Újoncok / bemutatkozások

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: tulokos »

annarancs

Igen, el tudom képzelni, hogy mennyire, hogy tűrhetőbb. A mindenit! Elárulod, mikor/miért következett be ez a nagy fordulat? 8-ról lejönni 6.5 pont alá, szinte egy csoda!
8 körül már komoly veszélye van annak, hogy a manganimetis otakulus kialakuljon, továbbá kevesen tudnak a szörnyű mellékhatásokról, tudniillik ott már akkora a moeség, hogy diabéteszt (egyből a 2-es típusút) is okozhat. És egyesek még azt mondják, hogy ez csak egy "hobbi", "szórakozás", ám a kockázatokra senki sem hívja fel a figyelmet! Óriási felelőtlenség, én mondom, óriási...
Mindenesetre egy tapsot azt hiszem, hogy megérdemel ez a teljesítmény! Le a kalappal! :D :taps:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Üdv az újaknak! Tényleg irány az Általános anime társalgó topic, hogy meglegyenek a januárban induló kihívás-kérdések.^^ (Na nem mintha én most tobzódnék az ötletekben/és az agyalásban.xd)

A többiek köszöntéseiről/és egy ideje zajló hsz-eiről pedig mindig az jut eszembe, hogy kophatna már ez az elitista farok méregetésetek, különben nagyon fárasztó kihívás elé nézünk. Hehe.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Annarancs és Ricz, üdv a fórumon, érezzétek jól magatokat! ::^_^:: Az ízlése pedig mindenkinek más, ebből jöhetnek a jó kis eszmecserék.
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Sziasztok!

Régóta olvasgatom már a fórumot, most végre úgy döntöttem, hogy nem leszek lusta és regisztrálok :D. Néhányatokat ismerem már innen-onnan, szóval félig-meddig már most ismerősnek érzem itt magam.

Az animékkel kb. akkor ismerkedtem meg, amikor ment az Inuyasha az RTL klubon (pff, mikor volt már az? Mindegy, de pont akkoriban lett itthon is internetem, szóval elkezdtem beleásni magam a műfajba). Régebben az Animax fórumán voltam aktívabb, más fórumok már nem igazán jöttek be (még usteamre regisztráltam pár éve, de valahogy onnan is elmaradoznak már az emberek). Nekem viszont néha hiányzik a fórumozás, szóval azért is döntöttem úgy, hogy végre regisztrálok ide is. Nem ígérem, hogy olyan szép hosszú hozzászólásokat fogok írni, mint ti, de azért megpróbálok részt venni az eszmecserékben :D.

Az animéknek egyébként köszönhetek még valamit: megtanultam rendesen angolul (később az egyetemen meg japánul, bár ez a tudásom kissé megkopott már) és szenvedélyem lett a fordítás – olyannyira, hogy pár évig hivatalos formában is űztem (még amikor volt Animax).
Ez már így is talán hosszabb a kelleténél, szóval még csak annyit, hogy nagy könyvmoly is vagyok + szívesen fogyasztok filmeket és sorozatokat is. A kedvenceimet nem kezdeném el sorolni, akit érdekel, az itt megnézheti őket: animés, könyves, filmes.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Leara írta: 2017.02.11. 20:31 Az animéknek egyébként köszönhetek még valamit: megtanultam rendesen angolul (később az egyetemen meg japánul, bár ez a tudásom kissé megkopott már) és szenvedélyem lett a fordítás – olyannyira, hogy pár évig hivatalos formában is űztem (még amikor volt Animax).
Az igen szép dolog! Fordítani én is fordítgatok, bár én inkább magyarról angolra, a saját irományaimat. Az se kis meló, gondolom rendes munkaként egy csatornának se lehetett semmi, lehetett anyaguk rendesen. Nem tudom, mennyire voltak komplexek és/vagy szivatósak a munkáid, én rendesen ki szoktam szúrni magammal :drop: Mindenesetre az élményeidről szívesen olvasnék és talán nem vagyok ezzel egyedül :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szia Leara, üdv itt is, Usteamen már láttalak anno, meg ha emlékezetem nem csal, mi már egyszer személyesen is találkoztunk valamelyik conon. :)
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Üdv a fórumon, Leara! :)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Gyarapodnak a lányok! ::^_^:: Üdv itt, Leara! Tetszik a Kurapicás avid. :3
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Üdv Aoi-n Leara! Örülök hogy idetaláltál, AA-n láttalak már ha emlékezetem nem csal (és nem szokott). Ha közlendőd van bármilyen témában vagy animét véleményeznél, ne fogd vissza magad. Az avád :thumb: mert épp most nézem a HxH-t, és Kurapica a legjobban kedvelt kari eddig (csak ezzel a névvel nem vagyok kibékülve, olyan mint egy Pokémon :D).

Jó fórumozást nálunk!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nahát, üdv itt! :vigyor:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nihihi én még az A+/Animax fórumról ismerlek. Jó, hogy itt vagy. Remélem aktív is leszel :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Köszi mindenkinek az üdvözlést :D!
alvaro írta: 2017.02.11. 20:39 Mindenesetre az élményeidről szívesen olvasnék és talán nem vagyok ezzel egyedül :)
Persze, mesélek róla szívesen, mi érdekelne :D? Mert magamtól akár oldalakat is tudnék írni róla...

Titkos: bizony, találkoztunk, de meg nem mondom már, hogy melyiken (azóta szerintem nem is voltam conon XD)
Surci írta: 2017.02.11. 23:01 Örülök hogy idetaláltál, AA-n láttalak már ha emlékezetem nem csal (és nem szokott).
Elképzelhető, bár ott más névvel vagyok fent és nem vagyok túl aktív (talán csak a projektjeimmel kapcsolatban szoktam írni és tény, hogy ott szerepel ez a nevem is, szóval láthattad :D). HxH-hoz meg hajrá, láttam, hogy a régi sorozatot nézed...helyes, szerintem az jobb, mint az új :D... nekem mondjuk három no.1 kedvencem van benne (Killua és Hisoka a másik kettő)... a Kurapica meg nem olyan rossz név, ha azt nézzük, hogy Togashi a databookban Kurapiktnek vagy minek írta :D.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Egy kicsit későn bekapcsolódva, de üdv it Leara! :)
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nocsak, egy Leara! Üdv itt. :D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Leara írta: 2017.02.11. 23:41 Persze, mesélek róla szívesen, mi érdekelne :D? Mert magamtól akár oldalakat is tudnék írni róla...
Mivel konkrétumokat semmit nem tudok, nem nagyon tudok mit mondani. Esetleg azt, hogy ne tartsd vissza magad, de hát nem akarom (kellő képzavarral élve) máséval verni a csalánt :drop:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: scineram »

Héj! Bizony én is emlékszem még rád A+ról. Azért jó elkönyvelni, hogy a régi motorosok közül még valakik kitartanak. ::hehe::
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Üdv köztünk Leara, érezd jól magad! :) Jó látni, hogy szépen gyűlik a fórumos a társaság.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Üdv köztünk Leara!
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Üdv itt Leara!
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: matta »

Sziasztok!

Már egy kis ideje követem a fórumot, főleg az igényes anime ajánlások és hosszabb elemzések miatt. Kb. most 3 éve, hogy megszűnt az a blog, ahonnan az ötleteket meríteni szoktam, jó itt hasonló bejegyzéseket látni.
Egy ideig követtem az A+ fórumát, de inkább csak olvasóként, úgyhogy nem igazán van "fórum tapasztalatom".
Általában kevés szezonos animét nézek, inkább befejezetteket szoktam keresni.
Néhány cím csak úgy példaként: Memories, Twelve kingdoms, Cowboy Bebop, Chihayafuru, Akagami no Shirayukihime
Persze minden a Sailor Moonnal kezdődött :D
Kíváncsibbaknak: MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szia matta, üdv köreinkben! :D (Tényleg tök jó, hogy mostanában hogy fellendült a fórum. :)) Amúgy a legjobb "tartózkodási hely", amit mostanában olvastam. :vigyor:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

És tényleg gyűlnek a lányok! :vigyor: WOW Üdv matta!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ave matta!
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Üdv itt, matta! :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Üdv és hello. A listád meg nagyon szimpatikus :thumb:
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése