High School of the Dead

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Scineram: Öhh heee?! magányos vagy vagy mi ? :D

MoonEzt gif odab@5z :^_^:

Péter: Én valódi nőket keresek akikkel beszélgetni is lehet és nem óránként fizetni... (Ezek a csodálatos jelenetek is csak arra jók hogy nézzek nagyokat.)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ember, én is valódi nőket keresek, de most nem is erről volt szó. Arról beszéltem, hogy van egy szint (nálam), amit a HotD és társai nem ütnek meg, azt hiszem értelmesen leírtam azt is, miért. Ha valakinek tetszik, hát tetsszen, a véleményemet írtam le mint bárki más.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rossz volt a olvasatom akkor vissza szívom. :cool: (ilyenkor örülök hogy tévedek)

Tényleg ezekkel a főszereplőkkel is árulnak már párnákat? :D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Hivatalosan nem, fanmade-ek vannak.

Saeko mellein már lehet pihentetni a csuklót :lol:

Péter írta:Nálam egy kategória a Queens Blade-el és a Freezingel, fail a javából, lehet ezt kulturáltabban is csinálni ha fanservice a cucc, ha nem. ::^_^::
Azoknál azért egy fokkal élvezhetőbb, mert bár csak elvétve, de akadt néhány látványosan kivitelezett akciójelenet, ellentétben pl a Quuen's Blade-del ahol csal álltak, pofáztak, állóképben suhintottak egyet aztán vége is volt a párbajnak, anélkül hogy bárki (véglegesen) meghalt volna. Nah, az volt a fail :knife:

Illetve aki szereti a zombis világvége történeteket, az szerintem elégedett lehet a hangulattal.

Egyébként én továbbra is vallom, hogy önmagában a fanservice az égvilágon semmit nem ér, ha nem kapcsolódik hozzá valamilyen poén. Tudom, hogy lerágott csontok, de még az orrvérzős vagy felpofozós poénok is működhetnek.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

-OJ- írta:...aki szereti a zombis világvége történeteket, az szerintem elégedett lehet a hangulattal.
Ha csak szimplán zombi killer eksönből állna az anime, egyetértenék ezzel a félmondattal. Viszont amennyi fanservice volt ebben, olyan volt az egész anime mintha az ember direkt a reklámok miatt nézne meg egy filmet. A zombihentelős részek meg körülbelül annyi hangsúlyt is kaptak: rajzfilmesen ZS beütéses a koreográfia és viszonylag kellemes is a szemnek a gyilok, de túl kevés van az ilyen jelenetekből ahhoz hogy ellensúlyozzák a fanservice mértékét. Magyarán pont nem azt kaptam amire naivan "befizettem". Ehhez mondjuk ahhoz is hozzátartozik, hogy a mangából egy panelt nem olvastam a mai napig se, így aztán fogalmam nem volt mit lehetett ettől várni és mit nem.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JimRaynor írta:Scineram: Öhh heee?! magányos vagy vagy mi ? :D
Szerintem ez valami filmes idézet lenne, csak úgy tűnik, hogy egyikünk sem látta rajta kívül. XD (Bár mintha rémlene egy olyan jelenet, hogy a fickó ízlését kritizálják nők terén, és válaszul ezt szólja vissza, de lehet most totál hülyeséget írtam. XD)
JimRaynor írta:MoonEzt gif odab@5z :^_^:
Az biztos. :dirr: Szó se' róla, egy 5-10 éves time jump után biztos nagyon bejönne ugyanez a kép, így viszont kénytelen vagyok a szemészeti műtétem költségét kipostázni Moon Breakernek, mert ez a lolidugás majdnem megvakított. :dirr: (Na jó, bevallom, kínomban egy nagyon kicsit röhögtem is rajta, de azért így korán reggel beütött...:dirr:)

A sorozattal kapcsolatos vitába most nem folynék bele, új véleményem amúgy sincsen: Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy önmagában egy teljesen közepes sorozat ez, nem rossz, nem is nézhetetlen, és a sok 12 egy tucat hasonlóan átlagos manga/anime mellett egy zombiölős is bőven elfér, viszont a körülötte kialakult hatalmas hype-ot a mai napig nem tudom mire vélni, és szerintem messze meg sem érdemli. Az egész olyan, hogy akármelyik B-kategóriás amcsi zombifilm feldolgozása lehetne, csak rajzolva van, sok benne a csöcs, és sokkalta hosszabb. :dirr: Nem ártott volna, ha legalább egyvalamiben ki tud még tűnni a fentiek mellett, mert így semmi extra. Akkor már inkább csinálták volna fullkreténre (Trópusi Vihar című film után szabadon :vigyor: ), és poénkodnák el az egészet, a zombik meg max mellékszereplőnek néha felbukkannának. (Pont ezért tetszett az OVA. XD)
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

de azt azér vágod h totál nincs ebben a jelenetben(az egész k-on -ban) semmi még csak ecchi sem?! :)
yui csak dörgölődzik azunyan -hoz mert örül neki .. nagyon.. ::hehe::


Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mondjuk a fürdőruhát photoshoppal távolították el róluk :D

JimRaynor írta:a körülötte kialakult hatalmas hype-ot a mai napig nem tudom mire vélni,

csak rajzolva van, sok benne a csöcs, és sokkalta hosszabb. :dirr:
Ennyi.
Amcsiban amúgy is újra divatba jöttek a B-trashfilmek (GrindHouse) amibe a HOTD is bőven belefér :thumb:
vér + akció + ecchi = bűnös élvezetek :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, akkor, hogy jöjjön valami pozitív is. :D

Nekem rohadtul bejött ez az anime és ennek egyetlen nagyon jó oka van: Ízekre tépi a mangát. Szal az anime még sehol nem volt, mikor a virtuális kezeim közé kaparintottam a lapozgatható verzsönt. Bejövős volt és mivel tudtam, hogy úgyis lesz belőle egyszer anime, a legrosszabbakra készültem.
Végül aztán kellemes csalódás ért, hisz legnagyobb meglepetésemre egy 95%-os manga-hűséggel operáló adaptációt kaptunk, ráadásul még a minőséggel sem volt gond, így kvázi lazán adta magát az anime >> manga reláció, merthogy imho ennek mindig így kéne lennie. Maa, nem mondom, volt benne egy-két otromba cenzúra a mangóhoz képest, de ennek ellensúlyozására meg ott van számos ügyes(ebb) húzás.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:
JimRaynor írta:Scineram: Öhh heee?! magányos vagy vagy mi ? :D
Szerintem ez valami filmes idézet lenne, csak úgy tűnik, hogy egyikünk sem látta rajta kívül. XD (Bár mintha rémlene egy olyan jelenet, hogy a fickó ízlését kritizálják nők terén, és válaszul ezt szólja vissza, de lehet most totál hülyeséget írtam. XD)
Lehetett ilyen jelenet is, de itt speciel egy bennem mély nyomokat hagyott usteames hozzászólást idéztem, nagyon hasonló kontextusban (oreimo).
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Moon Breaker írta:de azt azér vágod h totál nincs ebben a jelenetben(az egész k-on -ban) semmi még csak ecchi sem?! :)
yui csak dörgölődzik azunyan -hoz mert örül neki .. nagyon.. ::hehe::
Meg azt is vágom, hogy egyes fanok miket látnak bele a sorozatba (pontosabban szeretnének látni benne XD), amit ez a gif hűen tükrözött. :)
-OJ- írta:
JimRaynor írta:a körülötte kialakult hatalmas hype-ot a mai napig nem tudom mire vélni,

csak rajzolva van, sok benne a csöcs, és sokkalta hosszabb. :dirr:
Ennyi.
Amcsiban amúgy is újra divatba jöttek a B-trashfilmek (GrindHouse) amibe a HOTD is bőven belefér :thumb:
vér + akció + ecchi = bűnös élvezetek :vigyor:
Öhm...ezt nem Jim írta, hanem én, de amúgy persze, értelek. XD Bár még a vérakcióecchi kombóval nekem nem is lett volna bajom (jó tud lenni az is XD), csak örültem volna, ha ezen kívül azért más is lesz még benne, de sajna nem volt. Érted, a következő mi lesz, csinálnak majd egy rajzolt B-akciófilmet, aztán azzal a szlogennel fogják árulni, hogy "it's better, 'cause it's anime"? XD (Bár elnézve, hogy hanyadik Marvel-adaptációt barmolják szét, lehet nem vagyunk messze a dologtól. XD) Pedig tényleg nem kérek sokat, pl. a Resident Evil sorozatuk történetileg/hangulatra tökre bejön, pedig az sem valami világmegváltó sztori, de azért ennél mégis kidolgozottabb.
scineram írta:Lehetett ilyen jelenet is, de itt speciel egy bennem mély nyomokat hagyott usteames hozzászólást idéztem, nagyon hasonló kontextusban (oreimo).
Jaaa, vagy úgy... :) (Amúgy igen, náluk bevett szokás, hogy ha nem egyezik a véleményetek, akkor buzi, troll, vagy köcsög vagy, de sajnos még csak meg sem választhatod, hogy melyik szeretnél lenni, ők mondják meg. XD)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Bár még a vérakcióecchi kombóval nekem nem is lett volna bajom (jó tud lenni az is XD), csak örültem volna, ha ezen kívül azért más is lesz még benne, de sajna nem volt. Érted, a következő mi lesz, csinálnak majd egy rajzolt B-akciófilmet, aztán azzal a szlogennel fogják árulni, hogy "it's better, 'cause it's anime"? XD (Bár elnézve, hogy hanyadik Marvel-adaptációt barmolják szét, lehet nem vagyunk messze a dologtól. XD) Pedig tényleg nem kérek sokat, pl. a Resident Evil sorozatuk történetileg/hangulatra tökre bejön, pedig az sem valami világmegváltó sztori, de azért ennél mégis kidolgozottabb.
A Resident Evil jobb helyzetben van, mivel az alapból akció/kaland/horror játék volt, így a karakterek már eleve adottak, elég volt csak a hangulatra koncentrálni és telenyomni akcióval, hogy elégedettek legyenek a nézők és az eredeti játék rajongói.

A HOTD viszont manga adaptáció, és annak meg kell felelnie az aktuális követelményeknek. Persze a horror-elemek és az akciók is fontosak, de amellett legyen benne egy teljesen átlagos, (kezdetben) semmiben sem kiemelkedő srác akivel bármelyik olvasó azonosulni tud. És legyen körülvéve tökéletes formájú, könnyen kapható de mégis szűz anime lányokkal, akik mind odavannak érte (és közvetve az olvasóért is), plusz rendszeresen kerüljön velük intim szituációkba, mert a sok nerd olvasó ezt igényli :twisted: Nem is tudnék olyan mangából adaptált akció vagy shounen-sorozatot mondani, amibe ne lenne belekeverve valami hasonló szintű románc, ami nem feltétlenül ront az összképen, de annyira tipikus hogy nem is ad hozzá semmit.
Itt egy kicsit nagyobb hangsúlyt kap ez a rész :drop:

De a lényeg: a komolyabb akció/horror sorozatok nem mangából vagy erogeből készülnek :D
Persze vannak kivételek.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Junchi írta:egy 95%-os manga-hűséggel operáló adaptációt kaptunk
Azért valljuk be, ezt a stuffot nem volt valami megerőltető feladat adaptálni. =)
-OJ- írta:A Resident Evil jobb helyzetben van, mivel az alapból akció/kaland/horror játék volt, így a karakterek már eleve adottak, elég volt csak a hangulatra koncentrálni és telenyomni akcióval, hogy elégedettek legyenek a nézők és az eredeti játék rajongói.
Na már most én speciel szeretem a Resaident Evilt, főleg az első 3 részét, és meg kell hogy mondjam a filmadaptációk valami hihetetlenül rosszak lettek. A Resident Evil egy túlélő horror játék, ezzel ellentétben a filmek öncélú pozőr akcióról szólnak. Már az első 2 is csapnivaló volt, a 3-4ről pedig nem tudok a jó ízlés határain belül nyilatkozni, annyira rosszak. Igazából a látványt leszámítva ami a filmek egyetlen értékelhető pontja, semmivel se jobbak egy Uwe Boll filmnél.
-OJ- írta:Itt egy kicsit nagyobb hangsúlyt kap ez a rész :drop:
Ahogy én láttam, inkább csak az kap benne hangsúlyt. =)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Péter írta:Na már most én speciel szeretem a Resaident Evilt, főleg az első 3 részét, és meg kell hogy mondjam a filmadaptációk valami hihetetlenül rosszak lettek. A Resident Evil egy túlélő horror játék, ezzel ellentétben a filmek öncélú pozőr akcióról szólnak. Már az első 2 is csapnivaló volt, a 3-4ről pedig nem tudok a jó ízlés határain belül nyilatkozni, annyira rosszak. Igazából a látványt leszámítva ami a filmek egyetlen értékelhető pontja, semmivel se jobbak egy Uwe Boll filmnél.
Az Én szemben nem léteznek 'Resident Evil filmek', az maradjon csak meg Kaptárnak :o_O:

Egyetlen RE adaptáció van ami hozta az eredeti játékok színvonalát, és a Degeneration :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Jaaa, vagy úgy... :) (Amúgy igen, náluk bevett szokás, hogy ha nem egyezik a véleményetek, akkor buzi, troll, vagy köcsög vagy, de sajnos még csak meg sem választhatod, hogy melyik szeretnél lenni, ők mondják meg. XD)
Ezt a kis "apróságot" leszámítva szerintem jó hely az U fórum. :D Szal to'od: "When in rome do as the romans do." :3

Mondjuk ahová a legtöbbet jártam és amit a legjobban szerettem, az továbbra is az azóta jobb létre szenderült Animax fórum. A társaság jó volt, a trollok csak ritkán találták meg, vagy ha mégis, a Mod gyorsan kiirtotta őket, rendezett volt, mindennek megvolt a maga témája, aktív is volt és oldalakat lehetett úgy vitázni, hogy nem ment át egyik fél sem személyeskedő- és/vagy szemellenző üzemmódba. R.I.P :/

Off off...

>Péter

Ez mondjuk igaz, de még így is vannak olyan esetek, amikor még erre is képtelenek, lásd Rosario to Vampfailure esete. :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Junchi írta:A társaság jó volt, a trollok csak ritkán találták meg, vagy ha mégis, a Mod gyorsan kiirtotta őket, rendezett volt, mindennek megvolt a maga témája, aktív is volt és oldalakat lehetett úgy vitázni, hogy nem ment át egyik fél sem személyeskedő- és/vagy szemellenző üzemmódba.
Dehogy is nem, úgy hívták őket hogy Mufurc, Meglivorn, Mako, és még sorolhatnám. =D Bár Mufi már önmagában is elég lett volna oda, hisz nála nagyobb személyeskedő, szőrszálhasogató, Vágó Pistánné stílusban kioktató weeaboot még nem hordott hátán a Magyar animu fandom. A moderátort meg hagyjuk, aki annyira nagyon korrekt volt, hogy youtube videók és fanartok linkeléséért banolt embereket figyelmeztetés nélkül, csak kérdezd meg Márkusz kollégát. =)
Junchi írta:Ez mondjuk igaz, de még így is vannak olyan esetek, amikor még erre is képtelenek, lásd Rosario to Vampfailure esete. :D
Vicces mert nekem is eszembe jutott a Rosario, de az pont azért lett Fail, mert a mangából csak a fanservicet vette át az anime, a többit meg kihagyta. Bár ha már itt tartunk, akkor a Trinity Blood még rosszabb adaptáció.

HOTD-ra visszatérve igazából az lep meg, hogy sok helyen tüntetik fel horrornak (ami azért... na mindegy) illetve hogy mentegetik azzal hogy van ott "történet" is. Kérem... hol? Legtöbb zombis cucc amúgy se a storyval adja el magát, hanem vagy ijesztő akar lenni, vagy humoros, esetleg úgy mint a Dawn of the Dead (2006) próbálja magát a szitut érdekessé tenni, például azzal a hogy a szereplők szembesülnek a kilátástalansággal, hogy a mindennapi dolgok, rutinok nincsenek többé, ott van a karakter összezárva csomó idegennel, aztán azt se tudja holnap mi lesz.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem azért tetszett meg már a legelején, mert hihetetlenül őszinte volt. Egy pillanatig sem éreztem, hogy másnak próbálná eladni magát, mint ami. Pedig először ez volt a bajom a Freezing és az Infinite Stratos esetében, így azok csak később tudtak a szívemhez nőni. Számomra amúgy alapból nem nagyon létezik animében horror, mármint nem nagyon tud megijeszteni, megfélemlíteni. Más miatt nézem őket.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

RE-ből én is a játékokra gondoltam amúgy, azokból is az 1-2-3-ra, mielőtt bárki félreértené. (Mondjuk vicces, mert kb. a 2-vel játszottam csak egy kicsit, aztán az első szobortologatós logikai feladványnál dobtam is, de attól még a sztori/karakterek/hangulat abszolút bejöttek. XD)
-OJ- írta:A HOTD viszont manga adaptáció, és annak meg kell felelnie az aktuális követelményeknek. Persze a horror-elemek és az akciók is fontosak, de amellett legyen benne egy teljesen átlagos, (kezdetben) semmiben sem kiemelkedő srác akivel bármelyik olvasó azonosulni tud. És legyen körülvéve tökéletes formájú, könnyen kapható de mégis szűz anime lányokkal, akik mind odavannak érte (és közvetve az olvasóért is), plusz rendszeresen kerüljön velük intim szituációkba, mert a sok nerd olvasó ezt igényli :twisted: Nem is tudnék olyan mangából adaptált akció vagy shounen-sorozatot mondani, amibe ne lenne belekeverve valami hasonló szintű románc, ami nem feltétlenül ront az összképen, de annyira tipikus hogy nem is ad hozzá semmit.
Itt egy kicsit nagyobb hangsúlyt kap ez a rész :drop:
Na igen, de akkor meg már minek bele a zombik? XD Lehetne végig olyan Drifter of the dead-es, hogy poénból szerepelnek 5 percet minden részben, a maradék játékidőt meg "szétháremeznék", oszt jó' van.... XD (És akkor legalább az sem lenne, amit Péter is mond, hogy a sok fan jön az "ennek története van!" dumával, meg hogy horror, meg hogy milyen pszichológiai dráma, *röhög* stb.)
Junchi írta:Ezt a kis "apróságot" leszámítva szerintem jó hely az U fórum. :D Szal to'od: "When in rome do as the romans do." :3
Végülis igaz, ha meg nem bírja az ember, nem muszáj odajárni. XD (kb. ezért van, hogy úgy félévente egyszer postolok oda :dirr:) Max azon lepődtem meg, hogy amikor itt ment kivételesen egy kissé erősebb szardobálás, egyből kiakadtál rajta, pedig még így is max az Us-színvonal felét, ha elértük, ahol meg ráadásul rendszeres a dolog, és azt mégis bírod. XD
Péter írta:Dehogy is nem, úgy hívták őket hogy Mufurc, Meglivorn, Mako, és még sorolhatnám. =D Bár Mufi már önmagában is elég lett volna oda, hisz nála nagyobb személyeskedő, szőrszálhasogató, Vágó Pistánné stílusban kioktató weeaboot még nem hordott hátán a Magyar animu fandom. A moderátort meg hagyjuk, aki annyira nagyon korrekt volt, hogy youtube videók és fanartok linkeléséért banolt embereket figyelmeztetés nélkül, csak kérdezd meg Márkusz kollégát. =)
OK, ez most egy 10/10-es szöveg volt, mivel kb. az egész igaz, főleg a legelső mondat. XD Btw, a modtól nekem nem is ez a paranoiás jogvédelemtől való félelem "tetszett" (amivel amúgy csak azt érte el, hogy rászoktatta a tagokat a PM-ben való kalózkodásra, kérésre 5 perc után megkaptam egy Inu Yasha linket...), hanem többek között a jó magyaros "protekció az egész, vazeg!" hozzáállás, ami alatt azt kell érteni, hogy miután mufurcot kérdőre vontam egy anime kapcsán, hogy "ha Aoin ezt és ezt írtad, itt miért állítod az ellenkezőjét?", már jött is rögtön egy moderátori PM, hogy erre semmi szükség, és ne kötekedjek a tagokkal, a postom meg kb. azonnal törölték is. De azért persze muffin véletlenül sem a moderátor, sőt, még csak nem is haverja/ismerőse a tag, ja... :D Csak valahogy az összes felhasználó "eltűnt", aki szembeszállt az "istennel". :) Szóval azt még lehet kibírtam volna, hogy 2-3 "nagy arc" osztja az észt olyan stílusban, hogy "mivel én már 20-30 éve animézek, jogom van úgy beszélni bárkivel, mintha az illető egy utolsó kis féreg lenne", de hogy ekkora nagypofa mellé még a mod is "enyhén" részrehajló módon őket védje, az "kissé" betett. Igazából egyvalami hiányzik Animax fórumról, az pedig a "népsűrűség". Úgy 10+ ember minimum felment naponta, és postoltak is rendesen. Csak ilyen zsarnoki moderálás mellett kb. feleslegesnek éreztem, hogy oda írjak, hiszen amit egyik nap beírtam, azt másnap kitörölték, mert a diktatórikus (és persze nagyban önkényes) moderátori elveikkel nem passzolt össze. (Pedig nem írtam durvábban mint akár ide, Mangazinra, vagy akárhová szoktam, ehhez képest esküszöm még egy kicsit maradtam volna ott, és ezek a bant is megadják... XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez most nagy-kövér off lesz, nézzék el nekem a modok. (Bár igyekszem nem rendszert csinálni belőle...)
Péter írta:Dehogy is nem, úgy hívták őket hogy Mufurc, Meglivorn, Mako, és még sorolhatnám. =D Bár Mufi már önmagában is elég lett volna oda, hisz nála nagyobb személyeskedő, szőrszálhasogató, Vágó Pistánné stílusban kioktató weeaboot még nem hordott hátán a Magyar animu fandom. A moderátort meg hagyjuk, aki annyira nagyon korrekt volt, hogy youtube videók és fanartok linkeléséért banolt embereket figyelmeztetés nélkül, csak kérdezd meg Márkusz kollégát. =)
Titkos írta:Csak ilyen zsarnoki moderálás mellett kb. feleslegesnek éreztem, hogy oda írjak, hiszen amit egyik nap beírtam, azt másnap kitörölték, mert a diktatórikus (és persze nagyban önkényes) moderátori elveikkel nem passzolt össze. (Pedig nem írtam durvábban mint akár ide, Mangazinra, vagy akárhová szoktam, ehhez képest esküszöm még egy kicsit maradtam volna ott, és ezek a bant is megadják... XD)
Éérdekes... Megmondom őszintén, én ezekből (a saját bőrömön!) semmit nem tapasztaltam, pedig szinte a kezdetektől fogva ott voltam az Animax fórumon. Noha mindenről én sem tudok, szal nem függtem ott a nap 24 órájában, de ez a "zsarnoki moderálás" kissé sarkítottnak hangzik... Azt elismerem, hogy igencsak nagy szigor volt ott moderálás terén, illetve én is halottam már ezekről a "YT-t linkelsz, megy a ban" esetekről, de erre meg csak azt tudom mondani, hogy ott vannak a szabályok. Feketén-fehéren le volt írva benne minden, beleértve ezt is. A szigorú moderáció meg igenis kellett, szal meg lehet nézni, mi volt Mondo fórumon még évekkel ezelőtt: trolling, flaming, offolás, retardok mindenfelé, idiótábbnál-idiótább thread-ek, és még sorolhatnám (és lehet, most is ez van, dunno, kéthavonta ha egyszer felnézek oda, akkor még sokat is mondtam).

Ami a felemlegetett neveket illeti: Szerintem ez is csak hozzáállás kérdése. Most az, hogy xy ember számára az jelent örömöt, hogy "höhö, megtrollolom Mufurcot" vagy "höhö, jól beszólok a kedvenc animéjének és várom a reakciót", az nálam az EPIC LIFE FAIL esete. Nem tagadás, voltak olyan szituációk, amikor meg vele szaladt el kissé a ló, de mondjuk én azért is tudok most könnyebben fellépni, mert 1) jóban voltam Mufurccal a fórumon is, 2) évek óta ismerem IRL és kedvelem is a társaságát. MaKo a másik: Őt ugyan IRL még nem volt szerencsém megismerni, viszont fórumokról már őt is elég régóta ismerem és mondjuk nála egyszer sem tapasztaltam ezt a szemellenzős stílust. Emlékszem, mikor a Monster thread-ben oldalakat nyomtunk tele tl;dr-ekkel és bizony nem mindenben értettünk egyet, de öröm volt leállni vele vitázni, mert végig tiszteltük a másikat, és ez az, ami rohadtul hiányzik nekem, mert ezt semelyik másik fórum nem képes visszaadni. (Meglivornt mondjuk dunno, őt szinte nem is ismerem...)

Természetesen nem akartam most senkit "meggyőzni", illetve védőszentet sem állt szándékomban játszani, hisz bizonyára mindannyiótoknak más-más élményei vannak a fenti emberekkel, de úgy érzem, a saját álláspontomat tisztáznom kellett.
Titkos írta:Max azon lepődtem meg, hogy amikor itt ment kivételesen egy kissé erősebb szardobálás, egyből kiakadtál rajta, pedig még így is max az Us-színvonal felét, ha elértük, ahol meg ráadásul rendszeres a dolog, és azt mégis bírod. XD
Melyik esetre gondolsz pontosan? :D (Nem jut most eszembe hirtelen.)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Junchi írta:Éérdekes... Megmondom őszintén, én ezekből (a saját bőrömön!) semmit nem tapasztaltam
Ne vedd sértésnek Junchi, de ez betudható annak, hogy te benne voltál abban a körben, naná, hogy a haver, span, akárki véleményét másképp reagálják le, még ha nem is értenek vele épp egyet. A moderációt illetően a szigor és a zsarnokság között ugyan vékony a határ, de létezik. Hogy nem lehet illegális tartalmakat közzé tenni (torrent, videómegosztós TV ripek, pláne ami még Animax szinkronos is) az rendben van, viszont az AMV, Fanart, Fansite linkelés már nem ez a kategória. Konkrétan töröltek azért egész accountokat, mert olyan animéről volt amv amit az Animax is adott, pedig még csak a TV logo se volt rajta, rawokból lett csinálva. Ez az egyik része a dolognak, a másik meg ennek az a visszatetsző oldala, amiről Titkos is beszélt, hogy ha elfogadjuk azt standarnak, hogy nem lehet se YT, se art, se semmit linkelni, senkit se szabad sértegetni, offolni, semmi, mert különben IP ban, akkor ugyan ezt miért tehették meg mások, például Mufi? Azért amiért Titkos is írta, protekció, részrehajlás, kivételezés.

Ez egy privát fórum esetében elfogadható, hogy az admin, a moderátor és a kivételezett felhasználói réteg önkényeskedik, de egy nyílt fórum esetében pofátlanság. Amit a hozzáállásról, kritizálásról mondtál igencsak sarkított, mert nem egy olyan esetet láttam akár utólag is, ahol semmi rossz nem történt, egyszerűen elmondta valaki a véleményét arról miért nem tetszik neki például a Bleach szinkron, és Mufi máris ott termett, aztán jött a szentmise. Mufi (meg a hozzá hasonlók) különben se azok ártatlan bárányok, akiket csak úgy oktalanul trollonak meg, hanem azok akik kiprovokálják ezt a flegma, bicskanyitogató stílusukkal, na meg azzal, hogy kötik az ebet a karóhoz, és fel se merül az bennük még véletlenül se, hogy esetleg legalább részben a másiknak is igaza lehet. Hogy Mufurcot idézzem: "Ellenérvek? Azok minek?" illetve "Bírom, hogy mennyien hiszik azt, hogy az egyéni véleményük és ízlésük bármit is számít." - értetitek, mint ha őnagysága nem a saját egyéni véleményét képviselné, hanem valami felsőbb "megmondo" hatalom lenne.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta:az AMV, Fanart, Fansite linkelés már nem ez a kategória.
Amennyire emlékszem, elég gyakran linkelgettem be fanartokat, volt, hogy többet is egyszerre, de sosem volt belőle gáz, még csak figyelmeztetést se kaptam. Az AMV-t mondjuk aláírom, arról tudok, hogy azokat nem lehetett linkelni (biztos valami egyéni hiszti lehetett ez a "vezetőség" részéről vagy dunno), de volt olyan, hogy bannoltak érte valakit? Erről megint nem tudtam... (Nem lehet, hogy esetleg a tartalma volt olyan?)
Péter írta:Mufi (meg a hozzá hasonlók) különben se azok ártatlan bárányok, akiket csak úgy oktalanul trollonak meg, hanem azok akik kiprovokálják ezt a flegma, bicskanyitogató stílusukkal
Valahol viccesnek tartom, hogy ezt pont Te mondod, pláne, ami a flegma, bicskanyitogató stílust illeti. Szal meg ne sértődj, de azért számold már össze, hogy amióta itt vagy Aoin, hányszor akadtak/akadtunk ki rád, de úgy rendesen... Nem tagadom, volt, mikor korrekt voltál és a másik fél reagálta túl a dolgot, de azért a "Méz és Here", a "feminim moslék" és a hasonló kaliberű beszólásaid bizony nálam is kivágnák a biztosítékot, pedig még csak nem is szívügyem a Toradora, de ha az lenne, az utóbbi megnyilvánulásra én is biztos ugrottam volna. Szal to'od: "más szemében a szálkát, tiedben a gerendát".
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, még néhány dolog, aztán legfeljebb majd offtopicban folytatjuk, mert már kezd égni a pofámról a bőr. ^^"

1. Az Animaxos moderálás az elején teljesen érhető volt, mivel 13-14 éves fanok hada "támadt" a fórumra a csatorna indulása után, nyilván meg kellett nekik mutatni, hogy mi merre hány méter, különben úgy végezte volna az egész, mint a Mondo fóruma. A probléma az volt, hogy amikor már úgymond "példát statuáltak" a modok, és a felhasználók 90%-a megtanulta a leckét, ők továbbra is elég könnyen bannoltak, szóval mintha legalábbis rászoktak volna arra, hogy '"10 emberből 9-et figyelmeztetnem/bannolnom kell", és már nem bírtak visszavenni az arcukból. Most nem arcozásképpen, de azért aki egy 14 éves fanboy/fangirl és az én írásom között nem tud különbséget tenni, hanem csípőből támadja az összes "ellenállót", az eléggé el lehet már szállva agyilag. De "én írásom" helyett írhattam volna a Junchiét is, vagy akárkiét, szóval most nem rajtam van a hangsúly, hanem hogy egy normális mod, aki esetleg még forog is animés körökben, meg kéne tudja, hogy különböztesse mondjuk az 5-10 éve animéző embert a tegnap regisztrált "uchihasasuke1312"-től, és annak megfelelően kezelni őket. Nem protekciót várok el, hanem hogy ne higgye már csípőből azt, hogy én is mondjuk trollkodni megyek oda, csak mert valamivel kapcsolatban nem értünk egyet. Ezt sem Uson, sem máshol nem szeretem. (Meg mondom, azért ha forog fórumokon, legalább annyi le kéne, hogy essen neki, hogy "ja, ezt a csávót láttam már Aoin, 500+ post fölött, és nem az a trollkodós fajta, nem hiszem, hogy ide most azért jönne át, szóval nem támadom meg helyből". Ehhez persze az kell, hogy érdekelje is, hogy épp kit bannol, ne csak vaktában osztogassa a büntetést.) Sajnos nem mentettem le, de egyszer volt valami olyasmi, hogy egyszeri fan megkérdezett valami hasonlót, hogy miért kell annyira kiakadni rá, erre a mod visszaírt valami olyasmit, hogy "azért, mert ha valaki egy olvasni sem tudó szánalmas véglény, az kiakaszt". Nem tudom, hogy részeg volt-e éppen, vagy szerinte ez teljesen oké, de sajnálom, hogy nem screenshotoltam ki, mert ott mondtam azt, hogy "oké, ez tutira nem normális".

2. A nevezett személyekről. (Most leszámítva a dolog protekciós részét, mert ez hosszú lenne, és a lényegét már ennek is kitárgyaltuk.) Mufurcról már kb. szerintem mindhárman leírtuk, amit lehetett, a nagy arca mellett engem a leginkább az zavart még benne amit Péter is ír, hogy mintha az ő véleménye valami általános igazság lenne, mint pl. az, hogy "a Nap minden reggel felkel", és ha te mondjuk nem tartottad a *hasraüt* Gankutsuout akkora mesterműnek, mint ő, akkor "nincs még elég élettapasztalatod, nem vagy elég művelt," és a tököm tudja, még mikkel jött elő. (És most direkt olyan címet mondtam, amit én is szeretek, nehogy azzal jöjjetek, hogy csak azért hoztam fel pont ez, mert amúgy is utálom magát a sorozatot is.) Haveromnak volt egy vicce: "Mufurc meghal, felkerül a mennybe. Isten: "Tudod te, ki vagyok én?" Mufurc: "Azt nem tudom b+, de a helyemen ülsz!" Ezen most lehet röhögni, de esküszöm, hogy fórumon úgy 80%-ban teljesen ezt a mentalitást képviselte, és azért ahhoz tehetség kell, hogy egyesek 5 perc után megutálják. (Mert ilyenre is volt példa, pl. amikor sokan a feliratozott animék ellen "keltek fel" és mufurc olyan lekicsinylő stílusú védőbeszédet tartott, hogy mondjuk úgy, utána sem lett több barátja, mint azelőtt. :dirr:) És nem azért, de azt meg én is megfigyeltem, hogy akik haverkodnak vele, azokkal idővel tényleg elkezd részrehajlani. ^^" Tudod: "...de irgalmasan bánok ezerízig azokkal, akik szeretnek engem, és megtartják parancsolataimat." XD Lehet sok lesz már az istenes példa, de nem tehetek róla, hogy fórumon teljesen ezt a képet alakította ki magáról sok emberben. Ettől még IRL lehet, hogy tényleg egy teljesen normális arc, viszont akkor meg végképp nem értem, hogy miért fórumon játsza az "animékből diplomáztam" nagyarcú szakértőt, mert 14 éves fanok rossz szokása szokott lenni az ilyesmi, hogy ha életben nem merek annyira ugrálni, akkor a fórumon játszok félistent. (Btw, neked lehet, hogy azért is kevésbé zavaró, mert csak Animaxon ismerted meg, de én már vitáztam vele előtte Aoin, Mangazinon, stb., és mindenhol meglehetősen untam már a végén, semmivel sem volt elviselhetőbb, mint pl. Péter, csak más stílusban nyomta. Mangazinra amúgy kb. akkor írt utoljára, amikor egy vita kapcsán szabályszerűen csoportosan "kikergették" onnan, afféle "kaszára/kapára!" stílusban, mert annyira elegük lett. :D Amúgy ott egy tag meg az ismert "egy hülye halad a forgalommal szemben..." "egy? az összes!" viccet vette elő vele kapcsolatban. XD) Meg ugye a szép kis önellentmondásai, a kedvencem talán az, hogy "az anime szórakozás, ember! csak egy hobbi!", ehhez képest mindig ő állt úgy hozzá, mintha lassan a TTK meg a BTK mellé egy ATK-t (t'od, Animetudományi Kar XD) is bevezettek volna, aminek ő a díszdoktora. XD

MaKo már egy fokkal normálisabb, vele leginkább csak annyi volt a baj, hogy eléggé átvette egy idő után mufurc vitázási stílusát, és életbe léptek a fenti dolgok nála is, de vele aránylag én is normálisan vitáztam. Inkább csak akkor volt zavaró, amikor mufurc vitázott valakivel, és MaKo beszállt védeni ilyen "ne szarozz a Jedi mesterrel!" stílusban. XD

Meglivorn meg a legjobb a három közül, igazából ő még ma is elég elviselhető, és ha csak minden "ősfan" annyira lenne arcozó, mint ő, akkor lehet most nem is rantolnék a témán ennyit. Az a gond, hogy valahogy neki is az idő előrehaladtával nőtt meg nagyon az arca. Egyszerűen akik 20-30 éve animéznek már, azokban kialakult egy olyan kép magukról, mintha tényleg ez is valami diploma, vagy szakképzettség lenne, amivel fel lehet vágni, és az egy dolog, hogy mondjuk valóban többet tudnak a témáról, mint aki tegnap kezdte az "ipart", viszont, hogy azt képzeljék magukról, hogy ezáltal ők a többi ember fölött állnak...az már baj.

3. Azt jól mondod, hogy Péter is sokszor kiakasztja az embert a stílusával, vele is vitáztam már nem egyszer, de azért ha csak egy hajszállal is, de ő szerintem annyiban jobb, hogy legalább leáll megbeszélni azt emberrel. Érted, hogy írod le valakinek, hogy szinte elviselhetetlen a stílusa, ha ő ebből vagy nem is érez semmit, vagy sosem ismerné el? Muffin egyszerűen mintha folyton arra játszott volna, hogy ő a trónon a hercegnő, és neked a pórnépnek egyáltalán hogy van képe megszólítanod őt, nem hogy még azt hiszed, hogy egyenrangúként vitázhatsz vele. Szóval pl. Péter elég kemény DB fanboy, még ha nem is nagyon szereti elismerni (XD), de legalább olyan még nem volt, hogy "a DB a legkirályabb anime a Földön, neked meg minimum fejlődési rendellenességed van, ha nem így gondolod, mert ez cáfolhatatlan tény". XD (Igen, most direkt túlzok, de mondom, mufurc kb. sokszor teljesen ilyen irányba vitte el a vitát, aztán persze ha eldurrant az ember agya, még neki állt feljebb, hogy mit személyeskedünk vele.) Szóval amit ő szeretett, annak a jó pontjai mesterművek, a rossz pontjai csak minimum apró botlások, más sorozatát viszont tök könnyen ítélte el akár a legkisebb hülye indok alapján is. (Kedvencem tőle: "Az FMA mangát ott hagytam abba, amikor kiderült, hogy Maria Ross mégsem halt meg." Öhm...oké, harmadrangú tucatszál volt a fő plothoz, meg az egészhez képest, de megértem, hogy kellett valami ürügy, mert nem elég simán azt írni, hogy "nekem nem jött be a manga", muszáj még a földbe is döngölni a cuccot akár mondvacsinált ürügyekkel is. :D Hozzáteszem, előtte meg azon sírt, hogy ő Royból nem nézné ki, hogy gyilkos, és ha meg merte tenni a mangaka, hogy embert öletett vele, akkor irgumburgum....na most igazodj ki egy ilyen emberen. Ez is mind azért volt, mert ha nem alázta rommá az "ellenfelét", akkor esetleg el kellett volna gondolkodnia azon, hogy esetleg ő sem tévedhetetlen, és ugye az milyen lenne már... :D) Ja, és Péter még sosem hívott "drágámnak, szívemnek", stb-nek. :vigyor: XD Persze aláírom, hogy mufurcnak is voltak azért értelmes/normális postjai, vitái, csak valahogy mindig úgy "játszotta végig", hogy azért az utolsó szó csak az övé, legfelül csak ő legyen, a végső igazságot ő mondja ki, stb-stb. Ha valaki ebben nem volt partner, akkor jött a kóstolgatással kevert kioktatás, és persze annál hamarabb, minél közelebb állt az adott anime/manga a szívéhez. Szóval azért nem kellett ahhoz szándékos beszólogatás/trollkodás, hogy felmenjen muffinban a pumpa, az meg tényleg nem az illető hibája, hogy nála az egyet nem értés egy sorozatról már a személy elleni támadás kategória... Mindezek ellenére valóban mondasz valamit, igazából már én is gondoltam úgy Péterre és mufurcra, mint az érem két oldalára. XD (Animékből diplomázott ősfan, vs "all animefan must die" XD)

Mondjuk annyi haszna volt az ősfanok egoista viselkedésének, hogy én el is döntöttem, hogy esetleg majd 30 évesen, több száz animével a hátam mögött sem fogom majd a fanokat ilyen szinten oltogatni, meg hencegni a tudásommal, mert ez már tényleg bunkóság. (Ez amúgy komoly, néha 1-2 fiatal fannál nekem is eldurrant az agyam, de elég volt egy kis mufurc-vitát olvasnom ahhoz, hogy észhez térítsem magam, szóval erre valóban tökéletes. XD)
Junchi írta:Melyik esetre gondolsz pontosan? :D (Nem jut most eszembe hirtelen.)
Az egyik Péter-vita után írtad, ha jól emlékszem, valami olyasmi volt, hogy "nem véletlen, hogy hanyagolom mostanában a fórumot, úgy elharapódzott itt mostanában a flame/személyeskedés, hogy kb. az egész egy adag trágyával egyenértékű", vagy hogy írtad. XD (Most a topicot már meg nem mondom, lehet azóta paTKany törölte is, de tényleg nem olyan régi post, Péter sem olyan rég regizett, és ez már nem az első vitája volt. XD) Én meg gondolkodtam akkor, hogy beírjam-e, hogy "oké, csak akkor csodálom, hogy Usot olyan jól viseled, ahol nemritkán poénból is be-beszólogatnak egymásnak csak úgy spontán", de gondoltam nem szítom már tovább a vitát, meg nem akartam, hogy esetleg sértésnek vedd. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Fanartokról annyit, hogy ha jól tudom a méretre voltak ráizgulva, ami igen, zavaró ha valaki 400 pixelnél magasabb/szélesebb képet szúr be, de ezért törölni még postot is szemétség, nem hogy banolni a felhasználót, hisz a mod ugyebár bele tud nyúlni, aztán max átírja img helyett utl-nek.

Tök jó amúgy hogy téma lettem így mint Mufi counterpartja, tetszik. :vigyor: Magamról annyit hogy pontosan tudom, hogy sokszor nem épp korrekt hangnemet ütök, ám 1; az animét minősítem, a fant csak akkor ha ragel (említett Toradora eset) 2; ahogy Titkos is írta én nem úgy kritizálok, mint ha az én véleményem lenne az 1 igazság. Mufis példa: "Azt hiszem minimális intelligenciával (és mondjuk némi utánaolvasással) rá lehet jönni, hogy mire gondolok. (Csak tudnám, miért is próbálok értelmes választ adni egy ilyen társaságnak…)" szóval azt hiszem azért érezni a különbséget. =P

Mufurcot én úgy "ismertem meg" hogy még anno SM körökben voltak ilyen 2000 körülről archív kommentek, és bizony őkelme már ott is Queen of the Universe-nek képzelte magát. Konkrétan annyi volt, hogy lefordított egy Amcsi fanficet angolról-magyarra (gondolhatjátok milyen hitelesen) és elég öntömjénező stílusban még el is büszkélkedett vele. Aztán ahogy próbálták a tudtára adni, hogy az eredeti szöveggel összehasonlítva sokszor nem értelemszerűen fordított/feleslegesen magyarított, elővette az akkor még papír nélküli szabadbölcsész stílusát, és jól elhajtott a francba mindenkit olyan Hitomis stílusban ("én nem tudok hülyeséget írni"). Később egy linken keresztül jutottam el az Animax fórumra, ahol épp Zaizen adta neki az ívet a Berserk témában, aztán jött a többi.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ehhez a fordításos dologhoz annyit, hogy a mai napig kb. ugyanígy áll hozzá, csak fanficek helyett időközben eljutott a hivatalos Hellsing manga/Bleach anime fordításokig. A kritikára persze most is olyan stílusban reagál legtöbbször, hogy hamarabb hibáztatná az eredeti japán készítőket, hogy ők barmoltak el valamit, mint hogy beismerné, hogy "oké, ide nem jutott eszembe jobb fordítás, istenem, most kövezzetek meg". Bleach témában maradt meg két dolog nagyon. Az egyik, amikor többen kibuktak azon, hogy valami japán kaját gulyáslevesre magyarított, és mindössze azzal tudta megvédeni a döntését, hogy "hát...ebben is van hús, krumpli, meg lé", (ami azért tényleg eléggé hülye példa, mert tudok még mondani pár ilyen kaját, ennyi erővel krumplifőzeléknek is fordíthatná, de eleve nem értette, hogy nem kell mindent magyarítani), a másik, hogy MaKo-val ketten voltak a Bleach anime fordítói (legalábbis úgy az első 50-100 részig), ennek ellenére Animax fórumon folyton úgy hivatkozott a fordítóra, mintha az egy tőle különálló harmadik személy lenne. Nem tudom minek ez a képmutatás, de amikor olyanokat írt, hogy "én a fordító helyében blablabla...", akkor kedvem támadt volna beírni, hogy "tedd meg mufurc, MaKo úgysem mondana neked ellent XD", de asszem akkor jött is volna nekem a permaban. :D
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Igen erről hallottam már, hogy a Bleachnél, Hellsingnél is valami egészen elképesztő dolgokra volt képes. =) A gulyásleveses story LOL, szinte receptre pontosan ugyan ezt sütötte el akkor, amikor mondták neki, hogy Jadeite Mac 10-est használt az eredeti szövegben, nem gépfegyvert ahogy ő lefordította, és a rocket launcher se gránátvető, mire az volt a válasza hogy "ő ezekhez nem ért de mindegy mert azok is fegyverek". Szóval ja, a csúzli is egy fegyver, meg az AK is egy fegyver, de valahogy nagyon nem mindegy pláne annak akire céloznak vele. =D
Kép
Válasz küldése