Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

animegirl006 írta:mert cuki mind kettö beszélünk priváthban ?
Hú, ne haragudj, privátozni nincs időm, de nyugodtan fejtsd ki itt a témában, hogy miért tetszenek, hátha más is olvassa és érdekli. :)

Na léptem, nem offolok tovább.^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:4. Ugye más is ingert érez az újonc további hibáinak korrigálására???xd
Lássuk csak: egy feleslegesen nyitott, értelmetlen topic (amit azóta szerencsére töröltek a modok XD), több értelmetlen post (ezeknek a fele arról szól, hogy téged kívánna PM-ben "zaklatni" XD), plusz röpke négy post után egy "másodnick" is, ami majdnem tök ugyanaz, mint az előző, csak ennek szerényen benne van az aláírásában az is, hogy neki minden postja "good posting" és mindez 24 óra leforgása alatt. Szóval ja, "tud"... :dirr:

Edit: LOL, harmadik regisztrált nick... (De legalább használna valami eltérő nickneveket, hogy ne bukjon le ilyen hamar, nem mindenhová "anime", meg "006". XD Ha ilyen tempóban folytatja, lassan összerakhat egy focicsapatot saját magából... XDDD) Amúgy bekerült az Aoi anime AA-n valami "kiemelten ajánlott oldalak" közé? :dirr: Csak azért kérdezem, mert mintha megszaporodtak volna mostanában a "Lipótról szökött egyedek" errefelé, múltkor az az idióta, aki perrel fenyegetőzött, ha a modok nem törlik két napon belül a regisztrációját, most meg Ms. Fangirl ámokfutása kezdődik... XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Natsume Yuujinchou 1-4

Régi adósságom volt már ez is, az első évadát még majdnem végig láttam 2008-ban, amikor szezonosnak számított. De mivel már régen volt, az elejéről kezdve nyomtam végig ez egészet, felfrissítvén az emlékezetemet. És milyen jól tettem ^^ Sokan ismeritek és szeretitek itt, de néhány sort azért pötyögök róla annak is, akiknek esetleg kimaradt: Epizodikus anime, viszont így egyben végignézve érezhetően van egy fejlődési íve az egésznek, ami a főhős Natsume Takashi jellemének változását és minden tekintetben pozitív irányba való alakulását mutatja be. A 4. évad utolsó két epizódja nagyon szép lezárása is lehetett volna a sorozatnak, és abból a szempontból mérföldkőhöz is érkezett, hogy az addig önmagával, múltjával és környezetével meglehetősen ambivalens viszont ápoló főszereplőnknek sikerült feldolgoznia az őt ért gyerekkori (elég súlyos) traumákat, és végre helyretennie magát új családja és barátai körében.

Mivel teljesen epizodikus animéről van szó, igazából a feeling és a karakterek viszik el a hátukon az egészet. Sokszor szívmelengető, sokszor poénokkal teli vidám hangulatban telnek a részek, de melankóliának sem vagyunk híján, különösen ha egy jófej vagy rendes youkai-tól kell búcsúzni. Grafikai megvalósításra az első 2 évad meglehetősen vérszegény, viszont a színek és a látvány nagyon jól vissza tudják adni ezt a hangulatot, az op/end párosok és a BGM-ek szintén. A 3-5. évadra már a látvány is észrevehető javuláson megy keresztül.

A főszereplő Natsume Takashiról már megemlékeztem fenn: az ő mindennapjait követhetjük nyomon. Egy öröklött képességgel született: látja a youkai-okat, ahogy azt nagyanyja, Reiko is tette. Emiatt az élete gyerekként maga volt a pokol, nem tudta hová tenni, hogy mik ezek a furcsa lények, amiket csak ő lát, más meg nem, és emiatt mindenhonnan kiközösítették. Ráadásul a szüleit is nagyon korán elvesztette, rokonok passzolgatták a fura fiút egymás közt, mindenki szabadulni akart tőle. Remek indulócsomag az élethez, ugye? Emiatt magába zárkózó, hallgatag kamasz lett, aki inkább magába fojtja a "túlvilágiakkal" szerzett napi tapasztalatait, nehogy az őt újonnan befogadó távoli rokonainál és új osztálytársainál is a korábbiak sorsára jusson. Nagyanyja öröksége viszont kibillenti ezen helyzetből, mivel ezután már napi szinten kell kommunikálnia youkai-okkal, akik a Barátok Könyvében szereplő neveiket szeretnék visszakapni, így minél inkább megismeri a természetfelettit, annál elfogadóbbá válik velük és saját sorsával szemben. Kiemelném, hogy bár egy zárkózott és magát megjátszani hajlamos tini, egyáltalán nem balfasz vagy hasonló. Kicsit esetlen, de keményen ki tud állni magáért és barátaiért már az elején is, ráadásul nem is angstgép, amit nagy pluszpontnak veszek, viszont cserébe nagyon felelősségteljes. Viszont lassan megtanulhatna pár alap védekező varázst youkai-ok ellen, hiszen az ereje megvan hozzá, és Nyanko-sensei sincs mindig a közelben, emiatt nemegyszer bajba is került már.

Nyanko-sensei természetesen alap :D nem tudtam megunni a folyamatos szövegelését, meg azt sem ahogy mások végig oltják a manekineko-alakja miatt. Ez kész amúgy, mert eredeti formájában egy hatalmas youkai (inugaminak írják, és valóban hasonlít is Sesshomaru démon-alakjára), de alapesetben egy dagadt macska képében járkál emberek számára is látható alakban. Szeret inni és partizni, meg főleg kajálni, és úgy képes a hízásra hogy elvileg egy éteri létforma XDD Olyasmi mint Garfield, mentalitásra is, és az ilyen macska-alakokat mindig bírtam, egyik kedvenc hasonló karim Natsume Soseki "Wagahai wa neko de aru - Macska vagyok" regényének címszereplője. Legjobb beszólások:
- Ez nem Natsume dagadt macskája? Olyan mint egy disznó.
- Fura háziállatod van Natsume. Ez valami röfi-macska hibrid akar lenni?
- Atyaisten, sosem láttam még ilyen hájas macskát! Sicc innen, ronda dög!
- Gondolom sokat eszik, meglátszik a családi költségvetésen is. Te meg biztos azért vagy ilyen sovány Natsume.
Lehetne még folytatni, szinte minden részben beszólnak neki, Nyanko-sensei meg jól megsértődik és visszavág. De Natsume hű társa és védelmezője - és többezer év vs. emberélet ide vagy oda, makettduma az a szöveg, hogy csak a Barátok Könyvéért van mellette. Az ember-alakja meg kakkoi.

A visszatérő szereplők is szerethetőek, Natsume osztálytársai, különösen a két lány és Tanuma, valamint a szépfiú ördögűző Natori. A youkai-ok közül Madarán kívül kedvenc Hinoe és Kogitsune (ő nagyon aranyos, míg Hinoe Reiko nagy *khm* fanja, és ezért Natsumének is mindig segít). A dupla epizódok külön felüdülést hoztak, Taki belépője ütősre sikerült, ahogy a Matoba-klán vonal is, és valszeg ez lesz az új évadok egyik fő szála továbbra is, a Natsume vs. Matoba-féle eltérő youkai-megközelítések miatt. Hikari írta a szezonosban. hogy valszeg jobban rámennek majd Reiko múltbeli szerepére, aminek eléggé örülnék.

7 (fölé)/10-et simán megér ez az anime, talán később feljebb is húzom. És bár az epizódok néha hullámzó színvonalúak, összességében folyamatosan hoz egy állandó szintet.

Tényleg Junchi, nem akarsz ránézni? Olyasmi ez, mintha egy Mushishibe oltott Barakamon lenne kellemes hangulattal, szívmelengető sztorikkal és jófej szereplőkkel, ráadásul shoujo manga a forrás, és ha jól tudom a természetfeletti meg a SOL nem áll távol tőled. Első pár epizódból leszűrhető, mire lehet számítani.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Tényleg Junchi, nem akarsz ránézni? Olyasmi ez, mintha egy Mushishibe oltott Barakamon lenne kellemes hangulattal, szívmelengető sztorikkal és jófej szereplőkkel, ráadásul shoujo manga a forrás, és ha jól tudom a természetfeletti meg a SOL nem áll távol tőled. Első pár epizódból leszűrhető, mire lehet számítani.
Ne is tudd meg, hány (főleg) női ismerős (offline és online egyaránt) rágta már a fülem, hogy kezdjem el ezt a cuccot, amit azóta se tettem meg. ^^' Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy annyira nem vagyok nagy rajongója ennek a youkais/japán folklóros témának, ahogy az epizodikus cuccokhoz is elég vegyes a hozzáállásom, de mondjuk úgy, félig-meddig rajta van a plan to watch listámon, afféle szellemüzemmódban.

(Egyébként megint Gundamezni fogok majd, épp csak időm nem volt még arra, hogy elkezdjem. Catrint alaposan kifaggattam conon, és végül a '99-es Turn A mellett raktam le a lantot.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:(Egyébként megint Gundamezni fogok majd, épp csak időm nem volt még arra, hogy elkezdjem. Catrint alaposan kifaggattam conon, és végül a '99-es Turn A mellett raktam le a lantot.)
Jaa, hosszúak közül az tűnik a leginkább neked valónak. Bár még mindig az a tippem, hogy a hosszabb G sorozatokban nem igazán fogod megtalálni a számításaidat (még a Turn A-ban sem). Kényelmesebb választások a rövid Gundam ovák, amik viszont kevesek és középszerűek lehetnek. Mindegy már, én csak örülök, ha gyarapszik a Turn A-t ismerők száma. Múltkor nem emeltem ki, de Kanno Yoko zenéje pl. isteniiii (ahogy a karadizi és az opening is remek alaphangulatot szolgáltatnak).
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Noragami

Kissé gondban vagyok, mert nem sok mindent tudok felhozni emellett az anime mellett - de igazából ellene sem. Egy teljesen átlagos shounen-fight cucc, tele annak minden kellékével-sablonjával, és a Bones-nak köszönhetően korrekt vizuális megvalósítással. Mondjuk magában a kami-alapfelállásban még volna is potenciál, néhol éltek is vele, máshol nem. A settinget nagyjából már láthattuk már a Soul Eaterben: itt is képesek különféle fegyverekké alakulni a lelkek, és minél erősebb a kapcsolat köztük és az őket használó isten között, annál nagyobb erőkifejtésre képesek. Viszont a fegyver lelkiállapota kihat a gazdájára, és sok bonyodalom származhat abból ha elfojtják a problémákat és konfliktusokat a feloldásuk helyett.

Szereplő-vonalon a szokásos nem túl bonyolult karaktertípusokat kapjuk, akik viszont nem idegeítőek (talán az egy Yukine kivételével, bár ő is inkább csak az első évadban), és szerencsére az ilyen-olyan dere-csajoktól is megkíméltek, ami pluszpont. Yato poén, persze lehet tudni hogy lesz itt OMGDARK PAST meg hasonlók, bár szerencsére nincs túl sok angst, de nem kell félni, azt megkapjuk Yukitól (ami érthetőnek érthető, csak lehetett volna kevésbé idegesítően is tálalni). Hiyori viszont kellemes meglepetés volt, különösen az első sorozatban, mert nem egy tehetetlen és gyenge csaj, és nem is hülye, viszont nagyon zavart amikor a 2. évadban gyak. damsel-in-distresst csináltak belőle, pedig ennél ezért több is van benne mint előzőleg láthattuk. A kamik közül Tenjin-sama és leányzói, valamint a Kofuku-Daikoku páros jó húzások voltak, bírtam a jeleneteiket, mert vagy poénok, vagy a sztoriban van fontos szerepük - Tenjint mint bölcs, mégsem begyepesedett irányadó öreg kamit külön bírtam (az OVA-kban pedig a vén strici-keresztapás ruhái és viselkedése extra fun :D). Ill. Bisha és csapata, bár közülük egyedül Kazuma érdekelt.

Írnék még 1-2 gondolatot a közöttük lévő kapcsolatokról is:
SPOILER
a főfőszereplő hármasból a Yato-Hiyori kapcsolat világos, mint ai isten és egyetlen hívője közötti kapocs, és simán az animu legjobb jelenete, amikor Hiyori megépíti Yato első szentélyét. Na a Yukine-Yato kapcsolattal már lehetne kötekedni, ill. inkább azzal hogy szvsz túl gyorsan vált Hafurivá, ennyire azért még nincsenek jóban Yatóval... A Bishamon-Kazuma páros viszont e tekintetben sokkal működőképesebb. Jó, értem én hogy nem lehet 500 évig várni mint náluk, de akkoris szemet szúrt. Mindegy, betudom sima shounenségnek. Viszont Yuki tisztító-szertartása a cucc egyik fénypontja, Kazuma és Mayu sokat nőttek a szememben. Várható volt ugyan, de az is tetszett amikor Yato visszaveszi Nora nevét, és magát hivatalosan is YATO-nak deklarálja.


Szal karivonalon ha nem is kapunk óriási mélységű karaktereket, de még so-so okés is lenne a dolog, viszont sajna ez is tele van a szokott schőnenkedéssel, random asspullokkal, animus sablonokkal (nehogy végighallgassátok a másikat, úgy egy beszélgetéssel le lehetne tudni a 2-3 részre kihúzott angsteléseket és műcirkuszokat -_-), seggből előrántott sztoriszálakkal, áldrámázással és gagyi harcokkal. Ez különösen fájt, mert a Bones nagyon oda tudja tenni magát az ilyenekhez, és néha tényleg voltak DURVÁK, pl. a Bisha-Yato összecsapások vagy a Rabo-féle harc, de amikor a nyomi youkai-okat vadásszák, na az röhej. Eleve mik azok az óriáspókok, kecskebékák, repülő ráják, T-Rexek és hasonlók, meg ezek a neonszínek? Minden volt csak nem félelmetes, de szerencsére jó sokszor előkerültek - csak épp nem érzi az ember hogy ezek komoly ellenfelek lennének, akkor meg minek ennyit húzni velük az időt? Egyébként hangulata mint olyan egyáltalán nincs ennek az animunak, próbálnak néha darkoskodni, de szerencsére nem tolják túl, ami nem is baj, mert nem igazán működik ez itt.

A két sorozat 5 arcra bontható: az első pár ep felvezetés, ami tetszett mert tele van poénokkal, aztán Yukine vonala so-so, bár az sem volt olyan rossz, csak sok volt a nyígás - ellenben az első évad uccsó szála, a Rabo-arc felépítése valami olyan fullsablon shounen-setting volt mint a ház. Az Aragoto első fele, Bishamon szála szvsz a legjobb ív, az azt követő Underworld-saga már szintén a gagyinger-vonalat erősíti mind karakterizációk, mind történetmesélés szintjén - bár Bisha kiállása és Yato végső döntése Norával kapcsolatban úgy-ahogy helyretette a végét, viszont az itteni fő kari Ebisu semennyire nem tudott érdekelni, Izanami pedig szánalmas és szar főellenség volt, a kami-tanács direkt szemétkedéséről nem is beszélve....

Fanszervíz is van, de nem zavaróan vészes: egy-két bath-scene Hiyorival és Bishával, meg összesen 3 darab pantyshot a 25+ 3 ep alatt, amit ugyan hanyagolhattak volna, de még belefér. Viszont seiyuu-vonalon több kedvenc nagy nevem is előkerül: Sawashiro Miyuki mint Bishamon, Fukuyama Jun mint Kazuma, OnoD mint Daikoku (külön poén a gengszeres karaktere, meg a rohadtnagy tank terepjárója amivel mászkál :D), viszont Kaji Yukinak már megint sikerült az agyamra másznia... Úgy látom csak Erenként vagyok képes úgy-ahogy tolerálni (vagy csak nem hallottam még olyan szerepben ahol nem kellett folyamatosan rinyálnia). Az openingek és 1-2 BGM egész jól sikerültek.

Konklúzió: ezen post első két mondata. Átlag shounen átlagosnál valamivel jobb megvalósítással, de sokszor vált gagyiba, ellenben a karakterei legalább nem húztak fel, és vannak kifejezetten izgalmas történeti ívei is, csak a szokott shounen kliséktől nem tud és nem is akar szabadulni. Ahogy a Re:Zero-val, ezzel is úgy vagyok hogy ugyan alacsonyabbra pontoztam, mert nem nagyon tudok mit felpontozni rajta, de a szereplőgárdája miatt lehet hogy nézném a folytatásait - csak nem kell semmi különösre számítani tőle.

5(fölé)/10

(A korrektség jegyében az első sorozat 5, a második 6 pontot kap MAL-on, mert tényleg nem rossz ez a cucc, csak semmi extra. Az első 2 OAD elég fárasztó volt, a sítúráson viszont jól elnevetgéltem).
Junchi írta:Ne is tudd meg, hány (főleg) női ismerős (offline és online egyaránt) rágta már a fülem, hogy kezdjem el ezt a cuccot, amit azóta se tettem meg. ^^' Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy annyira nem vagyok nagy rajongója ennek a youkais/japán folklóros témának, ahogy az epizodikus cuccokhoz is elég vegyes a hozzáállásom, de mondjuk úgy, félig-meddig rajta van a plan to watch listámon, afféle szellemüzemmódban.
Azért jó hogy a látókörödben van a Natsume. Én sem vagyok oda a youkai-témáért, se az epizodikus cuccokért, a SOL meg legtöbbször untat is, de ez még nekem is bejött. Amúgy tipikusan az a fajta anime, aminek az részei önmagukban nem olyan hűdenagyszámok, viszont egy-egy töményebb sorozat mellé pont jól jönnek. Meg akkor is ha szar napja van az embernek, aztán letol belőle 2 epizódot lefekvés előtt, és érzi hogy legalább valami jó is történt vele aznap :D
Junchi írta:Egyébként megint Gundamezni fogok majd, épp csak időm nem volt még arra, hogy elkezdjem. Catrint alaposan kifaggattam conon, és végül a '99-es Turn A mellett raktam le a lantot.
Kár hogy nem a Seed, azt együtt is vaccsolhattuk volna, az egyetlen Gundam ami fenn van a listán.
Libamáj a LoGH-ismertetőben írta:Két dolgot lehetetlenség LoGH-ozás közben tenni: palástolni a lelkesedést, illetve töményen fogyasztani. Baráti jó tanács, kedves leendő (és vad feltételezéseim szerint fellelkesült) néző: Ne darálva fogyassza ezt a fogást. Félő, egy idő után töménynek találná, rosszabb esetben a torkán is akadhat.
Nah ez érdekes lesz, mert nagyon tudok darálni (még epizodikusokat is, lásd most a Natsume), de volt már olyan hogy miután végigtoltam, éreztem hogy ezt nem így kellett volna... Legutóbb a Kara no Kyoukai-al jártam úgy, hogy napi 1 mozi elég lett volna, de elkapott a gépszíj... Majdmeglátjuk.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Kár hogy nem a Seed, azt együtt is vaccsolhattuk volna, az egyetlen Gundam ami fenn van a listán.
Próbálkoztam conon a Seeddel (mert hát EPIC), de látszott rajta, hogy a Turn A-t már kinézte magának és jobban izgatja az agyát. :D (Amúgy vedd fel a Turn A-t is a listádra, és megoldva.XD)
Surci írta:Nah ez érdekes lesz, mert nagyon tudok darálni (még epizodikusokat is, lásd most a Natsume), de volt már olyan hogy miután végigtoltam, éreztem hogy ezt nem így kellett volna... Legutóbb a Kara no Kyoukai-al jártam úgy, hogy napi 1 mozi elég lett volna, de elkapott a gépszíj... Majdmeglátjuk.
Hm, nem hiszem, de lehet ezt azért is emelte ki, mert Hirotakám egyik conon elpanaszkodta neki, hogy volt olyan szombatunk amikor reggeltől estig LoGH ment, és nem kicsit volt ki tőle.XD Na de az igazság az, hogy már előtte mikor lassan néztük úgy is ki volt a sok dumától, és belátta, ha jobban haladunk, hamarabb "túljutunk", szóval akarta valamilyen szinten ő is azt a maratont. XD Szumma pedig hiába nem lett a szíve csücske nem bánta meg, hogy megnéztük, én pedig pláne nem. :D

Mindegy, a lényeg, hogy jobban élveztem, mikor nagyobb adagokban néztük, mert (DB szindróma) néha igényli az ember a haladást a sok harc és politika közepette. Persze mindig van valamilyen elem, ami tovább lendít és fenntartja a figyelmet, viszont "megemésztés" szempontjából inkább Junchival értek egyet: jobb a lassabb vagy a középút megtalálása, mint a darálás. Elvégre hangulatilag is epic egy sorozat, így főként nem baj, ha sokáig kitart! Viszont arra tényleg készülj fel, hogy pihi nem igen lesz, mármint szövegben. Nekem a narrátor az egyik kedvencem, félelmetes, ahogy sosem hagyja békén az embert pár percnyi űrbambulásra. XD Valami utánozhatatlan jelenség a LoGH úgy ahogy van. Nagyon kíváncsi leszek az új sorozat alulról mennyire közelíti majd meg az egyes szegmenseket, mert hogy az előd komplexitását semennyire az fix (ne legyen vagy legyen igazam?).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Kár hogy nem a Seed, azt együtt is vaccsolhattuk volna, az egyetlen Gundam ami fenn van a listán.
Nem to'om, nekem a Seed valahogy ránézésre sem jön be, meg amit olvastam róla, sem épp a legjobb ajánlólevelek, a Turn A viszont több szempontból is jobbnak tűnik (és valld csak be, Catrin, hogy te is inkább errefelé terelgettél engem :3).

Ja, egyébként eskü, nem beszéltünk össze Catrinnal, már ami az avatarokat illeti. :D Nem mellesleg ehhez a mangához nekem is volt már szerencsé(tlensége)m, /a/-n havonta van threadje, bár általában a kutyát nem érdekli, amin mondjuk nem is csodálkozom, szal... egyszerűen... NEM! Ennél még az a borzalmas Golden Wings film is emészthetőbb. Jah, egyébként mibe, hogy a 2017-es reboot/remaster/akármi is ezt a fos designt fogja használni, és akkor még nem is számoltam bele a potenciálisan CG űrhajókat (sőt, ha végleg karót akarnak szúrni a fanokba, ez is valami full-CG izé lesz), a mennyiségileg megemelt fanservice-t (lehet itt is az lesz, mint a régebbi mangában volt, hogy némely szereplők egyszerűen csak nemet váltanak *cough*Rubinsky*cough*) és még sorolhatnám. Úgyhogy részemről marha szkeptikus vagyok az egésszel, már-már elvárásom sincs egy dekagramm sem.

Btw nincs azzal sem nagyobb baj, ha Surci tényleg elkezdi darálni a cuccot, szal mélypszichológia és társai azért nincsenek benne, de saját kútfőből tudom, bizony visszatud rúgni, nagyobb mennyiségben fogyasztva. Egyébként pedig HAJRÁ hozzá! Egyet fogadj csak meg akkor: Kerülj _mindenféle_ spoilert! Ha /a/-n jársz és megpillantasz egy LoGH-threadet, menekülj (a mocskok külön szeretik lelőni a legnagyobb poénokat)! Komolyan.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Catrin írta:
Surci írta:Kár hogy nem a Seed, azt együtt is vaccsolhattuk volna, az egyetlen Gundam ami fenn van a listán.
Próbálkoztam conon a Seeddel (mert hát EPIC), de látszott rajta, hogy a Turn A-t már kinézte magának és jobban izgatja az agyát. :D (Amúgy vedd fel a Turn A-t is a listádra, és megoldva.XD)
A Seed? EPIC? Pont egy Fukuda-féle anime a Cross Ange után, amire Surcinak nem nagyon volt pozitív mondata? Oké, a Seed-et Fukuda néhai (nyugodjon békében) felesége írta, de az animét már Fukuda csinálta...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: (Amúgy vedd fel a Turn A-t is a listádra, és megoldva.XD)
Áh, kizárt dolog, marhára nem izgat a Puskagát, annyira meg végképp nem hogy 50 részeket toljak le belőle, ráadásul egy olyan sorozatából amiről kb. semennyit nem hallottam. Viszont a Magot többen dicsérgetik itt-ott, aztán ha valami Code Geasst közelítő EPICség kisül belőle, már megérné, még ha nincs is helyi Lulu-inkarnáció.
Junchi írta:Egyet fogadj csak meg akkor: Kerülj _mindenféle_ spoilert! Ha /a/-n jársz és megpillantasz egy LoGH-threadet, menekülj (a mocskok külön szeretik lelőni a legnagyobb poénokat)! Komolyan.
Hát 15 év alatt mér belefutottam párba, de ez egy ilyen régi és híres cuccnál nem meglepő. Vannak köztük nagyobb légterelők is... de mostanában már direkt figyelek erre.
paTKany írta: Seed? EPIC? Pont egy Fukuda-féle anime a Cross Ange után, amire Surcinak nem nagyon volt pozitív mondata?
Most komolyan, szerinted a Cross Ange EPIC volt? Bár mivel sejtem a válaszod, így maradjunk annyiban hogy finoman szólva igencsak eltérnek az EPIKUSSÁGRÓL alkotott elképzeléseink. Is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:Jah, egyébként mibe, hogy a 2017-es reboot/remaster/akármi is ezt a fos designt fogja használni
Persze, mi másért nyomatnák? Btw fos, de hát ez gyönyörűséges! :D A réginek persze a közelébe sem ér, és teljesen más, de én imádtam már a Shikinél is ezt, most az más kérdés, hogy ez így már nem az a LoGH, vagy ez így már nem LoGH (jajj istenem ez a b*zi Yang is az avámon na... röhej!), de ettől még szépséges.
Amúgy én készen állok egy teljesen új LoGH befogadására, egyszerűen külön kell szeparálni a régitől, ahhoz úgy sem érhet fel. Megnézném ezzel a fura dizájnnal is (legfosabbXD - ha már így hivatkozunk rá - amúgy a ruhák rajzolása... az a fag-frakk (vagy nem is tudom minek nevezzem), amit Reinhardékra ad Fujisaki... na az nem hiányzik...XD, de ettől még szépek azok a manga oldalak!). A CG-től én is tartok, és naggggyon kíváncsi vagyok a seiyuu választásra. Tuti mindenkié új lesz, a most felkapott nevekkel... pedig mekkora lenne már ha Horikawa betoppanna megint Reinhardot játszani... (és persze a többiek, de áá, nem jó, nem lenne mellette Tomiyama... :( ), ha már Vegetát is ugyanolyan jól küldi... (mondjuk megint más, hogy DB-re összehozták a brigádot, itt ez nem történne meg).
4chanon én is mindig látom a próbálkozást, de belesni nem igen szoktam, ilyen szinten már nem érdekel. Szerintem ha elindul az új sorozat úgy járunk ezzel is, mint az Arslannal: darabokban döcögve, részletesen időzve a múlton, stb. Vajon mennyire lesz bishounen fanservice? :D Kár, hogy akiket esetleg majd bevonzz, azok magasról tesznek majd a retro változatra, nem tudják mit hagynak ki. :D Bár alapvetően engem ez hidegen hagy. Azért látszik ennek a "mocskos" LoGH-nak az ereje, már most túlagyalom a cuccot. XD
paTKany írta:A Seed? EPIC? Pont egy Fukuda-féle anime a Cross Ange után, amire Surcinak nem nagyon volt pozitív mondata? Oké, a Seed-et Fukuda néhai (nyugodjon békében) felesége írta, de az animét már Fukuda csinálta...
Yupp, a Seed epic :D , most Gundam sablonok egy dolog, de azokat is szvsz a legjobban ötvöző sorozat. Végig szórakoztató, hatásvadász és izgalmas, akciódús amennyire kell, és nincs gyökér elvicceskedés, unalmasan túltolt háború (úgy értem csata van bőven, de még engem is nagyrészt lekötnek, ami ritkaság...), és a tini fájdalmak/a két barát konfliktusa sem lesz bosszantóan drámai (pont annyira időznek rajta, amennyire kell). Minden a normális mederben folyik, akár az egyes szereplők mozgató rugóját, románcát, akár a sorozat hatásos menetét, akár a "shounen szintlépését" nézzük. Közben érezzük a háború súlyát is (amit szintén kellő mértékben nyomnak az arcunkba), és még nosztalgiázhatunk is. A vége persze szokásosan gundamesen összecsapott. A Destiny pedig elszarja, amit a Seed felépített, hogy aztán helyre hozhassa magát. Nyehh.

Ezzel szemben a Cross Ange egy tömény csaj és mecha-sunrise fanservice, ami egy komolynak szánt (szerintem amúgy önparódia!XD) - részben a macrossból nyúlt - sablon rakás, melyben jön a "pusztítsuk el a világot, hogy utópiám legyen" gonosz, akihez társul az "énekeljük/lőjük le a fejét", álljunk bosszút (leszbi és szexizős) csaj show. Ezt nem vette be Surci gyomra. Mondjuk én azon is nagyon jól szórakoztam, kár lenne tagadnom, hogy szeretem az Endzsü agymenéseit, és szadista örömömet leltem abban, ahogy Surci kiakadt rajta, de nem tudnám egy lapon említeni a Seeddel. :D

Szerk.:
Surci írta:Most komolyan, szerinted a Cross Ange EPIC volt?
Haha, persze, csak az epicfail, a Seed pedig epicwin. :hammer:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.10.25. 22:28-kor.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: >Dodgers

Yey, Aria beszámoló! :3 Szerintem remekül összeszedted a sorozat összes erényét és defektjét, a Cait Sith-es epizódok meg ja, az a biztos pont, amin a teljes Aria fanbase kvázi egy emberként húzza a száját. Alapból nem lett volna rossz ötlet egyébként, de azzal, hogy a Natural minden negyedik részében előhozták, pont azt a misztikusságot ölték ki belőle, amit alapjáraton lett volna hivatott prezentálni. Lett volna kettő, max három részben benne, máris jobban betöltötte volna a funkcióját.
A szentimentalizmus meg az egyik olyan dolog, amit nem csak, hogy remekül kezel ez a sorozat, de azt kimondottan stílusosan teszi (még annak ellenére is, hogy azért bizony volt egy-két epizód, ahol rezgett a léc, de úgy voltam vele, ennyi "hiba" belefér).

Az meg egyértelműen igaz, hogy bármennyire is a szívem csücske mind az Animation, mind a Natural, azért az Origination így is teljesen másik liga, bár ettől függetlenül jobb szeretem a három sorozatot egybe venni, mint Aria, ugyanis ezek hárman alle zusammen alkotnak egy baromi ütős világot és sajátos, optimizmust zabáló értékrendet.
Na, örülök hogy tetszett akkor a kicsit sem elkésett reklámozás. :D A Cait Sithes epizódok kapcsán amúgy is egyetértenék a kevesebb több lett volna elgondolással, de ha jól emlékszem a Natural-ban volt egy olyan rész, ahol konkrétan a kamera "zoomjával" is komolyabban eljátszadozott a hatásosabb csodavilág éreztetés érdekében, szóval ezért sem értem, hogy miért nem lehetett volna kihagyni a többségét ezeknek a részeknek, a maradékkal meg Sato + a tehetségesebbek eljátszadozhattak volna kedvükre. Ennek ellenére az Avvenire-s CS finálé epizód még így is jó volt, de azt kár lenne tagadni, hogy kevesebb azt megelőző résszek többet üthetett volna. A franchise teljes megítélése terén mondjuk talán *annyit* nem oszt-szoroz a dolog, mert hiába írtam azt, hogy az Origination kvázi a főfogás amihez érdemes eljutni, ettől függetlenül tényleg a három évad adja együtt az Ariás életérzést: mindazzal együtt válik olyanná az Origination funkciója és hatása ami, és ez igaz fordítva is persze az első két évadot illetően.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, elkezdtem végre a Genshikent, mint az utolsó tételt, amivel még a kihívások előtt tisztelgek. Öt epizódon már túl is vagyok és azt kell mondjam, egész jópofa, megérte ebbe a hülye szubkultúrába ennyire beleásni magamat az évek során, mert eddig MINDEN EGYES utalást, célzást, cselekvést és satöbbit értek + valahol a magaménak érzek, még akkor is, ha mentalitásban talán Kousakához állok legközelebb (a többiek túlságosan is hardcore-ok, már ami a mindennapi viselkedésüket illeti), de külön poén Saki is, mint az ügyeletes normalfag. :D

Úgy érzem, könnyen lecsúszik majd ez az évad, aztán jöhet az OVA, majd a második etap, viszont a Nidaimét 99%, hogy skippelem. Arról csak csupa negatív értekezést olvastam eddig + a MAL-os komák/komámasszonyok értékeléseit átnyalva szinte mindenki lehúzta, ráadásul a seiyuukat is lecserélték ott, úgyhogy ezek együttese több mint meggyőző.

Ééés tervezek még egy valamit (ez, meg a következő hét most jóval lazább) abszolválni, lehet megpróbálom úgy kijátszani a lapjaimat, hogy mind ezt, mind a Turn A-t, mind a Genshikent egyszerre fejezzem be. For the sake of some fun.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Ühüm, a Genshiken egyszerűen KIHAGYHATATLAN cucc a "kórban szenvedőknek" (btw szerintem is talán Kousakával a legkönnyebb azonosulni, de Mada és Saki a totális kedvencek^^).
Ami a Nidaimét illeti, jó lenne, hogy átcsap az egész full fujoshiba is, csak az a gond, hogy ilyen középpontban lévő genderbender Hatók (-.-;;) és retardált Kuchikik hazavágják a hangulatot és a "sztorit".

De a Nidaime SakixMadarame részét MEG KELL NÉZNED!!!!!!444 :twisted: (Na jó, csak ha rájuk függsz.XD)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Turn A Gundam

Újabb befejezett Gundam, újabb nagy csalódás, bár ezúttal egészen másképp, mint ami a 79-es móka esetében jelentkezett.

Ami teccet:
- Az egész premise. Kora XX. századi miliő, Gundam (meg a mechákok és sci-fis cuccok a Földön úgy általában) mint elfeledett technológia, fényűzés, holdfaj mint technológiai nagyhatalom, akik viszont szeretnének visszatérni a Földre és persze kosztümshow. Utóbbit különben is nagyban kajálom, egészen meglepett, hogy rajzban is mennyire működik, ha ihletett kezek állnak a munkálatok mögött. Mind Kihel, mind Dianna eszméletlen divatosak voltak, de még őket is lazán lepipálta Lily érkezése. Igazi kifinomult hölgyek mindannyian (főleg, hogy többször is cseréltek a sorozat folyamán rucit), szinte öröm volt ez nekem egy mecha cuccban, szal adott az egésznek egy kissé másabb szájízt.
- A fenti (jófajta) másság számos egyéb komponensére is igaz volt, vegyük például a mechákat, amiket végre nem csak harcban használtak fel, hanem bizony a mindennapi teendők ellátásában is megfelelően szuperáltak, legyen szó akár földművelésről, áruszállításról vagy más egyéb fizikai munkáról.
- Az egész animét áthatotta egy szokatlanul dekoratív, művészi véna (a Föld szépségeinek kihangsúlyozása akár egy ízléses háttérrel, akár egy jól beállított jelenettel, megtámogatva a korhoz illő muzsikával, stb.), úgyhogy nagyon sajnáltam, hogy nem kaptunk ezekből a jelenetekből vagy elbeszélésmódból többet, mert piszok jó érzéke volt a rendezőnek hozzá (aki ugyanaz a Tomino, aki majd az összes UC Gundamet is vezényelte), csak kár, hogy a prioritásai nem itt kezdődtek, hanem a szokásos Gundames baromságokkal, holott volt nem kevés nafta ebben a cinematográfiában.
- A karakterek nagy része kimondottan kedvelhető (Lily, Kihel), érdekes (Fran - ő adott egy tök jó perspektívát ezzel a háborús tudósítással), sőt voltak meglehetősen komplex jellemek is (Dianna mindenképpen, illetve az ügyeletes Char-pótlék, Harry [legyen akkor Charry], aki klón létére egész megállta a helyét), bár az ellenpólus sem maradt azért üresen - kimondottan szánalmas, röhejes karakterek is akadnak a Turn A-ben (a beképzelt seggdugasz Sochie az első felében, Guin [masszív faggot a fickó, a negatívumok tárgyalásánál szerintem még előszedem], kinek politikai fullretardsága vetekszik a LoGH-os Jobéval, a verni való r*banc Poe [kár, hogy egy holló nem ült a vállán], a békafejű komája, aztán a kenyeres majom, illetve az a két irritáló comic relief, akik az Erines duót juttatták folyton eszembe. Őket már ott is rühelltem és ez most sem volt másképp.)

Oké, most, hogy elfogyasztottuk a desszertet, kezdődhet a mosogatás:
- Mecha design. Rémes! A címszereplő Gundam még egész rendben volt (ez a bajusz nekem valamiért kimondottan bejött, de enélkül is nagyon boss volt a megjelenése), viszont a többi mecha... nem tudom, ki lehetett a robodesignere ennek a cuccnak, de szerintem nem volt alapból emberük, ezért kirángatták az 5 éves Tarou-kunt a napközis foglalkozásból és ígértek neki egy Matchboxot, meg két nyalókát, ha rajzol nekik pár mechát. Keressetek nyugodtan rá Gugliban.
- Karakterdesign. Mi ez, hogy vannak alapból teljesen jól kinéző, egyedi megjelenítésű szereplők, miközben mások meg a Looney Tunes legrosszabb pillanatait idézik meg a szürke bőrszínükkel, az idétlen hajukkal vagy a nyulakhoz hasonló kiálló fogaikkal? Inkonzisztens!
- Harcok. Megint. Messze nem olyan vészes a helyzet, mint a 79-es sorozatnál (itt legalább nem voltak olyan epizódok, amiket komplettül végiglődöztek meg bummolgattak volna), de még mindig nagyon egykaptafa, fájóan önismétlő, rendkívül unalmas és száraz (sokszor semmi tétje nem volt az összecsapásoknak, meg nem is igazán csináltak mást, csak lőtték egymást eszetlenül, miközben itt is robbant minden). Egyedül az utolsó két epizód összecsapásai tetszettek, amik nem csak, hogy izgalmasak voltak (végre), de legalább volt közben némi plusz is (például ez a Lego-like
SPOILER
Turn-X
nekem egész bejött).
- Sztori. A Sztori. Igazából kezdhettem volna ezzel is a felsorolást, de direkt a végére hagytam, mert ami ebben az animében zajlott, az valami egészen parádés volt, negatív értelemben persze. Maga a premise mondom, teljesen oké - a kivitelezés és sztorimesélés az, ahol erősen bukik a dolog, Tomino pedig adott még egy jelet, hogy nem egy kompetens, jó direktor (a néhol sziporkázó ötletei ellenére sem). HATALMAS, égbekiáltó hiba a sorozat tempója. Komolyan mondom, épp csak nem üvöltött, hogy nem tudják normálisan kitölteni az 50 epizódos terjedelmet. Kérem szépen, a Turn A Gundam egy 25 részes sorozat, 50 részre elhúzva. Reumás csiga pacing, iszonyatosan elhúzott, szájba válogatott mód megrágott és beadott falat, rengeteg felesleges kerülő, filler és vargabetű (az aztékos(!!!) részek voltak a "kedvenceim"). A mondanivalónak voltak érdekes megnyilvánulásai (például egy kisebb rész külön a nukleáris fegyverek kritikája volt, de a technológia-hadászat viszony és egymásra hatás sem volt épp rossz pont), de inkább csak afféle extrák voltak, máskülönben nem lett volna idő erre a mesésnek nem nevezhető sztorira és erőltetett konfliktusra.
Továbbmegyek: a sztori helyenként a szombat reggeli rajzfilmek színvonalát idézte, sokszor például egész egyszerűen nem értettem, hogy ez+az miért úgy történik, ahogy. (Például a végén
SPOILER
Poe és azok a gyökér ellenállók miért nyertek a semmiből amnesztiát? Guin célja miért volt ilyen zavaros végig és mire volt jó a végén, hogy öncélúan lelép pont a békekötés megkötése előtt, csak mert ő felakarja virágoztatni a földi technológiát is a holdbanda adataiból? Nem pont az lett volna logikus, ha megszületik a béke, aláírják a hercegnővel a szükséges papírokat és utána lehetett volna esetleg a technológiai infrastruktúráról is beszélni, ha már úgy sem háborúztak volna addigra? Mi volt ez az egész Loran crossdressing, egyáltalán kinek volt erre a baromságra szüksége? A Kihel-Dianna helycsere miért ilyen spontán jött, miért nem volt ez rendesen előkészítve? Mondjuk az kétségtelen, hogy ez volt a sorozat első felének egyik legérdekesebb részlete, de akkor is!)
Aztán a premise is igen gyorsan elvesztette a varázsát, mikor már csak a mecházáson, meg a többi Gundamségen volt a hangsúly, főleg, hogy a földiek egy idő után mindent kitudtak kukázni a Lost Mountainből, ami megint egy fájóan kényelmes írói húzás. Az utolsó szeget a koporsóba pedig a vége jelentette, ahol már abszolút fekete-fehér moralitás uralta az egész animét, ami viszont PONT NEM egy Gundam-hagyomány, sőt a Turn A maga is szürke-szürke felállásban indított (egy két komisz kivételtől eltekintve), úgyhogy nem értem...

Mindent összegez- ...na várjunk csak, Loranről, a főszereplőről nem is írtam semmit? Ah, mindegy is, nagyon felejthető és érdektelen volt a srác, bár legalább nem idegesített, mint Amuro a 79-ből. Szóval a Turn A-t csakis a fent említett pozitívumai mentik meg attól, hogy nagyon lepontozzam, miattuk egy nagyon gyenge, tüdőbeteg, remegőkezű 6/10 jut neki osztályrészül, jelezvén, hogy a 79-nél azért még így is jobb volt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Két újabb kivégzett Gundam és most már biztosan kimerem jelenteni: ez a cucc sokkal jobban működik kisebb kiszerelésben, mint a fárasztó rétestészta sorozataiban. Nagyobb impact, sztoriban/karakterekben csak a lényeg, több érzelem és kevesebb robot-pénisz méregetés. Így volt ez a 0080-nál is, de ugyanez igaz a most megtekintett két Gundamre is.

08th MS Team

Leszámítva egy-két fájóan túljátszott jelenetet (komolyan, ha ez élőszereplős cucc lenne, ezek lettek volna a legcsapnivalóbb színészek ever), illetve a leegyszerűsített, idealizált, lacksballs befejezést, simán ez volt a legjobb Gundam eddig, amit két dolog mondat velem:
1) A mechák itt egyszerű robotok voltak, semmi merchandise-pandering, meg "mindig van egy erősebb mecha", hanem csakis, mint háborús eszközök voltak jelen. Pont, mintha tankok lettek volna, csak épp mechában.
2) A rendkívül reális háborús felállás. A mecházás egy dolog, de végre voltak terepviszonyok, környezeti előnyök és hátrányok (jejj, dzsungel, bár azt kicsit nehezményeztem, hogy az egész anime alatt nem derült ki, hol a rákban is vannak pontosan), háború okozta trauma és félelem, az utánpótlások sem a semmiből varázsolódtak mindig oda, sérültek a robotok és az egységek, és ha valakit talált ért, az bizony vérzett. A katonák pedig hiába voltak katonák, legbelül azért mégis megmaradtak embernek, ami több ponton is tetten érhető az OVA során.

Nagy kár ugyanakkor, hogy az egész végül egy
SPOILER
olcsó "THE POWER OF LOVE" hülyeségben végződött, ami kicsit ellentmond az alapfelállásnak, szal én mondjuk pont valami tragédiát vártam volna, hogy Shirou és Aina (vagy legalább az egyik) belehal végül a háborúzásba. Komolyabban mondjuk nem fújok erre, szal legalább adott az egész Gundamezésnek egy differens megközelítést ez a Rómeó és Júlia szetting, ahogy az is, hogy voltaképp az Egyéves Háború alatt játszódik a stuff, tehát érdekes belegondolni abba, hogy voltaképp egy időben zajlik a 0079 eseményeivel.
8 (alá)/10

Thunderbolt

Ez pedig amilyen kicsi (összesen 4×16 perc), akkorát rúg. Tulképp nem más, mint egy minőségi szerelmeslevél a háború sötét, félelmekkel és végtag elvesztésekkel járó oldala felé, miközben modern külsőbe bújtatták az egészet. Sajnos a rövid játékidő azért rányomja a bélyegét a dolgokra, szal igazán mélyen semmibe nem tud belemászni, így néha inkább csak shock value-nak marad meg egy-egy jelenet vagy esemény, de ettől még azt mondom, a Thunderbolt egy hatásos és emlékezetes darab. Ez utóbbi még a külcsínre is igaz: nekem kimondottan tetszett ez az amerikai képregényekre erősen hajazó design és színvilág, a zenei támogatás meg csillagos tízes. Nem gondoltam volna, hogy a jazz ilyen jól passzol majd egy akciódús Gundamhez, de számos más zenei stílus is képviselteti magát, ráadásul VÉGIG szól valami vagy a háttérben vagy "kihangosítva", bizonyos jelenetekkel harmonikusan.

7 (fölé)/10. Örvendetes, hogy a napokban kihírezték a folytatást.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Genshiken

Anime az animékről, otakukról otakuknak és... igazából ennyi a lényeg, nagyon hosszasan fölösleges értekezni róla, lévén ez egy alapvetően bohókás, kellemes, interakciókra és "belsős" poénokra kihegyezett cucc, annak minden oldalával és külső szemlélőivel (ő lenne ugye Saki), ami kimondottan jól is áll neki.

A karakterek overall kedvelhetőek, viszont külön senkit nem bírnék kiemelni, szal innen nézve meglehetősen one-note arcok. Ohnót bírtam talán a legjobban, leszámítva az idétlen öltözködési stílusát és azt, hogy a második évadban néha orbitálisan nagy melleket rajzoltak szegényre. Madarame hosszabb távon fárasztó, Ogiue túlságosan rá volt állítva erre a "24/7 zavarban vagyok és titkolok meg leplezek előttetek mindent" hülyeségre, Sakit párszor felpofoztam volna az első évadban, Kuchikit szintén, csak őt már egy szögekkel televert baseballütővel, Sasahara pedig egy anti-karizmatikus űr. A teljesség igénye nélküli felsorolásból kimaradt szereplőkkel meg nem volt gondom, bár Sue-t behozhatták volna előbb is. :D

Az első és második évad közti szignifikáns különbséget szerintem nem kell nagyon magyarázni - valahogy nagyon kifulladt a 2-ben az egész, sokszor ugyanaz ment, egyedül ez az álláskeresés dilemma és válság vitt némi színt a cuccba, de egyébként sem poénokban, sem interakciókban, sem hangulatban nem hozta az első etapot, a grafika pedig jókora visszalépés.

Overall? 6 az egészre, 7 az első évadra (és az OVA-ra), keserű 5 a másodikra. (Illetőleg mellékes, de ebben az animében hallottam az egyik legrosszabb engrisht evör.)

Illetve megnéztem még ezt a Blood - The Last Vampire nevű borzalmat, merthogy ez ott volt az "animék meghódítják a nyugatot" éllovasai (lol) között és hát milyen már, hogy ez pont nincs a listámban. Hát, most már ott van. Igaz, egy baráti 2/10-zel, de ott van. (Más egyebet mit mondjak róla? Tipikus amerikai piacra szánt szenny, nulla tartalommal, VÉRgagyi [pun intended] kivitelezéssel.)

Illetve#2 beleástam magam a Gundam Originbe is, ami a rémesen kínos első epizódja után olyan látványos ívelést produkált felfelé, hogy azt öröm volt nézni, úgyhogy hivatalosan is bajban vagyok az egész Gundamesdivel, már ami az adekvát gondolataimat illeti, azzal viszont nagyon is tisztában, hogy Char egy zseniális, briliáns karakter, akinek leborulok a nagysága, sármja, komplexitása (most már hivatalosan is Yanggal, Griffith-szel, Grimmerrel tudom csak egy lapon emlegetni) és persze a seiyuuja előtt. Utóbbi külön bizonyította, hogy hiába múlt el 70 éves, ugyanolyan jól eltudja játszani ezt a fazont, mint 37 éve. Szal most már biztos, hogy jövőre megejtem a Zeta Gundamet, Char nekem több mint elég indok. :3
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Gundam 0083

Hmm... Mit is mondtam itt fentebb?
Szerénységes személyem írta:Két újabb kivégzett Gundam és most már biztosan kimerem jelenteni: ez a cucc sokkal jobban működik kisebb kiszerelésben
Hát nem kellett sok, hogy rám cáfoljon egy rövidebb Gundam, mert a 0083 bizony rettentő kínos darab. Kínos, mert azt leszámítva, hogy az akciójelenetek és animáció igencsak magas minőségűek, semmi egyebet nem képes felmutatni. Kínos, mert a semmi egyéb alatt még az a kevés mondanivaló vagy morális tanulság sincs meg, ami az előző Gundamekben azért rendre megvolt (ergo üres az egész). Kínos továbbá a borzalmas karakterei (a főszereplők egy külön kategória, főleg generic mecha MC Kou és legirritálóbb/legostobább női Gundam karakter ever a.k.a Nina), a színpadias, zs-kategóriás drámái és jelenetei végett (a halálok külön komédiába, sőt burleszkbe illőek), a RÉMES, BORZALMAS szerelmi szál (ami később háromszöggé metamorfizálódik, hogy egyre jobban őszüljek) pedig az utolsó tétel a Gundam Arany Málna-díj megszerzéséhez.

4/10

Végül következzék egy ultimátumhirdetés, mert úgy érzem, ezt a franchise-t kár lenne már tovább nyúzni, úgyhogy belátható időn belül a végére érek, ami abban merül ki, hogy a Zetát még megnézem. Úgyis az UC idővonal élvezte a legnagyobb prioritást, mielőtt elkezdtem volna Gundamezni, aminek a prominens képviselőit igyekeztem azért begyűrni (Victory, ZZ nem érdekelnek, a Unicorn meg... szal itt már csak próbálkozni sem próbálkoznak a Char-klónokkal, egyszerűen megcsinálták újra a fószert + még a seiyuuja is ugyanaz :roll: ), szal tényleg már csak a Zeta maradt, ami még úgy érdekel is. Aztán, ha ezzel is befürdenék, sem fogom magam nagyon rosszul érezni, a 08th MS, az Origin és a 0080 azért kellemes tapasztalatnak maradnak meg, pláne a legelső.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Salaryman Kintarou

Na, a másik topikban lévő érdekfeszítőbb vita után/közben jövök egy cukiloliktól mentes seinen cuccal, ami nem jelenti azt, hogy más hülye kliséket nem tartalmaz, de egyedibb, elfeledett, szórakoztató darab.

Ajánlott a kemény, magabiztos japán faszagyerek férfi kedvelőinek, a japán irodai munka slice of life-ot kajálóknak, a komolyabb témák - korrupció, politika, hátrányos helyzetűek, (csonka) család, erőszak, stb. - keresőinek, akik szeretik a '90-es évek és a 2000-es évek eleji hangulatot (motoros bandák iránt érdeklődés előny), és azoknak, akik megnéznék Onizuka menőzését marháskodás nélkül. De igazából bárkinek, aki nézne valami MÁST.

Előnyök (imádom szegmensek):
- 20 rész, nem túl kevés, nem is hosszú, és bár főként nagyobb epizódokra tagolódik, minimálisan előre is haladgat, a zárása pedig kielégítő.
- Felnőtt, dolgozó karakterek. - Ehhez kapcsolódva: realisztikus látvány, már arcvonásokra/alkatra is mindenki elkülönül, és akkor még nem is említettem, hogy mindegyik salarymannek eltérő színű(!!!!) az ing-nyakkendő-öltöny kombója(!!!!!), (szemüveg divatban már összetartóbbakXD)
- szimpatikus, erős, karizmatikus főhős, aki legtöbbször kúúúl, időnként pedig hibázik, de tanul belőlük + nem kiemelkedő, de elkülönülő és hatásos mellék jellemek.
- Kellemes zene, OP-ED különösen fülbemászó.
- Bár a lényeg végig a bizniszen, vagyis a salarymanek és jakuzák kavarásán van, sok más témát is megpendít - Kinatrou múltja és élete (kisfiával, feleségével, más nőkkel, ősökkel, munkatársakkal, felettesekkel, rosszakarókkal, random emberekkel való kapcsolata), az erőszak, a jótékonykodás és segítőkészség előnyei és hátrányai, tabuk és másság (ez alatt értem pl.: fogyatékosság, szenvedélybetegségek, prosti, transzi témákat), a 90-es évek japán társadalmának szelete. De nem kell egyből mélységekben gondolkodni, több téma csak említés szintjén merül fel.
- Komolyan veszi magát, és jól áll neki.
- ^Ebből kifolyólag kellemes humor: nincs túlzó szerencsétlenkedés, idétlenkedés vagy ripacskodás.
- Emlékezetes és naturalisztikus/reális pillanatok (pl. komolyabbak közül: fiú-apa-nagyapa jelenet a sírnál, uhhh, mókásabbak közül: reggelizés közben előző éjjeli szex kitárgyalása - azok a mondatok:D, azok a tettek!!; vonat vécén öregre rányitás... XD stb.).
- Érdekes alapsztori: a motoros bandavezér fenegyerek családot alapít és salarymanként szeretne helytállni. Jól eltalálták a kettő arányát, és ahogy formálja Kintarout.

Hátrányok (hehe soknak tűnik, de nem zavaróak, inkább csak elméláztam):
- Futó mangát adaptált, tehát annak csak egy kisebb szelete, így ez részben hátrány. De továbbra is azt mondom, hogy sikerült egy nagyon jó ponton elvágni az animét, ahol Kintarou múltjának egy szakaszára úgy reflektálnak, majd úgy zárják le az aktuális "ügyet", hogy az zárásként profin illeszkedik, hiányérzet nincs.
- Erőszak, mint klisé: Kintarou majdnem mindent ököllel old meg, továbbá ő maga is főként ebből tanul... (bár ez nem jelenti azt, hogy csak így tud érvelni, megkapjuk - nemcsak - tőle a várt mondatokat és gondolatmeneteket). Hát, mivel ez a szegmens akár a karakterét, akár a sztori hangulatát is eléggé megtámogatja, így általában tetszetős/hatásvadász eszköz, ugyanakkor nyers, értékromboló is, pedig az esetek többsége értékközvetítéssel próbálkozik. Ezek a jelenetek néha átlagosak, többször pedig véresek, brutálisak, de nem a túlzó, inkább a reális fajtából, nem igazán válnak a humor eszközévé.
- Óriás faszi - NEM! Nem csípem az ilyen reális ábrázolással próbálkozó cuccokban a nagydarab hapsikat, mert annyira eltúlozzák őket, hogy 2-3-szor akkorák, mint az átlag ember... Kintarou egyik ellenje egy ilyen óriás kopasz... egy shounen fightban vagy egy gag animében nem zavarna, de itt irritált. Kisebb méretben is elhisszük, hogy ő lesz most itt a jani...-.-
- A témáknál már említettem, hogy sok felnőtt témát érint, amit imádtam, de belemászhatott volna némelyikbe jobban a salarymanek helyett (gondolok főleg a gyereknevelésre, amit kvázi teljesen elhanyagol - azért akadnak ehhez is epizódok/pillanatok).
- A női karakterek felületessége, teljesen hozza a jól ismert (a másik topikban is előhozott) társadalmi képet, így nem kérdőjelezem meg a sztori férfiközpontúságának térnyerését, de ilyenkor mindig jól esne, ha egy ilyen cuccban lenne legalább egy erősebb/jobban kifejtett nő jellem is. Itt vannak Kintarou körül a csajok: idealizált feleség, szexualizált szerető, munkatárs asszisztens, tini idol, anyuka/nagymama figura, szomszédlány. Mindegyik szép és jó és szerelmes Kintarouba (félre értés ne essék, hősünk köré úgyfest gyűlik a háreme, de nem válik sem shounenes, sem túl hangsúlyos szarsággá >>>eddig nem mondtam, de az anime úgy indít, hogy Kintarou özvegy, és a felesége halála óta távolságot tart a nőktől; azért jól kezeli őket), és még azt sem mondanám, hogy csak dísznek vannak, mert mindenkinek megvan a maga szerepe: kapcsolat így-úgy más salarymanekkel, otthon, szerelem közvetítése/biztosítása, és ami a legfontosabb: vigyáznak Kintarou fiára, amíg apuci dolgozik. Kár, hogy a nagyobb volumenü eseményekből - vállalat, üzlet, Kintarou társként való támogatása - egyik sem veszi ki jobban a részét, ami persze még mindig reális, csak senki se várjon többet. Ez is egy "hímsoviniszta" anime. Egyedül talán a jakuza nő önállósága lóg ki a sorból, csak ő egyrészt vénasszony, másrészt comic relief pacsinkófüggő. Az persze tetszik, ahogy Kintarou a felesége emlékében él, és az is ahogy el-el engedi, itt jön be a képbe a szeretőjelölt, aki több szerepléssel megfelelhetne az erősebb jellem elvárásomnak, de önállósága ide vagy oda, tetteivel és közegével a férfiakat szolgálja ki, és persze bele van zúgva Kintarouba.
- Hangsúlytalan nők helyett persze kapunk hangsúlyos férfiakat, akik sokat... SÍRNAK. Igen, mindenen, 1-2 jelenetnél, teljesen jól eltalálják és tetszik (főhősünk esetében különösen érthető, amikor sír), de itt lépten nyomon ezek a stresszes üzletemberek érzelmekben túlcsordulnak és bőgnek!!!! A jakuza is, a tróger is, a főnök is, a beosztott is, az apa figura is, a kölyök is. Mindegyik sír. Semmi bajom azzal, ha egy férfi sír, de itt ezt időnként túltolják, néha enyhítő, poénkodó, de legtöbbször komoly formában. (Btw a japó faszik többet sírnak, mint a nyugatiak, mit gondoltok?XD Esetleg a (túl)sok meló (=robot) utáni kocsmázással is állhat ez összefüggésben?XD)
- Szóval szép dolog a seinen realitás, de azért ez a sorozat is ad túlzásokat, akár az erőszakot, akár az érzelmeket, akár a masszív Kintarou függést nézzük. Utóbbi az, ami dominálja a sorozatot: mindenki bálványként, barátként, családként, eszközként imádja Kintarout, ami így velünk, nézőkkel is megkedvelteti a karaktert, de azért ez nyilván ad ennek is egy mesés köretet. A motoros vonal különösen idealizált, itt lehet a legkevésbé komolyan venni, de a karakterkapcsolatok és az alaphangulat miatt ez elnézhető.
- Kintarou sokáig csak ceruzákat. hegyez. a cégnél.
- Szintén főhősünk az egyik részben egy égő házból menti ki a fiát, illetve mentené, ha nem közölné vele a kissrác, hogy két másik gyerek még az emeleten van... Kintarou ahelyett, hogy a fiát kivinné és utána rohanna vissza a többiért (amiben persze benne van, hogy lehet már késő...), azt mondja neki várja meg (ott az égő ház közepén), nyomja az arcához a rongyot, erős gyerek, apja fia, ha mégis meghalnának, ne féljen, apu is meghal vele. Hát kössz. Ez az az egy jelenet, ahol Kintarou döntése, viselkedése a túlzó és átgondolatlan segítségnyújtás jegyében sok volt. Szerencsére a gyereket kivitték a tűzoltók... Kintarout úgy fogták le a másik két gyerek megmentése után (emeltről kiugrás), hogy ne rohanjon vissza a saját kölykéért, mert már itt van...

Kintarou tehát a faszagyerek, aki persze néha hibázik, és valamit fejlődik is, de sosem válik annyira szerencsétlenné vagy komikussá, mint Onizuka és társai. Hiányzott már nekem egy ilyen anime-arc.
Mivel remekül szórakoztam: 8/10 a végső értékelésem, és ha elemeiben nem is, hangulatában tudott újat nyújtani.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci random megkeresésére bepréseltem magamnak egy kis vélemény időt:

Kingdom

Fő ismertetőjegyek:
1. töri téma, követhetetlen nevekkel
2. non-stop HÁBORÚ
3. seinen-szerűbe csomagolt shounen-szerű
4. rengeteg pasi
5. 38+39 rész, a mangája még fut
6. borzalmasan csúnya 3D látvány. részben.
7. a manga jobb

Bővebben:

1. A sorozat talán vonzóereje, hogy a hadakozó fejedelemségek korában játszódik, témája, hogy Yin Zheng fiatal uralkodó (későbbi Csin Si Huang-ti) forrófejű haverjának (Xin) célja a legnagyobb hadvezérré válás, miközben egyesítik Kínát. Igen, nagyszabású és jó sokáig tart. A sztori a két kölyök körülményes megismerkedésével kezdődik, első cél, hogy Ei Sei különböző bonyodalmak ellenére szilárdan Csin trónjára kerüljön, Shin pedig egy őt ért tragédia és egy alapvetően nagy cél (rabszolgából daito sógun) hatására nem lát jobb megoldást, mint Sei mellé állni. De várjunk. Shin? Sei? előbb még Zhenget és Xint írtam (amiket mellesleg magyaros átírással Csengnek és Hszinnek kellene). Szóval ja, a Kingdom másból sem áll csak kínai valós, történelmi vagy kitalált karakterekből, akik kínai nevet viselnek, csak, hogy a japók a kanji átírást ugye másképp képzelik vagy 1-2 névre egészen más saját megfelelőjük van, így történik meg az, hogy a seiyuuk szájából az alábbiak hangzanak el: Shin, Sei, Ouki, Hyou, Shóbunkun, Heki, Mouten, Ryofui, Renpa, stb., míg az angol feliratban és manga fordításban a következőt látjuk ugyanezekre: Xin, Zheng, Wang Yi, Changwen-jun, Bi, Meng Tian, Lü Buwei, Lian Po. Kösziiii, csak győzzük megjegyezni (és akkor még az államok egy szótagos neveinek különféle hallom-látom változatait még nem is említettem). (Igazából nem néztem utána, hogy használnak-e japános átírást valamelyik feliratban, mert annyira nem tartottam fontosnak.)

2. Kína egyesítő császára és a világ legnagyobb hadvezére? Mindenki tudja, hogy ez az a pont, ahol a manga remélhetőleg véget fog érni, addig is HÁBORÚ!! De komolyan, alig van olyan fél rész, hogy ne csatáznának vagy akcióznának valamit. A legtöbb esetben hatalmas seregek különféle taktikákkal mennek egymásnak, népszerű még az 1 vs 1 bossfight hadvezér párbaj vagy mitugrász Shin vs. bárki, plusz egyéb küldetések, utolsó sorban pedig Sei a trónján az öreg majmok politikai áskálódása és családi kavarása ellen küzd. A taktikázás hangsúlya inkább a LoGH kidolgozottságához közelít, szóval "nézel ki a fejedből-gundam lézer háború" szinttől nem kell félni, a külön stratéga karakterek sem csak dísznek vannak. De azért nagy kitartás kell az animéhez...

3. ... Mert, akárhogy szépítjük ez is egy shounen fight cucc, de hangulatilag, eszközökben és menetben sem tipikus, ami nálam egyrészt dobott az élvezhetőségén, másrészt rontott, mert olyannyira adja el időnként komolyabbnak vagy csak szimplán másnak magát, hogy zavaró, amikor jön egy shounenségre ráébresztő jelenet. Pl. hogy Shin simán 5-10 méter magasra ugrik, hogy a seregek élén álló janik egyetlen körbepörgő suhintásától 20-30 ember kifekszik, megmittomén, értitek, pedig amúgy ezen az epicmagicen kívül semmilyen superpower vagy mágia nincs, csak reálisan fegyverekkel hadonászós egymásnak esés. Meg kell szokni a tényt, hogy ez lehetett volna egy reálisabb háború, de hiába az időnkénti hangulata, sosem lesz az (a manga esetében talán többször). Érdekes amúgy, ahogy mindegyik birodalom mindegyik vezérét megismerjük, a hangsúly az ő ellentétükön, taktikáikon és találkozásaikon van.. emellett fejlődget Shin, aki példaképekre tesz szert. Az idióta állandóan nagyszájú és méregzsák jellemét valamennyire javítja a tény, hogy elsőre is erős, tehetséges, viszonylag képzett harcos, aki a vezérekhez képest nyilvánvalóan sehol sincs, de folyamatosan fejlődik, lesz saját serege, idővel nagyobb, itt ez jelenti a szint lépést, ahogy az már az elején várható. Plusz az is mókás tény, hogy mikor megveszi az első páncélját, azt hordani csak a második évad végén lesz képes, mert annyira nehéz/fárasztó nekiXD (cserébe mondjuk tök röhejes fest, hogy gatya nélkül tolja végig az egészet, főbb embereivel együtt, nevermindXD), nem beszélve a lándzsa el nem bírásáról, amit Oukitól kap (btw Ouki az egyik legepicebb karakter az egészben, Koyama Rikiya zseniálisan alakítja, nem bánom, hogy párom végül a "figurára annyit költeni nem szokásunk" összeg ellenére is megvette, nagyon jól néz ki, remélem hasonlóan megértő lesz, ha majd ölelkező Viktor és Yuri kerül a gyűjteményünkbeXD)...
Rosszak egyébként az arányok, mert folyamatosan haladunk előre egyik háborútól és nagy ellenféltől a másikig, Sei halad az egyesítő célja felé, közben kiderül 1-2 múlt, fejlődik 1-2 jellem, és felbukkan 1-2 újabb érdekesnek tűnő karakter a sok másik mellé, de igazán jól senkin nem időzik a sorozat. Minden a háborúról szól. Több idő kellene szumma a karakterekre, sőt a nőkre és a palotára...

4. ...Mert hím az van bőven: fiatal, tipikus shounen páros, 1-2 bishounen, 1-2 sunyi képű, és SOK izmos, középkorú vagy öreg, stílusos vagy ronda FÉRFI. De mi a helyzet a nőkkel? Van egy kiscsaj, aki elsőnek csak cuki (semennyire sem szexualizált) rosszcsont Shin mellett, később belőle stratéga lesz, van egy ügyes nindzsa csaj, aki lehetne Shin nője, ha gondolna bármelyikük is ilyesmire (amúgy őt fiúnak hiszik - mert olyan ruhában van és ugye harcol -, ami persze irreális, az pedig még inkább, hogy egy ekkora seregben nincs senki, aki rá akarna mászni, sőt mikor kiderül, hogy nő, csak még jobban tisztelik (szuper, csak hihetetlen)). Aztán ott vannak Sei ágyasai, akik közül eggyel látjuk párszor a hitvesi ágyon... a múltról beszélgetni, mindegy, a lényeg, hogy teherbe esett. XD Van még nekünk pár harcosabb nő, pl. impozáns hadvezér is, csak keveset szerepelnek, és eléggé lényeges karakter Sei anyja, az egyetlen szexualizált überbiccsiii, akinek akkora szemétláda arca, stílusa meg úgy mindene van, hogy az ember egyrészt azért szorít, hogy nyírják ki, másrészt, hogy szerepeljen kidolgozottabban többet ne csak ilyen jól kinéző, rám van írva, hogy fekete karakter legyen.

5. Ezen nincs is mit kifejteni, a Kingdom hosszú, és még nincs vége. Egyébként párom elmondása alapján valamivel enyhébben, de mindent belepakoltak a mangából és simán van azóta annyi, hogy kitöltsenek újabb 40-80 részt. Nem véletlenül néztem meg ezt a listájáról a Saiunkoku Monogatariért cserébe (39+39 ep. kínai bishounen fantasy, karrierista női hősnővel, mellőzve a ránézésre jelen lévő romantikát), több mint fél évünkbe telt, de sikerült. Azért jól megszívattuk egymást. XD

6. A Kingdom cg-je igénytelen és ronda. Az első évadé zavaróan ronda, már-már nézhetetlen, de én simán elviselem az ilyesmit. Nyilván azért választották, hogy könnyedén mozgassák a hatalmas seregeket (amit más cuccban nem igen látni) és a sok egyenkatonát. A második évadra szépítettek a dolgon, ott már 2D-sek a karakterek, sokkal szebb, mangára hajazó, kontúrosabb grafikával, a harcok alatti 3D pedig javult.

7. Akit kicsit is érdekel ez a sztori olvassa inkább a mangáját. Egyrészt szép, tónusos, egyedi dizájnú, sötét kontúros, hangulatos, grandiózus a látványa, szemben az anime cg és szín parádéjával... Másrészt nyilvánvalóan gyorsabban lehet haladni vele, így nem lesz annyira tömény és elnyújtott az aktuális hadmozdulat (mondjuk különösebben az animében sem elnyújtott, hanem soooook). Így is baromi hosszú, és ahogy hallom a mostani fejezetek egyre izgalmasabbak is... Apropó izgalom, nálam csak minimálisan fordult elő, de azért vannak váratlan és tetszetős húzásai. Egyébként akik imádják ezt a sok fightot nézni, azoknak tetszhet az animének is ez az új közege, hangulata, stílusa... Süt belőle a férfiasság, de nyilván shounenesen.

Első évad nálam 6/10, elsőre nem az én stílusom, de Oukit nem lehet nem kedvelni, szumma pedig kicsit egyedi és korrekt cucc. A második évad tartalmasabb és valamivel szórakoztatóbb, így arra 7-est nyomtam.

És eszembe jutott, hogy Hirotaka feltöltötte korábban youtube-ra azt a Kingdom AMV-jét, amit arra a talira készített a haverjainknak, amire én a Kizusat.
Szóval ajánlom a vidit egy kis ízelítőnek.

---
Más:

Olyan röhögős élményem volt a minap, hogy ezt meg kell osztanom, előre szólok, hogy spoiler az egész, de egy ilyen vacak cuccnál mit számít. XD

Ilyen-olyan okokból ismét eszembe jutott, hogy meg kéne nézni ezt a Loups=Garous című moviet (csak, hogy Kyougoku Natsuhiko írónak újabb anime adaptációját kipipálhassam, a Mouryou no Hako amúgy is tetszett, a Kyousatsu Hyaku Monogatari viszont egyáltalán nem, szóval 1-1, mi jöhet még). Katasztrofális egy film (regényben talán valamivel jobb lehet), a látvány ocsmány, a rendezés és a történetvezetés botrányos, az első fél óra lazán kukázható, az ember várná, hogy bonyolódjon a gyilkossági ügy, de unalmas lányok, unalmas lézengését követhetjük (pedig az alapszitu, mint OMG valós kontaktus vagy az enyhe otaku kritika még jó is lehetett volna)... Mindegy, nem ezért írok...

Van a lányok közül az egyik csajszi, akiről nem meglepő módon kiderül, hogy hidegvérrel képes ölni, amióta egy barom majdnem megerőszakolta, de inkább elmesélte neki addigi hitvány életét és odaadta a lánynak a kést, kérlelve, hogy végezzen vele. Nos a lánynak annyira tetszett, ahogy a faszi nyakán megcsillan a holdfény, hogy jött is a késztetés a kés élezésre. Oks, jelen, kinyírt mások védelme érdekében pár rossz arcot, ami kiderült a barátnőcik előtt a fináléhoz közeledve, annyi baj legyen, oks. Mennek a főgenyához. Akiről kiderült, hogy nem az akit eddig láttak, hanem egy korábbi barom, aki már többet élt mint kellett volna, és célja, előállítani azt az ízletes húst (a kiscsajokból), amilyet még katonaként evett, mikor kannibalizmusra kényszerült. Tiszta parfüm, de nem tudom mit blablázom ennyit, mert a lényeg nem ez, hanem a FINÁLÉ!
Áll a manus a lányoknál szépen sorban mondja nekik a sztorit, épp rohadt mélyen benne van a nagy gonosz monológjában, amit épp a legszerencsétlenebb csajszinak ecsetel: "Ma te leszel az alapanyag". Erre a nyakába áll egy kés. XD Merthogy a lazán öldöklős fapofa csajunk lazán beleszúrta, mivel még mindig nála van (hol máshol lenne, nem volt még a genyánál balhé, épphogy csak bejöttek, de az naivan monologizál nekik, értitek), szóval párbeszédX'D valahogy így:
Öreg: "Leszúrni valakit, mintha csak vállon veregetnéd... démon vagy?"
Csaj: "Vérfarkas vagyok, csak egy vadállat"
Öreg: "Megszabadítasz az átkomtól?"
Csaj: "Nem, csak megöllek."
XDXDXD És utána vagy egy percig röhögtem ezen az egész jeleneten. Komolyan egy ilyen ultra gagyi filmben ez valami akkorát szólt, hogy felejthetetlen. :vigyor:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kössz az élménybeszámolót, hát... nem érzem úgy hogy feltétlenül látnom kéne, pedig szeretem a töris dolgokat. Néztem a linkelt AMV-t is, teljesen tipikus shounen látványvilág, arról a nagydarab pofáról is Zaraki Kenpachi ugrott be elsőre :D Nagyon érzem hogy kinőttem az ilyen típusú shounenkedésből, és a nincs mellette valami extra dolog, pl. überepic sztori, jól eltalált hangulat, érdekes világ vagy nagyonbejövős karakterek akkor halálba tud iegesíteni/untatni. Pl. a Gundam Seednek is csak az előzőek miatt voltam hajlandó elnézni...

Ráadásul a rinyám kapcsolódik a jelenleg vaccsolt Eureka 7-hez, valami borzasztó keservesen haladok vele, pedig grafikára szép, animációra dettó, csak ez is egy 13-15 éves korosztályt célzó cucc, és annak teljesen okés, de a tipikus béna-de pattogó főszereplő, légdeszkázó mechák, fullsablon karaktergárda (némelyik még idétlenül is néz ki), gagyi harcok-poénok és párbeszédek inkább csak az agyamat rohasztják... 12 ep után nagynehezen úgy látszik lesz már valami sztori is, de nemtom mi lesz ezzel, ha nem javul fel lehet droppolom, 50+25 ep sok már nekem az ilyesmiből.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:Kingdom
Duh, emlékszem, én ebből az első rész végéig sem jutottam el, annyira bődületesen rossz volt az egész CG-s design (még a Berszark is simán alázza szerintem), thus úgy voltam vele, lehet itt akármilyen karakterfejlődés, hadakozás, politikai intrikák, meg stuff, nem bírnám egy percre sem komolyan venni. (Pedig a mangája Japánban milliós példányszámban fogy, úgyhogy nem értem, miért nem kapott egy normális adaptációt. Oh well...)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta:(Pedig a mangája Japánban milliós példányszámban fogy, úgyhogy nem értem, miért nem kapott egy normális adaptációt. Oh well...
Ez a kérdés száz százalékig mehetne a Berserk irányába is, hiszen hiába van ott szó egy olyan franchise-ról, ami körül mostanság is van kultusz, és amely ráadásul az utóbbi évek egyik legsikeresebb videojáték IP-jét is inspirálta (Demon's/Dark Souls és azok spinoffja, a Bloodborne), ha egyszer az adaptáló stúdió ott is tojni látszott az egészbe valami oknál fogva. A Kingdom mangája nem tudom mennyire részletesen rajzolt, de a Berserk esetében a CG még érthető is lehetett volna Miura kimondottan részletes rajzstílusa miatt, csak hát igen, azt nem egy olyan CG-vel kellett volna honorálni, ami tíz évvel ezelőtt is rossz lett volna, és arról már szó se essék, hogy például a Drifters csak a szokásos helyeken használt CG-t, a többi esetben pedig hagyományos módon próbálták imitálni Hirano stílusát, egy TV sorozathoz képest nem rossz módon.

(a Berserk esetében meg külön poén, hogy például a 2011-es Idolmaster sorozat úgy veri a Berserk-et 2D/3D terén hogy nagyon sokszor rossz nézni, és tekintve, hogy Miura mennyire bele van habarodva az Imas-ba, kicsit sem jön le ez az új manga chapterek után ácsíngózó réteg indirekt piszkálásának.)
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:(még a Berszark is simán alázza szerintem)
Az első évad elejét igen, de javul, a második évadé viszont sokkal jobb (példa rá az amv-ben is), odáig persze el kell jutni. Mangában talán a shounensége se zavaró annyira, de nemtom.
Dodgers írta:A Kingdom mangája nem tudom mennyire részletesen rajzolt, de a Berserk esetében a CG még érthető is lehetett volna Miura kimondottan részletes rajzstílusa miatt, csak hát igen, azt nem egy olyan CG-vel kellett volna honorálni, ami tíz évvel ezelőtt is rossz lett volna
Jaja, amúgy a Kingdom más stílusú, de szintén részletes... elég sűrűk az oldalai...

Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

^Látom a Kingdom sem tűnik egyszerű szülésnek ha anime adaptációról van szó, de ebben az esetben is furcsálom még mindig, hogy a feltűnően gány CG jobb választásnak tűnt az adaptáló stúdiónak, mint egy egészséges 2D/3D keverék. Persze a 2D részletessége még így is valószínű alulmaradna a manga színvonalához képest, de például a linkelt képnél valószínű nem lenne nagy kunszt a háttér egészét CG-vel megoldani, az előtérben álló szereplők meg maradhatnának rendesen 2D-ben, és persze ügyelve arra, hogy a 2D/3D ne üssön el látványosan egymástól. Így se lesz 1:1 a végeredmény a mangához képest, de például a régi Berserk sorozat se volt éppen egy szinten vizuálisan a mangával, és tessék, még most is az "öreg motorosok" között van, kiváltképp azzal ahogy az utolsó pár rész meg volt oldva, és nem lepődnék meg, ha a Kingdom is gond nélkül működne egy kevésbé impresszívebb vizuális vonulat ellenére is.

(bár a Berserk esetében annyiban viccesebb a helyzet, hogy a rendező szabályosan bele van szerelmesedve a Teekyuu-ba, amiről tudni kell, hogy két perces részekkel operáló színtiszta, turbó fokozaton pörgő ökörség, és amely már 8+1 évadnál jár. Ott aztán nincs "egyik szereplő 2D-s, másik meg 3D-s" marhaság: inkább színtiszta olcsóság a humor fokozása érdekében, ami már önmagában több törődésről árulkodik, mint amit a Berserk 2016 valaha kapott.)
Kép Kép
Válasz küldése