Live Action

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem röhögök. Fogalmam sincs, kik ezek. (minusz Timerlake, Phoenix)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:ez csak egy vicc, biztosan az....., UGYE?!!
Sajnos attól tartok, hogy nem. Bár még mindig történhet olyan, hogy megfeneklik a megvalósítása. És van is egy olyan érzésem, hogy ez fog történni. :D
Titkos írta:Aki nem látta a Twilightot, az most nem röhög.)
Nem röhögök. Igaz, a könyvvel valamikor kacérkodtam, de egyre több helyről hallom azt, hogy az is vállalhatatlan. Vagy csak az elfogult ellenszenvről van szó?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Nem röhögök. Igaz, a könyvvel valamikor kacérkodtam, de egyre több helyről hallom azt, hogy az is vállalhatatlan. Vagy csak az elfogult ellenszenvről van szó?
Én próbáltam úgy olvasni, hogy most elvonatkoztatók attól, hogy hülyét csinált a vámpírokból, és hasonló fantasy "újítások", de az a baj, hogy úgy meg egy csöpögős tinibaromság, ifjúsági regényekből is csak jobbakat olvastam ennél. A fogalmazás, a szereplők jelleme, a cselekmény, a bonyodalom, stb. kb. egy Isaura vagy Esmeralda szinten mozog. Ja, és mindemellett még rohadt unalmas is, pedig azt gondolná az ember, hogy ha műdrámáznak, akkor pörög a cselekmény.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sparkling Tetsuo for the win! :lol: :hammer:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Én próbáltam úgy olvasni, hogy most elvonatkoztatók attól, hogy hülyét csinált a vámpírokból, és hasonló fantasy "újítások", de az a baj, hogy úgy meg egy csöpögős tinibaromság, ifjúsági regényekből is csak jobbakat olvastam ennél. A fogalmazás, a szereplők jelleme, a cselekmény, a bonyodalom, stb. kb. egy Isaura vagy Esmeralda szinten mozog. Ja, és mindemellett még rohadt unalmas is, pedig azt gondolná az ember, hogy ha műdrámáznak, akkor pörög a cselekmény.
Amikor még megjelentek az első kötetek, azt hallottam mindenhonnan, hogy ez az új HP, szóval azért is gondoltam, hogy márpedig én ezeket el fogom olvasni, de ezek szerint nem maradok le semmiről, ha mégis inkább kihagyom...
Csak akkor nem értem, hogy mire fel a nagy népszerűség?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hátmerhogy az Igaz szerelem (aha...) meg tiltott szerelem (annyira azért...) meg bűnös szerelem (persze...) meg a legglyobb regénj amit vha olvasstam!!!!!!44négy
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Amikor még megjelentek az első kötetek, azt hallottam mindenhonnan, hogy ez az új HP, szóval azért is gondoltam, hogy márpedig én ezeket el fogom olvasni, de ezek szerint nem maradok le semmiről, ha mégis inkább kihagyom...
Csak akkor nem értem, hogy mire fel a nagy népszerűség?
Az "új HP" hasonlatot remélem az eladott példányszámban értik, véletlenül sem a minőség terén... :dirr: Rowling cuccát is sokan szeretik szidni, és valóban messze áll a valaha írt legeredetibb fantasy regényektől, de azért ne felejtsük el, hogy ő megalkotott egy többé-kevésbé saját szabályokkal operáló varázsvilágot, és nem egy szerethető karaktert is. Meyer ezzel szemben annyit tett, hogy előkapta a két legismertebb (és mostanában amúgy is legfelkapottabb) fantasy lényt (vámpír & vérfarkas), és ezeket olyan formában módosította, hogy minden fangirl álmai legyenek, vagyis az erősségeiket meghagyta, a gyengeségeiket pedig eltörölte, vagy úgy alakította, hogy majdhogynem azokból is előnye származzék az adott szereplőnek. Mivel itt még a napsugár sem öli meg a vámpírt, szinte vérszívó Supermanekké változtatta őket, és vérfarkasnak is mennyivel coolabb már lenni, ha nem kell félned a teliholdtól, és attól, hogy olyankor elveszted az önkontrollodat, hanem magad választhatod meg, hogy mikor alakulsz át, és végig önmagad vagy, csak hatszázszor táposabb formában. (Mondjuk spec a vérfarkast megpróbálja kimagyarázni a legutolsó kötetben azzal, hogy ezek a vérfarkasok nem azok az igazi vérfarkasok, csak alakváltók, és amúgy léteznek mellettük igaziak is, de egyrészt ez már csak afféle utócicomázgatás volt, másrészt nem tudom, felfogta-e, de ezzel ő is elismerte, hogy az általa kitalált lények csak az igaziak olcsó utánzatai, még ha ő úgy is akarta a dolgot beállítani, hogy mennyire megreformálta a fantasy lények ezen ágát. XD) Egyébként Stephen King-nek volt pont a két fenti műről egy nagyon poén megnyilatkozása, ami valahogy úgy hangzott, hogy: "Rowling és Meyer ugyanannak a korosztálynak írnak, a különbség az, hogy az előbbi tud írni, az utóbbi nem." XDDD

A könyv hihetetlen népszerűsége pedig elsősorban abban rejlik, hogy ez egy fangirl fanfiction-je. Most nem cseszegetem, tényleg az. Meyer maga mondta, hogy eredetileg önmagának írta, csak a testvére/barátnője (nem emlékszem már) unszolására keresett fel kiadókat vele. Szóval még rengeteg "Twilightot" találhatunk szerte a fanfiction.net-en (sőt, jobbakat is), a különbség annyi, hogy a Meyerét valaki kiadta. XD A fangirl-elemek egyrészt felfedezhetőek azokban a dolgokban, amiket Mordályos is zseniális stílusban megragadott (de tényleg, az tetszett XD), másrészt ha jobban megfigyeljük, ez az egész egy "fordított dating sim" kamaszlányoknak. Adott a főszereplő Bella, aki ügyetlen és csúnya (most megint nem bántom, Meyer kb. így jellemezte a könyvben), rendszeresen random elvágódik, és persze emellett épp a kamaszkori enyhe halálvágy jeleit mutatja, ráadásul a történet elején új tanulóként kezd egy iskolában. A szülők/osztálytársak inkább csak töltelékszereplők lesznek a továbbiakban (megjegyzem, mind sokkal szimpatikusabb, mint a főszereplők, speciel én Bella apját bírtam a legjobban :D), sőt, talán még Bella is háttérbe szorul, amikor feltűnik a színen az isteni Edward Cullen. Róla azt kell tudni, hogy erős, izmos, jóképű, és nem kell aggódni, hogy bármelyik tulajdonságáról is megfeledkezünk, ugyanis Meyer közel féloldalanként emlékeztet minket rá. (Ezért szoktam mondani, hogy a filmmel mindenki jobban jár, a könyvben sem Bella depressziós gondolatait, sem Edward görög istenekkel vetekedő szépségét nem kell felváltva olvasni.) Ezek után sejthető, hogy Meyer őt szánja Bella élete párjának, sőt, a "dating sim" hasonlatnál maradva, a "true end" is az a könyv végén, hogy Bella és Edward összeházasodnak, összehoznak egy félvámpír-gyereket, majd Bellát is átváltoztatja Eddie fiú. Persze azért gondolni kell arra is, hogy nem minden fangirlnek jön be a szótlan, szenvedős (egyébként kb. ez a legfőbb közös tulajdonságuk Bellával, a randiprogramjuk pedig a közös szenvedés), és folyton mindenben spíler Edward, ezért Meyer kitalálta Jacobot, aki a "kedves szomszéd srác" archetípusa lenne, akiről a második kötetben az is kiderül, hogy vérfarkas, hogy azért legalább minimálisan képes legyen labdába rúgni Edward ellen. Persze komoly harcokra nem kell számítani, és Meyer is elég hamar leteszi a voksát amellett, hogy kit is szán Bella mellé, ez azonban a fanokat nem állítja meg abban, hogy a mai napig örök vitatéma legyen, hogy Bella helyében ők kit választanának, vagyis a Team Edward vs. Team Jacob összecsapások. (Én maradok a "Team Alucard"-ban, ha már muszáj választani. :lol: ) Egyébként Bellának van még egy harmadik imádója, aki annyira jelentéktelen, hogy meg sem jegyeztem a nevét, de ő csak az egyik osztálytársa, aki leginkább a "feltétel nélkül nyalok neked, akkor is, ha le se' tojsz" szereplő lenne, de miután felfogja, hogy Bella Edwarddal jár, szép lassan le is kopik, kb. csak arra volt jó, hogy egy darabig legyezgesse a fangirlök hiúságát. A történet pedig ennek a szerelmi háromszögnek van alárendelve, ha az egyik srác miatt épp valami baja van Bellának, akkor a másikhoz rohan vigaszért, és fordítva, valamint a szerelmi szálon kívül is kialakul az a tendencia, hogy ha Bella veszélybe kerül, mert kivételesen támadnak a gonosz vámpírok, vagy hasonló, akkor a város teljes vámpírfamíliája, valamint az egész farkasfalka áll mögötte. (Volt, aki speciel ettől is kiakadt, hogy természetfeletti lények egész serege kockáztatja az életet egy halandó lányért, aki továbbra is olyan béna, és teszetosza marad, mint a legelején, és belegondolva ez valóban hülyeség, mivel Bella semennyire sem fontos nekik azon túl, hogy mindkét "bandából" 1-1 srác bele van zúgva, de ekkorra már kb. immunis lettem a Meyer-féle baromságokra. XD)

Szóval éppen tehetsz vele egy próbát, ha nagyon érdekel, de a felhőtlen szórakozást nem merem ígérni, főleg, hogy férfiakból még kevesebb olvasónak jött be, mint nők közül, pedig már kb, közülük, hogy kivált egy elég erős hater-tábor. XD Sőt, a legviccesebb, hogy kérdeztem több női ismerősömet, és aki nem akadt ki az egész jelenségtől alapból, az is kb. úgy jellemezte, hogy "én egy átlag fanfiction-ként olvastam, annak jó volt, de egyáltalán nem tartom valami irodalmi remekműnek". De biztos csak a korcsoport volt rossz, így 20 fölött már nem az igazi, a gimik környékén kérdezősködve biztos más lett volna a közvélemény. XD

Elnézést, megint jó hosszú lett, és ráadásul off is, ha nagyon zavaró, a moderátorok rakják át az offtopicba. ^^"
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sebaj, szerintem akkor is fogok vele tenni egy próbát. Max az első fejezet után kihajítom az ablakon. :dirr: Amúgy eddig nem sok vámpíros könyvet olvastam, de közülük a Lázálom volt eddig a favorit.

On:
Bebopot amúgy IMDB még 2011-re írja, de Keanu most el van foglalva a 47 Ronin-al (amit nálunk forgatnak), szóval kétlem, hogy idén megvalósulna. Sőt remélem, hogy soha nem fog...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:A könyv hihetetlen népszerűsége pedig elsősorban abban rejlik, hogy ez egy fangirl fanfiction-je.
A múltkor olvastam, hogy valaki végigcsinálta a Mary Sue litmus tesztet Edwarddal és Bellával is, és brutális 100 körüli pontszámot kaptak mindketten (az már a "Kill it with fire!" kategória ^^), szóval nem csak sima fanfiction, hanem a legelvetemültebb fajtából való. XD
Kép
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Hát nem tudom, hogy merjek-e ide írni, ha nem Alkonyatról van szó, de gondoltam, hogy a Great Teacher Onizuka dorama ide sorolható. Legalábbis remélem.
Szóval megnéztem. Az animét már tavaly láttam és természetesen imádtam. (Ki az elvetemült, aki nem?) Szóval megnéztem a Shounan Junai Gumi OVA-t, aztán a GTO animesorozatot, majd elolvastam a Bad Company mangát, ami mindennek az előzménye. Gondoltam, hogy folytatom a Shounan Junai Gumi magával, de épphogy csak elkezdték fordítani, úgyhogy eldöntöttem, hogy akkor megnézem a doramát. Ez csak most történt meg a héten. Közben láttam, hogy a SJG fordítása a 17. kötetnél, tehát kábé a felénél jár, de licenszelték mangát és leálltak vele. ::argh:: Pont mikor lenne rá időm! Ez annyira nem fair! Tudom, eddig mindenki azt mondta, hogy nem olyan jó, mint a GTO manga, de engem akkor is érdekel, hiszen a GTO-ban van egy csomó olyan szereplő, aki csak rövid időre tűnik fel, kis szerepben, de biztos vagyok benne, hogy sokkal érdekesebb lenne úgy olvasni, ha ismerném a hátterét. Hát igen, hülye bogaraim vannak.
Spoiler
De visszatérve a sorozatra, amit most fejeztem be, szerintem nem volt rossz, de tény, hogy az anime jobb. Egyébként mindkettőnek hasonló a baja, vagyis hogy mindkettő beérte a mangát. A dorama hamarabb is, mivel hamarabb készült, szóval a 12 részből úgy az első 4-5 lehetett ugyanaz, mint az animében. Aztán a speciálban láthatóan merítettek még az eredeti történetből, csak más emberekkel és másért történtek ugyanazok a dolgok. A mozifilmnek viszont már semmi köze nem volt az eredeti történethez Onizuka karakterén kívül. Ha valaki nem ismeri az eredeti történetet, akkor annak abszolút élvezhető az egész, hiszen Onizuka színésze teljes mértékben elviszi az egészet a hátán. Nagyon jól eltalálták. Mondjuk itt az idiótaság került előtérbe, mert azért kevés olyan színész van, aki olyan izomagy, mint Onizuka, de ettől eltekintve én elhittem neki. Ami nem tetszett, mivel az animében máshogy volt, az elsősorban Murai. Az ő személyisége teljesen ki lett cserélve. Nem is értem, hogy miért nem kapott valami más nevet, mert ez egyáltalán nem ő volt. Az meg már tényleg a jéghegy csúcsa volt, hogy szerelmes volt Aizawa Miyabiba. Aztán Onizuka kapcsán az, hogy egy motoros banda vezére miért jár mindig biciklivel? Ennek ellenére az openingben motorozik. Hm. Fuyutsukinál meg miért kellett ez a stewardess dolog? Illetve még az, hogy mindig veszekedtek Onizukával. A speciálban meg attól fejeltem le az asztalt, hogy mindenki összejött valakivel, így gyorsan összehozták Kikuchit és Tomo-chant. :wtf: Most nemár... :drop: A film nézése közben pedig az vetődött fel bennem, hogy ezt biztos a hokkaidói turisztikai hivatal támogatta. Állandóan olyan kaját ettek - és persze evés közben erről beszéltek - amit csak ott termelnek. És persze a "kihalt" hokkaidói táját pásztázta a kamera 10 percenként, hogy érzékeltesse, hogy ott nem laknak 2 méterenként emberek. De amúgy a kedvencem - amit Twitterre is muszáj volt kiírnom - hogy állandóan a szalmakazalban cigiztek. :thumb:
Összességében jó volt. Nekem az anime ismeretével együtt is egy közepesen jó sorozat. A maga idegében viszont a legnézettebb sorozat volt, de akkor még az elején járt a manga és nem jött ki az anime. Elolvasnám a SJG mangát, de most megakadt. Fene tudja, hogy a hivatalos fordítás mikor ér el odáig, de most láttam - amikor a My Drama Listen bejelöltem a GTO-t - hogy van SJG film is. Mondjuk 1995-ös és videóra jött ki, szóval lehet, hogy meg se lehet szerezni vagy hogy nem is érdemes. Kicsit gyanús nekem egy a videó formátum is, lehet, hogy 18+-os? :shock: Na mindegy, egyszer úgyis átrágom magam az egész GTO sagán! De addig is nézegettem egy Gokusen nevű cuccot. Az jó? Kicsit hasonlónak tűnt nekem az ismertetőből. :weh:
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Maron »

Andicilin írta:De addig is nézegettem egy Gokusen nevű cuccot. Az jó? Kicsit hasonlónak tűnt nekem az ismertetőből. :weh:
Jaj, Gokusen. A manga királyság, azt nyugodtan kezd el, 15 kötet, de befejezték a fordítást, nekem az egyik kedvencem. :D Az anime 13 rész, akkor a manga még nem is volt befejezve, kevésbé bevállalósabb, mint a manga, néhány dolgot finomítottak, de mondjuk, hogy jó, csak befejezésért ordít picit. A doramát meg... hát, lehet, hogy egyéni szoc probléma, de én már az első szériánál is az arcomat kapartam, főleg a vége felé, a folytatásokat és a filmet ugyan megnéztem, de néhol kínomban csak röhögtem. Az első széria úgy-ahogy mangát követi, bár néhány dolgot rendesen átírtak azért, meg jóval kevésbé bevállalósabb poénok vaskossága és egyéb dolgok terén, mint a manga, vagy akár az anime, de jó néhány dolgon változtattak egyébként. Arról nem is beszélve, hogy ugyan kis túlzással, de ha láttad az első szériát, láttad az összeset. Komolyan mondom, az ott megismert főbb karakterek (mert mind a 3 sorozatban más-más iskolában fogja az aktuális renitens osztályt tanítani) teljes egészében visszaköszönnek majd, néha még külsőre is. Arról nem is beszélve, hogy olyan agyrém dolgok vannak benne, csak a fejemet fogtam néha. A humor része (ami a részek első felét teszi ki kb.) helyén van, nekem a második felével van bajom, meg azzal, hogy első szezon után újat nem is tudnak mutatni ténylegesen, emlékszem olyan jelenetre, hogy gyakorlatilag teljesen ugyanaz volt, még a kameraállásra is kísértetiesen egyezett.

Én azt mondom, tegyél az anime-manga kombóval egy próbát, és less bele a doramába, ha nem jön be, ne erőltesd inkább.
Kép
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Maron írta:(mert mind a 3 sorozatban más-más iskolában fogja az aktuális renitens osztályt tanítani)
Az Onizukában is ez volt, de ott szerencsére csak 3x ismétlődött meg a dolog. (Sorozat, special és fim.) Amúgy a Gokusen első sorozatát látta egy ismerősöm még évekkel ezelőtt és azt mondta, hogy jó. Mondjuk neki az Elfen Lied is tetszett, amiért azt is megnéztem, de azóta is vezeti nálam a negatív listát, vagy legalábbis holtversenyben áll a Blood+-szal. Na mindegy, egyelőre jegelem a dolgot. Inkább animéket nézek, illetve tv-ben a történelmi koreai sorozatos dömping miatt tervezek megnézni egy japán történelmi sorozatot is. Mondjuk ilyet nem sokan néznek, aki mégis az azt mondja, hogy nem olyan jók. :neutral:
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Andicilin írta:Aztán Onizuka kapcsán az, hogy egy motoros banda vezére miért jár mindig biciklivel?
Finomítaniuk kellett a dolgon, hogy realisztikusabb legyen, ugyanezért nem lett szőke Onizuka haja sem. Valójábanegy olyan fickó, mint Onizuka Japánban az életben nem lehetne tanár. XD

A sorozatról hasonló a véleményem, mint neked, jó volt, de azért az anime ver rá pár kört. Az a jelent nagyon megmaradt bennem, amikor Onizuka a tanári értekezlet alatt asszem lóversenyt hallgatott rádión, fülhallgatóval. :vigyor:
A mozifilm viszont nekem nagyon nem jött be, majdnem bealudtam rajta.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:ugyanezért nem lett szőke Onizuka haja sem.
Egyébként lassan úgy vagyok vele, hogy Japánban nem létezik paróka/hajfesték. :dirr: Amikor a DN live-ban is megláttam a szénfekete hajú Misát, lefejeltem az asztalt.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Asszem ezt már egyszer megtárgyaltuk. Az élőszereplős sorozatok és filmek teljesen más célközönségnek készülnek, mint az animék, épp ezért a készítőknek nem az a céljuk, hogy a szereplők minél inkább hasonlítsanak az eredeti mangaszereplőkre, hanem inkább az, hogy realisztikusabbnak tűnjenek. Amennyire én tudom (aztán javítsatok ki ha tévedek) Japánban elég vagány dolognak számít ha valaki szőkíti a haját, és nem is nagyon tolerálják se az iskolában, se a komolyabb munkahelyeken. Eddig egyetlenegy live sorozatban találkoztam szőke szereplővel, és az is Mine volt a Nodame Cantabiléből, de ő is egy vagány, rocker srác volt. ^^
Kép
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Mariko írta:
Andicilin írta:Aztán Onizuka kapcsán az, hogy egy motoros banda vezére miért jár mindig biciklivel?
Finomítaniuk kellett a dolgon, hogy realisztikusabb legyen, ugyanezért nem lett szőke Onizuka haja sem. Valójábanegy olyan fickó, mint Onizuka Japánban az életben nem lehetne tanár. XD
Na igen, de az openingben motorozik, illetve a speciálban és a filmben is. Ezért nem értettem. Ráadásul a motorozás nem egy olyan istentelen dolog, hogy ne lehetett volna beletenni. Pláne úgy, hogy az első részekben valakit meg is leckéztet úgy, hogy felsorakozik mögötte az egész motoros banda. Ehhez képest állandóan biciklivel vagy gyalog megy iskolába, mert ugye a mangával/animével ellentétben nem ott lakik, csak nyáron, a melegben alszik néha ott.
Mariko írta:Az a jelent nagyon megmaradt bennem, amikor Onizuka a tanári értekezlet alatt asszem lóversenyt hallgatott rádión, fülhallgatóval. :vigyor:
A mozifilm viszont nekem nagyon nem jött be, majdnem bealudtam rajta.
A filmben már végképp nem tudtak újat mondani. Harmadszorra ugyanazt már én is untam. A lóverseny hallgatásáról jut eszembe, hogy ugye Onizuka lényege, hogy nem úgy reagál, ahogy várják. Ez itt is megvolt, de ha bajba került, akkor nem volt semmi olyan megoldás, amit a háttérben építgetett volna. A sorozat végén egyszerűen letartóztatták, volt valami tárgyalás vagy mi, szóval nem mászott ki az ügyből úgy, mint az eredeti történet szerint tette volna.

Hajfestés
Én úgy tudom, hogy középiskolásoknak nem szabad festeni a hajukat, bár ez lehet, hogy hülyeség, csak egyszer hallottam valahol. Onizuka viszont már rég nem az, szóval simán lehetett volna. Mondjuk így is be volt festve kicsit barnásra és még ezt is a szemére vetették az iskolában.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Saishu Heiki Kanojo (Saikano) - Liveaction Movie (2006) ::jsmile::


http://www.youtube.com/watch?v=EGje0HhHQkg
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Beck

Az animét 1-2 éve láttam és tetszett az egész hangulata, meg úgy az egész jól ki van találva, úgyhogy benne is van a 10 kedvencemben. Már ha csinálnék ilyen listát. ::^_^::
Szóval amikor láttam, hogy csináltak belőle egy élőszereplős mozifilmet, akkor elkezdtem keresni, bár nem volt egyszerű felirattal megtalálni. Oké, biztosan én vagyok a béna, nem vitatom. Hiába, hogy a 26 (?) részes sorozatot láttam korábban, mégsem volt hiányérzetem a filmet nézve. Persze azért a film se volt rövid a több, mint 2 órájával. A hangulata átjött, az apróbb változtatások nem befolyásolták a cselekményt. Nagyon nincs mit részleteznem, jó volt, szerintem érdemes megnézni mind az animét, mind a filmet, sőt talán egyszer a mangára is sort fogok keríteni.

Mellesleg ahogy a MDL-en bejelöltem észrevettem, hogy létezik Paradise Kiss film is, most indult az Ouran sorozat és lesz Rurouni Kenshin film is.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Afro Samurai Live! Ha az élőszereplős feldolgozások tradicionálisan rosszabbak az eredetinél, akkor ebből vajon mi fog kisülni? :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Afro Samurai Live! Ha az élőszereplős feldolgozások tradicionálisan rosszabbak az eredetinél, akkor ebből vajon mi fog kisülni? :dirr:
De ugye Samuel megmarad Afrónak a live-ban is? :dirr:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az év vicce. az egyik leggagyibb animéből csinálnak épp LA-t. Viszont legalább senkinek nem fog fájni a szíve, ha elszúrják. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

NGE live action kész lehetne már...

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem meg az a jó, ha soha nem készül el.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

anubys írta:Szerintem meg az a jó, ha soha nem készül el.

y?
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Live Action

Hozzászólás Szerző: Kashim »

anubys írta:Szerintem meg az a jó, ha soha nem készül el.
Ott a pont!
Elég ha csak a weta workshop dizájn terveit nézem, ahhoz, h azt mondjam ezt inkább ne.
Bár mondjuk szerintem most, h lassan kifogynak az adaptálható marvel képregények nyugaton. Mondjuk ez nem 100% de szerintem igenis megnő az esélye annak, h a híresebb anime sorozatok fognak Hollywood baljós árnyékába kerülni. :neutral:
Válasz küldése