Panty & Stocking with Garterbelt

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Én már a PaSwG-ből is csak 2 részt bírtam, túl agyrohasztó nekem az a sorozat :vigyor: Ilyen Excel Saga szint, bár abból asszem 5 részt is sikerült legyűrnöm, mielőtt feladtam.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nálam "felemás" lett az eredmény, ugyanis az Excel-t végig lenyomtam (sőt, még a némileg hozzá kapcsolódó és még erőltetettebb poénokkal operáló Puni Puni Poemit is XD), ellenben a Panty & Stocking-ot ugyan végig tudtam szenvedni, de elég sokszor tekergettem közben. ^^" XD
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Panty and Stockingban az nem tetszett, hogy a végén megpróbáltak sztorit csinálni neki. Ha megmaradt volna random baromkodásnak, tökéletes lett volna.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Utolsó 2 rész asszem masszív baromság volt rossz értelemben , számomra ha maradnak az eredeti régi CN vonalnál akkor nagyon jó sorozat lett volna. Transformeres részért piros pont. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem úgy alapból a stílusa nem tetszett, de egyetértünk, hogy a fanok is sokkal jobban jártak volna, ha végig marad az epizodikus marhulás és nem akarnak a végére valami "nagy meglepetést" berakni.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az spec nekem se tetszett, hogy az utolsó előtti részben kitalálták, hogy na akkor most történetet fogunk mesélni. Viszont ennyit még simán el tudtam nézni, mert ad 1, TV sorozatoknál mindig akad egy-két gyengébb, unalmasabb rész, ad 2, mire eljutottak a végső harcig, addigra újra visszatértek a poénkodós vonalra.

Excel-t szintén nagyon bírtam, bár ezt még viszonylag az elején láttam, úgy az első 20-30 animém között volt. Ha jól emlékszem Mariko ajánlotta nekem olyan 2007 körül.
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Péter írta:Az spec nekem se tetszett, hogy az utolsó előtti részben kitalálták, hogy na akkor most történetet fogunk mesélni. Viszont ennyit még simán el tudtam nézni, mert ad 1, TV sorozatoknál mindig akad egy-két gyengébb, unalmasabb rész, ad 2, mire eljutottak a végső harcig, addigra újra visszatértek a poénkodós vonalra.
Csak egyszerűen annyira a végére szaladt be az összes ilyen, hogy én speciel úgy éreztem, mintha kimerült volna a sorozat. A mennyiségük optimális volt, csak az elhelyezésük nem tetszett nekem.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

igen, kicsit olyan volt, mintha valaki rossz sorrendben gyártotta volna le.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Panty & Stocking with Garterbelt

Hozzászólás Szerző: Péter »

Gondolom mostanra többetekhez eljutott már annak a híre (vagy ha eddig nem, majd most fog) hogy végül is csak lesz ennek második szezonja, immár a Trigger jóvoltából.

Na annyira azért nem kapkodják el a dolgokat, mert valamikor jövőre lehet ebből leghamarabb valami. Viszont én azon se lepődnék meg őket ismerve, ha átcsúsznának vele 2025-re.

Az előzetes alapján, olyan túl sok mindent nem lehet ehhez hozzáfűzni, lévén annak a 90%-a az előző évadból összevágott montázs. Vagyis azon kívül, hogy majd lesz egyszer folytatás, érdemben nem nagyon tudunk meg róla semmit.

Aki ismer, valószínűleg tudja, hogy én spec nagyon komáltam az első évadot. Lényegében a Gainax utolsó jó munkájának tartom. A KLK-val ellentétben, nekem inkább ez hozta el az "anime is saved" életérzést. Mivel pont abban az időszakban kapott el, mikor kezdtem úgy ámblokk kiábrándulni az animékből. Miután azt láttam, hogy ilyen Haruhi, Lucky Star, meg Kejjonok vezetik a létező összes listát, megverhetetlenek, és ezekből lesz majd még több, akkor az úgy elég demotiválóan hatott rám. Valahogy úgy voltam vele, hogy na ha itt ez a menő, akkor engem kurvára nem köt már ehhez semmi, inkább megyek vissza gamerkedni, vagy valami. Aztán jött ez az anime, és visszarántott. =)

Persze nem volt tökéletes, voltak gyengébb epizódjai. Pláne mikor a vége felé kitalálták, hogy nagy hirtelen most akkor story time lesz, és elkezdjük megindokolni, mi-miért történik. Ám úgy összességében nekem nagyon adta. Nagyrészt azért, mert egy hatalmas tribute volt ez a '90-es évek rajzfilmjei felé. A hangsúly viszont a múltidőn van.

Nincsenek nagyon illúzióim. Már csak azért se, mert a Gainaxnél egyszer már hitegettem magam, holott már a Dantalian no Shoka után világossá kellett volna váljon, hogy itt bizony baj van. Mivel a sztárjátékosok elmentek a csapatból, az utánpótlás meg tapasztalatlan. Még a Medaka Box-nál is megalkudtam. (Mentségükre szólt, hogy abból a manga se jobb semmivel.) Aztán a Stella körülre csak szembe kellett nézni a szomorú ténnyel, hogy ez bizony ennyi volt.

Ha most 2013 lenne, és nem lett volna "pártszakadás", akkor bizakodó lennék. Jelen esetben viszont, egyrészt az már önmagában nem egy jó pont, hogy 10+ év után adják a fejüket a folytatásra. Holott az a brigád, akik az első szezont úgy, akkor, és abban a formában összerakták, már nincs meg.

Másrészt sajnos maga a Trigger se tett túl sokat azért, hogy amolyan Gainax szerű hypeba jöjjek, ha meghallom a nevüket. Volt egy messze túlhyopeolt, de amúgy korrekt Kill La Kill. Aminek talán az volt a legnagyobb baja, hogy inkább az első fele volt erős, míg a második felében egyértelművé vált, hogy hiányzik belőle az a bizonyos plusz, amitől valódi egyénisége lehetne. Illetve ott volt még a Little Witch Academia, aztán úgy ennyi.

Minden más, ami azon kívül volt, az vagy valami erőtlen próbálkozás volt. Vagy egy újabb TTGL wannabe, amik közül aztán egyik se tudott felnőni a feladathoz. Szal nem tudom a P&S 2 mögött is nem azt látni, hogy azért nyúlnak most ehhez, mert az önálló címeik valahogy nem akarnak nagyot durranni. (Azt is mondhatnám, hogy mi az srácok, nem megy az ötletelés?) Aztán úgy vannak vele, hogy egy folytatással könnyebb dolguk lesz.

Ráadásul, ahogy Titkossal beszéltük, a Trigger hatalmas mellénye, ólajtónyi pofája se segít épp a dolgon. Mivel úgy beszélnek itt 10 évadra előre elég, felhalmozott témáról, anyagról, hogy közben még semmit se bizonyítottak. =) Szal ja, előbb talán ezt a második évadot kellene rendesen megcsinálni, mielőtt még ennyire előre szaladnának.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Panty & Stocking with Garterbelt

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta: 2023.07.17. 20:17 Másrészt sajnos maga a Trigger se tett túl sokat azért, hogy amolyan Gainax szerű hypeba jöjjek, ha meghallom a nevüket. Volt egy messze túlhyopeolt, de amúgy korrekt Kill La Kill. Aminek talán az volt a legnagyobb baja, hogy inkább az első fele volt erős, míg a második felében egyértelművé vált, hogy hiányzik belőle az a bizonyos plusz, amitől valódi egyénisége lehetne. Illetve ott volt még a Little Witch Academia, aztán úgy ennyi.
OFF: Check Cyberpunk Edgerunners. So-so túlértékelt (azért messze nem akkora magnus opus, mint ahogy szeretik beállítani), de ez még úgy is egész bejött, hogy amúgy az alapot adó játékról megvan a véleményem. Vannak egészen lenyűgöző pillanatai is.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Panty & Stocking with Garterbelt

Hozzászólás Szerző: Péter »

Igen, azt többen ajánlották már, csak van két dolog, ami azért visszatart tőle. Egyrészt, az alapjául szolgáló játék szvsz egy egész generáció legnagyobb parasztvakítása lett. (Nagyobb, mint a Duke Nukem Forever volt.) Szal én még ennyire semmit mondó, lelketlen, fantáziátlan cyberpunkot az életben nem láttam. Másrészt ha valamiből, hát cyberpunk animéből nincs hiány, és mivel már elég sok mindent láttam ebből a műfajból, kérdésesnek tartom, ez mi újat tudna mutatni?
Kép
Válasz küldése