Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Fentebb írtam a Yona opjánál, hogy a 2. endje is felejthető. Nos azóta annyiszor elkaraokeztam és meghallgattam, hogy vissza kell vonnom ezt az akkori elhamarkodott kijelentésemet. Szóval gyors linkelem, hogy bár képileg tényleg nem nagy szám, de zeneileg olyan széééép!!! Bár a sorozatnak pont vége (erről jut eszembe kíváncsian várom a tavaszi op/ed felhozatalt).

De amiért valójában írni akartam az a Haibane Renmei endingje, ami önmagában katartikus. Még csak 4 részt lestem meg, elsőre ez az end is lájtos semmilyennek tűnt, de aztán felfigyeltem rá, ahogy elkezdődik... az a feszült hatás, aztán ahogy ezt feloldja... totál érzelemdús. Bár nem akartam a Lainhez sehogy sem hasonlítgatni, az endingnél muszáj, mert még a Lain endingje az, ami ennyire hasonló érzést váltott ki belőlem... és talán még az AnoHanáé, még ha másképp is hangzanak. Egyszerűen zseniális, ahogy ezek a zenék minden rész után rátesznek a hangulatra még egy plusz nyomasztó érzést. Mintha minden rész végén meghalna valami... Baromi hatásos. Másnak hasonló ED élménye?

És akkor ha már itt vagyok, mérek még egy ending csapást a fórumra: Surcival írtuk az ajánlós topicban, hogy a Terra e op/ed-ek gyengék (a háttérzenéket én is szeretem:3), ennek ellenére ezeket is simán vissza tudom idézni, talán pont gagyiságuk miatt (pl. máris csendül a fejemben a hipernyálas, de erős kezdéssel bíró „Nee kotae wa nai yo kyou no keshiki wo“ vagy a ciki Jet boy, jet girl), viszont a sorozat végére azon kaptam magam, hogy a második endinget nagyon kellemesnek találom és szeretem, az utsó résznél különösen imádtam, mint záródallam.^^
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nálam meg pont fordítva volt az Akatsuki no Yonával, az első OP-ED páros egynek elment, de a teljes verziójukat csak egyszer hallgattam végig. A második OP eléggé furának tűnt, amikor meghallottam, de most már azon kapom magam, hogy munkába menet vagy jövet biztos meghallgatom. Az ED pedig kissé ilyen népzenésnek hat nekem, főleg az énekesnő hangja miatt. Elsőre annyira nem győzött meg, de most már alig várom, hogy legyen belőle teljes verzió.

(A tavaszi szezonból a Sidonia S2 zenéit várom, remélem Angela ismét remekelni fog. Ezen kívül az Owari no Seraph esélyes még kedvenc zenének, mert ott meg Sawano Hiroyuki fog ügyködni. A többi meg majd kiderül.)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A Sakura Taisen TV sorozatát láttam már vagy 7-8 éve (magyar szinkronos változatban, köszönhetően az AXN Sci-Fi csatornának), de ha van belőle valami amire tisztán emlékszek, az az hogy az Openinget már annak idején is nagyon kedveltem, és meg is lepett az hogy a minap történt újranézés után az OP nem hogy vesztett a kedvelhetőségéből, de talán jobban be is jön mint annak idején. Arra nem emlékszek hogy ez annak idején tudatosult-e bennem, de mindenképpen plusz pontként könyvelem el most hogy mind az animáció, mind a zene nem a franchise románcosabb oldalát helyezi előtérbe (ami inkább a játékokban jön ki, a TV sorozatból nem emlékszek románcos vonalra), hanem azt hogy mégiscsak egy harci különítményről szól a sztori, és ennek megfelelően inkább hangzik amolyan indulónak semmint a hagyományosabb "J-pop zene ami nem is igazán kapcsolódik annyira a sorozathoz" stílusú nyitánynak. Apró érdekesség hogy a számnak egyébként többféle változata is van (az első OVA-ban is feltűnik egy változat, és több játék epizódnak is megvan[nak] a maga változatai), de szerintem a TV sorozaté lett a leginkább szolid inkarnáció, valahogy mind az ének, mind az instrumentálok itt érződnek a leginkább kiforrottabbnak (összehasonlításként itt van a zene/animáció legelső változata az első játék Saturnos verziójából).
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Fate/Stay Night UBW S2 szerintem elég ütős zenepárost kapott, mind az OP, mind az ED nagyon tetszik. Az előző évadnak csak az endingje jött be.

Gunslinger Stratos OP szintén bejött, jól passzolnak a jelenetek a zene alá. (Úgy érzem az aktuális guilty pleasure lesz a szezonban. :3)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Az új FSN számok nekem viszont nem jönnek be. Szerintem unalmas és tucat szám mind a kettő. Aimer kissé nekem nem illett ide, és ezt egy totál közömbös számmal be is bizonyította (még az alátett képekhez sem megy elég jól). Kalafináéknak pedig ez mindenképp a felejthető számaik közé tartozik. :/ Na majd kiderül, idővel másképp vélekedem-e, már ha nem léptetem át őket a továbbiakban...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Catrin írta:Az új FSN számok nekem viszont nem jönnek be. Szerintem unalmas és tucat szám mind a kettő. Aimer kissé nekem nem illett ide, és ezt egy totál közömbös számmal be is bizonyította (még az alátett képekhez sem megy elég jól). Kalafináéknak pedig ez mindenképp a felejthető számaik közé tartozik. :/ Na majd kiderül, idővel másképp vélekedem-e, már ha nem léptetem át őket a továbbiakban...
Kb. Szó szerint ezt akartam írni. Tegnap Rui posztja után néztük meg a részt és már fel voltam hypeolva h valami jó, mert az előzőek nekem sem igazán jöttek be összevetve az F/z openingjeivel és endingjeivel, meg a This Illusion/Disillusion-nel. ... De ezek... meh. Még az opening eleje nem lenne rossz, ha a vége tényleg masszívabban pörgősebbre venné magát. Nem azt mondom, hogy nem hangulatos, semleges bármelyik, szóval nem bántóak, és ha ad absurudom egy 50 részes sorozat lenne melyből ez a 3. 12 rész openingje lenne azt mondanám, hogy nem rossz, a vihar előtti csendhez, de a lezáráshoz eléggé izé... ... Réges rég csináltam (minősíthetetlen) amvket, de most ingerenciám lett a Disillusion 2011-hez vagy a Realta Nua PSVita verzió opening zenéjéhez alávágni, csak h demózzam, h lehetne ez ütősebb is. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Bevallom őszintén, nekem a régi F/SN-ból egyik dal se jött be. :drop: Most újra előbányásztam a zenéket, de azóta se lettek jobbak a szememben. Ellenben F/Z elég szépen teljesített nálam. Ha csak a zenét nézzük, akkor a második opening a kedvencem, viszont ha már a képi világot hozzárakjuk, akkor az első ending tarol. Mondjuk főleg azért, mert képesek voltak két szereplőnél többet beletenni. Whoa! (Azt azért hozzá kell tennem, hogy a szívem mindig is a Zero-hoz húzott, valahogy tsundere Rin és iskolai környezet nélkül jobban ütött az egész.)

Az új Arslan Senki ending jött és győzött, eddig abszolút ez a kedvencem az egész szezonból.
Néhány animéből, amit kinéztem még nem jött ki az első rész, szóval az még kérdéses, hogy megtartja-e az első helyet. Sidonia zenékre leszek kíváncsi, illetve az Owari no Seraph csak jövő héten kap OP-ED párost, ami szintén esélyes a nyáladzás kategóriájára, mert Sawano Hiroyuki eddig nem okozott csalódást.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nekem a Yona 2. openingje eléggé bejön. Lehet hogy a retro diszkós alap miatt :D Jó pörgős.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

DAT ending! :vigyor: (Kekkai Sensen)

Sidonia S2 opening nekem nagyon bejön, nem a szokásos Angela szám, de talán pont emiatt. Az ending viszont nem tetszik.

Szerk.: Ezeket el is felejtettem. Owari no Seraph OP és ED. Előbbi az egyik kedvenc zeném a szezonból. Utóbbit még szoknom kell, de nem rossz az sem.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Kekkait már néztem, mókás. És köszi Rui, hogy emlékeztettél a Sidonia OP-ra, remekséges lett. :D (Bár Angeláéktól még mindig erősen függök az Existre, amióta kijött Ultrastárra. :hammer: De a'szem ez lesz a következő.)

A szezon zenékből eddig nálam is az Arslan end működik a legjobban, valamint a kis kedves, pörgős, kellemes Rinne op-t mondanám még jónak. Rossz szokásaimhoz híven persze az a fránya végtelenül semleges Ninja Slayer op zene is néha bevillan az agyamba... (szóval közel se lett annyira érdekes, mint a szintén Boom Boom Sat. által elkövetett Xam'd opening - aminél a karaoke nem kicsit fullasztó, gépzene GYÁÁÁ, de hát lelkes az ember).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Miután Péterrel épp "Gainaxozunk" a másik topicban, eszembe jutott, hogy amit viszont a mai napig imádok a Nadiából, az az openingje.

1. Ritkán látni olyan OP-t, ahol ennyire szinkronban van a kép és a dal.

2. Bírom, ahogy "trollkodnak" az elején, hogy "á, ez ilyen lassú és unalmas lesz...", aztán 0:15 körül: "Haha, just trollin', DROP THE POP!!!!444" :lol:

3. Az megvan, hogy 0:35-nél az a Rakéta Csapat? :lol: Jessie-t bemutatni sem kell, a dizájnja is ugyanaz, James a magasabbik fazon, Miaú meg az alacsonyabb. XDDD Vannak ilyen kisebb-nagyobb kütyüik, a szerepük is dettó ugyanaz (legalábbis eleinte, de az OP lespoilerezi nekünk, hogy hamar azonos oldalra állnak hőseinkkel :dirr:): Pikachut...izé, a Blue Water nevű követ kell megszerezniük Ashtől...Nadiától, mert a FŐNÖKNEK az kell. XDDD (Igen, tudom, hogy a Pokémon anime jóval későbbi, szóval ha valaki lopott, azok ők voltak, de ettől ez még nem kevésbé vicces. XD)

4. Érdekesség, hogy a németek ezúttal tőlük szokatlan módon ügyesen szétbarmolták az eredetit és nem csak az animáció lett egy random, összedobált, semmitmondó klipgyűjtemény (tiszta 4Kids színvonal...), de a pörgős dalt is sikerült épp csak annyira lelassítani, hogy altató legyen belőle. :dirr: Én ezt a verziót láttam hamarabb, aztán az államat szedtem össze a földről, miután először hallottam az eredetit. (Az egyetlen poén, hogy a német klipben több Rakéta Csapatos jelenet került bele, lásd a "mindhárman egyszerre nézünk a távcsőbe" és a többi bénáskodó, comic relief jelenetet velük. XD Komolyan, még egy "a Rakéta Csapat megint elcseszte!" csillámlós elrepülés kéne és minden passzolna, bár régen láttam már, lehet még olyan is volt valamelyik részben. XDDDD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Sidonia no Kishi S1 Ending- iszonyat jó ez a szám, a legjobb ending amit mostanában hallottam. Már csak ezért megérte nézni azt az animét. Az opening se volt rossz, de ez mindent visz...

FMA 1. Op és 1. ED szintén a toppon, nagyon hangulatos kis számok, elsőre megszerettem őket, pedig a pörgős cuccok nekem mindig jobban fekszenek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rég volt utoljára, hogy letöltöttem bármilyen OP-t/ED-t is a gépemre, de az Erin OP-ja baromi jó. Olyannyira, hogy konkrétan szerelem volt első hallásra. Azóta csak ez megy.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Gangsta. OP és ED, mindkettőt nagyon megszerettem.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ma kezdtem el nézni az Aria the Animation-t, és az ED-nek rögtön sikerült megfognia több szinten is. Egyrészt mert egy egyébként is aranyos/nyugtató számról van szó, másrészt mert nagyon, nagyon jól illeszkedik ahhoz a nagyon nyugodt, visszafogott, lassú attitűdhöz amit a sorozat el akar érni (és amivel egyébként jó munkát végez eddig szerintem), az pedig csak apró bónusz, hogy a sorozat zenei világához hűen az ED-ben is kimondottan fajsúlyos az akusztikus gitár jelenléte.
Kép Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ranpo Kittan ED: Az animét egyre kevésbé érzem, hogy miért is nézem hétről hétre, viszont az ending zeneileg/szövegileg bejöttt:
https://www.youtube.com/watch?v=SebpvlMrglQ
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Az egészre dettó! Bár nekem még az op is bejön, végig az a monoton egyen ritmus...XD azzal az ívével... érdekes.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

WataMote OP - 3 napja megy loopban, de ha lekapcsolom, zúgni kezd a fülem :D Pörgős, a klipp is marhajól össze van rakva, a szöveg pedig 100% Tomoko, meg van egy kis Maximum the Hormone-beütése is, ami nálam alapból bejön.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:WataMote OP - 3 napja megy loopban, de ha lekapcsolom, zúgni kezd a fülem :D Pörgős, a klipp is marhajól össze van rakva, a szöveg pedig 100% Tomoko, meg van egy kis Maximum the Hormone-beütése is, ami nálam alapból bejön.
Még én is meghallgattam jópárszor, pedig ez a zenei stílus nem igazán áll hozzám közel. :D De ahogy írod, Tomoko beteg lelkét egyszerűen annyira jól "leírja"... XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, volt-e már (nem lepődnék meg, ha lett volna XD), de a Death Parade OP-ja akkora királyság, hogy simán mehet a "jazz-trilógia" harmadik darabjának a Cowboy Bebop és a Baccano után. :D (Mind zeneileg, mind képileg.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Death Parade openingje nagyon király, amikor kijött az anime első része, vagy ötször visszatekertem és utána kezdtem el nézni magát az epizódot. :vigyor:

Noragami OP és ED jó lett, az első szezonban a nyitány fogott meg jobban, itt viszont az utóbbi tetszik inkább. Az ending alatt hallani egy tök jó hangszert, sípot talán, nem tudom megállapítani. Az opening nem biztos, hogy kelleni fog teljes verzióban, majd még szoktatom magam hozzá a részek alatt. (Amúgy tudom, hogy azt írtam, mostanában elegem van az animékből, de esendő fan vagyok, úgyhogy a Noragami-t hétről-hétre fogom követni. ^^)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A mostani szezon terméséből még csak a One Punch Man/Lupin III (2015) kettősbe néztem bele, de mindkét sorozat OP-je kimondottan jól sikerült munka lett szerintem: utóbbi azért, mert tökéletesen modern, mégis hű köntösben tálalja a franchise ismertebb mentalitását, míg az előbbi remek tanúbizonysága annak, hogy a Madhouse semmit nem kímélt annak érdekében, hogy az OP hűen prezentálja mindazt a színtiszta, becsületes munkát, amit (eddig) az első epizód vizuális oldala képviselt, amire a zene csak rátesz egy lapáttal.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:utóbbi azért, mert tökéletesen modern, mégis hű köntösben tálalja a franchise ismertebb mentalitását
IT'S PAAAFEKUTOOO! *___*
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az év openingje. Nézz magadba, a szíved tudja, hogy igaz! :vigyor:
Kép
Válasz küldése