Code Geass

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Kashim: Use the Wikipedia, Luke!
http://en.wikipedia.org/wiki/Coke_C2
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL, akkor ezek szerint a Code Geass nem csak pizza, hanem kóla reklám is. XD
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Cruel Angel írta:@Kashim: Use the Wikipedia, Luke!
Köszi Obi-Wan! :D
Mariko írta:LOL, akkor ezek szerint a Code Geass nem csak pizza, hanem kóla reklám is. XD
Ja nagyon úgy tűnik, bár én nem vagyok egy nagy üdítős, de ilyen Cola-t még soha sem láttam.Bevallom eleinte azt hittem, h valaki photoshopozta a címkét poénból. :)
De azért azon olyan facepalm-ot nyomtam, amikor először néztem a sorozatot, h a pizza hut nyomatja magát benne.Tényleg ti, h voltatok a pizza hut minőségével, mert szerintem ritka rossz pizzákat nyomatott anno, amikor még voltak éttermeik nálunk.
Bár mondjuk én inkább a C.C. féle rendelési mennyiségen röhögtem, és egy ezzel kapcsolatos elméleten:
http://kepfeltoltes.hu/120211/Pizza_CC_ ... es.hu_.jpg
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: sallylla »

Hogy az a...hátezmegezmiez? :knife: *bocs eme rendkívül értelmes megnyilvánulásért, de ez az izé elszívta a szürkeállományom maradékát is*
Komolyan, az egész Alice in Wonderland franchise egy beszívott narkós beteg képzeteiből megelevenedett agyrém, de ez a CG-s verzsön talán még az eddigi feldolgozásokat is überelni fogja? :vigyor: Félreértés ne essék, szeretem, sőt mi több imádom az őrültségeket, már amennyiben azok jól vannak összerakva. Érdekesnek, mindenesetre elég érdekes, hogy jó vagy rossz értelemben-e az majd kiderül.
Egy valamit azonban továbbra sem vágok: akkor ez most akkor csak egy picture drama lesz, vagy egy "rendes" OVA?
Kép
TumblrMAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem tudom, de az tuti, hogy "képeskönyvvel", valszeg artbook-kal együtt lesz kapható a lemez, szóval azok az állóképek akár abból is lehetnek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Transzvesztiták! (értsd: jelmezes képek a készülő CG musicalből, amiben minden szerepet férfiak játszanak XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Transzvesztiták! (értsd: jelmezes képek a készülő CG musicalből, amiben minden szerepet férfiak játszanak XD)
LOL. XD Amúgy nem rossz, igazából engem csak az zavart, hogy:

1. Lulut és Zero-t miért két különböző színész játssza?
2. Az a fél arcot is épphogy takaró sárgászöldes csillogó izé lenne a Zero-maszk? ^^" Ez még az R2-es Orange-kun cyborg fejének is kevés lenne. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Passz, hogy Lulut és Zerót miért játssza két színész, a maszk viszont valszeg azért ilyen kicsi, hogy a fujoshik jobban láthassák a színész bishi arcát. :vigyor:
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Nunnally in Wonderland PV
Hát sok újat nem láttam benne....de most különben nem vágom, h a Lelouch gyerek mindenkin használja a geass-t, h a mese szereplőit alakítsák kényszerből a húga kedvért?
Mondjuk C.C.-nek nem tudom mit ígért be az alakításért mivel rajta ugye nem használhatja a geass-t. (Saját pizzériát talán? XD)
sallylla írta:*bocs eme rendkívül értelmes megnyilvánulásért, de ez az izé elszívta a szürkeállományom maradékát is*
Nem vagy egyedül ezzel. :D
sallylla írta:Komolyan, az egész Alice in Wonderland franchise egy beszívott narkós beteg képzeteiből megelevenedett agyrém
Hát ez egy nagyon korrekt megfogalmazás legalábbis szerintem, a lényeg röviden és velősen...ennyi :goodpost:
Mariko írta:Transzvesztiták! (értsd: jelmezes képek a készülő CG musicalből, amiben minden szerepet férfiak játszanak XD)
Húú öcsém ezt még télen kellett volna bejátszani, mivel akkor a színház fűtése alapból megoldott lett volna...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem nem Geass-ozott meg senkit. Egyszerűen elmeséli a történetet Nunnally-nak, és ezt a nézők felé ilyen formában jelenítik meg.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Code Geass: Nunnally in Wonderland

Ez tényleg elborult volt, de ugyanakkor mégis szórakoztatónak találtam.
A történet az Alíz Csodaországbanhoz hasonlóan kezdődik, de hamar eltérnek a cselekménytől, és azután már csak arról szól az egész OVA, hogyan tudják kiparodizálni és még nagyobb hülyét csinálni a karakterekből. Ami az esetek többségében egész jól működött, pl mikor Villetta a férjére panaszkodott, Suzaku pörgőrúgással intézte el Ginot, Charlesnak is az asszony parancsol, Schneizelnek Kanon a felesége (mindig is éreztem hogy búzák), Nina pedig még főzni is csak F.L.E.I.Y.A-t tud, és ehhez hasonló marhaságok :vigyor: A végén pedig még Lelouch is megkapta a magáét, amiért akkora siscon :drop:

Az epizód nagy része picture drama, ahol a visual novelekhez hasonlóan egymás mellett állnak a 2D-s kartontábla karakterek. De ezt időnként rendes animációs részek szakítják meg, pl mikor belép egy új karakter vagy épp egymással harcolnak. A zenéket azonban csak a fősorozatból vették át, semmi újat nem hallottam köztük.

Értelme nem volt, épp ellenkezőleg, színtiszta marhaság az egész, de többször is sikerült elmosolyodnom a paródiákon, úgyhogy megérte megnézni!

7/10
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Code Geass: Nunnally in Wonderland
Ez mekkora egy beteg story volt! :D

Nekem amúgy úgy aránylag bejött mint standard agybénító, de azért az állóképes történetmesélés nagyon zavart. Amúgy ezzel kapcsolatban egy érdekesség: Látszik, hogy C.C. a sorozat igazi dívája, (kb mint az EVA-ban Rei) mert amikor ő megjelent a színen akkor rögtön megkezdődött az animálás. XD
Amúgy az a macska kosztüm nagyon beteg volt, és a fáról lebukos résznél kicsit sokat is mutatott "volna".... :roll:
Vége is nagy volt ahogy a tömeg összeverte Lelouch-t! :thumb:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kashim írta:Vége is nagy volt ahogy a tömeg összeverte Lelouch-t! :thumb:
Úristen, ez volt benne? Azt hiszem, akkor ezt látnom kell.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Az epizód nagy része picture drama, ahol a visual novelekhez hasonlóan egymás mellett állnak a 2D-s kartontábla karakterek.
Shit. :( Ez már akkor is csalódás volt, amikor az alapsorozat mellé adták őket "ajándékba" (legalábbis tudtommal azok a picture drama-k ilyen DVD extrák voltak), de sajnálattal hallom, hogy ebben a paródiában is nagy részt ezt a megoldást alkalmazták, pedig ennyi év után talán nem ártott volna, ha egy rendes "végig mozgós" darabbal rukkolnak elő. Az ilyen jellegű spórolós megoldást kinézem mondjuk a Pierrotból, de a Sunrise-tól nagyon fájt.

A másik dolog meg, hogy ez mikor jön már ki? Lassan két éve halljuk a híreket a folytatásról, mangafronton kijött valami FMA-karú kölyök kalandja a sengoku érában vagy hol, animében pedig ez a Csodaországos agymenés, de mindenki tudja, hogy az igazi nagy dobás, illetve "hivatalos folytatás" ez a sorozat lesz, amivel továbbra is húzzák az agyunkat. És ha már folytatás: én nem a sztori miatt aggódom, az annyira nem érdekelt soha. XD Jó, persze, tök jó volt, fordulatos, meg minden, de igazából azért szurkolok, hogy a "hülyeség faktor" ezúttal is a helyén legyen. A régi két szezonban volt minden: Lulu hülye fejei, Geassezés agyba-főbe, Nina szexuális kapcsolata az asztallal, CC kalandjai a Pizza Hut-al, és Orange, aki egyszerűen csak...orange. :D Nagyon remélem, hogy legalább ennyi meme-jelenet és agymenés lesz az új sorozatban is, különben az egészet megette a fene, csavaros történet ide vagy oda. XD (Na, de azt legalább már erről a poszterről is látni, hogy a sorozat másik nagyon erős eleme, vagyis a fanservice, a helyén lesz...:3) Ja és termékelhelyezés, az is fontos! XD Alig várom, hogy bemenjenek egy helyi Mekibe, ahol Ronald szolgálja ki őket és Geass-el a szemében mondja: "Ugye Super Size-ban kéritek?" :lol: Egyébként is azt várom már, hogy ebből mikor csinálnak a japánok egy shounen fighting animét?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Július közepén már lement a mozikban, előbb-utóbb kijön BD/DVDn és akkor mi is láthatjuk :roll:

Addig is a full előzetes: Code Geass - Boukoku no Akito PV
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mozikban? O_O Ez akkor most nem egy új TV sorozat, csak egy film lesz?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

4 részes OVA lesz, de az első részét bemutatták moziban is. Egyébként nem annyira folytatás lesz, hanem inkább spinoff side story.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja bocs, akkor én hypoltam magam fel a semmire, nem lesz semmilyen hivatalos folytatás, csak fejik egy kicsit a franchise-t. :?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A trailerben is látszódott már, hogy spinoff, elvileg megjelenik Suzaku, vagy hogy lesz, de gondolom csak kis szerepe lesz, és a trailerbe azért nyomták bele, hogy vonzza a fangirl-öket.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó, persze, az már a poszterről látszott, hogy spinoff, de az nem, hogy négy résszel szúrják ki az ember szemét. Mit akarnak belesűríteni ebbe a kevés időbe?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A Gundam Unicorn is 'csak' OVAkból áll, mégsem lehet rá egy rossz szavam sem. Sőt, éppen hogy csak előnyére vált ez a formátum, mert
1, sokkal több pénzt kaptak az animációra, ami így brutálisan szép lett
2, nincs idejük fillerezni, hanem végig pörögnek az események és minden egyes részbe jut valami nagyobb csata és érzelmi csúcspont
Ráadásul az UC-hoz hasonlóan a Geass OVAk is egyenként 50percesek lesznek :wink: Abba a 8x24percben bőven belefér egy spin-off sztori ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Ráadásul az UC-hoz hasonlóan a Geass OVAk is egyenként 50percesek lesznek :wink: Abba a 8x24percben bőven belefér egy spin-off sztori ::^_^::
Ámen. Az a baj, hogy nemrég fejeztem be az Isekait, ahol szintén 50 perces volt egy epizód, ráadásul 13 volt belőle, viszont nem éreztem azt, hogy egy epizódban több esemény történt volna, mint egy 25 perces részben szokott, csak épp az adott rész cselekményét nyújtották majdnem egy órásra mindig. Reméljük a CG tényleg pörögni fog.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Code Geass Akito the Exiled OVA1 az első 4 + 6 perc :cool:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Igyekeztem ezt most nem a Gundam-hez hasonlítani, úgy ahogy sikerült is. Mondjuk a végén, kis főszereplőnk, meg a hosszúhajú ellenségcsóka nekem egy Heero Yui vs Zechs Marquise párosra emlékeztet. Komolyan, csak a szőke haj, meg a maszk hiányzik, de végülis elmegy. Meg a Gundam Seed jutott eszembe a srác szeméről, de az már tényleg szőrszálhasogatás. (báááár....)
Viszont ami tetszett, az az, hogy Keji Fujiwara megint megkapta a rosszarcú szerepet. Lehet nekem mondani, hogy Maes Hughes, meg hogy az első szerepe, amit láttam, az tényleg egy jófej apuka volt... NEM! Keiji Fujiwara nálam egyet jelent a rosszarcú szarkavaróval, és azt valami óriásian adja!
Egyébként nem nem nagyon hatott meg a dolog (micsoda csoda), a CGI meg konkrétan elvette a kedvem. Ha nem tudnám, hogy ugyanez a studió egy évvel ezelőtt milyen szép CGI-t készített, hogy egy másik studió ezt a CGI-t tíz évvel ezelőtt lepipálta, és hogy egy Code Gayassról van szó (mert akármennyire ütlegelem, a sikerét azért elismerem), akkor csak legyintenék. De így...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése