Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jah... mostmár csak Misa hangja érdekel..
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A hangokat tök jól eltalálták szerintem, egyedül talán Light-é nem tetszik annyira, túl öreg vagy mély a magyar hangja. A kivitelezés már más kérdés, gondolok itt arra, hogy az egész résznek volt egy olyan feelingje, mintha valami bakelitlemezről vették volna fel a hangokat, ez főleg a rendőrségi tárgyalásnál jött ki nagyon, ez pont az az eset, hogy ha leveszem a hangot, nem hallom mit beszélnek, ha felveszem, akkor meg igen, csak szétmegy a fülem. XD L-nek pl. a "normál" hangja jó lett, de amikor a mikrofonba beszélt eltorzítva, szinte érteni sem lehetett, hogy mit mond.
Az meg már tényleg csak a "hab a tortán", hogy az Animax megint szépeket bakizott, a beígért első két DN rész helyett elsőnek a DN második részét, utána pedig a Cubix akárhanyadik epizódját adták le. Nem baj, már megszoktam, hogy az FMA-nál is pont a jó résznél szakad meg a műsor, az Ayakashi Ayashi-t pedig eddig kétszer akartam megnézni, de persze sosem jött össze...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sajna nincs Animaxom és torrentet sem találtam még, pedig kiváncsi lennék a szinkronra. Mondjuk Light-hoz egészen zseniális szinkronszinészt kell szerezniük, mert főleg a vége felé, mikor már a téboly szélén áll, az eredetiben valami félelmetes.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

http://www.youtube.com/watch?v=Os4Z6Dda3Hg
Nem érzem rosszabbnak mint bármelyik eddigi animax szinkront. A beleélésre még gyúrhatnának a srácok.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

:thumb:
Köszönöm a linket!
Maga a szinkron egészen pozitv csalódás (azért három perc után hosszútávú következtetéseket levonni botor dolog lenne), viszont maguk a hangok szerintem nagyon nem stimmelnek. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Az ilyen problémák elkerülése végett, ezt a sorozatot adják az AXN Sci-fin is, aki tudja inkább ott nézze, mert ott jó a hang minősége (elsősorban gondolok itt arra amikor L beszél) és a részek leadásával sincs gond. :cool:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tegnap előtt már az animaxon se volt gond a hanggal, legalábbis nálam nem volt torzítás, igaz msik kábelszolgáltatónál néztem. És egy rész se maradt le, szóval még jó is kisülhet belőle.
Kép
Avatar
ReApeR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.02.17. 15:46

.

Hozzászólás Szerző: ReApeR »

Hi!

Nekem Ryuk a kedvenc szereplőm. Bár nem körülötte forog a történet de ha úgy vesszük mégiscsak az ő akarata teljesült. Unatkozott ezért betért a földi világba egykis szórakozásra :P Viszont a befejezés számomra sem volt egészen korrekt, foglalkozhattak volna a <spoiler>Light halála után történtekkel. Viszont nekem még mindig nem tiszta amit Ryuk az elején mondott, hogy Nem kerülhet se a mennybe, sem a pokolba és csak a halála után jöhet rá. A specialban Az a halálisten az elején végülis kicsoda? Csak nem Light? Végülis akkor Light most halálistenné vált halála után?</spoiler> Valaki ossza már meg velem gondolatait erről, mert érdekelne, hogy mit gondoltok! :D

Legközelebb valamilyen módon tedd láthatatlanná a spoilereket. Köszi. - Admin.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Milyen specialró lvan szó?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Az Director's Cut elnevezésű cuccról. A sorozat nagy része összevágva egy filmbe hozzáadva az elejéhez és a végéhez 1-1 új jelenetet.
Kép
Avatar
ReApeR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.02.17. 15:46

Hozzászólás Szerző: ReApeR »

Igen nagyvonalakban össze van dolgozva a történet egy 130 perces(!) filmé.
De nem derül ki sokkal több a háttérről...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Fuck that spoiler, ReApeR.
Kép
Avatar
ReApeR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.02.17. 15:46

Hozzászólás Szerző: ReApeR »

Sry :cry: azthittem, hogy már mindenki látta...
Avatar
Songá
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2008.02.17. 17:43
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Songá »

ezt animex -en kívül adják máshol is? gondolok itt axn scifire ilyesmire (NEM jútúb) :D ??
Tervezz,rajzolj,töltsd fel: http://www.songafanart.hu
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Adják az AXN Sci-fi-n is, szombat-vasárnap este 11 után.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

EZT minden Death Note-fan nézze, méghozzá MOST AZONNAL.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Ez jó. :lol:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na jó, hát örömmel jelentem, hogy végére értem a sorozatnak, és most már azt hiszem képes vagyok egy értelmes, pár soros véleményt nyilvánítani (remélem).

No, hát sorozat eleje jó, egészen L haláláig, utána ott a közepén pangás, a végére megint felpörögtek az események, sz'al megint jó volt. A vége meg úgy-ahogy kiszámítható, valahogy nem lepődtem meg, hogy Kira meghalt, elvégre valahol ez volt a sorsa. Viszont az volt az első gondolatom hozzá, hogy SUCKZ. 37 résznyi szenvedés gyakorlatilag a semmiért. Raito kedves kézhez kap egy gyilkos fegyvert, a kezdeti "sikerek" után egyre jobban elmebeteg lesz, tönkreteszi a családját (apja meghal, húga szimplán idegösszeroppanást kap) meg egy csomó közeli ismerősét, a végén lebukik, aztán meghal. A világ meg ugyanolyan rothadt maradt mit előtte volt. Szuper. Végülis megérte, nem? :dirr: Az ember az ember marad... ha valamire jó volt, arra biztosan, hogy bemutassa, nem embertől kell megváltást remélni. Meg hogy az ember nem isten (akármennyire is úgy viselkedik... lesz ennek még böjtje, de ez nagyon offtopic itt kitárgyalni).

Amúgy egyébként maga a sztori és az alapötlet bejött, végülis ezek után meg tudom érteni, hogy "világkedvenc" lett, bár én nem fogok csatlakozni a "desznót ólmájti" fanokhoz.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Én az animaxon követem végig először a Death Note-ot (de közbe már letöltöttem az eddig leadott részeket :))
Igazából, azért döntöttem úgy, hogy először magyarul nézem meg, hogy ne utáljam meg a szinkront (bár ahogy hallottam a recsegésen kívül nincs különösebb baja).

A történet szerintem nagyon ott van, bár nálam se kerül be a "topba", de ez lehet, hogy azért van, mert már tudom mi lesz a vége és a közepe (vmiért nem mindig spoiler-eznek, TISZTELET A KIVÉTELNEK). De tuti, hogy végig fogom majd pörgetni a sorozatot japánul is :)...ez is egy kihagyhatatlan anime :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Surci írta:EZT minden Death Note-fan nézze, méghozzá MOST AZONNAL.
::japhaha:: :gurul:

Ez Nagyon kész!
Hiába, egyesek rengeteg szabadidővel rendelkeznek...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, én is a végeztem a sorozattal, nem volt rossz, bár lehetett volna jobb is, olyan 10/8 lett nálam a végére. (Fogok írni spoilerekről is, aki nem akarja megtudni a végét, és a szereplők halálát, inkább ne olvassa. ^^")

Szóval az első kb. 18 rész baromi jó. :D Az ember minden epizódnál majd' leraágja a körmét, folyamatosan jönnek be újabb szereplők, akik általában nem csak úgy vannak, hanem megismerjük a múltjukat, céljukat, stb. Nem is nagyon tudok negatívumot mondani ezekre a részekre. Után jött 18-23 ha jól emlékszem, itt jött be az a szál, ami véleményem szerint a sorozat leggyengébb része ("gonosz üzletember arc" :dirr:). Komolyan, valahogy nagyon nem izgatott, hogy az a szánalmas pasi mit csinál a Death Note-al, bár a végén azért jókat röhögtem, amikor már a pániktól eltorzult fejjel ordibál. XD (A hülye fejek voltak az egyik fő ok, amiért belekezdtem ebbe a sorozatban. XD) Ennek az "arc"-nak csak a vége volt izgalmas, azért az nem volt semmi, amikor Light visszakapja az emlékeit, utána a "jófiúkhoz" kerül a DN, majd végül L is meghal. (Bár ez nekem nem öröm, mert egyrészt a kedvencem volt, másrészt utána egy színvonalbeli esés figyelhető meg az egész sorozatban, de tény, hogy az ő halála a sorozat egyik nagy jelenei közé tartozik.) Ezután jön a "Time Jump", és ugrunk kicsit az időben. Nem rosszak ezek a részek sem, bár inkább csak az eleje és a vége érdekes ennek az "arc"-nak. Mello sajnos nem szerepelt eleget (a halála meg übergáz, nehogy már pont arra ne gondoljon, hogy a csaj a melltartójában tartja a DN papírját), Near meg jó lett volna, ha nem csak az utolsó két részben találkozik személyesen Light-al, hanem mondjuk ő is kaphatott volna pár olyan részt, mint L, amikor közvetlen közelben dolgoznak együtt, miközben csak az alkalomra várnak, hogy lecsapjanak egymásra, azok a legjobb részek. :D XD Mello és Near is jó karakter lett volna, ha kicsit többet foglalkoznak velük, és több minden derül ki róluk. Nem beszélve arról, hogy egy csomó más szereplőt is elhanyagoltak, pl. Misa vagy Ryuk tizedannyit sem szerepelnek, mint a sorozat első felében. :( (Helyettük bejön Mikami 5 részig, meg a TV-s bemondónő 2-3 részig, király. :? ) Sajna itt már volt jópár olyan rész, amikor csak azért néztem tovább, mert "nyomjuk már le a hátralévő részeket", és valahogy eltűnt belőle az a körömrágós izgalom (utolsó két részt kivéve), ami a sorozat első felében végig jelen volt. Ha a sorozad második fele is tartotta volna az első színvonalát, simán lehetett volna nálam akár 10/10 is. Bár a vége nagyon ott volt. :D Főleg a mangában, ahol nem kell undorító "dísztemetést" néznem, ahogy Light haldoklik az "isteni fény" közepén, hanem helyette mocskosan, vérben úszva, félelemmel telve hal meg, miközben Ryuk szivatja. :twisted: Ja, nem említettem volna, hogy utáltam a gerinctelen kis megalománt? :twisted: Viszont egy kérdés, azokhoz, akik olvasták a manga végét: Az egy dolog, hogy a manga egy fejezettel tovább tart, mint az anime (nem, nem a Near-es extra sztorira gondolok, mert az még ezután jön), viszont ami igazán érdekes, az az utolsó képkocka, ahol látjuk, hogy egy nő vezet egy Kira-mániás szektát. Kérdésem, hogy ki lenne az, egyáltalán ismernünk kéne? Mondjuk tekintve, hogy ki élte túl a dolgokat, én max Light húgára tudnék tippelni.

Edit: Jah, még egy dolog. Misa akkor most azért ugrik le a végén a toronyból, mert megtudja, hogy Lightot elkapták, vagy Light neki is beírta a nevét, és a halálnemét arra az időpontra?
Kép
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Titkos írta: Edit: Jah, még egy dolog. Misa akkor most azért ugrik le a végén a toronyból, mert megtudja, hogy Lightot elkapták, vagy Light neki is beírta a nevét, és a halálnemét arra az időpontra?
Jó kérdés.
Vigyázat spoiler veszély!!!

Én nem emlékszem olyan jelenetre ahol Light tervezet volna ilyet.
De lehet, hogy csak én nem emlékszem rá.
Én amenyire ismerem Light jelemét azt mondom.....
még csak nem is vette volna a fáratcságot, hogy akármilyen halálnemet kiválasszon Misa-nak sőt még arra se hogy egyszerűen leírja a nevét.
Light csak kihasználta és amikor fölöslegesé vált neki eldobta.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bendzsi 2008.04.27. 19:29-kor.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

De Misa tud a Death Note-ról. :wink: Tuti nem hagyta volna szabadon mászkálni. Azt meg Misa is megmondta, hogy mihelyt eldobja magától, ő megöli Light-ot. Persze, lehet, hogy csak ráijesztett, vagy nem lenne szíve megtenni, de én úgy vagyok vele, hogy akik ilyen hidegvérrel használták ennyi ideig a DN-t, azok nem lehetnek normálisak, szóval akár azt is megtehetné. Meg Light asszem mondogatta is magában az utolsó részben, hogy "Ezzel vége lesz, megölök mindenkit, aki valaha is tudott a DN-ról." Gondolom ha bejött volna az eredeti terve, utána megöli Mikamit és Misát is. (De én kinézem belőle, hogy azzal nem is számolt, hogy esetleg veszíthet, ezért Misát "beprogramozta", hogy mondjuk az akció után fél nappal legyen öngyilkos.)
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

SPOILER

Misa egy évvel Light halála után ölte meg magát. A cselekvés irányítása odáig nem terjeszthető ki a Note-tal, nem?

Misa egyébként sztem azzal fenyegette Light-ot, hogy megöli azokat a nőket, akikkel randizni mer, magát Light-ot nem. Legalábbis most így rémlik, rég láttam a sorozatot .__.

A csaj a végén sztem nem Light húga. A Yagami családnak úgy adták be a dolgot, hogy Light-ot is Kira ölte meg, szal Sayu-nak elvileg gyűlölnie kéne emiatt Kirát imo. Meg annak a csajnak világos is a haja.

/SPOILER
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Gensou írta:SPOILER

Misa egy évvel Light halála után ölte meg magát. A cselekvés irányítása odáig nem terjeszthető ki a Note-tal, nem?

Misa egyébként sztem azzal fenyegette Light-ot, hogy megöli azokat a nőket, akikkel randizni mer, magát Light-ot nem. Legalábbis most így rémlik, rég láttam a sorozatot .__./SPOILER
SPOILER
Jól emlékszel Misa fenyegetésére randik terén.

Egyébként nem úgy van, hogy a vége felé Misa már nem tud a Death Note-ról? Ha jól emlékszem amikor Misa és Kiyomi együtt vacsorázik Misa olyasmit mond, hogy " Kedvelem Kirát de Light elfogja kapni."
Lehet, hogy csak trükk volt hogy ezt mondta bár amennyi bort megivott akkor nem nagyon valószínű. Később meg Light mikor elgondolkozik, hogy kit tud a Death Note-ról olyasmit is mond, hogy Misa nem tud semmit az ég világon.
/SPOILER
Ha tévednék mentségemre váljon, hogy rég láttam már.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bendzsi 2008.04.27. 19:29-kor.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Válasz küldése