Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:De a Pálya ördögei ha menne, tutira megnézném megint, nosztalgia, meg ilyen scifi-fantasy (Varázs-, Aquilla lövés)...
Sci-fi, fantasy? :shock: Akkor néztem volna. :D Emlékeim szerint a Pálya ördögei sima sportanime volt, amiket már akkor is untam. ^_^" Az "Aquilla lövés" és hasonlók meg sima trükk a labdával, csak nevet adtak neki, mert úgy coolabb, de semmi extra. :) Javítsatok ki, ha tévedek, régen láttam. :wink:
Kép
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Hella!
Az első Anime élmény!!! Oly szép is volt!
Gin!!!
Ginga Nagereboshi Gin ( ha jól emléxem ez az eredeti neve. De nállunk csak Silver Fang ként futott.)
Az első rész után maradéktalanul beleszerettem ebbe az Animebe.
Azóta is vadászok rá.
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Arra gondoltam, az ilyen hirtelen lecsapódik a labda mintha vminek ütközne, meg több helyen látszik egyszerre az még a tsubasás olyan hosszú a pálya, hogy a föld görbületétől nem látni a másik kaput styleon is túltesz.
Hú vazz, tényleg! Ezüst Nyilat rohadtul elfelejtettem. Unokatesómék tékájából néztük meg a négy kazettát, és imádtam. Ez még a mi az az anime korszakban volt, fogalmam sem volt, hogy ez is az. Nem volt gyík, pedig állítólag még meg is volt vágva erőteljesen a magyar vhs kiadáshoz. Mondjuk nem sorrendben láttam arészeket . Ezt is megnézném megint, de főleg az eredetire vagyok kíváncsi, azt hol lehetne?? :? :roll:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nézd meg tékában, régen, én is így néztem meg(de már én is elfelejtettem :cry: )...
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Az én első anime élményem valszeg a Dragon Ball volt!
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Nekem a Sailor Moon volt...vagy a Candy???
bár azt hiszem ezek egy időben futottak a tv-n.
Volt még Lily a virágangyal, Mila a szupersztár(emiatt a sorozat miatt kezdtem röpizni), Sandybell,valami manós és még sok ilyen anime(akkor még nem is tudtam,mi az az anime).
Nekem ők voltak az első animéim a "szakmában" :-P :vigyor:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

scineram írta:Ezüst Nyilat rohadtul elfelejtettem.
:-P Megvan videón mind a 4 csak a minősége nem az igazi. De sebaj most dvd-n akorom megszerezni :lol: :lol: :lol:
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Na most mi számít elsőnek? Amiről tudtam, hogy anime, vagy amelyikről csak később tutdtam meg?
Amiről tudtam az a Dragon Ball volt, amiről nem az meg a Samurai Pizza cats :gurul:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

yetithebeast írta:Na most mi számít elsőnek? Amiről tudtam, hogy anime, vagy amelyikről csak később tutdtam meg?
Amiről tudtam az a Dragon Ball volt, amiről nem az meg a Samurai Pizza cats :gurul:
Elvileg "első anime élmény" csak egy lehet, amit legelőször láttál. :wink:
Kép
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Első anime amit láttam, a Dragon Ball volt, és nagyon szerettem a sorozatot...tetszett maga a sorozat, de annál inkább a rajz...csak sokkal utána kezdtem más anime-okat nézni a sorozat újra nyálazása után :wink:
gurrisurye
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.07.24. 22:09

Hozzászólás Szerző: gurrisurye »

ha azt vesszük, h gyakorlatilag mi volt az első, akkor azt hiszem, vagy a Nils, vagy hasonló.. de én onnantól számolom inkább, amikor először ültem le úgy, hogy "és most megnézek egy animét". és ha ezt vesszük, akkor nekem az első az Excel Saga volt ::^_^:: (kicsit talán durva kezdés.. :) )
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Urzu7 írta:
scineram írta:Ezüst Nyilat rohadtul elfelejtettem.
:-P Megvan videón mind a 4 csak a minősége nem az igazi. De sebaj most dvd-n akorom megszerezni :lol: :lol: :lol:
Same here... :D na meg a magyar verzió... xDDD nosztalgia szempontból elsőosztályú, de ha érteni is akarok mindent benne, akkor jobb ha a japán, vágatlan verziót nézem meg ^^ és nem lesznek olyan kérdéseim, hogy "ez a kutya ki?" "ez a kutya hova tűnt?" és társai :roll:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

AyaDid írta:nosztalgia szempontból elsőosztályú, de ha érteni is akarok mindent benne, akkor jobb ha a japán, vágatlan verziót nézem meg ^^ és nem lesznek olyan kérdéseim, hogy "ez a kutya ki?" "ez a kutya hova tűnt?" és társai :roll:
És ne felejtsük el: Ez a kutya hogy hogy hirtelen haldoklik és tiszta véééér??? :dirr: (Ezt már kiskoromban is kiszúrtam)
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Vágjátok, hogy a Kimba a fehér oroszlán is anime?
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hmmmm, tényleg? :) Emélkszem rá, nem volt rossz sorozat...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem az első anime-m a Sailormoon volt ezeregy éve amikor még legelőször ment az rtl-en. nagyon tetszett és jót is tett volna a lelkivilágomnak ha rendesen tudon nézni, de az volt életem leghúzósabb szakasza... hála nővérem folyamatos fizikai és lelki terrorjának nem hagyhattam mégegy támadási felületet hogy "mesét" nézek, de minden kétséget kizáróan ez indította el a mániámat mégha csak évekkel késöbb teljesedett is ki..ezért hálás vagyok a sorozatnak :)
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Wagner írta:Vágjátok, hogy a Kimba a fehér oroszlán is anime?
Ahh mikor is ment :?: Jó pár éve :lol: :lol:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Ja, jó pár éve az rtl-klubon láttam. Mondjuk ezzel is kicsit késtünk magyarok, mert ha jól tudom az 50es években készült.
Amúgy asszem az első anime élményem a dragon ball volt (vagy a Kimba) ki tudja melyiket adták előbb.
Dragon Ball, hmmm...azt hiszem a grafikája fogott meg először is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:Mondjuk ezzel is kicsit késtünk magyarok, mert ha jól tudom az 50es években készült.
Igen, és úgy tudom, hogy ez volt az első színes anime. :)
Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

A legelső a Kimba volt:D Csak arra emlékszem hogy fehér volt és sokáig abban a tudatban éltem hogy lány. Utána jött a Sailor Moon, a Mila és a Candy. Meg valami rémlik még egy animéről, nem tudom már a címét, de a főszereplő copfos kislányt Sandybell-nek hívták és minden szombaton kivettük a tékából :cool:
Avatar
Jill
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.08.10. 19:56
Tartózkodási hely: hol itt hol ott

Hozzászólás Szerző: Jill »

Csatlakozom Asamihoz, a pályafutásom nekem is valami ilyesmikkel kezdődött bár ha jól tudom Hugó a víziló és a Csizmáskandúr sorozat is az animék csoportjába sorolható. Viszont az első olyan anime ami igazán hatott is rám valamelyest és rajongásig emelte az érdelődésemet az az Angel Sanctuary volt. Igazából a szerelmi vonulata tetszett a dolognak, hogy tudod hogy beteges és tiltott és nem szabad és mégis azt várod, hogy beteljesüljön. Ez persze saját vélemény ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Kimba, a fehér oroszlán? Jaj, azt annyira szerettem. ^^ És marha régen láttam... T_T Viszont múltkor láttam DVD-n a Metroban.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Anzu93
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.04.12. 18:22
Tartózkodási hely: Álomvilág

Hozzászólás Szerző: Anzu93 »

Sajna én egy SM részt se láttam magyarul, csak németen kezdtem el nézni (vhogy megértettem :D ), mikor meg rájöttem, hogy magyarul is ment... hát, addigra már nem ment... :-P ... utána jött a Dragon Ball meg a Candy aztán szépen sorjában a többi. Mangában eléggé le vagyok maradva, eddig csak 3-at olvastam, az első az Azumanga Daioh volt, talán az teccett a legjobban (Chiyo-chan 4ever :D ).
A Milát nem ismerem, az is a SM korszak idején ment??
Azt meg végképp nem tudtam, hogy a Kimba anime... szuper! +1, amit láttam ^^
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Nekem az első talán A hosszúlábú apu volt... vagy a Sandybell. Mindenestere a Sandybellre jobban emlékszem, tetszett, nagyon, pláne hog ymeglepő volt a mesék között számomra (nem tudtam én oylankor még hgoy anime) mert egész komoly (gyakran szomorkás) története volt, meg minden. (Sikerült neki a végén újságírónak lenni? Jó vége lett ugye? :) )
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Azt hiszem sikerült neki...valami rémlik hogy a vége felé mindenhol riporterként mutatkozott be. Én a Candy végére nem emlékszem:D
Válasz küldése