Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ez a gyerekeknek - nem gyerekeknek dologról annyit szeretnék mondani, hogy szerintem ez a téma annyira sokoldalú, hogy nem is lehet róla egyoldalú kijelentést tenni. A Disney rajzfilmeket véve, megnézi a gyerek, sok olyat nem vesz benne észre, amit pl már egy 20 éves, vagy utána egy 30 éves észrevesz. Erre mondanám azt, az egész nézőpont kérdése, és itt nagy törvény az, hogy mit gondol a közönség. Ugyanez vonatkozik az animékre is, mindenkinek mást mond. Épp ezért olyan jók.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Dínchamion
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2006.05.28. 11:41
Tartózkodási hely: The Boulevard of Broken Dreams
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dínchamion »

Hehehe. Én azért kezdtem elsődlegesen elkezdeni az animéket, mert kitaláltam, hogy most Japánul fogok tanulni. :) (Ofc már előtte is szemezgettem a dologgal, de most legalább apropó is volt rá)

Amúgy - lehet, hogy azért, mert még az elején vagyok - csak a desktop wallpaperem jelzi, hogy most animézek. :) Na meg a winchesterem. :P

@Xell: ha gyerek nézi, akkor gyereknek szól. Ha felnőtt nézi, akkor felnőttnek. Csakis az értelmezés módja határoz meg bármit is, minden más lényegtelen. ;)
Dín

Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

mostanság egyre sűrübben veszem észre, h olyan átszellemült képet vágok, mint Osaka :oshuh: :osnani:
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Mostanában egyre sűrűbben veszem észre, hogy már fél öt és világosodik.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Animék hatása nálam:
Állandóan openingek és endingek zenéit hallgatom(már pasim is megjegyezte,hogy nem is hallgatok "normális" zenét-veszek neki fülhallgatót :lol: )
Aztán amíg volt net(összeköltöztünk,nemsokára megint lessz net) annyi animés dolgot raktam be a bc++-ba letölteni,hogy pár másodpercként lefagyott,mikor kiszedtem pár dolgot,utána már rendesen jöttek le a dolgok,naponta 1-2 dvd is teli lett.(nézték is pasim lakótársai,hová lett a sávszélesség,mert mindent lefoglaltam :lol: )

Pár mozdulatot is elszedtem az animékből. Ha például valamire igent válaszolok automatikusan bólintok is eggyet(és néha nem igent mondok,hanem hai!-t),aztán ha zavarban vagyok a két mutatóújjamat bökdösöm össze és lefelé bambulok(mint Usagi) valamint gyakran formálok V jelet az ujjamal(főleg ha fotóznak).

Kb. ennyi.
Gépezés területén én is rengeteget fejlődtem,van egy csomó lejátszóm,feliratkészítő,meg mindenféle konvertálóprogim. Egy kicsit gépfüggő is lettem(most épp egy játék, a Sacred miatt) sokat nézek animét(igyekszem rászoktatni pasim) mostanában leginkább yu yu hakshot(megszeretettem pasimmal),de szívesen nézek Slayers-t is mert nagyon szeretem.
Hűha,jó hosszú post lett(nem szoktam ilyen hosszút írni). :-P
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha szereted a Slayers, akkor engem is szeretni fogsz :vigyor: .

Én is szeretem az animék zenéit, a CB nyitó, és zárószámát nem tudnám megunni(többek között) :wink: .
Az még nem baj, hai japánul kezdesz el beszélni, újabban én is kezdek idegen nyelven(pl. japánul :wink: ) sóhajtozni, ha valami idegesít :D . Persze csak halkan :wink: .
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Xelloss írta:Ha szereted a Slayers, akkor engem is szeretni fogsz :vigyor: .
Lehet,mert csípem Xellost :wink:
Kedvenc opening/ending zenéim mostanában: Air op.(vagy az ending?),Kicsi Cosette endingje,yyh ending(a homework nemtom mi),
Slayers Try opening és még sok :-P

Egyébként belevetettem magam a japán tanulásba,minden tárgyra kis fecnit ragasztok,és ráírom japánul a nevét...így könnyebb megjegyezni :D
Avatar
Kurz Weber
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2006.05.26. 15:40

Hozzászólás Szerző: Kurz Weber »

Animés hatások nálam:
-nagy rakás anime zene, amit persze a dinnye hugi nem igazán tud értékelni, és ilyenkor jól ki vagyok röhögve, hogy már megint milyen szemetet hallgatok
-gykorlatilag május óta lettem "függő", amire gyakorlatilag ráment ez a vizsgaidőszakom (pl. a vizsgaidőszak utolsó hetében megnéztem a Maison Ikkoku majdnem mind a 96 részét, pár hiányzik már csak), ennej így utólag kevésbé örülök
-néha japánul hülyézem le a többieket, így nem sértődnek meg rajta (nem értik, mindig azt mondják rá, "ha te mondod, akkor biztos így van" :) )
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nekem is van az iTunesban most 800 zene, de ebből 400 anime, 200játék, és a maradék 100 normál/filmzene, de az első kettő a favorit :) Azt is megfigyeltem, hogy egy csomóan ugy képzelik el a japán zenét, mint valami régi tradicionális akármit, aztán adok nekik egypár válogatás lemezt és leesik az álluk :) És azt is megfigyeltem hogy utánna ők is elkezdik hallgatni. A hugom ilyet szól hogy milyen hülye zenéket hallgatok, "mert ezek nem mennek a viván" erre valamelyik nap szendvicskészítés közben nagyban dúdolja az Ayumi hamasaki féle July 1st :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A tradicionális is nagyon jó, de az animék zenéje(bár más jellegű) legalább annyira jó, mint azok :wink: . Mondjuk nálam már az is nagy szó, hogy hallgatok anime zenéket, mert eddig szinte egyáltalán nem hallgattam semmilyet. Aztán jöttek az animék, és azóta is jönnek... ::daisuki::
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

outsyder írta:mostanság egyre sűrübben veszem észre, h olyan átszellemült képet vágok, mint Osaka :oshuh: :osnani:
Detto! ^^ Ha szólnak hozzám a válasz egy jól megnyújtott "Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiii?" XDD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doom írta:Azt is megfigyeltem, hogy egy csomóan ugy képzelik el a japán zenét, mint valami régi tradicionális akármit, aztán adok nekik egypár válogatás lemezt és leesik az álluk :)
Jah, vagy van amikor a kínaival keverik, aztán meghallgatás után mondják, hogy "jé, ez nem is olyan csing-csang-csung!". :wink:
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

outsyder írta:mostanság egyre sűrübben veszem észre, h olyan átszellemült képet vágok, mint Osaka :oshuh: :osnani:
ehm..ez érdekes..én néha alapból olyan vagyok mint Osaka. :dirr:
De azért nem súlyos, ha kipihent vagyok, akkor egyáltalán nem. XD

Titkos:
nálam is kb. ez van, és ha mondom nekik hogy japán, így :shock: néznek :P
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hát nálam technikailag semmi sem változott... ülök a gép előtt tv-t nézek zenét halgatok....
Annyi változott, hogy a gépen az anime fórumokat olvasom, nézem ahogy csordogál lefelé az ftp-ről az adat és a tv már nem a országos tv premier (lol) feliratot, hanme a tvoutból kimenő jelet vetíti vissza :D
Zeneileg meg annyi hogy most már a kb minden melett j-****-t is halgatok...
Mondjuk ithon érdekesen fogadták, az új "mániámat", bár mostanság csak annyi hogy: "már megint animé?" vagy még annyi se... :)
A haverok/barátok viszon a nagy átlaghoz képest egész jól fogadták, talán ennek az az oka hogy a legtöbjük nézett már/néz animét :)
Egyépként még talán annyi változás van, hogy vidámabb vagyok de leginkább még fárasztóbb :D

gome, hai, ano.... ezek nálam is vannak szóban is de legfőképp írásban :D
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Az anime néző haverjaimhez képest, igencsak eldurvultam... ha épp nem anime-t nézek, akkor a progress bar-t, hogy mikor jön már le, vagy mangát olvasok, vagy gagyi blogot írok az egyes részekről, vagy anime fórumokra járkálok. Ezért az osztályfórumunkon anime-szörny rangot kaptam :D Ja meg amint lehetőségem van rögtön anime-ről kezdek el beszélni (persze csak ha tudom, hogy a másik is vágja a témát).
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nekem annyiban változott a napi programom, hogy jóval kevesebbet vagyok otthon, mert el kell mennem valahová, ahonnan tudok animékat tölteni, illetve most már még kevesebbet nézek tévét, mert este animét nézek :wink: . Azért egy-egy OST-t is meghallgatok szívesen...
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

A Haverok és a család nem érti meg ezt a szenvedélyt, néha hülyének néznek.
Amióta az eszemet tudom, azóta rajzolok, de amióta animéket azóta a rajzstílusom kicsit megváltozott, pl. rajz órán le kell rajzolni az egyik osztálytársadat, valaki be is szólt nekem ,hogy úgy néz ki, mint egy japán rajzfigura.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem is a rajzolás terén is hozott változást... ,meg bár erről nem tehetek állandóan azt hallom h úgy nézek ki mint egy japán rajzfilmfigura... aztán jelenleg a FMP! zenéjét hallgatom, minimica lóg a telefonomról, a háttérképem is anime-s.... és már kezdem megszokni a fura tekinteteket amikor mangát olvasok a metrón :oops: :oops: :oops:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Addig jó, amíg csak fura tekinteteket látsz, mert, ha mást is, akkor baj van...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

mint pl?
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én is szoktam mangát olvasni villamoson, de még senki se nézett rám furán... vagy csak én vagyok figyelmetlen. ::jumph::
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nemtom engem mindig olyan szemmel bamulnak mintha valami egeszen mas bolygorol jottem volna...asszem ez azert lehet mert a legtobb ember itthon meg eleteben men latott mangat es azt sem tudja mi az.... mondjuk nem kulolonosebben zavar a dolog amig nem akarjak kivenni a kezembol
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:nemtom engem mindig olyan szemmel bamulnak mintha valami egeszen mas bolygorol jottem volna...asszem ez azert lehet mert a legtobb ember itthon meg eleteben men latott mangat es azt sem tudja mi az....
Persze, de az sem kizárt, hogy a következő jár a fejükben: "Ilyen nagy gyerek, és még mindig Donald Kacsát olvas? :shock: " Bár lehet csak én állok ehhez a dologhoz túl negatívan.
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Titkos írta:Persze, de az sem kizárt, hogy a következő jár a fejükben: "Ilyen nagy gyerek, és még mindig Donald Kacsát olvas? :shock: " Bár lehet csak én állok ehhez a dologhoz túl negatívan.
Miért? Én 21 leszek és szívesen elolvasom öcsém Donald Kacsáját,mindig elkérem tőle amikor megkapja :hee: ::japhaha::
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Mesi írta: Miért? Én 21 leszek és szívesen elolvasom öcsém Donald Kacsáját,mindig elkérem tőle amikor megkapja :hee: ::japhaha::
Én "csak" 18 vagyok, mégis szívesen olvasgatom a witch magazint, habár a mellékelt bosziságok igencsak gyerekesek, de anno naon ráakadtam a történetre, és érdekel... :D

a hatások? a jelek?
egyszerűen csak a legtöbb elképzelésem olyan animésen történik, szóval, ha megtervezem a holnapomat, akkor az egész egy anime stílusu rajzfilm... és amikor utazom a buszon-héven stb, olyan Ikari Shinji érzetem van... számomra ezek a hatások és jelek... hm... van még valami? sokkal kevesebb élőszereplős filmet nézek XD
Kurz Weber írta: -nagy rakás anime zene, amit persze a dinnye hugi nem igazán tud értékelni, és ilyenkor jól ki vagyok röhögve, hogy már megint milyen szemetet hallgatok
igen ezt már én is megkaptam öcsémtől ^^''''' japán nyivákolós gagyi zene *ost-mánia*
Kép
Válasz küldése