Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

bonyolult a dolog....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Nálam elég bonyolult a dolog....
1.alapeset:osztálytársaim tudják,és szerintük gyerekes vagyok,főleg mert Witch ániában szenvedekXD
2.alapeset:szüleimet zavarja kissé,mert rengeteg anime-mangaszerű vkit rajzolgatok(füzeteim nem a tanunivalótól telnek beXD)
3.alapeset:van az iskolánkban olyan animefan ismerősöm,aki rockker,és szinte senki nem tudja róla h szereti az animket(én tudom!!XD)
-Következtetés:az animék hatására a Magyar Iparművészeti Egyetem animáció szaára akarok jelentkezni(rajzfilmanimátor,rajzfilmgrafikus akarok lenni^^),de szüleim persze próbálnak a fotózás felé terelgetni'^^
Iskolai cuccaim animés-mangás bevonattal rendelkeznek,v épp vmi olyasmi szerplőt ábrázolnak(Nah jóóóó....a boltok nálunk még nem annyira szuperek,h Witch-nél többet találjak ott.:P).Állandóan animés fórumokat....stb. kersgélek a neten.Egy halom animés képet letöltöttem már,és pl.a Karinchibi vámpír összes részét megnéztem a neten!Már régen is nagy anime-fan voltam,de kb 4-5 éve tört rám igazán.Japán-t mindig is szerettem,de h mostanában magyarországon nagyon felkapott téma lett az aime,és a manga, jobban megkedveltem.Ha felvesznek az iparművészetire,egyzszer elrohanok a budapesti mangaboltba(és ha nem magyarul,hanem pl.németül tudok csk),és veszek egy mangát,mert amilyen lotyadt helyen élek itt semmi sincs.:P
Szeressük az animéket,mangákat naon,de naon!^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen szeressük!
Sajna nálunk se lehet kapni semmilyen mangát semmilyen nyelven sem. De mostanában már megjelent DVDn pár animesorozat, ami azért haladás.

Velem az volt amikor nekifogatm annak hogy Anime akkor meglátszott rajtam. Furi volt. A lány(aki népszerű rocker) , dumálgatok vele és egyszercsak halkan megkérdi hogy nincs néhány InuYashás képem? Régen lepődtem meg annyira mint akkor ott. :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Hmm. Jelek... Nézzük csak. A szokásos.

Zenei izlés Jpop/jrock +anime op/ed, OST-kre való áthangolódása,
Gép előtt töltött idő, és szem romlásának és szemüveg dioptriájának jelentősen felgyorsult növekedése, haj növesztése, "chan-san-kun"-ozás,
"jane"-zés, "Oyasumi"-zás, japán nyelv megszeretése/tanulása,
s-a-többi. Valamint a "tudatlanok és hitetlenek" lemondó sóhajtással egybekötött legyintéseinek teljes figyelmen kívül hagyása.^_^
A szokásos. ^_^
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: bonyolult a dolog....

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:-Következtetés:az animék hatására a Magyar Iparművészeti Egyetem animáció szaára akarok jelentkezni(rajzfilmanimátor,rajzfilmgrafikus akarok lenni^^),de szüleim persze próbálnak a fotózás felé terelgetni'^^
Sok sikert hozzá. Nem egy ismerősöm akar odamenni, már másodjára próbálkoznak. Amúgy ha már a fotózás és a rajzfilmgrafikus között választanom kéne, akkor én is valszeg az utóbbit csinálnám. Faterom fényképész, és hát... profi a szakmájában, de fényképész vállalkozónak lenni igen kemény munka. Főleg, hogy a mostani digitális világban majdnem mindenkinek van digi fényképezője, videókamerjáa, és csökken a kereslet a minőségi fényképek iránt...

Nálam amúgy abban is megnyilvánul, hogy szinte már mindenki Naruminak hív... :D Barátomék szülei is így szólítanak. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayumie írta:Sajna nálunk se lehet kapni semmilyen mangát semmilyen nyelven sem.
Mit értesz pontosan "nálunk" alatt?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Azt úgyértem hogy Nagyváradon. Sőt lehet az országban sehol sem( de erre azért nemvennék mérget).

W.I.T.C.H. magazint ia csak egyhelyen lehet kapni Váradon. Még ezen a téren nagyon le vannak pukkanava az újságárusok, bár már legalább fél éve jönnek magyar nyelvű folyóiratok is. Lassan már minden van 2 nyelven.. allelúja.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

:P

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Witch magazint erre mifelénk alig-alig lehet kapni(Marcali...az a csodálatos.... :-P ),igaz mióta megnyílt velünk szemben a Spar,egyre többször akadok rá(meg más witch-es kiadványokra :D )
Animés DVD-k nagy örömömre szinte a csapból folynak(Csak méregdrágák,ezért inkább a neten nézegetek,meg a tv-benXD),Kaposvári Tesco ontja őket(Inuyasha,Cowboy bebop),és sztem a Marcaliban található dvd bltokban is lehet pár db-ot találni.:D
Emlékszem még azokra a szép időkre,mikor Marcali újságárusai(Akkor még máshol laktunkXD) magyar nyelvű Dragonball mangát,Sailor Moon újságot meg vmi magyarnyelvű kislányos mangát árultak.:DAzok voltak a szép idők!:D 8Igaz csak SM-t vettem....XDXDXD)
Komolyan mondom,több anime-japánzene-stb.. mániás korombelit (18-tól fölfele)ismerek,mint 17 év alattitXD 18-17 év alatt ciki,fölötte meg eltitkoljuk című fejezet nehogy hülének nézzenekXDXDXD
Én felvállalom a mániámat,de pölö a szüleimnek(meg a rajztanárunknak) nem nagyon tetszik,h mangafigurákat rajzolgatok.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

tényelg... eszebejuttatad a Sailor Moon -t!
Nálunk lehetett kapni tömérdek kifestőst meg mangát is, tényleg!
Csak a manga drága vót, és anyám nemvette meg. Én akkor még fel sem fogtam hogy az manga vagy képregény, aszittem meséskönyv.
De volt egy kifestősöm(még most is megvan valahol a szárítóban egy doboz mélyén), aminek nagyon örültem és mindig megakartam venni a többit is de anyukám nemengette mert hogy az nemtommilyen mese abnormális figurákkal :lol: Később meg vettem magamnak még egy minikifestőst.
Nahát... ezekről teljesen elfelejtkeztem... :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ok, és akkor most légyszi térjetek vissza a topic eredeti témájához. ^^"
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Furán fog hangzani lehet....

Szeretek novellákat írogatni és dédelgetek holmi vágyakat hogy egy nap tán anológiába is bekerülök. (Most sajna nincs időm rá cikkeket írok de ami késik nem múlik.)

Mióta animéket nézek sokkal jobbamn inspirál, sokkal jobb ötleteim vannak és .... (ez most nagy marhaságnak fog hangzani) pár hozzáértő (szerintem) fickó szerint a sokkal jobb kidolgozottab harcjeleneteket írok. :) Vajon miért? :)
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Re: bonyolult a dolog....

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Hát nálam 1. Az osztálytársaim fele hülyének néz, mert ilyen "gyerekes dolgokat" nézek. A másik fele szóba sem áll velem miatta XD.
2. Arra ösztönöznek az animék és a mangák, hogy rajzoljak. Ha az órán a tanár hozzám szól és észre sem veszem őt, akkor már tudja hogy rajzolok. XD
3. Imádok mangákat olvasgatni és anime karaktereket rajzolni a buszon, vagy Pesten akárhol. Teccik hogy mindenkit "izgat" hogy mi is az.

Rám az animék és a mangák is nagy hatással tudnak lenni. A felfogásomat és viselkedésemet tekintve. (De csak a szomorúak! Ja és nem olyan "kiugrálok az ablakon forma"!)
A másik, hogy én is sokkal többet ülök a gép előtt, vagy inkább mangát olvasok tanulás helyett. (hát ez nem túl pozitív) ::japtoun::
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Szerintem nincsenek az animék különösen hatással a gyerekekre. Én már nyolc évesen is szívesen néztem a Sailor Moont, érdekes, akkor nem mondta senki sem, hogy ártalmas lenne a gyermekekre. Szerintem ez egy nagyon alaptalan vád, amely az embereket (különösen a magyarokét) megfertőzte. Akinek valamilyen baja származik belőle, annak olyan hajlama van rá, szerintem az olyan esetek, melyeknél az illető lezuhan egy épület tetejéről, indokolja a személy beszámíthatatlanságát. Ez olyan, mintha a cápákat vádoljuk, hogy zabálják az embereket. Egy ki ment be a területükre? Kettő egy évben alig pár száz eset van, amely a cápa támadásokról szól, amely az emberek létszámának szembevetésével teljesen "normális".

Valószínűleg az a gyerek nem tanulta meg, hogy hol a valóság és fantázia világ határa, valószínűleg vagy személyiség problémája volt, tehát mondjuk nem volt képes nézőpontot váltani, hogy az csak a TV-ben levő szereplőre igaz a képesség, vagy valami más porblémája is lehetett.

Remélhetőleg kimerítő választ adtam. Én nem érzem magam különlegesnek emiatt, de tény és való, hogy a szüleim nehezen fogadták el ezt a mániamat :lol:
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Szerintem telejesen igazad van Aiko. Ha valaki nem tudja elválasztani a valóságot a "mesétől". De rengeteg olyan anime van, aminek a történetét ha végiggondolja az ember, akkor valahogy hatással van rá. Persze nem úgy mint arra a pár idiótára (bocsi a kifejezéssel élve). Pl. vegyük a Death Note-ot, ami szerintem egy nagyszerű mű. Ha átgondolod ami benne történik, hogy milyen törékeny is az élet és mi van ha valaki ítélkezhet fölötted, máris válozhat a hozzállásod a dolgokhoz. És még sorolhatnám.
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

Jelek:

1. pénzem animés, mangás dolgokra költése, nővérem meglepődött tekintete, hogy nem veszek tinimagazinokat, mert mangára kell a pénzXD
2. meghallom a szót, hogy manga, vagy anime, és rögtön felkapom a fejem, megnézem azt a műsort a TV-ben, akkoris, ha hajnalban vanXD
3. chanozás, kunozás, sanozás... stb.
4. keresem magam körül az animés emberkéket, alig van már olyan haverom, aki nem animésXD
5. animés rendezvény kihagyhatatlan
6. olyan jó érzés mangát olvasni, vagy cosplayben lenni pl. con után a buszon/metrón, akárhol, és nézni, ahogy az emberek hülyének néznek, hogy visszafelé olvasom a könyvet :D
7. animés fórumok gyakori felkeresése, animés honlapok készítése^_^
8. saját Bleaches RPG-m van

huh, most nem jut több az eszembeXD
"Mi a különbség a király és a lova között?"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

'fejlődöm'
animés haverokból helybélit ismerek mondjuk 10et őket a chan és kun megszólítással illetem :D
aztánmeg az utóbbi időben örömömet csukottszemmel ugrálva fejezem ki :D
reflexszerű lett a 'gomen'
és... ha meglátok egy ruhát olyat, amilyet már vagy ahhoz hasónlót láttam egy anime karin, akkor rögtön beugrik a ruhatárom és kiderül hogy kiket lehet jól cosplayelni avval és velem ^^
a könyörgő arcifejezésem is jelentősen átdeformálódott :D
no, hosszú idő után ennyi..vajon még mi jön ezek után?mert már a j-rock/pop is a nyakamon van :cool:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Akkor már csak a sweatdrop hiányzik és elmehetsz castingra :-P
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Akkor én még nagyon szolidan rajongok. :) Nekem nincsenek ilyen tünetek, de ha mondjuk elmegyek a barátnőmmel egy jó Conra, akkor úgy érek haza, mintha a torkomra egy kg jeget öntöttem volna, annyira kaparna :) a sok üvöltéstől.

Szívesen olvasgatok mangát, de ezt a neten teszem meg, így utazás közben nincsenek ilyen fenn akadásaim a bámuló tömeggel :D Ami az öltözködést illeti, nem vagyok nagyon kiöltözve, de tervezem, hogy a Conra valami Death Note-os pólót készítek. :) Majd megfestem XD

Death Note -ról eszembe jutott, hogy valóban, igaza van annak, aki úgy gondolja, hogy egy nagyszerű mű, mert olyanok is lehet ajánlani, aki vérbeli shoujo rajongó, vagy épp vérbeli manga/anime anti :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

yetithebeast írta:Akkor már csak a sweatdrop hiányzik és elmehetsz castingra :-P
ezt most magyarul légyszíves. :roll:

jameg, villamosra ha van rá alkalmam és éppen nemolyan nagyonjó az olvasnivalóm akkor: manga. Vagy nyomtatott cuccok színezése :oops:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hmmm.... további jelek nálam:
1.Az iskolánkból az egyik csajtól8Akit kicsit dilisnek néznek a fura öltözéke miatt...(.vhol a punklolita,a gothic lolita és az emo-s között van...de elvileg nem emos a lyány) kértem japán zenét.:)
Jövőhéten kapok cd-t.^^
2.Állandóan japán szavak keringenek a fejemben...
3.állandó jelleggel új animéet-mangákat találok ki(Ha elég kreatív vagyok akkor kb 4-et egy napXDXDXD)
4.Rengeteg mangás vmit+ mangakezdeményt alkotok....
5.Mindig a Cosplay-en jár az eszem...és azon agyalgok h iből-hogyan-honnan?XD
6.Animés-mangás fórumokon mulatom a napot.XD
7.Az msn-es emberkék kétharmada animés.XD
8.Meg akarok tanulni japánul.XD
9.Multkor egy rakat könyvet áttúrtam japán után kutatva.XD
10.Az iskolai füzeteim vészesen mangásak...........:D


Nah egyelőre ennyit.XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Ayumie írta:
yetithebeast írta:Akkor már csak a sweatdrop hiányzik és elmehetsz castingra :-P
ezt most magyarul légyszíves. :roll:
Hmmm.... oks :D
Akkor már csak az az vízcsep hiányzik a fejedről, és elmehetsz egy animebe szereplőnek :-P
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösz a magyarázatot mindkettőtöktől ! ::jeye::

Qinga, erről jutott eszembe hogy a füzeteim lapszéle tele van kanjikkel. Meg mostmár kifolytam a padra is... A japánt pedig komolyabban tanulni szeretném a nyáron, ha sikerül :wink:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Jelek:

1. Pénzem jelentős része animes/mangas cuccokra meggy el.
2. Főleg animes/mangas oldalakra mászok fel.
3. Elkezdtem érdeklődni a japán politika/gazdaság iránt, de ha már így alakult akkor már jött a kinai és a koreai is.
4. Szobámat ellepték a különböző animes poszerek.
5. Külön polcot kellet nyitnom a mangaknak.

Kb ennyi.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Yumika
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.04.24. 21:18
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: Yumika »

Bizony én sokszor kapom magam azon, hogy egy-egy anime figura tipikus szokását csinálom. Nem nagyon bánom, mert sztem nagyon jo bár miota nézem az animéket sokat fejlodott a szervezoképességem. Ezért hálás vagyok nekik.:D
Yumika
http://gportal.hu/portal/landoftherisingsun/ - Japan land of the rising sun!
http://anime-fanfiction.animehq.hu - Átjáró a fantázia birodalmába.
Ajánlom figyelmetekbe.:D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

pár hetes apróság:
szerdánként már kora délután viszonylag sűrűn látogatom az S^M oldalát, hátha feltették már az új Bleach raw-ot, és a hajamat tépem ha még nem (tépném, ha lenne olyan hosszú :drop: )... :?
(mangafronton is kezd kialakulni...)
Kép
Válasz küldése