Újoncok / bemutatkozások

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Balus »

alvaro írta:Errefelé nem ez a tipikus viselkedésminta. Mindenesetre üdv itt.
Még a regisztráció előtt bekukkantottam néhány topikba, és én is hasonló megállapításra jutottam. Gondolom ebben közrejátszhat az is, hogy az itteni közönség alapvetően idősebbnek és érettebbnek tűnik, mint a másik fórum átlagfelhasználói.
Surci írta:Üdv a fórumon! Ha AA-hoz vagy szokva, ahhoz képest sokkal kevesebb lesz a napi (heti) postszám :D
A kevesebb néha több, nem igaz? :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Balus írta:...
Ismerős volt a nicked, aztán villámgyors be is ugrott: A+/Animax fórumon mintha igencsak aktív lettél volna, illetve az ex-blogocskámon is otthagytad nem egyszer a gondolataidat a hozzászólás-szekcióban.

Üdv itt, és nyugi, az AA-féle színvonaltól abszolút mentes ez a fórum.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jé, még egy új tag, rövid időn belül! Üdv itt! ::jwin::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Üdv köreinkben, Balus! :)
Kép
sm4e86
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.08. 19:54
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: sm4e86 »

Üdv mindenkinek! Örülök, hogy a Facebook-uralom mellett van még egy animékkel foglalkozó fórum, mely viszonylag aktív. Szinte minden ilyen kihalt már. Amúgy regisztrálva vagyok "supermario4ever" néven, de nemcsak hogy nem emlékszem a jelszóra, de nem tudok jelszó-emlékeztetőt kérni, mert a citromail-es E-mail címre nem jön meg a levél, hiába kérek jelszó-emlékeztetőt. Ha erre van valami megoldás, szívesen venném.

Amúgy 2006 óta nézek animéket, kedvenceim a Bakuman., Muteki Kanban Musume, Nana, D.N. Angel, és a Saber Marionette J to X. Szeretem a J-t, de a második széria nagyobb hatással volt rám. A végén majdnem meghatódtam, annyira tetszett. A másik ok, pedig, hogy az endingje, a Lively Motion a legnagyobb kedvencem Hayashibara Megumi-tól. Japán zenében is elég gyorsan orientálódtam. Hayashibara Megumi és Okui Masami a fő csapásirány nálam. Rengeteg sok dalukat ismerem, és ők állnak a legközelebb hozzám. De szívesen hallgatok még JAM Project-et, Yonekura Chihirót, Suarát, vagy ha olyanom van, akkor az ALI PROJECT is jöhet. Emellett szeretem a videojátékokat. Elsősorban Nintendo játékokkal játszom.

Másfelől 30 éves vagyok, Békéscsabáról, dolgozok, és készülök emelt szintű érettségire, mert szeretnék egyetemre kerülni.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Üdv!

Sok sikert a nagy tervekhez! :) Meg szabad kérdezni, hogy milyen irányban orientálódsz továbbtanulásügyben?
sm4e86
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.08. 19:54
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: sm4e86 »

Köszönöm. :) Az informatikus-könyvtáros szak érdekel.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Na, sikerült visszaszerezni a régi felhasználót, köszönöm Hikarinak a segítséget. :) Úgyhogy most már ezen a néven fogok írni sm4e86 helyett.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

supermario4ever írta:Na, sikerült visszaszerezni a régi felhasználót, köszönöm Hikarinak a segítséget.
Üdv a fórumon! Sokan találnak ide mostanság szerencsére :D Nyugodtan postolj akár évek óta hibernált topicokba is, ha mondanivalód van az adott animével kapcsolatban.
sm4e86 írta:Japán zenében is elég gyorsan orientálódtam. Hayashibara Megumi és Okui Masami a fő csapásirány nálam.
Kép
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Ezzel az arccal meg főleg. :D De örülök, ha más is komolyan érdeklődik a zenéjük iránt, mifelénk sajnos nem annyira ismertek az animék, melyek openingjeit / endingjeit énekelték. Hayashibara Megumi még csak-csak, de az Okui Masami dalok nem nagyob jutottak el hozzánk, pedig van néhány olyan jellegű dala, amivel azt gondolom, hogy világszínvonalat képvisel.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

supermario4ever írta: örülök, ha más is komolyan érdeklődik a zenéjük iránt, mifelénk sajnos nem annyira ismertek az animék, melyek openingjeit / endingjeit énekelték.
A fiatalabb animések között már nem sokan ismerik őket, mert főleg 2002 előtti cuccokhoz adták a hangjukat/zenéjüket. Én nagyon nagy fanjuk vagyok, első Jpop-előadóim voltak még a kezdetek kezdetén, talán ezért is maradtak meg ennyire ^^. Nemcsak az animés számaikat bírom, de a stúdióalbumjaikat is, főleg Masaminak, és az az új, Jrockosabb stílus, amire a Neei-vel váltott, még jobban is áll neki + mind zenében, mind énekhangzásban valami hihetetlenül profi - ráadásul az összeshez maga írja a szöveget és a zenét is. OFF vége :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Nagyon jól áll neki, még 1998-ban nyilatkozta, hogy rock áll igazán közel hozzá, és mennyire tudja művelni, az a nem akármi. Az olyan rock balladáival, mint a CHAOS, vagy a lotus, meg végképp a rabjává tett. A saját kiadójánál, az evolution-nél is bejöttek a számításai zene tekintetében, csak amióta átigazolt a Lantis-hoz, az utolsó két stúdióalbuma kicsit furcsa volt. Idő kellett, míg a Love Axel-t és a Symbolic Bride-ot megszerettem. Annak amúgy nagyon örültem, hogy a SHIROBAKO openingje, a Takarabako -TREASURE BOX- kislemez ennyire sikeres volt, még maga Okui Masami is kiírta a blogjába, hogy nem számított arra, hogy 15. helyen nyit majd a kislemez az Oriconon, ez a legjobb kislemezes helyezése.

Amúgy nemcsak a Slayers opening a közös Hayashibara Megumi és Okui Masami esetében, sok animében dolgoztak együtt, még ha nem is ugyanabban a "munakörben". Például az Uchuu no Kishi: Tekkaman Blade II, Soreyuke! Uchuu Senkan Yamamoto Yohko, Jungle de Ikou!, Akihabara Dennou-Gumi, Saber Marionette sorozatokban, aztán, ahogy Okui Masami átment a rock zene felé, úgy szakadtak meg a közös munkák, már a saját útjukat járták.
De hogy tavaly is készült róluk egy közös kép, azt különösen jó érzés volt látni:
Kép
Valamelyik japán zenei rendezvényen léptek fel ők is, ott készült a kép, nem emlékszem már a nevére. De emlékszem, az volt a nagy csalódás, hogy ugyan elhangzott itt a Get along, de nemcsak ők énekelték, hanem sokkal többen. Volt olyan, akiket már nem is ismertem. Az angela énekesnője, atsuko maradt meg bennem, aki ugyan tisztelek a dalai miatt, de nagyon meghallgattam volna csak tőlük kettejüktől, hogy éneklik el 20 év után.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Üdv itt nálunk, supermario4ever! :) Az említett két hölgy dalait és zenei stílusát amúgy én is meglehetősen kedvelem, bár nem annyira, mint te vagy Surci, hogy komplett albumokat töltsek le tőlük, meg a mai napig nyomon kövessem munkásságukat, de több anime OP/ED is van, amiket ők énekeltek és a kedvenceim között vannak (sok-sok Slayers dal, Lost Universe OP, Bakuretsu Hunters ED, Yugioh: Duel Monsters második OP/ED párosa, stb-stb.). :) Ja és JAM Project, tőlük mondjuk csak egyetlen nagy kedvenc számom van (Yugioh GX első endingje), de az akkora epicness, hogy nemrég a 45 kérdéses játékban is végül ezt raktam be ilyen "minden idők legjobb ED-je" válasznak. :D Animék közül meg a Saber Marionette J volt az, amit nem gondoltam, hogy ebben az életben még animés szájából fogok hallani, pedig emlékszem, anno ha nem is lett kultuszanime, de sok ember kedvenc listáján ott figyelt. :)
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

A Slayers volt az, ami mind a kettejüket igazán ismertté tette. Bár ott volt Hayashibara Megumi-nak a Ranma, és mint DoCo tag énekelt pár jó számot (meg a November Rain kislemez is jelen van), de azt gondolom, hogy neki is a Slayers volt az igazi áttörés. Akkortól kezdtek igazán megugrani az album és kislemez eladásai. Okui Masami meg némileg a saját útját járta. Azt egy kicsit sajnálom, hogy önálló előadóként csak OVA és radio drama dalokat adott elő, de azok is vannak olyan jók, mint a többi. A naked mind az egyik nagy kedvenc tőle.

Különben érdekes, hogy a Yu-Gi Oh! is némileg gyerekeknek készült, mégis milyen komoly dalok készültek rá. Le a kalappal Okui Masami előtt a Shuffle kislemezért. Érdekes amúgy, a JAM Project-től többen is említik a Genkai Battle dalt, mint nagy kedvenc (gondolom, te is erre gondoltál), de bennem az sosem maradt meg. Az ő munkásságukat a Super Robot Wars hálózta be szinte teljesen, ha élhetek ilyen kifejezéssel. Nekik tavaly volt nagy durranásuk a ONE PUNCH MAN opening, az tényleg hatalmas alkotás. Azt úgy elénekelni, ahogy ők tudják, állítom, hogy senki nem képes. Visszatérve a Yu-Gi-Oh!-ra, érdemes a GX utolsó endingjét, Kitadani Hiroshi-tól az Endless Dream-et meghallgatni, vagy a 5D's-ből a két Endoh Masaaki openinget.

Én is sajnálom, hogy nem lett annyira mainstream a Saber Marionette, mint a Slayers, pedig van olyan minőségű. A marionett lányok is okoznak jónéhány derűs pillanatot, de Hanagata is szállít néhány poénos jelenetet, amikor nem bír magával és rászáll Otarura. De az is nagyon tetszik, hogy a történet sokkal összetettebb, és érdekes az a kettősség, hogy láthatjuk Otaruék eleinte gondtalan életét, közben meg a háttérben is sűrűsödnek az események, melynek aztán a végére meg már Otaru is aktív részese lesz.
K.A.
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.08.01. 20:31
Nem:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: K.A. »

Sziasztok!
Röviden összefoglalva, kb élettörténet....

Imádom 9-10 éve az animéket, mangákat csak pár úgy igazán. Nem szeretem, hanem IMÁDOM a yaoit! Szeretek meséket és manga ötletek írni, amik nekem tökéletesek és majd a mostani után meg is csinálom! Jó pár éves örök kedvencem az UraBoku. Szeretek rajzolni és festeni.
Nos, kávé összefoglalva ennyi! ^^
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Üdvözlet!

Véletlenül se vedd sértésnek, ha félreértettem, de írsz meséket?
Van két virtuálismerősöm is, aki kifejezetten meseírással foglalkozik, és imádom az írásaikat, egyiküknek jelent is meg meseregénye, és szupercuki. :) Szóval igen, szívesen olvasok olyan gyerekeknek szánt történeteket, amik nem nézik elmeroggyantnak a kicsiket.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én pedig afféle szívmelengető kis hentes volnék, ha a meseírás elég tág fogalom, én is benne vagyok :knife:

Szóval üdv itt ::jwin::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Üdv itt K.A.! :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Üdv a csapatban K.A., érezd jól magad itt! :D
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Sziasztok!

Röviden magamról: nos, a felvágós és béna nick mögött valójában tényleg csak egy felvágós és béna srác ül. Egyébként Péter névre hallgatok, immár átlag 90 kg-os és úgy hozzávetőlegesen 182 cm magas, rendes vagyok. Az egyetemi pályafutásomat magyar és filozófia szakon végeztem be. Talán mert mindig is érdekeltek a nagy "miért" kérdések. Mostanra ez annyiban változott meg, hogy a "miért" kérdés helyett sokkal inkább egy keserves felkiáltássá formálódott.

Az animézéshez fűződő viszonyom eléggé ambivalens. Például az egyik kedvencesem a TTGL, noha benne van minden olyan sajátosság, ami miatt egyébiránt gagyinak tartom ezt a műfajt (pózőrködés, ripacskodás, cukiskodás és persze ecchi stb.). Illetve a horrorral mint filmes genre-vel ápolok hasonló kapcsolatot: imádom, kutatom és zabálom, de nagyon nagy ritkán futok bele príma matériába. Tehát valahogy így tudom dióhéjban megvilágítani a dolgot.

Mindenesetre a lelkesedésem töretlen: hiszem, hogy magas színvonalat bármiben meg lehet találni; nem műfaj függő a kultúra (kivétel talán az operett… az csak gáz lehet)! Úgyhogy ebben a kutatásban számítok majd tőletek segítségre, valamint én is meg-megprószálom hozzáadni azt a kevéske kis tapasztalatomat az ügyhöz, már ha úgy hozza…

Végül még annyit, hogy talán vannak, akik ismernek az AA-ról. Általában csak olvasója voltam az oldalnak, de aztán amikor legutóbb felpörgettem az ottani aktivitásomat az végül egy önkéntes száműzetésbe torkollott. Erre egyébként nem vagyok büszke, bár nem is bántam meg. Szóval van ez a "priuszom", amit gondoltam jobb megvallani. És ígérem, hogy itt majd igyekszem az ott szerzett tapasztalataimat is hasznosítani (vagy sokkal inkább elásni)!

:kaminaglasses: (ez dejó.. csak úgy megláttam oldalt)
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Üdv itt! :D Állítólag én is felvágós vagyok, szóval pacsit ide!
Meg szabad kérdezni, hogy mit csinál egy filozófiaszakos az egyetem után? Sose tudtam. Vagy ugyanazt, mint mindenki más: megy, ahová felveszik?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Üdv az Aoi-n tulokos! Kellemes fórumozást itt, mint az AA (leginkább) read-only módban futó lurkere megerősíthetem, hogy nálunk "kissé" másmilyen a hangnem mint arrafelé. :D Amúgy a nicked ismerős onnan, a postjaidat kifejezetten jó volt olvasni az ottani átlag"véleményezésekhez" képest, csak aztán eltűntél. Reméljük itt nem fogod vissza magad.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Köszönöm! ::jsmile::

A mordályos nyúl

Természetesen meg szabad kérdezni, de az a helyzet, hogy nem illik! :D
Szóval a legnagyobb lehetőségük talán ha ott tudnak maradni az egyetemen és + esetleg valamelyik tanár mellett kutatni és publikálni, ilyesmik. Ha pedig eleve pedagógiai képzésben mozognak, akkor belőlük lesz az "etika" tanár. Illetve igen, azt teszik, amit én is: oda megy, ahova felveszik. :D

Surci

Az AA-ra nem tudok már belépni, mert én kértem a végleges kitiltásomat a moderátortól (ez körülbelül fél éve történt). :oops: Mert ha nem teszem, akkor biztos beleállok még több felesleges vitába; így nekik és nekem is nyugodtabb azóta.
Megpróbálom majd felvenni az iramot! Az elmúlt két szezonból alig néztem valamit, viszont a Berserk (2016)-nak például nagyon hangulatos topicja van nálatok, feltétlenül adok neki még egy esélyt. :)
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sajnos az illemhez nagyon nincs érzékem. :(
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Tulokos

Ó, üdv itt, heffán. Azt már most garantálni tudom, hogy errefelé másféle szellemiség és tendencia uralkodik, az AA-s színvonallal köszönőviszonyban sincs. Jóval kevesebben vagyunk ugyan, de ez nem is baj, quality over quantity ugyebár.
Válasz küldése