy szinte folyamatosan. Időtlen idők óta nem töltöttem le egyetlen OP/ED single-t sem, vagy hallgattam őket huzamosabb ideig, de ez most kivétel lesz. Az alatta futó képsorok is nagyon eltaláltak, de persze a zene maga az, ami igazán lényeges.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2017.07.23. 09:50 Ha már így feljött a Gundam Seed, nekem momentán ez megy szinte folyamatosan.
+1, anno a postomban is megemlékeztem róla, simán a legkirályabb openingek között van EVER, de a Cat által linkelt első OP is régi kedvenc (tizenéve hallgatom, de fél évvel ezelőttig nem tudtam hogy a Puskagáthoz tartozik :D).

És ha már Mizuki Nana, tőle a Basilisk 2. endingje a TOP.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2017.07.23. 09:33Viszont nem hittem volna, hogy a Basi és Blood-C endingek után ez a szépséges Cross Ange szám lesz tőle a kedvencem.^^

Seed (totális nyáladzás)
Ez a kettő tök jó. *.*

Ha már feljött a múltkor a Bahamut, nekem inkább az opening tetszik. :oops: Az engrish kicsit bántja a fülemet, de egye fene. Mondjuk én az előző, ordibálós op-ot is bírtam, szeretem azt a stílust. XD

Ja és megtetszett a BNHA új openingje. Úgy voltam vele, mint ez a kommentelő, hogy:
1st time listening: Meh
2nd time: hm pretty good
3rd time: HITSUZEN! HITSUZEN!
:lol:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Az új BNHA op sem rossz, sőt, de az ending itt is jobban tetszik. A nyári openingek közül eddig nekem a Tsurezure Children, a Mahoujin Guru Guru és a Vatican Kiseki Chousakan tetszik még (ez utóbbi az olyan rossz, hogy már jó kategória, az egész sorozattal egyetemben :'D), illetve a Catrin által linkelt Kakegurui op is kiváló.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

wwhite írta: 2017.07.23. 07:44 Vállalhatatlan zenei ízlésem (+ ez a dalszöveg, geez...) újabb ékes bizonyítéka a Valvrave S1 openingje, ami bizony szerelem első hallásra: azóta loopolom, idestova kb. egy órája.
Hogy ez mennyire számít "vállalhatatlannak", mennyire igényes, vagy kommersz, vagy ilyesmi, azt passzolom, de a lényeg, hogy én is imádom ezt a számot, úgy hallgattam újra már kismilliószor, hogy az animéből egyetlen részt sem láttam. :lol: Egyébként érdekes, hogy nálam ez a T.M. Revolution eléggé ilyen "hit or miss" együttes, van olyan számuk, ami totál hidegen hagy (pl. a mindenki által égre-földre dicsért Soul Eater OP-al én valahogy úgy voltam, hogy "ja, király, de semmi extra", persze értem, hogy miért szeretik, de valahogy nálam nem ütött akkorát), ellenben ez a fentebbi Valvrave OP beütött, mint a szeg, vagy pl. ott van a Catrin által itt lentebb linkelt Kenshin ending, aminél úgy voltam, hogy "igen, ez a Kenshin-feeling kérem szépen!" (nem is az a nyálas első OP, amit nem is tudom, hogy rakhattak be egy ilyen anime dalának, na mindegy...) A Gundam Seed-nél azért erősen rontott nálam az élvezhetőségen, hogy bár van legalább úgy 5-6 különböző openingjük, viszont ezek mind csak zeneileg mások, az alattuk lévő animáció olyan 90-100%-ban ugyanaz... ^^" Illetve érdekes, hogy bár amiket linkeltetek belőle, azok is teljesen jó számok, de én még mindig emellett kampányolok, gyönyörű dal, meg valahogy nálam az alatta futó animációkkal is ez volt a leginkább szinkronban.

Na, de akkor amiért eredetileg jöttem: a Centaur no Nayaminak eléggé érdekes OP/ED párosa lett. Az OP mondjuk még annyira nem nagy szám, pláne nem zeneileg, de azért a klipjében már voltak vicces dolgok. XD Egyrészt az első 5 másodperctől tiszta Shingeki-flashbackem lett, másrészt úgy a közepe-vége felé meg ott van az a jelenet, amiben mintha valami fantasy-várkastélyban zúznának a csajok, amin meg azért röhögtem, mert beugrott, hogy "na igen, ez minimum valami ilyesmi action-shounen cucc lenne, ha én rendeztem volna..." XDDD Na, de aztán jött az ending és hát HOLY SHIT! O___O Az milyen már, amikor egy ending köröket ver az egész anime minőségére? Komolyan, itt néztem, hogy mind a látványvilág, mind a zene olyan, amilyennek a sorozatnak is lennie kellene igazából mintha hirtelen minimum valami Steins;Gate-be, de legalábbis Inu Yashába csöppentünk volna, szóval ment is egyből a kedvencek közé. :D Btw, próbáltam a japán stáblistából kibogarászni, hogy nem valami Avex Trax szám-e, nem jártam sikerrel, de engem mind látványra, mind zeneileg eléggé emlékeztetett pl. erre a gyöngyszemre. :D (Mondjuk azért ehhez még annyit, hogy a japánok továbbra is "epicül" ejtik az idegen szavakat, szóval ha nem tévedek az "édelvájsz" a számban az a rész lenne, hogy "if-ááááájsz-ette-ováááááj!" XDDD Ez jobb, mint a Pandora Hearts endingje, ahol a "catcher in the maze"-ből lett "KECSÖRIII ÁÁÁÁ MEIII!" XDDDD)

Edit: Ja és most nézem, hogy az endingből máris kint van a full version. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A Yami Shibainak okésak szoktak lenni az endingjei, de ez a mostani szám különösen tetszik (képileg eredetileg más van alatta, csak lusta voltam keresni).

[Amúgy ez a cucc évadról évadra egyre gagyibb, még szerencse, hogy a részei csak 4 percesek.
Nálam így alakult YS1 - 5, YS2 - 4, YS3 - 3, YS4 - 2 pont. Szóval az YS5-nek most 1 pontosnak kéne lennieXD, bár úgy néz ki a 4. live betétjeinél már most jobb, szóval lehet meg kell törni a rendet és az előző évadot pontozni egyesre, hmmm. Viszont az ilyen Kagewaniknál meg Kowabon röhejeknél még mindig ezt tartom jobb húzásnak.
BTW, ami tetszett belőle az az első évadból EZ, a másodikból pedig EZ (előbbi kreatív, utóbbit végignevettem, ami nálam horrornak szánt cuccoknál bizonyos esetekben a legjobb jel), az összes többi részre pedig szinte már nem is emlékszem.]
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Katana »

Nemrég néztem végig a Kamisama no Memochou-t.És elég jó az Opening-je.Azt hallgatom néha.És a Valkyrie Drive Mermaid Overdrive-ot.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Gintama. Porori-hen opening. <3 A Nozaki-kun openingjét juttatja eszembe, egy kis Bleach-utánérzéssel. A képsorok alapján megkapunk minden kihagyott komédiát. <3<3
Az ending is remek. :3
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Bocs a duplázásért, de a Mahoutsukai no Yome openingje és endingje teljesen levett a lábamról. Az openinget már a PV megjelenése óta hallgatom (elérhető már a teljes szám is), de az ending is gyönyörű. ::jsmile::
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A Getter Robo franchise totál ismeretlen a számomra, de egyik ismerősömnél éppen most pörög az Armageddon OVA, aminek a második OP-je klasszik Hironobu Kageyama opening, a konkrét animáció/karadesign alapján pedig el tudom hinni, hogy a TTGL a létezésének 60-70 százalékát akár csak ennek az OVA-nak is köszönheti.

Közben pedig a Shoujo Shuumatsu Ryokou-nak is lett egy OP-ja, ami szerencsére nem vitte el az "edgy moe" irányba a dolgot, hanem a sorozat természetét nem meghazudtolva simán elmehetne egy szimpla seinen SoL openingjének is: maga a szám aranyos, a karadesign elég kompatíbilis az "animés" táncmozdulatokhoz, és nem mellesleg a YT-s komment szekció nagy része csak az 1:05-nél látható póz miatt van ott, a "dab"-ért. Amit szerintem egyáltalán nem annak szánt a stáb, de akármennyire se értettem sose a dab vonzerejét, ez persze nem akadályozza meg a meme-mesterek rajzását, amiért kicsit kár mert egyébként nagyon jól körbeírja az animét. Legalábbis az első epizód utáni állását, mert azóta még nem néztem új részt.
Kép Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ha már mostanában elkapott egy bizonyos szintű érdeklődés a Super Robot téma iránt, a Youtube volt olyan kedves és csak úgy spontán feldobta a 2001-es Mazinkaiser OVA OP-jét, aminek kapcsán két véleményt dobott ki a gép:

- kezd feltűnni, hogy a '90-es évektől számítva készített SR feltámasztásoknak szinte törvénybe van iktatva, hogy Hironobu Kageyama/JAM Project adja elő a nyitódalt, amik hiába voltak eddigi tapasztalataim szerint jó számok, kissé azért így is feltűnő, hogy egy időszakban mennyire ragaszkodtak egy bevált recepthez a "feltámasztók", függetlenül a feldolgozott franchise-tól. Az előző kommentemben lévő Getter Robo OP-t is pölö Kageyama adja elő.

- ez még nem jelenti azt, hogy a Mazinkaiser OP-ja rossz lenne, sőt, kifejezetten tetszik az, hogy a kora 2000-es éveknek pont abban az időszakában készült, amikor a digitális színezés gyerekcipőben járó, nem egy animét olcsóbb beütésűvé tevő hatása még nem érkezett meg, és az animációs stáb ki is használja azt. A színkezelés pölö NAGYON jól megfogja azt az beütést, amit a digitalizálás előtti korszak módszereivel el lehetett érni, ahogy az "úsztatós" effekt és a kisebb kockából/téglalapokból összeálló, vagy csak bennük lévő jelenetek is sokat tesznek hozzá a Go Nagai feltámasztós hatáshoz. Mondjuk az is biztos, hogy szerintem a Getter Robo általános vizuális stílusa valamivel időtállóbb és stílusosabb, mint a Mazinkaiser-é (vagyis inkább a Mazinger-é), de már csak ezen OP erénye is az, hogy ettől függetlenül remek módon őrzi meg Nagai mesevilágának hangulatát.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Tetszett, köszi! Három dolgot is eszembe juttatott:

1. Annnnnnyira bosszantó, hogy bezzeg a DBS-nek még egy openingjére vagy endingjére se kérték fel a JAM Projectet, pedig olyan jól esne ismét Hironobu-DB-t hallani (mostanság amúgy is egyre nehezebben köt le a cucc, bár a legutóbbi endinggel sincs baj^^).

2. Akaratlanul is asszociáltam a karaoke programunkra, amiben nem egyszer énekeltük a retro Mazinger OP spanyol változatát (az volt benne az egyik animés pakkbanXD). Szerintem mókás. :kaminaglasses:

3. Beszámolok én is az aktuális helyzetemrőlXD: A Sakamoto OP enyhe fanolása óta még nincs új függésem, a szezonból egyelőre az Inuyashiki OP-ja tetszik egyre jobban, nem szezonból viszont ez a Poirot&Marple anime ending mászik mindig vissza a fejembe! :vigyor: (Ami pedig wtf, hogy 1-2 napja a Kék Duna keringőt hallom, és ötletem sincs miért, vagyis, biztosan felcsendült valamiben, amit néztem - meglepne, ha nem -, de nem tudok rájönni, hogy mibeeeen.)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Mazingeres nagyon kemény, nekem simán elnyerte a tetszésemet.

Magam részéről a Little Glee Monster - Pokemon XY Ending 4 tudom ajánlani. essék észben tartani, hogy nem mi vagyunk a célközönség.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Katana »

Bár mondjuk gubancos az életem,most ami van legyen a Nux Walpurgis a Mahou Shoujo Madoka Magica-ból...ez hozzá való.
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Nekem most ez van beállítva végtelenítve, amíg nem lesz teljes hosszúságú verzió (Shoujo Shuumatsu Ryokou ep05 ED). :vigyor:
Válasz küldése