Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Csak tipp a részemről, de nem lehet, hogy pont azért bírják Sayakát a legkevésbé, mert ő a legemberibb szereplő? Úgy vettem észre fanboyok körében, hogy felőlük el lehet tolni a női szereplőket a teljesen kattant, "embertelen" irányba, vagy lehet belőlük nagyon cuki, nagyon naiv, nagyon rózsaszín szereplő, csak átlagos ne legyen, mert akkor azt valamiért utálni kell. Pl. több háremcuccnál (ahol ugye keményen mennek a "best girl háborúk" XD) tapasztaltam már, hogy a legkevesebb fanja jellemzően a "szomszéd lány" típusú csajnak szokott lenni, sőt, ez egy idő után érdektelenségből nem egyszer át szokott csapni masszív hatingbe is. Nem lehet, hogy a Madokában bizony Sayaka lenne a "szomszéd lány" és szegénynek azért ilyen a megítélése a fandomban?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Nem lehet, hogy a Madokában bizony Sayaka lenne a "szomszéd lány" és szegénynek azért ilyen a megítélése a fandomban?
A válasz egy szóval: NEM. Mivel tudom hogy MÉG MINDIG nem nézed meg az animét -____-, így nem spoilereznék túl sokat, de a haterek fő érve a szerintük sok pointless angst és hogy szerintük Sayaka gyenge személyiség. A Sayakát bevédők fő érve pedig, amit itt sokan tartunk is, hogy az az angst egyáltalán nem pointless.
Titkos írta:átlagos ne legyen
Inkább naiv és tapasztalatlan. Ezt hogy "átlagos" nem nagyon tudom ennél a az animénél hová tenni.
Titkos írta:a legkevesebb fanja jellemzően a "szomszéd lány" típusú csajnak szokott lenni
Ez igaz, csakhogy Sayaka estében nagyon nem erről van szó, főleg hogy nem is mondanám különösebben "szomszéd lány-típusnak", mivel:
Titkos írta:több háremcuccnál
ez nem háremcucc. Nyilván az otakuk azt látnak bele amit akarnak vagy éppen szeretnének, de azért, mert több lány főszereplője van, nem lesz köze semmiféle klasszik háremcucchoz. Eleve kinek a "háreme"? :D

Szvsz a Madokánál nem nagyon lehet ilyen típusú kategorizálásról beszélni sem sztori, sem jellem szempontjából, mert épp az az egésznek a lényege, hogy egy adott műfajt dekonstruál. Szal ha már valamihez hasonlítani lehetne, akkor inkább egy random "mahou shoujo-sentai" lenne megfelelőbb erre, mint egy random háremanime, ahol legtöbbször a male MC-hez való hozzáállásuk alapján lehet kategorizálni a csajokat. Persze, ha nagyon akarjuk, mindenre rá lehet húzni az otakupandering sztereotpiákat, de itt nem a szokott "azé nem szeretem mer cundere-kuudere-yandere-szomszédcsaj típus és az nekem nem jön be"-kategorizálásról van szó. Ahhoz ebben "kissé" összetettebb jellemek vannak.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Oké, előrebocsátom, hogy kategorizálásban sosem voltam túl jó, de ha valamiért mégis nagyon rá akarnánk húzni a sablonokat, akkor sem hiszem, hogy Sayaka a szomszédlány kategóriába esne. Inkább lenne genki-girl, vagy tomboy, vagy hasonló. Szomszédlány inkább Hitomi lehetne.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Szomszédlány inkább Hitomi lehetne.
...akit annyira jól meg lehetne trollkodni! Istenem, hogy mennyire kihagytam ezt a lehetőséget, és félő, hogy megint ki fogom...

Sayakáról: Isten bizony nincs vele semmi komoly bajom. Sőt, igazából az ő történetszála rántott be a fanságba, előtte szinte csak ilyen "hm, érdekes lehet, a grafikája mindenképpen elvont itt-ott" dolog volt. Az ő története viszont odatett rendesen. A 10. rész során haragudtam meg rá egy kissé, vele mindig csak a baj volt :P Érdekes, hogy a Rebellionban egészen más szerepben jelenik meg, az ismeretlen kato... izé, boszorkánnyal szimpatizáló nézőpontját kedveltem.

A végén megint antagonisztikus szerepbe kerül (ez mondjuk nézőpont kérdése :D), de remélem, hogy megőriz valamit az élettapasztalatából, mert nem akarom, hogy ész nélkül vagdalkozó valaki legyen a folytatásban...
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hm, ezt így hirtelen nem is tudom, ide kell-e írni, vagy valami gémelős topikba :D

A lényeg, hogy folytatódik a mesém a gyíklányról, ezúttal nagy törés után egészen más szálon. Jó spin-offhoz hasonlatosan kövessünk csak egy egészen új mágikus lányt. Illetve nem új, mert már akkor az volt, mikor 18 éve vagy mikor először játszottam vele, csak ez nem volt közismert. De most, hogy újra összeakadtam a 2013-as inkarnációjával, rám zuhant a felismerés. Ilyenkor az ember vagy röhög egyet, vagy a dolog nem hagyja nyugodni, és nekiáll bejárni az ötlete előzményeit és következményeit. Most ez utóbbi történt, ennek megfelelően hónapok óta reszelgettem egy csöndes sarokban az új történetemet, amihez adalékként becsúszott az új concept movie és a Majuu Hen is. Szóval itt az első fejezet két nyelven, ismerjétek meg Mahou Shoujo Lara-chant! :LOL:

A sírrabló és a halál angyala, 1. fejezet:

http://alvaro84.deviantart.com/art/TRAOD-1-HU-599433551

Tomb Raider and the Angel Of Death, chapter 1:

http://alvaro84.deviantart.com/art/TRAOD-1-EN-599435232

A raptor fontos kellék. Bár nem igazi, mégis tudományosan sokkal megalapozottabb, mint a Jurassic Worldben :hammer:

Na várjatok csak, lesz ez még :twisted:
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Múlt héten fejeztem be, engem megvett kilóra. Közben utánanéztem egy kicsit, Shinbou, Urobutcher... nem véletlen, hogy ilyen jó lett. A MAL-on 10-est adtam rá, és ez a harmadik animeszéria, ami megérdemelte tőlem ezt a pontot az NGE és a Bebop után. A Rebellion még hátravan, remélem lesz akkora mindfuck mint az EoE.

Picit beleolvastam a topicba, és egyetértek, Sayaka a legjobb karakter ebben az animében, a szerződés fausti mivoltát rajta keresztül, az ő szenvedésén keresztül mutatták be. Ő volt a tradícionális, erkölcsi magas lóról papoló anime protag-hős deconstructionje, az összeomlása majdnem olyan gyönyörűen volt kidolgozva, mint Gon érzelmi hullámvasútja a HxH chimera ant arc-jában. Az, hogy nem volt értékelve Sayaka a fandomban, egyáltalán nem meglepő. Ki az anime-történelem leggyűlöltebb karaktere? A legvalódibb, Ikari Shinji, akinek a személyisége nem egy escapist-power-fantasy, és ez igaz Sayakára is, túlságosan emberi és esendő ahhoz, hogy a depressziós 16 éves lányok - az animék európai fő demográfiája - értékelni tudják. Mindenesetre szerintem az anime középső részének - ami talán számomra a legkedvesebb volt - ő volt a fő motorja, ahogyan az utolsó epizódoknak Homura. A 10. epizód az egyik legjobban összerakott anime epizód, a személyes kedvenceim közé került, olyanok társaságába, mint pl. Trigun 17. epizód, CB 5. epizód, Berserk 25. epizód...

Az anime nagyon tight, tökéletesen jól áll neki az, hogy 12 részes, rövid és tömör, nincsenek felesleges üresjáratok. Rendkívül erős a rendezés, nagyon sűrűek az epizódok, meglepő, mennyi minden bele tud férni 20 percbe, ha próbálkoznak. A vizualitás top notch, nem kell azt ecsetelni, hogy ez a legminőségibb aspektusa a madokának, a barrier-ek áttörése utáni vizuális orgia. Az OST-t hamarosan le fogom tölteni, mert nem marad alul minőségben a többi aspektustól. Külön tetszett a sorozatban az, hogy a boszorkányoknak német neveik voltak, mindig megmosolyogtat mennyire imádják a japánok a germán kultúrát. :vigyor:

Valószínűleg túlértékelem az animét, de úgy érzem, mintha direkt nekem rakták volna össze, tartalmazva mindent, amit LeSpookySkeleton szeret a kínai mesékben. Beleszámítva az evangelionesque pseudo-jézus krisztus megváltó endinget is. Köszönöm, Urobutcher!

(Mivel QB folyamatosan jogi terminológiákat használt a szerződés kínálgatása közben, vajon hogy reagált volna, ha a lányok bírói útra akarták volna terelni az ügyet, mivel rosszhiszemű volt a szerződés? :-P Vajon van Incubator-bíróság is? És vajon milyen szerződésnek minősül a puella magi-lét, megbízási szerződésnek? : D)

Also,

Kép
SPOILER
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

LeSpookySkeleton írta:Külön tetszett a sorozatban az, hogy a boszorkányoknak német neveik voltak, mindig megmosolyogtat mennyire imádják a japánok a germán kultúrát. :vigyor:
Meg ugye egy csomó Faust-szöveg került fel a falakra és hasonló helyekre, és senki sem olvassa őket soha, csak a fanok :D Nem baj, majd az új folytatásban sor kerül erre is, lásd concept movie :cool: Soha nem említenek boszorkányneveket se, még "Bebe" is csak Bebe a Rebellionban.

(Az én világomban már konkrétan megfejtették a rúnákat, a lányok sisakja tartalmaz OCR-t is és írja nekik a romanizált verziót a szemük elé bevetés közben, bár ők már anélkül is el tudnák olvasni, meg tanultak hozzá egy kis német is, hogy teljes legyen a kép.)
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

alvaro írta:
LeSpookySkeleton írta:Külön tetszett a sorozatban az, hogy a boszorkányoknak német neveik voltak, mindig megmosolyogtat mennyire imádják a japánok a germán kultúrát. :vigyor:
Meg ugye egy csomó Faust-szöveg került fel a falakra és hasonló helyekre, és senki sem olvassa őket soha, csak a fanok :D
Igaz, tényleg, el is felejtettem említeni, pedig jót mulattam rajta. :D
SPOILER
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

LeSpookySkeleton írta:Igaz, tényleg, el is felejtettem említeni, pedig jót mulattam rajta. :D
Ehhez még egy kis saját cucc: egyszer nagyon nagy kísértést éreztem, hogy a Rammsteintől a Stein um Stein szövegét csöpögtessem el soronként az egyik jelenetem közben, az lett volna hasonló. Illett is volna oda, de majd a Rebellion után visszatérünk erre ;)

Végül mégis elálltam ettől. Így csak a Haifisch került bele, ami egy egész fejezet folyását meghatározta egy alapos kezdő lökéssel. Az meg oda illett, de nagyon...

Stein um Stein: https://www.youtube.com/watch?v=k0gsuJdQnl4
Haifisch: https://www.youtube.com/watch?v=GukNjYQZW8s

Hiába, én bunkó vagyok Nietzschéhez meg a Fausthoz :hammer:

Szerk. A hab a tortán, hogy amikor azt a részt írtam, még nem is tudtam, hogy temetés van a klipben. Mikor megtudtam, úgy örültem, mint anno Perverz Tata a Kreténben, mikor sikerült rávennie az úszómestert, hogy mesterségesen lélegeztesse (persze előtte betolt egy kiló fokhagymát) :thumb:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

LeSpookySkeleton írta:A Rebellion még hátravan, remélem lesz akkora mindfuck mint az EoE.
Lesz. Tele van az is pointless agyfasszal és pózerkedéssel, úgyhogy ha az EoE bejött, ez is tetszeni fog :D
LeSpookySkeleton írta:Picit beleolvastam a topicba, és egyetértek, Sayaka a legjobb karakter ebben az animében. (...) Az, hogy nem volt értékelve Sayaka a fandomban, egyáltalán nem meglepő.
Számomra eléggé meglepő volt, mivel ezen cucc célközönsége a 20+os réteg, és itt azért már észre kellene venni az ő szerepét ebben az animében. Értem én hogy nem sokan rajonganak az angsty karikért, de itt egyáltalán nem a szokott animu-sablonnyivákolásról van szó. Viszont azon az el nem mondott vallomáson a mai napig nem tudom túltenni magam, imho akkora OOC mint a ház...Btw a BEST szvsz Homerun: teljesen kattant és mellé übertáp, bár neki megvan a "drogja" amivel tartani tudja magát. Persze vele elfogult vagyok, a kihívásban a legjobblyányok közé is jelöltem :D
LeSpookySkeleton írta:Az anime nagyon tight, tökéletesen jól áll neki az, hogy 12 részes, rövid és tömör, nincsenek felesleges üresjáratok.
Szerintem túl rövid is, elbírt volna még legalább 4-5 részt. Maminak és Kyoko-nak 2-2 plusz epizód szvsz nagyon kellett volna. Viszont a pacinggel így nincsenek gondok, csak karakter-szempontból nem jutott annyi idő mindenkinek, amennyi kellett volna.
LeSpookySkeleton írta:Mivel QB folyamatosan jogi terminológiákat használt a szerződés kínálgatása közben, vajon hogy reagált volna, ha a lányok bírói útra akarták volna terelni az ügyet, mivel rosszhiszemű volt a szerződés?
LOL ha jól tudom ELTE Jog-os vagy, ugye? Akkor nemcsak nekem tűnt szembe ez a része, csak én meg üzletkötő-szemmel néztem a kis genyó próbálkozásait, szakmai ártalom XD Érdekes lenne megvizsgálni ebből az aspektusból is: mert végül is amit ígért, azt teljesítette is Kyuubei, leginkább a teljeskörű tájékoztatás elmaradása amit jogi szempontból aggályosnak találok... Dehát az üzletből való távozás után reklamációt nem fogadunk el. Azért azt nem lehet mondani, hogy Sayaka ne tudta volna, hogy mire vállalkozik 99%-ban (egyedül a boszik keletkezésének mikéntje és a lélekkő hatóköre nem volt tiszta előtte), Maminak nem volt sok választása, Madoka meg aztán 100%-ig tisztában volt mindennel. Kyoko és Homu perelhet :D
LeSpookySkeleton írta:És vajon milyen szerződésnek minősül a puella magi-lét, megbízási szerződésnek?


Inkább kvázi adásvétel, mivel nem jár le, és nem lehet a szerződés előtti állapotot visszaállítani (bár nemtom Kyuubey-nek hatalmában állna-e ez ha akarná, vagy kell hozzá egy nem gemesített lélek is mint indikátor...? Eh, túlgondoltam. XD)
LeSpookySkeleton írta:Ki az anime-történelem leggyűlöltebb karaktere? A legvalódibb, Ikari Shinji, akinek a személyisége nem egy escapist-power-fantasy
Ez már OFF ugyan ebben a topicban, de drága Ikari-kunnal nem az volt a baj, hogy ne lenne reális (angsty) tiniként ábrázolva, hanem hogy baromi sok és fárasztó volt belőle 24 ep + egy fél EoE, ami alatt végig a vinnyogását kellett hallgatni, szemben Sayaka 5-6 epizódjával, úgyhogy nem csodálom hogy sokaknál kicsapja a biztosítékot.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Surci írta:
LeSpookySkeleton írta:Mivel QB folyamatosan jogi terminológiákat használt a szerződés kínálgatása közben, vajon hogy reagált volna, ha a lányok bírói útra akarták volna terelni az ügyet, mivel rosszhiszemű volt a szerződés?
LOL ha jól tudom ELTE Jog-os vagy, ugye? Akkor nemcsak nekem tűnt szembe ez a része, csak én meg üzletkötő-szemmel néztem a kis genyó próbálkozásait, szakmai ártalom XD Érdekes lenne megvizsgálni ebből az aspektusból is: mert végül is amit ígért, azt teljesítette is Kyuubei, leginkább a teljeskörű tájékoztatás elmaradása amit jogi szempontból aggályosnak találok... Dehát az üzletből való távozás után reklamációt nem fogadunk el. Azért azt nem lehet mondani, hogy Sayaka ne tudta volna, hogy mire vállalkozik 99%-ban (egyedül a boszik keletkezésének mikéntje és a lélekkő hatóköre nem volt tiszta előtte), Maminak nem volt sok választása, Madoka meg aztán 100%-ig tisztában volt mindennel. Kyoko és Homu perelhet :D
LeSpookySkeleton írta:És vajon milyen szerződésnek minősül a puella magi-lét, megbízási szerződésnek?


Inkább kvázi adásvétel, mivel nem jár le, és nem lehet a szerződés előtti állapotot visszaállítani (bár nemtom Kyuubey-nek hatalmában állna-e ez ha akarná, vagy kell hozzá egy nem gemesített lélek is mint indikátor...? Eh, túlgondoltam. XD)
Habár sajnos nem adatott meg nekem az Incubator polgári törvénykönyv, csak a magyarból tudok kiindulni, aszerint viszont rengeteg helyen megtámadható QB szerződése. Eleve már a 6:62.§. (1) bek. szerint, ahogy te is említetted, a tájékoztatási kötelezettség elmulasztása miatt hibás a szerződés, de ami ennél egetrengetőbb, hogy ez a magatartás létrehozza a 6:91.§. szerinti megtévesztést, ami egy megtámadhatósági ok, mivel a másik felet szándékos magatartásával tévedésbe ejti és abban tartja, nem mondja el nekik, hogy a lelküket veszi és, mint ő maga mondta, végérvényesen egyben jövőbeni boszorkányokká változtatja őket azért, hogy energiát nyerjen. Ha a célzott joghatás hibáit tekintjük, akkor szerintem mivel lelkek áruba bocsátásáról van szó, a jóerkölcsbe ütköző szerződés és a feltűnő értékaránytalanság is esetlegesen felmerülhet. Habár az utóbbival lehet vitatkozni, mert végül mégis csodákat hajtott végre a kis alien.

A szerződés azért megbízási, mert rábírja Madokáékat a megbízó által rábízott feladat ellátására, a magical girl munkakörre, a megbízási díj pedig a kívánság teljesítése. Az érdekes felvetés lehet, hogy QB sosem mondta nekik, hogy "Vadássz boszorkányokat!" és sosem utasította őket, tehát azért adásvétel, mert a szolgáltatás, amit QB-nak kellett tennie mindössze annyi volt, hogy változtassa őket puella magi-vá. De facto viszont a puella magi lét kötelezettséget jelent a boszorkányvadászat irányába, mert létszükségletükké válik, és ha azt megbízói utasításnak értelmezzük, hogy követte őket és tanácsokat adott a harc közben, akkor gyakorolta a megbízó a jogait.

Szerk: Kivettem a posztból a nettó hülyeségeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LeSpookySkeleton 2016.05.25. 21:15-kor.
SPOILER
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nos, jelentem, a cucc megnézve, sőt, még ennek a topicnak az eddigi 11 oldalát is átrágtam. XD (Ami egyébként jól jött, mivel kezdetben kissé aggódtam, hogy a cucc negatívumait felemlegetve vajh melyik fanboy fogja leszedni a fejem, de ahogy tapasztaltam, amik nekem is szúrták a szemem, az itt is előjött már korábban legalább 1-2 embernél, szóval annyira nem aggódom. XD) Mondjuk mielőtt bárki lerágná a körmét, megnyugtatom, hogy összességében nekem is tetszett a cucc (szóval amelyik fanboy vasvillával és lángoló fáklyával jött ma fórumozni, az nyugodtan hazaviheti, nem lesz rá szükség XD), de azért pár gondom akadt vele. (Ja igen, spoilerek minden mennyiségben, bár a tematikus topicon belül szerintem ez alap.)

Ami a leginkább zavart (ez ugyanúgy igaz a lezárásra, mint a teljes történeti ívre), hogy ilyen depresszív, magából reménytelenséget árasztó animét régen láttam. Hirtelen csak a Grave of the Fireflies ugrott be, ami hasonló érzést hagyott az ember szájában, de ott legalább előre fel voltam készülve a dologra. Komolyan, végignéztem az animét, aztán az jutott eszembe, hogy ha nem lennék gyárilag képtelen a depresszióra, most mennék és felakasztanám magam a kerti fára. Apropó depresszió: ha én nem is voltam soha az, már a sorozat közepe körül az jutott eszembe, hogy ilyen érzés lehet, ha valaki mégis ebben szenved. Kb. a hatodik résztől kezdve egyfajta nyugtalanságot/reménytelenséget éreztem folyamatosan, amit még megfejeltek egy adag félelemmel is, ami valahogy úgy csapódott le, hogy "már most is minden szar, de lefogadom, hogy ennél még jóval szarabb is lesz". Ami be is jött. Szóval oké, ott van Miura az Eclipsével, George R. R. Martin a "mindenkit kinyírok!" mentalitásával, vagy Isayama az "óriásebédlőjével", de legalább azokban a cuccokban is tudod, hogy így vagy úgy, de egyszer vége lesz. Vagy a jófiú harap fűbe, vagy a gonoszok, de a "harc spirálja" lezárul. A Madokában ez nincs így, mert Urobutcher egy szadista állat és gyakorlatilag azon vigyorog, hogy úgy írta meg az egész sztorit, hogy nincs olyan döntés, ami pozitív irányba befolyásolhatná hőseink sorsát. Mindegy, hogy csak ülnek a seggükön, vagy minden követ megmozgatnak azért, hogy megmentsék magukat, mert Uro elintézi, hogy így vagy úgy, de mindegyikük a darálóban végezze, vagy minimum örök kárhozatot "nyerjen". (Aki szerint a legvége happy end, az gondolja újra...) Komolyan, akit a Shingekiben zavart, hogy menő hősök helyett folyamatosan csak szívásra ítélt embereket lát, az nem tudom, hogy a Madokához mit szólna, mert ezt kapásból át lehetne nevezni arra, hogy "Szopóroller - Az anime". Ennél még az End of Eva vége is vidámabb, mert bár "resetelődik" a Föld, de még mindig ott a remény, hogy újrakezdhetnek, kvázi kaptak egy második esélyt, hogy a nulláról indítva máshogy csinálják a dolgokat. A Madokában ilyen nincs, ha istenné is válsz és az egész univerzumot újraírod, Uro akkor is megoldja, hogy effektíve szinte semmi ne változzon. Na, elnézést, de ezt ki kellett adnom magamból, mert bár hallottam, hogy lesz itt mészárlás, meg lelki leépülés, meg azt is sejtettem, hogy nem kapunk full happy end lezárást, de hogy egy ilyen szemét "törvénnyel" operáljon a sorozat, nos, ahhoz nem kevés szadizmus kell írói részről. Szóval aki még nem látta: vigyázat, a sorozat átmeneti halálvágyat okozhat az arra hajlamosaknál! :dirr: (És nem is arról van szó, hogy ne bírnám végignézni a drámai, szomorú animéket, mert pl. a Ganku az egyik kedvencem, pedig azért annak sem épp egy vígjáték a történetvezetése, de Uro ettől még bekaphatja, mert nagyon nem mindegy, hogy szimplán egy szomorú sztorit írsz, vagy pedig egy ilyen "suffering for suffering's sake", kifejezetten a szereplők szadizására irányuló darabot dobsz össze.) Úgyhogy ezzel sajnos annyira felhúzott a sorozat, hogy legalább -1 pontot ezzel sikerült "kiharcolnia". Uro meg nálam mostantól nem azért lesz "butcher", mert lemészárolja a szereplők 90%-át, hanem mert a nézi lelkét darálja. Azért ha szórakozás címszó alatt leülsz egy anime elé, aztán a közepétől kezdve inkább egy kínzókamrában érzed magad, az hosszútávon nem vicces.

Na, a kötelező "anyázda" után viszont térjünk rá a cucc pozitívumaira, amikkel legalább azt sikerült elérnie a készítőknek, hogy ha kedvenc anime már csak hangulatából adódóan sem lesz nálam a cucc, ennek ellenére mégis azt mondom, hogy legalább egyszer mindenkinek látnia kell, aki animézik. (Csak készítsetek oda magatok mellé egy levélnyi Xanax - Prozac kombót, mert kelleni fog... XD)

-Zenék: Profi! Hihetetlen, hogy milyen jól sikerült mindig a hangulathoz illő dalokat választaniuk. Ha épp vidám jelenet van (tudjátok, az a maroknyi úgy az első két részből...:dirr:), akkor annak megfelelő dalocska szól, szomorú részeknél szintén rásegítenek arra, hogy a dallal még pluszba megríkassák az embert (mondjuk ez nálam pont az elejétől való sok szadizás miatt nem jött nekik össze, sajnos a végére már szinte "immunis" lettem...), akciók alatt pedig a dal is annak megfelelően pörög. Az opening is tetszett (ClariS-éktől amúgy sem az első olyan szám, amit kedvelek), az endingek pedig szintén jók, főleg, ahogy a történetnek megfelelően váltogatták őket: az első két rész végén még a "beetetős", cukimuki ending megy, majd átváltanak a számomra "igazi" Madoka endingre, a Magiára, a kilencedik végén pedig még egy ilyen "in memoriam" Sayaka-Kyouko endinget is kapunk, ami valóban szép lett.

-Látványvilág: ISTENEM, VÉGRE, KÖSZÖNÖM! Valamilyen csoda folytán a Shaft megértette, hogyan kell egyedi és érdekes látványvilággal operáló animét készíteni anélkül, hogy átcsapjon az egész öncélú baromkodásba. Szóval nem ad hoc módon villódzik a képernyő, meg tolulnak az ember szeme elé random feliratok, hanem amiket látunk, azoknak valami mélyebb jelentése, de minimum értelme van. Nagyon tetszett pl. hogy a boszorkány barriereknek mindig valami adott "témája" volt és tekintve pl. Sayaka komolyzenéhez fűződő viszonyát és azt, hogy később boszorkányként ő kvázi egy hangversenyterem volt, ezért gondolom sanszos, hogy a többi boszinál is a korábbi életük legjellemzőbb aspektusát emelték át boszorkánylétükbe. De úgy az egész anime ábrázolásmódjára igaz, hogy úgy sikerült "kiművészkedniük" magukat, hogy az eyecandy dolgok szépen belesimultak a sztoriba, sőt, hozzátettek a jelenetek erejéhez. (Meg pl. mennyivel elegánsabb, ahogy Homura besétál egy épületbe és ott egy Faust idézet németül a falon, nem pedig vörös háttérrel odab*sszák az ember szeme elé erőszakosan és nagyképernyős módban, hogy "FAUST-FAUST, ÉRTSED MÁ'!") Szóval ami a Maria Holicnál, a teljes Monogatari franchise-nál, vagy a Nisekoinál nem sikerült nekik, az itt valamilyen csoda folytán teljesen jól működött. Persze ebbe nyilván az is belejátszott, hogy míg az említett daraboknál jellemzően hangulatilag totál nem passzoló animékbe próbálták ezeket beleerőltetni, addig ezúttal egy original animéjükkel tették ugyanezt. (Mondjuk ezzel azt is elérték, hogy most már minden hasonlóak elcseszett jövőbeli cuccuknál csak még jobban fog zavarni a dolog, hiszen eddig csak sejtettem, hogy tudnák ők ezt értelmesen is csinálni, a Madokával viszont be is bizonyították, hogy igazam van.) Szóval a Madoka ilyen ritka jól sikerült fehér hollója lesz nálam a stúdiónak, mint ahogy a TTGL volt a Gainaxnak. XD Illetve a "Shaftingon" túl is nagyon szép volt az egész, tetszett ahogy a shiny és a dark hangulatot váltogatják, de igazából erről túl sok mindent nem lehet írni, mert ezt tényleg látni kell.

-Történet, world-building, stb. Ez volt talán a sorozat legerősebb pontja, még úgy is csak lestem, hogy milyen ügyesen következett végig egyik dologból a másik és micsoda fordulatok voltak, hogy kb. már minden fontosabb spoilert lelőttek nekem az évek során hol itt, hol ott. (Ugyanakkor ez megint egy szép példája annak, hogy attól még, hogy valamit lespoilereznek, ugyanúgy tudom szeretni és élvezni, ha jól van megcsinálva.) Ahogy az egész Incubator-magical girl-boszorkány rendszer ki lett találva, az baromira epic és a szereplők "bukását" is nagyon ügyesen írták meg. Itt szeretném megjegyezni, hogy a cucc erősen addiktív. XD Gyakorlatilag leültem elég tegnap este nyolckor és úgy hajnal 4-5 körülre meg is néztem. XD Pedig tudjátok, hogy én nem vagyok egy nagy anime-maratonos fazon, de a harmadik rész végéig kb. azért akartam eljutni, hogy "oké, nyomjuk le az első két és fél résznyi "snoozefestet", ameddig legutóbb is jutottam benne, utána elvileg felpörög", ezután az egyre durvuló Sayaka-szál miatt nem bírtam leállni vele, majd a tizedik epizódtól részben a "már csak pár rész és vége a sorozatnak!"-feeling, részben a "oké, de akkor most már tényleg nézzük, hogy mi a helyzet Homuval!"-feeling miatt viharsebesen sikerült a végére jutnom. (Jó, kicsit az is bennem volt, hogy "pörgessük gyorsan, hátha lesz itt valami relatíve pozitív lezárás....", ami mondjuk nem jött össze, dehát így jártam. ^^" XD) Szóval tény, hogy erősen nézeti magát és valóban, a harmadik rész végétől kezdve nem csak jobban felpörög, de hangulatilag is jóval fogyaszthatóbbá válik. Persze ez az egész "nem menekülhetsz a végzeted elől, ami a szenvedés" stílusa a cuccnak baromira nem jött be, de erről már ugye írtam az elején, ettől még kreatív és jól felépített sztori. (Amúgy ezzel a hozzáállással simán elmehetne valami "anti-TTGL"-nek és mivel az nálam ilyen 10/10-es all time favourite, így nem csoda, ha vele meg kevésbé sikerült barátságot kötnöm. XD) Illetve Surcival értek egyet abban, hogy jobb lett volna ez 26 részben, vagy ha nem is annyira elhúzva, de úgy 15-20 közé belőve, de erről majd írok, amikor a cucc negatívumaihoz érünk.

-Karakterek: Alapvetően ők is rendben voltak, plusz bónusz, hogy senkit nem utáltam (még QB-t sem, Sayaka meg rulez, bár azt is meg tudom érteni, aki rühelli, de erről szintén később), viszont pont miattuk lett volna üdvösebb egy némileg hosszabb sorozat (értsd: néhányuk csak plot-device volt, nem kaptak egy rendes character arcot, pl. Mami, aki kvázi ilyen "sokkoló hullajelöltnek" lett bedobva), illetve azért figyelitek, hogy a kliséket azért még így is igyekeztek fenntartani a készítők. XD Szal van itt classy upperclassman (XD), akinek egyik kezében stukker, másikban teáscsésze, aztán tomboy csaj, aki az első 2-3 epizódban rendszeresen megjegyzi félős barátnőjének, hogy majd ő megvédi és szétrúgja neki XY seggét, aztán ott van a yaeba (fang-girl) karaktertípus, akinek az a "trademarkja", hogy folyamatosan zabál (ráadásul almát csak egyszer eszik, ellenben péksüteményeket és cukros dolgokat jóval többször tol az arcába, szóval komolyan aggódtam, hogy őt nem a boszorkánnyá változás, hanem a magas vércukorszint fogja végül megölni XDDD), fő párosunknak pedig ott van az egészen a végéig félős moe (szinte részenként elmondja, hogy "nem vagyok jó semmire, vajon képes leszek-e helyesen dönteni", stb-stb.) és szívszerelme, a kuudere, menő transfer student. :D Most ebből úgy jön le, mintha utáltam volna őket, vagy az ábrázolásmódjukat, pedig mondom, hogy nem, épp csak ne csináljunk úgy, mintha ez valami 100%-osan "bátor" sorozat lett volna, mert azért Shafték ügyeltek rá, hogy legalább az otakupan csajtípusok nyomokban benne legyenek ezekben a szereplőkben is, hogy ha esetleg a darkos, klisékifordító történet mégis visszafelé sülne el, azért a doujinok jól fogyjanak. :dirr: XD (Pláne ezzel a karakterdizájnnal, ami ugyan hamar megszokható, meg értem, hogy így annál nagyobbat ütöttek a darkos jelenetek, de ettől még egy fokkal "emberibb" dizájnt el bírtam volna viselni, lásd Mai HiME, ami egyébként nyomokban hasonló sztorival operál, csak kétszer ennyi epizódszámmal és karakterrel, ezért szvsz jobban is működött. XD) Egyébként nálam valahogy úgy néz ki a kedvenc karaktereim listája ebben a sorozatban, hogy Madoka anyja > Charlotte > QB. XD Madoka anyja egy tök szórakoztató és menő nő (XD), akinek legalább annyi vicces, mint cool pillanat jutott (mondjuk azt jól láttam, hogy whiskeyvel kínálta a lányát az éjszaka közepén? O___O) és az utolsó előtti részben is tetszett, ahogy tiszteletben tartja lánya kérését és kvázi elengedi a biztos pusztulásba, még úgy is, hogy semmit nem ért az egészből. (T____T) Aztán ott van Charlotte, aki a legcoolabb boszorkány ever (és ha jól láttam, hogy mit fognak vele művelni a movie 3-ban, akkor egy újabb "anyád hogy van?" pontot megelőlegezek Urobutchernek...), fejre megy, mert tudja, hogy abban van a vitamin és nagyon fontos, hogy amíg én jó pár éve "csehszlovák rajzfilmfigurának" vagy minek neveztem, addig Surci chates haverja meg "ruszki kukacnak", vagy valami hasonlónak. XD Élhetsz bárhol a világon, a KÁEURÓPAI FÉREG ÖSSZEKÖT! XDDDDDD (De komolyan, a kicsi "plüss" formája aranyos volt, a "kifejlett" pedig kifejezetten tetszetős arcmimikával bírt, míg a többi boszinak sokszor még konkrétan kivehető arca sem volt.) QB pedig tudom, hogy elvileg ilyen "rúgnivaló" szereplőnek lett megírva, de egyrészt igazi prof kis manipulatív geci volt, másrészt meg nem igazán tudtam rá haragudni, mivel elmondta, hogy az ő fajánál az érzelem ismeretlen fogalom. Tehát Urobutcherrel ellentétben (XD), ő nem poénból szadizta a csajokat, hanem mindig meghozta a faja számára leglogikusabb döntést. Persze, hazudott nekik, direkt nem mondott el mindent az elején, stb-stb., de hogy lehetne azt mondani rá, hogy kegyetlen, vagy szemétláda, ha a szó jelentését sem ismeri? Plusz azért amikor Madoka kezdte volna neki túlzottan nyomni a "morálmoe" dumát, csípőből visszavágott, hogy "szerinted a te kajád hogy kerül az asztalra?" XD Plusz az UFO-hívők is pezsgőt bonthatnak, QB kb. megalapozta az elméletüket, hogy az ufók már az őskortól kezdve irányították az emberi történelmet. XDDD A három legkirályabb szereplőt tehát kitárgyaltuk, viszont mivel a magical girlök mégis csak többet voltak a vásznon, ezért őket is jellemezni kéne. XD

-Mami: Az egy dolog, hogy talán nála értettem a legkevésbé az őt övező imádatot (nem szoktam kedvelni a túlidealizált karaktereket), de semmi gond nem lett volna vele, ha eleve hosszabb a sorozat és rendesebben kibontják a karakterét, esetleg (urambocsá') negatív jellemvonásokkal is fel merték volna ruházni. (Nem úgy értem, hogy írják masszívan gonosznak, csak pár ún. "character flaw"-ot elbírt volna szvsz.) A fő gond az, hogy egyszerűen túl kevés screentime-ot kapott ahhoz, hogy komolyan megkedveljem, vagy bármiféle érzelmet kiváltson belőlem, így a halála sem tudott annyira sokkolni, azon kívül, hogy "hát, erre mondjuk tényleg nem számítottam...". Őt akarták kvázi a Madoka Kaminájának eladni, aki előbb inspirálja, majd halála után emlékével ösztönzi az életben maradt hősöket, de ehhez legalább kétszer ennyi epizódig kellett volna életben maradnia. Én 25-26 részesre csináltam volna a sorozatot és Mamit úgy a 6-8 részek körül öltem volna meg.

-Kiyouko: Hasonló vele is a gond, mint Mamival (kevésszer szerepel), ráadásul egy elég erőltetett/hirtelen jött karakterfejlődést is próbáltak ráhúzni. Ugye először kezd ilyen "senki ne álljon az utamba, csak magammal törődöm!" szemét csajként, majd Sayakát is megpróbálja megölni, illetve még pluszba szívózik Homurával is, majd egy epizód múlva "jófejkedni" kezd, elmeséli szomorú múltját (annak a csajnak, akit tegnap még ki akart csinálni), a következő részben pedig már az életét is kész kockára tenni érte, majd végül amikor látja, hogy örökre elveszett, saját maga felrobbantásával együtt mindkettőjüket megöli, amolyan "NEM AKAROK NÉLKÜLED ÉLNI!" stílusban. (De tényleg, komolyan nem tudott volna abból a harcból úgy kijönni, hogy "Sayakát" megölje, viszont ő életben maradjon? Walpurgis ellen még jól jött volna...) Mindezt kb. a sorozat szempontjából valami háromnapos időintervallum alatt... Szal nem, ez így sajnos nem működik, itt megint Surci írta jól, hiteltelenül lesz három nap alatt halálos ellenségből legjobb barátnő. Megint az van, hogy kb. kétszer ennyi epizódban elmesélve működött volna ez igazán jól. Ja és ha már itt tartunk: a MadoHomu ship kb. annyira canon, hogy canonabb már nem is lehetne (:3), viszont hogy ez a Sayaka x Kyouko honnan jön...? Oké, persze, láttam is a sorozatot, meg itt is olvastam, hogy kvázi Sayaka Kiyouko "régi énje", de valami olyan szinten "felgyorsított" és erőltetett volt a köztük lévő "kémia" (már ha beszéltünk egyáltalán ilyesmiről az ő esetükben), hogy azért kemény shipper szemüveg kell ahhoz, hogy ezt a kettőt bárki összeboronálja. Kyouko szempontjából szimplán csak hiteltelen a dolog, ahogy már írtam, Sayakáról meg biztos elhiszem, hogy amikor épp a hegedűs srác iránti esélytelensége miatt tört teljesen össze, akkor majd Kyouko fogja érdekelni... :dirr: Persze lehetett volna tényleg ez is jól felépítve, csak megint az a fránya epizódszám...

-Sayaka: Legemberibb szereplő, legjobban felépített arc, legszívbemarkolóbb halál, stb-stb. Igazából mindegyik csajnak valami hasonlóan jól és hosszasan összerakott character arcot adtam volna, mint amekkorát ő kapott. Ja, hogy ez nem működne, mert 12 részből kb. a fele elment rá? Nos igen, ezért is mondom, hogy növelni kellene az epizódszámot. Nála valóban működött az, ami az előző két karakternél nem, mivel az első rész óta ismertük, volt időnk megkedvelni és a folyamatos lelki leépülésének is egyre inkább tanúi lettünk. Igazából vele kapcsolatban egyedül az csípte a szemem, amit Surci is írt: fura volt, hogy végül nem vallott szerelmet hegedűsnek, pláne, hogy a barátnője még teljesen korrekt is volt és előre "figyelmeztette". (Bevallom, én arra számítottam, hogy szerelmet vall, de visszautasítják, esetleg pont azért, mert akkor jön rá, hogy a barátnő gyorsabb volt nála és már vele jár a srác és ettől kattan be. A másik, Surci-féle "metrós terv" már nagyon szemét lett volna.) Persze értem, hogy pont előtte tudta meg nem sokkal, hogy "zombi" lett belőle (használhattak volna valami másik szót, vagy simán mondhatták volna, hogy "már nem vagyok ember", mert ettől a "zombitól" inkább húzódott vigyorra a szám, mintsem segített volna átérezni a helyzet súlyosságát), de itt mintha a kelleténél jobban belelovalta volna magát abba, hogy akkor neki már nincs joga semmilyen normális emberi dologhoz. (Lásd Kyouko is ugyanakkor tudta meg ezt a dolgot, mint ő, de már másnap "vígan" zabált... XD Mondjuk kezd nekem gyanús lenni, hogy ő szimplán bánatevő. XD) Szóval ha valóban ezért nem vallott végül szerelmet, akkor ezt még úgy-ahogy megértem, de egyébként Surcival vagyok, hogy csöppet OOC volt ez tőle. Vagy ott volt az a jelenet, amikor "psycho bitch" módban püfölte a boszorkányt, miközben ott röhögött, hogy "haha, igaz, tényleg nem fáj!" @____@ Szóval szerintem a haterei nem csak azért utálják, mert szerintük "túltolja az angstet", hanem mert az összes főszereplő közül talán ő borult el a legdurvábban. Oké, hogy azért vissza-visszajött ezekből a pillanataiból, illetve ez kellett ahhoz történetileg, hogy bemutassák, hogy miként válik valaki boszorkánnyá, de ettől még tény, hogy neki voltak a legpszichóbb pillanatai, talán csak alternatív-Mami volt durvább, amikor elkezdte sorban ellövöldözni a Soul Gemjeiket, mondván, hogy "ha a magical girlökböl születnek a boszorkányok, akkor nekünk sem szabad életben maradnunk", na de az egy pár perces jelenet volt (és nem is a "fő világban"), nem részeken átívelő masszív durvulás. Illetve hallottam olyat is, akit az zavart, hogy a sorozat teljes középső része Sayaka szerelmi életére megy el, míg a "fő sztori" (értsd: a MadoHomu szál) alig halad. Engem ez nem zavart, mert kedveltem őt, de akit eleve totál hidegen hagyott a karaktere, vagy esetleg ellenszenvesnek is találta, annál megértem, ha sok volt ez neki. Csak ahogy már írtam, én nem az ő megoldásukban hiszek, hogy mondjuk halasztották volna meg kétszer ilyen gyorsan Sayakát, hanem pont az epizódszámot toltam volna ki, hogy Mami és Kiyouko is kapjon úgy legalább 6-6 részt.

-Madoka: Teljesen okés volt szvsz, kissé kevesebb nyavalygás arról, hogy "semmire sem vagyok jó! T___T" mondjuk lehet üdvös lett volna (úgy értem, hogy talán ha nem mondja el részenként, csak úgy minden második-harmadik epizódban, akkor sem veszít a mondat az "értékéből"... XD), de így is bőven tolerálható. Túl sok mindent mondjuk egészen a végéig nem csinált, de neki kvázi ez volt a szerepe. (Passzív figyelő, aki végül meghozza az egyetlen "helyes döntést/kívánságot", amit már csak az Incubatorok fölött álló Urobutcher cseszhetett el neki...) Ahogy itt olvasom, őt meg azért szokták ekézni, mert "miért nem kötött hamarabb szerződést", de ezzel én is úgy vagyok, hogy "miért, Mami után úgy tűnt, hogy ez akkora jó buli?" Pláne, hogy konkrétan egy lányt sem ismertek, aki ebből az egészből jól jött volna ki. Ott volt a gyanúsan antiszoc Homura, a szemét módon önző és agresszív Kyouko, illetve a látszólag eleinte rendben lévő, de később totál elboruló Sayaka. Ebből hogy hozza ki valaki azt, hogy Madokának megérte volna minél hamarabb szerződnie? XD Inkább olyan az egész, mint valami lelket felőrlő munka, amitől végül idegbeteg/agresszív/stb. leszel. Ez meg nem tudom, hogyan lenne vonzó bárki számára. XD Persze 1-2 érdekes húzása neki is volt, pl. az őrült Mamis alternatív világban milyen szépen lelőtte már a szőkét, nem néztem volna ki belőle. XD Ja és ugye a kívánsága a végén. Annyiból szerintem elcseszte, hogy én szimplán azt kívántam volna, hogy az összes Incubator semmisüljön meg a bolygójukkal együtt (nincs "Ördög", nincs probléma XD), ami igaz, hogy az emberi civilizációt "kissé" visszavetette volna, de cserébe nem lettünk volna egy idegen faj haszonállatai. Mert ugye így végülis az "örök harcból" nem sikerült kilépniük, annyi történt, hogy most már az Incubatorok kvázi "velük vannak" és nem a korábbi magical girlökből átváltozott boszikat gyilkolásszák, hanem tisztázatlan körülmények között létrejövő pixelszörnyeket, de ettől még a Soul Gem ugyanúgy sötétedik és ha teljesen bedarkul, ugyanúgy meghalnak. Tehát a Soul Gemtől való függés, a "zombi-lét", az örök harc nem szűnt meg, ezért mondom, hogy szerintem ezzel elcseszte, nagyon naiv volt ez a "csak azt akarom, hogy ha már meg kell halniuk, mosollyal az arcukon tegyék és ne váljanak boszivá" kívánság, ha bármit kívánhatott volna. (Az persze más kérdés, hogy Uro világában kvázi lehetetlen volt jót kívánnia, kihozta volna az uraság akármelyik kívánságot olyanra, hogy mindenképp szopjanak szegények, de Madoka erről nem tudott, ennyire azért nem meta a cucc... XDDD Szal mit tudom én, ha én mondjuk minden Incubator pusztulását kívántam volna, Uro kihozza arra, hogy akkor nem X, hanem Y idegen faj taszítja szolgaságba az emberiséget és nem is ilyen haszonállat-stílusban, hanem csak szimplán orbitális pályáról felperzselik a bolygót, vagy ilyesmi. Ebből az ürgéből én már mindent kinézek, ha lelki tortúráról van szó. :dirr:)

-Homura: Best girl, pedig az elején még mennyire nem hittem volna, de aztán az utolsó három epizód még épp időben mindent helyretett. XD Talán ő kapta a legjobban megírt sztorit és amennyire tudtam követni, hülyeségeket sem csinált. (Én megértem, hogy szerződött, most maradt volna ott meghalni az apokaliptikus Földön? Ugyanaz volt, mint Maminál, kvázi választhatott, hogy él vagy meghal, csak az ő helyzete még brutálabb volt.) Azt meg nem sejthette előre, hogy pont a folyamatosan újra és újra visszautazása miatt lesz Madoka a "legfontosabb magical girl". (Ez megint csak a szokásos "Uro úgyis kibaszik veled" húzás volt.) Talán lelkileg is ő volt a legerősebb, én már a fele körül kikészültem volna mindattól, amiket ő átélt. Azért az még érdekelne, hogy a "vonatot és kamiont vezetek telekinézissel" milyen képesség és hogyan kapcsolódik az időmegállításhoz, mert nekem eléggé ilyen "utolsó részekben random módon kapott, látványos power-up"-nak tűnt. XD És a végén is ő bírja a legtovább, hiszen kapunk egy sivatagos, posztapokaliptikus világot (ja, kitalálom: most akkor boszi-Madoka nélkül is elpusztult a Föld, mert helyette kipusztította valami fő-pixelszörny, igaz, Uro? -___-), ahol továbbra is csak a sorozatban való gyilkolás maradt az élete, hiába "vigyáz rá" Madoka. (Ráadásul azok az itt is emlegetett "sötét angyalszárnyak" eléggé úgy néztek ki, mint amikor egy magical girl "boszorkányizálódni" kezd, csak mivel ott ez a folyamat már nem volt érvényes, gondolom szegény Homu simán kezdett megkattanni. :( )

Ja, illetve még érdekelt volna, hogy ha már Walpurgis ilyen "mindent elpusztító főboss", akkor valami minimális háttérsztori kiderüljön róla, mert ahogy írjátok, így eléggé csak egy plot device, kb. a "HiME Csillag" helyi megfelelője, hogy megint azzal a sorozattal jöjjek. XD

Szóval összességében jó volt, de egyrészt Uro végletekig szemét mentalitása, másrészt a rövid játékidő miatt én végül egy 8/10-et adtam rá. Úgy 15-20-26 részben és valami minimális pozitív lezárással 9 is lehetett volna, így "csak" ennyi. Az ajánlást/tukmálást/kötelező felkérdezést ennek ellenére mindenképp köszönöm, mert ezt egyszer azért mindenkinek látnia kell. XD Uro meg csöppet már szinte "kontraproduktív" lett, szóval a folyamatos "nyomorúságban tartásával" azt érte el nálam, hogy míg más animéknél a canon megnézése után elkezdek fanartokat, poén képeket és hasonlókat keresni, addig itt egy darabig kedvem sem volt hasonlóhoz, mert ránéztem egy szereplőre és rögtön az villant be róla, hogy ő hogyan szívta meg... Oké, ez így egy nap elteltével már múlik, holnapra meg valszeg nyomtalanul el is fog tűnni, csak gondoltam jelzem, hogy a szereplők szadizása egy ponton túl már az ellenkezőjébe is átcsaphat és nem az marad meg egyes nézőkben, hogy "micsoda merész, formabontó, bátor darab", hanem hogy "Ha Hideaki Anno depis volt és az EVA-t a pszichiáterlátogatás helyett csinálta meg, akkor Uro sem lehet száz, csak még azt nem tudom, hogy szomorú, vagy szimplán szadista". XD

Ja és volt itt nekem egy félbemaradt vitám/beszélgetésem Surcival, amit kb. úgy zártunk rövidre, hogy "gyere vissza, ha végignézted a sorozatot", de ez már megtörtént, szal... XD

Tehát erről lenne szó, amire utána reagált Surci. XD Kezdjük azzal, hogy így végignézés után sem érzem úgy, hogy baromságot írtam volna, ugyanis az "alaptételem" az volt, hogy "Sayaka a legemberibb szereplő", amit így most, a megtekintés után is igaznak érzek. A "hárem" részt meg kissé félreértetted, én nem azt mondtam, hogy a Madoka egy háremcucc, hanem példának hoztam fel, hogy például ahogy a háremekben is legtöbbször az átlagos/"szomszéd lányt" pécézik ki a fanok és nem hogy ignorálják, de sokszor kifejezetten gyűlölik (Haruna - To Love Ru, Onodera - Nisekoi és még folytathatnám a sort...), úgy egy magical girl cuccnál sem lenne meglepő, ha pont a legkevésbé 2D-s csajra szállnának rá. Mondjuk az igaz, hogy a "szomszéd lányos" hasonlatom talán valóban hülyeség volt Sayaka esetében (mert abban neked és Mordályosnak volt igaza, hogy Hitomi a szomszéd lány, Sayaka inkább a tomboy, ha már kategorizálunk XD), de még így is ő az, akit a legnehezebben tudnék bármilyen otakupan csajtípus klisébe beleerőszakolni, míg a többiekkel azért kevésbé volt ilyen problémám, lásd itt a fenti jellemzésemet a kuudere transfer studentről és társairól... XDDD
Surci írta:A válasz egy szóval: NEM. Mivel tudom hogy MÉG MINDIG nem nézed meg az animét -____-, így nem spoilereznék túl sokat, de a haterek fő érve a szerintük sok pointless angst és hogy szerintük Sayaka gyenge személyiség. A Sayakát bevédők fő érve pedig, amit itt sokan tartunk is, hogy az az angst egyáltalán nem pointless.
Ebben amúgy annyi igazság lehet, hogy ha az összes szereplőt megnézzük, valóban Sayaka angstelt a legtöbbet közülük, viszont pointlessnek én sem nevezném, másrészt meg nem ő volt "túl emós", hanem a többiek bírták "túl jól". XD Mondom, én pl. Homunál is csak lestem, hogy hogy nem kattant meg mindannak úgy a fele körül, amit végigcsinált. Szal ha választani kell, én is inkább Sayaka-védő vagyok, mert meglehetősen kedveltem, de ahogy fentebb is írtam, megértem, ha valakit kiakasztott. De egyébként igazából kb. mindhárman (Te, Én, Skeleton) hasonlókat mondunk, csak más érvekkel. Skeleton mondta, hogy Sayaka a legkevésbé "escapism" szereplő, ami szintén igaz lehet, csak én nem úgy vezettem le, hogy "és emiatt a tizenéves fancsajok "kiközösítették"", inkább úgy, hogy "és emiatt a 20-30 közötti otakuknak kevésbé volt bejövős csajként, mint a kuudere, a moe, vagy a yaeba". XD Szóval mindhárom elméletnek valami olyasmi a lényege, hogy mivel van egy csomó igénytelen néző, aki már-már kiköveteli, hogy 1-1 animében a szokásos klisés és jól ismert karitípusok szerepeljenek, ezért nyilván azt a karaktert fogják a legjobban lehúzni, aki ezektől a leginkább eltér és a 2D-s "bálványok" helyett inkább valódi, emberi szereplőnek tűnik.
Surci írta:
Titkos írta:átlagos ne legyen
Inkább naiv és tapasztalatlan. Ezt hogy "átlagos" nem nagyon tudom ennél a az animénél hová tenni.
Úgy értettem, hogy ha van a menő coodere, a flawless senpai, a moe és ártatlan (később pedig szó szerint GOD) Madoka, meg a keménykedő fang-girl, azok ezek mellett szinte majdhogynem tényleg "eltörpül" az "átlagos lány", akinek a vágya is kb. csak annyi, hogy a szerelme újra tudjon hegedűn játszani. Szal mondhatnám, hogy itt megint azon múlik a megítélése, hogy a szokásos hatásvadász jeleneteket várod-e 1-1 karitól, vagy inkább az életszerűséget. Sayaka talán egyedül az említett "haha, nem is fáj!" megkattanásakor kezdett el ilyen klisés "psycho bitch" jegyeket mutatni, de (szerencsére) utána dobta is őket. Kíváncsi vagyok azért, hogy ha valami félőrült yanderét hoztak volna ki belőle, az említett haterek vajon jobban kedvelték-e volna, mert valami azt súgja, hogy igen. -___- (Btw, ha már itt tartunk, messze neki nézett ki a legjobban a magical girl formája, meg lehet felőlem köpködni, hogy milyen idealista, "magas lóról beszélő" meg mit tudom én még mi volt, de nekem tökre bejött, hogy ő ilyen "hero of justice" mentalitással próbálta végezni a munkáját, az más kérdés, hogy mennyire volt hosszútávon fenntartható a dolog... ^^" Meg na, capes an' swords are cool. :3 XDDD) Így belegondolva a már említett "miért nem vallott szerelmet" dolog mellett egyedül az volt fura, amikor odaszólt Madokának, hogy "ma arra gondoltam, lehet nem kellett volna megmentenem Hitomit". Ööö...miért is? Ha nem menti meg, ő attól ugyanúgy "zombi" marad, tehát nem jöhet össze a sráccal. Ha meg mégsem a "zombisága", hanem csak a gyávasága miatt nem mert neki vallani, akkor végképp gáz, hogy még így is úgy volt vele, hogy "az enyém ugyan nem lehet, de azért a barátnőm is inkább halt volna meg". Persze ott már kezdett nagyon kész lenne idegileg szegény...

Na, ezek után meg már eléggé elvitted a hárem felé a témát, de gondolom így már érthető, hogy mikre céloztam. :) Attól, hogy a karik összetettebbek és jobban meg vannak írva, azért én még látom, hogy melyikük melyik klisé "akarna lenni", vagy inkább úgy mondjam, hogy melyik klisés karitípusból merítettek ihletet a készítők, amikor kitalálták a Madokás lányokat. XD

A végére pedig itt egy remek összefoglaló az utolsó részről (a fehér...izé, ciánzöld szöveges), ami még ennyi év után is a kedvenc Madoka-lezárás-elemzésem. XDDDDD

Ja és felmerülhet a kérdés, hogy miért nem írtam semmit a Movie 3-ról, amikor Surci azt is hozzáírta az "egyességhez"? Nos, a mozifilm majd pár nappal később jön, de szándékosan nem a sorozattal együtt akartam elemezni, mert tudom, hogy a folytatása, de közben azt is, hogy ilyen "évek múlva hozzáírt valami, amit valszeg meg sem csináltak volna, ha a sorozatnak nem lesz akkora kultusza, amekkora végül lett". Mivel a legtöbb fannál is évek teltek el a kettő megnézése között, úgy gondoltam, legalább 1-2 nap "szünetet" tartok a kettő között, a jövő keddi "határidőig" még ennyi időm van. XD (Illúzióim persze már nincsenek, látatlanban előre meg merem tippelni, hogy a plot megint valami olyasmi lesz, hogy Uro belenget a kariknak és a nézőknek valami olyasmit, ami talán pozitívabb irányba terelhetné hőseink sorsát, aztán persze jól belenyomja őket a sárba, méghozzá két kézzel és arccal lefelé fordítva, mert egy beteg állat.)

Illetve még a sorozat végéről beugrott egy újabb érdekes momentum: miután Madoka már Godoka, mi volt az a jelenet, amikor Sayakával ülnek és a srác hangversenyét nézik? Álom, metavilág, egyéb? Madoka elvileg ilyen "magical girl istennő lett", akivel csak haláluk pillanatában találkoznak, de akkor hogy tudtak ott cseverészni? XD (Ugyanezt kérdezhetném persze a Madoka - Mami - Kyouko hármas teázásról is, de mivel ott csak ők voltak jelen, arra még rá lehetne fogni, hogy az valami túlvilág, Purgatórium, egyéb. XD)

Edit: Na jó, ezt még a poén kedvéért muszáj. XD
Surci írta:Eleve kinek a "háreme"?
*poén mode on*

Természetesen QB-é! XD Az őskor óta gyűjti a nőit, ráadásul nem csak holmi "nevenincs" parasztlányok fordultak meg már az ágyában, hanem olyan prominens személyek is, mint Kleopátra vagy Jeanne d'Arc, már ha hihetünk azoknak a flasbackeknek, amiket Madokának mutatott. XDDD

*poén mode off*
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.05.26. 04:57-kor.
Kép
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Titkos, az, hogy valaminek a hangulata depresszív, nem egy olyan szempont amit egy relatíve objektív értékelésnél relevanciával rendelkezik. Ez olyan, mintha szemrehányná valaki Orwellnek, hogy milyen depis az 1984. :mosoly:

Tehát ez a hiba, amit felhoztál a sorival kapcsolatban teljesen szubjektív alapokon nyugszik, mivel nem vagy darkcore-conosseur és ezzel mindenki okés is lesz és nem lesznek (itt legalábbis) vérengző fanboy hadok, főleg, hogy az intelligens animenéző átlátja azt, hogy a SHAFT itt egy technikailag szinte tökéletes művet adott ki, mivel a tematikai elemek tökéletesen illeszkednek a történet hangulatához, s a történet, mivel Urobotcher írta, értékes pszichológiai és filozófiai szempontból egyaránt, továbbá mindez az anime stílusához illeszkedő art design-al és odaillő OST-vel párosul. Technikai masterpiece, ahogyan általában mindenki elismeri ezt akár kelletlenül is. Egyetlen valódi hibája az tényleg a limitált epizódszám, de még így is azt gondolom, hogy a 12 epizódos formátumból kihozta a Madoka a maximumot, amit elvárhatunk.

Az, hogy az emberi szenvedés és az abszolút reményvesztettség látványa neked nem okoz éteri örömet senki nem fogja a szemedre vetni, és ahhoz, hogy a széria valaki kedvencei között legyen, kell az ilyen tulajdonság is. A fent említett regény is a kedvenc irodalmi műveim egyike. :D

Sayakával kapcsolatban: ha nem értitek miért nem vallott szerelmet, nem figyeltetek oda. Miután kiderült, hogy a lelke a testén kívülre került, azután már nem igazán tekintette magát emberi lénynek, hanem sétáló hullának. A havercsaj-vallomás után effektíve lemondott a srácról, akiért eladta a lelkét (!) azért, hogy ne kelljen egy hideg zombival leélnie az életét. Nem akart belemenni egy cicaharcba a csávókám kegyeiért, hanem ismét rendkívül önzetlen döntést hozott, ami bár helyes volt minden etikai szempontból, egy ennyi problémával küzdő kamasz lánynak egyszerűen feldolgozhatatlan. Ez volt az egész karakter-összeomlás utolsó nagy lökete és kulcsmomentuma, konkrétan a karakterfejlődésének lényege. Aki szerint a viselkedése OOC, nem értette meg a karaktert. :-P
SPOILER
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, azon én is gondolkodtam, hogy objektivitás szempontjából mennyire fogja megállni a helyét, de azért is írogattam, hogy vannak olyan animék, amik darkosak/depressziósak, de mégsem volt velük komoly bajom, hogy láttassam, hogy nem is annyira ezzel az alaphangulattal, inkább ennek "visszaélésével" volt bajom. Ugye a végén Madoka áldozata is erről szólt volna, hogy felrúgja/megsemmisítse/átalakítsa ezt az Incubator-magical girl-boszorkány rendszert, konkrétan "átírta az univerzumot". Erre fel kis túlzással minden maradt a régiben, csak boszik helyett másfajta szörnyeket kell ölni. Tényleg olyan volt, mintha a Madoka univerzumban lenne valami felsőbb hatalom, aki az Incubatoroknál és Godokánál is hatalmasabb és akinek egyetlen célja, hogy minden szereplőnek "bad end" jöjjön ki a végén. Oké, próbálták azzal magyarázni a sztoriban, hogy "egy adott mennyiségű reményhez adott mennyiségű keserűség is szükséges, így lesz egyensúly az univerzumban", de Madoka kívánságának nem kellett volna ezt is felülírnia? Meg én sokszor nem igazán láttam ezt "egyensúlynak", inkább ilyen ürügy-szövegnek, hogy egyetlen kívánságért cserébe utána szó szerint bárkit halálra szekálhasson a "sors", aki ebben az esetben az író. Nem mondom én, hogy hozta volna ki valami Walt Disney endingre Uro, nem is illett volna a végig jelen lévő darkos hangulathoz, de hogy még az utolsó, cseppnyi reményt is elvegye a nézőtől és a karakterektől egy teljes univerzum-átrendezés után is...az "kissé" már szemét húzás szvsz. Tényleg azon gondolkodtam már, hogy létezik vajon akkora áldozat, amit ha X vagy Y karakter meghozott volna, akkor legalább ilyen 1-10%-nyi happy endet ki tudnak-e erőszakolni, de arra jutottam, hogy tutira nem. Az Orwelles példádhoz sajnos nem tudok érdemben hozzászólni (pedig itt van a könyv a polcon, csak azt is olvasni kéne... XD), de amennyire ismerem a sztorit, ott valószínűleg az az értelme a depressziós hangulatnak, hogy a végére kihozzon egy ilyen "a rendszer elől nem menekülhetsz" tanulságot. Persze lehet, hogy majd abban is zavarni fog ez, meglátjuk, ha odaérek, viszont abban biztos vagyok, hogy az ottani regényhősök nem kaptak kívánási lehetőséget és isteni erőt egy dzsinn-plüssmacskanyúltól, hogy esélyük legyen javítani a sorsukon. :D A Madokában meg de, aztán végül mégis koppantak.

A Sayakás részhez: ugye úgy volt a sorrend, hogy magical girl lett azért, hogy a srác meggyógyuljon. Ezután pár nap múlva Hitomi elmondja neki, hogy mi a helyzet és egy napja maradt vallani. Később Madokának zokog és szó szerint azt mondja, hogy "El fogja tőlem venni Kyousukét és semmit sem tehetek ez ellen!" Itt persze reflexből még én is úgy reagáltam, hogy "Dehogynem, ha megelőzöd a vallomásban!", aztán később második tippként leesett, hogy az általad említett "én már zombi vagyok, velem úgy sincs a srácnak jövője" mentalitás miatt mondta ezt a fenti dolgot. Akkor viszont mindezek után mi volt tőle az a mondat, hogy "talán nem kellett volna megmentenem Hitomit"? Ő a srác miatt lett magical girl, mindegy, hogy Hitomi aznap meghal vagy él, ha ő már előtte "zombivá" változott. Ha meg tényleg a csajt hibáztatja, akkor mégsem a zombisága áll az útjában, hanem hogy még ezek után is fél vallani. Persze sejtésem szerint ez már ilyen mental breakdownnal kevert hamis bűnbakkeresés lehetett és azért mondta ezt, de ettől még logikailag nem állja meg a helyét. Btw, az OOC-séget én úgy értettem, hogy ahhoz képest, hogy milyen erős csaj volt az elején, nagyon hamar elkezdett magába zuhanni, látszólag túl hamar feladta. Ha mondjuk Madoka szerződik, belőle inkább kinéztem volna valami hasonlót. Úgy is mondhatnám, hogy Sayaka nem tűnt egy olyan karinak, akit ennyire "visszatartana" az, hogy most már "zombi". Gondolom Surci is valami ilyesmire gondolhatott, de majd biztos nyilatkozik, ha ideér. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mivel már eleget pötyögtem a topicba, és sokmindenről leírtam a véleményem, amit olvastál is, így csak az egyéni impressziókra reflektálnék.
Titkos írta:Ami a leginkább zavart (ez ugyanúgy igaz a lezárásra, mint a teljes történeti ívre), hogy ilyen depresszív, magából reménytelenséget árasztó animét régen láttam.
Na igen, hogy valakinek mennyire jönnek be a depresszív hangulatú cuccok, az egyéni ízlés kérdése, de ennek a shownak kifejezetten jól állt hogy valóban komolyanvehető módon és és a fausti alkun keresztül oldotta meg a drámát, nem holmi melodramatikus semmin/hülyeségeken angsteléssel és picsogással, ahogy teszi ezt sok, magát komolynak és deepnek mutatni akaró széria. Azokkal általában az a legnagyobb baj hogy pont a sekélyes tartalmat próbálják túlzott hatásvadászattal ellensúlyozni, amit a megfelelő skillekkel kiszúr egy gyakorlottabb animés, aztán vagy elfogadja/kikapcsolja az agyának ezen részre érzékeny receptorait és úgy nézi, vagy végigröhögi/anyázza az egészet, mint modjuk én az Elfen Liedet vagy KGNE-t. Úgyhogy megértem hogy maga a hangulat távol áll tőled, de örülök hogy elismered, hogy technikailag baromira jól oldották meg ezt a részét. Én meg amúgy is szeretem ha ilyen módon lesz valóban komoly darab egy anime, úgyhogy ez nálam +1 volt az értékelésnél.

Btw a mai napig nem tudom eldönteni, hogy ez a karadizájn mennyire otaku-pandering, mennyire beetetés és mennyire tudatos trollkodás a készítők részéről. Ma már elképzelni nem tudnám más megvalósítással, pedig NAGYON rühellem ezt a stílust, de ebből látszik, hogyha a tartalom megfelelő, akkor a forma igazából másodlagos, sőt itt csak hozzátesz az elején cukimukinak induló mahou shoujo-feelinghez, amihez képest rohadtnagy lesz a kontraszt már 3 rész múlva.
Titkos írta:Aki szerint a legvége happy end, az gondolja újra...)
Ez biztos nekem szólt, viszont ennek ellenére azt gondolom hogy még így is jobban jártak a lányok, mint ahogy az eddigi összes világvonalon jártak Madoka kívánsága nélkül. Itt már egyszer kifejtettem miért gondolom így (biztos olvastad, ha esetleg átugrottad akkor csak a 2. bekezdést javaslom, mert a többi movie spíler). Igazából ez egy kerek egész lezárás, a szereplők sorsa egyértelmű, a világé is. Nem happy end, de legalább most már létezik moeloli-nirvána. Urobuchitól ez egy figyelemreméltó engedmény, lehetett volna rosszabb is. Sokkal rosszabb. :D Hogy mit kellett volna Madokának kívánnia... ebbe azért nem megyek bele mert irreleváns, max. fanfic-alapanyagnak lenne jó, én meg a kánont szeretem. Kíváncsi leszek a mozi vége mennyire változtatja meg a véleményedet.

Hárem-téma: Persze, világos, csak anno úgy tűnt, hogy egy szokott shounen/seinen háremizének gondolod ezt a cuccot csak azért, mert a szereplőket meg lehet feleltetni az abban szereplő otakupan csajtípusoknak - de ez egy mahou shoujo dekonstrukció, így kissé kilógott a képből ez a megközelítés. Így visszaolvasva, ha mondjuk a Sailor Moon, PreCure, Wedding Peach vagy a Tokyo Mew Mew karaktereihez hasonlítottad volna őket, akkor máshogy jön le a dolog, mert azok tipikus magical girl shoujo-k. Mondjuk az is igaz, hogy a Madoka pont egy seinen mahou shoujo, viszont ilyen szempontból meg kilóg az ilyen típusú otaku-cumók közül (lásd Fate/BEST Ilyát, ami tipikus képviselője ennek a vonalnak :D ).
Titkos írta:Illetve még a sorozat végéről beugrott egy újabb érdekes momentum: miután Madoka már Godoka, mi volt az a jelenet, amikor Sayakával ülnek és a srác hangversenyét nézik? Álom, metavilág, egyéb? Madoka elvileg ilyen "magical girl istennő lett", akivel csak haláluk pillanatában találkoznak, de akkor hogy tudtak ott cseverészni?
Ez kvázi a Nirvána, amibe a mahou shoujo-k kerülnek, miután teljesítették küldetésüket, és a Soul Gem kimerül/nem tudják megtisztítani. Itt találkoznak Madokával, aki immáron a Körforgás Törvénye. Ha jól értelmezem, akkor ez egyfajta "boldog megsemmisülés" vagy eggyéválás az univerzummal, mert nem igazán találtam infót róla hogy a lányok, akik ide kerültek volna, ujjászületnének, vagy hogy egyfajta túlvilágként funkcionálna. Én legalábbis így értelmezem, de javítsatok ki ha tévednék.
Titkos írta:Homunál is csak lestem, hogy hogy nem kattant meg mindannak úgy a fele körül, amit végigcsinált.
Azért neki ott van Madoka mint drog + az időutazó képessége, úgyhogy ő ezzel tudja tartani magát, de hogy nem kattant meg? Ő se normális már, sőt. :D De ez majd a moziban ki is derül, azt egyébként is az ilyen magam-és alvaro-féle Homutardoknak készítették.
Titkos írta:Azért az még érdekelne, hogy a "vonatot és kamiont vezetek telekinézissel" milyen képesség és hogyan kapcsolódik az időmegállításhoz, mert nekem eléggé ilyen "utolsó részekben random módon kapott, látványos power-up"-nak tűnt.
Erre van egy elméletem, de majd a mozi után fejteném ki jobban, lévén hogy ott is lesz egy olyan dobása, amire egy átlag mahou shoujo nem hiszem hogy képes lenne.

Egyébként egy csomó mindenről nem írtam, direkt amiatt, mert a mozi jelenleg a canon-end, és a sorozat végétől nagyban eltér, de nem akarok spoilerezni, és anélkül nem is értenéd. De előre szólok, hogy a második fele kőkemény Shaft-agyrohasztás, és bár "dimenzionálisan" a helyén van, eléggé le tudja fárasztani az embert, szal ne hagyd hogy elvonja a figyelmedet a lényegről. :D

Homuról jut eszembe, hogy jó régóta animézek már, de pár mangán és egy kis Kirás kulcstartón kívül (azt is ajándékba kaptam) semmiféle merch-cuccom nincs, a figurák meg aztán végképp nem érdekeltek soha, de egyre erősebben gondolkodom rajta, hogy először és utoljára kivételt teszek, és ezt vagy/és ezt a figurát be fogom rendelni. Csak hogy érzékeltessem, mennyire rá vagyok buzulva, mert ennyi idő után nem kis dolog, ha egy karakter ilyenekre képes rávenni :D

Sayaka-vallomás-OOC/notOOC-téma: Csak dettózni tudom amit Titkos írt, pont ugyanezek jártak a fejemben. Eleve hogy egy döntésképes, nem pedig egy halogató karakter volt, így nem tudom elképzelni, hogy ne merte volna megtenni ezt a lépést azok után, hogy kvázi feláldozta az életét a srácért. Még az is más, hogyha Hitomi nem jelenti be rá az igényét, és Sayaka így mellette tud maradni amolyan havercsajként-supporterként amikor épp nem boszikkal harczol, de így... Nem, egyszerűen nem jön át, ráadásul ez az "önzetlen döntés" sem túl hihető érv, hiszen akkor miért is akadt volna ki azon, hogy nem lesz az övé? Örülnie kellene Kyosuke és Hitomi boldogságának, nem pedig mélyebbre süllyednie a depresszióba, meg a csaj halálát kívánni. És a dolgokhoz való alap hozzáállása tényleg nyitott és korrekt, alapból nem egy gyáva csajszi, valamint a Mamival történtek ellenére mégis ő az első aki beleugrik a játékba, ami azért nem kevés bátorságot feltételez, aztán ennek ellenére nem MER vallani - nekem ezért OOC, és emiatt a mai napig nem tudom sajnálni, mert ott volt az esély hogy Kyosuke mégis igent mond neki, pláne ha elmondja mit tett érte. Eleve maga a kívánság is nyilvánvalóan arra vonatkozott, hogy ha felépül a srác, akkor járni fognak, vagy legalábbis bepróbálkozik nála. Épp ezért kívánta azt, amit. Madokából kinézem ezt a fajta önzetlenséget, amire utalsz, de Sayakából nem, vagy legalábbis nem ilyen módon. Cicaharc tuti nem lett volna, ha dobja a gyerek akkor bukó - én ezerszer inkább számítottam erre, amolyan "régi barátok vagyunk, nem tudok másként gondolni rád"-szöveggel. És igen, túl gyorsan megzuhant az elejéhez képest, és mindez egy olyan (meg nem történt) esemény következtében, amin kvázi a további élete múlott volna, ha meglépi. Konkrét utalást nem találtam arra hogy a "zombi-lét" tartotta volna vissza, a head-canonomban pedig a fentiek miatt karakteridegen ez a (nem)cselekedete az előtte való viselkedéséhez képest. Evvan.
LeSpookySkeleton írta: Szerk: Kivettem a posztból a nettó hülyeségeket.
Nagy kár, mert abban az utolsó, törölt bekezdésedben szerepelt a lényeg imo. Jogilag lehet hogy megbízásnak tűnik, és a felszínen talán úgy is funkcionál, viszont lényegileg ez egy adásvétel, mégpedig a lelküket adják a kívánságért+ erőért cserébe (és épp emiatt lehetne támadható bíróság előtt). Mert Kyuubey-nek igazából nem a boszivadászat kell, az nem is nagyon érdekli, max annyira hogy hány olyan helyzetet lehet teremteni, hogy egy új embert behúzzon a játékba. De ha már mahou shoujo az illető, akkor tökmindegy mi van vele, a lényeg hogy a lelke minél előbb Grief Seed-é változzon, ill. ha megtisztítja is, akkor is minél többször legyen erre szükség, mert annál több negatív energiát termel az univerzumnak. Szal igazából egykutya, hogy a boszivadászatban, a reménytelenségben, a személyes tragédiákban vagy mondjuk az Eoe vagy a Berserk 3 héten keresztül tartó folyamatos megtekintésében törik meg a delikvens, ha csak otthon ül és egy boszit se nyír ki, QB akkor is jól járt. Ezért nem is mondta soha, hogy vadásszanak boszikat. Lásd az utolsó előtti világvonalat, ahol ki is fejti, hogy győzött, mert SuperMadoka a leghatalmasabb mahou shoujo, és tökmindegy hogy vadászik-e boszikra vagy nem, mert úgyis a leghatalmasabb boszorkánnyá fog változni, és utána az egész bolygót elpusztítja, de ez őt már rohadtul nem érdekli, elvégre ez elkerülhetetlen, és ezzel nemcsak teljesíti, de messze túl is lépi a kvótáját, úgyhogy "kabbe gyíkok, én leléptem az ŰrBahamákra, HELO". Olyasmire gondolok (ingatlanos példánál maradva), amikor valaki a tulajtól megveszi a lakást, de az benne maradhat albérlőként egy darabig. A vételárat megkapta, annyit amennyit, azzal azt tesz amit akar, egy ideig termel is némi pénzt az új tulajdonosnak, de attól már nem az övé a kecó, hogy benne lakik.

Random érdekesség, azt hiszem még nem szerepelt itt: az NGC-6357-es jelű csillagködben felfedezni vélik Madokamit, és állítólag egyes fanok hivatalosan is kérvényezték, hogy változtassák erre a nevét :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én csatlakoztam is a petícióhoz :vigyor:

Ámde, erről a hosszú WOT-párbeszédről egy dolog jutott eszembe, de az nagyon, mégpedig az írói felelősség.

Titkos, ha a Madokában a reménytelen-depresszív hangulat zavart, fontosnak tartom, hogy figyelmeztesselek: vannak sokkal durvább dolgok. Bár az emberek erősen különböznek, szóval még ebben sem lehetek biztos.

Kezdjük az alapfelállásnál. Én hiszek benne, hogy az íráshoz szükség van némi gonoszságra. Urobuchi-sensei ennek szemmel láthatóan birtokában van, de! Ahogy néztem a sorozat, a dolgok logikus egymásból következése fogott meg, nem a reménytelen entrópia, amitől minden csak rosszul végződhet. Madoka áldozata tényleg nem happy end, de bizonyos szempontból jó válasznak tartom. Bár megmaradnak a harcra toborzott lányok, az Inkubátoroknak nem érdekük többé, hogy direkt szivassák őket, és Madoka valahol csak kihúzta a méregfogát az egész rendszernek. Ő márpedig közbelép és vigaszt nyújtó angyali figuraként jelenik meg, amolyan mennyországot nyújtva a mágikus lánynak ott, ahol azelőtt csak a saját őrületének labirintusa várta. A Rebelliont egyelőre félretéve ha nem is igazán pozitív de valamilyen nyugvópontra jutott a történet, abban azért egyetérthetünk, hogy Madoka elért valamit.

Ami előtte történt, szépen vezet ide, és eszem ágában sincs követ vetni rá, amiért nem cselekedett korábban. Nem vetek követ a Hentesre sem, mert ahogy néztem, egyáltalán nem tűnt céltalannak a szereplők szenvedése, még ha értelme egyébként nem is volt, mert milyen értelem az, hogy egy szálhuzigáló kis szemétláda terveit követik egy valamiért különösen ízletes társuk sarokba szorítására? Mégis egy komplett sztorit kerekítettek, semmi sem tűnik öncélúnak benne.

A szereplők abszolút a szívemhez nőttek, és ha szabad így fogalmazni, nagyon szépen szenvednek. Különösen Homura, a személyes kedvencem. Egyetérthetünk abban, hogy nagyon kijutott neki, és látszik is rajta, de szinte emelt fővel viseli. Ha kiborul, annak nagyon alapos oka van. (A Rebellionban is. Azt még nem döntöttem el, hogy a Majuu Hen-ben a helyén van-e a karaktere, akármilyen aranyosan rajzolják is.) Többen szeretünk írni a főszereplésével, ezzel talán semmi újat nem árultam el. Minden alternatív lénye más egy kicsit, de mindegyiknek emlékeztetnie kell az eredetire, különben nem ismernénk föl benne Homurát. Vannak történetek, ahol még extra szívást kap azon túl, ami a sorozatban történik vele, talán ez se meglepő. Ő az a karakter, aki tökéletesen érdemtelenül kap az élettől egy nagy lapáttal, de, ismétlem, nagyon szépen szenved és próbál talpon maradni. Szinte bármit meg lehet tenni vele, és én sem mondhatom, hogy igazán kíméltem volna.

Ismétlem, hiszem, hogy az íráshoz szükség van némi gonoszságra. Az MGC és a GOSE után kissé "túl puhának" éreztem magam. Végigjátszattam vele még egy (több) ciklust, súlyos bűnökkel terheltem a lelkiismeretét (bár, ha ő nem teszi meg, úgyis megtette volna Walpurgis), és egy az anime és a fandom legnagyobb része által abszolút biztonságosnak tartott bástyát is romba döntöttem. A GOSE 13-15. fejezete az a rész, amire a mai napig (kissé szadista felhangokkal) a legbüszkébb vagyok. Párom, mikor először olvasta a 13. fejezet, jelezte, hogy ez sok és reméli, hogy oka van annak, amit tettem, mert egyébként nagyon durva.

Akkor biztosítottam, hogy nagyon is van. Ami azt illeti, nagyjából hasonló célok és gondolatok vezethették a kezem, mint Urobuchi-senseiét. Közben néha láttam magam előtt lebegni a célt, hogy legalább részben túltegyek rajta.

Ezekkel az érzésekkel vágtam bele a Sírrabló és a Halál Angyalába (röviden TRAOD :D), meg azzal a lappangó kényelmetlen kis szúrással, hogy túl puha voltam, keménynek és hihetőnek kell lennem. A kettő valahol összekapcsolódik, az ember a szenvedésen keresztül éli meg a világot, vagy mi a szösz (hogy is mondták ezt a Mátrixban?), ne?

De közben sok más hasonszőrű írását is követem, és talán egy hónapja egy ilyen mű súlyos írói válságba taszított. Olyan pofont kaptam tőle, hogy másfél éjszakám ment rá, amikor nem tudtam aludni, és heteim úgy, hogy nem tudok írni. Hirtelen egyáltalán nem éreztem túl puhának az eddigi műveim lezárásait. Olyan szerkezetet láttam magam előtt, ami épp úgy logikus és célratörő, akár maga a sorozat. A minden logika ellenére az Akemi Homura: Egyes számú tesztalany (így ne keressétek, angol a mű) első részének záróakkordja olyan elementárisan öncélú brutalitásként sokkolt, amire a Madoka Magica környékén még nem láttam példát. Természetesen a felvezetéssel, hangulatépítéssel együtt ütött ilyet, mert maguk az események nem egyedülállók. A sorozatra nem, de erre már én is azt mondom, hogy az író felhasználta a képességeit az olvasó karakteren keresztüli kegyetlen megkínzására.

Azóta nem tudtam összeépíteni az írói gonoszságba vetett hitemet azzal, hogy a nekem kiszolgáltatott szereplőkkel szemben igenis komoly felelősség nyomja a vállamat. Tudom, hogy van olyan mélység, amit egyszerűen morálisan helytelen elérni, és most tapogatódzom, mi is az, amit megtehetek. Mert úgy vagyok, mint a Doktor. Író vagyok. Isten. Nincs semmi, amit meg ne tudnék tenni. Semmi. A kérdés inkább az, hogy helyes-e, szabad-e. És a rövid pórázra fogott gonoszság (noha szerintem más, mint a TS1 írójáé) erősen hátráltat. Eddig nem voltam ilyen durva, de eztán sem lehetek. Persze van bennem elégedetlenség, de talán nem szabad mindig túltennem magamon. Vagy meg kell találnom a kerülő utat, amerre megtehetem. Ha összeszedem magam, talán menni fog. Ő igazi álom-terrorista. Nekem csak egy kis intellektuális vérszomjam van. Most épp az ő egyik szereplője felé is.

szerk. Juteszembe anno 2000 táján én az 1984-ből Doom pályákat csináltam :thumb:
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Surci írta:
LeSpookySkeleton írta: Szerk: Kivettem a posztból a nettó hülyeségeket.
Nagy kár, mert abban az utolsó, törölt bekezdésedben szerepelt a lényeg imo. Jogilag lehet hogy megbízásnak tűnik, és a felszínen talán úgy is funkcionál, viszont lényegileg ez egy adásvétel, mégpedig a lelküket adják a kívánságért+ erőért cserébe (és épp emiatt lehetne támadható bíróság előtt). Mert Kyuubey-nek igazából nem a boszivadászat kell, az nem is nagyon érdekli, max annyira hogy hány olyan helyzetet lehet teremteni, hogy egy új embert behúzzon a játékba. De ha már mahou shoujo az illető, akkor tökmindegy mi van vele, a lényeg hogy a lelke minél előbb Grief Seed-é változzon, ill. ha megtisztítja is, akkor is minél többször legyen erre szükség, mert annál több negatív energiát termel az univerzumnak. Szal igazából egykutya, hogy a boszivadászatban, a reménytelenségben, a személyes tragédiákban vagy mondjuk az Eoe vagy a Berserk 3 héten keresztül tartó folyamatos megtekintésében törik meg a delikvens, ha csak otthon ül és egy boszit se nyír ki, QB akkor is jól járt. Ezért nem is mondta soha, hogy vadásszanak boszikat. Lásd az utolsó előtti világvonalat, ahol ki is fejti, hogy győzött, mert SuperMadoka a leghatalmasabb mahou shoujo, és tökmindegy hogy vadászik-e boszikra vagy nem, mert úgyis a leghatalmasabb boszorkánnyá fog változni, és utána az egész bolygót elpusztítja, de ez őt már rohadtul nem érdekli, elvégre ez elkerülhetetlen, és ezzel nemcsak teljesíti, de messze túl is lépi a kvótáját, úgyhogy "kabbe gyíkok, én leléptem az ŰrBahamákra, HELO". Olyasmire gondolok (ingatlanos példánál maradva), amikor valaki a tulajtól megveszi a lakást, de az benne maradhat albérlőként egy darabig. A vételárat megkapta, annyit amennyit, azzal azt tesz amit akar, egy ideig termel is némi pénzt az új tulajdonosnak, de attól már nem az övé a kecó, hogy benne lakik.
Igaz, hogy a mondanivaló abban volt és megszaladt a szerkolló, de hirtelen nagyon zavarta a lelkivilágomat mikor kötelmi tanulás közben leesett hogy a jogi terminológiákat hajmeresztően hibásan alkalmaztam. : D

Igen, tényleg ki kell mondani, hogy azért rosszhiszemű QB, mert megtéveszti őket, az akaratuk egybehangzása csak látszólagos. A lelkükre pályázik és kvázi el is veszi azt, ráadásul ezt úgy teszi meg, hogy tudatosan tévedésben tartja a lányokat. Kicsit hasonlít egy olyan fajta fogyasztói szerződéshez, amely során a "vállalat" az információs asszimetriát kihasználva tisztességtelen előnyre tesz szert a fogyasztóval szemben.

Továbbfűzném a Sayaka-témát. Surci, nagyon nem áll össze az érvelésed, bármiféle sértő szándék nélkül. Az, hogy önzetlenül feláldozza a szerelmét, abból nem következik az egyenes úton, hogy neki nem fájna. Eleve a lemondás az a saját quasi-halálához kapcsolódik, mivel azelőtt jön rá arra, hogy ő már egy sétáló hulla, aki mindenképpen lelki megsemmisülésre is igen rövidesen elrendeltetett (boszorkány-lét). Persze lemond az affekció érvényesítéséről azáltal, hogy nem vall szerelmet a hegedűs matyinak, de ennek semmiképp sem kellene őt boldogabbá tenni. Ez ellentmondana az emberi természetnek és a pszichológiának. Konkrétan ez az ami pont hogy igazán a betonba döngölte Sayakát: eladta a lelkét egy olyan románcért, (mikor Madokának sír, hogy nem lesz a srác az övé, akkor effektíve végre bevallja önmagának is, hogy az "üzlet" megkötésének az igazi célja a szerelem volt) ami csak akkor teljesülhet, ha boldogtalanná tenné azt, akinek a boldogsága nyilván rengeteget jelent számára - hiszen Kyousuke többet szenvedne attól, ha csak ő eltűnne, miután egy párkapcsolatban vannak. Eljut a racionalitása addig, és segíti az eleve önfeláldozó természete abban, hogy meghozza ezt a döntést, viszont ad absurdum, hogy ennek boldoggá is kéne őt tenni. :weh: Pont az ellenkezője, őszintén szólva, ez az utolsó koporsószög. Szerintem a lemondás miatt bátor, a vallomás lett volna a gyáva dolog, az etikátlan dolog.

(Emlékeztek a metrós-villamosos? jelenetre, mikor kiosztotta a barátnőjét ócsárló faszit? Én úgy értelmeztem, hogy megölte a két fickót, így próbálva enyhíteni a saját fájdalmán, de csak még inkább rá állította őt arra az útra, hogy Oktavia Von Seckendorff legyen. ::^_^:: )
SPOILER
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Titkos írta:Aki szerint a legvége happy end, az gondolja újra...)
Ez biztos nekem szólt...
Na, akkor mielőtt mindenki azon kezdene el gondolkodni, hogy "vajon rám gondolt?", inkább lerántom a leplet. XD Konkrétan scineram ezen postjára céloztam, még a topic második oldaláról. XD Mert az egy dolog, hogy te, vagy alvaro úgy vagytok vele, hogy "oké, nem perfekt happy end, de lehetne rosszabb is", viszont scineram "hisztijén" (no offense XD) azért már eléggé felhúztam a szemöldököm, aki szinte követelte, hogy még ennél is legyen sötétebb, mert ez neki túl boldog vég, de annyira, hogy "mintha egy másik sorozatot néznék, teljesen szembemegy az előző 11 rész hangulatával". Én meg ehhez képest kb. úgy voltam vele, hogy "oké, egy hangyafasznyit törlesztett Uro, de azért még így is ő nevetett a végén". (Őszintén? Szerintem valami olyasmi munkálkodhatott benne is - mármint Uróban -, mint amit alvaro írt saját magáról: ha kizárólag az ő ízlésén múlt volna, megcsinálta volna ő a scineram által követelt fulldark befejezést, csak szerencsére feltette magának a kérdést előtte, hogy "Vajon íróként van-e jogom ennyire megszopatni a karaktereket és a nézőket?", aztán szerencsére végül arra jutott, hogy ilyen szinten azért nincs, de szerintem messze nem tagadta meg önmagát így sem. XD) Persze a rend kedvéért azért hozzá kell tennünk, hogy később már scineram is "megtért", mint ahogy így pár nap elteltével (illetve az általad elmagyarázott/felvázolt "Mahou Shoujo Nirvanával" XD) már én is emészthetőbbnek gondolom a végét egy kicsit. (Azzal együtt persze, hogy nálam ez valszeg az életben nem fog "happy end"-nek elkönyvelődni...) Viszont ha már scineram, volt egy tök jogos kérdése, amire én itt a topicban sem találtam választ, vagy átsiklottam fölötte:
scineram írta:Azt nem tudom, honnan jött ez a HomuHomu mém. Valami amvből ered ez a név? Suki fórumon néztem néhány amvt, ott utaltak ilyesmire.
Erre én sem találtam még csak utalást sem a sorozatban, pedig nagyon figyeltem, hátha Madoka valamelyik alternatív idővonalon (pontosabban éppen, hogy valamelyik "eredetibb", korábbibb szálon... XD) hívta így Homurát, de semmi. (Ha jól vettem észre, a fanok egyébként Homura "bénább", kezdeti, szemüveges énjét nevezték "HomuHomu"-nak, szóval szerintem szimpla fanmade nicknév, amivel az akkor még személyiségre gyökeresen más Homurát különböztetik meg a későbbi "kuudere" változatától.)
Surci írta:Mondjuk az is igaz, hogy a Madoka pont egy seinen mahou shoujo, viszont ilyen szempontból meg kilóg az ilyen típusú otaku-cumók közül (lásd Fate/BEST Ilyát, ami tipikus képviselője ennek a vonalnak).
Jó is, hogy mondod, ha annak a következő szezonját rendezné/írná Uro és hozná a szokott formáját, nem csak hogy nézném, de erősen borítékolható, hogy nem végezne rosszabbul az sem, mint mondjuk 8/10. :twisted: (Amúgy viccen kívül: ha megnyugtat, azért nem teljesen látatlanban szoktam fikázni az Ilyát sem, de az tény, hogy konkrétan egyetlen epizódját sem tudtam még végignézni, illetve valahogy mindig azok a tipikus "bárgyú otaku"/fanservice pillanatai jöttek velem szembe eddig, mindegy, hogy egymást a fürdőben nyalogató/elélveztető lolikról volt szó, vagy random strandos moéskedésről. Szóval azért olyan 1% tapasztalattal meg van ennél is támogatva a véleményem, még ha igaz is, hogy közelebbi kapcsolatba nem sikerült kerülnöm a cuccal. XDDD)
Surci írta:Ez kvázi a Nirvána, amibe a mahou shoujo-k kerülnek, miután teljesítették küldetésüket, és a Soul Gem kimerül/nem tudják megtisztítani. Itt találkoznak Madokával, aki immáron a Körforgás Törvénye. Ha jól értelmezem, akkor ez egyfajta "boldog megsemmisülés" vagy eggyéválás az univerzummal, mert nem igazán találtam infót róla hogy a lányok, akik ide kerültek volna, ujjászületnének, vagy hogy egyfajta túlvilágként funkcionálna. Én legalábbis így értelmezem, de javítsatok ki ha tévednék.
Ez így még tényleg egész jó, bár vicces, hogy halottként még ilyenek foglalkoztatják őket, mint hogy mi lett a szerelmükkel (Sayaka), illetve a "mennyben" még össze tudnak ülni egy teazsúrra (Mami, Kyouko, Madoka), sőt, a kedvencem: Mami visszaadja Madokának a végén azt a rajzfüzetet, ami elvileg akkor már nem is létezik, hiszen Madoka úgy vált "istenné", hogy cserébe törölte a saját teljes létét, tehát nem hogy nem találkoztak Mamival életében, de nem is rajzolgatott füzetet és végképp nem tudta a lakásán hagyni. XD Szal leginkább ezek miatt nem értettem, hogy mi akar lenni az a pár "deadflash" (érted, nem flashback, hanem ilyen vízió halottakról... XD), de persze ez már csak szőrszálhasogatás, valszeg tényleg az van, amit te mondasz. XD
Surci írta:Azért neki ott van Madoka mint drog + az időutazó képessége, úgyhogy ő ezzel tudja tartani magát, de hogy nem kattant meg? Ő se normális már, sőt. De ez majd a moziban ki is derül, azt egyébként is az ilyen magam-és alvaro-féle Homutardoknak készítették.
"Megkattanás" alatt konkrétan a boszorkánnyá változásra gondoltam, vagy legalábbis arra, hogy erősen "szennyezett" legyen a Soul Gemje. Ehhez képest ugye még a végén is teljesen tiszta, csak amikor az utolsó idővonalon látja, hogy egyedül nem bír el Walpurgissal, akkor kezd el baromi gyorsan feketedni neki és Madoka menti meg az utolsó pillanatban. Erre mondtam, hogy le a kalappal előtte, hogy ilyen sokáig bírta "megkattanás" nélkül, mert én úgy max 2-3 idővisszapörgetés után már lehet boszi lennék, érted, hányszor menjek vissza? XD Persze tény, hogy neki Madoka a "drog", QB is mondta, hogy csak miatta bírja még ennyire. XD Azt időutazás szvsz ezen nem segít, hiszen az emlékei, tudata (és ezáltal a pozitív/negatív érzései) "átvivődnek" a "következő világba". Persze a remény ott van, hogy minden pörgetés egy új esély, de az már Homu erős jellemének volta köszönhető, hogy nem mondta azt úgy a 2-3. próbálkozás után, hogy "oké, úgy látom, ez nem fog működni úgy sem, fuck this shit!" XD Azt természetesen aláírom, hogy Homu sem volt teljesen normális (ahogy ebben a sorozatban szinte senki sem... XD), ehhez még mozifilm sem kell. XD
Surci írta:Egyébként egy csomó mindenről nem írtam, direkt amiatt, mert a mozi jelenleg a canon-end, és a sorozat végétől nagyban eltér, de nem akarok spoilerezni, és anélkül nem is értenéd. De előre szólok, hogy a második fele kőkemény Shaft-agyrohasztás, és bár "dimenzionálisan" a helyén van, eléggé le tudja fárasztani az embert, szal ne hagyd hogy elvonja a figyelmedet a lényegről.
Igen, sajnos láttam itt is a korábbi oldalakon, hogy valaki szintén írta, hogy "ami a TV sorozatban még pont elég volt, azt itt a Shaft már túltolta" (ráadásul mintha pont Junchi írta volna, pedig velem ellentétben ő még bírja is a "Shaftingot", legalábbis nálam jobban XD), de azért majd igyekszem a lényegre koncentrálni a vizuális mindfuckjuk mellett. :) XD
Surci írta:Nem, egyszerűen nem jön át, ráadásul ez az "önzetlen döntés" sem túl hihető érv, hiszen akkor miért is akadt volna ki azon, hogy nem lesz az övé? Örülnie kellene Kyosuke és Hitomi boldogságának, nem pedig mélyebbre süllyednie a depresszióba, meg a csaj halálát kívánni.
Meg azért szerintem a kívánságát sem kizárólag az motiválta, hogy segítsen a srácon, mert akkor még kívánás előtt nem filózott volna olyanokon, hogy "Vajon Kyousuke mit reagálna, ha tudná, hogy én gyógyítottam meg? Csak megköszönné és annyi?" Szóval egyértelműen arra ment ki ott a dolog, hogy "bár elsősorban valóban neki akarok jót, de azért erősen reménykedek benne, hogy hálából belém szeret". ^^" XD Amiért én nem hibáztatom, de ja, nem volt ő annyira önzetlen. XD
Surci írta:És a dolgokhoz való alap hozzáállása tényleg nyitott és korrekt, alapból nem egy gyáva csajszi, valamint a Mamival történtek ellenére mégis ő az első aki beleugrik a játékba, ami azért nem kevés bátorságot feltételez, aztán ennek ellenére nem MER vallani - nekem ezért OOC, és emiatt a mai napig nem tudom sajnálni, mert ott volt az esély hogy Kyosuke mégis igent mond neki, pláne ha elmondja mit tett érte.
Én amúgy ettől még tudtam sajnálni, de írói szempontból nem értem, hogy ha vallott volna neki és aztán mégis "félrecsúszik" a dolog, akkor ugyanez a "megőrülés" miért nem működhetett volna? Gyakorlatilag annyi kellett volna, hogy valljon, Kyousuke friendzoneolja, vagy közli vele, hogy "bocs, de már Hitomival járok" (itt ha Uro tovább akarja szadizni a karikat/kifordítgatni a kliséket, esetleg Hitomit kihozhatta volna ilyen barátnőjét szerelmi témában mocskos módon hátba szúró "havernak"), majd Sayaka magába zuhan kb. ugyanúgy, ahogy a canonban is, később erre jön rá még a metrós beszélgetés meghallgatása (ami aztán végképp "bizonyítja" neki, hogy a férfiak micsoda mocskok, meg úgy általában az emberiség sem méltó rá, hogy magical girlként védelmezze) és utána jött volna az átváltozás, innentől meg folytatódott volna minden úgy, ahogy eredetileg is történt. Még jobban is átjött volna talán az egész, mivel mondhatjuk, hogy ebben a verzióban ő már tényleg mindent megpróbált és ennek ellenére is veszített.
Surci írta:Eleve maga a kívánság is nyilvánvalóan arra vonatkozott, hogy ha felépül a srác, akkor járni fognak, vagy legalábbis bepróbálkozik nála.
Apropó, lehet, hogy erre annyi lesz a válaszotok, hogy "mert különben nem lett volna történet" (legalábbis Sayakának, vagy nem ilyen... XD), de csak én csodálkoztam azon, hogy QB mindenható erejét felhasználva is csak Kyousuke kezei gyógyultak meg? Oké, itt az a probléma, hogy ha jól emlékszem, Sayaka kívánságát nem hallottuk (legalábbis nekem nem rémlik, csak azt mutatták, hogy QB már Soul Gemet csinál neki), de furcsállom, hogy nem valami "gyógyítsd meg őt teljes mértékben!" mondat volt a kívánság, hanem csak a kezeire irányult. Nem került volna semmibe (vagyis de, de a lelkét így is-úgy is eladta, akkor már éljen a teljes körű szolgáltatással... XD) és ha egy varázsütésre teljesen meggyógyul, akkor a vallomással sem kell annyit várnia, így eleve Hitomi "kihívását" is megelőzhette volna. (Aztán onnantól még mindig benne lett volna egy friend zone lehetősége a pakliban, szóval aki agyelborulásra vágyik, így is megkapta volna a csemegéjét... XD)
alvaro írta:Titkos, ha a Madokában a reménytelen-depresszív hangulat zavart, fontosnak tartom, hogy figyelmeztesselek: vannak sokkal durvább dolgok. Bár az emberek erősen különböznek, szóval még ebben sem lehetek biztos.
Tény, de azért ez picit olyan, mint amikor mondjuk egy rossz filmet a fanjai azzal védenek meg, hogy "de azért van ennél sokkal rosszabb film is!" Valóban, de attól még az a bizonyos példány nem lesz jobb. XD Animében is biztos vannak durvább endingek, mint a Madokáé, sőt, ugyanezt a sztorit is le lehetett volna zárni sokkal durvább formában (mit tudom én, Madokának sem jön össze megszakítania a körforgást, aztán valami össznépi "boszorkánybuli" az anime vége, ahol EoE stílusban elpusztul a Föld... XD), de attól még így sem mondanám, hogy különösebben "kegyes" lenne ez a lezárás. XD
alvaro írta:Kezdjük az alapfelállásnál. Én hiszek benne, hogy az íráshoz szükség van némi gonoszságra.
Ez igaz, hiszen bonyodalom, áldozatok, szenvedés, szereplők feláldozása, stb. mind szükségesek lehetnek, hogy egy történet erős érzelmeket váltson ki a nézőből/olvasóból, ugyanakkor ezt is túl lehet húzni. Ahogy pl. vannak a "semmi sem történik" slice of life animék (lásd pl. K-ON), ahol a szereplők legnagyobb problémái ilyen "jajj, véletlenül odaégettem a kaját" szintű baromságokban merülnek ki, úgy a másik oldalon meg vannak azok a történetek, ahol direkt a szenvedésre mennek rá a készítők és igyekeznek a Break The Cutie trope-ot csúcsra járatni. (Btw, itt a linkben tudom ajánlani a felső idézet elolvasását, valamint a jobb oldali illusztráció képet (höhö, pont miből van... XDDD), illetve a kép alatti további linkeket. XDDD) Hasonlóval próbálkozott amúgy pl. anno az Elfen Lied is (ahogy itt olvastam, volt, aki még hasonlítgatta is a Madokához korábban, ami mondjuk "etikailag" durva... XDDDD), a különbség az, hogy a Madokát legalább jól írták meg, illetve nem hatásvadász/véres-belezős módon, hanem inkább lelki fronton készíti ki a szereplőket/nézőket, de ettől még ez is pöttyet tovább nyomta, mint ami szerintem az "egészséges" szint. Úgy kb. Sayaka után már egyfajta fásultság/letargia vett rajtam erőt és bár persze érdekelni érdekelt, hogy mi történik, de már ilyen "na, nézzük, hová lehet még fokozni a kínzást" érzéssel néztem meg a hátralévő pár epizódot és sajnos ezt a lezárás sem oldotta fel végül kellően.

Illetve ez már tényleg ilyen egyéni szoc problémám, de véleményem szerint az ilyen halállal/drámával sokkoló sztorik is akkor működnek igazán jól, ha az amúgy lightos, esetleg poénkodós történetet váratlanul szakítják meg ilyen jelenetek, illetve a szereplőket is van időnk megkedvelni/megismerni. (Spoilerek nélkül: aki a fenti formula számomra tökéletes kivitelezésére kíváncsi, az nézze meg a Fushigi Yuugi-t, de ha irtózik a "nyálshoujótól", akkor a fele olyan hosszú és a Madokához némileg hasonló koncepcióval operáló Mai HiME is ajánlott darab.) Nem véletlen, hogy a Madokából is kb. csak Sayaka és Homura története volt az számomra, ahol tényleg sajnálni tudtam a szereplőket, bár utóbbinál is csak az volt a mázli, hogy a tizedik részben csodával határos módon sikerült egy epizódba belesűríteni mindazt, ami máshol 2-3 rész lenne. Mamit a mai napig ilyen "plot-device", sokkolásra szánt hullajelöltnél nem nagyon tudom többe nézni, Kyouko meg talán jó lett volna, de a kezdetben szándékosan antipatikusnak megírt, később varázsütésre legjobb barátnővé avanzsált sztorija miatt még némileg hiteltelen is volt, szóval különösebben sajnálni őt sem tudtam, a szívemhez meg pláne nem nőtt. ^^" (Szóval ebből a szempontból szerintem azért 1-2 objektív hibája is van a cuccnak, még ha azon túl is lépek, hogy "Titkos nem fanja a depinek". XD)

Ja, illetve ez már nem Madoka (még csak nem is animés téma XD), de pl. a Gyűrűk Ura vs Trónok Harca viták is sokszor hasonlóról szólnak: a TH fanok váltig állítják, hogy mennyivel jobb George könyve, mert "reálisabb", mert ő nem fél megölni a szereplőit, "a Trónok Harca a Gyűrűk Ura felnőtt változata", stb-stb., míg a tolkienisták meg azt mondják, hogy az ő kedvenc sztorijuk sem mentes a haláltól, a szenvedéstől, stb., viszont azért a könyv végén mégis úgy érzik, hogy megérte a sok áldozat, jobbá tették a világot a szereplők. És igazából nem tudom, hogy melyik tábornak van igaza, lehet, hogy mindkettőnek és pusztán az adott olvasó jellemétől függ, hogy kinek melyik történeti stílus a bejövősebb. :)
alvaro írta:A szereplők abszolút a szívemhez nőttek, és ha szabad így fogalmazni, nagyon szépen szenvednek. Különösen Homura, a személyes kedvencem. Egyetérthetünk abban, hogy nagyon kijutott neki, és látszik is rajta, de szinte emelt fővel viseli. Ha kiborul, annak nagyon alapos oka van. (A Rebellionban is. Azt még nem döntöttem el, hogy a Majuu Hen-ben a helyén van-e a karaktere, akármilyen aranyosan rajzolják is.) Többen szeretünk írni a főszereplésével, ezzel talán semmi újat nem árultam el. Minden alternatív lénye más egy kicsit, de mindegyiknek emlékeztetnie kell az eredetire, különben nem ismernénk föl benne Homurát. Vannak történetek, ahol még extra szívást kap azon túl, ami a sorozatban történik vele, talán ez se meglepő. Ő az a karakter, aki tökéletesen érdemtelenül kap az élettől egy nagy lapáttal, de, ismétlem, nagyon szépen szenved és próbál talpon maradni. Szinte bármit meg lehet tenni vele, és én sem mondhatom, hogy igazán kíméltem volna.
Amúgy az öt lány közül nekem is ő lett végül a kedvencem (ami főleg azért szép teljesítmény, mert az elején abszolút nem hittem volna... XD), de sajnos vagy nem sajnos, azért a "Homu szektába" valahogy nem tudok becsatlakozni, mert akkora isteni imádatot nem érzek a karaktere iránt. XD Meglátjuk, hogy ezen a Rebellion majd változtat-e. XD Jól megírt kari, de az "alvaro-Surci Homura-főpapsági szintet" nem sikerült elérnie nálam. ^^" XD
alvaro írta:Ezekkel az érzésekkel vágtam bele a Sírrabló és a Halál Angyalába (röviden TRAOD), meg azzal a lappangó kényelmetlen kis szúrással, hogy túl puha voltam, keménynek és hihetőnek kell lennem. A kettő valahol összekapcsolódik, az ember a szenvedésen keresztül éli meg a világot, vagy mi a szösz (hogy is mondták ezt a Mátrixban?), ne?
Azért ez így nekem erős, inkább a TV Tropes-os "make awful things happen to them—in order that the reader may see what they are made of" idézetet értem meg jobban, vagyis hogy a szadizás nem kötelező, de szükséges, mert kemény helyzetekben derül ki, hogy milyen fából faragták a karit. (Mondjuk lehet, hogy most végülis ugyanazt mondtuk, csak más szavakkal. XD) Aztán az már az írótól függ, hogy szerinte hányszor kell "megmérettetni" a szereplőjét és hogy a végén "könnyűnek találtatik-e". XD
LeSpookySkeleton írta:(Emlékeztek a metrós-villamosos? jelenetre, mikor kiosztotta a barátnőjét ócsárló faszit? Én úgy értelmeztem, hogy megölte a két fickót, így próbálva enyhíteni a saját fájdalmán, de csak még inkább rá állította őt arra az útra, hogy Oktavia Von Seckendorff legyen. ::^_^:: )
Azt egyébként még a készítők sem tudták, mármint TV Trope-on:
Asshole Victim: In Episode 8, Sayaka encounters two rude misogynists on a train. The context implies that she killed them.

Word of God on this is more like Flip-Flop of God: Shinbo says she didn't, the manga author says she did, and Urobuchi says he intentionally left it ambiguous.
Jó, mi? XD Bár mivel Hentes azt mondja, hogy szándékosan hagyta nyitva, ezért szerintem ez számít canonnak, vagyis a nézőre van bízva. XD Amúgy szerintem is megölte őket, de minimum valami nagyon durva kínzást képzelek el. Inkább az volt a fura, hogy ott mintha már "boszorkányizálódni" kezdett volna, ehhez képest, amikor Kyouko rátalál, akkor változik csak át. Vagy valamit elnéztem/rosszul emlékszem.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

-> Vonnegut mestert nagyon nagyra tartom, így igazán értékelem, hogy őt idézték a cikkhez. Itt is egyet kell értsek vele. A mátrixos fél-idézetem amolyan "tablet" (mármint irónia) volt csak, de tény, hogy sokat dob egy világon, ha nem hajlik meg előzékenyen a szereplők kedvéért. Csak épp a ló túloldalára is káros átesni.

-> TH-t egyébként nem is merem elkezdeni, túl nehéz falat, tartok tőle, hogy nagyon sok erőforrásomat kötné le, ha tényleg érzelmileg invesztálnék a szereplőkbe. Most hiányzik nekem, hogy direkt további pofonokat gyűjtsek be?

-> Ja igen, a boszorkányizálódásra akartam reagálni! Igen, nekem a metrós jelenetből úgy tűnt, hogy nem egy pillanat alatt megy a dolog, hanem ilyenkor a mágikus lány kezd egyre durvábban bekattanni, és valószínűleg egyéb jelei is vannak. Azt hiszem, teljesen normális, hogy a hallucinációiban megjelennek a későbbi labirintusa elemei, vagy úgymond "paranormális" dolgok történnek körülötte, amik egyébként boszorkányokat jeleznek. Ilyenek nálam a fizikai törvények torzulása (MGC) vagy akár egy véletlenül "kint is" megjelenő tájelemek vagy familiárisok (GOSE és TRAOD jövőbeni részei). Ezeket már más is láthatja, és elég riasztóak lehetnek. A lány ilyenkor valószínűleg még menthető lenne, de esélyes, hogy ellenkezni fog. Vagy csak azt teszi, amit Sayaka: egy könnyes félmosollyal kitartja a kövét, és nézi, ahogy elpattan.

A Rebellion egyébként elég szépen kibontja a folyamat, bár lehet, hogy tényleg "túltolták" egy kicsit a vizualitást :drop: Meg persze eléggé belső nézetes.

-> K-európai féreg: Inu Curry az orosz és cseh rajzfilmeket emlegette, mint fontos ihletforrást a munkássága során. Ennek ellenére nekem Charlotte dél-európai, hiszen sajtkukac :vigyor:

-> Ja igen, Sayaka "zombizása". Helytelen. A "lich" szó sokkal pontosabban írja le a mibenlétüket.

-> szerk. Telekinézis. Nem csak Homurának, Maminak is. http://alvaro84.deviantart.com/art/Vari ... -490545805
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ez a HomuHomu csak amolyan cute becézés, amit a fanok aggattak rá, bármikor szabadon alkalmazható ^^. Akárcsak a Homerun, ami szintén nem kizárólag a baseball közben QB-vel hazafutást ütő Homurát jelöli :D
Titkos írta:Jó is, hogy mondod, ha annak a következő szezonját rendezné/írná Uro és hozná a szokott formáját, nem csak hogy nézném, de erősen borítékolható, hogy nem végezne rosszabbul az sem, mint mondjuk 8/10. :twisted:
Ezt dettózom, legalább lenne még egy komolyanvehető darabja a Fate-nek a Nullán túl XDDD. Viszont ehhez az "otakuk mennyire (nem) szeretik a szomszéd lány-karikat"-témához még annyit, hogy pl. a Sailor Moonban ha jól tudom máig Ami/Mercury a legnépszerűbb kari, de az nem egy otaku-cucc, hanem egy classic mahou shoujo. Na most az ő megfelelője pl. egy háremben mondjuk a Monogataris Hanekawa, aki meg... Szal ezért mondtam, hogy a demográfia vagy a zsáner nem mindegy egy ilyen összehasonlításban, és emiatt ugrottam rá anno erre a postodra, de túltárgyaltuk. ^^
Titkos írta:Ez így még tényleg egész jó, bár vicces, hogy halottként még ilyenek foglalkoztatják őket, mint hogy mi lett a szerelmükkel (Sayaka), illetve a "mennyben" még össze tudnak ülni egy teazsúrra (Mami, Kyouko, Madoka), sőt, a kedvencem: Mami visszaadja Madokának a végén azt a rajzfüzetet
Ez egy afféle búcsúajándék Madokamitól a "szolgálataikért", mielőtt megtérnek a Nirvánába. Majd a mozinál lesz ennek jelentősége, úgyhogy nem légterelőznék addig.
Titkos írta:Amúgy az öt lány közül nekem is ő lett végül a kedvencem (ami főleg azért szép teljesítmény, mert az elején abszolút nem hittem volna... XD), de sajnos vagy nem sajnos, azért a "Homu szektába" valahogy nem tudok becsatlakozni, mert akkora isteni imádatot nem érzek a karaktere iránt.
Őszintén szólva arra se számítottam hogy ő lesz a kedvenced, mert nem szoktad szeretni az ilyen darkos figurákat, szvsz ez önmagában is egy hatalmas eredmény :D
alvaro írta:Kezdjük az alapfelállásnál. Én hiszek benne, hogy az íráshoz szükség van némi gonoszságra.
Ilyen történeteknél mindenképp, csak a kérdés az hogy mi vele a cél? Ha jól használják, akkor valóban, de ha csupán öncélú szadizmus, vagy önmagában annak bemutatása, hogy "látjátok milyen szar a világ?" akkor felesleges. A Madokában mindennek célja volt, és nagy szerepe volt abban hogy végül olyan módon futott ki a dolog. Ellentétben pl. az EL-el, ahol már a harmadik résznél csak legyintettem, utána pedig röhögtem ezerrel, vagy mondjuk a GoT-ban is ezt érzem mostanában, hogy a teljesen öncélú nézősokkolásra mennek rá, értelme nincs, viszont egyre immunisabb rá a néző. A mostani GoT-epizódnál is csak legyintettem egyet, oké, haladjunk - persze a plot ennek ellenére még mindig nem tart sehova -_-.

Sayaka-téma:
LeSpookyskeleton írta:Surci, nagyon nem áll össze az érvelésed, bármiféle sértő szándék nélkül.


Semmi gond, nem szoktam megsértődni azon, ha valaki nem pont ugyanazt a motivációt látja egy karakter cselekedetei mögött. Szóval álljunk meg egy szóra ennél az "önzetlen áldozatnál", mert valahol itt van a kutya elásva a kettőnk érvelése között, valamint ott, hogy mi is volt Sayaka célja ezzel a kívánsággal: állításod szerint a srác boldogsága, hiszen önzetlenül kívánt az érdekében (itt még szó sincs zombi-létről, egyenlőre ez csak egy veszélyes melónak tűnik). Szerintem meg nem, mert az IS volt vele a célja, hogy ezzel valamiféle hálát, esetleg szerelmet ébresszen később benne maga iránt, ahogy Titkos is írta. Ezután jön a következő lépcső: Hitomi deklarációja+hozzá az infó a "zombi-mode"-ról. Tehát nemcsak hogy a semmiért vállalt egy rohadt veszélyes melót, de még kvázi az emberségét is elvesztette, aztán akiért ezt tette annak minderről fogalma sincs, de neki köszönhetően tök boldogan eléldegél egy másik csajszival, mindezt úgy, hogy erről még tudomása is van Sayakának, aki mindezidáig elég kezdeményezőn és bátran állt hozzá a dolgokhoz... Na ez az, ami "ellentmondana az emberi természetnek és a pszichológiának", vagy legalábbis az ő karakterénél számomra mindenképp. Ahhoz, hogy ezt így bevegyem, úgy kellett volna már az elejétől felépíteni az egész karaktert, mint egy gyáva és magát nem túl sokra tartó valakit, aki így talál értelmet a létezésének. Mert Madokánál hihető a végén az önfeláldozó kívánság, neki végig az volt a problémája hogy gyengének tartja magát és képtelen bármit is tenni másokért. De Sayaka kívánsága szvsz egy önző kívánság volt, ahogy Homeruné vagy Kyoko-é is. A végzetük is egy kontraszt valahol, hiszen azok buktak el, akik saját magukért kívántak, ellentétben a kis pinkkel. A másik pedig a "mi lett volna, ha mégis vall"-téma: 1. elhajtják, a következmények ugyanazok, mint amit láttunk. 2. Elfogadja a szerelmét: ezesetben nyilván nem kell előhozakodni a zombi-léttel, viszont megvan egy motiváció, egy kapocs amiért érdemes küzdeni ezen a világon, ahogy Homu is sok-sok világvonalon keresztül küzdött Madokáért. Talán rosszul fejeztem ki magam, amikor azt mondtam hogy nem sajnálom, inkább csak nem tett meg mindent azért, hogy elkerülje a személyes tragédiáját, ellentétben Homuval. Ezért hiányzik nekem az a jelenet nagyon. Az utána következő metrós teljesen jó, mert itt jut arra a következtetésre, hogy nemcsak saját magáért, de a világért sem érdemes küzdeni. Viszont a plot miatt úgysem kaphatott volna a vallomására pozitív választ, elvégre az ő szerepén keresztül mutatja be az anime egy mahou shoujo átlag életútját, úgyhogy a végeredményen nem változtat. Talán emiatt nem is lenne érdemes ennyit pörögni rajta, csak itt nekem van egy pici hiányérzetem - tegnap direkt végignéztem a kapcsolódó jeleneteket és még mindig így gondolom, ezvan.

Valszeg az lesz, mint pár hónapja a nagy "Lulu vs. Kira" vitában, amikor Light ambíciójára hegyeződött ki végül a dolog: eltérő megközelítésből-kiindulópontból nézzük a karaktert, így ami egyikünknek logikus tettnek tűnik, az a másiknak nem az, mert karakteridegennek érezzük a motivációkat. De nem feltétlenül gondolom hogy ez akkora gond lenne, hiszen a végeredmény minden esetben ugyanaz, csak te egy önzetlen és önfeláldozó karakternek látod, és pedig úgy vélem, hogy maga a kívánsága és az egész tettének az eredője az volt, hogy nem túl önzetlenül kvázi meg akarta vásárolni Kyosuke szerelmét, csak aztán nem úgy sült el a dolog, ahogy tervezte. Ezzel nekem semmi gondom nincs, sőt sokkal emberibbnek gondolom ezt a fajta hozzáállást, mintha valami hibátlan szentnek ábrázolnák, és ez az amiért egy remekül megírt karinak tartom őt. De ha már eltérő értelmezések: alvaro Homurája és az enyém között is van nemkevés különbség, de attól még mindketten elismerjük az ÓSZOMSÁGÁT, csak az enyém egy totál beteg yandere (bár megegyeztünk, hogy ezt a jelzőt nem használjuk rá, mert nagyban degradálná XDDDD ), míg az övé ugyanaz a lány, aki sok évvel ezelőtt először találkozott Madokával, és igazából csak megjátssza ezt a jégkirálynő-figurát, de közben marha szarul érzi magát tőle.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Surci írta: Sayaka-téma:
LeSpookyskeleton írta:Surci, nagyon nem áll össze az érvelésed, bármiféle sértő szándék nélkül.


Semmi gond, nem szoktam megsértődni azon, ha valaki nem pont ugyanazt a motivációt látja egy karakter cselekedetei mögött. Szóval álljunk meg egy szóra ennél az "önzetlen áldozatnál", mert valahol itt van a kutya elásva a kettőnk érvelése között, valamint ott, hogy mi is volt Sayaka célja ezzel a kívánsággal: állításod szerint a srác boldogsága, hiszen önzetlenül kívánt az érdekében (itt még szó sincs zombi-létről, egyenlőre ez csak egy veszélyes melónak tűnik). Szerintem meg nem, mert az IS volt vele a célja, hogy ezzel valamiféle hálát, esetleg szerelmet ébresszen később benne maga iránt, ahogy Titkos is írta. Ezután jön a következő lépcső: Hitomi deklarációja+hozzá az infó a "zombi-mode"-ról. Tehát nemcsak hogy a semmiért vállalt egy rohadt veszélyes melót, de még kvázi az emberségét is elvesztette, aztán akiért ezt tette annak minderről fogalma sincs, de neki köszönhetően tök boldogan eléldegél egy másik csajszival, mindezt úgy, hogy erről még tudomása is van Sayakának, aki mindezidáig elég kezdeményezőn és bátran állt hozzá a dolgokhoz... Na ez az, ami "ellentmondana az emberi természetnek és a pszichológiának", vagy legalábbis az ő karakterénél számomra mindenképp. Ahhoz, hogy ezt így bevegyem, úgy kellett volna már az elejétől felépíteni az egész karaktert, mint egy gyáva és magát nem túl sokra tartó valakit, aki így talál értelmet a létezésének. Mert Madokánál hihető a végén az önfeláldozó kívánság, neki végig az volt a problémája hogy gyengének tartja magát és képtelen bármit is tenni másokért. De Sayaka kívánsága szvsz egy önző kívánság volt, ahogy Homeruné vagy Kyoko-é is. A végzetük is egy kontraszt valahol, hiszen azok buktak el, akik saját magukért kívántak, ellentétben a kis pinkkel. A másik pedig a "mi lett volna, ha mégis vall"-téma: 1. elhajtják, a következmények ugyanazok, mint amit láttunk. 2. Elfogadja a szerelmét: ezesetben nyilván nem kell előhozakodni a zombi-léttel, viszont megvan egy motiváció, egy kapocs amiért érdemes küzdeni ezen a világon, ahogy Homu is sok-sok világvonalon keresztül küzdött Madokáért. Talán rosszul fejeztem ki magam, amikor azt mondtam hogy nem sajnálom, inkább csak nem tett meg mindent azért, hogy elkerülje a személyes tragédiáját, ellentétben Homuval. Ezért hiányzik nekem az a jelenet nagyon. Az utána következő metrós teljesen jó, mert itt jut arra a következtetésre, hogy nemcsak saját magáért, de a világért sem érdemes küzdeni. Viszont a plot miatt úgysem kaphatott volna a vallomására pozitív választ, elvégre az ő szerepén keresztül mutatja be az anime egy mahou shoujo átlag életútját, úgyhogy a végeredményen nem változtat. Talán emiatt nem is lenne érdemes ennyit pörögni rajta, csak itt nekem van egy pici hiányérzetem - tegnap direkt végignéztem a kapcsolódó jeleneteket és még mindig így gondolom, ezvan.

Valszeg az lesz, mint pár hónapja a nagy "Lulu vs. Kira" vitában, amikor Light ambíciójára hegyeződött ki végül a dolog: eltérő megközelítésből-kiindulópontból nézzük a karaktert, így ami egyikünknek logikus tettnek tűnik, az a másiknak nem az, mert karakteridegennek érezzük a motivációkat. De nem feltétlenül gondolom hogy ez akkora gond lenne, hiszen a végeredmény minden esetben ugyanaz, csak te egy önzetlen és önfeláldozó karakternek látod, és pedig úgy vélem, hogy maga a kívánsága és az egész tettének az eredője az volt, hogy nem túl önzetlenül kvázi meg akarta vásárolni Kyosuke szerelmét, csak aztán nem úgy sült el a dolog, ahogy tervezte. Ezzel nekem semmi gondom nincs, sőt sokkal emberibbnek gondolom ezt a fajta hozzáállást, mintha valami hibátlan szentnek ábrázolnák, és ez az amiért egy remekül megírt karinak tartom őt.
Nem tagadtam azt, hogy hálát akart vele maga iránt éreztetni, viszont ezt erősen megtámogatta az is, hogy szerette volna, hogy boldog legyen. Nem a kívánság maga volt szerintem az önzetlenség netovábbja (de akár az is, igazából, hiszen nem azt kérte, hogy gyógyuljon meg ÉS szeressen belém), hanem az arról való lemondás. Ha belegondolsz ez még nagyobb tragédia, hiszen te magad vezetted le most éppen, hogy a kívánság akár még önmaga előtt is burkolt célja az, hogy együtt legyen Kyousukéval. Ebből következik, hogy a saját kívánságáról mond le, amiért eladta a lelkét. : D

Ez volt nála a momentum, ami elszakította a cérnát. Nem értem miért gyávaság az, hogy nem vallott szerelmet, tisztában volt vele már akkor, hogy ő egy időzített bomba aki bármikor boszorkánnyá változhat, így nem lehet az egészből semmi, Sayaka bölcs volt és átlátta ezt. Nagyon nagy kulcsjelenet az, mikor Madoka vállán sír Hitomi vallomása után. Kvázi egyszerre ismeri el, hogy a kívánságában önzőség is volt, és engedi ki magából a helyzet hátrányossága miatt érzett fájdalmat. Én pont azért becsülöm Sayakát, mert le tudott mondani a románcról, nagyon nem értem ezt a gyávázós butaságot. : DDD Talán tényleg meg akarta vásárolni a szerelmét, de a végén elállt az üzlettől, és naggyá is teszi őt ez etikai szempontból. Lemondani a saját boldogságodról egyáltalán nem gyáva dolog, pont az ellenkezője!

Talán azért van hiányérzeted, mert úgy érzed, hogy valami hiányzik, nincs lezárása a történetnek közte és Kyousuke között, hiszen egy átlagos animében ez a jelenet megtörtént volna. Egy kicsit Sayaka halála után nekem is volt valamiféle hiányérzetem, de reflektáltam rajta egy kicsit és rájöttem, hogy így volt ez jó ahogy Urobochi megírta.
SPOILER
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

LeSpookySkeleton írta:...tisztában volt vele már akkor, hogy ő egy időzített bomba aki bármikor boszorkánnyá változhat, így nem lehet az egészből semmi...
Csak egy apróság: Ezt pont akkor még nem tudta. Annyit tudott, hogy "nem ember", és hogy a vesztébe rohan. Ez az, amit szerintem ő maga is átlátott, és nem is nagyon bánta már akkor. A boszorkányos rész pont rajta keresztül derült ki a néző számára.

@Surci: Azzal én is totál egyetértek, hogy Homura beteg. Épp csak a diagnózisunk más.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Ez a HomuHomu csak amolyan cute becézés, amit a fanok aggattak rá, bármikor szabadon alkalmazható ^^. Akárcsak a Homerun, ami szintén nem kizárólag a baseball közben QB-vel hazafutást ütő Homurát jelöli
Ja, oké. :) Amúgy a "Homerun"-on bevallom, elsőre a fejemet fogtam, mondván, hogy "jajj, ezek a fannevek... XD", de ha közben ezt láttátok a lelki szemeitek előtt, vagy tényleg volt egy ilyen fanart, akkor azért meg tudom érteni. XD
Surci írta:Őszintén szólva arra se számítottam hogy ő lesz a kedvenced, mert nem szoktad szeretni az ilyen darkos figurákat, szvsz ez önmagában is egy hatalmas eredmény
Igen, ez egyrészt engem is meglepett, másrészt utána magam is gondolkozni kezdtem, hogy vajon miért sikerült mégis megkedvelnem és arra jutottam, hogy azért elég komoly hasonlóságokat mutat a 45 napos játékban is felsorolt önfeláldozó kedvenc női kedvenc karijaimmal, mint Rosette, Mai, stb. Oké, kicsit ebben is "trükközik" a sorozat, mert az ő Madoka-imádata nem szimplán annyi, hogy "a legjobbat akarom neki", sőt, inkább saját magának akarja a legjobbat (hiszen a saját rögeszméje, hogy "MADOKÁT MEG KELL VÉDENEM!!!444", az más kérdés, hogy nyilván Pink is jobban örül, ha él, mintha hal XD), szóval ahogy Sayakánál, úgy nála is lehetne azon elmélkedni, hogy mennyire önfeláldozás és mennyire önzés ez a részéről, de mindezzel együtt attól még tény, hogy rengetegszer visszament, rengetegszer újra próbálta, saját energiáját és idegrendszerét nem kímélve és tényleg csak akkor készült feladni, amikor már az összes ötlete kifújt. Ez pedig minimum tiszteletreméltó. :)

Illetve az sem elhanyagolható tény, hogy azon kevés darkos karik egyike, ahol kivételesen normális indokkal támasztották alá, hogy miért lett olyan, amilyen. Szal nem az volt, mint más cuccokban, hogy vagy valami "10 évesen végignéztem a kiskutyám halálát, azóta minden embert meg akarok ölni" húzást játszanak be, vagy esetleg nem is kapunk magyarázatot és pusztán elintézik annyival, hogy "ő a darkos csaj, mert ennek a klisétípusnak is megvannak a maga fanboyai, szóval ilyenből is kell egy a sorozatba", hanem képesek voltak Homunak egy olyan tortúrát írni, amibe tényleg bele lehet zakkanni és ahogy írtam, megismerve a háttérsztoriját, még csodáltam is, hogy csak ennyire lett "beteg".

Illetve (bár a Rebelliont még nem láttam, de remélhetőleg a következő postom már annak megnézése után fogom írni XD) nekem a két változat közül ("yendere vs csak játssza a kemény csajt") az utóbbi tűnik valószínűbbnek. Szóval hogy igazából soha nem is darkult ő be teljesen, csak a végén már bele volt fáradva a dologba, meg már túljutott azon, hogy bármit győzködjön, vagy bárki felé próbáljon rokonszenvesen viselkedni. Kivéve ugye Madoka, mert azért az utolsó részekben előtte már csak megtört és előjött a "régi Homu", a sírós kislány az első idővonalról, aki csak a barátját próbálná minden áron megmenteni. (T___T) Ugye amikor a háttérsztorija után mutatják újra az első rész QB-s-Madokás jelenetét immár Homu szemszögéből, ott látszik is, hogy elsőre olyan szomorú fejet vág, mint aki mindjárt elsírja magát, mert megrohanják az érzelmek, csak utána erőt vesz magán és ismét felölti a jégkirálynő álcáját, mert úgy van vele, hogy az még hátha működik, ha a korábbi "verziói" mind csődöt mondtak. Illetve ez igaz az összes Mado-Homu jelenetre, második nézésre teljesen más értelmet nyernek azok a beszélgetések. Pl. amikor Madoka megrökönyödve kérdezi tőle a sorozat közepe körül, hogy "Ember vagy te egyáltalán???", mire ő felmutatja a Soul Gemjét, hogy "Természetesen nem..." Ez első nézésre ilyen "a generic dark csaj generic dark dumát nyomat" jelenet, a tizedik rész fényében viszont ilyen: "Awww, Homu needz a hug! T__T" Egyébként meg így újragondolva néhány jelenet még vicces is lett volna, ha Homu mégsem bír magával és újfent túl korán kitálal. XD Pl. pont az első részekben Mami próbálja neki a coolos senpai stílust nyomatni, így utólag röhögtem volna, ha Homura visszaszól, hogy "Fura, bezzeg amikor megtudtad, hogy magical girlből lesz a boszorkány és elkezdtél sorban mindenkit kinyírni, nem volt ekkora az arcod..." XDDDDDD (Oké, hogy akkor nem lett volna történet, de valami poén omake-ek formájában megnéznék egy ilyen sorozatot. XDDD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Uro: Rájöttem, mit felejtettem el a múltkor! :D

Titkos: Na?

Uro: Azt a két karit is megkínozni, akik a múltkor még relatíve jól járták a végén, illetve azt a maradék pozitívumot is kivenni a végéből, amit beleraktam.

Titkos: You son of a QB!

Madoka Movie - Rebellion :dirr:

Oké, kezdjük az elején. Az első óráról tudtam, hogy valami ordas nagy átverés lesz, ugyanis még nekem is túl szirupos, túl happy volt az egész, ha pedig egy Uro animében ilyen világot látunk, akkor csak idő kérdése, hogy valami nagy baj történjen. Viszont amíg ebben a felépített álomvilágban voltunk, legalább orvosolták a sorozat pár korábbi hibáját, illetve némileg a fanservice-re is jobban rámentek, de végülis nem rontott az összképen.

-Mami csak kétszer ment mellel bele a kamerába... XD Viszont ami jó hír, hogy próbálták picit árnyalni a karakterét. A sorozatban a Madokának szóló pityergésen túl maximum csak utaltak rá, hogy nem olyan tökéletes senpai ő, mint amilyennek látszik, de itt végre ki is mondták. Vicces, hogy egy órában többet foglalkoztak a jellemével, mint 12 epizódon keresztül.

-Charlottét tök jó volt viszontlátni, bár nem tudom, hogy mi a francért nevezték át "Bebére" (nálam csak "Böbe", lol XDDD), meg szerintem a loli forma abszolút nem hiányzott neki, bőven elég volt aranyosnak a plüssállat, komolynak meg a KÁEURÓPAI FÉREG forma, ami még mindig baromi cool. XDDD (Edit: Illetve közben beugrott, hogy gondolom ez az emberi neve, Charlotte boszorkányként volt, de így meg az a fura, hogy egyik csaj sem csodálkozott, hogy valami élő plüssállat segíti őket, aki a harcok során óriásféreggé változik, álom-univerzum ide vagy oda. XD)

-Ugye írtam, hogy a Sayaka x Kyouko szálat én a TV alapján olyan erőltetett izé shipnek éreztem, hogy csak na. Itt ezzel is próbáltak kezdeni valamit, konkrétan náluk is az volt, mint Maminál: több "kémia" volt köztük, mint a TV alatt akármikor. XD És amin még röhögtem, hogy Charlotte...izé Böbe jól beletrollkodott a nagy leszbi vallomásba. XD Sayaka: "Kyouko, csak miattad jöttem vissza!" Böbe: "Én meg a sajtért!" XDDDDDD

-QB-ben már majdnem csalódtam, a film első felében ugyanis kb. értelmi fogyatékossá degradálódott, de szerencsére kiderült, amit sejtettem, hogy ez csak egy álca. (Viszont látjátok, ezért mondtam én, hogy Madokának az Inkubátorok halálát kellett volna kívánnia. Megint ők kavarták meg a szószt, mert kísérletezni volt kedvük. Tudtam én, hogy a sorozat végén az a relatív partneri viszony is bármikor megborulhat...)

-Bónusz "poénok": végre megtudtam ilyeneket, mint hogy honnan van alvaro avatarja, meg mi volt ez a "Homura, a gyíklány" fixációja. XDDD Azért hihetetlen, hogy milyen 3mp-es grafikai ábrázolásokra tudtok ráfüggeni, bár lehet, hogy nekem a Charlotte-mániámmal inkább hallgatnom kéne. XD

-A Homura vs Mami fight valóban awesome volt, még úgy is, hogy az sem több, mint egy nagy fanservice-fest, gondolom, úgy voltak vele a készítők, hogy "eresszük már össze a két nagy fankedvenc és legtáposabb magical girlt, főleg, hogy már EP 1 óta kerülgetik egymást". (Plusz megint eszembe jutott, hogy Homu fegyverei abból a szempontból a legjobbak, hogy nem mágikus biszbaszok, hanem valódi stukkerek... XDDDD)

Na és akkor innentől jönnek a WTF-ebb/gázabb momentumok:

-A látvány olyan volt, amilyen, némileg valóban túlSHAFtolták (örülök is, hogy Surci előre szólt, hogy erre lelkileg készüljek fel XD), de igazából nem annyira a WTF látvány miatt volt követhetetlen a sztori, hanem azért, mert itt már mintha mindent kevertek volna jobbra-balra, csak logika szerint nem. Ugye a sorozatban még értettük, hogy mi hogyan működik: magical girlként kívánhatsz egyet, ha pedig bedarkul a Soul Gemed, boszorkány leszel. Madoka azért tudott ebből kitörni, mert jól kívánt és a kívánsága végrehajtásához kapta az istenné válást. Ellenben itt már van minden: "arkangyal" Sayaka és Böbe, magától "Sátánná" változó Homura, stb. (WTF, most már Gurren Lagann: ha erősen akarod, a SPIRÁLLAL bármivé átváltozhatsz, vagy mi? XDDDD)

-Homurát nálam ezzel sikerült elcseszniük. Az ő karijában pont az volt a pláne, hogy bár folyamatosan darkul, de nem enged a "Sötét Oldalnak". Nem normális, de próbál jó maradni. Erre fel itt a végén behozták ezt a bukott angyal, Luciferiánus, Sátáni Homurát, aki egy kib*szott klisés yandere (tényleg, majd Surci mesélje már el, hogy ez mitől jobb, mint egy Gasai Yuno? Szerintem csak stílusban visszafogottabb, nem baltákat lóbál, meg röhög, hanem passzívan terrorizál...), gyakorlatilag teljesen meg van zakkanva, Madokát erőszakkal terrorizálja (tehát itt már a nagy Mado-szeretet is 100% önzésbe csapott át a részéről) és igazából az sem érdekli, hogy szétcseszte az egész univerzumot, azt is, amiért Madoka feláldozta magát, mert a lényeg, hogy ő vele lehessen. (És közben az arcán ott figyel a zakkant arckifejezés, na attól lett nálam teljesen gáz ez a karakter...) Aztán a végére még vannak ilyen WTF pillanatok, mint hogy Madokának előjönne a godpowerje (mivel Homu elvileg csak a "normál Madoka" részt szedte ki belőle, ezért ez oké, de akkor most KÉT Madoka van, vagy mi?), illetve az end credits jelenet, amit végképp nem tudtam hová tenni: Homura ott táncol az elcseszett világában, QB olyan, mint akit jól megvertek, aztán vége. WAT? (Tényleg, nem figyeltem, az a Soul Gem, amit a "koronába" rakott be, a sajátja volt, vagy Madokáé?)

Úgyhogy Homura valahogy mintha a "semmiből" kapott volna akkora erőt, hogy még Madokát is túlszárnyalhassa (tök jó rákenni, hogy "IT'S LOVE!", csak éppen ettől még nincs megmagyarázva, pedig ha valamit díjaztam a sorozatban, az az volt, hogy minden szadizás ellenére volt egy jól felépített szabályrendszer, amit követett), a Madoka általi "Körforgás Törvényéről" nem tudjuk, hogy egyáltalán létezik-e még (ugye az egész univerzum át lett kalibrálva már megint, de ugyanakkor Godoka még mindig létezik, szóval WTF...), szóval lehet, hogy Homura őrületében sikeresen szétcseszte azt is, amit 12 rész alatt el tudtak érni nagynehezen a TV sorozatban, plusz a végére kaptunk egy olyan világot, amit kvázi a "Sátán" irányít, Homura még az Inkubátoroknál is nagyobb szörnyeteg lett. (Jajj, QB azon mondata, hogy "Talán nem kellett volna az emberi érzelmeket energiaként használnunk, túl megbízhatatlanok" díjnyertes "You don't say?" pillanat volt. :dirr:) Apropó, az mi volt, hogy MadoHomu közösen szétlőnek egy egész bolygónyi Inkubátort, de még mindig van belőlük? XD Ezekkel ennyire tele van a világűr? XD Az meg szintén fura, hogy a legvégén Homu lezúg a székről a szakadékba, ha még érdekelne a karaktere, meg nem tudnám, hogy "Sátánként" amúgy is halhatatlan, talán még aggódnék is érte. :dirr:

-Lehet, hogy apróság, de hogy-hogy Sayaka és Bebe lettek "Madoka arkangyaljai" és miért? Madoka kívánsága erre is kiterjedt, hogy haláluk után a magical girlöket újra alkalmazhassa, mint "isteni segítőket"? XD

Úgyhogy ha a sorozatra adtam egy nyolcast, akkor ez így sajnos csak 6/10, mert annál azért rosszabb volt, ebben még megmagyarázva sem voltak a dolgok rendesen, Homut elcseszték, meg tényleg nem láttam sok értelmét ennek a filmnek a fanservice-en, meg azon kívül, hogy Uro azokkal a karikkal is jól kibasszon, akikkel legutóbb "elfelejtett", vagy nem mert. A sztoriban bár voltak meglepetések/fordulatok, azok messze elmaradtak a TV színvonalától, ráadásul mivel ott kiismertem a fazont, már az a trükkje sem jött be, amit megint megpróbált, hogy először ilyen cuki, nyugodt, vidám világot épít fel, aztán lerombolja, mert már vártam, hogy mikor jön a szemétkedés. Állítólag eredetileg egy teljes második szezont terveztek, aztán végül lett helyette ez a film. Nem tudom, hogy ez igaz-e, illetve hogy ha tényleg kihoztak volna még 12 részt, annak is ez lett volna-e a sztorija/vége, de ha igen, akkor ennyiből jobb, hogy mozifilm volt, inkább szenvedek csupán két órát, mint megint 12 részt, viszont ha értelmesebben meg tudták volna csinálni, akkor inkább vállalnám a szenvedést, ha cserébe egy hasonló színvonalú sztorit kapunk megint, mint az első széria, mert ez így csak valami gyengébb folytatás/fanfic szintjét ütötte meg.

És persze jó slasherhöz méltóan úgy van vége a sztorinak, hogy:

Titkos: Vége...Túléltük Uro kínzókamráját.

Uro: Ugyan már fiam, azt hiszed, hogy csak egyetlen animét írtam? :3 Psycho Pass, amin gondolkodtál, hogy belevágj... Fate/Zero, amit egyszer úgyis meg kell majd nézned, ha elkezded a Fate univerzumot. Soroljam még? :3

Titkos: NEEEEM! O_____O

The End(?) :dirr:

Viszont ha ez tényleg egy idézet tőle, akkor az SOKMINDENT megmagyaráz. :dirr: Amúgy ezzel a "japán Terminátor" külsővel, mint itt a képen, el is tudom képzelni, ahogy nyújtja a kezét az ember felé, aztán: "Gyere velem, ha szenvedni akarsz!" XD Meg elképzelem, ahogy Hideaki Anno cameózik egyet, aztán: "a 90-es években még én voltam a "rosszfiú", az anime fanok lelkének kifacsarója, pedig ha tudták volna, ki lesz az utódom..." XD

Azért meg lehet próbálnotok meggyőzni, hogy legalább 7/10-re felhúzzam ezt a filmet, vagy legalább elmagyaráznotok, hogy a teljes második órában mi a fenét láttam? XD

Illetve amit már a TV óta meg akarok kérdezni: a "boszorkányírásnak" (tudjátok, az a sajátos szöveg, amivel pl. a movie is zárult), van valami "fordítása"? Egyáltalán azok a szavak jelentenek valamit, vagy csak random krikszkrakszok?
Az a baj, hogy nem csak "now", igazából Homerun mozifilmes "Luciferes" dizájnjáról nekem egyből a Princess Tutu "holló" csaja ugrott be, most csak Madokát is mellécsapják dizájnilag... XD
Junchi írta:Egyébként ez is az a sorozat, amiből imho totálisan felesleges bármiféle folytatást kreálni, de hát ismerjük az üzlet diktálásait...
Egyrészt, másrészt meg ha figyelembe vesszük, hogy a TV sorozat -> Rebellion is micsoda minőségromlás volt, akkor én komolyan félek tőle, hogy ha esetleg bármi új, Madoka témájú cucc fog még a jövőben megjelenni, abban milyen baromságokat követnek még el. (Gondolok itt ilyenekre mint szétbarmolt sztori, character-rape, vagy a sokkolás/"még több depi!" kedvéért beáldozott logika.) Így is csak lestem, ahogy olvasgattam Surci postját, jól hallom, hogy a producerek miatt kellett átírni a mozi teljes utolsó 15-20 percét? Hát...*cenzúra* -____- Oké, hogy ha az Incubatorok nyernek, az is ugyanúgy szembeköpi a sorozat 12 részét, de akkor legalább Uro megkapja a tragédiáját és végső tanulságként le lehet vonni, hogy "ez a dög rendszer úgy van felépítve, hogy ne lehessen meghackelni", viszont így meg lett az egészből egy Homu character rape, meg mindenféle random hülyeség a végére.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

-> Arra jó volt a Rebellion, hogy lássam, hogy QB legalább olyan kitartó, mint Homura. Az más kérdés, hogy csak azért ilyen, mert nem fogja fel, hogy vesztett, vagy hogy mindenkinek jobb lenne, ha végre abbahagyná :vigyor: Szerintem nem is fogja.

-> A Böbe név fogalmam sincs, honnan jött. Illetve úgy gondolom, se a plüssálat, se a Káeurópai Féreg nem mutatkozott be illedelmesen, így Mami kitalált valamit, mert hát loliként Nagisa a neve, amiről a jelek szerint fogalma sem volt.

-> Örülök, hogy megvan az avatarom. Bájosak ezek a Clara dollok, főleg, mikor QB-t koncolgatják. Kár, hogy kinyírni még ők se tudják :LOL: Viszont a saját mondakörömben ők a Ördög kissé önfejű fogdmegjei, akik konkrétan lesz@rják a parancsot, ha ahhoz van kedvük, viszont nagyon szeretnek másokra creepy vigyort ragyogtatni.

-> Homura gyíksága. A címerállatát sokan szalamandrának értelmezték. Valaki viszont rámutatott, hogy ez minden bizonnyal helytelen, mert az egyik képen karma van, ami kétéltű körökben nem szokás. Ez a gondolkodás nekem tetszik. Én meg arra gondoltam, hogy Homura fülbevalója csak egy fürge és szemtelen kis lény lehet, olyan, mint egy jól benapozott gyík. Néha egyszerűen meglép a lélekkővel együtt, ami a farkára van akasztva. Bonyodalmakat is okozhat, ha elég messzire szalad :-P Na akkor lesz Homura gyík, mert valahogy vissza kell szereznie a kövét. Elvileg minden mágikus lány képes a kövéből testeket megszállni, csak általában nem gyakorolják ezt a képességüket (egyet tudok, aki igen, róla jóval később :cool: ). Úgyhogy amint kirúgják alóla a saját testét, megragadja a legközelebbit (igen, amelyiknek a farkán ott lóg ő maga) és visszakormányozza a testéhez. Az evolúció következő lépése nálam az lett, hogy összehoztam a holló-designnal. Mert hát mi lesz, ha összerakunk egy gyíkot és egy hollót? Hát Tatsuya kedvenc dinoszaurusza (GOSE/13) :vigyor:

-> Viszont a'sszem meg kéne csinálnom a TRAOD "trailert" a concept movie vonalai mentén. A mese már készen van.

-> Két Madoka. Valószínűleg senkit nem fogok megnyugtatni, de ez a rész nekem teljesen homály. Úgy képzelem, hogy majdnem minden ugyanúgy működik, mint előtte, az "isteni erő" eljön a lányokért, csak hiányzik belőle a "Madoka". Mert azt Homu a földre cibálta. Nagyon vicces fanartokat láttam, ahol tényleg két Madoka cibálja őt kétfele, de őszintén szólva ezt nem tudom elképzelni. Egy fél Madoka biztos kevesebb, mint egy egész, szerintem egyik se viselkedne közelítőleg se normálisan.

-> Homu karakter-rombolása. Én is épp így felhúztam magam, mikor először láttam a Rebellion végét. Aztán rágtam sokáig a dolgot, és azt hiszem, dobhatok valami kötelet, amit meg lehet markolni. Itt fejtegettétek, hogy mennyire volt önzetlen a kívánsága, és ugyanezt javaslom erre a tettére is. Szerintem itt épp úgy dolgozott benne a "mentsük meg Madokát" érzés, mint amikor a lelkét eladta. Az teljesen igaz, hogy vele akar lenni, és az vesse rá a követ, aki szerint még ennyi önzést se lehet neki megengedni 12+F rész tömény szívás után. Basszus, annyi önzést alig találtam benne, ami a puszta életben maradását megmagyarázza. Ennyi egyszerűen kell, különben el se lehetne hinni a karakterét. De nem hazudtolta meg önmagát. Nem véletlenül dől bele a szakadékba a végén. Úgy érzi, most aztán tényleg elvágta magát Madokánál, de ezt akkor is meg kellett tennie, különben az Inkubátorok kapták volna el. Érdekes még, hogy az elcseszett világában szívnak talán a legkevesebbet a többiek is. Nem akart ő kicseszni senkivel, nem ő a gonosz, hanem az író... Szóval hosszas rágás után arra jutottam, hogy ez még mindig ő, és egyáltalán nem sikerült befeketíteni, egyszerűen előtte sem volt fehér, és épp ez benne a jó. Gonosznak pedig csak ő látja magát, és aszerint is színészkedik. Úgyis megszokta már, hogy szerepet játszik... Közben meg csak pocsék véleménnyel van saját magáról. Aztán ha Madoka magához tér, és minden tudásával együtt is inkább megöleli, mint hogy kiégesse az univerzum szövetéből, majd megint akkora szemeket fog mereszteni, mint amikor a Rebellionban rá kell jönnie, hogy Madoka igenis törődik vele... Vagy amikor (GOSE/18)
SPOILER
az enyémet egy ismeretlen Junko húzza ki az aktuális Mami-fightból.


Összességében nekem a Rebellion végül "ült", ha nem is elsőre, de belesimult a madokás mondakörbe. A folytatástól azért így is félek.

-> szerk. Ja igen, a rúnák! Hogyne, persze, hogy van megfejtésük! http://wiki.puella-magi.net/Deciphering_the_runes Nálam a lányok el is tudják olvasni őket, mert ott nem csak a fanok fejtették meg az írásokat. Még tanultak egy kicsit németül is, mert valamiért a boszorkányok szeretnek németül kommunikálni... Head canon: "A kutyához angolul beszéljenek!", mint a Napirajzon. A Clara Dollokhoz illendő németül szólni, főleg, ha nem vagyunk biztosak, hogy nem akarnak támadni.

-> Szerk2. Also, "Körforgás Törvénye" - ezt a kifejezést lehet, hogy elorzom. Hónapok óta agyalok, mi lehetne a magyar megfelelője, mert igazából már annak sincs értelme, hogy "Law of Cycles", mert ami történik, abban nincs semmilyen ciklus vagy visszatérés... Szóval már angolban is értelmetlen, ami nem is csoda azok után, hogy ez csak egy japán szójáték. Ennek megfelelően a körforgással sem vagyok elégedett, de még ha értelmetlen is, legalább a hangzása profin értelmetlen :drop:
Válasz küldése